Hirdetés

2024. június 18., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Milyen notebookot vegyek? (téma lezárva)

Hozzászólások

(#12751) szeszab


szeszab
tag

A pesti vagy a pécsi laptopszalonból rendletetek Y570-est? Van különbség?

(#12752) MomoSinX válasza szeszab (#12751) üzenetére


MomoSinX
aktív tag

Én nem tudom melyikből jött, de az oldalon rendeltem de sztem ugyanolyat kapnál mind2 től, az enyém ami ma jött meg teljes egészében megfelel a leírásnak, minden korrekt volt.

(#12753) poga válasza szeszab (#12751) üzenetére


poga
csendes tag

Fogalmam sincs. a webshopból. de most nézem és a pécsiből van a számla, szal sztem onnan küldték.

(#12754) Maddoxtomi


Maddoxtomi
tag

Üdv!

Egy kérdésem lenne, mégpedig az, hogy amikor a laptopomon (dell xps l702x) valamilyen zenét hallgatnék és feljebb veszem a hangerőt beleremeg az egész gép. Ez mennyire egészséges? Bírja a gép vajon hosszú távon, vagy kapcsoljam ki a subwoofert az a biztosabb??

(#12755) MomoSinX válasza szeszab (#12751) üzenetére


MomoSinX
aktív tag

Megnéztem az én számlám, az enyém is a pécsiből jött.

(#12756) somasz válasza Bikkrom (#12750) üzenetére


somasz
addikt

Köszi!
5820TG tetszene, de nem találtam sandy-set :B Valamint nem 3 év garosak sajna...
Nem tudom, mennyire vga-igényes egy CAD, nem állandóan azon dolgoznék, abban biztos vagyok, hanem az asztalin. Amolyan szükségmegoldásnak kéne, hogy ha kell, azon is elfusson. Köszönöm, igyekszem majd a vásárláshoz közelebb jelentkezni... :B :R

[ Szerkesztve ]

Eladó üzleti laptopok számlával, garanciával: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/somasz/index.html

(#12757) MomoSinX válasza Maddoxtomi (#12754) üzenetére


MomoSinX
aktív tag

Azt a berezgést a hang okozza, nos nemtudom mennyire káros a laptopra nézve, de nekem asztalin nemtörtént semmi tőle amikor néhanapján úgy bömböltettem.

(#12758) energy_ válasza dkface (#12744) üzenetére


energy_
senior tag

és p6100hoz képest mennyi elönye van egy i3-350mnek? pl átlagos netezgetés mellett van különbség a 2 proci között? és ha p6100 is kihajtja az 5470et akkor játékban érezhető?

(#12759) G-lader


G-lader
tag

Sziasztok!

Tanácsotokat szeretném kérni laptop vásárlásához:
A laptopot játékra nem használnám, főleg office jellegű munkavégzésre használnám (itt a nagyobb acces adatbázisokkal való munka terheli a gépet), illetve grafikai munkára (Corel, PS), meg azért az is jó lenne, ha virtuális gépet szépen tudnék futtatni rajta. Ami még nagyon fontos lenne számomra az a megbízhatóság, az hogy ne hibásodjon meg, és ha mégis esetleg meghibásodna a szerviz ne üljön rajta hetekig. (HP kizárva, amik szerintem szóba jöhetnek az a DELL, a Lenovo, ill. a Toshibát ajánlották még)

Nagyjából az alábbi konfigra gondoltam:
Processzor i3-i5 Sandy Bridge (vagy hasonló AMD) (A mostani P6100 is tetszik, de jó lenne ha azt azért túlszárnyalná)
Memória 8GB-ig bővíthető
Videókártya jó lenne ha nem csak a integrált intel vacak lenne
kijelző 15,6 vagy kisebb
Vinyó 7200rpm-es
Min 2év garanciával (vagy vásárolt garancia kiterjesztéssel)

Mindezt OEM win7-el 200e alatt szeretném, win nélkül meg ugye 200-win7 ára alatt.

