Hirdetés

2024. május 18., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Milyen notebookot vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-10-16 20:13:15

LOGOUT.hu

Ahhoz, hogy segíteni tudjunk, ki kell töltened a lenti kérdéssort.
Ha korábban kitöltötted, akkor linkeld a hozzászólásodban!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#180226) Pyttawrx


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

(rögzített hsz)

Kedves fórumozók!
A kérdezőket arra kérném, hogy mindenképpen töltsék ki a kérdésekre a válaszokat az összefoglalóban. Nem véletlenül van ott. Anélkül nehéz válaszolnunk.
Kérek mindenkit, hogy konkrét bolt linket/hardveraprós linket ne tegyetek be sem a kérés, sem pedig a válasz hozzászólásokban sem. Ha linkelni szeretnétek, akkor vagy a gyártói linket, vagy egy árukeresős linket tegyetek be.
Az ilyen hsz-ek automatikusan törölve lesznek.

Köszönettel:
Pyttawrx

[ Szerkesztve ]

Hozzászólások

(#167051) Marci112233 válasza Silverboy (#167050) üzenetére


Marci112233
őstag

Meglátom mi lesz. Egyenlőre még babrálom a mostani laptopot. Amúgy a BIOS újraírásban tudsz segíteni? Ha igen jöhet privátban is. Amúgy már volt CMOS elem csere hátha az a baja, de nem az volt. Win alól meg nem tudok BIOS újrahúzni mert ugye ahhoz újra kéne indulnia, de akkor meg csak fekete kép, és csak sokadik újraindítás után indul el, és ennek végén kiírj, hogy invalid firmware.

[ Szerkesztve ]

Gigabyte B660 Gaming X DDR4, IntelCorei5 13600K/Arctic LF III 360,Kingston 4x8GB DDR4 3200MHz,MSI RTX 3070 Gaming X TRO,Samsung 970EVO Plus 500GB, Samsung 980 1TB SSD,Phanteks Eclipse P600S ,FSP Hydro G 650W

(#167052) Silverboy válasza Marci112233 (#167051) üzenetére


Silverboy
aktív tag

Én hagynám, hogy egy jó 5p logikázzon fekete képernyőn. Utána újra kéne indulnia magától. Dell Support page is felhívja a figyelmet, hogy Fekete képernyő előfordulhat, legyen türelmes.

Egy próbát megér.

Ha valami még eszembe jutt írok privátot, de tudtommal manual update nincs ehhez a Dellhez.

„Nem lehet csak úgy hiperűrsebességre váltani. Ha nincsenek pontos koordinátáink, a végén még nekimegyünk egy bolygónak vagy egy szupernóvának! Aztán akkor jóccakát!”

(#167053) Marci112233 válasza Silverboy (#167052) üzenetére


Marci112233
őstag

Tudom hogy volna fekete képernyő mert mint írtam volt már frissítve a BIOS, de akkor nem csipogott ismétlődően, hanem kussolt és újraindult magától. Most megint nekiugrasztottam a BIOS telepítésnek. Win-ben írtza is hogy 100%-on telepítés, majd újraindul és folytatja, de most megint csak csipog előttem a laptop.

Gigabyte B660 Gaming X DDR4, IntelCorei5 13600K/Arctic LF III 360,Kingston 4x8GB DDR4 3200MHz,MSI RTX 3070 Gaming X TRO,Samsung 970EVO Plus 500GB, Samsung 980 1TB SSD,Phanteks Eclipse P600S ,FSP Hydro G 650W

(#167054) Silverboy válasza Marci112233 (#167053) üzenetére


Silverboy
aktív tag

PÜ / törölhető

„Nem lehet csak úgy hiperűrsebességre váltani. Ha nincsenek pontos koordinátáink, a végén még nekimegyünk egy bolygónak vagy egy szupernóvának! Aztán akkor jóccakát!”

(#167055) cd930


cd930
aktív tag

Sziasztok!

