Hirdetés

2024. május 20., hétfő

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Milyen notebookot vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-10-16 20:13:15

LOGOUT.hu

Ahhoz, hogy segíteni tudjunk, ki kell töltened a lenti kérdéssort.
Ha korábban kitöltötted, akkor linkeld a hozzászólásodban!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#180226) Pyttawrx


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

(rögzített hsz)

Kedves fórumozók!
A kérdezőket arra kérném, hogy mindenképpen töltsék ki a kérdésekre a válaszokat az összefoglalóban. Nem véletlenül van ott. Anélkül nehéz válaszolnunk.
Kérek mindenkit, hogy konkrét bolt linket/hardveraprós linket ne tegyetek be sem a kérés, sem pedig a válasz hozzászólásokban sem. Ha linkelni szeretnétek, akkor vagy a gyártói linket, vagy egy árukeresős linket tegyetek be.
Az ilyen hsz-ek automatikusan törölve lesznek.

Köszönettel:
Pyttawrx

[ Szerkesztve ]

Hozzászólások

(#57851) csonti07 válasza btudos (#57850) üzenetére


csonti07
tag

160-170 az nagyon sok, és semmi extra nem kell csak menjen.
Lenovo esetleg?

[ Szerkesztve ]

(#57852) Tikakukac válasza csonti07 (#57851) üzenetére


Tikakukac
titán

Na most csak menjen vagy menjen sokáig és legyen megbízható? Döntsd el, hogy magadnak vagy a szerviznek veszel gépet, vagy berizikózod a kettő közöttit.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#57853) tvamos válasza Tikakukac (#57844) üzenetére


tvamos
nagyúr

Nem emlekezetbol volt jobb, hanem jobb volt! De mar nincs meg.
(Az omegam sem csak emlekezetbol volt jobb, mint az astra, meg a renault 5.)
Amugy volt vele parhuzamosan eloszor egy 520, utana egy M4500. (Ceges.)
Ennyi!
Ja, nem ennyi... meghallom a kulonbseget a Lenovo telefonhoz adott fulhallgato, meg a sennheiserem kozott is, emlekezetbol is, meg egymas mellett is.

[ Szerkesztve ]

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#57854) csonti07 válasza Tikakukac (#57852) üzenetére


csonti07
tag

Igazából erre nem tudok megfelelő választ adni :D
persze, hogy nem akarja az ember állandóan a szervizbe cipelni a gépet , ezt a magamnak vagy a szerviznek kérdést nem igazán értem, ne menjen tönkre 2-3 év alatt én csak erre akartam kilyukadni.

(#57855) Tikakukac válasza tvamos (#57853) üzenetére


Tikakukac
titán

Én elhiszem, semmi gond. Csak megjegyeztem, hogy én is ezt hittem, aztán egyszer egy noname rendszer pofánvágott, hogy hehe.

Opeles családfánk van, Omega hasonlatról tudok mesélni, Isten őrizze lelkemet attól :DDD

Nono azért a füles más. Nagyon, nagyon-nagyon. Egy plasztikba csavart sokadrangú helyen lévő hangcsippantók picit más kateg.

csonti07: Jelenleg amit tudok: adott csaj, kellett alap gép menjen és csinálja. Ok. Kapott G500-at. Szerviz levonóéknál hazajött. Elviekben. Gép beszart 3 hónap után, mert beszart, megesik mindenkivel. Tudod mi van vele? 1 hónapja ül és néz, mert még mindig nincs legariztatva.
Ez NBD garis gépnél úgy néz ki, hogy telefon->másnap csóka jön->gép megy->király, max 1 nap esett ki, plafon 2. Na ezért, és saját meg mások lelki üdvéért próbálom sulykolni, hogy ha tényleg nincs második notija valakinek (nekem van 3 én tojok rá) az vegyen jó garis gépet.

[ Szerkesztve ]

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#57856) tvamos válasza Tikakukac (#57855) üzenetére


tvamos
nagyúr

Ilyen jo a fulem! :))

[ Szerkesztve ]

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#57857) mike1334


mike1334
veterán

Senki erre?

...unless the law provides otherwise. Guarantees not guaranteed!

(#57858) nike_


nike_
addikt

Sziasztok!
A Lenovo y510p még mindig jó vételnek számít 300k körül játékra? Van esetleg nála jobb ár/érték arányú gép?

