Hirdetés

2024. május 17., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Alaplapok, chipsetek, memóriák  »  Mini-ITX (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 07:36:22

LOGOUT.hu

Az ITX szabványt a VIA alkotta meg 2001-ben, mely eredetileg 21,5x19,1 cm volt, mára 17x17 cm-re redukálódott. Felhasználási területe igen széles, egyformán alkalmazzák otthoni felhasználók, mind nagy cégek különböző beágyazott rendszerekhez. Ipari területen különböző célokra felhasznált gépekhez szolgálnak alapul pl. CNC maró gépekhez, vagy ATM automatákhoz stb. A szabvány leírása a formfactors.org-on található meg. Amit érdemes kiemelni, hogy a mini-ITX kompatibilis az ATX és mATX szabványokkal - a csavarhelyek, a hátlapi panel és a bővítőkártya elhelyezése is megegyezik -, így egy mITX alaplap gond nélkül beszerelhető szabványos mATX és ATX házakba is.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#19751) sirdond válasza #16939776 (#19750) üzenetére


sirdond
őstag

Köszönöm a válaszod! Inkább itt írok,mint privátban, mert biztos érdekel mást is a téma.

Tulajdonképpen igen,médiára csak kiszolgálóként működne, a lejátszó pedig külön lenne (ami jelenleg egy RPi). Ezen kívül egyéb funkciók,amit ellátna azok a torrent, proxy. Esetleg routerként is kirpóbálnám. Amire viszont biztos nincs szükségem: web szerver és játék szerver funkciók. Nagyjából ezek az elképzeléseim és az elsődleges cél az alacsony fogyasztás.
Op. rendszernek pedig debian-t gondoltam.

Ezekkel a feltételekkel, te mit ajánlanál nekem?

[ Szerkesztve ]

(#19752) #16939776


#16939776
törölt tag

Az itx server témánál maradva:

Asrock:
E3C226D2I
E3C224D2I
C2550D4I
C2750D4I

(#19753) #16939776 válasza sirdond (#19751) üzenetére


#16939776
törölt tag

J1800 bőven elég lehet rá, nézd meg hogy a "Realtek® GbE LAN chips (10/100/1000 Mbit)" mit jelent, és hiba nélkül megy-e debian alatt.

Bocsánat a sok hsz.-ért.
10-perces szerk. időért könyörögjünk az Úrhoz..

(#19754) sirdond: az is jó, gyakorlatilag idle fog menni mindkét CPU :) A lan-ra viszont nagyon ügyelj hogy amit választasz az ne dobálja a kapcsolatot!

[ Szerkesztve ]

(#19754) sirdond válasza #16939776 (#19752) üzenetére


sirdond
őstag

Köszönöm!

Bár ez jóval kívül esik a keretemen, ráadásul az első kettőből nem is találtam itthoni forgalmazót.
Akkor szerinted egy 1037U-val felszerelt gigabyte lap nem lenne megfelelő a célra?

Közben válaszoltál a kérdésemre is :)
Utánanézek a Lan témának, köszi

[ Szerkesztve ]

(#19755) Byga007 válasza agent_k (#19738) üzenetére


Byga007
aktív tag

Nem szeretenm az intelt meg nem kell egy atomerőmű ahoz itt van a nagy gép letöltésnek kell meg itthoni szervernek kicsi olcso keveset fogyasszon mert a nagy gépem csapágyassá teszi a villanyórámat 0-24 ben alapból csak 200 wattot eszik őt akarom leváltani és ez amit írtam elég lenne

Napok óta órák esnek ki az életemből és ezen már a napi másfél üveg vodka sem segít

(#19757) agent_k válasza Byga007 (#19755) üzenetére


agent_k
őstag

A J széria TDP-je 10W, nem gondolom, hogy ez adná ki a fogyasztás többségét.
Paneltáp, 5400-as winyó, J széria és kész a 20-25W max fogyasztás.

