Hirdetés

2024. május 8., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Milyen belső merevlemezt vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-22 15:58:25

LOGOUT.hu

Milyen belső merevlemezt vegyek? Összefoglaló!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#46151) SchumiBácsi

Na közben kezdek elmerülni az SSD világban is, minél többet olvasok róluk annál több a kérdés ;] :D

Ha valamilyen okból nem jönne össze az SSD, a rendszer alá akkor HDD-ből egy WD RE milyen lenne? Mondjuk 1TB változatban. 250GB hiába olcsóbb mégis drágább :D HDD Sentinelben megnéztem a mostani HDD-k tulajdonságait és ért pár meglepetés ;]: A 2db 500GB HDD-m 16MB-os buffer ez ok, azt hittem a 160GB rendszer is annyi de nem, csak 8MB a buffer. Lesz fénysebesség WD RE 64MB bufferrel, vagy az SSD a tuti?

Egyáltalán a win7 külön mókolás nélkül megy majd állandó 3TB-al, vagy már HDD esetén is AHCI mód kell?

Amennyiben WD RE lesz a rendszer, az adatokat a következő módon szervezném átt:

WD RE 2partició:
Windows 160GB az első partíción,
Összes játék a fennmaradó területen

A 2DB WD Black egy-egy partíció lenne, azon lenne a sok "nélkülözhetetlen" sallang ami most is van, de a teljes játékos szektor átesne a RE HDD-re. Ja és ami lényeges hangban megmutatkozna a csere? Most is 3HDD van, de sztem az újabbak gondolom nehezebbek ha több a tányér... gondolom melegebb és hangosabb is lehet. Hűtés nem gond csak az esetlegesen nagyobb zaj, a mostaniakat is dupla ventilátor hűti, soha nem megy 34fok fölé... Előköszi!

[ Szerkesztve ]

IDEAZON Zboard MERC gaming billentyűzetet keresek.

(#46152) FollowTheORI válasza SchumiBácsi (#46151) üzenetére


FollowTheORI
nagyúr

Hát az látszik, csak keversz kavarsz össze vissza. :D

Semmi szükség RE-re, az Raid Edition... egy black tökéletesen megfelel rendszernek, ha nem tudsz SSD-t venni.

SSD pedig nagyságrendekkel jobb rendszerlemeznek, mint bármilyen HDD.

A particionálást sem vinném túlzásba... azonol lemezeken lévő particók közötti másolás lassú lesz, és ha bármelyikre másolsz egy másik meghajtóról azis megfogja picit a gépet/rendszert, ha azon van a rendszer is.

SSD rendszer + tárolásra HDD a legjobb felállás.

[ Szerkesztve ]

Steam/Origin/Uplay/PSN/Xbox: FollowTheORI / BF Discord server: https://discord.gg/9ezkK3m

(#46153) johnywalker válasza FollowTheORI (#46152) üzenetére


johnywalker
őstag

Így van! :C
SSD mindenképpen rendszernek - mert jelenleg ez a leggyorsabb - ha csak 128Gigás, átlag felhasználásra bőven elég.
2db 2 Terás WD Red, Raid-ben tárolásra - de ha már vastag a pénztárca lehet Black is - particionálás nélkül.
Tárolásra pedig így is ütős gyorsaságú lesz.

[ Szerkesztve ]

(#46154) SchumiBácsi válasza FollowTheORI (#46152) üzenetére

A PC ágazatom már csak ilyen katyvasz de jó is az ha utána évekig azt kapja az ember amit akart ;]
Akkor rendszernek egy 160-200GB körüli SSD-t nézek ki és valószínű hogy kérdezek annak a topikjában is :))
A 2×1TB WD Black ami fix lehet és a 2TB WD Purple kintre, ha nincs más megoldás - mindig van de ezt látom jónak. Kösszencs :D

IDEAZON Zboard MERC gaming billentyűzetet keresek.

