Hirdetés

2024. május 17., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Milyen program, ami...? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 02:14:01

LOGOUT.hu

Ajánlott ingyenes Windows programok
Androidos kérdéssel irány az Android alkalmazások topik!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#15101) Dluinet válasza nszabolcs (#15100) üzenetére


Dluinet
nagyúr

Az "Eclipse" micsoda?
Java Eclipse-ről halottam, de abban van "mozdulatsor"?

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#15102) Psychonaut válasza #40835072 (#15097) üzenetére


Psychonaut
addikt

Stellar Phoenix

(#15103) Peetry


Peetry
senior tag

Sziasztok!

Egy kissé rendhagyó kérdés jön azt hiszem:) Olyan programok keresek, ami feltelepülve fájlokban tárolja az adatokat, amiket fel lehet rá vinni. A helyet telepítés közben kelljen megadni. És futás közben ne fogja a program az adatbázisfájlt, csak mentésre kiírja.
Teljesen mindegy, hogy milyen szoftver, raktárnyilvántartó, könyvelő, dvd-tár, csak a fenti kritériumokat teljesítse. És lehetőleg viszonylag kicsi legyen, szóval ne ilyen ms office méretű, <100MB elmegy, és legjobb lenne ha free. Teszteléshez kell.
köszi

(#15104) stevve válasza Peetry (#15103) üzenetére


stevve
nagyúr

"Olyan programok keresek, ami feltelepülve fájlokban tárolja az adatokat, amiket fel lehet rá vinni. A helyet telepítés közben kelljen megadni. És futás közben ne fogja a program az adatbázisfájlt, csak mentésre kiírja."

Fejlesztő vagyok, de nem értem. :D Az a lényeg, hogy ne adatbázisban tárolja az adatait? Ilyenből kb. 100 millió van, szóval ez így elég tág. :) Futás közben ritkán fogja egy program a fájlt, egy jól megírt progi bezárja maga után a fájlt minden művelet után. Milyen formátumban, fájlban tárolja az adatait?

Azt nem tudom, miért pont ez a kritérium, de ha a felsorolt szoftvereket beírod google-be biztosan kidob ingyeneset és kicsit is. :)

[ Szerkesztve ]

(#15105) Dluinet válasza stevve (#15104) üzenetére


Dluinet
nagyúr

Valami adatbázis-kezelő program kell neki, ami nem cseszteti állandóan a HDD-t, csak akkor menti el a változtatásokat, amikor mentésre megy vagy bezárja a programot.
De ez veszélyes, mert egy fagyás vagy megakadás és az addig bevitt adatok elvesznek.

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#15106) Fire/SOUL/CD


Fire/SOUL/CD
félisten

Hali!

Egy nagy tudású adat-visszaállító alkalmazás, amely jóval többet tud, mint véletlenül letörölt adatok visszaállítása, vagy letörölt partíción, memóriakártyán lévő adatok visszanyerése. iCare Data Recovery

Csak a mai napon ingyenes promóció: KATT

Fire.

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#15107) sagvary válasza Fire/SOUL/CD (#15106) üzenetére


sagvary
aktív tag

A free lehet az ingyenes, de hol szerepel a lapon az, hogy csak ma ingyenes?

"Hadrianus falának felhúzásához 750 milliárd köbméter követ mozgattak meg."

(#15108) sagvary válasza sagvary (#15107) üzenetére


sagvary
aktív tag

Giveaway of the Day - iCare Data Recovery 4.0

iCare Data Recovery 4.0 November 4, 2010

Data loss won’t be your headache!

As a comprehensive data recovery solution, iCare Data Recovery can easily recover files from wrong formatted drives, unexpectedly file deletion, raw drive or raw filesystem, virus attack, partition deleted, software crash etc. It can recover any deleted files like photos, documents, mp3, outlook file, presentations, and it also works with any type of storage media like hard drive, removable hard drive, digital cameral sd card, usb drives, ipod, memory card etc.