Egyetemre készülő leányzónak kellene venni egy notebookot minél kedvezőbb áron.
Szerintem integrált VGA bőven elég lesz a célra.
Minimum 8GB RAM, és 256GB SSD az elvárás, de inkább 12 GB RAM és 500 GB SSD volna az ideális.
15" körüli FHD kijelző elegendő, lefelé nem nagyon, de felfelé eltérhetünk.
Talán elég lesz az angol billentyűzet is, ha az ajánlat annyival kedvezőbb.
OS lényegtelen.

Tudnék venni egy 3 hónapos Lenovo V14 ADA Ryzen 3 3250U típust venni 8GB RAM és 256 GB SSD párossal 125 ezerért. A gari miatt ez jó vásárnak tűnik.

Mondjuk ebből a pénzből milyen használt üzleti a best buy?

Előre is kösz a segítséget! :R

[ Szerkesztve ]

20+ éve a Prohardveren

(#167056) Silverboy válasza cd930 (#167055) üzenetére


Silverboy
aktív tag

Amik így eszembejutnak:
Dell Latitude 5480 110-130K
HP Elitebook 840 G3 110-120K
Dell Latitude E7450
2012 MID - Macbook Pro 13" - 15" - 120-150K (i7 csak)

(Mivel Leánynak lesz én a kicsit bumfordi Lenokat kivettem, az inkább pasis gép :DDD )

[ Szerkesztve ]

„Nem lehet csak úgy hiperűrsebességre váltani. Ha nincsenek pontos koordinátáink, a végén még nekimegyünk egy bolygónak vagy egy szupernóvának! Aztán akkor jóccakát!”

(#167057) vandeminek


vandeminek
tag

Sziasztok!

Munkához keresek laptopot magamnak fejlesztéshez (phpstorm, vscode, minimális gimp és hasonlók). Nem cél, hogy új legyen, első körben refurbished gépeket kerestem. Elég ha egyelőre úgy 1-2 évig bírja egy áthidaló megoldásként, utána úgyis cserélném. Jelenleg otthonról dolgozok, nem mozgatnám, később heti pár alkalommal hordom majd magammal az irodába. Eddig egy HP EliteBook G4 840 (i5, 8gb ram, 256 ssd) nyüstöltem.

(1) Mikor lenne esedékes a vásárlás?
Pár héten belül, de nem hajt a tatár.
(2) A gépre szánt összeg forintban? (a “minél olcsóbb” nekünk nem mond semmit)
200-300e között jó lenne megállni, de lehet feljebb mozogni, ha nagyobb a minőségi ugrás.
(3) Felhasználás?
Office, Outlook, több böngésző egyszerre viszonylag sok tabbal, PHPStorm, VSCode és társaik a fejlesztéshez
(4) Ha játékra is használnád, akkor milyen játékokra, milyen felbontáson, milyen részletességgel?
Nem lesz játékra használva.
(5) Kijelző mérete, felbontása, fényes vagy matt, TN vagy IPS?
FullHD legalább és IPS jó lenne
(6) Mennyit lesz hordozva a gép? Használnád-e utazás közben is?
Hordozva max az otthoni és az irodai asztal között lesz. Semmi extrém igény hordozhatóságban.
(7) Operációs rendszer? (Windows, Linux, semmi, legyen Win7 támogatás, stb.)
Win 10 vagy Linux, ez mindegy
(8) Tárhely mérete és típusa (HDD és/vagy SSD), memória (RAM) mennyisége?
256 gigás SSD legalább, memória 16 giga. Eddigi laptopon 8GB-al is elvoltam.
(9) Egyéb kívánság, speciális igények? (pl. soros port, HDMI, stb…)
HDMI, meg pár USB. Dokkolót vennék hozzá.
(10) Csak új gép jöhet szóba vagy használt is? (utóbbiak is vannak számlával és garanciával)
Gyártó által felújított gépek tökéletesek nekem, Dell Latitude E7470-et néztem hirtelen ( [link] ), az egy év garancia karcsú. Nem tudom ez mennyire tudja kiszolgálni a leírt igényeket.

Hol keressek gyártó által felújított gépeket (HP/Dell/Lenovo/stb)?

