Hirdetés

2024. május 9., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Milyen belső merevlemezt vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-22 15:58:25

LOGOUT.hu

Milyen belső merevlemezt vegyek? Összefoglaló!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#45601) mekker válasza Teaway (#45582) üzenetére


mekker
őstag

Valahogy úgy vagyok vele, hogy ha egy-két évet kibír valami, az öt évet is ki fog bírni valószínűleg. Szóval ilyen szempontból nálam nincs nagy különbség a 2 és a 3 év gari közt. Tudom, hogy sokan szórják ki a HDD-ket (szvsz általában a gyárilag is defiseket), de nálunk és a szűk környezetemben azért úgy elmegyegetnek 5-10 évig is a hdd-k és a többi hardverelem is (persze nem ésszerű semmilyen hw-t 10 évig zúgósra járatni).

Egyébként köszönöm a remek segítőkészséget mindenkinek, aki írt.

SSHDD-ről egyébként van valakinek személyes véleménye? Csak kíváncsiságból kérdem.

[ Szerkesztve ]

Данное сообщение (материал) создано и (или) распространено иностранным средством массовой информации, выполняющим функции иностранного агента, и (или) российским юридическим лицом, выполняющим функции иностранного агента.

(#45602) Teaway válasza mekker (#45601) üzenetére


Teaway
veterán

Nincsen hiba a gondolatmenetedben, de valamivel indokolni akartam az árkülönbséget.

Nincs itthon csokid??

(#45603) Ukeve válasza Dzsekó (#45597) üzenetére


Ukeve
tag

Akkor látom sikerült megoldani ezt a gondot is :)
Én is egyre jobban hajlok az SSD+Red kombináció felé :))
Felesleges az 500-as Black, úgyse tudok annyi játékkal egyszerre játszani, mint amennyi ráférne...
2-3 játéknál meg úgyse játszok többel...
Mégegyszer köszönöm Mindenkinek a segítséget! :R :))
Üdv: Ukeve

(#45604) M107


M107
addikt

:R

Inkább legyen, több HDD a gépben, minden külön külön.

C: Samu 120GB SSD (Rendszer)
D: 1 TB WD RED (Game)
E: 2 TB Toshiba (Torrent)
F: 1 TB Samu F3 (Utils)
E mellett 1 320 GB és egy 1 TB USB HDD is van (hordozom) + 16 GB SD Kártya Mp3+Flac
N: 32 vagy 64 GB USB Pendrive időnként.
+ 1 BD-RW , 1 DVD-RAM , 1USB DVD-RAM

A fórumon, bármit leírhatsz, én csak az igazat írom le. :) Utálom ha hülyének néznek ! - Addikt - vissza az őstag címet :) )

(#45605) p87


p87
senior tag

2terrás WD green hdd-ket használok, és lassúnak érzem a meghajtón belüli másolásokat, ki-becsomagolásokat.
A WD Red szériája gyorsabb lenne, vagy ilyen szempontból csak a 7200-as vinyók a jók?

[ Szerkesztve ]

(#45606) alfiboy válasza p87 (#45605) üzenetére


alfiboy
aktív tag

Red szintén 5400 rpm, viszont megbizhatobb.
Igen 7200 rpm pl: Black.

...

(#45607) p87 válasza alfiboy (#45606) üzenetére


p87
senior tag

Igen black-et néztem, csak nem tudom megérne-e ennyi felárat.
Mert már akkor nagyobb 3Tb-set vennék és elég húzós 45k körül lenne.
Hangban vannak eltérések?
Mert olvsatam, hogy ezek az újabbak már nem olyan hangosak, de az 1Tb-s egy tányéros, a 2Tb-s három a 3Tb-s meg 4 tányéros, így valőszínű a nagyobbak hangosabbak.
Van valakinek tapasztalata a 3 terrással?

(#45608) Khaosz55


Khaosz55
addikt

Sziasztok,

3 TB-s WD-t rendelek, az a kérdésem, hogy ezt egy particióra le lehet formázni? Illetve hogy melyik fajtára kell? Ekkor a vinyóm még nem volt csak azért kérdem.