Nem csak dátum a nov 04?

"Hadrianus falának felhúzásához 750 milliárd köbméter követ mozgattak meg."

(#15109) Fire/SOUL/CD válasza sagvary (#15107) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Hali!

Ez szerintem elég egyértelmű (ketyeg a vekker). ;]

Fire.

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#15110) sagvary válasza Fire/SOUL/CD (#15109) üzenetére


sagvary
aktív tag

Oké, és most kell installálni is, nem tehető el máskorra.

"Hadrianus falának felhúzásához 750 milliárd köbméter követ mozgattak meg."

(#15111) stevve válasza Dluinet (#15105) üzenetére


stevve
nagyúr

Az adatbázis-kezelő az nem egyenlő egy alkalmazással, ami fájlba ment. azt nem tudom, melyik program van úgy írva, de a gépleállást még ki lehet védeni, de egy hirtelen áramszünetet semmivel nem tudsz észrevétlenné tenni, csak szünetmentessel. Ha már elment az áram és lekapcsolt a gép, akkor nincs az a program, ami ilyenkor még egy utolsót mentene sajnos.

(#15112) Psychonaut válasza sagvary (#15110) üzenetére


Psychonaut
addikt

Igen.

(#15113) nszabolcs válasza Dluinet (#15101) üzenetére


nszabolcs
tag

Java - Eclipse-re gondoltam, csak gondoltam simán is érthető ha csak azt írom, hogy Eclipse.
Van benne "mozdulatsor"? Merre fele?
Esetleg valami más, kifejezetten ilyenre való programról tud valaki?

(#15114) Drughi


Drughi
addikt

Üdv,

Szeretnék csinálni 3db jpg képből 1db-ot mégpedig úgy, hogy a méreteket vissza veszem, majd a 3 képet egybe rakom.
Remélem érthető, mert még énis gondolkodom, hogy hogy is kellene.
Ajándéknak lesz.
Mivel tudná ezt megvalósítani?

(#15115) localhost válasza Drughi (#15114) üzenetére


localhost
Közösségépítő

Google Picasa magyarul

¤ Most már biztos: teljesen normális vagyok! ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... Mondták itt ezek a hangok is a fejemben. :)) ¤ My IP is: 127.0.0.1

(#15116) cigam válasza Drughi (#15114) üzenetére


cigam
félisten
LOGOUT blog

1-2 mint hogy a picassa hogyan készít kollázst:[link], de vannak célprogramok is [link]

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#15117) Xirtam


Xirtam
veterán

:R Egy olyan programot keresek. Amivel egy oldalról letudom szedni a képeket, és nem kell 500x kattingatnom! :) Előre is köszönöm.

(#15118) cigam válasza Xirtam (#15117) üzenetére


cigam
félisten
LOGOUT blog

Mihov Picture Downloader

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#15119) MomoSinX válasza pete_21 (#15050) üzenetére


MomoSinX
aktív tag

Gondolom húzni akarod, akkor ottvan az ATI Tray Tools, a legtöbb Nvidia karit felismeri, és van benne ilyen tesztelő ami neked kell.

(#15120) cigam


cigam
félisten
LOGOUT blog

AXN-ről milyen progival lehet letölteni a videókat?

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#15121) easy...rider


easy...rider
őstag

Sziasztok!

Visszakeresgettem a topikban, de nem találtam választ eddig.

Olyan progi kéne nekem, amivel meg tudom csinálni hogy, egy feltelepített windows-ról csinál egy image filet, és minden indításnál ebből az image fileból tölti be a rendszeert.

Ha valaki használja a gépet, és elront valamit, akkor sincs para, mert újraindítás után ebből az eredeti image fileból töltődne be újra a win.

Mintha alapból egy Virtual PC futna, de minden indításnál egy változatlan oprendszer töltődne be.

