Hirdetés

2024. május 17., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Milyen program, ami...? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 02:14:01

LOGOUT.hu

Ajánlott ingyenes Windows programok
Androidos kérdéssel irány az Android alkalmazások topik!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#17551) Jarod1 válasza tknof1871 (#17524) üzenetére


Jarod1
addikt

a prc file formátumot a Palm OS használja.

(#17552) Dluinet válasza agemate (#17549) üzenetére


Dluinet
nagyúr

A Flac is kisebb mint a wav.

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#17553) agemate válasza Dluinet (#17552) üzenetére


agemate
addikt

Nem is tudtam. Hát akkor maradok a flac-nál, vagy a képfájlazásnál, kevés veszteség belefér, csak ne mp3 minőségű legyen a sok drága audio CD-m. Ennyi a lényeg. Köszönöm a segítséget! :)

(#17554) cigam válasza agemate (#17549) üzenetére


cigam
félisten
LOGOUT blog

Általában a wav méretének felére tömöríti a flac, ape, és az ale (apple lossless) is.
iTunes-al nemcsak begrabbelni, lejátszani (kezelni a gyüjteményt), de kiírni CD-re is csak 1 klikk.

[ Szerkesztve ]

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#17555) ollie válasza agemate (#17553) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

A FLAC veszteségmentes, tehát semmit sem romlik a minősége. Kb úgy működik mint a ZIP, RAR és társai, hiszen azok is veszteségmentesen tömörítenek.

***

(#17556) Krissz5435


Krissz5435
aktív tag

Nah szóval arról lenne szó, hogy adott egy dvd menü, amihez természetesen adva vannak a filmek is. Nos a filmek minősége elég gyatra, de nekem megvannak jobb minőségben. Szóval olyan program(ok) kellen(én)e(k) ami(k)-vel be tudnám tenni a jobb minőségű videót a másik helyére úgy hogy a menü lássa, és esetleg plusz goombokat is be tudnék tenni. Az sem baj ha az egész menüt úrja kell írnom(de az alap azért valamennyiren maradjon) és viszonylag egyszerűen meg tudjam csinálni.

"Ha én pm-et kapok válaszolok is rá. Ezt mástól is elvárom akinek írok."

(#17557) Fire/SOUL/CD válasza Krissz5435 (#17556) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Tégy egy próbát ezzel: Free DVD Creator

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#17558) qfm


qfm
senior tag

Sziasztok!

Anaglif-ben jártas emberektől kérdezem:

Milyen programot használtok:
- HD 3D anyag lejátszásához?
- normál filmből anaglif-es film előállítására (akár valós időben, akár előre kódolva) ?
- fotó anaglif-é alakításához?

A cél, a minél jobb minőség elérése, de nincs pénzem colorcode és hasonló drága dolgokra.

Azt már megtaláltam hogy a játékok iZ3D-vel jók lesznek, a többire még nem találtam egyértelmű választ, így tapasztalatokat várok, aki használ ilyesmiket.

Köszönöm

(#17559) andorra válasza cigam (#17554) üzenetére


andorra
őstag

Általában a wav méretének felére tömöríti a flac, ape, és az ale (apple lossless) is.
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Általában a harmadára.

(#17560) fatal` válasza andorra (#17559) üzenetére


fatal`
titán

Dehogy tömöríti a harmadára. Általában még a felére sem. Átlag 4-500 megabájt egy album, ami messze van még a 700 mbyte felétől is.

(#17561) Krissz5435 válasza fatal` (#17560) üzenetére


Krissz5435
aktív tag

Azt vegyétek figyelembe, hogy egy cd 80 perces és ha csak 50 percnyi az anyag akkor természetesen kisebb lesz és ezért lesz csak 5-6xx mega.

"Ha én pm-et kapok válaszolok is rá. Ezt mástól is elvárom akinek írok."

(#17562) cigam válasza andorra (#17559) üzenetére


cigam
félisten
LOGOUT blog

Milyen codec az? Merthogy átlagban a 50% már nagyon jó eredmény: [link], [link]. Mint látható, erősen függ magától a zenétől is.

Krissz5435
A tömörítetlen sztereó 44,1kHz mintavételt használó wav másodpercenként 2*16*44100/8=176400 byte
1 perc 10584000 byte
10 perc 105840000 byte
50 perc 529200000 byte
Szóval 504MB=50 perc tömörítetlen zene. Ezért nem értem a példádat/analógíát.