(#46155) Teaway válasza SchumiBácsi (#46151) üzenetére


Teaway
veterán

"Lesz fénysebesség WD RE 64MB bufferrel, vagy az SSD a tuti?"

WD RE nem rossz, de egyből tökfőzelék-kategória lesz, mihelyst mellé kerül egy SSD :DDD

Nincs itthon csokid??

(#46156) vati182


vati182
aktív tag

Sziasztok van egy WD ELEMENTS- 2TB wdbaau0020hbk -01 külső HDD és a filmek folyamatosan szakadnak róla, folyton beszaggat, a sima sorozatom is nem tudjátok mi lehet a problémája?

[ Szerkesztve ]

(#46157) FollowTheORI válasza vati182 (#46156) üzenetére


FollowTheORI
nagyúr

USB driver vagy kompatibilitási probléma lehet (okozhat ilyet), ha a lemez állapota amugy tökéletes.

Esetleg egy hibaellenőrzést futtass le rajta, ha még nem.

[ Szerkesztve ]

Steam/Origin/Uplay/PSN/Xbox: FollowTheORI / BF Discord server: https://discord.gg/9ezkK3m

(#46158) M107 válasza szimcsi (#46140) üzenetére


M107
addikt

:R

1 Tb WD Elements USB 3:

72 nap 16 óra, 2171 parkolás, 2014.07.10 vásárolva

4,Start/Stop Count,0,100,100,OK (Mindig rendben),786,0,Engedélyezve
9,Power On Time Count,0,98,98,OK (Mindig rendben),1745,0,Engedélyezve
193,Load/Unload Cycle Count,0,200,200,OK (Mindig rendben),2171,0,Engedélyezve

Szerintem nem problémás, mint ahogy a tiéd sem, max ha csak PC-n használod HDS progi, merevlemez leálláshoz egy * karakter, vagy lemez menü fejlett energiagazdálkodás max-ra húzod 254 érték és leokézod, de amint lehúzod az usb-t visszaáll így újra be kell állítanod erre az értékre.

A fórumon, bármit leírhatsz, én csak az igazat írom le. :) Utálom ha hülyének néznek ! - Addikt - vissza az őstag címet :) )

(#46159) noby


noby
aktív tag

sziasztok! erről valakinek véleménye 1tb os kellene WD10PURX vagy blue ezexet vegyem melyik jobb????

Megbízhatóságom:noby felhasználónak 55 pozitív és 0 negatív értékelése van a fórumon!a régi rendszerben+az új :)

(#46160) Teaway válasza noby (#46159) üzenetére


Teaway
veterán

OP rendszer lesz rajta? Vagy csak adatoknak?
Rendszernek Black, esetleg (indokolt esetben) Blue, adatnak RED.

Nincs itthon csokid??

(#46161) noby válasza Teaway (#46160) üzenetére


noby
aktív tag

egyenlőre amíg a behalt ssdm nem jön vissza gariból adíg op rendszer igen ezért is gondolkodtam a purplen mivel jók az elérési idők.de mivel elég uj ezért kértem véleményt ajánlott e__?

Megbízhatóságom:noby felhasználónak 55 pozitív és 0 negatív értékelése van a fórumon!a régi rendszerben+az új :)

(#46162) TurpiUrfi2


TurpiUrfi2
tag

Sziasztok!

Nagyon kezdő két kérdést szeretnék feltenni. (Ne haragudjatok hogy nem olvasok vissza, költözés , munkaváltás közepén nincs semmi időm. Winyókról kb. annyi az infóm,hogy az elterjedtek a 2,5-ös laptop méret, 3,5-ös nagyobb méret. Létezett régen ATA, most Sata és hogy kívűlre és belűlre is lehet tenni...na meg hogy HDD vagy SSD.:))

Helyzet: Egy ilyenem van külső házban, külső táppal, USB 2.0 kimenettel. Laptop mellett ez a fő adattárolóm (személyes képek, személyes emlékek stb.): 500GB Hitachi Deskstar 5K1000 /HDS5C1050CLA382/ Mostanság elkezdte nem felismergetni a három partíciót, és mivel ez már egy cél dvd, amire rá lett mentve egyszer már sérült külső winyóról adat, ezért nagyon nem szeretném újra ez eljátszani.