Előre is köszi a segítséget! :R

(#167058) Mattb


Mattb
senior tag

Sziasztok!
Használt "üzleti"? gépet keresnék.

(1) Mikor lenne esedékes a vásárlás?
Azonnal
(2) A gépre szánt összeg forintban? (a “minél olcsóbb” nekünk nem mond semmit)
Max 150.000Ft.
(3) Felhasználás? (irodai programok, játék, programozás, fotószerkesztés, renderelés, tervezés, stb., ezek munka vagy hobbi/tanulás szintjén)
Irodai programok, office, levelezés, Skype, távoli asztal, böngésző 5-10 tabbal.
(4) Ha játékra is használnád, akkor milyen játékokra, milyen felbontáson, milyen részletességgel?
Nem játszom. Yt FHD ne okozzon gondot.

(5) Kijelző mérete, felbontása, fényes vagy matt, TN vagy IPS?
Na hát ez jó kérdés igazából 12,5"-tól max 14"-ig.
(6) Mennyit lesz hordozva a gép? Használnád-e utazás közben is?
Minden nap, útközben csak esetenként.
(7) Operációs rendszer? (Windows, Linux, semmi, legyen Win7 támogatás, stb.)
van win licenszem, de mivel használt lesz így gondolom lényegtelen.
(8) Tárhely mérete és típusa (HDD és/vagy SSD), memória (RAM) mennyisége?
256SSD, 8GB ha bővíthető, de inkább 16GB.
(9) Egyéb kívánság, speciális igények? (pl. soros port, HDMI, stb…)
HDMI vagy type-c csati, hogy a monitoromat rá tudjam kötni.
(10) Csak új gép jöhet szóba vagy használt is? (utóbbiak is vannak számlával és garanciával)
Nem, használt lesz ebben a kategóriában szerintem.

Dell, HP, Lenovo vonal előnyben.

Köszi

(#167059) #15453440


#15453440
törölt tag

Sziasztok!
1) Mikor lenne esedékes a vásárlás? Max 1 hónap
(2) A gépre szánt összeg forintban? (a “minél olcsóbb” nekünk nem mond semmit) 400-500 ezer
(3) Felhasználás? (irodai programok, játék, programozás, fotószerkesztés, renderelés, tervezés, stb., ezek munka vagy hobbi/tanulás szintjén) irodai programok utazás közben filmnézés.
(4) Ha játékra is használnád, akkor milyen játékokra, milyen felbontáson, milyen részletességgel? Nem
(5) Kijelző mérete, felbontása, fényes vagy matt, TN vagy IPS? Minél jobban látható kijelző ebben az árban
(6) Mennyit lesz hordozva a gép? Használnád-e utazás közben is? Sok hordozás, használat utazás közben. Ebben az árkategóriában ami elérhető max üzemidő. 10 órától felfelé esetleg?
(7) Operációs rendszer? (Windows, Linux, semmi, legyen Win7 támogatás, stb.) Win10
(8) Tárhely mérete és típusa (HDD és/vagy SSD), memória (RAM) mennyisége? SSD
(9) Egyéb kívánság, speciális igények? (pl. soros port, HDMI, stb…) Nincs
(10) Csak új gép jöhet szóba vagy használt is? (utóbbiak is vannak számlával és garanciával) Csak új

Üdv Miklós!

(#167060) cd930


cd930
aktív tag

(#167061) Csápájev


Csápájev
őstag

Na,ő lett a kiszemelt irodai munkára: [link] ,most 211 win 10-el.
Ebből a sorból: [link] 240ig van jobb szerintetek? :U
Huawei kiesik mert magyar billentyűs kell. MSI-nek gyengébb a procija.
MOndjuk ez se rossz dupla akkora SSD-vel és csak 10-el drágább,de nincs rajta win: [link]

(#167062) Silverboy válasza Csápájev (#167061) üzenetére


Silverboy
aktív tag

Estleg: [link] 238K NO OS, de tartosabb konstrukció

#167060 cd930
Igen. 2 mag 4 szál.