[ Szerkesztve ]

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#17563) petrusz82


petrusz82
aktív tag

Milyen program ami képes a következőre:

Egy távoli gépen az itthoni gépre telepített játékokat el tudjam indítani, bárhonnan, akár más országból is. A helyzet az, hogy jó volna játszani, egy gyenge gépen is, az itthoni gépem erőforrásait kihasználva. A TeamViewer progit már használtam, de csak a gépemen lévő adatok elérésére egy távoli gépen keresztül. Ha jól emlékszem, akkor videólejátszásnál csak
fekete kép volt.

Kérdésem annyi volna, lehetséges -e a fent említett kérdés megvalósítása.

Előre is köszönöm a segítséget!

(#17564) róland válasza petrusz82 (#17563) üzenetére


róland
veterán

Még most kísérleteznek vele a nagyok is (Microsof, Google).

http://logout.hu/cikk/mi_is_az_a_htpc/teljes.html; Három emeleten át egy teljes liftrapszódiát játszik!

(#17565) petrusz82 válasza róland (#17564) üzenetére


petrusz82
aktív tag

Ezzel kapcsolatban lehet erről olvasni valamit?

(#17566) Psychonaut válasza petrusz82 (#17565) üzenetére


Psychonaut
addikt

OnLive rendszer hasonlo, a honlapon talan talasz valami szamodra erdekeset.

(#17567) petrusz82 válasza Psychonaut (#17566) üzenetére


petrusz82
aktív tag

Ez is egy megoldás, de nekem olyan kellene, mint a teamweaver. Ami nagyon szuper, csak éppen a videókat nem viszi át.

(#17568) Psychonaut válasza petrusz82 (#17567) üzenetére


Psychonaut
addikt

Mar mondtuk, hogy erre jelenleg nincs lehetoseg, mert a legnagyobb cegek is meg csak kiserleteznek vele. Azt kerdezted, hol lehet ezzel kapcsolatban olvasni dolgokat, erre adtam linket.

(#17569) Mancsy válasza fatal` (#17537) üzenetére


Mancsy
HÁZIGAZDA

A VirtualDub megnyitáskor ezzel jön: Unable to Initialize Quicktime: InitializeQTML.
A Nandub a fájltípust sem ismeri föl sajnos :(

(#17570) Mancsy válasza cigam (#17538) üzenetére


Mancsy
HÁZIGAZDA

Azt írja, hogy avc1, H.264/MPEG-4 AVC.

(#17571) kraftxld válasza petrusz82 (#17565) üzenetére


kraftxld
nagyúr

RemoteFX a keresőszó, Windows Server 2008 R2 SP1 és megfelelő hardver kell hozzá.
Valamint kliens oldalon is minimum Win7 SP1

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#17572) cigam válasza Mancsy (#17570) üzenetére


cigam
félisten
LOGOUT blog

Egy fotó jobb lett volna. A hangra mit mond?

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#17573) Mancsy válasza cigam (#17572) üzenetére


Mancsy
HÁZIGAZDA

Gondoltam is, hogy azt kellene - a GSpot ezt mutatja.

[ Szerkesztve ]

(#17574) cigam válasza Mancsy (#17573) üzenetére


cigam
félisten
LOGOUT blog

Na ezaz, nincs fent hozzávaló codec.
Én feltenném az ffdshow-t, mondhatni all in one. Amit ez nem játszik le, azt nem is érdemes megnézni :D
És ezen keresztül már a vdub-al is tudod vágni/konvertálni

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#17575) Mancsy válasza cigam (#17574) üzenetére


Mancsy
HÁZIGAZDA

Úgy érzem ehhez kicsit kevés vagyok. Itt és itt hasonló problémát találtam, megpróbáltam végigcsinálni, 1.88-as VD-be belepakoltam minden plugint, ami csak van, felment az ffdshow libavcodec-re állítva, az x264vfw is. Az eredmény az lett, hogy kisebb gondolkodás után megnyitja fekete képpel a videót. Direct stream copy-val AVI-ként el tudom menteni amit kivágok, és a Windows Media Player a képet lejátssza, hang nélkül. Más program (VLC, MPCHC, stb.) viszont még a képet sem.

