Hirdetés

2024. május 8., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Milyen belső merevlemezt vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-22 15:58:25

LOGOUT.hu

Milyen belső merevlemezt vegyek? Összefoglaló!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#45351) Memora válasza Memora (#45347) üzenetére


Memora
senior tag

Közben beraktak a gépbe (az biztos, hogy eddig ez a legdizájnosabb HDD-m ;] ), bekapcsolás után a win7 rögtön telepítette is az illesztőprogramot, és az eszközkezelő is látja 2795.52GB-os, nem inicializált, üres vinyót. Azon vacilálok, hogy elkezdjem e a formatálást, mert kissé el van borulva az ég, és ha villámlani kezd, muszály kikapcsolnom akkor is, ha nincs kész a formázás (ez baj?)

Fancy quote placeholder

(#45352) TBMC válasza Memora (#45351) üzenetére


TBMC
addikt

ha muszáJ (előre láthatólag) kikapcsolnod, abban az esetben inkább ne kezdj neki szvsz.
inkább halaszd egy szebb napra!

:R

markbellus.hu 

(#45353) Zozzant válasza Memora (#45351) üzenetére


Zozzant
addikt

Ha villámlani kezd akkor mosolyogva hagyd bekapcsolva, fényképeznek :)

https://logout.hu/bejegyzes/guga/az_utolso_kivansag.html

(#45354) Memora válasza TBMC (#45352) üzenetére


Memora
senior tag

Szebb napra? Péntek óta esik, villámlik egyhuzamban :W

Fancy quote placeholder

(#45355) Memora válasza TBMC (#45352) üzenetére


Memora
senior tag

Természetesen azért nem úgy áll az idő, hogy mindjárt itt a vihar :N
Cak hát...szóval nem süt a nap :DDD

Közben elkezdtem, és 2%-ra jutott 5 perc alatt, szóval remélem sikerül befejezni is rendben.

[ Szerkesztve ]

Fancy quote placeholder

(#45356) TBMC válasza Memora (#45355) üzenetére


TBMC
addikt

remeljuk a legjobbakat! :K ;)

vicc ez az idojaras konkretan :( :O

markbellus.hu 

(#45357) M107


M107
addikt

:R

Jó áron szerztem egy :

1 TB WD Red (NAS Ware) HDD-t 15000 FT (áfa nélkül)

Modell azonosító WDC WD10EFRX-68PJCN0
Sorozatszám WD-WCC4J88K56HP
Revízió 82.00A82
World Wide Name 5-0014EE-26003BD93
Eszköz típusa SATA-III
Paraméterek 1938021 cilinder, 16 fej, 63 szektor sávonként, 512 bájt szektoronként
LBA szektorok 1953525168
Fizikai / Logikai szektorméret 4 KB / 512 bájt
Multi-szektorok 16
Max. PIO átviteli mód PIO 4
Max. MWDMA átviteli mód MWDMA 2
Max. UDMA átviteli mód UDMA 6
Aktív UDMA átviteli mód UDMA 6
Formázatlan kapacitás 953870 MB
Forgási sebesség 5400 RPM
ATA szabvány ACS-2

ATA eszköz fizikai információk
Gyártó Western Digital
Merevlemez család Vörös
Fizikai formátum 3.5"
Formázott kapacitás 1000 GB
Fizikai kiterjedés 147 x 101.6 x 26.1 mm
Max. tömeg 450 g
Max. belső adatsebesség 1200 Mbit/mp
Csatoló SATA-III
Pufferelt adatsebesség 600 MB/mp
Puffer mérete 64 MB

Hosszú távú tárolásra használnám. Megérte e ? A fejparkolás sokaságáról, kb 1 hét múlva lesz infom.

UI:

Mennyi a lemez szám + a fej szám, mert se a HDD Senti sem az AIDA nem írja ki ?

