Hirdetés

2024. június 3., hétfő

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Milyen notebookot vegyek? (téma lezárva)

Hozzászólások

(#12801) Drughi válasza MomoSinX (#12776) üzenetére


Drughi
addikt

Én i5-460 & Ati 5650-nel stabil 30fps-sel játszottam Medium/High beállítások mellett. Ehhez képest ez elég gyenge teljesítmény.

Pixel 7a

(#12802) Borote válasza rizso (#12788) üzenetére


Borote
addikt

Áááá, rossz embert kérdezek - legalábbis az Y570-el kapcsolatban... még jó, hogy a Tied nem melegszik, kisebb proci, kisebb hőtermelés :D
Esetleg valaki, akinek egy i7-es Y570-ese van?

(#12803) And01 válasza venta94 (#12790) üzenetére


And01
aktív tag

Igen a géped Sandy Bridge alapú processzorral van szerelve.
A Hyper Threading alapból autómatikusan működik (elvileg) az i3-ban.

A HT használatakor processzorod lényegében négymagosként szerepel,
viszont megfelezett órajellel, akkor van haszna istenigazából ha egy program igényli a többszálú végrehajtást

(#12804) MomoSinX válasza Drughi (#12801) üzenetére


MomoSinX
aktív tag

Azért azt ne feledd hogy az i5 egy jóval jobb processzor a GTA4-hez, és az értékeli is a jobb procit. De ennyi kompromisszumot tudok kötni az i3-al, biztos lenne benne elég erő, az órajel itt a korlát csak. Amúgysem vok egy megrögzött GTA4 fan.

Szerk: Miután a mount and blade warbandot fullon kipróbáltam 100vs100 bottal, engem azért eléggé meggyőzött a laptop, 40-50 FPS mega stabilan : D.

Szerk 2: Azért más játékokban nagyon durva fps-t kreál a kicsike, de a GTA4-et még az asztali pc-k is szenvedik olykor.

[ Szerkesztve ]

(#12805) G-lader válasza G-lader (#12767) üzenetére


G-lader
tag

Tudom hogy ezek picit meghaladják a 200e-t de mi a véleményetek, mert ezeken van usb3-as csatlakozó, bár nem tudom hogy az mennyivel gyorsabb?

[1
[2]
[3]
[4]

(#12806) Béla_end válasza Rich49 (#12775) üzenetére


Béla_end
csendes tag

Én az Asus g73-at, amiről épp írok, a Rádiumnál vettem. Nekem nem volt semmi panaszom rájuk, teljesen korrektül ment az adásvétel és a géppel is minden helyén volt, van (Bár még nem túl régi, úgyhogy nem lenne túl szép, ha bármi baja is lenne. ) Szerintem nézz körül pár adásvételértékelős honlapon pl shopmanian, vagy árukeresőn, hogy mennyire megbízható a két cég. Én ezt tettem, meg beszéltem velük személyesen, mielőtt megvettem volna, mert nem volt túl kis tétel a gép. Én elégedett voltam a szolgáltatásukkal, de járj utána szerintem személyesen,mielőtt bárhol is vennél gépet .

amiért regisztráltam ide, és a segítségeteket szeretném kérni:

lányom szeretne egy 10'-os laptopot, mit ajánlatok olyan 150 környékéig bezárólag?Neki egyelőre a küllem számít (alap felhasználó, netezni kell neki meg suliba cipelni), de én meg nem szeretnék rózsaszín hulladékot venni, úgyhogy kíváncsi lennék, mit ajánlatok, ezekben a miniatűr gépekben nem vagyok túlzottan otthon?
Kösz
üdv
B.

(#12807) Thomas_


Thomas_
csendes tag

Tudnátok ajánlani 13-14es méretben vmi hordozhatót masinát? Szempont könnyű legyen, második könnyű legyen, harmadik meg h könnyű és ne legyen vastag max 3 cm. Jah meg intel SB procival. Nem kell se játék se semmi extra, filmet lehessen rajta nézni, netezni, meg suliba cipelni nap mint nap. Árba meg lehetőleg 130-150 alatt maradjon.