#167059 Szitya1999
Apple MacBook Pro 13
Dell Latitude 5411 / 5420
HP Elitebook 840 G7 / G8?
Lenovo ThinkPad T15
LG Gram
Microsoft Surface Laptop

Igazából, kijelző kell hogy jó legyen, majd az aksi
Apple, MSL, DELL-HP, Lenovo, LG én szub. listám.

#167058 Mattb
Latitude vonal, vagy Elitebookok illetve Thinkpad-ek. Amelyik jobban tetszik. 4 mag ajánlott és 8GB ram. Feljebb dobtam be pár típust.

[ Szerkesztve ]

„Nem lehet csak úgy hiperűrsebességre váltani. Ha nincsenek pontos koordinátáink, a végén még nekimegyünk egy bolygónak vagy egy szupernóvának! Aztán akkor jóccakát!”

(#167063) Csápájev válasza Silverboy (#167062) üzenetére


Csápájev
őstag

De ez az i5 proci is jóval gyengébb,mint a Ryzen 5 4500u :U

[ Szerkesztve ]

(#167064) Silverboy válasza Csápájev (#167063) üzenetére


Silverboy
aktív tag

8%-al?

Más, hogy nem fog 1 év múlva úgy kinézni mint, ha a kutya szájából tépted volna ki (Utalva rá, hogy nem időt álló konstrukció akár 2 év távlatból nézve is). 15series a HP budget, egy fokkal komolyabb a 250 series majd a probookok majd az üzleti és a prémium vonal.

De ebben SeniorTilla az illetékes.

„Nem lehet csak úgy hiperűrsebességre váltani. Ha nincsenek pontos koordinátáink, a végén még nekimegyünk egy bolygónak vagy egy szupernóvának! Aztán akkor jóccakát!”

(#167065) SeniorTilla válasza Silverboy (#167064) üzenetére


SeniorTilla
veterán

Így van. A HP 15s alapszint, nagyon vékonyka, gyenge anyagból van a gép háza. Én speciel nem ajánlom, bár viszik őket, de magamnak nem vennék ilyet.

[ Szerkesztve ]

HP notebookok és ALL-IN-ONE PC-k kedvező áron, gyártói garanciával, számlával. ÚJ gépek a HP RENEW programból, hivatalosan forgalmazva.

(#167066) Csápájev válasza SeniorTilla (#167065) üzenetére


Csápájev
őstag

Lan kábel csatlakozó minden laptopon van?
Nem találom,hogy ezt hol írja: [link] :U

(#167067) Pano válasza Csápájev (#167066) üzenetére


Pano
addikt

Nincs rajta.
Egyre többször kezdik elhagyni. Még az üzletin is ( :W ) Sajnos. USB-C dokkolóval vagy külön USB-C adapterrel van lehetőség lan portra.

[ Szerkesztve ]

(#167068) SeniorTilla válasza Pano (#167067) üzenetére


SeniorTilla
veterán

Igen, vagy sima USB-LAN-nal, ha usb-c se lenne rajta.

HP notebookok és ALL-IN-ONE PC-k kedvező áron, gyártói garanciával, számlával. ÚJ gépek a HP RENEW programból, hivatalosan forgalmazva.

(#167069) Scaletta válasza Csápájev (#167066) üzenetére


Scaletta
tag

Hogy Tilla-t idézzem: "Nem gumiabroncshoz veszünk autót." :R

(#167070) Pano válasza Scaletta (#167069) üzenetére


Pano
addikt

Hát, azért egy LAN port még manapság is elvárható lenne. :)

(#167071) Csápájev válasza Pano (#167067) üzenetére


Csápájev
őstag

Mik vannak... Eszembe nem jutott volna. Mondjuk nem drága ez az átalakító,de akkor is...

(#167072) Sesy


Sesy
aktív tag

sziasztok
tanácsot szeretnék kérni laptop vásárlásával kapcsolatban

mérnöki tervezésre keresek gépet, a cég venné nekem, ahová megyek dolgozni... a teljesítmény fontos, az ár igazából másodlagos, mert nem az én zsebemet terheli...

teljesítményben valami hasonlót keresek, illetve ha van tapasztalat kimondottan ezzel a géppel kapcsolatban akkor az is érdekel, mert ez tűnik a nyerőnek eddig ;]

[link]

csak új gép lehet, számlával természetesen.

előre is köszönöm a segítséget.

