Hirdetés

2024. május 8., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Milyen belső merevlemezt vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-22 15:58:25

LOGOUT.hu

Milyen belső merevlemezt vegyek? Összefoglaló!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#46351) trufa12 válasza trufa12 (#46341) üzenetére


trufa12
addikt

:F

[ Szerkesztve ]

Az élet olyan mint a motor, ha nem megy akkor be kell rúgni..

(#46352) lionhearted válasza trufa12 (#46351) üzenetére


lionhearted
őstag

Amíg nem konkretizálsz, addig nehéz bármit felelősségteljesen mondani.
PC vagy notebook?
oprendszer is erről menne?
Mi van mellé, ha van?
stb.

@Clemi: Attól függ, komolyabb játékoknak nem árt pörgősebb lemez, főleg ha úgy is mentesz róla. De ha a fő cél, ahogy írtad, a tárolás, akkor mehet a Red.

@FLATRONW: Ne vegyél Greent, ha aktívan (töltögetés, programok, stb) szeretnéd használni. Akkor annyira nem megbízható. Ha backup, archív célra megy, akkor nem annyira lényeges, ritkább elérésekkel.
Az új szériával itt nem sok jót hallani, de szvsz ők ezt a kitételt nem nagyon alkalmazták.

[ Szerkesztve ]

Tegnap még működött...

(#46353) FLATRONW válasza trufa12 (#46351) üzenetére


FLATRONW
őstag

Sziasztok.

Egy 4 TB-os WD Green-t tervezek venni adattárolás céljára. A sebesség nem fontos, de a strapabíróság annál inkább. Ki mennyire elégedett ilyen szempontból a Green szériával? Vannak valamilyen típus hibái?

(#46354) tlala válasza lionhearted (#46227) üzenetére


tlala
addikt

Köszi szépen a válaszod!
A HD Sentinel szerint a 2,5-es Samsung HDD legmagasabb hőfoka 59 C volt élete során a médialejátszóban. Remélem a kevesebb szellőzésre helyet hagyó 3,5-es WD AV Green HDD is kibírja majd.

[ Szerkesztve ]

(#46355) lionhearted válasza tlala (#46354) üzenetére


lionhearted
őstag

Ebben nem vagyok szakember, de bízom a mérnökökben, hiszen erre tervezték.

Tegnap még működött...

(#46356) morphin válasza Dzsekó (#46345) üzenetére


morphin
tag

Elég borsos az ára a Black-nek. :((

Egy HDD mennyire játszik szerepet mondjuk egy játék futtatásakor? Azt észrevettem már, hogy a régebbi (mint fent is írtam 5-6 éves) SATA 2-es HDD-ről ha másolok valamit külső vinyóra azért lassabb, mint mondjuk a fiatalabb vinyóról teszem ugyanazt.

Vacillálok, hogy vegyek egy 1 terrás winchestert rendszernek (és később egy talán egy SSD) vagy maradjon a jelenlegi két vinyó + SSD. Egyszerre a kettőt nem tudom/akarom megvenni. Amúgy is az SSD-n csak a rendszer lenne...egy mai játékot felrakok egy 120as SSD-re + a rendszer és be is telt.

Black-en kívül van valamilyen alternatíva? Red?

lionhearted : visszaolvasva látom Te azért érted a HDD-k világát, van javaslatod?

Köszönöm! :R

(#46357) FLATRONW válasza lionhearted (#46352) üzenetére


FLATRONW
őstag

Gyakran lesz használva, főleg olvasásra. Akkor ezek szerint egy Red vagy Black szériás legyen?

(#46358) Bici válasza lionhearted (#46321) üzenetére


Bici
félisten

Kössz!

Sajna a linuxos HDS nem tud ilyet (tudtommal).
WD-hez legalább ott a wdidle..
Ha a hitachi-hoz nincs ilyen ismert progi, akkor választanom kell a kattogásmentes működés (WD) és a gyorsabb működés (Hitachi) között.
Nehéz döntés...