Kérdésem:
1. Mi okozhatja a gondot? Normális-e , normálisan lett-e megcsinálva, hogy a ház vége (ami egyben az USB és a táp is simán kihúzható a házból, a winyó meg " lifeg " gyakorlatilag ha benne is van... Kép ehhez mellékelve:

2. Mindenképpen szeretnék biztonsági adathordozót beszerezni, nehogy eltünjenek a becses emlékek. Én 500 giga- 1 TB körüli külső winyóra gondoltam, de nem vagyok benne biztos hogy ez lenne a legjobb megoldás. Dizájn, gyorsaság nem szempont, az lenne a lényeg, hogy az évek alatt összegyűjtött adataim biztonságba legyenek. HDD esetleg SSD?

Köszönöm előre is!!

(#46163) Dzsekó válasza TurpiUrfi2 (#46162) üzenetére


Dzsekó
addikt

1. Lehet a vinyó ház is rossz és a vinyó is. Kiszűrni smart kép segítségével lehet, amit hd sentinel vagy aida programokkal lehet megnézni. Illetve még úgy lehet kiszűrni a hibát, hogy kiszeded a házból a vinyót és simán rákötöd asztali gépre. Ha így is csinálja a partíció eltűnéseket, akkor a vinyó a rossz. De szerintem simán a vinyó ház a rossz, vagy a táp, vagy valamelyik adat érintkező nem érintkezik rendesen. Linkelj egy smart képet, abból lehet látni, hogy egészséges-e a vinyó. Teszteld külön, és ha minden oké, akkor cserélj külső házat.

2. SSD jóval kisebb hibarátával rendelkezik, mint egy HDD. Ezért ha újban töröd a fejed, és nem gond az árkülönbség, akkor SSD biztonságosabb. Az én véleményem, hogy a fontos adatokat elég HDD-n tárolni, viszont nem árt ha több HDD-n rajta vannak a cuccok. Nálam a fontos adatok egy pár évet futott Külső 3,5"-os meghajtón, asztali gépben lévő 2db vinyón (mindkettőn rajta van ugyanaz az adat), és a biztonság kedvéért a laptopon is rajta vannak. Ilyen célra érdemes nem új HDD-t befogni, hanem régebbi, 3 évnél idősebb darabot, mert azok jobb eséllyel maradnak meg, mint a teljesen újak.

[ Szerkesztve ]

(#46164) M107 válasza noby (#46161) üzenetére


M107
addikt

:R

RED mindenképp, purplen ha visszajön az SSD is jó 24/7-ben, a red mindenkép NAS TEQlogy. +1

A fórumon, bármit leírhatsz, én csak az igazat írom le. :) Utálom ha hülyének néznek ! - Addikt - vissza az őstag címet :) )

(#46165) D4v3


D4v3
őstag

Hi!

Egy filmes ismerősömnek szüksége volna egy 4 terrás vinyóra, feltételezem, hogy elég nagy videók másolgatasára/tárolására használná. Melyik lenne a legjobb választás erre a célra?

(#46166) lionhearted válasza D4v3 (#46165) üzenetére


lionhearted
őstag

ST oldalon: ST4000NM0033

WD oldalon:
WD4000FYYZ
WD4003FZEX

Tegnap még működött...

(#46167) neo-geo


neo-geo
aktív tag

Sziasztok! Valaki tuda segíteni esetleg, hogy egy Seagate Barracuda 1Tb-os vincseszter, okés lenne-e e evvel az [alaplappal]? Köszönöm előre is.

[ Szerkesztve ]

PSN-ID:Putyesz-HUN

(#46168) lionhearted válasza neo-geo (#46167) üzenetére


lionhearted
őstag

Van rajta SATA, más akadályt nem tudok elképzelni. :N

Tegnap még működött...