(#45609) StSanya válasza Khaosz55 (#45608) üzenetére


StSanya
őstag

MBR helyett GPT partíciót kell létrehozni. Bootolni viszont így csak akkor tudsz róla, ha UEFI-s az alaplapod.

"Használati utasítás amatőröknek való! A profik rengeteg ideig szívatják magukat, majd fórumoznak egy kicsit..."

(#45610) lionhearted válasza StSanya (#45609) üzenetére


lionhearted
őstag

Amire gondolsz az a partíciós tábla. :)

Tegnap még működött...

(#45611) StSanya válasza lionhearted (#45610) üzenetére


StSanya
őstag

Egy dolognak lehet több neve is. :) Pl: [link] vagy [link]

"Használati utasítás amatőröknek való! A profik rengeteg ideig szívatják magukat, majd fórumoznak egy kicsit..."

(#45612) Khaosz55 válasza StSanya (#45609) üzenetére


Khaosz55
addikt

Köszi, boot SSD-ről megy.

(#45613) Teaway válasza Khaosz55 (#45608) üzenetére


Teaway
veterán

És melyik színű lesz?

Nincs itthon csokid??

(#45614) lionhearted válasza StSanya (#45611) üzenetére


lionhearted
őstag

Nem tudom, hogy a linkek hogyan befolyásolják pl azt, hogy a GPT rövidítése is az, hogy GUID Partition Table. Mindenképp partíciós táblát jelent, nincs ilyen (GPT) partíció megnevezés. A partíció az ennyi: GPT v MBR => Csak egy bejegyzés a táblában. Ami nyilván lefoglal (ez is kicsit pongyola, mivel nem foglal, csak leírja a helyét, többnyire ezt is csak egy virtuális leképezésben) egy bizonyos mennyiségű helyet az adathordozón, amire később létrehozol egy fájlrendszert.

Lehet, hogy valaminek több neve lehet, de itt logikailag sem férne össze. Csak ha slendriánul fogalmazunk.
És abba még bele sem mentem, hogy bootolni nem csak UEFI-s lappal lehet GPT-ről, ez csak Windózos korlátozás.

[ Szerkesztve ]

Tegnap még működött...

(#45615) Khaosz55 válasza Teaway (#45613) üzenetére


Khaosz55
addikt

Red

(#45616) StSanya válasza lionhearted (#45614) üzenetére


StSanya
őstag

Légyszíves írj a MS-nek is, hogy pongyolán fogalmaznak. :) Mivel az olvasás nem megy, idézek, így hátha átmegy...

"Installing using the MBR or GPT partition style"

Linux-ra valóban nem gondoltam hirtelen, de te sem gondoltál pl. a LILO-ra, úgyhogy nemcsak windows nem bootol, maradjunk ennyiben... ;)

Részemről befejeztem, mert csak off-olsz és kötekedsz itt feleslegesen. Mondanám, hogy mit csinálj ráérő szabadidődben, nah de az tényleg off lenne... :)

[ Szerkesztve ]

"Használati utasítás amatőröknek való! A profik rengeteg ideig szívatják magukat, majd fórumoznak egy kicsit..."

(#45617) lionhearted válasza StSanya (#45616) üzenetére


lionhearted
őstag

Segítek, hogy hol lett elbújtatva a lényeg.
Installing using the MBR or GPT partition style

Az, hogy a LILO-nak milyen baja van, az annyit jelent, hogy a LILO nem bootol. Mindamellett az egy nem aktívan fejlesztett program. Azokat nem szokás idekeverni, mert fel tudunk jópárat sorolni, aminek szintén nem megy. De sikerült megint árnyékra vetődni.

És ne velem személyeskedj, nem vagyok rendőr.

[ Szerkesztve ]

Tegnap még működött...

(#45618) SchumiBácsi válasza M107 (#45604) üzenetére

Nem sok pörgető ez egy kicsit ? :D
Mondjuk nekem is van a gépben 3db HDD még, de amint lehet SSD+1-2HDD a terv, zajcsökkentés miatt.

