Hirdetés

2024. június 15., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Milyen notebookot vegyek? (téma lezárva)

Hozzászólások

(#12701) ciry válasza MomoSinX (#12700) üzenetére


ciry
őstag

Ha már a felét megbírja, az közel 550-es szint :)
Óvatosan kell emelni az órajelet+folyamatosan tesztelni a károlyt, meg figyelni a hőmérsékletet, úgy nem lehet baj.

"Csak semmi buzulás!"...

(#12702) Bikkrom válasza ciry (#12699) üzenetére


Bikkrom
senior tag

A core ugyanaz a GT525-540-550-nél. Pár támogatás maradt ki a GT525-ből a másik kettőhöz képest. A másik konkrétan ezzel a témával foglalkozó topicban már kommenteltem a mai eredményeket. Egy GT540-et húztam az 550 szintjére. Minden probléma nélkül stabilan megy 1-2 C° eltéréssel. Később megpróbálom feljebb tolni még. De már ezzel is bőven elégedett vagyok, csak úgy heccből még a GT555-öt megpróbálom beérni. ;] Igaz ott már jóval fölé kell mennem órajelben, mert architektúrában is rendesen eltér. GDDR5+192bit a GDDR3+128 helyett stb. Na de majd meglátjuk. :))

Sic vis pacem, para bellum! - Ha békét akarsz, készülj a háborúra!

(#12703) ciry válasza Bikkrom (#12702) üzenetére


ciry
őstag

Hajráhajrá :C

"Csak semmi buzulás!"...

(#12704) Borote válasza Bikkrom (#12702) üzenetére


Borote
addikt

A GDDR5-ös GT555M-nek csak 128 bit a bus szélessége...
Hmmm, ahogy nézem, csak órajel tekintetében tér el egymástól a GT540M és a GDDR5-ös GT555M... (A DDR3-as 555-ösben van 144 shader és 192 bit-es bus).

(#12705) MomoSinX válasza Borote (#12704) üzenetére


MomoSinX
aktív tag

Eszerint a GDDR5 ígyis 1 fokkal gyorsabb:

We tested the gaming performance of the GeForce GT 555M with DDR3 graphics memory in a pre sample of the Dell XPS 17. The synthetic benchmarks show a performance slightly above the old GeForce 9800M GT. GDDR5 versions should be slightly faster. Therefore, nearly all current demanding games should run fluently in 1366x768 and high detail settings. Only extremely demanding games like Metro 2033 will only run in medium detail settings. Older and low demanding games like Fifa 11 should run in high detail settings and Full HD resolution.

Szerk: Persze a kül nem egetrengető.

[ Szerkesztve ]

(#12706) Borote válasza MomoSinX (#12705) üzenetére


Borote
addikt

Ebben a témában jelenleg nem hiszek a Notebookcheck-nek, ugyanis a bus szélességét sem tudják, hogy változhat, illetve ugyan ez igaz a magok számára is.....

(#12707) premi válasza MomoSinX (#12695) üzenetére


premi
csendes tag

Köszi a gyors választ. Várom a holnapi jelentkezésed :)
Még annyi h a benne lévő i3 proci nem kicsi? az árához képest?

(#12708) MomoSinX válasza Borote (#12706) üzenetére


MomoSinX
aktív tag

Annyira sztem sem meggyőző, mert ez az állítás is olyan hogy szerintük gyorsabb kéne hogy legyen. Aztán a gyakorlatban lehet nemúgy van. Bár a személyes tapasztalatom szerint a gyorsabb ram az jobb eredményt produkál. Volt dolgom DDR2-es vidikarival meg GDDR3-al és a kül az ég és föld volt, persze ezt még akkor lehetett teszteleni rendesen amikor több ugyanolyan kártya volt a piacon, csak eltérő rammal. Ami nekem volt pl egy régebbi ATi X1650 PRO DDR2-es verzióban, de ugyanez létezett GDDR3-al is, ami jobb volt. Persze a GT555M-ek nem ugyanolyanok felépítésben(a bus és az egységek m iatt), így konkrétan nemtudunk állítani semmit. Max olyan tudna konkrét eredményt mondani aki ugyanazt a konfigot letudta tesztelni annyi küllel h GDDR3 és GDDR5-el is kivolt próbálva. De az biztos hogy a 2 kártya nagyon hasonló teljesítményben van, csak hol úgy hol így oldották meg hogy hozza a színvonalat.