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#46359) Dzsekó válasza morphin (#46356) üzenetére


Dzsekó
addikt

Sajna a mai piacon már csak WD és Seagate van. Seagate-et nem szeretnél, WD-ből meg a Black jó játékra és op. rendszerre. Persze Redre is rá lehet rakni az op. rendszert és játékokat, De Blacken gyorsabb.
Azt talán meg merem kockáztatni, hogy a mostani vinyóidnál még a Red is gyorsabb lenne az 5400RPM ellenére is. Szóval ha semmiképpen nem szeretnél Seagate-et, és sokallod a Blackre a pénzt, akkor még Red is szóbajöhet. Blue nem olyan megbízható, de ha nem tárolsz rajta fontos adatot, akkor még az is szóba jöhet (Rednél gyorsabb, mert 7200RPM-es). Seagate vonalon az alap desktop vinyók szintén nem olyan megbízhatók, kvázi Blue szint, de esetleg Seagate SSHD jó vétel lehet, ami SSD és HDD egybeépítve.
Vagy megtartod a jelenlegi vinyóidat, és veszel egy 256GB-os SSD-t, amire már fér játék is. Kétségkívül ez lenne a leggyorsabb megoldás, de fajlagosan GB-ot nézve a legdrágább is.

Szerk: Hogy egyészen pontos legyek Toshiba is van, de ugyanúgy nem túl jó minőségű, mint a Blue, és Seagate alap Desktop vinyók.

[ Szerkesztve ]

(#46360) rudii


rudii
tag

Üdv, erre valaki? [link] :R

(#46361) Balathruin válasza morphin (#46356) üzenetére


Balathruin
veterán

Egy HDD mennyire játszik szerepet mondjuk egy játék futtatásakor?
Betöltéseknél nagyon tud látszani. Nekem most a Greenen vannak a játékok és a Shift 2 megakad egy autó betöltésétől a garázsban. Gondolom ez az 5400-as fordulat miatt van. BF4-nél is HDD vs SSD óriási szakadék, de azért biztos látszik a HDD vs HDD is.

(#46362) tpeter77 válasza Teaway (#46349) üzenetére


tpeter77
addikt

az AV és a RED milyen egymáshoz képest, mi a pro-kontra szerinted és miért éppen a Redet vetted?

(#46363) trufa12 válasza lionhearted (#46352) üzenetére


trufa12
addikt

ssd- van

játék menne, film, meg zene,
win8.1

HITACHI 2TB 7200rpm SATA-600 64MB 3 év garancia HDS723020BLA642
ilyet találtam, ebből vennék 2-őt.

[ Szerkesztve ]

Az élet olyan mint a motor, ha nem megy akkor be kell rúgni..

(#46364) johnywalker válasza Balathruin (#46361) üzenetére


johnywalker
őstag

Vidkarid milyen? Rajta 1 vagy 2 giga ram van?
Az is sokat jelenthet.

(#46365) Balathruin válasza johnywalker (#46364) üzenetére


Balathruin
veterán

Aláírás és cuccok.
Bár lehet az Unofficial Patch miatt van... Passz.

(#46366) morphin válasza Dzsekó (#46359) üzenetére


morphin
tag

Köszönöm a kimerítő választ! :R

Azt hiszem döntöttem. Aqua megadja az 5 év garanciát ERRE. Jót néztem ki? :U

Okosban itt hardveraprón sem olcsóbb csak max 1 ezressel. 19.5k-ért mennek megnéztem pár "bazárosnál".
Szerintem holnap megrendelem aztán pénteken megyek is érte. Aqua még lesz 5 év múlva is valszeg. :K

SSD pedig majd jövőre és akkor a Black még mindig tökéletes lesz játékra, letöltéseknek, adatot tárolni.

(#46367) Balathruin


Balathruin
veterán

Kis OFF.
Nemrég volt szó arról, hogy a HDD élettartama leginkább az alá pakolt HW-tól függ. Szerintem +999.
Bátyámnak annó a gépe egyben lett véve, de még azóta is megvan a 160 gigás Segate. Elég sok problémája volt vele, mielőtt kikerült a gépből állandóan elveszett, így nem is nagyon lett használva. Az ő gépében a leggyengébb rész mindig is a táp volt. Volt már benne Codegentől M-techen át a mostani Xilece-ig jó pár csoda, de a merevlemez túlélte, nekem a gépemben eddig hibátlanul működik, de nem nagyon használom.
Ennyire lett "kinyírva":

Sajnos maradandó károsodást kaphatott, a Raw Read error nő, ha használva van és a fejpozícionálási hibák is nőnek. :(
Durván nagy számok.