Vásárlással kapcsolatban pár kérdés még, mivel számos új típus lett hirtelen elérhető, és még mindig nem vettem semmit, mert mindig marad hely ;]

Külső adattárolásra egyre inkább a WD Purple jönne, valaki vett már ilyet? Parkol/nem parkol? Vagy számít ez egy olyan felhasználásnál, amely: bekapcsol, tervezett adatmennyiség rámegy/lejön, kikapcsol és az üresjárat minimális volna. Egyéb forrás azt írja hogy nem parkol, mert kamerarendszerhez megy a Purple, és megbízhatóbb mint a RED.

Na de az igazi kemény diófa a PC. Itt már akadhat üresjárat, ezért alapból parkolásmentes HDD kell. A Black széria elvileg ilyen. Na de mivel nálam a HDD igencsak fontos (kinek nem? :D) hogy tuti buli legyen, néztem még pár típust, és számomra árban elviselhető szórás jön ki:
1×2TB kiépítés esetén WD Black vagy WD RED Pro vagy WD SE, költség 37-41k.
2×1TB kiépítés esetén WD Black vagy WD RE költség 42-52k.

Remélem a linkeket nem kevertem össze, melyik megoldás a legtutibb megbízhatóság és kezelhetőség szempontjából?

[ Szerkesztve ]

IDEAZON Zboard MERC gaming billentyűzetet keresek.

(#45619) Teaway válasza Khaosz55 (#45615) üzenetére


Teaway
veterán

Jó választás.
Olyan kussban dolgozik, hogy kis túlzással az SSD hangosabb nála! :DD

Nincs itthon csokid??

(#45620) Lasliegrand válasza mekker (#45601) üzenetére


Lasliegrand
tag

Erre az SSHDre én is kíváncsi vagyok. Van más előnye azon kívül, hogy gyorsabban bootol a rendszer? A programok is gyorsabban/stabilabban futnak/indulnak így? Mert akkor lehet, inkább ilyet veszek WD Black helyett.

(#45621) gg72 válasza Lasliegrand (#45620) üzenetére


gg72
veterán

(#45622) BigStake


BigStake
csendes tag

Sziasztok. Egy kis segítséget szeretnék kérni hogy WD Blue 1TB 7200rpm 64MB SATA3 WD10EZEX merevlemez az egytányéros ? És mi a véleményetek róla ? :R

(#45623) ZetorGumi válasza Proci85 (#45391) üzenetére


ZetorGumi
addikt

HD Sentinel-t állítottam be a célra, a Fejlett energiagazdálkodásnál maximumra (254)-re húzva, így nem parkolgat annyit.
Az elején nem volt beállítva az automatikus indítás, és nem csak én használom a gépet. De mikor megtaláltam, hogy szolgáltatásként is lehet indítani, beállítottam úgy, azóta minden felhasználónál rejtve fut.

Proof:

[ Szerkesztve ]

New Mixes: http://www.mixcloud.com/ZetorGumi | VW Passat B8 2.0CRTDI CRL

(#45624) erikke17


erikke17
őstag

Szép estét.
Ezt ilyen félig off posztnak szánom mert nem találtam ilyesféle topicot :D

Valaki meg tudná mondani mi a különbség Samsung HD502HJ és a HD502IJ között? Nekem az utóbbi van már nagyon régtől, kopkopp 100%-os. Már csak kíváncsiságból is googlet túrtam de nem találtam semmit..

Előre is köszi :D

||Wot / WarThunder - Erixx93|| Steam - erixx18 ||Xbox Series X - Erikk24 || BMW R1200GS || Opel Astra F X16XEL|| BMW E39 530d 142kW||DJI Mavic Pro||

(#45625) Teaway válasza erikke17 (#45624) üzenetére


Teaway
veterán

Tányérok száma, fejek száma, újabb, halkabb, hűvösebb.

Nincs itthon csokid??