(#12709) MomoSinX válasza premi (#12707) üzenetére


MomoSinX
aktív tag

A proci ne tévesszen meg, a határig kifogja nyomni azt a GT555M-et. Sem kártya sem proci limit nem lesz. Ez köszönhető annak hogy ez 1 új kiépítés, hiába azon belül a leggyengébb. Jobb proci inkább már a nagyon top mobil vidikariknak kell, mint pl az új ati 69xx széria. Ha jobb procis verziót veszel sztem az maximum a nagyon proci igényes stratégia játékokon fog látszani (vagy erősen kártyalimit lesz). De 200 000-ért akkor is best buy i3-al is.

Szerk: Nembeszélve arról hogy csak a jobb proci miatt elkérhetnek +50 000-et, és azért nem világmegváltó kül van közöttük.

Szerk 2: Ja és minek a jobb proci ha vga limited van xD, játékban nem veszed sok hasznát, max másolás folyamatoknál, vagy videószerkesztés, vagy minden alkalmazásnál ami proci igényesebb.

[ Szerkesztve ]

(#12710) LOTR válasza ciry (#12689) üzenetére


LOTR
addikt

bementem a notiért, erre mondták még nem jött meg a szállítmány, csak 16:00kor fut be
erre leléptem, 3 perc telik el csörög a telefon, hogy küldtek emailt, hogy nincs gép, de ajánlanak helyette másikat... csörtetek vissza, hogy akkor rákérdezzek mit tudnak erről, sajna csak megerősítették... úgyhogy lemondtam az egész rendelést

ez elmond mindent a szerencsémről, akartam rendelni ipontól, mysofttól majd a4teamtől és mindenhol elfogyott, most azért sem rendelek, majd következő héten csak...

One Ring to rule them all

(#12711) premi válasza MomoSinX (#12709) üzenetére


premi
csendes tag

és mennyit bír kb az aksija? mivel soxor ki kell mennem ügyfélhez.

(#12712) MomoSinX válasza premi (#12711) üzenetére


MomoSinX
aktív tag

Nos, erről nemmerek fix állítást mondani, de énszerintem 3 órát biztos (aztán lehet többet is, attól függ mitcsinálsz), de aki már rendelkezik vele az megerősíthetne egy pontosabb értékkel. (Ha játszasz akkor hamar kimerítheted talán 1/másfél óra folyamatos játék után)

(#12713) rizso válasza premi (#12711) üzenetére


rizso
addikt

Ha nem töltesz az ügyfélnél fél napot, akkor nem lesz semmi gond, bírni fogja akksiról! Nálam olyan 4-5 óra körül megy 30-40%-os fényerővel netezéssel és pár háttérben futó alkalmazással.
Volt még valami kérdés? :)

Eladó cuccok: Panasonic Lumix 25/1.7 m4/3 objektív | új iPhone 15 Pro Max "padlizsán" színű bőr tok | fekete Samsung S21 Ultra Smart View tok (pár alkalommal használt) | Samsung Wireless Dual charger

(#12714) Mopar426 válasza rizso (#12713) üzenetére


Mopar426
tag

Csak megerősíteni tudom. Hasonló értékeket kaptam én is. :)

Hope for the best, plan for the worst!