Az hogy nem szereted az intelt, meggyőződéses kérdés, nem támasztható alá semmivel. Ha az amd-t nem szeretnéd, az sem.

(#19758) #25954560 válasza #16939776 (#19752) üzenetére


#25954560
törölt tag

nohat. nem is lattam meg ezeket a lapokat. egesz komolyak...

(#19759) Mercutio_ válasza #16939776 (#19752) üzenetére


Mercutio_
félisten

Ezek micro-server alapok lennének?
Milyen lehet a támogatottságuk, és milyen területre lehetnek ideálisak?

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, Parnis Pilóta, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#19760) tlac válasza #25954560 (#19758) üzenetére


tlac
nagyúr

én is meglepődtem rajtuk, főleg a 8 magos atom procin

(#19761) Byga007 válasza Enszuke (#19756) üzenetére


Byga007
aktív tag

Hát maga a alaplap - apu fogyasztása 18 w egy ssd meg egy 4 gb memória csak nm fogyaszt 200 w ot terhelve

Napok óta órák esnek ki az életemből és ezen már a napi másfél üveg vodka sem segít

(#19763) Byga007 válasza Enszuke (#19762) üzenetére


Byga007
aktív tag

Mondjuk világ életemben amd-s voltam nah ez nem teljesen igaz de 2010 óta mióta saját gépemet csinálgatom amd van csak tudom hogy gyengébb de valahogy jobban megbízok az amd-ben és azért 19 ezer most a 350 es brazos és amire nekem kell hogy rékötök egy köteg vinyót mert már most van 2 db 2Tb-s vinyó. Most néztem 2 inteles itx lapot csak 2 sata portja van és még az ssd-t is ré kellene kötni. 1.6 duálban meg elég hogy elbírkozzon a napi feladatokkal a gép szerintem 10/6 Mbit-es netet kell elbirnia és másra nem lenne használva a gép csak letöltésre max filmezés és olcsobb mint az intel

Napok óta órák esnek ki az életemből és ezen már a napi másfél üveg vodka sem segít

(#19764) Rick4 válasza Byga007 (#19763) üzenetére


Rick4
félisten

és azért 19 ezer most a 350 es brazos

Amivel szembeállítva egy Intel G1610-est 9500Ft értékben, meg egy Asrock H61MV-ITX lapot 13500Ft értékben, vagyis 4K-t rádobva egy hasonló fogyasztású, de 5x gyorsabb gépet kapunk. Ne vegyél E-350-est, még nas-nak, letöltő gépnek se éri meg ezzel szemben. Én Anyukámnak raktam össze egy ilyet karácsonyra, magamnak egy hasonlót G2020-as procival, meg egy harmadikat I3-4130-assal, igaz, az utóbbit tartottam meg, de meglepő volt, a G1610 böngészésben, mappanyitogatásban bizony ott van az i3 mögött egy fél lépésnyire. Szintetikus tesztben biztos mérhető a különbség, na de harmad árú prociról beszélünk.. Ezek egy paneltáppal, ssd-vel is 20W körül fogyasztanak, viszont nem lassúak, mint az E-350-es...

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#19765) Mercutio_ válasza Byga007 (#19763) üzenetére


Mercutio_
félisten

2 sata port csak az új 1150-as foglalatnál divat Intel mITX-ben, a 1155-ös lapokon ott a 4 sata port.

A Rick4 által írt összeállítás bestbuy, én is raktam már össze vele néhány gépet és eddig senki nem panaszkodott :N
Ahol SSD volt a rendszer alatt ott meg különösen pattogós érzetű volt, mert megszűnt a vinyó/swap-file lassító hatása. Sajnos AMD vonalon nincs ilyen olcsó mITX lap :( a brazosban meg hosszútávon - még ha jól beállítva jelenleg a fullHD-t is elviszi - nincs tartalék.

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, Parnis Pilóta, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#19766) Honkydoo


Honkydoo
őstag

Erről a lapról mik a vélemények?

Látva az előttem szólókat, kissé elbizonytalanodtam a vásárlást illetően.