Az első az volt, hogy felület tesztet nyomattam rajta és pár lassabb szektoron kívül semmi hiba nem volt + másoltam rajta ~40GB adatot.

[ Szerkesztve ]

(#46368) lionhearted


lionhearted
őstag

@morphin: Elsősorban én is az SSHD-t tudom ajánlani, persze a Black sem rossz, főleg a mostaniakhoz képest... Én nem vagyok ennyire szkeptikus a sima desktop HDDkkel, főleg hogy, ahogy fogalmaztál, tanyanet miatt nem nagyon terhelnéd torrenttel. Játékokra is jobb az SSHD, egy időre el tudja halasztani az SSD vásárlást is. A Blacket csak a várható megbízhatósága és a garancia idő emeli ki, nem az ilyen felhasználás mellett mért sebesség.

@FLATRONW: Black az túlzás, egy Red vagy ST NAS HDD, esetleg a sima ST Desktop, azok is 5400asok, ezt igazából tényleg az aktivitás, napi használt óra dönti el. A NAS HDD-k (mint a Red és az ST NAS) általában tutibbak.

@Bici: úgy rémlik, hogy kicsi, notebook HDDről volt szó, abból nagyon nem fogod kihallani a kattogást.

@rudii: SSHD penge. :) Pontosabb ajánláshoz írd le, hogy mibe lesz (PC-notebook méret), milyen felhasználásra, milyen eszköz lesz mellé (ha lesz).

@trufa12: Nem rosszak, de ha már úgy is 2db lesz, esetleg neked is figyelmedbe ajánlom az SSHD-t, mint a játékra menő opciót. Ha pedig az egyiken lenne csak program/játék, a másik akár lehetne lassabb, 5400-as. Viszont Hitachi egyre kevésbé kapható, és ami engem picit zavar, hogy 3 tányéros, pedig 2TB már 2-re elfér. De régen ez nagyon megbízhatóként volt megítélve.

@Balathruin: Mielőtt elindul az Urbanlegend. Ezek az értékek jók, nem a hibaszámot mutatja. Talán kicsit megtévesztő, pont ezért itt nem a nyers adat, hanem a normalizált érték a nézendő. A RRER 113as érétke igazából kevesebb, mint 10 hiba a 10^12 bitből, itt a 120 a legjobb érték. A Seek Error Rate is hasonlóan nem a hibaszámot mutatja, a valódi, normalizált érték a 80asod kevesebb, mint 1 hiba 100millió seekből. Itt a 90 a legjobb. Ezekkel semmi baj nincs.
A többi érték megjelenését pedig okozhatta a gyenge táp, rossz kábel, így ha csak nem nő, akkor jelentős sérülést nem szenvedett.

[ Szerkesztve ]

Tegnap még működött...

(#46369) Balathruin válasza lionhearted (#46368) üzenetére


Balathruin
veterán

Ok, akkor még az is lehet, hogy rendes használatot fog kapni. :)

(#46370) lionhearted válasza Balathruin (#46369) üzenetére


lionhearted
őstag

Sebességre nem mai, de egyéb baja szerintem nincs. Kábelek legyenek rendben, meg a táp. :)

Tegnap még működött...

(#46371) morphin válasza lionhearted (#46368) üzenetére


morphin
tag

Akkor még egy utolsó kérdés a rendelés előtt.

A WD Black meg a ST 1TB SSHD nagyjából egy árban van. Ez a 2in1 winchester önállóan is van olyan jó, mint egy Black? Ezt úgy értem, hogy ha később nem fogom "kihasználni" az SSD részét (ami szerény 8GB és azzal sem mi rendelkezünk), mert lesz külön is akkor játékokhoz, mindennapi felhasználásban is megfelelően gyors, időtálló? Teszteket még nem néztem a Black-ről de hivatalos spec alapján pl a ST winchester oldalról mintha gyorsabb lenne. (írás/olvasás) Valóban?

Meg ugye ha később úgy sem használom ki az SSD részét akkor van értelme? SSD-t kb. februárban fogok venni. Ha eddig kibírtam nélküle akkor addig csak kibírom már...vagy hülye a gondolatmenetem?

Köszi! :R

(#46372) Archttila


Archttila
veterán
LOGOUT blog

Sziasztok!