Szóval ha tudnátok ajánlani erre jó gépet, akkor ne tartsátok magatokban :)

[ Szerkesztve ]

(#12760) Rich49


Rich49
tag

Sziasztok!

Notebookot szeretnék venni,a kérdés az,hogy melyiket érdemes.
Legfoképpen munkára lenne,ezért a processzor teljesítménye,illetve a ram kapacitása elonyt
élvez.
A plafon az 280e lenne,de minél olcsóbb,annál jobb.
Néztem már jópárat,de nem igazán tudok donteni,mert akkora az árkulonbség,a teljesítmény
meg majdnem megegyezo."Gagyit" meg nem akarok venni,hogy a teljesítmény jó,másnap meg széthullik..

Tehát ezek lennének:

Asus
Asus2
Dell

Szerk: Persze más típusu is lehet.

Mint fentebb írtam,munkára kellene,ezért i7 kotelezo,illetve minimum 4gb ram.

A válaszokat elore is koszonom.

Udv

[ Szerkesztve ]

(#12761) Bikkrom válasza G-lader (#12759) üzenetére


Bikkrom
senior tag

A Lenovo Y570 ami jó választás lenne ennyiért, ezekkel a feltételekkel.

[ Szerkesztve ]

Sic vis pacem, para bellum! - Ha békét akarsz, készülj a háborúra!

(#12762) ciry válasza Rich49 (#12760) üzenetére


ciry
őstag

[link]

"Csak semmi buzulás!"...

(#12763) G-lader válasza G-lader (#12759) üzenetére


G-lader
tag

Ami még nagyon fontos lenne, az az hogy legyen hozzá 32-bites driver támogatás!!!

Ja ha esetleg 200 alatt is tudtok olyan konfigot ami eltér az általam leírtaktól, de a leírt munka jellegének, teljesítményigényének megfelel akkor azt is várnám.

(#12764) Z86 válasza Rich49 (#12760) üzenetére


Z86
őstag

Ha munkára kell a gép, akkor én nem ezek közül választanék.
280k -ból már kijön egy renew Elitebook 8540p, egy új Tinkpad T520 vagy pl. egy Latitude E6520. Igaz ezekben csak i5-ös proci lenne, de normális nagy felbontású kijelző, rendes billentyűzet stb. Ezek nem is gagyik.
Nem tudom mennyire teljesítményigényes dolgokat futtatsz, de mindenesetre szerintem érdemes lenne ezt a vonalat is átgondolni.

(#12765) G-lader válasza Bikkrom (#12761) üzenetére


G-lader
tag

Erről vagy Erről mi a véleményetek? Illetve magával az eladóval van tapasztalatotok?

[ Szerkesztve ]

(#12766) Bikkrom válasza G-lader (#12765) üzenetére


Bikkrom
senior tag

Nagyon rövid a leírásuk, de így elsőre annál amit fentebb linkeltem sokkal gyengébbek. Hiába az i5. A VGA-ik az integrált vacaknál alig jobbak... Az i3-asban meg csak az integrált van. A 7200rpm sincs meg.

Sic vis pacem, para bellum! - Ha békét akarsz, készülj a háborúra!

(#12767) G-lader válasza Bikkrom (#12766) üzenetére


G-lader
tag

Köszi, én annyira nem értek ezekhez, ezért is érdeklődök.
És ha azokra szeretném használni amiket leírtam akkor (az általam adott hardverkövetelményektől eltekintve) esetleg létezik a célnak megfelelően erős, de olcsóbb megoldás?

Neten hol lehet az általad ajánlotzat legjobb áron berendelni?

(#12768) pvt.peter válasza Rich49 (#12760) üzenetére


pvt.peter
őstag

ASUS N53SV -t preferálom :)

Ez egy .50-es rombolópuska, elég szép visszarúgással.

(#12769) dkface válasza Rich49 (#12760) üzenetére


dkface
aktív tag

ezeket leköpnéd ha megtudnád milyen egy igazi thinkpaddal vagy latitude-al dolgozni a különbség ég és föld , és azért gyanítom egy i5 -ös processzor is képes azért kielégíteni az igényeket.

