Hirdetés

2024. május 20., hétfő

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Milyen notebookot vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-10-16 20:13:15

LOGOUT.hu

Ahhoz, hogy segíteni tudjunk, ki kell töltened a lenti kérdéssort.
Ha korábban kitöltötted, akkor linkeld a hozzászólásodban!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#180226) Pyttawrx


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

(rögzített hsz)

Kedves fórumozók!
A kérdezőket arra kérném, hogy mindenképpen töltsék ki a kérdésekre a válaszokat az összefoglalóban. Nem véletlenül van ott. Anélkül nehéz válaszolnunk.
Kérek mindenkit, hogy konkrét bolt linket/hardveraprós linket ne tegyetek be sem a kérés, sem pedig a válasz hozzászólásokban sem. Ha linkelni szeretnétek, akkor vagy a gyártói linket, vagy egy árukeresős linket tegyetek be.
Az ilyen hsz-ek automatikusan törölve lesznek.

Köszönettel:
Pyttawrx

[ Szerkesztve ]

Hozzászólások

(#22051) jackkkk válasza Chaser (#22042) üzenetére


jackkkk
tag

Köszönöm a segítséget, ha esedékes a vásárlás akkor előtte még egyszer kikérném a véleményeteket.

Nagy valószínűséggel ez lesz a kiszemelt http://www.edigital.hu/Notebook/Dell_Inspiron_7520-148282_notebook_Full_HD_kijlezovel-p344820.html

Mert ez azért 60-al olcsóbb mint amit Te javasoltál és szerintem ez is elég lesz, nah meg ügye 50 k körül akarok még bele egy SSD-t is.

Köszönöm a többiek segítségét is

(#22052) ocsi19 válasza AxBattler (#22050) üzenetére


ocsi19
senior tag

Fogok, amint megjött a gép... :D (elméletileg január 2.-án érkezik)

(#22053) Socket A válasza piRate_nEx (#22027) üzenetére


Socket A
aktív tag

Ez valóban igaz? :U

"La familia es todo." "A glóriákkal az a baj, hogy mindig elakadnak az ajtófélfában."

(#22054) btudos válasza Socket A (#22053) üzenetére


btudos
veterán

Kiegyensúlyozott üzemmód pont azért van, hogy ne egye meg a GPU maxon járatásával az akksit. Ha kell a kraft, akkor annak megfelelő beállítást válassz az energiagazdálkodásnál :)

Amúgy nem feltétlen, de teljes mértékben majdnem igaz.

(#22055) Tikakukac válasza Socket A (#22053) üzenetére


Tikakukac
titán

Energiatakarékos az x200s-nél 800 fölé nem engedi a procit. A Pavilionom mondjuk csont ugyanúgy megy, csak mintha kisebb feszek lennének, játékok alatt ugyan annyi az fps, igaz, ez egy régi konstrukció.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#22056) sch_a válasza Socket A (#22053) üzenetére


sch_a
addikt

Energiatakarékosnál jelentősen visszaveszi az órajelet, nem is nagyon engedi egy szintnél jobban. Kiegyensúlyozottnál visszaveszi, ha nincs rá szükség, teljesítménycentrikusnál meg folyamatosan maxon megy. Úgyhogy én szinte mindig kiegyensúlyozottra állítom, energiatakarékosra max. ha akksiról megy, vagy ha éjszakára bekapcsolva hagyom letöltés miatt. Teljesítménycentrikusnak nem sok értelmét látom.

(#22057) balioking


balioking
csendes tag

[Ez] és [Ez] között mi a lényegi különbség?
Szomszédom is meghülyült és mindenáron laptopot akar venni magának. Acert meg PB nézegetett magának, de a Ti útmutatásotok alpján sikerült őt meggyőznöm, hamár kiad egy jelentősebb összeget, akkor ne ilyen alacsony minőségű terméket válasszon. Nehéz volt meggyőznöm (mert volt régen egy FuSi Amiloja, amelyben érthető okokból csalódott), hogy ez a cég már más minőségi osztályba lépett... Szóval a kérdés lényege melyiket válasszuk a kettő közül? Mit tudtok az 532-es szériának is rosszak a hangszórói?

Tintakukac! Beválós lett a Probook!!!!!! :C

A Probook jó választás!

(#22058) AxBattler válasza balioking (#22057) üzenetére


AxBattler
félisten

Az elsőt venném: igaz, hogy fényes a burkolata, de dupla ram (8gb), 320gb-os helyett 750gb-os HDD, és +1év garancia jár hozzá. A hangszóró meg valóban ilyen kardinális kérdés?