(#12808) energy_ válasza Béla_end (#12806) üzenetére


energy_
senior tag

vaio y lehet jó választás ,nem annyira csajos de jó kis darab phtv-n van róla teszt is

(#12809) ciry válasza G-lader (#12805) üzenetére


ciry
őstag

Ez nem tetszik? :U

Origin: ciryboy ..."Csak semmi buzulás!"...

(#12810) atala


atala
addikt

Hali!

A led-es notebook-ok mennyivel fogyasztanak kevesebbet? Érdemes ilyen szempont mellett dönteni?

(#12811) Bikkrom válasza Béla_end (#12806) üzenetére


Bikkrom
senior tag

Van a netbookoknak külön topicja. Ott tudnak neked segíteni.
De ha már itt van még egy elégedett radium vásárló akkor jöhet a szokásos kérdés. A laptop aljáról tudnál mondani item számot, vagy képet feltenni a billentyűzetéről?

Sic vis pacem, para bellum! - Ha békét akarsz, készülj a háborúra!

(#12812) pigmeus


pigmeus
tag

Sziasztok kellene egy kis segítség. Otthonra szeretnék egy gépet leginkább irodai programok futtatására. Nem nagyon szaladgálnék vele és valószínűleg az akkut se használnám ki. Viszont nagyon fontos lenne hogy jó minőségű billentyűzettel rendelkezzen, lehetőleg matt kijelzővel bírjon olyan 15" környékén. Fontos lenne a jó szervízszolgáltatás is és a minél nagyobb garanciaidő és megbízhatóság. Windows 7 és Office 2010re használnám így ha nem is a legújabb processzorral lenne szerelve az se lenne gond. Min 3Gbram, min 320 Gb hdd, egy viszonylag elviselhető vga ha lehet dedikált legyen, + dvdíró. Tanácsotokat kérem. Keretem 160-tól 200-ig és lehetőleg win7tel.
Segítségeteket előre is köszönöm!

(#12813) G-lader válasza ciry (#12809) üzenetére


G-lader
tag

Ennek csak 5000rpm-es a HDD-je, és a 7200-ast azért szeretném, mert az tényleg érezhető sebességben. Az USB 3.0 az mennyire érezhető adatok másolásánál?

(#12814) Z86 válasza G-lader (#12813) üzenetére


Z86
őstag

Elvileg jóval gyorsabb, itt egy Logout cikk erről.

(#12815) G-lader válasza Z86 (#12814) üzenetére


G-lader
tag

Közben én is utánaolvastam (mert sürgősen döntenem kellene a gépek között), csak nem tudom eldönteni, hogy ez mennyire gyorsan fog elterjedni, mennyire kiforrott az a technika ami a mostani gépekben elérhető, stb... de persze lehet hogy ez már elég OFF

Ti ezt vásárláskor mennyire vennétek figyelembe?

(#12816) citkar


citkar
addikt

sziasztok
tervezem, hogy egy kisebb kb. 13 colos kis gepet vegyek es ebben kerek segitseget, tanacsokat, milyen tipusokat figyeljek, vagy hatha tudtok mondani ezt azt mit figyeljek rajzuk

ami elvaras a mereten tul h legalabb 2 ev gari legyen, de inkabb 3, jatszanek is rajta, nem tul komolyakkal, de starcraft2, civ5 mindenkepp kellene azert, ha alacsony reszleteseggel is
akku annyira nem szamit, markahoz nem kotom

persze elfogadhato arban kellene
tudtok esetleg tipusokat mondani v csak proci-vga parosokat amikben gondolkodjak

koszi

(#12817) Bikkrom válasza citkar (#12816) üzenetére


Bikkrom
senior tag

Ez a legolcsóbb ami minden kritériumnak maximálisan megfelel amiket leírtál. Acer 3830TG.. Szóval minimum egy ilyen. De ha mondasz egy keretet lehet lesz jobb választás.
Szerk.: Masszív fém ház, új generációs proci, a felsorolt játékokat highon is viszi a VGAja, 3év gar, 13", nagyon hosszú üzemidő.