(#57859) Tikakukac válasza mike1334 (#57857) üzenetére


Tikakukac
titán

T400 meg R400 van belőle bőven, tartós gépek.

nike_: Ennyi, jobb most sincs.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#57860) mike1334 válasza Tikakukac (#57859) üzenetére


mike1334
veterán

Köszönöm, ezekre gondoltam, illetve a t400ra...csak a játékok miatt aggódtam :)

...unless the law provides otherwise. Guarantees not guaranteed!

(#57861) Tikakukac válasza mike1334 (#57860) üzenetére


Tikakukac
titán

Hát menni fog ahogy menni fog. Ez nem az a keret ahol majd tombolni fognak az fps-ek megbízható gépekben. Kijártam ezt az 50-60k-s gépes dolgot nem is olyan rég, és kegyetlen sok gép van rejtett bukóval sajnos.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#57862) tvamos válasza mike1334 (#57857) üzenetére


tvamos
nagyúr

Apron van egy E6500... Kicsit tobb, de popppec gep!
Meg egy E6400-t is lattam nemreg...
El sem tudom donteni, melyik a frankobb!

[ Szerkesztve ]

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#57863) 3RROR válasza nike_ (#57858) üzenetére


3RROR
aktív tag

Kérdezd meg west kollégát.Talán tud G szériás Asus-t ott körül.

(#57864) csonti07 válasza Tikakukac (#57855) üzenetére


csonti07
tag

Értem, hogy egy dell lenne a legjobb , de egyszerűen nincs rá annyi pénz, megvan rá a keret jobb lenne persze egy drágább gép de ezzel sajnos nem tudok mit csinálni. Valakinek meg kell venni az olcsóbb modelleket is, és sajnos most ebből próbálom meg kihozni a legtöbbet.
Úgy módosítanám akkor a kérdést, hogy 100-120 körül mi az amit ajánlotok?
Egyébként az én hp gépemnél is korrekt volt a szerviz.

(#57865) Tikakukac válasza csonti07 (#57864) üzenetére


Tikakukac
titán

B-L-A-C-K-et kérdezd a HP szervizről, ő 2-3 hónap körül szívott, ja, és az fél millás gép volt ;]
Ez ilyen bejön vagy nem. Lenovot jelenleg nem tudod gariztatni, nem az, hogy korrekt vagy nem, sehogy. Ezt mondom, ez ilyen szakma.

Ha belefér a kivárás és makkos vagy, akkor B590 vagy egy Fuji ami épp van rakin, eléggé akadoznak a gépkészletek. Esetleg 3537 Dell, talán. Utóbbi sima garis, azért 1-2-3 hét néha becsúszhat.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#57866) B-L-A-C-K válasza Tikakukac (#57865) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Csak 375 ezres... ;]

csonti07: Itt a történet ha érdekel. Mondjuk erre nem kell alapozni, mert az ilyen elég ritka...

(#57867) btudos válasza csonti07 (#57854) üzenetére


btudos
veterán

Erre csapj rá, ha belefér, jó gép, bírni fogja. Ha mégis valami baja van, a Fujitsu szerviz gyors és korrekt, bár kb. 50 általam ajánlott gépből 2-vel volt garanciális probléma eddig, amiről tudok.

[ Szerkesztve ]

Amúgy nem feltétlen, de teljes mértékben majdnem igaz.

(#57868) Tikakukac válasza B-L-A-C-K (#57866) üzenetére


Tikakukac
titán

Imádom ezt a sztorit havi egyszer elolvasom :D

Ennek tükrében nem tudom mit várok levonyóéktól, hogy gariztassanak vagy szóba álljanak az emberrel :N Mindegy, egy ideig új gépem nem lesz. Bááár, most éppen kívánok, de na, 200 ropi az azért na...

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#57869) B-L-A-C-K válasza Tikakukac (#57868) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

4 ezren olvasták eddig, akkor abból lehet te voltál 2 ezer...:D Viccet félre ha ha valakinek a garancia minősége a legfontosabb akkor csak is Dell helyszíni, mint tudjuk verhetetlen...

(#57870) molnarpeter válasza molnarpeter (#57826) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

Esetleg apróról alfa156-tól E5430? Vagy olcsóbban is találok ilyen minőséget?

[ Szerkesztve ]

(#57871) Speede05


Speede05
tag

Sziasztok!

Holnap lenne esedékes a vásárlás, bár jobb lenne még ma megrendelni, de nem tudok dönteni.