[ Szerkesztve ]

A fórumon, bármit leírhatsz, én csak az igazat írom le. :) Utálom ha hülyének néznek ! - Addikt - vissza az őstag címet :) )

(#45358) jim bcs válasza M107 (#45357) üzenetére


jim bcs
MODERÁTOR

WD10EFRX-68JCSN0/68PJCN0 1TB (1/2)

Beárazás: https://logout.hu/bejegyzes/jim_bcs/bearazos_topikok_listaja.html

(#45359) M107 válasza jim bcs (#45358) üzenetére


M107
addikt

:R

Értem, akkor 1 lemez és két fej + 5400 RPM

A fórumon, bármit leírhatsz, én csak az igazat írom le. :) Utálom ha hülyének néznek ! - Addikt - vissza az őstag címet :) )

(#45360) M107


M107
addikt

:R

1 TB WD Red (NAS Ware) HDD /WD10EFRX-68JCSN0/68PJCN0/

Kiváncsiságból ki kapcsoltam s újra índtottam 1 parkolás lett az eredmény de pontosabban csak 1 hét múlva tudok adni.
Hasonlóan a Toshiba DT01ACA200 ha igaz ő is 1 parkol és nem parkol fölöslegesen.

[ Szerkesztve ]

A fórumon, bármit leírhatsz, én csak az igazat írom le. :) Utálom ha hülyének néznek ! - Addikt - vissza az őstag címet :) )

(#45361) Memora válasza TBMC (#45356) üzenetére


Memora
senior tag

Hát villámlás nem volt, de valamivel megdöglesztette magát a gépem az imént formatálás közben. :W
Az az ismert (?!) hardver/szoftver hibát jelző kék képernyő jött be (valami kihagyott órajelről beszélt az egyik cpu-magnál, vagy ilyesmi). Ha új hardvert installált a gépébe, távolítsa el (csakis...). Zenét hallgattam vlc-vel épp...
A formatálás meg elejéről indult újra :W Remélem baj nem lesz belőle...De 3 órányi formatálást kezdett újra :W

[ Szerkesztve ]

Fancy quote placeholder

(#45362) Ganz-[HUN] válasza Memora (#45361) üzenetére


Ganz-[HUN]
addikt

OC?

Furry /// Psszt, srácok, kértek egy kis szocializmust? - egy random ember a '18-as öszi mondoconon /// ThinkPad T480s, T60 15" FlexView IPS SXGA+ /// Asus P9X79-E WS, Xeon E5-1620v2, Noctua NH-D14, 980Ti, Sony DTC-ZE700 DAT, MX Master 2S, Shure SRH-440A, OLED ToTK Switch

(#45363) Memora válasza Ganz-[HUN] (#45362) üzenetére


Memora
senior tag

Az mit jelent? :F

Fancy quote placeholder

(#45364) GrooveHero válasza Memora (#45363) üzenetére


GrooveHero
addikt

Hogy volt e tuningolva a gép? OC mint Over Clock, azaz túlhajtás :K

Words like a weapon, sharp as a knife Fallen from heaven, darkest of nights Long live the rebels hunting for blood I saw the devil, he's one of us

(#45365) tknof1871 válasza Ganz-[HUN] (#45226) üzenetére


tknof1871
őstag

Miket kell ellenőrizni, hogy a számítógép képes-e 3TB-nak látni 3TB-os merevlemezt?

Windows 10 Home 64 bites operációs rendszer; LG G4 6.0 Android verzió

(#45366) Memora válasza GrooveHero (#45364) üzenetére


Memora
senior tag

Ja, értem, természetesen (?!) nincs tunningolva semmi benne. Viszont az ASRock tunung utility, amit adtak az alaplahoz, hajlamos néha behalni (kis időre), de amúgy dinamikusan állítgatja az órajelet, ventit, stb, de ez csak a fogyasztás minimalizálása miatt van tudtommal, nem állítgattam át. Mondjuk most az "intelligent energy saver" valamiért pont ki volt kapcsolva, így 3700 MH-n állt. Most bekapcsolva már inkább 1600-on mozog.