[ Szerkesztve ]

Sic vis pacem, para bellum! - Ha békét akarsz, készülj a háborúra!

(#12818) Z86 válasza G-lader (#12815) üzenetére


Z86
őstag

Ez már egy kész technika. Szerintem manapság már mindenképp érdemes olyan gépet venni, amin van USB 3. Ez amolyan haladjunk a korral dolog, hiszen jó eséllyel hasonlóan elterjedt lesz, mint a korábbi változatok.

(#12819) G-lader válasza Z86 (#12818) üzenetére


G-lader
tag

És akkor mit ajánlanátok, mert a lenovo (bármennyire is szimpatikus) nincs usb3.0-val :(

Nézegettem még Vosto 3350 -est is, ami bár gondolom gyengébb videókarival van, meg nem 15,6-os, de egész rendbenlévőnek tűnik képről.

Esetleg a Vosto 3550, bár ez már árban jól elment a 2k-tól... :((

[ Szerkesztve ]

(#12820) tevfik válasza ciry (#12741) üzenetére


tevfik
tag

Közben találtam árban egy számomra szimpatikus modellt

Acer

Nah most az a kérdés, hogy az Acer nem csak, hogy mit tud hanem mit nyújt anyag használatban? 5-6 évvel ezelőt volt acerem és sajnos 1 év után " azt mondtam, én ilyet nem veszek soha többet " akkor 400 k volt még anno

- zsanérszakadás, elengede magát a zsanér
- lcd középső részén fehér középső csik
- melegedett
- gyenge akku
- itt ott amott kopott - atomjaira hullot -> asztali használat mellet ;)

Nem nagyon tudom hova tenni az új gépeiket... esetleg ASUS ebben az árban valamilyen modell, nem baj ha nem core i 3 de gyorsabb legyen mint a mostani... " k50c-sx002 "

(#12821) Bikkrom válasza G-lader (#12819) üzenetére


Bikkrom
senior tag

Ha ebből a HP dv6-ból találsz i3-ast akkor ez a másik best buy. Egyébként ha csk az USB3.0 az ami miatt kizárod a lenovot akkor egyszerűen gondold végig kell-e egyáltalán neked az usb3.0. Nekem itt csücsül a gépben kihasználatlanul. Ha nem akarsz sűrűn azon keresztül több száz gigákat másolni vagy külső vinyókat üzemeltetni, esetleg más sebesség igényes műveletet csinálni akkor fölösleges. Szóval ha 200k-nál akarsz maradni szerintem Lenovo, feltéve ha az fent leírt usb3.0 nem szükséges.

[ Szerkesztve ]

Sic vis pacem, para bellum! - Ha békét akarsz, készülj a háborúra!

(#12822) ciry válasza G-lader (#12819) üzenetére


ciry
őstag

i5-osoket nézegetsz 4/6 gb rammal, szerinted az gyorsabb mint az i7 amit likkeltem 8gb rammal? :F
Vinyot kicserélheted, ha nem teszik.
Kicsit túlkomplikálod a dolgot.

Origin: ciryboy ..."Csak semmi buzulás!"...

(#12823) Bikkrom válasza ciry (#12822) üzenetére


Bikkrom
senior tag

7200rpm és windows is kell neki. Ennek nem felel meg amit linkeltél. :( Az N5010 óta ahogy nézem nem alkottak sokat a Dell. Szinte az egész gép tükröződő ujjlenyomatgyűjtő... Ez pláne a billentyűzet körül zavaró, arról meg nem találtam infót, hogy fémmel erősített lenne vagy full műanyag. Meg ahhoz képest, hogy csak egy GT525 van benne 90fok felett járkál játékokban.