(#46169) neo-geo válasza lionhearted (#46168) üzenetére


neo-geo
aktív tag

Van rajta sima SATA1 4 darab. Akkor megveszem, csak attól féltem, hogy nem fogja látni az alaplap, mivel nem mai darab.

PSN-ID:Putyesz-HUN

(#46170) gsc73


gsc73
aktív tag

Sziasztok!

Olvasgatok, olvasgatok visszafelé is, de megerősítést kérek + 1 tanácsot. Két HDD-t kívánok vásárolni, azonos méretben (3,5”, 1TB, SATA), különböző célra (bár azonos adatok lesznek rajtuk tárolva):

1: Házi NAS adattároló H24-es üzemben: ez egy mini ITX-es gép (Win7 pro), amiben az egyik HDD-n van a rendszer és a filmek (ez megvan) és egy másik HDD-n lesznek a fotók, videók, azaz a „pótolhatatlan adatok”. Erre a célra javasolt a WD RED (pl. WD10EFRX) vagy STxxxx?, egyéb márka?

2) Külső HDD: havonta 1-2 alkalommal fogom bekapcsolni, amikor USB-n keresztül csatlakoztatom a házi NAS-hoz, a „pótolhatatlan adatok” szinkronizálásához. Ezt a HDD-t kicsit utaztatni is fogom, mert földrajzilag máshol tárolom, mint a házi NAS-t. Erre mit javasoltok? (HDD keret (SATAII) megvan)

Üdv: g.

kedvenc szavaim: palack, flakon, kredenc, fridzsider, ibrik, trafik, szvetter, fregoli, rezsó, sparhelt, vájdling, szifon, gardrób, partvis, spejz, tégely, drót, abrosz, lavór...szocreál.

(#46171) lionhearted válasza gsc73 (#46170) üzenetére


lionhearted
őstag

1. RED vagy ST2000VN000 (STből nincs 1TB), ezek a NASba szántak. 3 év garival. Persze, WDből van kisezerféle, Red Pro stb.

2. Szerintem erre kb mindegy, van aki nem ért velem egyet, de a sima ST, Blue, Green simán jók. A Purple nem sokkal drágább, és 3 év garis, szerintem ennél több előnye nincs.

[ Szerkesztve ]

Tegnap még működött...

(#46172) D4v3 válasza lionhearted (#46166) üzenetére


D4v3
őstag

Köszi!
Az a +10k megérheti amúgy?

[ Szerkesztve ]

(#46173) vati182 válasza FollowTheORI (#46157) üzenetére


vati182
aktív tag

Ha gépre rakom, akkor onnan nem szakad a WD HDDről csak ha TV-re rakom de előtte raktam másik HDD-t is azok egyikéről sem volt probléma.. mit tudok kezdeni ez esetben?

(#46174) lionhearted válasza D4v3 (#46172) üzenetére


lionhearted
őstag

Azt mondtad videós, ami nálam azt jelenti, hogy sokat dolgozik videókkal, vág, kódol, stb. Ha ehhez nagymennyiségű adatot használ, és ebből él, akkor nem árt minőségi alkatrészekből összerakni.
Ha nem ebből él, vagy csak gyűjtő, vagy más értelemben videós, akkor természetesen lehet akár sima ST4000DM000 (ha nem ebből él), vagy gyűjtőnek valami tárolósabb, főleg NAS winyók (pl ST4000VN000, WD40EFRX) is okésak, de ezek nyilvánvalóan lassabbak is, viszont csendesek, hűvösek.

Egyébként itt egy teszt: [link]

[ Szerkesztve ]

Tegnap még működött...

(#46175) Dzsekó válasza vati182 (#46173) üzenetére


Dzsekó
addikt

Win 7 lemezkezelőjében csinálj egy újrapartícionálást. MBR legyen és ne GPT. Ha így sem megy, akkor lehet, hogy a TV érzékeny erre a vinyóra, megesik sajnos ilyen inkompatibilitás a mai világban.
Esetleg linkelj egy smart képet a vinyóról.