Előre is köszönöm a segítséget :)

(#15122) Lenry válasza easy...rider (#15121) üzenetére


Lenry
félisten

ez kell neked

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#15123) qestion


qestion
aktív tag

letöltéskezelő download manager-t tudtok ajánlani? káros programoktól mentes kellene elsősorban ingyenesen...
régen a flashgetet használtam, de nem tudom mennyire tiszta...

[ Szerkesztve ]

a pálya

(#15124) qwefgh válasza qestion (#15123) üzenetére


qwefgh
csendes tag

(#15125) easy...rider válasza Lenry (#15122) üzenetére


easy...rider
őstag

Nagyon állat :D köszi :R

[ Szerkesztve ]

(#15126) #41635072


#41635072
törölt tag

Hali!
Eljött az idő, hogy többen használjuk a PC-t.
Egy oylan progit keresek, amivel pontosan, részletesen be tudnám állítani, hogy kinek mihez van joga, mit láthat írhat/olvashat stb.
Tudtok erre egy jó progit?

(#15127) Atapi válasza #41635072 (#15126) üzenetére


Atapi
senior tag

milyen os?

(#15128) #41635072 válasza Atapi (#15127) üzenetére


#41635072
törölt tag

Win7. (Home premium 32-bit)

(#15129) cigam válasza #41635072 (#15128) üzenetére


cigam
félisten
LOGOUT blog

A "Családbiztonságot" erre találták ki: [link]

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#15130) #41635072 válasza cigam (#15129) üzenetére


#41635072
törölt tag

Ebben sajnos mappa elérések tiltását, egyebeket nem tudom megvalósítani. :(

[ Szerkesztve ]

(#15131) Atapi válasza #41635072 (#15130) üzenetére


Atapi
senior tag

a mappa jogosultságok fájlrendszer szinten elég jól meg vannak oldva az ntfs végett. ha indítasz egy csökkentett módot, akkor a rendszergazda szintű felhasználóknál meg kellene jelennie a mappák tulajdonságainál egy biztonság/security fülnek, ahol tetszőlegesen tudod állítgatni a jogosultságokat.

az egyebekre meg a csoport házirendek (vagy minek hívják)/group policy van. gpedit.msc, aztán lehet bóklászni.

korábbi ms rendszerekhez (xp, vista) a steady state viszonylag jól használható megoldás volt ilyen igényekhez, de az ms szerint a w7 már alapból képes kezelni ezeket a kérdéseket, kiegészítő alkalmazás nélkül, így ez nem is fut rajta...

(#15132) zoli03


zoli03
őstag

Digitális tv adásból felvett .ts fájlt akarok átkonvertálni, de akármelyik programmal próbáltam, a hangot semelyik se konvertálja át, az átkonvertált fájlban nincs hang. Milyen programmal próbáljam, amivel jó lenne?

(#15135) cigam válasza zoli03 (#15132) üzenetére


cigam
félisten
LOGOUT blog

Mivel próbáltad eddig? Milyen beállításokkal?
Honnan van a TS (biztos van benne hang?)
Handbrake-et, vagy Avidemux-ot próbáltad?

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#15136) Fire/SOUL/CD válasza Atapi (#15131) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Hali!

Home Premiumban nincs csoportházirend... :N

Fire.

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#15137) Dluinet válasza Fire/SOUL/CD (#15136) üzenetére


Dluinet
nagyúr

De jó ez a WIN7 :W

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#15138) Fire/SOUL/CD válasza Dluinet (#15137) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Hali!

Hát Vista HP-ban sincs, meg az XP Home-ban sincs...Szóval ez már régebb óta így van, nem újkeletű dolog W7 HP esetében sem...XP Pro illetve Vista/W7 Pro vagy Ultimate-ben természetesen van...Mondjuk én személy szerint nem tartom hiányosságnak Home változatok esetében, hisz egy átlag usernek semmi dolga a csoportházirendel. Csináljon egy vendégfiókot, aztán búcsú... :DDD

Fire.

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#15139) zoli03 válasza cigam (#15135) üzenetére


zoli03
őstag

Handbrake-kel jó lett, köszi a tippet.