(#45626) Proci85


Proci85
senior tag

Egy ideje figyelem a WD RED 2.5" 1TB árakat. Némi árbeesés tapasztalható egy előzetes emelkedés után.
A kedvenc boltom is végre rájött, hogy erre nem 2, hanem 3 év van, így jelenleg a legjobb áron kínálja:[link] 19,014 Ft
Sokáig húztam, de ezennel magamnak is berendeltem egyet. Kiváncsi leszek rá :)

[ Szerkesztve ]

(#45627) egérjpl


egérjpl
újonc

Sziasztok!
Kérdésem lenne, miszerint is milyen külső winyót javasoltok?
SSD-t vagy hagyományosat? Vagy inkább pendrive?
500Gigás környéki érdekelne.
Kíváncsi lennék a véleményetekre pro és kontra...
Előny és hátrány is érdekelne.
Esetleg ötlet hogy hol érdemes venni.
Előre is köszi a segítséget.

(#45628) Zozzant válasza Proci85 (#45626) üzenetére


Zozzant
addikt

24 hó gari:)

https://logout.hu/bejegyzes/guga/az_utolso_kivansag.html

(#45629) Proci85 válasza Zozzant (#45628) üzenetére


Proci85
senior tag

Azt a nyomorult fejüket, megint ezzel játszanak.Egy router esetén is megjátszották velem múltkor. Mikor én rendeltem & linkeltem, 36 hó gari volt, a mailben küldött összesítőn is az van.
Mailben írtam is nekik egy szívhez szólót....ha nem tudják garantálni, megveszem máshol. Végül is párszáz ft drágábban van még néhány helyen és ott nincs ilyen 2->3->2 év mizéria.
Köszi, hogy szóltál :)

[ Szerkesztve ]

(#45630) Zozzant válasza Proci85 (#45629) üzenetére


Zozzant
addikt

Még az elvileg 5 éves WD5000BPKT black-re is adnak 24 hó garit... :F

https://logout.hu/bejegyzes/guga/az_utolso_kivansag.html

(#45631) Alice90


Alice90
aktív tag

Sziasztok!

Én olyan winchester-t keresek ami egyátalán nem kerreg és nem hallani az olvasófejet.

1tb-ost keresek és 7200rpm-est

Tudtok ajánlani ilyet?

"Nyugalom, a hosszú élet titka!"

(#45632) Forraszto


Forraszto
tag

Üdv!

NAS-ba ezek közül melyik HDD az ajánlottabb, jobb, stb.? Nem a népszerűbbet kérdezem, azt tudom. :)

ST2000VN000

WD20EFRX

Köszönöm az elfogulatlan válaszokat. :) :R

(#45633) alfiboy válasza Forraszto (#45632) üzenetére


alfiboy
aktív tag

WD20EFRX kimondottan NAS-ba fejlesztett.

(#45631) Alice90:
WD1003FZEX

[ Szerkesztve ]

...

(#45634) Alice90 válasza alfiboy (#45633) üzenetére


Alice90
aktív tag

akkor ennek nincs hangja ? :)

"Nyugalom, a hosszú élet titka!"

(#45635) Balathruin válasza Alice90 (#45634) üzenetére


Balathruin
veterán

Minden merevlemeznek van hangja, mert mozgó alkatrész van benne. :)
De persze nem mindegy, hogy kerreg, kattog, vagy halkan dolgozik. :)
Berezgés az szerintem inkább a háztól függ. Gumis rögzítővel szokták csökkenteni.

[ Szerkesztve ]

(#45636) Alice90 válasza Balathruin (#45635) üzenetére


Alice90
aktív tag

Hát jó

de van ami berezegteti a házat valami nagyon hangos függ ,hogy milyen hangja van.

"Nyugalom, a hosszú élet titka!"

(#45637) lionhearted válasza alfiboy (#45633) üzenetére


lionhearted
őstag

Mind a kettő kimondottan NAS-ba fejlesztett...

@Forraszto: ha nem vagy márkalojális, akkor szvsz az olcsóbb a jobb. (Nekem van egy ilyen ST-m, jól üzemel, de ugyanezt fogod hallani a WD-re is...)
A WD kicsit alacsonyabb fordulaton üzemel, így hangyányit lassabb (de szerintem ez a legtöbb hálózati eszközön nem látható különbség), viszont ugyanezért (ugynúgy hangyányival..) kevesebbet fogyaszt. Garira ugyanaz. "Fícsörökre" ugyanaz. Meghibásodási esélyeket meg méretes adatbázis nélkül nehéz mondani, én még nem láttam ilyent NAS winyókra vonatkozóan.
Amit viszont érdemes megnézni, hogy tényleg megadják a 3 év garit, mert mindkettőről néha lespórolják. Anélkül is él a gyári gari, de neked kell eljuttatni.

