Hirdetés

2024. május 9., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Milyen belső merevlemezt vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-22 15:58:25

LOGOUT.hu

Milyen belső merevlemezt vegyek? Összefoglaló!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#45751) Atomgeszi válasza BK87 (#45750) üzenetére


Atomgeszi
veterán

Szia!

A WD azon belül is pedig a Red széria a legajánlottabb a topikba!
De írd be a keresőbe a típusszámot és legalább 2 oldalnyi ajánlást fogsz róla találni.

Üdv!

(#45752) Dzsekó válasza Atomgeszi (#45749) üzenetére


Dzsekó
addikt

Nem olyan jó szerintem a Seagate, kivéve az 5 év garis vinyóit. Ezek az 1 év garis desktop vinyók kb. a Green szintjén vannak. Mostani Greenek sem olyan jók, és sok Blue-val is gond van. 3 év garitól felfele már jobbak a WD-k. Emiatt is drágábbak, mert az olcsóbb szegmensben többet spórolnak ki.
Beüzemelésnél mindenképpen Win7 partícionálója ajánlott (XP és korabeli op. rendszerek felejtősek).
Inicializálás után ha 2TB vagy annál kisebb, akkor MBR, ha 2TB-nál nagyobb a vinyó, akkor GPT partíció kell rá. Ezután partícionálhatod tetszőleges méretekre, vagy hagyhatod egyben is. Win7 látja a 3TB-ost is rendesen, emiatt nincs szükség kiegészítő programokra.

[ Szerkesztve ]

(#45753) alfiboy válasza BK87 (#45750) üzenetére


alfiboy
aktív tag

A WD20EFRX jó választás adattárollásra.
:K

[ Szerkesztve ]

...

(#45754) laacika


laacika
tag

Sziasztok.
Le kellene cserélnem a wincsim,1 azért mert már hangja van,2 ideje lenne satára váltani ide-ről.
Most egy 160-as Seagate van benne,ezzel a márkával mindig meg voltam elégedve,sőtt mindig is dicsérték halksága miatt.
Valamelyik nap ajánlottal olcsón egy Wd-t,mondtam hogy szó se lehet róla nekem az nem kell,volt kb 6-7 éve egy zsir új 160-as Wd-m és nagyon hamar hangja lett.(lehet a mostaniak már jobbak).
Szóval nem sok helyre van szükségem tehát egy 160-as vagy 250-es nekem bőven elég,ajánljátok vagy sem?Köszönöm válaszitokat.

Úgy tanul az ember ha kérdez!!

(#45755) Ganz-[HUN] válasza laacika (#45754) üzenetére


Ganz-[HUN]
addikt

Szia WD Black 1tb. Kisebb nincs, legalábbis nem találtam,

Furry /// Psszt, srácok, kértek egy kis szocializmust? - egy random ember a '18-as öszi mondoconon /// ThinkPad T480s, T60 15" FlexView IPS SXGA+ /// Asus P9X79-E WS, Xeon E5-1620v2, Noctua NH-D14, 980Ti, Sony DTC-ZE700 DAT, MX Master 2S, Shure SRH-440A, OLED ToTK Switch

(#45756) laacika válasza Ganz-[HUN] (#45755) üzenetére


laacika
tag

Tényleg nem igazán vannak,250-es be is csak inkább 2,5-ös notebook wincsik,a régebbi használt 250-320-as WD-ket ajánlod?

Úgy tanul az ember ha kérdez!!

(#45757) StSanya válasza laacika (#45756) üzenetére


StSanya
őstag

Milyen géped van? Lehet szentségtörés lesz amit most írok ebben a topikban, de ha ennyi hely elegendő, miért nem SSD-ben gondolkodsz, az aztán tényleg halk lenne... :)

"Használati utasítás amatőröknek való! A profik rengeteg ideig szívatják magukat, majd fórumoznak egy kicsit..."

(#45758) bulgesz777


bulgesz777
tag

Sziasztok!

2 Tb-os hdd-t keresek, és elsősorban meglévő zenéim,filmjeim,képeim, dokumentumaim tárolására, jobban mondva archiválására használnám. Mellé a fontosabb anyagok megmaradnának DVD-n is.