Tervezem egy Popcorn Hour A-400 medialejatszo (vagy 410 meg meglatom) beszerzeset, es tudni szeretnem, hogy a Western Digital HDD-k kozul melyik csaladbol erdemes bele valasztani egy TB-os modellt.

Elso korben a Red sorozatra gondoltam, azon belul pedig erre

[ Szerkesztve ]

Passionate about minimalistic software, the Linux philosophy, and having fun. SFF enthusiast.

(#46373) lionhearted válasza morphin (#46371) üzenetére


lionhearted
őstag

Ha úgy vesszük, a fizikai adottságok (7200RPM, 1TB tányérok) megegyeznek, így mindkettő ugyanott korlátolt pl szekvenciális értékekben. Akármire is használod, az SSD cache ott lesz, bár ha csak filmet nézel róla, akkor valóban érdektelen, de játékokra, programokra jó. Itt tényleg nehezen mérhető, tesztelhető eseteket kéne vizsgálni, bizonyára van olyan, amiben a Black nyerő, hiszen az FW-je mindenképp sebesség-orientált. Ugyanakkor az SSHD-nak ott van az SSD, amit értelemszerűen sosem tud megfogni semmilyen HDD.

Időtállóságról adat hiányában nem tudok nyilatkozni, amit az ST mond az, hogy 3 év gari van rá, ami több mint a sima desktop, de kevesebb mint a Black. Mindkettő el tud romlani. Ha az SSD segít az SSHDban, akkor legalább annyival kevesebb terhelést kap a winyó, pl OS indítás, amikor 1 percig darál a gép. ;]

teszt Megj: Hiába marad alul a 4k random read, amit gyakran használsz, az SSDről fog majd menni úgy is. De igen, itt kijön a Black FW előnye a HDD részen.
Sebességre én tehát nem aggódnék.

Lehet, hogy tovább is kibírod SSD nélkül, ha SSHD-t választod, de persze kombózni is ér.

@sati pl. WD AV.

[ Szerkesztve ]

Tegnap még működött...

(#46374) ló úr


ló úr
őstag

Sziasztok. 1-2 TB-os winchestert szeretnék vásárolni és vmi megbízható széria kellene. Hang az nem szempont, csak a sebesség és megbízhatóság. Természetesen 7200 rpm-es érdekel :)

"Ha meg kell baszódni, akkor meg kell baszódni"

(#46375) Archttila válasza lionhearted (#46373) üzenetére


Archttila
veterán
LOGOUT blog

Mivel jobb ez mint a NAS fele Red sorozat? Mondjuk arban ugyanott van...

Passionate about minimalistic software, the Linux philosophy, and having fun. SFF enthusiast.

(#46376) morphin válasza lionhearted (#46373) üzenetére


morphin
tag

Nos igazából megtaláltam Compker-nél szintén 20k-ért a Seagate SSHD-t. (mondjuk 2 év garral)

Rákerestem a fórumban sokan mondanak jót a Black-ről (WD1003FZEX) úgyhogy rendelem azt, hiszen egyszer úgy is lesz SSD akkor meg inkább legyen az, amelyik eredeti szerepében jobb illetve 5 év garancia van rá. Mondjuk erről a Black-ről olvasni angol fórumokban érdekes dolgokat...de ha a többségnek jól szuperál akkor legyen.
Egyelőre nem tudom még hova teszem. :DDD Kicsit át van alakítva a házam. 3 HDD hely van a klasszikus HDD oldalára pattintható csúszkákkal. (Zalman Z5 Plus ház)

Viszont én ezeket nem használom, hanem 2-2 "bugyigumi" van X alakban befűzve a fém kalitka oldalaira és ebbe vannak a lemezek behurkolva. Fixen tartják őket a "levegőben"...nincs rezonancia, hangjuk se nagyon.

A kisebb lemezt kiveszem egyelőre aztán majd meglátom a másik marad-e. Egyelőre nem merek mindent átmenteni az új lemezre. Majd 1-2 hét használat+teszt után.