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#22059) balioking válasza AxBattler (#22058) üzenetére


balioking
csendes tag

Nem kardinális kérdés a hangszóró,de volt szerencsém élőben meghallgatni egy A531-est. Hááát! Tudom, hogy üzleti széria, de ez akkor is kritikán aluli volt. Erre lettem volna kíváncsi, hogy ugyan azt rakják-e bele mint az elődbe.

Azt is értem, hogy specifikációját tekintve sokkal jobb az AH, de vajon a minősége melyiknek lehet jobb? Inkább ez az elsődleges, mint a hang...

A Probook jó választás!

(#22060) btudos válasza balioking (#22059) üzenetére


btudos
veterán

A kettő között csak burkolatban van különbség, ízlés dolga melyiket veszitek. A hangszórói állítólag ezeknek is elég gyenge, de még nem próbáltam élőben.

Amúgy nem feltétlen, de teljes mértékben majdnem igaz.

(#22061) Tenken


Tenken
őstag

Szeretném megkérdezni az üzletiekben járatos kollégákat, hogy erről mi a vélemény? Nem igazán tudom mennyit érhet egy ilyen gép, de korrekt ajánlatnak tűnik. Holnap meg tudnám nézni és ha minden rendben akkor el is vinném.
Mire érdemes figyelni és érdemes valamit tájékozódnom akár itthonról előtte?

Előre is kösz minden segítséget!

[ Szerkesztve ]

"Minden nő 20 centist akar, de 10 centinél már fulladozik" -Torrente

(#22062) gilfoyle válasza Tenken (#22061) üzenetére


gilfoyle
őstag

Korrektnek tűnik az ajánlat... Kérd el a Service Tag-et és itt ellenőrizd a garanciáját.

[ Szerkesztve ]

(#22063) judek válasza Watto1991 (#21300) üzenetére


judek
tag

Mitől is nyírja?

(#22064) Watto1991 válasza judek (#22063) üzenetére


Watto1991
senior tag

Fogalmam sincs :DDD

Csak panaszkodott itt valaki, hogy benyomta ezt a 60%-os dolgot és az akkuja véglegesen vesztett az állapotából több %-ot.

(#22065) judek válasza Watto1991 (#22064) üzenetére


judek
tag

Az jó mert én is benyomtam a Z580-nál (az akkuvédekem - 60%-ra tölthető cuccot), de még semmi gáz. Szerintem ez hülyeség, hogy nyírja az akksit. Mitől???

(#22066) Szepi1979


Szepi1979
senior tag

Olvastam a notebookcheck oldalon az Asus K75VJ tesztjét amiben gt635m van. Van egy screenshot a gpuz-ről, ami alapján ugyanaz a gpu mint a Lenovoban. Tehát nem érdemes leszólni a Lenovot hogy átveri a vásárlókat, más gyártók is átneveznek...

http://www.notebookcheck.net/Review-Asus-K75VJ-Notebook.86489.0.html

“ nem kell mindig nyerni “

(#22067) choco01


choco01
addikt

Sziasztok!
Mitől lehetett az hogy leállt a hűtésem..kb. 2 hetes a gép és youtubon videóztam és lenéztem a hőmérséklet jelzőre a tálcán és 70 fok körül volt..(általában 40 szokott)..és fura is volt h nem ment a hűtés..majd aidával a stabilitás tesztre mentem gondoltam ha a proci pörög majd reagál a hűtő 15 mp alatt közel 90 fokra ment..:S és a hűtő nem ment..majd alvó állapotba raktam, és befújtam levegőt a hűtő kimenethez, majd bekapcsoltam és jó lett..
Miért?

Applikáció fejlesztés, weboldal készítés, SEO, Online marketing » https://petadev.com

(#22068) Zodicus


Zodicus
senior tag

Ez a gép vállalható ennyiért? Azt olvastam, hogy k és x szériásat ne, N től oké. Teljesen átlagos felhasználásra lenne, játék nulla.

(#22069) choco01 válasza Zodicus (#22068) üzenetére


choco01
addikt

Ha nem játszanál,meg keményebb dolgokra nem használnád nem sok egy kicsit?

Applikáció fejlesztés, weboldal készítés, SEO, Online marketing » https://petadev.com

(#22070) Zodicus válasza choco01 (#22069) üzenetére


Zodicus
senior tag

Nem szeretnék vmi gagyi minőséget kifogni.

