Hirdetés

2024. június 15., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Milyen notebookot vegyek? (téma lezárva)

Hozzászólások

(#12401) Chaser válasza zso79 (#12400) üzenetére


Chaser
titán

Inkább a $-tól függ. Emelkedett, meg is látszik a gépek árán ahol nem volt készleten.

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#12402) Mandarinn


Mandarinn
senior tag

A HP gépekben ugye nem mennek alacsonyabb órajelen a VGA-k. DV6-3000-nél?

(#12403) Z86 válasza aag (#12399) üzenetére


Z86
őstag

MSI-t nem nagyon szokás ajánlani, mert sok negatív történet kering a meghibásodásokról és az azt követő néha több hónapos szervizidőkről.

(#12404) dkface válasza aag (#12399) üzenetére


dkface
aktív tag

igen egy gond van vele hogy msi ami egy trokhár ...gyalázatos minőség borzasztó szervízzel párosúlva

(#12405) _core válasza Zsé- (#12336) üzenetére


_core
aktív tag

Nekem Asus N53SN gepem van Nvidia GT550M-el es Full HD (1920x1080)-as kijelzovel (Az SV-ket GT540-el forgalmazzak)

Ha erdekel van par meresem es infom a geppel:
Eszkozkezelo
Winrar
Super PI
Prime es hofok
Prime utani pihi hofok
3DMark 06
Akkut nem hasznalom de valami 3ora 10 perc koruli idott lattam mikor kiprobaltam.

(#12406) dkface válasza _core (#12405) üzenetére


dkface
aktív tag

11ezres mark az szép eredmény natívban grat hozzá :)

(#12407) rizso válasza dkface (#12406) üzenetére


rizso
addikt

FullHD felbontású kijelzője van ;)

Eladó cuccok: Panasonic Lumix 25/1.7 m4/3 objektív | új iPhone 15 Pro Max "padlizsán" színű bőr tok | fekete Samsung S21 Ultra Smart View tok (pár alkalommal használt) | Samsung Wireless Dual charger

(#12408) Bikkrom válasza Bikkrom (#12395) üzenetére


Bikkrom
senior tag

Ilyenekre gondoltam: BadCompany2, Crysis2 vagy bármi más ami szépen leterheli a procit és a gput. Szobahő 24 fok volt. Csak azért érdekel, mert negatívumnak az 5750G-nél mindig a hűtését hozták fel. De ha a konkurencia gépek sem sokkal hűvösebbek akkor lehet nem veszek alá hűtőpadot. Na valaki dob nekem hőmérséklet printeket 1-2 óra játék után? :U

Kössz előre is!

Sic vis pacem, para bellum! - Ha békét akarsz, készülj a háborúra!

(#12409) rizso válasza Bikkrom (#12408) üzenetére


rizso
addikt

Jövő hétvégén megpróbálok időt szakítani egy kis tesztelésre ;)

Eladó cuccok: Panasonic Lumix 25/1.7 m4/3 objektív | új iPhone 15 Pro Max "padlizsán" színű bőr tok | fekete Samsung S21 Ultra Smart View tok (pár alkalommal használt) | Samsung Wireless Dual charger

(#12410) Muton


Muton
addikt

Hello!

notebook vásárlás előtt állok.
kinéztem a dell vostro 3550-et.

tudtok rá alternatívát mondani?

kritériumok:
w7(64), i5, 4 gb (1333), dedikált vga, matt kijelző (15 coll), hdmi, e-sata, min 3 usb, ujjlenyomat olvasó, bt, és olyan bill, amin az enter-től jobbra vannak egy függőleges sorba a pgup, pgdn home, end del gombok, max 250-260

előre is köszi!