(#46377) nubreed


nubreed
veterán

Tudnátok ajánlani egy olyan WD HDD-t ami jó kompromisszumot nyújt a zajszint és a gyorsaság között? Jelenleg 2 WD Caviar Black "duruzsol" a gépemben és gyorsnak gyorsak (mármint egy hdd-hez képest) de iszonyú hangosak, pontosabban nagyon "búgnak", sajnos bármennyire is próbálom csillapítani a rezgést, a házam átveszi valamennyire. Szeretnék egy olyan winyót, ami viszonylag gyors még mindíg, de halkabb, inkább áldozok a gyorsaságból egy picit ha van halkabb megoldás, de melyik lenne ez a WD sorozatai közül?

We are the first of cyber evolution. We are the first to program your future.

(#46378) Teaway válasza nubreed (#46377) üzenetére


Teaway
veterán

Nálam egy RED van fixen becsavarozva egy régi ház hagyományos 3,5"-os vinyóhelyére. Nincs semmi hangja.

Nincs itthon csokid??

(#46379) zeusz55 válasza nubreed (#46377) üzenetére


zeusz55
senior tag

Vagy vegyél 2,5öset, nekem a 2,5ös black gumis beépitő keretbe abszolút hangtalan max terhelés alatt is. Pedig maga a gépem is max csendes! :K

– – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – =FOR SALE=

(#46380) nubreed válasza Teaway (#46378) üzenetére


nubreed
veterán

Köszi, igen a red szériát ismerem, egyik kollégámank is van, igaz ő otthoni nasban használja de behozta és pár napig tesztelgettük, nagyon halk, de úgy tudom ez 5400 -es. Van olyan 7200 -es szériája a WD-nek ami halk de viszonylag gyors, persze nem olyan gyors mint a Caviar Black.

We are the first of cyber evolution. We are the first to program your future.

(#46381) FollowTheORI válasza nubreed (#46380) üzenetére


FollowTheORI
nagyúr

7200-es lemezek előbb utóbb búgni fognak, többségüknél van vibráció... ha neked ez ennyire fontos csakis az 5400/5900-as kategóriában gondolkodhatsz. :)

Hacsak nem térsz rá a notebook lemezekre... ott talán kaphatsz olyat ami gyorsabb mint egy 5400-es desktop lemez. Ahhoz viszont át kell kicsit túrni a netet hogy keress valami támpontot.
Még egy 7200-as noti lemez sem feltétlen gyorsabb.

Steam/Origin/Uplay/PSN/Xbox: FollowTheORI / BF Discord server: https://discord.gg/9ezkK3m

(#46382) ló úr válasza nubreed (#46380) üzenetére


ló úr
őstag

WD Blue :) Elég halk, nekem 3 éve van egy 500 GB-os és csendes meg gyors. 7200rpm

"Ha meg kell baszódni, akkor meg kell baszódni"

(#46383) lionhearted válasza ló úr (#46374) üzenetére


lionhearted
őstag

ST SSHD, WD Black. Válassz.

@sati: Az egyik NASba készült, a másik PVR,DVR,mediabox és mediacenterekbe.

@morphin: Szíved joga, nem lepett meg a döntés. Ezt az "eredeti" szerepében jobb dolgot nem teljesen értem, hacsak nem filmet nézel róla, vagy folyamatosan új adatokat lesel, akkor mindig van az SSD cachenek pozitív hatása.

@nubreed: Ha csak nem vesszük figyelembe a kezdő szerver HDDket, akkor nincs igazán sok opciód. A Redek halkabbak, de 5400RPM sosem lesz Black szintű. Bár már az is lehet segít, ha az egyik Black helyett Redet teszel (Blackről futtatva a progikat), vagy SSD+Black, vagy SSD+Red.
A kezdő szerver HDDknál, csak úgy mint a Rednél, több HDD-s rendszerekbe terveznek, így sokkal jobban figyelnek a rezonanciára, mert egyébként bedőlne a dolog.
Én nem vagyok nagy híve a notebook HDD-nek, nálam az a "csak ha muszáj" kategóriába esik, de valóban van valami előnye ilyen téren.

[ Szerkesztve ]

Tegnap még működött...

(#46384) nubreed válasza lionhearted (#46383) üzenetére


nubreed
veterán

Köszi, ezt én is így látom, természetes, hogy egy redtől nem lehet elvárni black szintű gyorsulást, ezért is írtam az elején hogy kompromisszumos megoldást keresek.

#ló úr: A Wd blue jó ötletnek tűnik, köszi a tippet, utána nézek. :)

We are the first of cyber evolution. We are the first to program your future.