(#22071) G3R!94


G3R!94
aktív tag

Sziasztok a segítségeteket szeretném kérni az alábbi kritériumoknak megfelelő laptop választásához:

(1) Maximális keretösszeg Ft-ban? 160.000Ft
(2) Kijelző mérete, felbontása, fényes, matt? 15,6", lehetőleg matt, de elviselem a fényest is.
(3) Notebook súlya? Az nem fontos.
(4) Felhasználási kör? Nagyrészt játékra, irodai munkára használnám.
(5) Mi a fontosabb számodra, a megbízhatóság vagy a teljesítmény? Teljesítmény.
(6) Operációs rendszerrel, ha igen milyennel vagy FreeDOS-al kéred? Operációs rendszer nélkül.
(7) Tárhely (HDD) és memória (RAM) mennyisége? HDD: min 500GB; RAM: min. 4GB
(8) Egyéb kívánság: webkamera, HDMI port
(9) Eddig ez a noti tűnt a legjobbnak.
(10) Mikor lenne esedékes a vásárlás? 1 hónapon belül.

(#22072) AxBattler válasza Zodicus (#22068) üzenetére


AxBattler
félisten

Szerintem ennyiért már Lenovo T430-at, vagy HP Probook-ot kapsz.

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#22073) Orton96 válasza G3R!94 (#22071) üzenetére


Orton96
aktív tag

Jó választás! :)
Az i5 nem biztos, hogy olyan jó, mint amilyennek hangzik. Érdemes elgondolkodni az i3 + SSD kombón is.

[ Szerkesztve ]

(#22074) choco01 válasza Zodicus (#22070) üzenetére


choco01
addikt

Dell-t, vagy Lenovo-t is kapnál.

Applikáció fejlesztés, weboldal készítés, SEO, Online marketing » https://petadev.com

(#22075) Pocok256 válasza choco01 (#22067) üzenetére


Pocok256
veterán

Gondolom valami kosztol beragadt .... kifújtad kijutott a kosz. probléma megoldva.

HODL $GME, DIAMOND HANDS, APES STRONG TOGETHER

(#22076) G3R!94 válasza Orton96 (#22073) üzenetére


G3R!94
aktív tag

Van esetleg normális áron olyan noti amiben 2db HDD foglalat van, vagy ilyen méretekben esélytelen?
Vagy hogy érdemes megoldani az SSD-re váltást?

(#22077) btudos válasza G3R!94 (#22076) üzenetére


btudos
veterán

HDD helyére megy az SSD rendszernek plusz programoknak, a HDD-t pedig berakod egy caddy-ben az ODD helyére. Esetleg veszel megfelelő kábelt és akkor az ODD-t bármikor használhatod külső meghajtóként, ha ritkán, de mégis kéne.

Amúgy nem feltétlen, de teljes mértékben majdnem igaz.

(#22078) G3R!94 válasza btudos (#22077) üzenetére


G3R!94
aktív tag

Köszi a választ!
Megfontolom még.

(#22079) Chaser válasza G3R!94 (#22076) üzenetére


Chaser
titán

Vagy msata ssd-vel lehet megoldani, de ilyen gép ritka és msata ssd is drágább mint a normál, választék is nagyon kevés. 2 hdd foglalat 17-esekben már sűrűbben előfordul, 15-ösökben nagyítóval kell keresni és az áruk se beugró kategória, drága business gépek. Optibay a legegyszerűbb megoldás.
A kinézett gép árából kb meg is van egy pentium+GT635 verzió meg egy ssd. Nem fog annyit adni az i5 amit gondolsz, ellenben az ssd-vel.

szerk: Tegnap került a gépbe ssd, én gépem csak sata1-et tud, de ég és föld a hdd-hez képest hiáéba ezer éves T2400 cpu van benne. Pedig a hdd-m kifejezetten gyorsnak számít 2.5"-ban.

[ Szerkesztve ]

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#22080) Chaser


Chaser
titán

Egy kis szösszenet. Ami a topikba vágó és ünnepektől független:
" A másik, ami gyakran előfordul, hogy a fogyasztó visszaviszi az üzletbe, ahol vásárolta, és elküldik, hogy vigye a szakszervízhez. Ez sem lehet: tehát ha a fogyasztó úgy dönt, a vásárlás helyszínére megy vissza, akkor ott igenis kötelesek átvenni a terméket javításra vagy cserére" – tette hozzá a fogyasztóvédelmi hatóság munkatársa."
Tehát hiába írja ki a T. bolt, hogy garancia 3 nap helyben, 2 év szervizben, sajnos nem ők írják a jogszabályokat és sajnos rájuk is érvényesek, bármit írnak ki.

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#22081) judek válasza Chaser (#22080) üzenetére


judek
tag

Sajnos nekik (az eladóknak), a vásárlóknak meg jó.