Born stupid... Try again!

(#167073) ftc


ftc
nagyúr

Köszönöm mindenkinek a segítséget. MEgvettem a HP ProBook 455 G7-t(1Q3J5ES#BCM)

762EUR volt a végösszeg s kaptam hozzá egy ajándék HP monitort. Hétvégén remélem hozzájutok.

(#167074) Pano válasza ftc (#167073) üzenetére


Pano
addikt

Amikor ilyeneket olvasok, előtör belőlem az érzés, hogy mennyire megéri és jó élni itthon... :) Minden percét élvezem lassan.

(#167075) Tom1939 válasza Sesy (#167072) üzenetére


Tom1939
őstag

Tervezni én biztosan a precision/zbook/thinkpad vonalról vásárolnék. És nem csak azért mert arra van optimalizálva. Hanem mert gamer masinával abba a körben én nem jelennék meg (bár ugye biztos van akit ez nem zavar).

A nagy probléma hogy precisiont egyáltalán, zbookot meg alig látok bárhol készleten normális számlás boltban...Thinkpad p15-öt meg csak t1000-es elég gyengusz vga-val.

Kb. [ezt] látom amit én mérnöki munkára vennék (de megnézni teszteket ezt nem igazán figyeltem).

(#167076) ZozzHUN válasza Khelben (#167033) üzenetére


ZozzHUN
addikt

Köszönöm szépen az információt.

(#167077) SeniorTilla válasza Tom1939 (#167075) üzenetére


SeniorTilla
veterán

Csatlakozom az előttem szólóhoz. Grafikai munkára grafikai munkaállomás kell, a tervezőprogramok is ezekre vannak optimalizálva, nem a gamer gépekre. A gamer gép játékra való :)

HP notebookok és ALL-IN-ONE PC-k kedvező áron, gyártói garanciával, számlával. ÚJ gépek a HP RENEW programból, hivatalosan forgalmazva.

(#167078) Silverboy válasza Sesy (#167072) üzenetére


Silverboy
aktív tag

Mintha Lamboval akarnál, cementes zsákokat cipelni :DDD, 8 óra melót nem fogja jól bírni. Amúgy nem rossz gép, de azonnal vinném PH-s kollégához gallium/iridium pasztára, hogy 95fok helyett 80 körül karistoljon.

+Zbookra.

Ár mindegy? [link]
Annyira nem [link] :(((

[ Szerkesztve ]

„Nem lehet csak úgy hiperűrsebességre váltani. Ha nincsenek pontos koordinátáink, a végén még nekimegyünk egy bolygónak vagy egy szupernóvának! Aztán akkor jóccakát!”

(#167079) zsolti75 válasza Tom1939 (#167075) üzenetére


zsolti75
senior tag

Bocs, hogy belevau, de a T1000 egyáltalán nem gyengusz.
A P15-nél és a 7550-nél emeltek a powerlimiten, kb a P53/7540-es T2000 szintjén van. 3D cad-hez meg amúgy is bőven elég.
Játékra meg ma is sokan használnak 1650-est, szóval van akinek oda is elég lenne. Most én egy 7540-est használok T2000-el, jó nagy cad-es melókhoz és elég bőven, és volt P15-öm T1000-el, szóval nem csak teszteket olvastam.

[ Szerkesztve ]

(#167080) Tom1939 válasza zsolti75 (#167079) üzenetére


Tom1939
őstag

Bizonyos progiknál jobban is fog teljesíteni a t1000 mint a 3070 vagy 3080, de mégis 1650 alapú (ha jól tudom).

De én teljesen támogatom a ne tegyünk nagyobb vga-t a gépbe mint amire szükség van előirányzatnak :) Szóval igen, csomó mindenre elég az a t1000 (de fogalmam sincs az eredeti kérdező mire fogja használni).

Én kifejezetten nem akartam rtx quadro 5000-et a gépembe (pénz, és hő, és az egyre kisebb nyereség a kisebbhez képest a hűtési lehetőségek miatt), 3000 bőven elég amire használom.