Sic vis pacem, para bellum! - Ha békét akarsz, készülj a háborúra!

(#12824) G-lader válasza ciry (#12822) üzenetére


G-lader
tag

"Kicsit túlkomplikálod a dolgot."

Lehet, hajlamos vagyok rá, csak úgy vagyok vele, hogy a régi siemensemet körültekintően választottam ki, bírta is több mint 3 évet mindennapi használat, sok utazás, és nem túl sok odafigyelés mellett, szerviz és minden probléma nélkül.
A laptopom amit 3 hónapja találomra, eladóra hallgatva választottam, az annak ellenére hogy mint a hímestojásra, úgy vigyáztam rá, mégis kuka.
Szóval most inkább megint körülnézek és komplikálok.

Az USB 3.0 a biztonsági mentést egy megfelelő külső winyóval sokkal könnyebbé tenné, szóval jó lenne.

(#12825) ciry válasza Bikkrom (#12823) üzenetére


ciry
őstag

Azt tudom, viszont az eredeti kritériumokat írta felül a továbbiakkal. Mar 260K-s link is van :Y
Annyiért meg van választék, közte a dv6-al is.

Origin: ciryboy ..."Csak semmi buzulás!"...

(#12826) citkar válasza Bikkrom (#12817) üzenetére


citkar
addikt

koszi, ez pl tetszik
mindenkepp 200 alatt szeretnek nezelodni, ezt az osszeget is sokallom, de ha jatszani nem tudok rajta akkor ezekkel, alig tud tobbet mint egy telefon igy inkabb mar ha veszek ilyesmi kellene.
ha van vmi amire figyelnem kellene ha nezelodok mondd csak
de ez szimpi notinak tunik:)

(#12827) Bikkrom válasza citkar (#12826) üzenetére


Bikkrom
senior tag

Nagyon nem kell odafigyelned másra csak a jó boltra, meg hogy a 3év garit adják rá, ami most az Acernél különleges akciónak számít. Tekintve, hogy 1 évet szoktak adni. Mivel elég szűk szegmens a 12-13"-os gépek piaca így nem is találtam mást ami ilyen teljesítményű vga-val és processzorral lenne szerelve 200k alatt. De ez mindennel meg fog bírkózni egyenlőre medium-high grafikán. Itt van róla egy mindenre kiterjedő teszt ha megy az angol. De már csak a képekért érdemes végiglapozni. Esetleg még ugyan ennek a gépnek az i5-ös verziója van 200k alatt. De ha a játék lesz a legkomolyabb cucc ami fut rajta úgy fölösleges az i5. Egy i3 is bőven elég, oda a VGA számít. Játékban nincs különbség a két processzor között.

Sic vis pacem, para bellum! - Ha békét akarsz, készülj a háborúra!

(#12828) DroneZ^


DroneZ^
őstag

Milyen gamer notit lehet manapság 300e alatt kapni, ami nemtúl vastag és van olyan jó mint egy lenovo y560? :R

(#12829) Mandarinn válasza DroneZ^ (#12828) üzenetére


Mandarinn
senior tag

HP DV6-6xxx
Lenovo Y570

És még spóroltál is :)

[ Szerkesztve ]

(#12830) Bikkrom válasza DroneZ^ (#12828) üzenetére


Bikkrom
senior tag

1 MSI GX660-656HU -289e
2 HP Pavilion dv6-6001eh - 255e
3 LENOVO IdeaPad Y570A - 287e
4 DELL XPS L702x - 246e
Sebességben is valahogy így jönnek egymás után.

Sic vis pacem, para bellum! - Ha békét akarsz, készülj a háborúra!

(#12831) citkar válasza Bikkrom (#12827) üzenetére


citkar
addikt

koszi, tetszik a gep, meglatom :)

(#12832) Bikkrom válasza citkar (#12831) üzenetére


Bikkrom
senior tag

Esetleg ha az a 2cm nem számít 14"-ban olcsóbban megúszhatod ugyan ezt, és már van Aceren kívül más választék is.