Muton#2316 - $z@r a drop >_<

(#12411) Borote


Borote
addikt

Megírom itt is, hátha valaki csak itt olvassa. Szóval laptop helyett nincs valami ötletetek olyan fekvő számítógépházra, amibe van egy beleépített felnyitható monitor is? Azaz kb egy laptop (ezért is merem itt is megkérdezni), csak akksi nélkül, nagyobb, böszmébb és desktop alkatrészek mehetnek bele.
Esetleg van valakinek ötlete nagyon jól hordozható házra + monitorra? (Lapos ház, monitor mondjuk ugyanakkora átmérőben).

(#12412) agent_k


agent_k
őstag

Nos addig vacilláltam a HP és a Dell között hogy egy ASUS N53S lett a vége.

Kb 1 órája van meg, de eddig nagyon oké :D

(#12413) aag válasza dkface (#12404) üzenetére


aag
őstag

(#12403) Z86, (#12404) dkface köszi a választ. Lebeszéltetek róla.

(#12414) Rage47


Rage47
veterán

Hi. Ajánlatot kérnék laptopra - legolcsóbb megoldás érdekelne:). Legfőképp munkára /word és társai/ kéne, de örülnék, ha valamilyen szinten elfutna mondjuk a TF2 vagy hasonló gyengébb gépigényű játékok. Wifi is kell bele.

(#12415) Z86 válasza Rage47 (#12414) üzenetére


Z86
őstag

A TF2-nek milyen a gépigénye? (illetve pontosan mit takar a rövidítés :) )

(#12416) Rage47 válasza Z86 (#12415) üzenetére


Rage47
veterán

Team Fortress 2. Source engine játékok...

(#12417) Bikkrom válasza Z86 (#12415) üzenetére


Bikkrom
senior tag

Gondolom Team Fortress vagy mifene.

Szerk.: Tárgytalan.

Annak amúgy elég egy core2 meg egy gyengébb VGA, 310M vagy 6470-nel simán megy.

[ Szerkesztve ]

Sic vis pacem, para bellum! - Ha békét akarsz, készülj a háborúra!

(#12418) Z86 válasza Rage47 (#12416) üzenetére


Z86
őstag

Ahogy nézem ez még egy integrált intel GMA-n is elfut, szóval ez is jó lehet: [link]. Talán ez az egyik legolcsóbb amit már érdemes is megvenni. Persze ahogy az imént említették egy dedikált VGA sokat dobna a teljesítményen, kérdés mennyit szánsz rá.

(#12419) Rage47 válasza Z86 (#12418) üzenetére


Rage47
veterán

hát ez elég gáz így a videót nézve:D maradok a quake live-nál vagy nemtom, meg nézegetem a leírásokat még. 0 tudásom van a notebook-okról, főleg a VGA-ikról, teljesen mások, mint az asztalin...

[ Szerkesztve ]

(#12420) Rage47 válasza Z86 (#12418) üzenetére


Rage47
veterán

120k a max

(#12421) Maddoxtomi


Maddoxtomi
tag

Sziasztok!
1.) Előre telepített win7-tel fog megérkezni a gépem hamarosan, az lenne a kérdésem, hogy milyen programot ajánlotok ennek az alap állapotban lévő win7nek a lementésére dvd-re (esetleg sd kártyára; HDDre)?
2.) Milyen gépet ajánlotok ezekkel a feltételekkel?
lánynak lesz ; főleg netezne rajta többnyire ágyból, tehát könnyű legyen, hosszú üzemidővel, és ne forrósodjon fel ha huzamosabb ideig megy se; nem kell hogy atombiztos legyen, de minél strapabíróbb annál jobb; amit hardveresen bírnia kéne: 720p videók, fészbukos sza*ságok gondolok itt ilyen tanyákra meg falu nevelő akármikre amiknek azért már van valamilyen szintű gépigényük; msn. ami a kijelző méretét illeti maximum 15,6" minimum 13"(nemtom van e 13"os de annál nem kéne kisebb) ára nagyon fontos, hogy 100k alatt legyen, de még jobb ha 80 alatt van, tehát a létező legolcsóbb érdekelne. Érdekelne használt noti is, ezzel kapcsolatban még 1 kérdés, hogy milyen használt notit érdemes venni, mit kell nézni használt gép vásárlásánál?