(#12715) Maddoxtomi


Maddoxtomi
tag

Végre eljött ez a nap is! A saját laptopomról írom nektek ezt a beszámolót! Először is szeretném megköszönni mindenkinek aki segített nekem bármilyen formában kiválasztani az első hordozható gépemet. Végül egy Dell XPS l702x gépet vettem.
Paraméterei röviden: 17" kijelző, 3Gb RAM (aszem 16ig bővíthető) 320Gb-os HDD (2db HDD hely van venne egyenként 1TB a max amit kezelni képes) Nvidia Gforce 550m, JBL hangszórók. Azt hiszem ezek a lényegesebbek.
Először leírom a negatívumokat, igen sajnos ilyenek is vannak:
Az első, és számomra legzavaróbb (nem teljesen a gép, sokkal inkább a mai trend hibája) a fényes kijelző. Ez rettenetes, és szabadban tényleg szinte használhatatlan, bár kisebb kompromisszumokkal azért még elmegy full fényerőn, ami a gépnél nagyon erőteljes.
A második már kevésbé zavaró (és szintén csak azért van jelen mert mostanában ez a "menő"), ez pedig a szigetes billentyűzet között meghúzódó csillogós felület. Ez már azért is bosszantó, mert a gép anyaghasználata hibátlan, és nem lehet rajta olyan pontot találni ami gyűjtené az ujjlenyomatokat. Erre idetesznek 1 ilyen igénytelen csillogós vackot, amit lehet tisztítani naponta vagy tiszta zsír lesz :(( .
Pozitívumok:
A billentyűzet hihetetlenül kényelmes, csendes, tágas, egyáltalán nem horpad, még erős nyomásra sem, nemhogy gépelésnél. Ez teljesen tökéletes lenne, ha nem lenne az fent említett csillogós vacak a billentyűk között.
A hangzás. Rémisztő, hogy mire képesek a kicsi JBL hangszórók. Nemhogy egy szobát, de a ház (nem kicsi) egész felső emeletét betöltötte (8szoba), persze a mély hangok elvesztek a nagy térben, de azt hogy a laptop tökéletes mély hangokkal töltsön meg hatalmas teret gondolom senki nem várja el.
Hűtés: Ajánljatok már legyetek szívesek valami jóféle programot ami kijelzi a gép egyes részeinek hőmérséklet adatait, mert nem használtam még ilyet, nem tudom melyik lenne jó? Egyenlőre a hűtésről annyit tudok írni, hogy nagyon csendes, szinte nem is hallani, a gép pedig picit sem meleg, 4kor kaptam meg most már ha jól számolom 2 és fél órája megy.
Kijelző: Sötétebb helyen, ahol a fényes felület ellenére sem jelentkezik a "tükör" hatás, nagyon jó, 30-50%-os fényerővel is kiválóan használható. Betekintési szöget nem rosszak.
Vegyesen:
Aksi: 2 és fél óra után fullról most van 33%on és a gép szerint még 1óra 10 perc van hátra neki. Ezt 60%os fényerőn és folyamatos wifi használattal produkálta. Sajnos ez nem a legjobb eredmény, bár ha azt nézzük, hogy mekkora ez a gép és milyen erős akkor nem is olyan rossz.

Egyenlőre ennyi jutott eszembe majdnem 3 óra használat után, ha bármilyen kérdés van írjátok meg szívesen válaszolok!

(#12716) pvt.peter válasza ghiro (#11292) üzenetére


pvt.peter
őstag

sikerült képeket készítenem az Asus N53SV billentyűzetéről,
ha magyar lokalizációs akkor bizony így kell(ene) kinéznie...

amugy a konfig pontos neve, Asus N53SV-SX161V

kép 1
kép 2
kép 3
kép 4
kép 5

Ez egy .50-es rombolópuska, elég szép visszarúgással.

(#12717) Z86 válasza Maddoxtomi (#12715) üzenetére


Z86
őstag

Az aida64 kijelez mindenféle hőmérsékletet.

(#12718) Ace Ventura


Ace Ventura
addikt

#12672 -re esetleg?

Üres az ágyam, mint a koponyám, csészémben felforr a hideg tej... az élet egy pénzdarab, feldobom néha.... de tudom mi a fontosabb: az írás, nem a fej

(#12719) Z86 válasza Ace Ventura (#12672) üzenetére


Z86
őstag

Erre én a szokásos Fujitsu A530-at mondanám, a zsanérjait kifejezetten dicsérték, a hűtésére pedig nem volt panasz.

(#12720) rizso válasza Ace Ventura (#12718) üzenetére


rizso
addikt

Én múltkor a laptopszalonnál nézegettem gépeket ismerősnek, és volt 1-2 Lenovo, amik egész jól össze voltak rakva, felszereltségük és az áruk is baráti volt. Pontos típusokra nem emlékszek, de az biztos, hogy Ideapad-ek voltak...Esetleg ha van lehetőségetek, akkor nézzetek be 1-2 bolthoz, ahol ki vannak állítva Lenovo gépek (laptopszalonnál biztosan lesznek).