Sic vis pacem, para bellum! - Ha békét akarsz, készülj a háborúra!

(#12833) venta94 válasza And01 (#12803) üzenetére


venta94
csendes tag

köszönöm!

(#12834) Apollo17hu


Apollo17hu
őstag

Sziasztok!

Egy ismerősöm otthoni munkavégzésre venne laptopot/notebookot. Megkért, hogy nézzek utána néhány gépnek, ami most akciós a Tescoban. Mivel én sem vagyok túlzottan elmerülve a témában, szeretném a véleményeteket kérni a katalógus 8-9. oldalán lévő laptopokkal/notebokokkal kapcsolatban.

Akinek van/volt tapasztalata ezekkel a gépekkel, vagy csak egyszerűen hozzáértőnek érzi magát, legyen szíves röviden véleményezni, hogy melyik (és miért) lenne alkalmas az otthoni munkavégzésre!

Ha esetleg jobb/olcsóbb gépet tudtok a célra, azt is szívesen fogadom!

Előre is köszönöm a segítséget!

(#12835) G-lader


G-lader
tag

Na vettem egy laptopot, de nem a listában szereplők közül.
Lényeg
I7-2630QM
4GB Ram
500GB HDD (5400rpm)
Nvidia GeForce GT 540M 1GB
2db USB 2.0
1db USB 3.0
2év gari

A win7 német
A billentyűzet német
Gyártó Packardbell

És akkor miért is vettem meg?

Mert 555Euro volt az ára, ami nekem ennyi kompromisszumot megér.

Azért köszi a segítséget mindenkinek!

(#12836) Z86 válasza Apollo17hu (#12834) üzenetére


Z86
őstag

Ebben az árkategóriában én ezt szoktam ajánlani.

(#12835) G-lader:
Ez 265 Ft-os árfolyammal számolva 147k. Az elég jó árnak tűnik :U

[ Szerkesztve ]

(#12837) Bikkrom válasza G-lader (#12835) üzenetére


Bikkrom
senior tag

Jól bele választottál. Igaz manapság kezd feljönni a PB, de nincs a megbízható gyártók között. Az oldalt tudod linkelni? Érdekel milyen kinézetre, anyaghasználatra meg hátha találok teszteket.

Sic vis pacem, para bellum! - Ha békét akarsz, készülj a háborúra!

(#12838) gotz válasza G-lader (#12835) üzenetére


gotz
tag

Ki*****tt jó vétel volt :D

(#12839) Apollo17hu válasza Z86 (#12836) üzenetére


Apollo17hu
őstag

És az általad ajánlott miben jobb a katalógusban szereplő, hasonló paraméterekkel bíró, de 18k-val olcsóbb Acer-nél?

(#12840) BalazsKKa67j válasza G-lader (#12835) üzenetére


BalazsKKa67j
tag

Elég jó vétel! :)

(#12841) G-lader válasza Bikkrom (#12837) üzenetére


G-lader
tag

Osztrák Mm-ben vettem meg, az anyaghasználata pedig jónak tűnik ( jobbnak mint a HP G sorozatának) és nem nyeklik meg ilyesmi, pont azért mertem megvenni. Ha gond lesz akkor meg MM rendezze.

(#12842) Bikkrom válasza G-lader (#12841) üzenetére


Bikkrom
senior tag

Oké, te tudod. Csak fura, hogy a nyitó kommentedben ezt írtad:

"Ami még nagyon fontos lenne számomra az a megbízhatóság, az hogy ne hibásodjon meg, és ha mégis esetleg meghibásodna a szerviz ne üljön rajta hetekig. (HP kizárva, amik szerintem szóba jöhetnek az a DELL, a Lenovo, ill. a Toshibát ajánlották még)"

Mi meg ez alapján próbáltunk ajánlani. Erre veszel egy tök más gépet, nem éppen megbízható márkából. :D De szíved rajta, Te döntésed! :))

Sic vis pacem, para bellum! - Ha békét akarsz, készülj a háborúra!