(#22082) Zodicus


Zodicus
senior tag

Ma meg kell vennem a laptopot. Melyiket válasszam? HP Envy vagy Sony vagy Sony 2 esetleg Lenovo Z580 ?

Segítsetek please, melyik jobb fajta?

(#22083) BigBlackDog válasza Zodicus (#22082) üzenetére


BigBlackDog
veterán

Hp és a Lenovo között választanék. Ha nem kell a 3D, akkor Lenovo. Hp-nak a minőségét annyira nem ismerem sajnos.
Bár ilyen árban, lehet, hogy találnál jobb vételt is. Viszont nem túl nagy a választék a linkelt webshopban.

[ Szerkesztve ]

(#22084) Zodicus válasza BigBlackDog (#22083) üzenetére


Zodicus
senior tag

A leírásában a wifi résznél mit jelent, hogy "NON-INTEL 1X1 BGN+BT4.0"?

Szerk.: bgn az egyértelmű és a bt4 is, de non-intel 1x1 az nem világos...

Ide is el tudok még sétálni. Bár ahogy nézem ugyanaz, csak más néven és helyen.

[ Szerkesztve ]

(#22085) BigBlackDog válasza Zodicus (#22084) üzenetére


BigBlackDog
veterán

BT4.0 -> 4.0-ás Bluetooth
BGN -> támogatott szabványok
NON-INTEL 1X1 -> gondolom nem Intel gyártmányú kártya

(#22086) Chaser válasza judek (#22081) üzenetére


Chaser
titán

"sajnos", ,gondoltam ez tiszta:)

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#22087) troland26


troland26
őstag

Elképzelhető , hogy én is laptopra fogok váltani nemsokára . Max 130-140 k-t akarok kiadni rá . Igazából a mostani asztali konfigomba ssd van . Nem szeretnék visszatérni a sima hdd-s megoldáshoz a jövőben sem . Kérdésem a következő . Mi van , ha veszek egy új laptopot és mondjuk egy ~250 GB közüli ssd-t . Kiszedem a Hdd-t és a helyére rakom az ssd-t . ( szerintem nekem elegendő tárhely lenne az a ~250 gb ) . Ez mennyire egyszerű művelet ? Nem jár esetleg garanciavesztéssel ez a dolog ? Ha megejtem ezt a cserét elvileg nőni fog az üzemidőm ...ugye ? Vagy esetleg az üzlet elvégzi a cserét , ha viszem az ssd-t ? 40k környékén vannak a 250 körüli ssd-k és kb ugyanennyiért adnák az üzletben + opcióként a 120-ast . Nem nagyon szoktam játszani mondhatni évente 4-5 alkalom . Főleg böngészés , film , egyéb felhasználói programok .. semmi extra igény .

(#22088) Chaser válasza troland26 (#22087) üzenetére


Chaser
titán

Ez adott géptől függ. Van amelyiknél 1 perc, van amelyiknél 3 óra. Legtöbb gépben garvesztés nélkül lehet cserélni. Lenovo, Dell, HP, fujitsu biztos. Asus meg samsung nyavalygósabb ahogy néhányan lejrták.

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#22089) lsc válasza Chaser (#22088) üzenetére


lsc
nagyúr

Samu nem tudom miért nyavalyog, könnyen hozzáférhető a hdd és a kezelésiben le is írják hogyan kell cserélni.

Az élet kegyetlen .

(#22090) Chaser válasza lsc (#22089) üzenetére


Chaser
titán

Én se tudom, de mondták páran. Megint más kérdés, ha könnyen hozzáférhető helyen papírzsepi csavarhúzóra és nem lesz nyoma csvarokon se a cserének. Gond esetén meg vissza a gyári hdd. Személy szerint én hdd-t vissza se küldeném ha szervizgaros gépem lenne, adatvédelmi okra hivatkozva pl.

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#22091) takidj


takidj
csendes tag

Hali!

A következőkhöz tudnátok ajánlani laptopot:

- 3D CAD software: Solidworks 2012 (az egész lakásom megvan rajzolva SW-be :) )
- Zeneszerkesztés: Fruity loops / Cubase + külső hangkari + MIDI billentyűzet
- Játékok: Diablo 3, Heroes VI, Counter Strike
- HD filmek lejátszása HDMI-n keresztül (vagy 5GHz WiFi)
- Dokkoló vagy ahhoz hasonló jó lenne

Eddig HP nc8430-at használtam, mint laptop, ezzel meg voltam elégedve. Most az asztali és a laptop helyett szeretnék csak egy gépet venni.