(#167081) zsolti75 válasza Tom1939 (#167080) üzenetére


zsolti75
senior tag

Ha cad-re kell, akkor a T1000 sokkal jobban teljesít mint akár egy 3080.
Én azt szoktam tanácsolni, hogy rtx-es quadro akkor kell, ha játék is lesz, egyébként jobban megéri memóriára és ssd-re költeni annak felárát.
Én tudom miért lett az a géped ami most van, nem csak a választáson múlt hanem inkább a jó szerencsén :D

[ Szerkesztve ]

(#167082) Tom1939 válasza zsolti75 (#167081) üzenetére


Tom1939
őstag

Lett volna választás quadro 5000-es preci is 15-ös méretben, olcsóbban. De kb. semmi plusz értéket nem éreztem az 5000-esben (annál inkább a 17-es 4k kijelzőben).

Mondjuk 4000-est még elfogadtam volna :) T2000-et meg már nem biztos hogy megvettem volna.

Szerk: Ja és a szerencsét aláírom, azóta sem láttam több 17-es precit az aprón...

[ Szerkesztve ]

(#167083) zsolti75 válasza Silverboy (#167078) üzenetére


zsolti75
senior tag

A Zbook akkor lenne opció, ha 20%-al olcsóbban adnák.
Én nagy HP-fun voltam, nw9440-től Zbook G2-ig csak azt használtam, de be kell látni, és ez a piacon is ez látszik minthogy szépen eltűnnek, hogy a mai Zbook már nem az a Zbook.
Ha a cég megdob eggyel akkor oké, de privát pénzből van jobb választás.

(#167084) zsolti75 válasza Tom1939 (#167082) üzenetére


zsolti75
senior tag

Tudom beszéltünk róla ;) . Igen szerencséd volt, ha nem lett volna tele a speiz akkor én veszem meg.
Igen ezt lefelejtettem, egy jó kijelző még nagyobb érték számomra is mint egy RTX5000

[ Szerkesztve ]

(#167085) Tom1939 válasza zsolti75 (#167084) üzenetére


Tom1939
őstag

A vicc vagy szomorú rész az az ha ez is kibírja 6 évig akkor elmondhatom hogy az utolsó 15 évből 12 év notija aprós szerencsének volt köszönhető (fullos m6600 2011-ben 440k-ért...).
Addig remélem elmúlik a chip hiány és tökéletes/csendes/erős ARM alapú windows gépek lesznek...

(#167086) Dhampir válasza ftc (#167073) üzenetére


Dhampir
félisten

Melyik szlovák boltban van/volt ilyen +monitoros akció? :)

(<*>..<*>)

(#167087) mate543


mate543
tag

Sziasztok!

Húgomnak néznék gépet, ebben kérném a segítségeteket!

(1) Mikor lenne esedékes a vásárlás? Szerintem fél éven belül.
(2) A gépre szánt összeg forintban? (a “minél olcsóbb” nekünk nem mond semmit) Max 200k.
(3) Felhasználás? (irodai programok, játék, programozás, fotószerkesztés, renderelés, tervezés, stb., ezek munka vagy hobbi/tanulás szintjén) Általános felhasználás lenne (film, zene, netezés, stb.), illetve ha autocad-t fel szeretne tenni, akkor az is menjen el rajta.
(4) Ha játékra is használnád, akkor milyen játékokra, milyen felbontáson, milyen részletességgel? Tudomásom szerint nem játszana rajta.
(5) Kijelző mérete, felbontása, fényes vagy matt, TN vagy IPS? Amelyik jobb lenne ilyen felhasználásra, ezt rátok bízom.
(6) Mennyit lesz hordozva a gép? Használnád-e utazás közben is? Utazás közben nem lenne használva, de hordozva lenne a gép.
(7) Operációs rendszer? (Windows, Linux, semmi, legyen Win7 támogatás, stb.) Ha annyival olcsóbb (30-40k), akkor Win10 nélkül, ha már van occcóért is win10 akkor jöhet azzal is.
(8) Tárhely mérete és típusa (HDD és/vagy SSD), memória (RAM) mennyisége? SSD mindenképpen jól jönne, esetleg egy 500 gb-os HDD mellé jól jönne (de az is lehet, elég lenne neki az ssd). RAM-ból 8 gb minimum, de nem baj ha több van.
(9) Egyéb kívánság, speciális igények? (pl. soros port, HDMI, stb…) Nincs nagy igény, szokásos hdmi, usb portok legyenek.
(10) Csak új gép jöhet szóba vagy használt is? (utóbbiak is vannak számlával és garanciával) Csak új gép.