(#12422) SeniorTilla válasza dkface (#12404) üzenetére


SeniorTilla
veterán

Na, ezzel teljesen egyetértek én is. Pedig az MSI-nek vannak jó PC cuccai, de a notebookok gyötrelmesek.

HP notebookok és ALL-IN-ONE PC-k kedvező áron, gyártói garanciával, számlával. ÚJ gépek a HP RENEW programból, hivatalosan forgalmazva.

(#12423) And01 válasza Rage47 (#12420) üzenetére


And01
aktív tag

[link]
A tipust magában nem ismerem, de elég jó multimédiás gépnek tűnik!
Igaz csak amd belsővel, de ezt gpu-t kihajtja ez is!
Bár némileg túl van az általad meghúzott (anyagi) határon!
Némi teszt:
[link]

(#12424) SeniorTilla válasza Maddoxtomi (#12421) üzenetére


SeniorTilla
veterán

Ha előre van telepítve, akkor ki lehet írni a recovery-t lemezekre vagy pendrivra is, tehát nem kell külön foglalkoznod vele. A HP gépeknél a Recovery Manager segítségével tudod megcsinálni, és később bármikor újratelepítheted gyári állapotba.

HP notebookok és ALL-IN-ONE PC-k kedvező áron, gyártói garanciával, számlával. ÚJ gépek a HP RENEW programból, hivatalosan forgalmazva.

(#12425) venta94


venta94
csendes tag

Valaki tud véleményt mondani a HP G6 -ról?
Elsősorban az érdekel, hogy mennyire lehet játékra használni?

(#12426) SeniorTilla válasza dkface (#12406) üzenetére


SeniorTilla
veterán

Az EliteBook 8740w megveri, 11 500 körül csinált, ha jól emlékszem. Nagyon-nagyon gondolkodok rajta, hogy megtartom az egyiket magamnak, de a Sárkánytól nem tudok megválni... Aki ismeri, tudja, hogy miért :)

Egyébként nem minden ám a 3DMark, meglepő eredmények születtek a valós játékélmények területén!

HP notebookok és ALL-IN-ONE PC-k kedvező áron, gyártói garanciával, számlával. ÚJ gépek a HP RENEW programból, hivatalosan forgalmazva.

(#12427) SeniorTilla válasza venta94 (#12425) üzenetére


SeniorTilla
veterán

Pontosabban melyik G6?

HP notebookok és ALL-IN-ONE PC-k kedvező áron, gyártói garanciával, számlával. ÚJ gépek a HP RENEW programból, hivatalosan forgalmazva.

(#12428) Bikkrom válasza Rage47 (#12420) üzenetére


Bikkrom
senior tag

Kismillói gép van ennyiért amin jól meg a TF2. Packardbell és msi főleg, de ezek ennyiért már a kerülendő kategóriában vannak, mert van jobb gari/gyártó ennyiért. Amit így hirtelenjében leltem a tf2-re kihegyezve 120alatt és körül az:
1.
2.
3.
4.
5.
A két utolsó nem különösen ajánlott de azért linkeltem be, mert elég új a procijuk és már az integrál HD3000-es intel is szépen viszi a TF2-t. Majd a többiek megmondják ha valamelyik fentebbi gép kerülendő. :DDD Jó szemezgetést, nézegess róluk teszteket.
Szerk: Én személy szerint a két HP-ból választanám valamelyiket.

[ Szerkesztve ]

Sic vis pacem, para bellum! - Ha békét akarsz, készülj a háborúra!

(#12429) Z86 válasza venta94 (#12425) üzenetére


Z86
őstag

Nemrég írtak róla: [link]

(#12430) Rage47 válasza Bikkrom (#12428) üzenetére


Rage47
veterán

köszi köszi, legalább van hol elindulnom:)

(#12431) kicsikoczka


kicsikoczka
csendes tag

Sziasztok!