Ami eddig van:
TP-Link 4300 router Vargalex kernellel (2,4 + 5 GHz):
1. USB: 1TB winchester
2. USB: Canon ip4500 nyomtató
LAN 1: Samsung LED TV 6030
WAN: Digikábel 40/20Mbit

A számítógépasztalhoz ki van húzva a HDMI a tv-től.

Köszi!

(#22092) _adaml21_ válasza takidj (#22091) üzenetére


_adaml21_
őstag

Na de mennyi a keret?

(#22093) Tom1939 válasza takidj (#22091) üzenetére


Tom1939
őstag

Dell Precision M 4600/4700 6600/6700 :)

(#22094) Bsony válasza Tom1939 (#22093) üzenetére


Bsony
tag

Tamogatom :) nemsokara egy 6700-as tulaja leszek, mindenkeppen akarok tesztet irni rola.

A precision szeriat CAD-re talaltak ki, mondhatni. Nagyon, nagyon jo a hutese szerencsere. Ami sajnos az az uj elitebookrol nem mondhato el.

[ Szerkesztve ]

(#22095) premete válasza Bsony (#22094) üzenetére


premete
veterán

Jaja, ha tervezésre kellene, én is olyant vennék (a mostani maradna levinni esténként a kocsmába, meg ide-oda cipelni). :)

Eladó laptop-tablet és kiegészítők: http://goo.gl/VPuKDH

(#22096) Brian_GT


Brian_GT
őstag

Sziasztok!

Milyen laptopot tudnátok ajánlani jelenleg illetve január végéig bezárólag kb? Legkésőbb akkortájt lesz esedékes a vásárlás.
A lényeg, hogy nem egy Crysis 3-at akarok majd rajta futtatni, de azért lehessen rajta ,,normálisan" játszani és itt nem a Bejeweled és társaira gondolok ( ami szögezzük le szerintem jó kis game :) ).
Nem kell full hd felbontású laptop akár még az 1366x768 is elég, bár ha létezik akkor egy 1600 se lenne rossz már.
De nem fő szempont, kivétel hogy ledes legyen, de szerintem nem is kapni már másikat.
HDMI kimenet legyen rajta... prociban azért egy corei 3 vagy 5 szint legyen benne és hddben azért minnél több annál jobb de ha kompromisszum kell, akkor inkább itt áldozzak ne a proci vagy vga oltárán. De egy 750GB legalább nem lenne rossz.
VGA pedig hát passz, GT630-635-640-660??? Mit mondtok mi most a jó?

Gondom az az, hogy laptopokhoz és egymáshoz mért erejéhez egyáltalán nem értek annyira, én asztali pcs vagyok, de kifogok költözni lehet külföldre párommal és kellene egy olyan vas ami kicsit feltudja váltani az asztali pc-t és én is odatudok ülni elé néha kicsit gamelni.

Köszi előre is a segítséget!!! Ohh igen, az ár.... nem vagyok hülye, tudom, hogy ilyet nem 120.000-ből fogok megúszni, de azért ne is 300.000 legyen. Ha lenne valami jó kis akció örülnék neki nagyon...esetleg ha tudtok pls linket is küldjetek hozzá.

Köszönöm és BUÉK!!!!! :DD

- Csak a Puffin ad nekem erőt és mindent lebíró akaratot! -

(#22097) btudos válasza Brian_GT (#22096) üzenetére


btudos
veterán

140-ből és 260-ból is lehet jó gépet kifogni, előbbi kompromisszumos, utóbbi mindenre elég, tényleg csak az a kérdés konkrétan mennyit szánsz a projektre :)

Amúgy nem feltétlen, de teljes mértékben majdnem igaz.

(#22098) Tom1939 válasza Bsony (#22094) üzenetére


Tom1939
őstag

Akkor majd a precision topikba is rakd be a teszt linket :)

Milyen konfig lesz?

Brian_GT: ha van rá annyi, akkor ez teljesen jó.

[ Szerkesztve ]

(#22099) Watto1991 válasza premete (#22095) üzenetére


Watto1991
senior tag

Kocsmába laptoppal menni ? :DD

(#22100) MornKapitány válasza Bsony (#22094) üzenetére


MornKapitány
tag

Ez alatt pontosan mire gondolsz - melegedés / zaj? Melyik elitebookhoz képest - professional vagy workstation vonal? Szerintem pont, hogy a workstationok hűtése jobb és átgondoltabb lett. :)

"I'm a doctor, not an engineer." Dr. Leonard McCoy

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Milyen notebookot vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.