A feltételek:
- Passzív legyen
- Legyen rajta pci port (tudom nagy dolog de ha tudja a 66Mhz-es órajelet az még jobb)
- fogyasszon keveset
- itx lap legyen
- ja és ne legyen túl dárga..

Szerintetek? :F

[ Szerkesztve ]

"Légy olyan, mint bárki más, tégy olyat, mint senki más."

(#19767) Honkydoo válasza Honkydoo (#19766) üzenetére


Honkydoo
őstag

Ja és nas-nak és routernek használnám.

"Légy olyan, mint bárki más, tégy olyat, mint senki más."

(#19768) Mercutio_ válasza Honkydoo (#19766) üzenetére


Mercutio_
félisten

Ezen a proci egy Ivy alapú cerka, lényegében olyan, mintha a lentebb említett G1610-et lekorlátoznád, hogy max 1,8GHz-n fusson, valamint gyárilag alulfeszelték és az integrál HD graphics-ot is visszavették, hogy beleférjen a TDP-be. Összehasonlítás, benchmark adatok a 1037U-ról, ezek pedig E-350 Brazosról.

Sebességben dupláját hozza, mint a brazos.

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, Parnis Pilóta, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#19769) Rick4 válasza Honkydoo (#19766) üzenetére


Rick4
félisten

Én vettem még egy lapot ( valahogy így sikerült a december, egy Gigabyte H61N-D2V lett, azon ott a pci foglalat, meg ugye egy G1610 bele, és kész a korrekt nasEz még olcsóbb is mint az Asrock, procival együtt 20K-ból megvan. Sőt, ezeknél az is megoldható, hogy van egy win-es géped, és virtualizálod a nas szoftvert, én is így csinálom. Minek két gép, ha egy böngészni, filmezni ott van, amúgy meg nem kapcsolod ki, és fut a nas rendszer rajta?

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#19770) #25954560 válasza Mercutio_ (#19768) üzenetére


#25954560
törölt tag

routernek meg igy is szukos lehet, attol fugg mennyi forgalmat kene tudnia elkezelni, illetve akar-e a kollega valami komolyabb szolgaltatast. de ketsegtelenul jobb otletnek tunik ide a 1037, ha nem kell egyszercsak mediat is streamelni (marmint h a nas jatssza le), mert akkor mindketto keves lehet.

nekem e-350-em van mozigepnek gyari win7-tel (mos me? akcios volt durvan :D) es igazibol fajdalmasan lassu mire a vindoz vegez a frissitesekkel. tehat mozizni ugy lehet vele h adni kell neki 5 percecsket (van h csak kettot) mire az operencias rencer es a viruskergeto (avira) is elintezik a sajat ugyeiket, a catalyst is elkeszul es az adobe flash is felrakja a sajat backdoor-jait. na utana mar egesz hasznalhato :)

[ Szerkesztve ]

(#19771) sirdond


sirdond
őstag

Ha már feljött a téma, gyorsan megkérdezhetném,hogy mi a különbség az új G széria T-s én nem T-s processzorai között? Pl G1820 és G1820T? Csak annyi,hogy kicsit visszavettek a teljesítményből,hogy jobb legyen a fogyasztás?

Egyébként egy HM81-es lapka lehet mégis jobb választás szerintem, router és nas funkcióknak, mint az 1037u-val felszerelt Giga lapka és árban csak párezer forint a különbség.

(#19772) #22145024


#22145024
törölt tag

Urak,

Kicsit kiokosítanátok thin mini-ITX alaplap-táp témában?

1, a 12-19V közti betáp bármennyi lehet, vagy ez csak egy tól-ig keret, de maga a lapgyártó dönti el, hogy az adott deszka megy-e a teljes tartományban, vagy csak mondjuk a 19V-ot szeretni? (netán csak a fix 12V-ot fogadja...)

2, A perifériák (HDD-SSD-ODD, plusz ventik) ilyenkor honnét vannak táplálva?