Egyszóval, az olcsóbb...

[ Szerkesztve ]

Tegnap még működött...

(#45638) alfiboy válasza Alice90 (#45634) üzenetére


alfiboy
aktív tag

Minden HDD-nek van hangja.
:)
Persze nem mindegy mekkora.
:)
SSD teljessen csendben van nincs benne mozgó alkatrész.
;]

Üdv: alfiboy
.

(#45637) lionhearted:
:R
Nálam jobban bevált a WD, Seagate 2 év után kuka lett.

[ Szerkesztve ]

...

(#45639) Palapo


Palapo
aktív tag

Sziasztok!

Szeretnék egy vinyót venni egy Sharkoon külső házba. Jelenleg abba egy 320GB-os vinyó van,ami már lassan megtelik. Szeretnék egy 2TB-osat venni. A külső vinyó a Dune médialejátszómra van kötve. Filmeket,képeket és videokamera felvételeket tárolnék rajta. Western Digital RED 2TB-ra gondoltam. Jó választás vagy van jobb ötletetek?

Ha kell egy kis izgalom,játék,sport,stratégia akkor ezt ki kell próbálnod: http://www.powerplaymanager.com/r735324

(#45640) SchumiBácsi válasza SchumiBácsi (#45618) üzenetére

Valaki komment? :U

IDEAZON Zboard MERC gaming billentyűzetet keresek.

(#45641) Ganz-[HUN] válasza SchumiBácsi (#45640) üzenetére


Ganz-[HUN]
addikt

1x2 Red pro

Bár nem mondtad hogy rendszernek v minek.

[ Szerkesztve ]

Furry /// Psszt, srácok, kértek egy kis szocializmust? - egy random ember a '18-as öszi mondoconon /// ThinkPad T480s, T60 15" FlexView IPS SXGA+ /// Asus P9X79-E WS, Xeon E5-1620v2, Noctua NH-D14, 980Ti, Sony DTC-ZE700 DAT, MX Master 2S, Shure SRH-440A, OLED ToTK Switch

(#45642) jim bcs válasza Palapo (#45639) üzenetére


jim bcs
MODERÁTOR

Gondolom 3.5"-es a ház.

Red vagy Purple vagy WD Se

Beárazás: https://logout.hu/bejegyzes/jim_bcs/bearazos_topikok_listaja.html

(#45643) Palapo válasza jim bcs (#45642) üzenetére


Palapo
aktív tag

Igen.
Mi az a WD SE?

Megnéztem,hogy árban a Purple és a Red között 1500 ft a különbség. A 2TB-nél.
Minőségben melyik milyen?

Ha kell egy kis izgalom,játék,sport,stratégia akkor ezt ki kell próbálnod: http://www.powerplaymanager.com/r735324

(#45644) sanzi89


sanzi89
addikt

Még mindig gondolkozok, hogy milyen merevlemezt vegyek az otthoni szerverbe. Most egy 1TB-os 3.5-ös WD Green-t használok, és brutálisan hangos, a "suhogása" majdnem áthallatszik a másik szobába, szóval aludni mellette esélytelen. Jelenleg még nincs beépítve a CM Elite 110-es házba, hanem egy alu külső keretben van, de a keret gumi lábakon áll.
Van egy másik vinyóm is, egy 320GB-os 2.5-ös Samsung, ez lényegesen halkabb, néma csendben csak azt hallani, ha nagyon dolgozik, az alap forgását nem lehet észrevenni. Ellenben a laptopomban egy 2.5-ös 500GB-os Hitcachi van, annak se lehet hallani az alap forgását, de ha írok rá, akkor kb ugyanúgy kattog, ahogy a WD Green.
Másik szempont, hogy nem ajánlottak 2.5-ös HDD-t NAS-ként használni, WD Red ide vagy oda, a 3.5-ös jobban bírja a hosszútávú terhelést. Szóval most teljesen tanácstalan vagyok, főleg, hogy a gyártói adatok szerint a 2.5-ös WD Red hangosabb, mint a 3.5-ös. Fogyasztás és melegedés szempontjából is jobb lenne egy 2.5-ös.