Ezt a külső házat szánnám hozzá: http://kulso-haz.arukereso.hu/thermaltake/st0021e-p48165534/#termek-leiras

Milyen merevlemezt ajánlotok, amelyen jó pár évig biztosan tárolhatnám az adataimat.?

Érdemes egyáltalán hdd-t archiválásra használni? Jelenleg majdnem minden adatom DVD-ken van, de többségük már több mint 5 éves, lassan jó lenne belőlük még egy mentést készíteni és így hozódott fel bennem a hdd-s tárolás ötlete. (Blu-ray-en is gondolkodtam, de nincs kedvem több tucatnyit megírni, meg ki tudja mennyi ideig bírják majd...)

[ Szerkesztve ]

(#45759) laacika válasza StSanya (#45757) üzenetére


laacika
tag

Háát ahogy nézem SSD-vel drágábban jönnék ki,de viszont tényleg halk lenne.
Nem nagy gépem van (Dula core 2x2,8Ghz,2Gb ram 800Mhz,és egy Gts250).

Úgy tanul az ember ha kérdez!!

(#45760) bulgesz777 válasza bulgesz777 (#45758) üzenetére


bulgesz777
tag

Esetleg a külső ház helyett érdemesebb lehet venni egy ilyet a leendő 2TB-os hdd-hez?:
http://nas-meghajto.arukereso.hu/d-link/dns-320-p45206146/

Most ismerkedek ezzel a NAS technológiával, nekem még teljesen ismeretlen...

(#45761) bulgesz777 válasza bulgesz777 (#45760) üzenetére


bulgesz777
tag

Közben olvasgatok a NAS-ról, ha jól gondolom akkor ennél az adatok elérésének gátat szab az internetkapcsolatom sebessége? Mondjuk ha a NAS-ban lévő merevlemezemre akarok rámásolni, vagy onnan lemásolni mondjuk egy filmet, akkor az a netem sebességével fog maximum menni?

(#45762) bulgesz777


bulgesz777
tag

Két lehetőséget látok:

1. NAS+2db vinyó: kb 60e.Ft, sebesség kérdéses számomra? (nettől függ?)
2. Külső rack+2db vinyó: 50e.Ft, sebesség tuti megvan

Szerintem hanyagolom a NAS-t. Később veszek még egy hdd-t aztán arra duplikálok. Így tuti gyors lesz a külső rackben.

A NAS lényegét (bárhonnan elérhető adatok) úgysem használnánk ki, mivel csak én használnám.

(#45763) bulgesz777


bulgesz777
tag

Szóval a (#45758) -as kérdésemre várok válaszokat.

Egyébként erről mi a vélemény?: WD30EFRX (tudom ez 3tb-os, de akár...)

[ Szerkesztve ]

(#45764) bulgesz777


bulgesz777
tag

Időközben leharcoltam a dolgot, vettem egy 3TB-os WD Red-et. A kérdésem most már csak csupán az, hogy milyen külső keretet ajánlotok hozzá, ami hűvösen tartja?

(#45765) Palapo válasza Dzsekó (#45748) üzenetére


Palapo
aktív tag

Köszi! :)
Egész olcsók a cuccok ezen az oldalon...

Ha kell egy kis izgalom,játék,sport,stratégia akkor ezt ki kell próbálnod: http://www.powerplaymanager.com/r735324

(#45766) alfiboy válasza laacika (#45756) üzenetére


alfiboy
aktív tag

Ezt találtam 3,5" 500GB:
[WD5003AZEX]
viszont csak 2 év garanciát adnak.

...

(#45767) laacika válasza alfiboy (#45766) üzenetére


laacika
tag

Köszi de 18 db ezrest nem szánok rá erre a csere project-re,egyépként találtam a boltba ahol szoktam vásárolni ez ár alatt (16-17db ezresér WD és Seagate 1Tb-ost de Sata3-asok,azt se tudom menne-e az én Sata2-es (3Gb/s-es) lapomról,biztos menne csak nem tudná a 6Gb/s-et.

Úgy tanul az ember ha kérdez!!

(#45768) laacika


laacika
tag

Kérdeznék még valamit.
Miben venném észre ha ebbe a kis gépbe IDE-s wincsi helyett Sata 2-es lenne?Jól tudom hogy az adatforgalma a wincseszteremnek 1Gb/s helyett 3Gb/s-re változna?
Tehát mondjuk egy adott file másolása egyharmad időbe telik (persze nem Pendrive-ról)!