(#19773) Mercutio_ válasza #22145024 (#19772) üzenetére


Mercutio_
félisten

Leginkább konkrét alaplap függő.
Ami nálam járt Gigabyte GA-B75TN az Dell 19,5V-os külső táppal volt etetve, és a gyártó FAQ-jában azt írták, hogy tartományon belül bármivel etethető. Kérdés persze van-e olyan táp amin a 19V-os tápok csatija van, de kisebb feszt ad le, mert ugye adott méretű csatit fogad csak a lap.

Alaplapon van s-ata tápcsati, azokat az eszközöket arról tudod etetni, 1 proci és 1 házventi szabvány csatival a lapra köthető, ezen felül gondolom barkács, meg úgy vannak vele thinITX-nél nem lesz több venti akkora méretben ;]

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, Parnis Pilóta, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#19774) #22145024 válasza Mercutio_ (#19773) üzenetére


#22145024
törölt tag

Köszi, akkor jól sejtettem! Mert olvastam már olyat, amire fix 19V-ot, meg olyat is amire fix 12V-ot írtak. Így akkor ez eléggé lapspecifikus :)
A SATA tápcsati ezeddig nem tűnt fel, de láttam már olyat, ahol egy 4p Molex állt ki a lapból (mint ami a régi, PATA-s, 3.5-es HDD-ken van táp gyanánt)

szerk:
Még egy olyan kérdésem lenne thin m-ITX deszkáákkal kapcsolatban, hogy ezeken (kommersz) általában kevés a SATA port.
Sőt, van olyan is, ahol nincs is PCI-E rövid slot sem, amibe mondjuk egy 4 Port SATA III PCI-Express kártyát bele tudnék rakni.
Ilyenkor lehet használni a mini-PCI-E portot, csak ott jellemzően a fizikai korlátokból adódóan max 2 portos bővítőt kapok?

[ Szerkesztve ]

(#19775) Honkydoo


Honkydoo
őstag

Köszönöm a válaszokat! :R

Akkor szerintem marad ez a lap. :) Otthoni felhasználásra kell, semmi extra..

"Légy olyan, mint bárki más, tégy olyat, mint senki más."

(#19776) Byga007 válasza Rick4 (#19764) üzenetére


Byga007
aktív tag

Lenne egy kérdésem vagy kérésem
Most akkor írj le nekem egy intelep platformot vagy 2 őt amit te összeraknál árral mindennel persze ha megoldható csak átlátható legyen a számomra is :) Ház táp kivételével

Napok óta órák esnek ki az életemből és ezen már a napi másfél üveg vodka sem segít

(#19777) Rick4 válasza Byga007 (#19776) üzenetére


Rick4
félisten

Szerintem elég konkrétan leírtam már, ha elolvasod még egyszer, nem lehet elrontani. A G1610 és a G2020-as 1155-ös foglalat, ehhez jó a 61-es chipset-es lap, az i3-as procit már 1150-es foglalattal csinálták, ahhoz H81-es lapot vettem, de az itt nem játszik, mert csak a proci volt 28K, szóval azt nem is akartam részletezni.
Válasz ki, neked az olcsóbb- drágább közül melyik kell, nézd meg az alaplap weboldalán a terméklapot, keresd ki belőle a memóriakompatibilitási listát, nézd meg, milyen ramot vennél, és szerepel-e benne. Kb ennyi. ;)

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#19778) Ta`uri válasza #22145024 (#19774) üzenetére


Ta`uri
csendes tag

Szerintem ha nem ssd -ket kötsz a bővítőkártyára akkor még tűrhető sebesség marad a rákötött 4 winyónak ha nem egyszerre használod őket és pcie x1 2.0 -t használ.

(#19779) Mercutio_


Mercutio_
félisten

Skacok!

Jól gondolom, hogy bár ATX-ként aposztrofálják az alábbi FSP220-60CU táp (a méretekből 140mm X 86mm X 62mm-et számoltam 2,54-el szorozva) valójában TFX? (Itt találtam még róla képeket, viszont itt meg méreteket nem írnak, esetleg lehet eltérés a CU és a CU(FP) között is?)