(#46385) FLATRONW válasza lionhearted (#46368) üzenetére


FLATRONW
őstag

Kösz a tanácsot, egy 3TB-os Red-et rendeltem be.

(#46380) nubreed: a Red Pro már 7200-as

(#46386) Bici válasza nubreed (#46377) üzenetére


Bici
félisten

Én egy 1TB-os WD Black rezonancia mentesítését úgy oldottam meg, hogy 5,25" helyre szereltem be egy 3,5" -> 5,25" átalakítóval, de nem a rekesz oldalára csavaroztam fel, hanem lefelé fordítottam a két átalakító sínt és a winyó alján lévő csavarokkal rögzítettem, majd leragasztottam az elsó lemezre egy öntapadó szivacs (kb. 4mm vastag), és egy kis kétoldalú ragsztószalag segítségével.
Ez persze csak akkor lehet, ha az alsó két 5,25" rekesz szabad.
Nekem nagyon bevált, nem hallani a winyót a felpörgés után. Azaz nem hallatszik ki a többi közül, pedig elötte a winyó volt a szólista a zenekarban. :D
Azóta elkezdtem gondolkodni a procihűtő venti halkabbra cserélésén, szóval óvatosan a halkítással, mert utána jön a többi hang, amire költeni akarsz. :D

[ Szerkesztve ]

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#46387) nubreed válasza Bici (#46386) üzenetére


nubreed
veterán

Ez egy jó ötlet, köszi egy próbát midnenképp megér, pár száz Ft egy 3,5 - 5,25" átalakító. :)

A ház és proci hűtő ventikkel elvileg nincs gond, szerencsére elég halk darabok. :)

We are the first of cyber evolution. We are the first to program your future.

(#46388) morphin válasza nubreed (#46387) üzenetére


morphin
tag

Nekem hasonlóan van megoldva mint ez -> LINK
Annyi a különbség, hogy találtam itthon anyu régi varrós dobozában fehér gumiszalagot amit szerintem anno nadrágok derekába fűztek. 2-2 ilyen tartja a vinyókat teljes némaságban. :)) Ingyen is volt ráadásul. Mondjuk befűzni őket nem volt olyan egyszerű, de mondjuk azt, hogy csak egyszer kell. :DDD

(#46389) Bici válasza nubreed (#46387) üzenetére


Bici
félisten

Nem kell feltétlenül átalakító, mert ha van elég kétoldaló ragasztód és nem szoktad döntögetni a házat, akkor egy bármilyen puha anyag elég a winyó és a vízszintes lemez közé. pl. 4db régi radír-darab + öntapadós szivacs.
Három dologra kell vigyázni:
- megfelelő hűtést kapjon a winyó, mert így nincs fémes kapcsolat a házzal
- maradjon alul a nyák lapnál bőségesen hely szellőzni, ne ragaszd le túl nagy felületen (ebből a szempontból tényleg jobb a keret)
- ha szállítod vagy pakolod a gépet, akkor vigyázz, nehogy elengedjen a ragasztó, mert ha ráesik a winyó az alaplapra, vagy VGA-ra, az nem biztos, hogy garis ügy lesz...

OFF-ba tettem, mert ez már modding téma kezd lenni. :D

[ Szerkesztve ]

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#46390) Archttila válasza lionhearted (#46383) üzenetére


Archttila
veterán
LOGOUT blog

Ezt ertem es koszonom, viszont sokan a RED-et veszik, de ha velemenyed szerint jobb az AV akkor azt rendelnem.
Letolottem mindket manualt, ime a fobb elteresek:

Red

native command queuing: yes
load/unload cycles: 600.000
non-recoverable read erors per bits read: <1in10

AV

native command queuing: no
load/unload cycles: 300.000
non-recoverable read erors per bits read: <10in10

[ Szerkesztve ]

Passionate about minimalistic software, the Linux philosophy, and having fun. SFF enthusiast.

(#46391) zeusz55 válasza morphin (#46388) üzenetére


zeusz55
senior tag

Ez a link ki***szott komoly!!! Na ez silence! :C :K

– – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – =FOR SALE=

(#46392) nubreed válasza morphin (#46388) üzenetére


nubreed
veterán

Igen, erre vagy valami hasonlóra emlékszem, láttam pár hónappal ezelőtt ezt a megoldást, jó ötlet. :)
Az a fehér gumi nekem is rémlik, szerintem még én is találnék ilyet anyukám varrós dobozában. :)

#Bici: Köszi, megpróbálok odafigyelni ezekre.