Két kiszemeltem van:
Asus X550 [link]
Lenovo Z510 [link]

Az Asus 205e Ft 8 giga memóriával, a Lenovo 231e Ft.
A kettő között a fő különbség a processzor... a 4500-as i7-es csak 2 magos, és kevesebb a cache, míg a 4702MQ már 4 magos, és ott már 1+6M cache van. Viszont további különbség, hogy amíg a 4500U csak 15W körül fogyaszt maxon járatva, addig utóbbi 38W-ot is megehet.

Különbség még a vinyó, hogy a Lenovoban 1 TB-s SSHD van, az Asus 500-as HDD-jével szemben, de ez nem olyan komoly szempont, mivel úgyis kicserélem az optikai meghajtót egy 120-as Kingston V300-ra. A tárhellyel pedig nem szokott gondom lenni, van egy terrás cloud storage-em...

Mit javasoltok? Esetleg ezekhez hasonló harmadik gép, ebben az árkategóriában? A 231e a csúcs, itt is leginkább a miatt vacilálok, mert azt már soknak tartom...

(#57872) Prime110


Prime110
aktív tag

Sziasztok , a napokban esedékessé vált egy új NB vásárlás, sokat olvastam ki is alakult bennem akkor a kép, tulajdonképpen megerősítésért jöttem:

(1) Mikor lenne esedékes a vásárlás? A napokban
(2) Maximális keretösszeg Ft-ban? 140.000.-
(3) Felhasználási kör? (játék, CAD, PhotoShop, renderelési folyamatok, virtualizáció, irodai munka stb…) Itthoni böngészés, letöltögetés, zenehallgatás, filmnézés
(4) Játékra használnád-e? Ha igen akkor milyen játékokkal játszol és azokat milyen felbontáson illetve részletességgel szeretnéd futtatni? Semmi egetverő, Unreal Tournament (még az első) sláger még mindig itthon rá, ez menne hálóban (én játszanék komolyabban is, Kedvesemé lenne a gép, Ő nem akar :P)
(5) Mi a fontosabb számodra, a minőség vagy a teljesítmény? Is-is
(6) Szeretnél bele SSD-t? Esetenként akár ötször gyorsabb is lehet számítógéped! Egyelőre nem, vagy ha igen az csakis később hybrid HDD formájában.
(7) Kijelző mérete, felbontása, fényes vagy matt? 15,6" nagyobb nem is kell és matt
(8) Notebook tömege? Nem releváns, nem sokat lesz hordozva, de a 2-2,5 kg ne haladja meg ha vinni kell.
(9) Operációs rendszerrel vagy nélküle? Mindegy, de inkább nélküle.
(10) Tárhely (HDD/SSD) és memória (RAM) mennyisége, illetve, szeretnél-e bele optikai meghajtót? Eddig 320-on "nyomorogtunk" az 500 is elég már bármire, RAM alap a 4GB, de ha 6 jut bele azon sincs sértődés.
(11) Egyéb kívánság? (pl.:soros port, HDMI, eSata, webkamera stb…) Semmi extra.
(12) Használsz-e CPU (processzor) vagy GPU (grafikus processzor) igényes alkalmazást? Ha az UT 1 annak számít akkor igen :P amúgy természetesn nem, valami zeneszerkesztő program lesz majd ráhúzva, idővel...
(13) Eddig kinézett notebookok? Linkeld be a boltot! (Ez azért fontos, mert ha jó notebookot választottál akkor csak egy olcsóbb boltot kell keresnünk) Lenovo Z510, itt ez most akcióban is van, új Intel processzorral, normálisnak tűnő VGA-val (bár a 64bit-es kialakítás miatt kicsit ráncolom a homlokom, de üsse kő).
(14) Használt gép is szóba jöhet, vagy kizárólag csak új? Újban gondolkodom első sorban.

Előre is köszönöm!

(#57873) szabonagyur válasza Prime110 (#57872) üzenetére


szabonagyur
félisten

Hello

Ennyiért igazából ez a gép van, más nem nagyon. Jó választás szerintem.