[ Szerkesztve ]

Fancy quote placeholder

(#45367) Ganz-[HUN] válasza Memora (#45366) üzenetére


Ganz-[HUN]
addikt

akkor passz így hirtelen

Furry /// Psszt, srácok, kértek egy kis szocializmust? - egy random ember a '18-as öszi mondoconon /// ThinkPad T480s, T60 15" FlexView IPS SXGA+ /// Asus P9X79-E WS, Xeon E5-1620v2, Noctua NH-D14, 980Ti, Sony DTC-ZE700 DAT, MX Master 2S, Shure SRH-440A, OLED ToTK Switch

(#45368) Memora válasza Ganz-[HUN] (#45367) üzenetére


Memora
senior tag

Mindegy, néha csinál ilyet, csak most meglepett, mert állt. a nem rendeltetésszerű használat miatt (pár száz firefox tab megnyitva egyszerre + 50 intéző ablak, stb) van, memória-leterheltség, ilyenek.

Fancy quote placeholder

(#45369) kalaszmiklos


kalaszmiklos
csendes tag

Sziasztok! Nemrég vásároltam egy Western Digital Caviar Red 2TB 64MB SATA3 WD20EFRX -t. Sok jót hallottam róla és a boltban is azt mondták, ez a legjobb. A gondom, hogy az lg tévém nem látja: hibás usb eszköz. A gépem látja és a laptopon futnak a rajta lévő filmek, de a tv sajna nem ismeri fel. Tudna valaki tanácsot adni? Köszönöm!

(#45370) Memora válasza kalaszmiklos (#45369) üzenetére


Memora
senior tag

Ha külső házban van, sokat számít a ház elektronikája, ha "egyben" van, akkor szerintem vinnie kéne...
Nekem egy LC-power házban van egy 1.5, vagy 2 terrás Samsung ecogreeen, ill egy Samsung story station van itthon. Mindkettőt felismeri a 2009-es Samsung LCD-m. De volt egy gagyibb külső házam régebben, az abban lévő vinyót nekem sem látta a TV.

Fancy quote placeholder

(#45371) Memora


Memora
senior tag

Egyébként pontosan hány GB-nek kellene lennie a 3TB vinyón? Most nekem formázás alatt 2794.39GB-t mutat, de mintha a gép lefagyása előtt 2794.52GB vagy 2795.52GB lett volna :(((

Fancy quote placeholder

(#45372) Proci85 válasza Memora (#45371) üzenetére


Proci85
senior tag

Fájlrendszer függő + 4kbyte vagy 512bye-os szektor mérettel formáztad.
Pontos szám ntfs-nél passz.

(#45373) Memora válasza Proci85 (#45372) üzenetére


Memora
senior tag

Rákerestem a neten, találtam példát mindkettőre, sőt, még kevesebbre is...
A gépem formázás közbeni "eszméletvesztése" után már furcsa mód nem ajánlotta fel az összes formázási lehetőséget, amit amúgy mindig felajánl. A varázslóra sem emlékszek, hogy előjött volna. Nem emlékszek pontosan, mi volt meg, de az MBR/GPT igen (szinte biztos, hogy ismét GPT-t választottam), ill. az irtó fontos kötetnév-választás is. Azt hiszem a partíció méretének megadása opció is szerepelt (egyben az egész). De a szektor méret választásra már nem emlékszem, de azt amúgy is alapon szoktam hagyni. Természetesen (remélem) NTFS fájlrendszerre volt állítva. Biztos észrevettem volna, ha nem... :Y

Fancy quote placeholder

(#45374) Dzsekó válasza kalaszmiklos (#45369) üzenetére


Dzsekó
addikt

MBR-re partícionáld meg, ne GPT-re. GPT-t a legtöbb TV nem ismeri fel. 2TB-nál még jó az MBR is (max 2TB-ot kezel az MBR). Ezért nem érdemes TV-hez 2TB-nál nagyobb vinyót venni.

[ Szerkesztve ]

(#45375) McSzaby


McSzaby
őstag

Sziasztok,

egyszerű a kérdésem. :) WD RED vagy WD Purple? :)

NAS feladat, tulajdonképp egy külső vinyóházban lesz.