Szóval milyen HDD-t vegyek, ami bírja mondjuk 5 évig a 24/7-es üzemet, legalább 3 év garancia van rá, a lehető leghalkabb - erre nagyon érzékeny vagyok -? A teljesítmény/ár másodlagos.

"Mindent azért kell tudni mert kérdezik, nem azért mert hasznos."

(#45645) Sajjaj


Sajjaj
csendes tag

Sziasztok!

Az lenne a kérdésem hogy egy Dell Inspiron mini netbookba milyen hdd-t ajánlanátok?
Benne levő WD BLUE megadta magát, minimum 320-500GB-os kellene.
Néztem WD Blacket ami 7200RPM, szerintetek ez jó lenne?

Válaszaitokat előre is köszönöm!
Üdv

(#45646) jim bcs válasza Sajjaj (#45645) üzenetére


jim bcs
MODERÁTOR

semmilyet, toldd meg a kereted és ssd-t neki
- Intel 520/530
- Samsung 840/850
- Adata XPG
ha nem akarod akkor WD Scorpio Black 500GB (7200rpm WD5000BPKX)

[ Szerkesztve ]

Beárazás: https://logout.hu/bejegyzes/jim_bcs/bearazos_topikok_listaja.html

(#45647) Sajjaj válasza jim bcs (#45646) üzenetére


Sajjaj
csendes tag

SSD-t nem szívesen vennék bele mert még az asztalimban sincs ugyh ha azt vennék tuti nem bírnám ki hogy ne rakjam be az asztaliba :D

Akkor marad wd scorpio black :)

Köszi a segítséget!

[ Szerkesztve ]

(#45648) DonPjotr


DonPjotr
csendes tag

Sziasztok!

Mai napon megkaptam végre a WD RED 2TB-os vinyomat. (WD20EFRX) a gyártási idej pedig 2014.09.02.A kérdésem az hogy hol figyeljem a parkolási dolgokat?van vmi hangja is vagy csak a HD sentinelben kell nézni?és kb mi a normális?Válaszotokat előre is köszönöm!

Még sosem volt parkolásos vinyoval dolgom ezért kérem kicsit szájbarágósan a dolgokat.

Köszönöm!

(#45649) SchumiBácsi válasza Ganz-[HUN] (#45641) üzenetére

Hali!

Rendszer alá úgy néz ki egyelőre 160GB HDD marad ami most is van. Mellé a 2×500 helyett menne az 1×2TB, vagy 2×1TB... Az SSD még "when it's done", de ha meglesz azon lesz a Win és nagyobb adattömeget mozgató játékok... HDD-n kisebb adattömeget mozgató játékok és minden olyan cucc ami most is van - lesz.

Ez a WD RED Pro miben jobb a "sima" RED-nél a fordulatszámon kívül? 5év vagy 500 üzemi nap a terv, ezt kéne kibírnia, utána másodlagos adattár... bár figyelembe véve az adatok várható gyűlését, elképzelhető hogy lemegy 3évre és 300 üzemi napra. Ha továbbra is 1×2TB lenne, akkor menni fog az egész egy darab partícióba, külön hókuszpókusz nélkül?

IDEAZON Zboard MERC gaming billentyűzetet keresek.

(#45650) SchumiBácsi válasza DonPjotr (#45648) üzenetére

Hali!

SMART fül, és load/unload cycle count. Ha óránként ~10-el nő teljes üresjáratban az még elfogadható 5perces parkolási értéket feltételez, de ha ~400 és felette akkor elfogadhatatlan 8sec az idő.

IDEAZON Zboard MERC gaming billentyűzetet keresek.

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Milyen belső merevlemezt vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.