Eladó: DUPLO 10978 120 db-s bontatlan

(#57874) szabonagyur


szabonagyur
félisten

Sziasztok

Dell E6320-ért megéri a 109e Ft?
Fő adatok:

Szoftver: gyári windows 7 Prof. 64bit
CPU: sandy Bridge, i5-2520m 2.5Ghz +turbó Boost (3.1Ghz)
Kijelző: 13.3" HD LED (1366x768) matt
Háttértár: 320GB 7200 fordulatos
Memória: 4GB 1333Mhz (bővíthető 8GB-ig)
Videókártya: Intel HD 3000 (1.7gb)
DVD iró meghajtó
Webkamera (2mp), mikrofon, 2db USB, e-sata, fireware, HDMI, VGA, viexpressz card, smart card, LAN, WLAN, 3G előkészítés, stb. bluetooth, keningstone, TPM, lopásgátló technológia.
akksi: 4 cella hibátlan
Garancia: 2016. Február, (NBD)

Lehet kéne egy ilyen a Dell 3537 mellé, igazán hordozhatónak. HDD helyére SSD kerülne be.

Eladó: DUPLO 10978 120 db-s bontatlan

(#57875) phgergo


phgergo
aktív tag

Segitsetek légyszives mert kezdek lelombozodni a laptop miatt. :/

Pár napja írtam, hogy van nekem egy Lenovo T500 ( Type: 2056 ) és szeretnék videokártyát váltani benne mert elvileg 2 vidikaris változat ez. Mikor fel szeretném tenni ezt a drivert: ThinkPad Switchable Graphics Driver for Windows 7 (32-bit, 64-bit) akkor telepítésnél ezt a hibát irja ki: Ez a számítógép nem felel meg a szoftver telepítéséhez előírt minimális követelményeknek. Ez volt windows 7 és Windows 8 ( 32 bit ) alatt is. Mikor megkaptam alapbol is Windows 7 volt rajta, de én marha nem néztem hogy tudok-e váltani VGA-t. Szerintetek mit probáljak feltenni? Köszönöm :/

Hoppá, már tele vagy bejglivel? Akkor gurulj be a T4tt0id Twitch csatornájára, mert most egy 20.000 FT értékű PSN/Steam feltöltőkódot sorsolunk ki! ️ Lehet, hogy a következő játékod már nem csak a Streamen fog pörögni! https://www.twitch.tv/t4tt0id

(#57876) Tim82 válasza phgergo (#57875) üzenetére


Tim82
nagyúr

BIOS-ban nézd meg akkor, hogy be van-e kapcsolva a Switchable Graphics. Ha nincs, kapcsold be, utána próbáld meg újra.

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#57877) phgergo válasza Tim82 (#57876) üzenetére


phgergo
aktív tag

Megnéztem és be van kapcsolva. Igazat megmondva elvileg az aksi jelen kellene jobb klikkel elojonnie a vga valtas, vagy ehhez hasonlo valaszthato opcionak ha jol tudom de nincsen :/

Hoppá, már tele vagy bejglivel? Akkor gurulj be a T4tt0id Twitch csatornájára, mert most egy 20.000 FT értékű PSN/Steam feltöltőkódot sorsolunk ki! ️ Lehet, hogy a következő játékod már nem csak a Streamen fog pörögni! https://www.twitch.tv/t4tt0id

(#57878) Scoobyka


Scoobyka
addikt

Hello!

Most egy munkagep kene. Lehetoleg FullHd-s helyszini garanciaval,mivel minden nap hasznalnam a gepet es fontos a jo megbizhatosag! Mit ajanlottok most ar max 200.
Ha ips is van fullhd-ban akkor max 300.

(#57879) runner 125 válasza szabonagyur (#57874) üzenetére


runner 125
nagyúr

Simán, vegyed.

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#57880) Tim82 válasza phgergo (#57877) üzenetére


Tim82
nagyúr

Akkor ha még nem próbáltad, próbáld meg ezzel feltenni, ez fel fogja tenni a Switchable Graphics drivert is, meg ha kell neki valamilyen előfeltétel (.NET keretrendszer vagy ilyesmi), azt is.

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#57881) szabonagyur válasza runner 125 (#57879) üzenetére


szabonagyur
félisten

Ha jó az akksi mennyit bírhat kb?

Eladó: DUPLO 10978 120 db-s bontatlan

(#57882) Scoobyka


Scoobyka
addikt

[link]

Mina velemenyetek errol a geprol? Nekem tetszetos.

(#57883) B-L-A-C-K válasza szabonagyur (#57874) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Még majdnem 2 év garival...Jó hogy.

(#57881) szabonagyur: Nekem 9 cellás aksis példánnyal volt már dolgom, az ilyen 6 órát ment...