(#46176) vati182 válasza Dzsekó (#46175) üzenetére


vati182
aktív tag

Hibátlan az állapota néztem HD Sentinellel, akkor megpróbálom átformázni de w8 van a gépemen uh meg kell keresnem ezt a lehetőséget és nagyon remélem úgy működni fog....

(#46177) Dzsekó válasza vati182 (#46176) üzenetére


Dzsekó
addikt

Win 8 is jó, a lényeg, hogy MBR legyen és ne GPT partíció. Ha így se megy, akkor vinyó csere.

(#46178) Goldberg03


Goldberg03
tag

Sziasztok!

A kérdésem az lenne, hogy a WD-nél van kék, zöld, piros, fekete jelzésű és ezek között mi a különbség?

(#46179) vinpilu válasza Goldberg03 (#46178) üzenetére


vinpilu
senior tag

Nem vagyok szakértő, de bennem az alábbiak fogalmazódnak meg:

- blue: alap HDD-je a WD-nek.
- green: energiatakarékos meghajtók, alacsony fordulatszám, csendes.
- black: gyors elérés viszont hangosabb, rezonálhat a házban (nekem egy "szivacságyon" ül a HDD keretek helyett, mert hangos), hosszabb garancia (5 év).
- red: olyasmi, mint a green (halk és például adattárolásra jó).
- purple: ezt nem is tudom, talán a NAS-ba szánt verziók vagy videó feldolgozás?

de most gugliztam ezt: link

(#46180) Balathruin válasza Goldberg03 (#46178) üzenetére


Balathruin
veterán

Kéket azt én is úgy tudom, hogy alap.
Zöld az energiatakarékos, ezért is szokott gond lenni az állandó parkolással. 5400-as fordulat miatt csendesebb és hűvösebb.
Fekete az a sebességnek van, komolyabb elektronikája is van ha jól tudom.
Piros is 5400-as, ezek ha jól tudom NAS-ba valóak.
Lila: Én kamerás rendszerekhez láttam ajánlva, gondolom jól bírja a folyamatos igénybevételt.

(#46181) Goldberg03 válasza vinpilu (#46179) üzenetére


Goldberg03
tag

Köszönöm a gyors választ és Balathruin kollégának is.

(#46182) tpeter77 válasza Balathruin (#46180) üzenetére


tpeter77
addikt

a zöldön kivül melyik parkol?
külső hdd házba a Redet javasolták 2.5" méretben, ezek szerint a lika is hasonló?

(#46183) Balathruin válasza tpeter77 (#46182) üzenetére


Balathruin
veterán

Asszem még a red parkol. Lila ha miden igaz a folyamatos/egymás utáni olvasásra és írásra van, nem kisebb fájlokra.

(#46184) tpeter77 válasza Balathruin (#46183) üzenetére


tpeter77
addikt

van a parkolásnak hangja?
mert asztalra lesz téve és az alu ház is jól közvetiti a zörejt.
ki lehet kapcsolni külső házban a parkolást?

tök csendben lévő 1TB vinyót keresek, reméltem a Red parkolásmentes ha már kifejezetten ezt ajánlották...
:(

esetleg más tipus?

(#46185) Yodamest


Yodamest
addikt

Hali!

Rendeltem egy WD RED hdd-t, olvasgattam a fejparkolásról, ki is írtam cd-re a wdidle3 progit, de a wd oldalán találtam még 2 másik progit is a fejparkolásra:
wdidle3_1_05.zip - ez elvileg firmwaret frissít
WD Red SMART load/Unload utility 3.5" Drive - és ez is, csak win alól
Most igazából melyiket kellene használni? Olyat is olvastam, hogy valakinek csak a utility oldotta meg a fejparkolást a wdidle3 nem. Esetleg a utilityvel egy firmware frissítést letolni aztán megnézni a wdidle3-mal hogy minden rendben van?
Köszi!