Mi a véleményetek Az ACER ASPIRE 5552G-ről? Netezni, tanulni és játszani kéne.

(#12432) SeniorTilla válasza Bikkrom (#12428) üzenetére


SeniorTilla
veterán

Az iponnál brutál drága a HP G62-es ennyiért.

A háttérkép meg ..... :O

[ Szerkesztve ]

HP notebookok és ALL-IN-ONE PC-k kedvező áron, gyártói garanciával, számlával. ÚJ gépek a HP RENEW programból, hivatalosan forgalmazva.

(#12433) Bertiee


Bertiee
aktív tag

Sziasztok!

Feleségem gondolkodik kisméretű -és lehetőség szerint olcsó- noti vásárlásán. A 10"-os kijelzősök közül mit tudnátok ajánlani? Esetleg még 12" jöhetne szóba. Oprendszer nem lényeg, szerintem Ubuntuval is tudná használni. (Csak office + net.)

Köszönöm előre is!

Üdv

[ Szerkesztve ]

(#12434) Z86 válasza Bertiee (#12433) üzenetére


Z86
őstag

Ezt inkább a Milyen NETbookot vegyek? topicban érdeklődd meg, ott foglalkoznak ilyen jellegű gépekkel.

(#12435) SeniorTilla válasza Bertiee (#12433) üzenetére


SeniorTilla
veterán

Ez inkább netbook lesz. A 12-es notik nem éppen az olcsó kategóriába tartoznak.

HP notebookok és ALL-IN-ONE PC-k kedvező áron, gyártói garanciával, számlával. ÚJ gépek a HP RENEW programból, hivatalosan forgalmazva.

(#12436) Muton válasza Muton (#12410) üzenetére


Muton
addikt

erre valaki esetleg?

Muton#2316 - $z@r a drop >_<

(#12437) Z86 válasza Muton (#12410) üzenetére


Z86
őstag

Talán a Thinkpad T510i vagy a HP 8540p, de mindkettő kiesik a gombok elhelyezése miatt.

(#12438) T-unit válasza Muton (#12436) üzenetére


T-unit
őstag

8540p.

üdv.

(#12439) Muton


Muton
addikt

köszönöm mindkettőtöknek! a Lenovo billentyűzete még talán beleférne, de sokkal gyengébb konfig, bár a minősége valszeg jobb, a HP meg nagyon szép, de sajnos az kevés :)
valszeg dell lesz belőle :)

Muton#2316 - $z@r a drop >_<

(#12440) Thomas_


Thomas_
csendes tag

Tudtok olyan oldalt, boltot ahol én tudnám összeválogatni a főbb paramétereket ? www.mysn.de -n kívül. ott elég jó áron vannak a gépek... gtx 560m kéne bele i72630qm el lehetőleg 6-8gb rammal és a lehető legkisebb tömeggel és vastagsággal. Meg sztem undorító amikor telenyomják minden szar led-el és olyan mint a karácsonyfa játék notinak meghirdetve... köszi a helpet, ötleteket.

(#12441) Kriccs


Kriccs
tag

Szevasztok!

Egy egyetemista lánynak kéne gép 130k-ból. Lényeg, hogy nem játékra kell.

Köszi!