Ezen felül miben venném még észre?Programok nyitogatásakor pl:Chrome megnyitása?

Köszönöm válaszitokat :C :R :R

Úgy tanul az ember ha kérdez!!

(#45769) Balathruin válasza laacika (#45768) üzenetére


Balathruin
veterán

Egyáltalán van rajta SATA?
Sebesség nem fog annyira megnőni, kis fájlokat attól még nehezen ír/olvas a HDD. Nagyobb fájloknál lehet jobb, de az igazi különbség az az SSHD vagy az SSD.

(#45770) laacika válasza Balathruin (#45769) üzenetére


laacika
tag

Azért annyira hülyének ne nézzél már légyszives hogy nem tudom hogy mi az a Sata :K
Azért kis file-oknál is lenne különbség nem?
Egyépként köszi válaszod!

[ Szerkesztve ]

Úgy tanul az ember ha kérdez!!

(#45771) laacika


laacika
tag

Pl az ilyen régebbi tipusú kisebb WD-k re lennék kiváncsi hogy jók-e.
[link]

Úgy tanul az ember ha kérdez!!

(#45772) laacika


laacika
tag

Vagy vannak még a WD kaviárok.

Úgy tanul az ember ha kérdez!!

(#45773) alfiboy válasza laacika (#45772) üzenetére


alfiboy
aktív tag

"WD kaviárok"
Caviar
;]

(#45771) laacika
[Téma összefoglaló]
kinyitása ajánlott típusokat megtalálod.

(#45770) laacika
Csak a tisztázás miatt, milyen típusú alaplapról van szó?

(#45767) laacika
"azt se tudom menne-e az én Sata2-es (3Gb/s-es) lapomról,biztos menne csak nem tudná a 6Gb/s-et"
Megis válaszoltad magadnak.
:)

...

(#45774) laacika válasza alfiboy (#45773) üzenetére


laacika
tag

Köszi válaszod.
Az alaplap ez: Gigabyte GA-945GCM-S2C

Úgy tanul az ember ha kérdez!!

(#45775) laacika válasza alfiboy (#45773) üzenetére


laacika
tag

A mostani Seagate csak 2Mb-os cache-el rendelkezik,amit vennék azt természetesen 8Mb-os,és ez mellett ugye az egyik IDE 1Gb/s a másik meg Sata2 az az 3Gb/s,és itt jön a kérdés hogy mennyi különbség lenne a kettő között pl böngészéskor,egyáltalán érezhető lenne-e.

Úgy tanul az ember ha kérdez!!

(#45776) alfiboy válasza laacika (#45775) üzenetére


alfiboy
aktív tag

Én ezek közül választanék:
[WD3200BEKX]
[WD5000BPKX]

Lehetőleg SATA 3.0 legyen a jövőre nézve.
Éreznél valamelyest gyorsulást, de nagyra ne számíts, mivel kis fájlok.

(#45774) laacika
Lapod specifikációja szerint:
4x SATA3GB/s
1x IDE
(nem a REV1.1)

[ Szerkesztve ]

...

(#45777) laacika válasza alfiboy (#45776) üzenetére


laacika
tag

Köszike. :R :K

Úgy tanul az ember ha kérdez!!

(#45778) laacika


laacika
tag

Még egy utólsó kérdés,ha a WD-nél maradok akkor ez [link] mennyivel roszabb választás (ha az) Mint a WD Black,Green,Blue? :R

Úgy tanul az ember ha kérdez!!

(#45779) Dzsekó válasza laacika (#45778) üzenetére


Dzsekó
addikt

Esetleg ez a vinyó még jó választás lehet.
Használtan ez a vinyó megbízható és gyors is, mivel 1 tányér és 1 fej van benne. Viszont némelyik darab rezonál, amitől berezeg a gépház. Szal ajánlott úgy megvenni, hogy megnézed működés közben vagy kikötöd, hogy ha rezonál, akkor vissza az egész.
Amit linkeltél WD3200JS vinyó ős öreg és lassú is, nem ajánlom emiatt.

[ Szerkesztve ]

(#45780) laacika válasza Dzsekó (#45779) üzenetére


laacika
tag

Köszönöm a segitséget.
Ezek közül menyiket választanád?
[link]
[link]
[link]
:R :R

[ Szerkesztve ]

Úgy tanul az ember ha kérdez!!