Eladó cuccok: Panasonic Lumix 25/1.7 m4/3 objektív | új iPhone 15 Pro Max "padlizsán" színű bőr tok | fekete Samsung S21 Ultra Smart View tok (pár alkalommal használt) | Samsung Wireless Dual charger

(#12721) windlord


windlord
őstag

Egy kis segítséget szeretnék kérni Tőletek!

Ismerősöm laptopot szeretne venni, de én abszolúte nem foglalkoztam a témával már évek óta...

Az ár 100-120kHuf körül kellene, hogy megálljon!
Használat:
- Office alkalmazások.
- Filmek (esetleg hd) futtatása, kiterjesztése tv -re.
- Játék annyira nem.

Tudnátok ajánlani masinát?!
Esetleg linket ahonnan lehetne rendelni?!

Előre is köszönöm!
Üdv.,
windlord

(#12722) Bikkrom válasza windlord (#12721) üzenetére


Bikkrom
senior tag

A játék annyira nem mit takar? :D Néha néha a 2-3 éves gamek előkerülnek? Akkor ez vagy ez jó választás.

Sic vis pacem, para bellum! - Ha békét akarsz, készülj a háborúra!

(#12723) windlord válasza Bikkrom (#12722) üzenetére


windlord
őstag

Köszönöm!
Amúgy én is titkon a 2-3 éves játékokra gondoltam...

Arra mit mondanál, ha játékról nem szólna?

(#12724) szeszab


szeszab
tag

Az egyik fórumozó nem régen irta, hogy nincs az Y570es zsanérjaival megelégedve, mert még gépelésnél is beremeg a kijelző. Mit tapasztaltatok ebből? Va. Használat közben barmilyen belengése? Mert holnap rendelném meg és nem szeretnék csalodni

(#12725) rizso válasza szeszab (#12724) üzenetére


rizso
addikt

Én is a "beremegéstől" féltem, de pozitívan csalódtam: jók a zsanérok!

Eladó cuccok: Panasonic Lumix 25/1.7 m4/3 objektív | új iPhone 15 Pro Max "padlizsán" színű bőr tok | fekete Samsung S21 Ultra Smart View tok (pár alkalommal használt) | Samsung Wireless Dual charger

(#12726) Bikkrom válasza windlord (#12723) üzenetére


Bikkrom
senior tag

Arra bőven elég ez a 6470-es kártya ami a két linkelt gépben van. Mármint a 2-3 éves játékokra. A maiak is mennek rajta legalacsonyabb grafikán.
Ha mai játékokat is élvezhető grafikán akarsz futtatni akkor 150ezer körül kezdődnek a gépek.

Sic vis pacem, para bellum! - Ha békét akarsz, készülj a háborúra!

(#12727) szeszab válasza rizso (#12725) üzenetére


szeszab
tag

Akkor semmi nincs, vagy csak minimális?

(#12728) gotz


gotz
tag

HP Pavilion DV6 6001 teszt írásához keresek alanyokat, akik segítenének kipróbálni játékokat (:

(#12729) Black Smile


Black Smile
csendes tag

Sziasztok!
A szüleimnek szeretnék venni egy notebook-ot min. 15,6-os méretben. Csak internetezéshez kellene, fussanak rajta a youtube-os HD videók, facebook, stb., és a Civ3 (ezt a feltételt gondolom minden ma kapható gép teljesíti).
A legfontosabb a megbízhatóság lenne, minél hosszabb garanciával. Lehetőleg legyen rajta valamilyen Windows verzió is.
Árban 100-130 ezer Ft-ért (vagy olcsóbban :) ) tudtok ajánlani valamit?

Köszi
Sz.

(#12730) Bikkrom válasza Black Smile (#12729) üzenetére


Bikkrom
senior tag

Hét hozzászólással feljebb. ;) Az egyiken van windows, meg minden feltételt teljesít amit leírtál.

Sic vis pacem, para bellum! - Ha békét akarsz, készülj a háborúra!

(#12731) Black Smile válasza Bikkrom (#12730) üzenetére


Black Smile
csendes tag

Szia,
köszi, ezeket láttam, de csak két év garancia van rájuk. Ezekhez hasonló jó lenne, 3 év garanciával.
Többször említettétek Fujitsu Lifebook A530-at, ezt ajánlanátok, vagy inkább a fent linkelt HP G62-őt?

(#12732) rizso válasza szeszab (#12727) üzenetére


rizso
addikt

Lényegében nincs. Az Y560-nál masszívabb, stabilabb! És "mágnesesen rögzül", tehát nyílik ki csak úgy...