Köszi a segítséget! :D

(#167088) Kbali válasza Sesy (#167072) üzenetére


Kbali
nagyúr

Csatlakozva a többiekhez, érdemes lenne a cégnél megkérdezni, hogy a kollégák milyen gépeket használnak általában arra a munkára, amit te is végezni fogsz.

(#167089) Silverboy válasza zsolti75 (#167083) üzenetére


Silverboy
aktív tag

Nincs már igazi Workstation :O inkább az a baj... Pedig a jó kis W-s Elitebook, vagy a precisionok... pl.: M6800, M4800 "Az a múlt már elavult". :DDD

„Nem lehet csak úgy hiperűrsebességre váltani. Ha nincsenek pontos koordinátáink, a végén még nekimegyünk egy bolygónak vagy egy szupernóvának! Aztán akkor jóccakát!”

(#167090) Silverboy válasza mate543 (#167087) üzenetére


Silverboy
aktív tag

Dobj még rá 50K és akkor win nélkül, lesz egy elfogadható géped, De térjünk vissza rá, vásárlás előtt 1-2 héttel. (Covid, Bányászat, Telemindenkinekaputtonya effektus miatt ingadozik minden)

„Nem lehet csak úgy hiperűrsebességre váltani. Ha nincsenek pontos koordinátáink, a végén még nekimegyünk egy bolygónak vagy egy szupernóvának! Aztán akkor jóccakát!”

(#167091) Pano válasza Silverboy (#167090) üzenetére


Pano
addikt

Az is könnyen előfordulhat, hogy fél év múlva a celeronos rettenetek fognak 250-be kerülni.

(#167092) Tom1939 válasza Silverboy (#167089) üzenetére


Tom1939
őstag

Nekem az m6600 vs 7740 összehasonlítás egyenlőre nem fáj, szerintem a készülékház is rendben van az "újban". Persze bírjon ki még 5 évet és akkor látjuk biztosan.

(#167093) -Faceless-


-Faceless-
őstag

Sziasztok!

(1) Mikor lenne esedékes a vásárlás?
Hétvégén
(2) A gépre szánt összeg forintban? (a “minél olcsóbb” nekünk nem mond semmit)
~200-220k kicsivel többért sokkal jobb van akkor talán, de 250 fölé nem nagyon akarok most menni
(3) Felhasználás?
Frontend webdev, VSCode, ng serve folyamatosan, nagyon alkalmi ASP.NET
(4) Ha játékra is használnád, akkor milyen játékokra, milyen felbontáson, milyen részletességgel?
None
(5) Kijelző mérete, felbontása, fényes vagy matt, TN vagy IPS?
10-14, HD+, vagy FHD, mattot preferálom, de az nem elvárás
(6) Mennyit lesz hordozva a gép? Használnád-e utazás közben is?
Otthoni videókonferencia, és kövi hónaptól napi cipelés
(7) Operációs rendszer? (Windows, Linux, semmi, legyen Win7 támogatás, stb.)
Win 10 Pro, de kulcsaim vannak
(8) Tárhely mérete és típusa (HDD és/vagy SSD), memória (RAM) mennyisége?
Legalább 8GB RAM, és 256GB SSD, de ha bővíthető van itthon mindkettőt tudok bele rakni
(9) Egyéb kívánság, speciális igények? (pl. soros port, HDMI, stb…)
Ne legyen rajta numpad, nem akarok féloldalasan gépelni, de magára a billentyűzetre nem vagyok érzékeny. Inkább csak burst-ben gépelek nem sokáig egyhuzamban.
(10) Csak új gép jöhet szóba vagy használt is? (utóbbiak is vannak számlával és garanciával)
Új garanciával, de ha gyári gari van rajta nekem mindegy honnan, aprós kereskedő is lehet nyugodtan.