Ha jó a feltevésem milyen táppal helyettesíthetem, mert ahogy néztem aprón a Seasonic TFX tápnak nem jó oldalon van a 220-as csatija, meg mintha az arányok/ventiméret se egyezne :U

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, Parnis Pilóta, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#19780) prmcsk válasza Mercutio_ (#19779) üzenetére


prmcsk
addikt

A linkelt FSP szerintem simán belefér a TFX-be.

"Azé lesz egy ország, aki teleszüli". Kezdek aggódni magamon. Ha a katicabogarat hasznosabbnak tartom, mint a krumplibogarat, már rasszista vagyok ?

(#19781) sb válasza Mercutio_ (#19742) üzenetére


sb
veterán

A dirverhibák a legbosszantóbbak amiről talán még külön nem esett szó.
Amikor szétesik a kép... vagy a monitor nem megy le standby-ba és fél évek telnek el, mire kijavítanak egy ilyen alapvető dolgot a dirverben.

HTPC szempontból pedig a full/limites range RGB a legrosszabb hiba. Fakó kép: kuka az egész gép. Ezekre is hónapokat kellett várni, mire kijavították. Most jó Ivy-n, de tele a net Sandy Bridge-es ugyanilyen hibákkal 3-4 évre visszamenően és már találtam egy új tesztet, ahol a Bay Trail Atomok driveréből is azt írják hiányzik a menüpont.
Szóval ez a része no comment... előbb-utóbb valószínűleg mind használható lesz, de az beszédes, hogy 4-5-6 éve folyamatosan ugyanazzal a problémával szarakodnak és ugyanúgy elb*sszák sokadszor is.

(#19782) Mercutio_ válasza prmcsk (#19780) üzenetére


Mercutio_
félisten

Igen, én is erre gyanakodtam a méretei miatt, de a linkelt FSP-n máshol van a tápcsati és úgy ránézésre a ventillátor elrendezés is, tehát az a kérdés, hogy pl. hogy viszem be a 220-as tápkábelt úgy, hogy ne legyen ronda/barkács kinézetű? (Így nézett ki a ház hátulja, amíg FSP-táp volt benne, illetve belülről így nézett ki (most egy üres ház, amibe remélem ITX lapot tudok rakni minden barkács nélkül.)

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, Parnis Pilóta, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#19783) sb válasza Rick4 (#19764) üzenetére


sb
veterán

Csatlakozom.
HTPC-nek ill. NAS-nak már többféle gépem volt. A mostani (még pár napig :D) kb. ugyanez: B75+G2020. A legjobb konfig teljesítmény/fogyasztásban. Alulfeszelve 1db SSD-vel 17W idle, 30W full terhelés alatt.
1SSD+2x2TB HDD-vel ugyanez 24W idle, 40W load. Torrent közben majdnem idle szinten megy, 24-28W között a HDD terheléstől függően.

Most netes+alap gamer gépnek pedig már Haswell H81+G3420+7750 lett összerakva. Ez már viszont nem olyan meggyőző. 1SSD+1HDD-vel vga-val együtt 56W, ami vga nélkül kb. 46W lehet. Alulfeszelve. Ez jóval magasabb, mint a G2020.

(#19784) #22145024 válasza Ta`uri (#19778) üzenetére


#22145024
törölt tag

de nem ez volt a kérdés! :)

(#19785) sb válasza sb (#19680) üzenetére


sb
veterán

Összeállt a konfig a végleges helyén, paneltáppal. Egy kicsit korrigálnom kell magam újra. Rosszul emlékeztem, mert nem ugyanazzal az ATX táppal teszteltem most, mint régebben. Ennek jobb a hatásfoka, így a paneltápra átállás nem hozta meg a várt fogyasztásjavulást, amiről írtam. :(