Az Avidemux-on nem lehet valamit állítani?
Nekem is bedobja ezt, hogy:
"H.264 detected
If the file is using B-frames as reference it can lead to a crash or stuttering.
Avidemux can use another mode which is safe but YOU WILL LOSE FRAME ACCURACY.
Do you want to use that mode?"
Viszont mindegy melyiket választom, minimálisan eltolja a hangot, pont úgy, hogy élvezhetetlen.

Bár a konvertálást már az elején kizártam, mert több mint 60 GB-ról van szó, heti 1 új GB-tal, de kíváncsiságképp AVI-t csináltam belőle (az egyikből), és rettenetes lett.

Fel kéne adnom? :( :W :(

(#17576) tknof1871 válasza Jarod1 (#17551) üzenetére


tknof1871
őstag

Ez valamilyen dokumentum fájl vagy e-book. A pc-n meglehet valahogy nyitni vagy konvertálni olyan fájlba, amit a Win XP-n lehet használni?

Windows 10 Home 64 bites operációs rendszer; LG G4 6.0 Android verzió

(#17577) cigam válasza Mancsy (#17575) üzenetére


cigam
félisten
LOGOUT blog

Az ffdshow feltétele után se mutatja a gspot hogy "codec(s) installed"?
Azt prószáld még ki, hogy az ffdshow beállításainál a codec-re böx. A listában megkeresed a h.264-et. Ott disabled-ről áttállítod libavcodec-re:

Az avidemux.nál ez csak egy figyelmeztetés, hogy a videót csak a "B frame"-ek nél tudja vágni. Ekkor nem lehet képkocka pontosan vágni, csak a közelében, ahol ezek a bizonyos "referencia" pontok vannak. Amikor mégis a képkocka pontos vágást választod, a referenciapont hiányában a vágás során a kép kockásodik/szétesik.

A gspot szerint 29.971fps-es a videó. Az is segíthet, hogy az avidemux-ban ezt a framerate-et állítod be. Sajna az avidemux nem foglalkozik a konténerben szereplő audio offset értékével, ez is okozhatja a csúszást, viszont ezt is be lehet állítani kézzel. (A mediainfó-val lekérdezheted ezt értéket)

Ugyanakkor a h264 tscutter is megér egy próbát.

[ Szerkesztve ]

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#17578) Mancsy válasza cigam (#17577) üzenetére


Mancsy
HÁZIGAZDA

Az ffdshow-t próbáltam úgy állítani, ahogy írtad, később a linkelt fórumon leírt plusz beállításokkal is, de nem sikerült attól többet elérni.

A H264TS_Cuttert nézegettem, de az csak transportstreameket akart megnyitni, nem jöttem rá, hogyan kell használni? :F

Megtaláltam a framrate beállítását (Avidemux), és magától felvette a 29,970-et. Megpróbáltam 29,971-gyel is, változatlan.
Az audio offset mit takar, és azon hol lehet állítani? :B Az audio shift (ms) lenne az?

Végeredménytől függetlenül már most szeretném megköszönni a segítségedet, régóta kínlódok ezzel a vacakkal. Korábban maximum olyan tippekhez jutottam, hogy Adobe Premiere, stb., és hát kezelték, vágták, csak csúnya lett és húszszor akkora, újrakódolva egy óra alatt.

(#17579) Mancsy


Mancsy
HÁZIGAZDA

A MediaInfo ezt mutatja róla:

Format : MPEG-4
Format profile : Base Media
Codec ID : isom
File size : 895 MiB
Duration : 1h 35mn
Overall bit rate : 1 312 Kbps
Encoded date : UTC 2010-10-11 05:07:17
Tagged date : UTC 2010-10-11 05:07:17
Writing application : Yamb 2.1.0.0 [http://yamb.unite-video.com]