(#46186) FollowTheORI válasza Yodamest (#46185) üzenetére


FollowTheORI
nagyúr

Utóbbi való hivatalosan hozzá, így egyértelmű szerintem melyiket. :)

Steam/Origin/Uplay/PSN/Xbox: FollowTheORI / BF Discord server: https://discord.gg/9ezkK3m

(#46187) sagesz93


sagesz93
addikt

sziasztok

Western Digital Caviar Green 1TB WD10EZRX - ilyet érdemes vennem az ssd mellé másodlagos vinyónak, amire mennek az adatok(játékok is)? Vagy ehhez ez lassú lenne?

(#46188) Yodamest


Yodamest
addikt

Akkor a utilityt fogom használni első körben.
Valaki frissítette már ezzel a vinyóját?
a lépések:
Open a command line window.
From the command line, navigate to the directory containing the utilities.
Execute wd5741 -? <-- this will type out some terse usage instructions.
Execute wd5741 -d? <-- this will type out a list of drives.
Execute wd5741 -d# <-- this will update drive with same # in previous list.
Execute wd5741 -dall <-- this will attempt to update all listed drives.

(#46189) Bici


Bici
félisten

Sziasztok!

2,5"-os 7200rpm-es winyót keresek OS futtatására.
Eddig egy 320GB-os WD Black volt, ami most ment tönkre másodszor, így másik típust keresnék.
A kérdés, hogy a HITACHI Travelstar Z7K500 HTS725050A7E630 mennyire megbízható típus?
Gondoltam a Travelstar 7K1000-re is, csak ekkorára nincs szükségem, de hátha gyorsabb valamivel.

Mit javasoltok?

[ Szerkesztve ]

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#46190) lionhearted válasza sagesz93 (#46187) üzenetére


lionhearted
őstag

Ne, ha aktívan akarod használni, akkor blue vagy black. Vagy a jó öreg Seagate. :)

@Bici: én ezt ST500LM000. SSHD, ég és föld a különbség, hiába nem 7200es.

Többieknek: Még mindig, mindegyik parkol, amit az elmúlt pár évben gyártottak. Mint minden ilyennek, ennek is van hangja, mert nem elektronok mozognak... a kérdés csak az, hogy mekkora. Ha lomha, akkor kicsi, ha gyorsan akar pozicionálni, akkor hangosabb. Ez tükrözi az elérési időket is. A Redet pont azért ajánlják, mert hűvös, csendes, keveset kér enni, ebben pedig maga a parkolás is segített. Kikapcsolni, vagy emelni a timeren akkor érdemes, ha aktív használatot szeretnétek (mondjuk akkor lehetett volna egyből olyanra tervezettet venni, de sebaj), archívnak vagy NASban ez igazából csak árampocsékolás, nem véletlenül van ez a funkció. Persze, a 8mp durva, de a 4-5perccel semmi gond.

Tegnap még működött...

(#46191) r6man123


r6man123
senior tag

Sziasztok!

Teljesen általános használatra (semmi hardcore FPS vadász gaming vagy több 10-100 terra adatforgalom) egy Western Digital 3,5" Caviar Blue 1TB HDD megfelelő választás?

Előre is köszi! :)

(#46192) FollowTheORI válasza r6man123 (#46191) üzenetére


FollowTheORI
nagyúr

Arra bármi megfelel szinte. :)

Steam/Origin/Uplay/PSN/Xbox: FollowTheORI / BF Discord server: https://discord.gg/9ezkK3m

(#46193) Bici válasza lionhearted (#46190) üzenetére


Bici
félisten

Hopsz, azt elfelejtettem mondani, hogy az előző WD-t be akarom számíttatni, és csak Toshiba és Hitachi típusokat forgalmaznak a boltban. Sorry, ez az infó kimaradt.