[ Szerkesztve ]

(#57884) szabonagyur válasza B-L-A-C-K (#57883) üzenetére


szabonagyur
félisten

Rendben akkor beszerzek egy ilyet is szerintem, már csak az akksi állapotát kell megtudni.

Eladó: DUPLO 10978 120 db-s bontatlan

(#57885) btudos válasza Scoobyka (#57882) üzenetére


btudos
veterán

Munkara ne consumer gepet vegyel. Dell Latitude E55x0 ala nem adnam, de inkabb E65x0.

Amúgy nem feltétlen, de teljes mértékben majdnem igaz.

(#57886) Chaser válasza Scoobyka (#57882) üzenetére


Chaser
titán

2 év garival? Ha valóban IPS éppen-éppen. Csak a 2 év gari rondít bele. Előbb még NBD-s gépet kerestél, ez nagyon nem az.

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#57887) B-L-A-C-K válasza Chaser (#57886) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Abba tényleg IPS van...

(#57888) SimS


SimS
senior tag

Üdv

Volna két masina, egy E5420 és egy E6420. Sajnos mindkettőbe bele kell nyúlni (CPU, RAM, SSD), de a végére ugyanaz a konfig alakulna ki.

Az 5420-asra 1 év kisker gari van (lehet, ha belenyúlok az ugrik is) és sajnos nem cserélnek dolgokat benne kérésre (ergo nekem kell mindenképpen), viszont ~15k-val olcsóbb, mint a másik. A E6420-ra még 3 hónap NBD van. Melyik volna a jobb vétel? :F

Köszi,

SimS

Your journey will not end well. You cannot change your fate... no man can BattleTag: hamboo#1540

(#57889) btudos válasza SimS (#57888) üzenetére


btudos
veterán

E6420, 15 k felarat boven meger.

Amúgy nem feltétlen, de teljes mértékben majdnem igaz.

(#57890) B-L-A-C-K válasza SimS (#57888) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Az 1 év gari kecsegtető a 3 hónappal szemben, viszont az E6420-as minőségben, és érzetre is jobb, illetve ezek a gépek nagyon ritkán romlanak el, így én is a E6420-ast választanám...

(#57891) voLeRQ


voLeRQ
csendes tag

Lenovo Thinkpad T400
Dell Latitude E4300
Nem tudok dönteni melyiket vegyem meg :F Szerintetek ? :R

(#57892) Chaser válasza voLeRQ (#57891) üzenetére


Chaser
titán

Mire kell? Egyébként T400-at venném. Szerelhetőbb, olcsó hozzá az alkatrész ha kell. Mondjuk ha már T400, akkor 1440x900-ast nézz sztem.

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#57893) voLeRQ válasza Chaser (#57892) üzenetére


voLeRQ
csendes tag

net,film,office :), alfánál sajna nincs ilyen 1400-as felbontású verzió :(

(#57894) ginola válasza voLeRQ (#57893) üzenetére


ginola
addikt

De található.

[ Szerkesztve ]

(#57895) premete válasza Chaser (#57892) üzenetére


premete
veterán

Én az e4300-ast venném, mert jóval kisebb, könnyebb, és könnyebben szerelhető. :)
A T400-at csak 1440x900-asban.

[ Szerkesztve ]

Eladó laptop-tablet és kiegészítők: http://goo.gl/VPuKDH

(#57896) Tikakukac válasza voLeRQ (#57893) üzenetére


Tikakukac
titán

Hogyne lenne. Vegyed meg, csodás szerkezet.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#57897) voLeRQ


voLeRQ
csendes tag

köszi :R

(#57898) m4rc!


m4rc!
őstag

Sziasztok! 15 colos laptopot keresek, legfőbb szempont a megbízhatóság lenne, árhatár: 100k. Játék kb. egyáltalán nem lesz rajta, leginkább netezésre, zenehallgatásra lenne használva. Illetve van még 1 szempont: fehér kellene legyen, vagy vmi egyéb színű, a feketét leszámítva (hugomnak lesz :))

We are analog players in a digital world

(#57899) B-L-A-C-K válasza m4rc! (#57898) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Szia!

Én ezt ajánlanám leginkább....

(#57900) Tikakukac válasza m4rc! (#57898) üzenetére


Tikakukac
titán

100 ropiból megbízhatóság úgy lesz, mint lottó5-ös. Főleg fehér, na az végképp nem.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Milyen notebookot vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.