Most thinkpad x250-t használok erre, és nem tudom rosszat fogtam-e ki, de ez egy ipari hulladék. Erre nem szükséges erős gép egy i3 is elég lenne, és aprós HP gépeket néztem most, Acer Aspire-eket, és Huawei-eket.

És ez most egy áthidaló megoldás lenne a következő pár hónapra csak, szóval nem hosszútáv.

[ Szerkesztve ]

(#167094) Sesy válasza Kbali (#167088) üzenetére


Sesy
aktív tag

építész vagyok
archicad24-et használok + twinmotion
az van, hogy ezek a programok nem igen használják a quadro-kat, ellenben igen vga igényesek, legalábbis asztali vonalon ez a tapasztalatom... ez mutat sajnos a gamer laptop irányába...

mivel nincsenek kollégák, akik otthonról dolgoznának laptop-al ezért a kérdés nem megválaszolható sajnos! igazából a laptop csak azért kell, ha menni kell valahová egyeztetni, vagy uton vagyok és mellette dolgozni kell (ez gyakran előfordul viszont) otthon van komoly munkagép egyébként.

tehát nem feltétlenül ezen a gépen dolgoznék álandó jelleggel, de ezen is tudni kell ugyanazokat a feladatokat elvégezni...

hát igen a kinézet az fogós kérdés, valóban igaz, hogy egy porszívó kinézetű, össze vissza világító gamer laptoppal beállítani valahová az vérciki lenne, de a zephyrus képek alapján talán nem az a kategória, vékony jég persze a fedlapja miatt, de nem láttam még élőben...
ezért kérdeztem, hogy valakinek tapasztalata vele, vagy tudja-e, hogy hol lehet esetléeg élőben megfogdosni :)

az a helyzet, hogy szerintem olyan 600-700 ezret kiköhögnek a gépért, de többel én sem nagyon akarok oda állítani első nap...

Born stupid... Try again!

(#167095) Silverboy válasza Sesy (#167094) üzenetére


Silverboy
aktív tag

Egy szóval Graphisoft csomagot használtok. :))

HP Omen 2070RTX-el ~ 700K
Lenovo Legion szintén 2070RTX-el ~ 700K
135W TDP (erősebb mint a 3060 azzal a ványadt 115W TDP-vel), Nagyon gyegék lettek a laptopos 3000 series a TDP hülyeség miatt.

Nem rossz a zephyrius, de szolidabb szerintem a másik 2-ő.

„Nem lehet csak úgy hiperűrsebességre váltani. Ha nincsenek pontos koordinátáink, a végén még nekimegyünk egy bolygónak vagy egy szupernóvának! Aztán akkor jóccakát!”

(#167096) Tigris55


Tigris55
csendes újonc

Honnan lehet megtudni, hogy ebben intel vagy realtek wifi kártya van? Lenovo Ideapad 5 82FG00MNHV

[link]

[ Szerkesztve ]

(#167097) Silverboy válasza Tigris55 (#167096) üzenetére


Silverboy
aktív tag

Intel Wireless (2x2 AC) & Bluetooth® 5.0 nagy valószínűséggel.
Nagy különbség nem igen van, főleg nem ebben az árketgóriában.

„Nem lehet csak úgy hiperűrsebességre váltani. Ha nincsenek pontos koordinátáink, a végén még nekimegyünk egy bolygónak vagy egy szupernóvának! Aztán akkor jóccakát!”

(#167098) ftc válasza Dhampir (#167086) üzenetére


ftc
nagyúr

Datart... [link]

(#167099) Dhampir válasza ftc (#167098) üzenetére


Dhampir
félisten

Köszönöm! :R

(<*>..<*>)

(#167100) Csápájev


Csápájev
őstag

Szerintetek ér +40-et a drágább? : [link]

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Milyen notebookot vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.