(#12442) Déve


Déve
tag

Üdv all!
Tanácsra lenne szükségem :)
Jövőre egyetemista leszek, így jó lenne vmi book. Sokáig a netbookokkal szemezgettem, de az túl kompromisszumos lenne, így beáldoznám a hordozhatóságot a teljesítményért.
Ahogy olvasgattam, 15,6 colos méretben számomra valszeg az Asus K53SV vagy az Acer 5750 lehet a befutó, de leírom mik azok a szempontok amik fontosak lennének.

max 150k keret
photoshop, videószerkesztés az elsődleges cél amit szeretnék ha menne gond nélkül, azt túlélem ha vmi játék nem megy, stb.
Jó lenne minnél hosszabb akkuidő

Egyenlőre a 2 év gari miatt az asus felé hajlik a vétel. Érdekelne továbbá, hogy 13-14 col körül mi a bestbuy 150k körül. Ha mostanában elhangzott ez a kérdés elnézést. :B
Légyszi erősítsetek meg, vagy adjatok tanácsot hogy mi legyen, mert nem vagyok egy határozott fajta :B

(#12443) Aslan


Aslan
aktív tag

Üdv mindenkinek!

Érdekes dolgot vettem észre.
Vinyót cseréltem a Lenovo Y560-asomban, így újrahúztam a rendszert, felraktam a drivereket, minden működik a Lenovo SlideNav program kivételével. Nem értem mi lehet a baja. Egyszerűen nem reagál semmire. (Lenovo Y560 tulajok tudják miről van szó.) Esetleg valaki nem tudja mi lehet a gond?

SAMSUNG GALAXY S20+ 5G - azé me jóóó!

(#12444) Borote válasza Thomas_ (#12440) üzenetére


Borote
addikt

Szerintem máshol sem lesz olcsóbban :D pedig én is örülnék neki..........

[ Szerkesztve ]

(#12445) SeniorTilla válasza SeniorTilla (#12426) üzenetére


SeniorTilla
veterán

Pontosabban 13 500 a 8740w 3DMark eredménye. Megnéztem, tegnap rosszul emlékeztem.

HP notebookok és ALL-IN-ONE PC-k kedvező áron, gyártói garanciával, számlával. ÚJ gépek a HP RENEW programból, hivatalosan forgalmazva.

(#12446) SeniorTilla válasza Thomas_ (#12440) üzenetére


SeniorTilla
veterán

Ha komoly és megbízható gépet akarsz, akkor inkább a neves gyártók gépei között keresgélj, ne az összerakós oldalakon, ahol noname gépeket árulnak.

HP notebookok és ALL-IN-ONE PC-k kedvező áron, gyártói garanciával, számlával. ÚJ gépek a HP RENEW programból, hivatalosan forgalmazva.

(#12447) Borote válasza SeniorTilla (#12446) üzenetére


Borote
addikt

Én úgy hallottam, hogy ezek a Schenker féle, meg ehhez hasonló gépek azért egészen jók :B

(#12448) SeniorTilla válasza Borote (#12447) üzenetére


SeniorTilla
veterán

Elég sokáig dolgoztam anno egy hasonló stratégiájú cégnél. Nálunk is össze lehetett válogatni a konfigot, ami üzletileg előny volt. A gépek viszont meg sem közelítették a márkás modellek minőségét.

Végülis te tudod, hogy mire költöd a pénzedet. Ha megvan, írd majd meg a tapasztalataidat, kíváncsi vagyok.

HP notebookok és ALL-IN-ONE PC-k kedvező áron, gyártói garanciával, számlával. ÚJ gépek a HP RENEW programból, hivatalosan forgalmazva.

(#12449) T-unit válasza Kriccs (#12441) üzenetére


T-unit
őstag

A530.

üdv.

(#12450) T-unit válasza Déve (#12442) üzenetére


T-unit
őstag

15"-ból K53SV, 14"-ból meg ez 3év garira bővítve 120k, annyiért meg 14" jobb vga-sok közül is jó vétel, régi hd5470-nél ráadásul fokkal gyorsabb is. Ha jobb lenne kevesebből megúszni ez, ha belefér bőven asus is, azért inkább azt venném, súly különbség is ilyen 500g össz, illetve sokan ma már asztali helyett is veszik és csak néha hordozzák, ilyen esetben meg mindenképp a 15,6".

üdv.

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Milyen notebookot vegyek? (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.