Video
ID : 1
Format : AVC
Format/Info : Advanced Video Codec
Format profile : High@L3.1
Format settings, CABAC : Yes
Format settings, ReFrames : 4 frames
Codec ID : avc1
Codec ID/Info : Advanced Video Coding
Duration : 1h 35mn
Bit rate mode : Variable
Bit rate : 1 119 Kbps
Maximum bit rate : 5 122 Kbps
Width : 704 pixels
Height : 400 pixels
Display aspect ratio : 16:9
Frame rate mode : Constant
Frame rate : 29.970 fps
Color space : YUV
Chroma subsampling : 4:2:0
Bit depth : 8 bits
Scan type : Progressive
Bits/(Pixel*Frame) : 0.133
Stream size : 763 MiB (85%)
Writing library : x264 core 88 r1471 1144615
Encoding settings : cabac=1 / ref=5 / deblock=1:-1:-1 / analyse=0x3:0x113 / me=umh / subme=9 / psy=1 / psy_rd=1.00:0.00 / mixed_ref=1 / me_range=16 / chroma_me=1 / trellis=1 / 8x8dct=1 / cqm=0 / deadzone=21,11 / fast_pskip=1 / chroma_qp_offset=-2 / threads=12 / sliced_threads=0 / nr=0 / decimate=1 / mbaff=0 / constrained_intra=0 / bframes=3 / b_pyramid=1 / b_adapt=2 / b_bias=0 / direct=1 / wpredb=1 / wpredp=2 / keyint=300 / keyint_min=30 / scenecut=40 / intra_refresh=0 / rc=2pass / mbtree=0 / bitrate=1119 / ratetol=1.0 / qcomp=0.60 / qpmin=10 / qpmax=51 / qpstep=4 / cplxblur=20.0 / qblur=0.5 / ip_ratio=1.40 / pb_ratio=1.30 / aq=1:1.00
Encoded date : UTC 2010-10-11 05:07:17
Tagged date : UTC 2010-10-11 05:07:41

Audio
ID : 2
Format : AAC
Format/Info : Advanced Audio Codec
Format profile : LC
Codec ID : 40
Duration : 1h 35mn
Bit rate mode : Variable
Bit rate : 192 Kbps
Maximum bit rate : 199 Kbps
Channel(s) : 2 channels
Channel positions : Front: L R
Sampling rate : 48.0 KHz
Compression mode : Lossy
Stream size : 130 MiB (14%)
Encoded date : UTC 2010-10-11 05:07:31
Tagged date : UTC 2010-10-11 05:07:41

(#17580) cigam válasza Mancsy (#17578) üzenetére


cigam
félisten
LOGOUT blog

Igen, az audio shift az.
Mint írtam (bár nem linkeltem) a mediainfo-val tudod kiolvasni, ha tartalmaz ilyen jellegü infót, ill ezzel a progival a lejátszáshoz szükséges codec oldalára is eljuthatsz.

Mivel készülnek ezek? Kamerával?
Esetleg nem tudsz kitenni egy kis darabot belőle?

Egyszerübb lenne belekukkantani, mint "vakon" tippelgetni. Pl. próbáld meg a YAMB-al szétcincálni, és képet/hangot újra összerakni.

[ Szerkesztve ]

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#17581) jimmy399


jimmy399
senior tag

Sziasztok!

A windows 7-ben a superbar-on futó programokat tetszőlegesen át lehet rendezni. Egy olyan programot keresek, ami ugyan ezt valósítja meg Xp-n...

Kösziiiii :DD

--- N/A ---

(#17582) Mancsy válasza cigam (#17580) üzenetére


Mancsy
HÁZIGAZDA

A MediaInfo adatait bemásoltam, de én nem láttam abban ilyesmit, hogy lenne(?).

A Yambbal ez a bajom (nincsenek gombok). Egy régebbi verzió felment franciául, felvagdosta darabokra, de semmi nem játszotta le.

Kerestem a kivágott részek közül kettőt. Mindkettő ugyanattól a releasertől származik, mindkettőt Avidemux-szal vágtam.
Ebben a 9. percnél a beszédeknél tökéletesen látni a hibát.
Itt viszont teljesen jó a hang.

(#17583) Mancsy válasza jimmy399 (#17581) üzenetére


Mancsy
HÁZIGAZDA

Elvileg az SBar ilyesmi lenne, direkt XP és Vista alá.

Ez téma, elvileg átszabja a tálcát, de azt nem tudom, hogy a kért funkciót tudja-e.
De ha esetleg a vizuális élmény a lényeg, ez alapján lehet XP-ből 7-et csinálni :)
Vagy esetleg van ilyen átalakító pakk is.

(#17584) #24889344


#24889344
törölt tag

Webrádió hallgatásra milyen programot használtok?
Volt jódarabig winamp, utána jetaudio (ami rendszeresen lefagy), valami mást tudtok ajánlani.