#ThankYouSirAlex #ThankYouLouis

(#45376) M107


M107
addikt

:R

WDC WD10EFRX-68PJCN0 (82.00A82) 2014.07 havi.

Tegnap vettem, nincs fejparkolás benne (öhöm de csak minden induláskor) :U :B
Idáig gondja nincs, hűvös, gyors bár csak sata 2-n dolgozik még.
Felvettem én is az ajánlottak listájára eme HDD-t


A fórumon, bármit leírhatsz, én csak az igazat írom le. :) Utálom ha hülyének néznek ! - Addikt - vissza az őstag címet :) )

(#45377) alfiboy válasza Memora (#45371) üzenetére


alfiboy
aktív tag

Nálam 2794.39GB.

...

(#45378) Proci85 válasza M107 (#45376) üzenetére


Proci85
senior tag

"öhöm de csak minden induláskor"

Az úgy korrekt, hiszen induláskor "betölti" (load) a fejet.

(#45379) Proci85 válasza McSzaby (#45375) üzenetére


Proci85
senior tag

Na NAS, akkor red, hiszen a purple DVR rögzítőkbe való, ahol folyamatosan nagy fájlokat írsz szekvenciálisan.

(#45380) McSzaby válasza Proci85 (#45379) üzenetére


McSzaby
őstag

Köszi! :R

#ThankYouSirAlex #ThankYouLouis

(#45381) Motion_Blur válasza Motion_Blur (#45344) üzenetére


Motion_Blur
félisten

HDS 100/100, 5 nap működési idő van benne, gyak. zsír új.

Így van a lapra kötve:

ASRock X79 Fat. Pro.

[ Szerkesztve ]

Stavelot 2, easily full throttle into another twenty second top gear flatout section

(#45382) gg72


gg72
veterán

Seagate ST2000VN000 NAS HDD-val kapcsolatban kérdezném, hogy ennek nincs gondja a fejparkolással, ill. nem kattog időnként? Korábban voltak Seagate vinyóim és azok csinálták.
Egy WD RED-et cserélnék le a PC-mben, amin most adatok (dokumentumok, képek, videók, stb.) vannak és azt vettem észre, hogy ha több alkalmazás is használja a vinyót, akkor eléggé belassul, nem reagál. Ugyanez a 2TB-s 7200-es Toshiba HDD-men nem tapasztalható. Így gondoltam a Red-et áttenném a házi szerverembe, ott már úgyis megérett a régi WD Green-em cseréje.

(#45383) lionhearted válasza gg72 (#45382) üzenetére


lionhearted
őstag

Van egy ilyenem, semmi baja nincs házi x86 alapú NAS-ban csücsül. Igaz, nincs is agyonterhelve, de semmilyen hangot nem hallottam felőle (kb 1-1.5méterre van otthon tőlem).
Parkolással sincs gondja szerintem, amikor néztem 20-30perc után sem nőtt a számláló, tehát nem 8mp az idletimer...
Ha kell valami infó, amint hazaérek, kiolvastatom.

Bár ezt a topikot el lehetne nevezni WD ajánlónak is, de én maradok ST oldalon, nem csalódtam még. Itt kb az a szint van, hogy vagy Black vagy Red, ha valaki rákérdez, hogy van-e valami ST, akkor annyi rá a reakció, hogy valami van, de 1-2(?)évvel és kérdéses megbízhatósággal... mintha WD örökéletű lenne...
Nem igazán veszik a fáradtságot a nagyságos hozzáértők, hogy legalább tudják, hogy mit fikáznak, mert pont úgy van NAS, AV, stb hdd ST oldalon is, csak ők a Black helyett SSHD-ban gondolkoznak. Azt sem nagyon lehet itt olvasni, mint ajánlás, soha, semmilyen használatra, miközben egyszerű otthoni felhasználónak kvázi SSD élményt nyújt, olcsón nagy tárhellyel. Ha itt felmerül, akkor csak a Black2 (ami nem is SSHD) drágasága jut eszébe mindenkinek... tiszta vicc.