Másik változás, hogy mégis kibővült a konfig egy 60GB-os SSD-vel.
Tehát: H81I-Plus, G3420, 7750 1GB GDDR5, 1SDD, 1HDD (3.5" 7200, 500GB), LR1106

Idle: 32W (Zero Core: 25W)
Prime95: 56W
Load: 84-85W, de nyilván ez játékfüggő, néha a 90W-ot is megkarcolja. Szóval itt szinte nincs előrelépés sem. Túl jó hatásfokú volt a teszt ATX táp. :)

Így ebben a formában, tartalékkal együtt talán a 120W-os táp is egyértelműen kevés lenne neki kényelmesen. Legalábbis órákra 85-90W-os terhelést nem engednék rá egy 120W-os tápra szívesen.

Tisztán a cpu terhelést nézve pedig egyértelmű, hogy benéztem a dolgot. Idle ugyanazt hozza, mint a G2020, terhelve viszont sokkal többet eszik. Így is van köztük 10-11W alulfeszelve, de alapfeszen inkább 15-16W.

Az egyetlen Haswell Pentium tesztben Civ5 volt, de ezek szerint az nem hajtotta ki rendesen. Ivy-s tesztekben azért látni, hogy mégis van különbség a modellek között, van ahol a G2020 és 2120 között is +8-10W-ot mérnek. i3-akra +10-12W. Arányaiban elég irreálisnak tűnik, de úgy látszik ez van. A 3GHz feletti Pentiumok inkább az i3-ak mellett vannak, míg a kisebbek jóval lentebb. A többi különbözet nem tudom honnan jön, vagy a lapból vagy a Haswell általánosan kicsit magasabb csúcsfogyasztásából.

Ilyen alapon egy Ivy-s i3 a B75-ös lapban lehet, hogy kevesebbet fogyasztana és persze gyorsabb is lenne. (Csak drágább is nyilván :D).

A konklúzió az, hogy még a szegmensen belül is nagyon jó teljesítmény/fogyasztás mutatójú a G2020.
Ill. a táp kérdése. Még agyalok rajta, mert igazából az ITX mellett a méret és a hangtalanság szól, de látva az ennyire jó hatásfokú ATX tápot így már felmerült bennem, hogy sokkal egyszerűbb és jobb lett volna mondjuk mATX-ben összedobni a rendszert. Fogyasztásban sem sikerült egyértelműen jobbat kihozni belőle mITX-ben, a táp/tápzaj sem lenne rosszabb. Árban, kényelmes szerelésben meg nyilván jobb lenne az mATX.

Egyébként ezen felül egész jól sikerült a konfig, minden összeállt kb. úgy ahogy terveztem. 1-2 képet rakok majd fel.

(#19786) Mercutio_ válasza sb (#19785) üzenetére


Mercutio_
félisten

Képek jöhetnek :K

mATX-szel nekem csak az a gondom, hogy jól szellőző kisméretű házat nem igazán tudok mondani (főleg megfizethető árban) elsősorban E-D3 formájú lenne jó, vagy minél kockább.

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, Parnis Pilóta, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#19787) prmcsk válasza Mercutio_ (#19782) üzenetére


prmcsk
addikt

Szerintem csakis olyan elrendezésűt tegyél bele, amit linkeltél.

Bármilyen más elrendezésűvel meggyűlhet a bajod. Nem elég, hogy az áramlások is változnának, de szalonképesen barkácsolni is nehéz lenne őket.

"Azé lesz egy ország, aki teleszüli". Kezdek aggódni magamon. Ha a katicabogarat hasznosabbnak tartom, mint a krumplibogarat, már rasszista vagyok ?

(#19788) Ta`uri válasza #22145024 (#19784) üzenetére


Ta`uri
csendes tag

Bocs ha félreértettem, akkor arra gondolsz hogy nemférne bele a házba fizikailag illetve a lapon akadályba ütközne a kártya? Ahoz lehet kapni mini pcie kábelt és akkor elhelyezheted párhuzamosan a lappal ha olyan a ház kialakítása.