(#17585) Dluinet válasza #24889344 (#17584) üzenetére


Dluinet
nagyúr

VLC

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#17586) F34R válasza #24889344 (#17584) üzenetére


F34R
nagyúr

AIMP , Foobar

(#17587) #24889344


#24889344
törölt tag

Köszönöm.
Majd tesztelek. VLC-vel csak annyi a problémám, hogy nem tudom leküldeni az óra mellé és zavar a tálcán hogy nyitva egy ablak ( de lehet hogy csak beállítás kérdése, majd még tesztelem)

(#17588) fatal` válasza #24889344 (#17584) üzenetére


fatal`
titán

AIMP :)

(#17589) Poo


Poo
aktív tag

Hello,

tudnátok egy olyan videó lejátszót mondani amit nem kell telepíteni?olyan megoldást kéne találnom hogy, cdre kiirt videó fájlt kéne lejátszani úgy hogy a lejátszó is a cd-n van és így nem kell codecet telepíteni sok sok gépre hanem beteszik a cd-t és elindul automatikusan a videó a cd-ről l vagy batch fájlal elindítani is jó lenne .
Segítséget előre is köszönöm de végül is bármilyen megoldás érdekelne. :R

Veszek eredeti tonereket,patronokat

(#17590) ollie válasza Poo (#17589) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Értelemszerűen csak olyan lejátszó jó, melyhez nem kell codec.

Pl.

***

(#17591) Gabás válasza Poo (#17589) üzenetére


Gabás
addikt

(#17592) Dluinet válasza Poo (#17589) üzenetére


Dluinet
nagyúr

VLC Media Player Portable

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#17593) ollie válasza Gabás (#17591) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Az mpc-hc is saját codeceket használ?

***

(#17594) Gabás válasza ollie (#17593) üzenetére


Gabás
addikt

mindig is azt használt, it's the best:)

(#17595) #65675776 válasza Dluinet (#17592) üzenetére


#65675776
törölt tag

Mondjuk nem értem miért ajánlgatja mindenki a VLC-t. Rettenetes milyen képminőséget produkál. A saját dekóderei iszonyatosan gyenge színvonalúak. És ahogy fejlesztik, úgy lesz egyre rosszabb. Pedig perspektivikus volt anno a dolog, de aztán nem fejlődött gyakorlatilag sehova. A mai napig nem voltak képesek pl egy értelmes beállítófelületet rakni a programba. Ami DXVA vonalon megy benne az meg egyszerűen vicc.

(#17596) Dluinet válasza #65675776 (#17595) üzenetére


Dluinet
nagyúr

Az embereknek általában egyszerű és gyors megoldások kellenek. Ezért a leírt igénynek megfelelőt ajánljuk. Senki nem állította, hogy a VLC a legjobb, de CD-ről induljon, és mindenkinél menjen, egyszerű legyen, akkor a VLC ajánlom.

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#17597) cigam válasza Mancsy (#17582) üzenetére


cigam
félisten
LOGOUT blog

Hát ez nagyon furi, ugyanis az eredeti hangja 7:41 környékén megakad, és onnantól kezdve csúszik.

A megoldás nálam az volt, hogy a tsmuxer-el átpakoltam .ts konténerbe. (Egyuttal az unknown audio sávot elnevztem eng(angol)-nak.)

Ekkor már végig szinkronban volt a kép és a hang. Mivel már ts konténerben volt, a h264tscutter/tsdoctor is megnyitja szépen, bár a tsdoctor PEThibát jelez amit ki is javít.

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#17598) ollie válasza #65675776 (#17595) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

SMPlayer-ről (MPlayer UI) mi a vélemény?

***

(#17599) Gyick


Gyick
őstag

Sziasztok!
Azt szeretném kérdezni hogy milyen programmal vagy hogyan lehetne azt megoldani hogy szeretnék létrehozni egy fix méretű fájlt pl.egy 100mb-s fájlt ami 1 bittel sem több mint 100mega,a tartalma mind1.

(#17600) #65675776 válasza ollie (#17598) üzenetére


#65675776
törölt tag

Sajnos nem ismerem, de kénytelen leszek szétnézni mostmár a felhozatalban, annyira kezd elegem lenni a VLC-ből. Egyre többet használom helyette a WMP-t, mert az esetek többségében jobb. Egyébként az SMPlayer-t már más is ajánlotta.

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Milyen program, ami...? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.