[ Szerkesztve ]

Tegnap még működött...

(#45384) gg72 válasza lionhearted (#45383) üzenetére


gg72
veterán

Mióta van meg? Esetleg HDS-ben meg tudnád nézni, hogy azóta mennyit parkolt? Az kb. 8 hónapos RED-em eddig 380-at, de nem szerverben van.

(#45385) lionhearted válasza gg72 (#45384) üzenetére


lionhearted
őstag

Megnéztem a SMARTot, eszerint 24 power-off ciklus mellett (ez ugye nyilván parkoltat is) 43 load/unload volt. Nagyjából 20-22napja van meg (466 power on hours). 24/7-ben van, persze.
Hozzá kell tennem, hogy az APM szint defaulton maxon van.
A hőfok 22-30 az idősík szerint.

Mást nem igazán tudok mondani a SMART adatokról, az error log üres. Szektorok nyilván rendben (mikor megvettem volt egy extended selftest).

[ Szerkesztve ]

Tegnap még működött...

(#45386) gg72 válasza lionhearted (#45385) üzenetére


gg72
veterán

Kösz szépen, ezek az adatok eléggé rendben vannak. :K

(#45387) Hooper válasza Hooper (#45231) üzenetére


Hooper
őstag

ziasztok!
A gépemet első sorban foto retusálásra használom (PS, lightroom, nagyfelbontású raw képek, nagy mennyiségben)
A kérdésem az lenne hogy jó pár éve megszokásból Samsung F3 1TBn dolgozok, mellette adatnak, ackupnak egy 2TB green és egy 3TB RED van.
Meg is teltek.. szóval gondolkozom még egy REDen. a kérdésem az lenne hogy sebességben kiválthatja az 1TB samu F3 lemezt? Tudnék ugyanugy dolgozni a reden mint az F3on?

(#45388) lionhearted válasza Hooper (#45387) üzenetére


lionhearted
őstag

A szekvenciális értékei jóval jobbak lesznek, mint a régi Samué, aminek az egyszerű oka, hogy abban 500GB-os, a RED-ben 1TB-os lemezek vannak. Ha így nézzük, akkor kiválthatja.

Bár munkára, ha úgy is mindig a gépben van, és használatban is, én nem a Green/RED vonalat nézném, akkor már egy sima Blue/Barracuda (hogy ne maradjon WD ajánló a topicból) még gyorsabb, de némileg halkabb, visszafogotabb a fekete kaviártól. Igaz, ahogy látom WD vonalon 1TB a tető Blueban... Akkor marad a Black ott. :(((

[ Szerkesztve ]

Tegnap még működött...

(#45389) ZetorGumi


ZetorGumi
addikt

Sziasztok.

Adott egy WD HDD (WD10JPVX)
Az intellipark idejét hol lehet állítani? Azt, hogy mennyi időközönként álljon le "pihenni".

Üdv.

New Mixes: http://www.mixcloud.com/ZetorGumi | VW Passat B8 2.0CRTDI CRL

(#45390) alfiboy válasza ZetorGumi (#45389) üzenetére


alfiboy
aktív tag

Szia!

[link]
vagy
[link]

...

(#45391) Proci85 válasza ZetorGumi (#45389) üzenetére


Proci85
senior tag

Ha beállítottad, kérlek jelezz vissza, hogy sikerült-e? Az Ipon fórumában olvastam, hogy valakinek a WD utils progival sem sikerült. Max ideig-óráig, aztán ismét kezdte.

[ Szerkesztve ]

(#45392) 426os válasza Proci85 (#45391) üzenetére


426os
őstag

Ha nem megy (nekem sem lehet kikapcsolni), akkor a KeepAliveHD nevű programot kell futtatni.

.

(#45393) Tiby_83


Tiby_83
tag

Sziasztok!

Szeretnék tanácsot kérni. Ha nincs a gépben ssd, akkor a biosz beállítást szerintetek ahci-re vagy ide-re kell állítani. Az ssd-nek tudom, hogy ahci kell.
ÜDv
Tibi

(#45394) AxBattler


AxBattler
félisten

Üdv!