(#45781) Dzsekó válasza laacika (#45780) üzenetére


Dzsekó
addikt

2.-at. De ezek már nem kaphatóak és az 1. kivételével valamivel lassabbak az általam linkelteknél.
Az 1. gyors, de hajlamos a bad szektorosodásra. Használtan még fellelhetőek, mint az általam linkelt Samsung.

(#45782) StSanya


StSanya
őstag

Használt merevlemez kicsit olyan, mint a használt óvszer. Bár, ha nem bízol rá értékes adatot (analógiában: ha csak franciázol) akkor ok... :D

"Használati utasítás amatőröknek való! A profik rengeteg ideig szívatják magukat, majd fórumoznak egy kicsit..."

(#45783) laacika válasza Dzsekó (#45781) üzenetére


laacika
tag

Nagyonszépen köszi :R :C

Úgy tanul az ember ha kérdez!!

(#45784) adamka16


adamka16
őstag

Srácok!

Milyen hdd-t tudnátok nekem ajánlani egy homemade nas-ba? arra gondoltam, hogy legalább 500 vagy 1 tb-os kellene és raid-be kötve természetesen. elég hozzá valami olcsóbb is ha raid-be lesznek vagy ragaszkodjak a red-hez minimum?

ui: szűkösek az anyagiak sajnos. :/

(#45785) neko18


neko18
senior tag

Sziasztok!
Abban kérnék segítséget, hogy az alaplapom tudna-e kezelni egy SSHD-t?
lapom típusa: Asus m5a78l-m le

Előre is köszönöm! :R

kdxsv

(#45786) StSanya válasza adamka16 (#45784) üzenetére


StSanya
őstag

RAID miatt mindenképpen erre ajánlott kell (sima HDD-knél simán széteshet a kötet), s ezek valóban a Red-től indulnak...

"Használati utasítás amatőröknek való! A profik rengeteg ideig szívatják magukat, majd fórumoznak egy kicsit..."

(#45787) StSanya válasza neko18 (#45785) üzenetére


StSanya
őstag

A "csak" SATA2 miatt kérdezed? Ettől még persze, simán...

"Használati utasítás amatőröknek való! A profik rengeteg ideig szívatják magukat, majd fórumoznak egy kicsit..."

(#45788) neko18 válasza StSanya (#45787) üzenetére


neko18
senior tag

Igen :K
Valamint számomra még új dolog. Rég óta szemezek SSD-vel de még mindig drága számomra, ezért gondoltam erre a köztes megoldásra :)

kdxsv

(#45789) adamka16 válasza StSanya (#45786) üzenetére


adamka16
őstag

más gyártónak nincs is ilyen raid-re ajánlott talán ?

(#45790) StSanya válasza adamka16 (#45789) üzenetére


StSanya
őstag

De, csak drágábban.

Seagate-nek is van valami NAS-ba tehető, RAID-et támogató HDD-je, mások talán majd megmondják. Én azt mondom, a Red jó választás lenne, ne keress tovább, de olyan helyen vedd, ahol 3 év gari van rá.

"Használati utasítás amatőröknek való! A profik rengeteg ideig szívatják magukat, majd fórumoznak egy kicsit..."

(#45791) adamka16 válasza StSanya (#45790) üzenetére


adamka16
őstag

Már csak az a kérdés nem lesz szűk keresztmetszet a ram vagy a processzor a nas-ba, nem tudom ezek a szoftveres raid-ek mennyire szívják le a gép teljesítményét. hardveres raid meg szerintem felejtős, mert olyan opcióra nem emlékszem ennél a lapnál.

(#45792) StSanya válasza adamka16 (#45791) üzenetére


StSanya
őstag

Volt valami NAS-os topic, talán ebben ott kéne segítséget kérni. Itt csak totóznánk, hogy milyen hardver, mennyi ram, milyen op. rendszer...

Lényeg, hogy ha megbízható, RAID-es (vagy anélküli), folyamatos üzemű, halk, hűvös, NAS-ba való HDD kell, a Red az.

"Használati utasítás amatőröknek való! A profik rengeteg ideig szívatják magukat, majd fórumoznak egy kicsit..."