(#12843) BalazsKKa67j válasza G-lader (#12841) üzenetére


BalazsKKa67j
tag

Bár PB laptop még nem volt a kezemben,de rosszakat sem hallottam róla eddig.

(#12844) Z86 válasza Apollo17hu (#12839) üzenetére


Z86
őstag

Az emachies minőségi szempontból a legalsó kategória, csak 1 év garancia van rá, sok évvel ezelőtti CPU, jóval gyengébb GPU, fényes kijelző.
A Fujitsu minőségét tekintve kiemelkedő ebben az árkategóriában, 3 év garancia van rá, a CPU és a GPU erősebbek, újabbak, kedvezőbb fogyasztással. Az egész burkolat és a kijelző is matt. Jó véleményeket olvasni a típusról, összességében szerintem megéri az a plusz kiadást.

(#12845) G-lader válasza Bikkrom (#12842) üzenetére


G-lader
tag

Ez jogos, de szemrevételezve a minősége nem tűnt rossznak. Persze ettől még holnap akár be is halhat, de ne tegye :)

(#12846) Z86 válasza G-lader (#12845) üzenetére


Z86
őstag

Nem vagyok képben a PB garanciális dolgaival, de ha az acerből indulok ki, akkor az ő esetükben a gépet csak abban az országban lehet gariztatni, ahol vetted. Ha közel laksz a határhoz, akkor ebből elvileg nem lehet gond. Viszont itt bekerül a folyamatba a MM is, ami további bonyodalmak forrása lehet.
Ettől függetlenül remélhetőleg nem lesz semmi baja, és sokáig szolgál majd. Az ára mindenképpen nagyon meggyőző. :K

(#12847) Csabi996


Csabi996
csendes tag

Sziasztok!!!Laptopot szeretnék ballagásomra csak még nem tudom miet. :F max 150 ezerért... Valami ötlet??(nagyrészt játékokra használnám(mostani játékokra))

[ Szerkesztve ]

(#12848) lacko22 válasza Csabi996 (#12847) üzenetére


lacko22
aktív tag

Hello. Esetleg lenovo Y560, tesóm is ilyet vett nagyon jó. a www.radium.hu -n lehet olcsón venni. Német billentyűzete van de rá vannak szitálva a magyar betűk, de tesó nagyon elégedett vele meg én is. Két év garancia van rá. 155000 ft. Ilyen árba nem tudok jobbat. Asus van még esetleg de a hangrendszere meg se közelíti a Lenovóét+ olvass vissza hogy még mit írnak a Lenovoról hátha megtetszik, én csak ajánlani tudom.

[ Szerkesztve ]

(#12849) Bikkrom válasza Csabi996 (#12847) üzenetére


Bikkrom
senior tag

Acer 5750G,Acer 5820TG,Asus K53SV, Lenovo Y560, Dell N5010-5110. Döntsd el melyik tetszik. Én az első 4-ből választanék. Illetve 3-ból, mert a 4. csak radiumnál kapható.

Apropó radium, csak én nem láttam, hogy írt volna a mai elégedett radiumosunk vagy tényleg nem írt? Lassan kezd unalmas lenni, hogy felküldik ide a náluk vásárolt embereket és az egyetlen egy kommentje mindegyiknek, hogy elégedett és maximálisan zsír... Billentyűről fényképet, item számot egy sem adott még. Lassan kezd undorítóba átfordulni a dolog. A mait is mikor megláttam... 1 komment és soha többet ide sem néznek.... Nem kevés ilyen kommentelőről van már szó sajnos.
Szerk.: #12806-ra gondolok a mai alatt...

[ Szerkesztve ]

Sic vis pacem, para bellum! - Ha békét akarsz, készülj a háborúra!

(#12850) gotz válasza Bikkrom (#12849) üzenetére


gotz
tag

+1

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Milyen notebookot vegyek? (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.