(#19789) #22145024 válasza Ta`uri (#19788) üzenetére


#22145024
törölt tag

Igen arra gondoltam!
Egy ilyen mini-PCI-E kábellel egy normál PCI-E kártyát is rá tudok kötni akár? Vagy annyira nem kompatibilis? Esetleg elvérzik a tápellátáson?

[ Szerkesztve ]

(#19790) .:GoliBali:.


.:GoliBali:.
aktív tag

Sziasztok

A házas topicbol küldtek tovább ide, remélem ti tudtok segíteni :)

Keresek egy olyan MiniITX házat, ami tényleg kicsi. :)
Már egy ideje keresgélek, és vagy olyat találtam, ami egy ilyen nagyobb kocka, vagy olyat, ami nagyon pici, és max 1 2,5" hdd fér bele.

Az igénye pedig az lenne:
Adott egy integrált APU-s mini-itx. Tápellátást picoPSU-val szeretném megoldani, tehát házon bellül ennek sem kell igazán hely.
Viszont ami miatt még nem találtam meg azt a házat amit keresek, az pedig az, hogy szeretnék 2db 3,5" HDD-t belerakni (NAS képesség miatt), de szeretnék a kis lapos doboznál maradni.

Én valahogy elrendezésben úgy gondolnám:
-----------
| HDD HDD |
| Alaplap |
-----------

esetleg
-------------
| HDD|
|Alaplap HDD|
-------------

Ötletek?

#!/bin/perl -sp0777i<X+d*lMLa^*lN%0]dsXx++lMlN/dsM0<j]dsj $/= unpack( 'H*' , $_ ); $_ = `echo 16dio\U$k"SK$/SM$n\EsN0p[lN*1 lK[d2%Sa2/d0$^Ixp"|dc`;s/\W//g;$_=pack('H*',/((..)*)$/)

(#19791) Patice válasza .:GoliBali:. (#19790) üzenetére


Patice
nagyúr

Használtan (szökőévben) Gigabyte MIB-T5140? :))

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#19792) Mercutio_


Mercutio_
félisten

Skacok létezik olyan - a kártya sebességét nem korlátozó - olcsó adapter amivel s-ata, vagy usb-csatira tudok kötni CF-kártyát? (és arról bootolni)
Kártyaolvasóból számomra túlságosan kilóg a CF-kártya, és a H61-es lapon nincs is elég alaplapi usb-tüske, hogy az előlapi csatik mellett mást is kiszolgáljon, ezért a kérdés.
:R

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, Parnis Pilóta, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#19793) spln válasza .:GoliBali:. (#19790) üzenetére


spln
tag

Nekem egy ilyenem van: LC-Power 1360mi
Ezt én már használtam 3,5" hdd-vel, igaz csak 1 db volt benne.
Belül így néz ki: kép
Az a lyukacsos lemez kicsavarozható, és alulra ahol a képen a kábelek vannak keresztben befér egy 3,5"-os hdd.

A méretből adódóan befér 2 db is egymás felett, igaz ez már kis barkácsolást igényel :) illetve bukod a slim optikai helyet, de gondolom NAS-nál ez nem fáj.
Nem tudom az átalakítás mennyire opció, de egy ilyen házon viszonylag keveset kellene faragni, hogy megfeleljen.

Kb ez lenne az elrendezés:
_____________
| HDD |
| Alaplap HDD |

[ Szerkesztve ]

"Danger! Avoid death!"

(#19794) #22145024 válasza Mercutio_ (#19792) üzenetére


#22145024
törölt tag

az ebayes párdolláros CF to SATA cuccok nagyon hurkák?

(#19795) Mercutio_ válasza #22145024 (#19794) üzenetére


Mercutio_
félisten

Nemtom, azért érdeklődöm, hátha más már próbálta.

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, Parnis Pilóta, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#19796) Gaben01


Gaben01
őstag

Sziasztok!