(#45793) Dzsekó válasza StSanya (#45782) üzenetére


Dzsekó
addikt

Ezzel azért nem teljesen értek egyet. Ha Sentinel szerint 100-as a vinyó, akkor vehető szerintem. Sentinelnél az is látszik, hogy agyon van-e használva a vinyó (hány órát futott). Illetve mégegy előnye lehet a használt vinyónak, elkerülhető vele a DOA (Dead on Arrival) illetve az első 2-3 hónapban bekövetkező gyakori elhalálozások.

(#45794) laacika válasza Dzsekó (#45781) üzenetére


laacika
tag

Ezt nézegesd már végig!
Te a Wd Blue-t ajánlottad a Seagate helyett,nem tudom miért mikor szinte mindenben előrébb sorolják,lehet ismét beigazolódik a régi tapasztalatom,miszerint inkább Seagate mint Wd,szóval kis olvasgatás után én arra jutottam (HOGY JOBBAK A MOSTANI WD-K MINT RÉGEN,DE AKKOR IS ÉS MOST IS ELŐBBRE SOROLOM A SEAGATE-ET)!

Úgy tanul az ember ha kérdez!!

(#45795) laacika


laacika
tag

Ja azt elfelejtettem kihangsújozni hogy a Wd-k között is vannak jókora eltérések mint ár mint megbizhatóság téren (red,black,blue,green) ez oké,de azt hiszem egy ilyennél maradok,kb új árának a fele és nemsokat ment.

Úgy tanul az ember ha kérdez!!

(#45796) StSanya válasza Dzsekó (#45793) üzenetére


StSanya
őstag

OK, írtam én is, hogy van helye a használt HDD-nek, bizonyos esetekben. :)

Mondjuk, sok használt HDD-s hirdetésben nincs HDS-es fotó (linkeltekben sem láttam), vagy egy laikus azt se tudja mi az, vagy hogy mit kell nézni. Aztán már volt olyan is, hogy volt HDS kép, csak éppen "véletlenül" nem azt a példányt küldte a "kedves" eladó, hanem megegyező típusú másikat, ami rosszabb állapotban volt...

Gondolom, szűkebb-távolibb családtagjaid között is van olyan, akinek nem javasolnál pl. használt autót, mert nem ért hozzá és megvezethetik.

Szerk: Nah, (#45795)-ben van, az jónak is tűnik első pillantásra!

[ Szerkesztve ]

"Használati utasítás amatőröknek való! A profik rengeteg ideig szívatják magukat, majd fórumoznak egy kicsit..."

(#45797) Atomgeszi válasza Dzsekó (#45752) üzenetére


Atomgeszi
veterán

Rendben, köszönöm szépen, úgy döntöttem,hogy újonnan fogom megvenni.
RED esetében mindenhol 3 év garanciát írnak elő.

És akkor az aqua, az ajánlott shop??

(#45798) Atomgeszi válasza Atomgeszi (#45797) üzenetére


Atomgeszi
veterán

Megrendelem aqua-ból. Remélem tényleg korrektek. :B

(#45799) Dzsekó válasza StSanya (#45796) üzenetére


Dzsekó
addikt

Próbagarit minden esetben kérek és csakis személyesen veszem át a vinyót. Ezt nem írtam bele az előző hsz-be, de fontosak. Én elég elővigyázatos vagyok, ezért még sosem futottam bele olyan termékbe, ami nem a hirdetettnek megfelelő állapotú lenne. Ismerősöknek és családtagoknak meg én szoktam személyesen megvenni és beépíteni az alkatrészeket és én vállalok rá garanciát (használt esetén), hogy működik és sokáig működik. Ez a minimum. És itt sem szokott gond lenni. Vinyónál ugye fontos a táp, az az első lépés, hogy kihajítom a ratyi tápot ismerős gépéből, és ebből nem engedek soha, meg is hálálják a vinyók.

Atomgeszi: Aqua jó bolt.

[ Szerkesztve ]

(#45800) Dzsekó válasza laacika (#45795) üzenetére


Dzsekó
addikt

Nem jó választás. Itt megnézheted a Reviews fül alatt, hogy hogy le van "százalékolva" szegény vinyó. Seagate desktop szériái elég hulladékok, az 5 év garis komolyabb szériái már jók. Szóval desktop vonalon inkább WD.

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Milyen belső merevlemezt vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.