Hirdetés

2024. június 7., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Milyen notebookot vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-10-16 20:13:15

LOGOUT.hu

Ahhoz, hogy segíteni tudjunk, ki kell töltened a lenti kérdéssort.
Ha korábban kitöltötted, akkor linkeld a hozzászólásodban!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#180226) Pyttawrx


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

(rögzített hsz)

Kedves fórumozók!
A kérdezőket arra kérném, hogy mindenképpen töltsék ki a kérdésekre a válaszokat az összefoglalóban. Nem véletlenül van ott. Anélkül nehéz válaszolnunk.
Kérek mindenkit, hogy konkrét bolt linket/hardveraprós linket ne tegyetek be sem a kérés, sem pedig a válasz hozzászólásokban sem. Ha linkelni szeretnétek, akkor vagy a gyártói linket, vagy egy árukeresős linket tegyetek be.
Az ilyen hsz-ek automatikusan törölve lesznek.

Köszönettel:
Pyttawrx

[ Szerkesztve ]

Hozzászólások

(#8064) 322


322
csendes tag

Halihó!

A netbookos topikból jöttem, szerintem a kérdésem itt helyénvalóbb. :)
Szóval én is hordozható gép vásárlása előtt állok, mivel szeptembertől megkezdődik az egyetem. A notebook-témában nem vagyok túl jártas, mivel eddig csak asztalim volt/van, szóval ezért szeretném kérni a szakértők segítségét.
Az első hsz-ek között találtam pár irányító kérdést, remélem, így könnyebben tudtok választ adni.

1. Pénzügyi keret: legfelső határ bruttó 200K, ebben jó lenne, ha a pluszköltségek is benne lennének (pl. op.rendszer), de természetesen végszükség eseten valamennyivel átléphető, ha úgy van.
2. Méret: 13,3" vagy 14", nagyobb semmiképp sem a felhasználási területből adódóan (lejjebb).
3. Csak új jöhet számításba :)
4. Márkák terén szinte mindegy, eddig még nem volt szinte semmilyen saját tapasztalatom egyikkel se.
5. Alapvető használat: tehát egyetemei éveimre kéne, azaz én egy ilyen üzleti-szerű masinára gondoltam. Az alap dolgokra kellene (net, office/irodai munka minden mennyiségben, multimédiából csak filmnézés - HD-k is, illetve zenehallgatás).
Hordozhatóság és a viszonylag hosszabb üzemidő sem lenne hátrány, sőt! Nyilván otthon-albérlet-egyetem-park stb. között is szeretném használni és cipelni, tehát ezek eléggé fontos faktorok. A matt kijelző pedig szinte kikötés :)
6. Játékok egyáltalán nem számítanak, max. kikapcsolódásképp pár netes flash, ill. régebbiek/alacsony igényűek.

És akkor ezeknek megfelelően az én listám ezekből állna:
- Lenovo ThinkPad Edge E330
- Dell Latitude E5420
- HP ProBook 4330s
#1
#2
- Fujitsu LifeBook UH552
#1
#2

Próbáltam utánajárni a gépeknek amennyire csak lehet (tesztek, bemutatók), hát őszintén szólva ami egyiknél előny, az a másiknál hátrány, tehát nehéz döntés előtt állok, azt hiszem :)

Ezért is kérem a segítségeteket, bármi hasznos infót szívesen veszek, akár ezzel a 4 géppel, akár más javasolttal kapcsolatban is. A végső célom pedig valahol a legjobb ár/érték arányú gép megtalálása :))

Köszönöm előre is! (És bocs a kissé hosszú hsz-ért ;) )

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Milyen notebookot vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.