Eladó cuccok: Panasonic Lumix 25/1.7 m4/3 objektív | új iPhone 15 Pro Max "padlizsán" színű bőr tok | fekete Samsung S21 Ultra Smart View tok (pár alkalommal használt) | Samsung Wireless Dual charger

(#12733) tevfik


tevfik
tag

Hello!

A minap fogtam egy core dou notit magam előtt és megtetszett a gyorsasága :)

Az enyém asus k50c celeronos sx002 lecserélném most...

ezeket néztem

Asus K52N-EX066D AMD Athlon 2 Dual-Core P320 2.1GHz
HP-Compaq 620 Intel Core 2 Duo T6670 2,20 GHz

Van különbség a két proci között gyorsaságot illetően? Jobb a Core i3? pl . Acer AS5742-3372G32MN ( bár volt acerem és atomjaira hullott)

Esetleg ha valaki tud ajánlani még hasonló kaliberű munkára használható gyors gépet szívesen fogadom.

árban 80-100

thx :DDD

(#12734) ciry válasza Black Smile (#12731) üzenetére


ciry
őstag

Erre 3 év garancia van, 4-5 évre kiterjeszthető(ha az a legfontosabb).
Ez se rossz ajánlat szerintem.

"Csak semmi buzulás!"...

(#12735) MomoSinX


MomoSinX
aktív tag

Na megjött a Y570, a hangja nagyon szép, az lenne az első kérdésem hogy hogyan tudok átváltani a nvidia karira, vagy játék közben átvált? És hogy az internetet hogy állítom be, mert ha csak átdugom akkor nemmegy.

(#12736) rizso válasza MomoSinX (#12735) üzenetére


rizso
addikt

Legegyszerűbb (kézi) megoldás: az elején (jobb oldal) lévő krómozott "pöcköt" húzd el, és átvált. Ha a gt555 aktív, akkor világít egy kis led is. Amúgy nvidia vezérlőpulrban is be tudod állítani rendszer illetve program szinten, hogy mikor melyik legyen aktív. Tehát ha elindítasz egy játékot, akkor automatikusan a dedikált gpu-ra vált át.
Net: IP beállítás?

Eladó cuccok: Panasonic Lumix 25/1.7 m4/3 objektív | új iPhone 15 Pro Max "padlizsán" színű bőr tok | fekete Samsung S21 Ultra Smart View tok (pár alkalommal használt) | Samsung Wireless Dual charger

(#12737) MomoSinX válasza rizso (#12736) üzenetére


MomoSinX
aktív tag

Köszi!

Hm, lehet az ip nemstimmel, nemtudom, annyira nem értek ehez az internetbeállításhoz mert itt a szerelők is bedugták aztán pöccre ment. De még próbálkozom.

(#12738) poga válasza MomoSinX (#12737) üzenetére


poga
csendes tag

Na megjött nekem is az Y570. Eddig jó gépnek tűnik, mondjuk még csak most próbálgatom.
Amúgy ha formatolni szeretném, kell valami óvintézkedés tenni előtte?

[ Szerkesztve ]

(#12739) MomoSinX


MomoSinX
aktív tag

Gondolom hogy alkalmazásnál váltson a vidikari akkor az automatikus kiválasztás kell, de a manuális is működik rendesen.

(#12740) MomoSinX válasza poga (#12738) üzenetére


MomoSinX
aktív tag

Énis most próbálgatom még.

(#12741) ciry válasza tevfik (#12733) üzenetére


ciry
őstag

Ha a teljesítmény az első

Cseppet leveri mindkettőt az i3:

"Csak semmi buzulás!"...

(#12742) MomoSinX válasza rizso (#12736) üzenetére


MomoSinX
aktív tag

Hogy állítom be az ipt? Azt írja vlmi nem érvényes.

(#12743) rizso válasza poga (#12738) üzenetére


rizso
addikt

Mindenképpen írd ki a gyári lemezképet (kb. 4 DVD)! Addig ne csinálj semmi formázást, particionálást, másik win felrakást!

MomoSinX: ment pü!