SFF gépbe szeretnék rakni egy új 3.5-ös vinyót a rendszer-SSD mellé, hogy leválthassam a régi F3-as, 500GB-os Samu-mat. Elvárások:
- a mostani elég hangos 7200rpm-en, halk rendszert szeretnék;
- 2-3TB-os kapacitással rendelkezzen;
- általános felhasználásra lenne: torrent, adattárolás, és játékokat is telepítenék rá, ezek párhuzamosan futnának rajta;
- mindenekelőtt megbízható, tartós legyen, napi kb. 4-8 órás működéssel számolva.

WD RED szériát néztem eddig... :)

Emellett szükségem lenne egy 2.5-ös backup merevlemezre is, amit csak havi-kéthavi mentésre használnék, máskor nem is menne:
- ennél is a megbízhatóság az elsődleges kritérium;
- kb. 320GB-os méret bőven elég lenne.

Erre még nincs ötletem, hogy mi lehetne. :F

A segítséget előre is köszönöm!

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#45395) Ganz-[HUN] válasza Tiby_83 (#45393) üzenetére


Ganz-[HUN]
addikt

hdd-re is mehet az ahci, én úgy használom.

Furry /// Psszt, srácok, kértek egy kis szocializmust? - egy random ember a '18-as öszi mondoconon /// ThinkPad T480s, T60 15" FlexView IPS SXGA+ /// Asus P9X79-E WS, Xeon E5-1620v2, Noctua NH-D14, 980Ti, Sony DTC-ZE700 DAT, MX Master 2S, Shure SRH-440A, OLED ToTK Switch

(#45396) Ganz-[HUN] válasza AxBattler (#45394) üzenetére


Ganz-[HUN]
addikt

szia

sp f3 helyére:[Wd red 3tb]

másik, 2,5"-osban, kihangsúlyoztad a megbízhatóságot, ezért:
[Wd scorpio black]

Furry /// Psszt, srácok, kértek egy kis szocializmust? - egy random ember a '18-as öszi mondoconon /// ThinkPad T480s, T60 15" FlexView IPS SXGA+ /// Asus P9X79-E WS, Xeon E5-1620v2, Noctua NH-D14, 980Ti, Sony DTC-ZE700 DAT, MX Master 2S, Shure SRH-440A, OLED ToTK Switch

(#45397) SchumiBácsi

Hali újra! Még mindig lebeg az új HDD-k vásárlása. Aki vett már WD Purple HDD-t megtudná mondani hogy parkol e? Ezeknek mennyi a fordulatszáma egyébként? Ez is 5400 mint a RED, vagy már 7200?

PC-be előnyösebb volna a 7200, de ha PURPLE is 5400 akkor inkább csak rackbe menne.
PC-be mindenképp 7200rpm kellene, itt jön képbe a WD Black, vagy a WD SE. Melyik a tutibb? Melyik csendesebb és tartósabb? Előköszi!

IDEAZON Zboard MERC gaming billentyűzetet keresek.

(#45398) AxBattler válasza Ganz-[HUN] (#45396) üzenetére


AxBattler
félisten

Köszi, bár lehet hogy csak 2TB-s lesz a RED! :R

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#45399) Biluxzsolt


Biluxzsolt
aktív tag

Sziasztok!
Rendszernek rendeltem egy wd7500bpkx-et(5 év garis).De közben úgy alakult,hogy mégis ssd lesz. Ha a vinyót beleteszem egy 3.0-ás alu házba,adatnak az jó megoldás,vagy ....?

"Ha három madár lennék,látnám magam felülről,amint magam mögött repülök."

(#45400) Biluxzsolt válasza Biluxzsolt (#45399) üzenetére


Biluxzsolt
aktív tag

...vagy kérjek helyette másik fajtát?

"Ha három madár lennék,látnám magam felülről,amint magam mögött repülök."

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Milyen belső merevlemezt vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.