(#15140) Csondorba


Csondorba
csendes tag

Sziasztok!

Olyan progit keresek, mivel betudom állítani a filmhez a feliratot. A gondom az, hogy folyamatosan csúszik, hiába állítottam be. Olvastam itt az oldalon, különböző fps converteres progikat, próbálkoztam velük, de nem jön össze. Vobsub, SubbtittleFpsconverter, Subedit és társai. A filmem 25 fps elvileg, én elvileg ezekkel a programokkal is beállítottam 25 fpsre a feliratot, de egyszerűen nem stimmel. Ha valaki tudna segíteni, elküldeném akár a filmet is...

Köszöntettel:
Csondorb

(#15141) Dluinet válasza Fire/SOUL/CD (#15138) üzenetére


Dluinet
nagyúr

Észre sem vettem, csak már az furcsa volt, hogy a felhasználói fiókok beállításoknál csak pár dolog érhető el. De ezt mindig megcsináltam gpedit.msc-vel, csak véletlenül sohasem Home verziónál. Pedig a cégnél van egy-két XP Home.

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#15142) Fire/SOUL/CD válasza Csondorba (#15140) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Hali!

Ezzel tegyél egy próbát, talán beválik: AegiSub - Ingyenes
(Már ha jól értem a problémád)

Fire.

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#15143) kebazs válasza Peetry (#15103) üzenetére


kebazs
csendes tag

http://dmsone.hu/

www.gyorsiktato.hu

(#15144) attiati


attiati
veterán

Ismertek olyan webfordítót (vagy ingyenes programot), ami egy lépésben képes a főbb nyelvekre szavakat fordítani?

Beírom magyarul az adott szót, és kiadja egyszerre 10-15 nyelven. Fontos volna, hogy egyszerre (olyat ismerek, ahol állítgatás után mindig egy-egy nyelvre fordít)

(#15145) Fire/SOUL/CD válasza attiati (#15144) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Nice Translator
Az Add Translator gombra kattintva adogasd hozzá a nyelveket, amire le szeretnél fordítani(ha még egyszer rákattintasz ugyanarra a nyelvre, akkor azt kiveszi a listából), majd Done, ezt követően pedig bepötyögöd a kívánt szót.

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#15146) firewolf


firewolf
tag

Sziasztok!

Fenyegetnek minket a tanárok errefelé, hogy van nekik egy hiperszuper programjuk, amibe ha bemásol egy szöveget, akkor rögtön kidobja neki, hogy ki és mikor publikálta az adott szöveget. Találkozott már valaki ezzel a programmal? Vagy tudtok róla valamit?

Firewolf

(#15147) TheMarci válasza firewolf (#15146) üzenetére


TheMarci
addikt

google :) Am viccen kívül, tényleg, pár haverom tanár, és valahogy mindig kiszúrják, hogy a diák mikor/mit másolt ki, és garantáltan ott van a google első pár találataiban.

Do You Dream?

(#15148) Laczik


Laczik
tag

Sziasztok!
Sokszor használom számítógépemet különböző helyeken, ahol ha netre akarok rákapcsolódni, mindig be kell gépelnem az arra a hálózatra érvényes ip, dns, stb konfigurációt.
Nem tudjátok, nincs vmi program, ahová elmenthetném ezeket a beállításokat és később egy kattintással aktiválni tudnám őket?
Windows 7et használok.

(#15149) Atapi válasza firewolf (#15146) üzenetére


Atapi
senior tag

a sztaki féle kopi projekt csinál ilyesmit. hogy milyen hatékonysággal, azt a fene tudja. ha valaki olyan gyökér, hogy szó szerint idéz/másol, az persze lebukik biztos, de azért ha valaki újrafogalmaz, azt igen nehéz lefülelni (persze belefeccölt munkában nem is ugyanott van a kettő).

(#15150) Fire/SOUL/CD válasza Laczik (#15148) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Tégy egy próbát ezzel

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Milyen program, ami...? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.