We are the first of cyber evolution. We are the first to program your future.

(#46393) Teaway válasza nubreed (#46384) üzenetére


Teaway
veterán

"A Wd blue jó ötletnek tűnik, köszi a tippet, utána nézek. :)"

Azt vedd számításba, hogy csak 2 év garis.

Nincs itthon csokid??

(#46394) lionhearted válasza Teaway (#46393) üzenetére


lionhearted
őstag

És, hogy a kettő ugyanúgy rezonál. Sőt.

[ Szerkesztve ]

Tegnap még működött...

(#46395) M107


M107
addikt

:R

Sokak által dicsért és tényleg megbízható WDRED

WD RED 1 TB (2014.07) 2 hónapos 3 napos :

Sokak által szidott sorozat, tökéletes darabja

Toshiba DT0ACA200 2 TB (2013.06) 5 hónapos 3 napos:

Gyors Hűvős USB 3-as 2.5" WD

WD Elements 1 TB USB 3 (2014.05) 4 hónapos 3 napos:

A fórumon, bármit leírhatsz, én csak az igazat írom le. :) Utálom ha hülyének néznek ! - Addikt - vissza az őstag címet :) )

(#46396) ló úr válasza lionhearted (#46394) üzenetére


ló úr
őstag

Nemtudom itt mi számít csendesnek stb. De amikor én kezdtem foglalkozni a számítástechnikával ~15-16 éve akkoriban még elég hangoskák meg kerregők voltak a winyók, sőt sok megbízható pár évvel ezelőtti darab is. Az én WD Bluem-nak a hangját alig hallani full néma csendben, épp h cicereg picit. Ha meg filmezek, játsszok akkor meg a hang miatt nem hallani. Ha meg ugye alszok és csak seedel a gép akkor a winyó se igazán dolgozik. Szal nemtom kinek rezonál a háza egy ilyen Blue-tól de akkor az vmi papír vékony kínai selejt lehet :)
Van egy 320 GB-os Seagate-m is az hangosabb sokkal, de az se nevezhető hangosnak :) Nekem a WD-k az egyik legcsendesebbek voltak mindigis, igaz szeretnek melegedi :)
És nemvagyok WD párti. Samsungokat nagyon szerettem az F-es sorozatot :)

[ Szerkesztve ]

"Ha meg kell baszódni, akkor meg kell baszódni"

(#46397) morphin válasza ló úr (#46396) üzenetére


morphin
tag

Volt "gyerekként" 2000 körül egy SCSI Maxtorom...30 giga körüli lehetett. (fater szerezte valahonnan) Bohóckodni jó volt vele, na meg amikor beindult. Majdnem felszállt a gép. Valahogy megdobta az egész feelinget. :DDD Mintha valami különleges gépem lett volna...de nem. :))
Meg emlékszem amit nagyon szerettem az egy Quantum Fireball volt, talán 80 gigás...vagy 40 nem emlékszem. Hála a jó Istennek már rég nem kell vacakolni az IDE-s szarokkal...szalagkábel áááááá. :DD

(#46398) ló úr válasza morphin (#46397) üzenetére


ló úr
őstag

n egy 3GB-os Quantum Fireball-al kezdtem :DNa az recsegett ropogott, de egy PII celeronba jóvolt :D Aztán volt rohadtsok Maxtorom, azok emlékszem annyira fel bírtak forrósodni h nem lehetett kézzel megfogni őket utána ha jól megdolgoztattad őket, meg igen a hangjuk vetekedett egy mai sugárhajtómű hangjával :D

"Ha meg kell baszódni, akkor meg kell baszódni"

(#46399) Balathruin válasza ló úr (#46398) üzenetére


Balathruin
veterán

Ha már Quantum: [link] :D

(#46400) Archttila


Archttila
veterán
LOGOUT blog

Ha mar nem valaszol senki akkor csak annyit irjatok meg melyek szamitanak jobb ertekeknek.

Passionate about minimalistic software, the Linux philosophy, and having fun. SFF enthusiast.

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Milyen belső merevlemezt vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.