Tanácsra lenne szükségem.A hétvégén költöztetem át az adatlapomon levő konfigot a Prodigy-ből egy CM Elite 130-ba.Az már látszik,hogy az AXP-100-ról le kell vennem a shadow wings-et és vissza kell tennem rá a gyári ventit, különben nem fér be a táp alá.A kérdésem az,hogy szerintetek melyik felállás lenne a jobb: 1, a táp fentről szív és cpu hűtő a bordára fúj vagy 2, a cpu venti a bordáról szív és a táp ezt a levegőt szívja be és fújja ki?
Elöl van egy 12-es venti illetve oldalt egy 8-as venti (ez így elég elbaltázott légáramlás gyárilag,de ez van).
A processzor többnyire idle megy, a shadow wings-el átlag 30-32 fok körül vannak a magok.Az egészségesebb az 1, verzió lenne, a táp a kinti hűvös levegőt szívná, viszont nem tudom a cpu hűtés illetve a légmozgás a házban hogyan alakulna. A 2, verziónál a légmozgás útja az lenne, hogy hűvös levegő elöl be és a tápon keresztül hátul ki, ebben az esetben valószínűleg a 8-as keresztbefújó ventit kilőném és tennék egy 12-es ventit a hdd tartó lap felöli oldalára is, valahogy így.
Tudom,ki kell próbálni és kiderül,de egyelőre elméletben ti melyiket tartanátok jobb megoldásnak?

Link javítva.

[ Módosította: radi8tor ]

http://9gag.com/ A függőség garantált. || Friends are like snow flakes. If You pee on them, they disappear.

(#19798) .:GoliBali:. válasza spln (#19793) üzenetére


.:GoliBali:.
aktív tag

Köszi a tippet, írtam is nekik, hátha mint gyártó még tudnak valamit ajánlani, amit nem kell barkácsolni, és esetleg a nagy optikai nyílás sem éktelenkedik a frontpanelen.

A Sata - SD kártya kombón már én is gondolkodtam, de én kicsit szkeptikus vagyok benne hogy elég gyors lenne egy rendszer partíciónak.
De kérlek cáfoljatok meg:)

#!/bin/perl -sp0777i<X+d*lMLa^*lN%0]dsXx++lMlN/dsM0<j]dsj $/= unpack( 'H*' , $_ ); $_ = `echo 16dio\U$k"SK$/SM$n\EsN0p[lN*1 lK[d2%Sa2/d0$^Ixp"|dc`;s/\W//g;$_=pack('H*',/((..)*)$/)

(#19799) HookR


HookR
addikt

tlac rávilágított a hiányosságra, miszerint e kuckónak még nincs nyoma a topikban. Illő hát kiküszöbölni a csorbát.

Silverstone SG08-Lite - [link]

Különbség az SG08-hoz képest:
- nincs benne táp
- ez már csak slot-in slim ODD-t fogad
- bekapcsológomb feljebb költözött
- 117mm helyett immár 147mm áll a CPU-hűtő rendelkezésére (Értsd: kispóroltuk a 180x30mm-es ventit is)

=======================================

A mai hírnek megfelelően jöhet ez is:

Silverstone RVZ01 hivatalos oldal - [link]

=======================================

(#19796) Gaben01: Elméletben fel lehet sorakoztatni mindkét variáció mellé pro és kontra érveket, ám végső soron úgyis a pudingpróba dönt. :)

[ Szerkesztve ]

▌www.thunderbolts.info | youtube.com/ThunderboltsProject ▌16personalities.com▐

(#19800) Rick4 válasza Gaben01 (#19796) üzenetére


Rick4
félisten

Milyen táp ez, hogy kinti levegőt szív? Minden táp a gépházból kifelé szívja a levegőt. A ventillátorok is már csak olyanok, hogy amíg a fújóhatás emberes, a szívóhatás gyakorlatilag nulla, szóval a procihűtőre is inkább fújni kellene a levegőt, szóval szerintem a legjobb, ha rögtön ebbe az irányba indulsz. .

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

Útvonal

Fórumok  »  Alaplapok, chipsetek, memóriák  »  Mini-ITX (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.