[ Szerkesztve ]

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#46194) FollowTheORI válasza Bici (#46189) üzenetére


FollowTheORI
nagyúr

Ha ennyire hullik a WD akkor nem tudom, mert nekem egy lenovoban egy sima WB blue már évek óta muzsikál hiba nélkül. Szóval itt nem a gyártóval lesz feltétlen gond. Bármit vehetsz vagy jó lesz vagy nem.

Azonban lehet a használati módod, vagy a noti nem megfelelő hűtése okozza a problémát inkább, szóval én a helyedben rászánnék egy kicsit nagyobb összeget és vennék egy 240-es SSD-t. 30 körül már vannak.
Ami nem melegszik majd és bírja azt is ha cibálod össze vissza a notit. És nem mellesleg nagyságrendekkel gyorsabb is lesz.

Az ilyen 7ezres notivinyók sosem garanciák semmire hosszútávon.

[ Szerkesztve ]

Steam/Origin/Uplay/PSN/Xbox: FollowTheORI / BF Discord server: https://discord.gg/9ezkK3m

(#46195) Dzsekó válasza Bici (#46193) üzenetére


Dzsekó
addikt

Egyértelműen Hitachi. És a 7K1000 Travelstar és Z7K500 is jó. Viszont előbb a helyedben megnézném a tápodat, mert könnyen lehet, hogy az öldösi a vinyóidat. Codegen és társai kerülendők.

[ Szerkesztve ]

(#46196) Bici válasza FollowTheORI (#46194) üzenetére


Bici
félisten

NetTom, Dzsekó: Köszi a válaszokat! :R

Asztali gépben van a winyó, jól hűtve. 43fok volt nekik a max. hőmérséklet a HDSentinel szerint.
Az előző egy FSP tápra volt dugva, amikor meghalt, a mostani pedig egy Seasonic-ra.
A használat sima linux rendszer betöltés, és általános használat. Az előző úgy ment tönkre, hogy épp nem is volt rajta partíció, a mostani pedig úgy, hogy ment éjjel.
A gépben vannak 3,5" winyók is, köztük egy 2 éves példány, és egyiknek sincs semmi baja. Ennek ellenére nekem is furcsa, hogy egy 5 év garis WD Black második példánya hal meg.

[ Szerkesztve ]

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#46197) Dzsekó válasza Bici (#46196) üzenetére


Dzsekó
addikt

Sajnos 5 év gari ide vagy oda, Blacknél is előfordulhat meghibásodás. Persze az is lehet, hogy ez egy gondatlanul kezelt szállítmány volt. Pl. ha van 2 tucat black vinyó egy ládában, ami leesik a targoncáról. Azok a vinyók biztos, hogy valamilyen szinten megérzik azt a leesést akármennyire is ki vannak bélelve ezek a ládák.

[ Szerkesztve ]

(#46198) tpeter77 válasza Dzsekó (#46195) üzenetére


tpeter77
addikt

emlékszel még a Vargánya tápokra?
Nekem egy olyan pukkant el amikor bekapcsoltuk a gépet, nem kis infarktust okozva...
hálisten nem vitt magával semmit, csak jó büdös (amperszag) lett a szobában.

(#46199) lionhearted válasza Bici (#46193) üzenetére


lionhearted
őstag

Akkor verd le rajtuk a pénzt, a fogyasztóvédelmi tv. nem ismeri a beszámítást...
Toshibával nincs tapasztalatom, abban nem tudok segíteni. De majd a többiek.

Tegnap még működött...

(#46200) TurpiUrfi2 válasza Dzsekó (#46163) üzenetére


TurpiUrfi2
tag

Hali Dzseko!

Nagyon köszönöm válaszod! Leköteleztél.

Megnézem HD Sentinellel, most egyelőre müxik a cuccos. Remélem tényleg csak ház hiba.

Igen, én is arra gondoltam, hogy "asztalira" feltenni lenne a legjobb, de egyelőre a kettő, amin néztük nem ilyen winchester csatlakozós. Kép alapján milyen lehet? Úgy értem Sata winyóknak többfajta csatlakozási lehetőségük is van?

Köszönöm.

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Milyen belső merevlemezt vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.