[ Szerkesztve ]

Eladó cuccok: Panasonic Lumix 25/1.7 m4/3 objektív | új iPhone 15 Pro Max "padlizsán" színű bőr tok | fekete Samsung S21 Ultra Smart View tok (pár alkalommal használt) | Samsung Wireless Dual charger

(#12744) dkface válasza ciry (#12741) üzenetére


dkface
aktív tag

valahol 50%-nál is nagyobb az i3 előnye :)

(#12745) somasz


somasz
addikt

Üdv!
Pár hónapon belül valószínűleg notebookot kell vennem. Bruttó 160-nál ne legyen drágább!
Feltételeim:
-Legyen friss, modern technikájú, hogy ne induljon hendikeppel, ha eladásra kerülne a sor.
-Legyen jóval minőségibb, mint a Dell N5010, attól a falra másztam, a sok szar műanyag, meg ujjlenyomatfogó felület...
-ODD megléte nem szükségszerű, most is alig használok dvd-t.
-Kijelző méretben 13-15,6-ig nézelődnék. A kisebb valószínűleg jobb lenne, itthon van nagy kijelző.
-Nem szükséges rá oprendszer, hogy még olcsóbb legyen.
-Nem fontos a merevlemez kapacitás, mert gyanítom, hogy belekóstolok az ssd-k világába.
-Hasonló legyen az Acer TimelineX szériához, ugyan még nem próbáltam, de a képeken meggyőző.
-Videókártya nem feltétel, ha játszani akarok, ott az asztali, azt olcsóbb fejleszteni.
-Nagyon jó lenne a mattkijelző, de tudom, hogy ez nem az az árkategória.
-Memória: 2-4gb szinte mind1, 4-ig minimum legyen bővíthető.
-Megbízhatóság.
-Esetleges CAD programcsokor futtatása ne okozzon gondot.
Érdekelne, hogy mik a legjobb vételek szerintetek?
Be van-e jelentve olyan notebook, amire érdemes várni? Szeptember környékén vásárolnám, úgyhogy ráérek, árak csak mennek lejjebb. Tudom, hogy korai az érdeklődés, de kiváncsi vagyok a felhozatalra.

Minden választ, ötletet szívesen várok! :R

Eladó üzleti laptopok számlával, garanciával: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/somasz/index.html

(#12746) rizso válasza somasz (#12745) üzenetére


rizso
addikt

Szerintem térjünk vissza rá, mikor aktuális lesz a vásárlás! Ahogy te is írtad, pár hónap alatt sok minden változhat (ár, kínálat) ;)

Eladó cuccok: Panasonic Lumix 25/1.7 m4/3 objektív | új iPhone 15 Pro Max "padlizsán" színű bőr tok | fekete Samsung S21 Ultra Smart View tok (pár alkalommal használt) | Samsung Wireless Dual charger

(#12747) somasz válasza rizso (#12746) üzenetére


somasz
addikt

Tudom, mindenesetre mindig túl hamar ráizgulok a témára, ha valamit vennem kell :B

Eladó üzleti laptopok számlával, garanciával: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/somasz/index.html

(#12748) MomoSinX válasza rizso (#12746) üzenetére


MomoSinX
aktív tag

Nincs azonosított hálózat, hmm h tudnám rávenni h azonosítsa .D.

(#12749) ciry válasza somasz (#12747) üzenetére


ciry
őstag

Ugyanígy vagyok én is, el se adtam még a kocsit, de már spekulálok, hogy mennyi marad belőle laptopra :F
Mondjuk 1-2 héten belül eldől minden.

"Csak semmi buzulás!"...

(#12750) Bikkrom válasza somasz (#12745) üzenetére


Bikkrom
senior tag

Acer 5820TG, 5750G. AsusK53SV. Dell nem tudom mit alkotott a gyenge 5010 óta, érdemes lehet benézni a Dell topikba mit tud az 5110. Lenovo Y560 még talán. Jelenleg ezeket figyelgesd, de addigra úgyis lesz jobb vétel. :D
Mondtad, hogy játékra az asztalit fogod használni és a videokártya nem feltétel. De megemlítetted a CAD progikat amihez azért mégiscsak kellene. :DDD Ezek mindegyikében van jó vga. Szeptemberig úgyis változik a piac, de most ezekből lehetne szemezgetni.

Sic vis pacem, para bellum! - Ha békét akarsz, készülj a háborúra!

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Milyen notebookot vegyek? (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.