(#12770) Bikkrom válasza G-lader (#12767) üzenetére


Bikkrom
senior tag

Más gép nem nagyon jut eszembe ami minden feltételnek eleget tesz. De talán a többiek majd ajánlanak valami mást. :) Egyébként itt a fórumon az elmúlt 1-2 hétben elég sokal jelezték, hogy ilyet vettek. Maximálisan elégedett eddig mindenki. A keresővel szerintem megtalálod a tulajokat. Faggasd ki őket a gépről. :D
Eddig iPonon volt a legolcsóbb de tudtommal elfogyott az i3-as verzió. Ahogy látom First shopban is elfogyott az i3-as. Marad a laptopszalon.

Sic vis pacem, para bellum! - Ha békét akarsz, készülj a háborúra!

(#12771) G-lader válasza Bikkrom (#12770) üzenetére


G-lader
tag

Igen, láttam én is hogy többen vettek ilyet, majd még olvasgatok róla.

(#12772) szeszab


szeszab
tag

3 heti gondolkodás és variálás után ma végre megrendeltem az új laptopomat egy i5-ös Lenovo Y570 személyében. :DD :DD Majdnem egy hét lesz mire megjön a hosszú hétvége miatt, de legalább addig befejezem a vizsgaidőszakomat. :P

(#12773) rizso válasza szeszab (#12772) üzenetére


rizso
addikt

Gratula hozzá, jó választás!

Eladó cuccok: Panasonic Lumix 25/1.7 m4/3 objektív | új iPhone 15 Pro Max "padlizsán" színű bőr tok | fekete Samsung S21 Ultra Smart View tok (pár alkalommal használt) | Samsung Wireless Dual charger

(#12774) TomCat85


TomCat85
tag

Sziasztok!

Sürgősen kellene egy ismerősömnek egy notebook, kb. olyan paraméterekkel, mint a linken látható Fujitsu olyan 100 e HUF körül. Tudnátok ajánlani egy-két jó típust ? Köszi!

http://www.notebook.hu/notebook/fusi/amilo_pro/amilopro_v3205

Fontos, hogy 12-13"-os legyen, ill. hogy 3-4 USB, valamint optikai meghajtó legyen benne. Alapvetően "irodai" munkavégzésre, tehát nem játékra kellene.

[ Szerkesztve ]

(#12775) Rich49


Rich49
tag

Megfogadtam ciry javaslatát.z86,dkface-nak is koszonom a segítséget.

Mostmár csak egyetlen dolgot kell eldontenem.Egy számomra ismeretlen bolttól rendereljek
ugyan olyan áron jobbat,vagy iponból rosszabbat...ez itt a kérdés.
Talán valakinek van tapasztalata az uzlettel.

Tehát 2 lehetoseg

Radium
ipon

Szerintetek?

[ Szerkesztve ]

(#12776) MomoSinX


MomoSinX
aktív tag

Közben végeztem 1 kis tesztet, eddig 2 játékot nyomtam a Y570-en. GTA 4, hát mitmondjak megafullon 10-15 fps, de ez 1 elég igényes játék még az asztaliakat is megeszi. High-en már jobb az fps 20-25 de még aztsem mondanám élvezhetőnek. Mediumon hát, 30-40 körül, viszont a nagyobb részek és sok autó még okozhat szaggatást, így a low-medium keverékét ajánlom (és így bírja a full látástávolságot), 40-50 fps, néhol 30, a nagyobb részeken is tökéletesen folyamatos még. A másik alanyom volt a Bioshock, nos ez megaüberfullon is FPS túltengésben szenvedett. Nemsokára kipróbálom a Bioshock 2-őt, de sztem hasonló eredmények lesznek mint az 1-nél.

Szerk: Természetesen árnyékok off a GTA4-ben.

[ Szerkesztve ]

(#12777) Z86 válasza Rich49 (#12775) üzenetére


Z86
őstag

Inkább az iponból vedd, az a biztos. A radium átmatricázott külföldi lokalizációs gépeket árul, bizonytalan garanciális feltételekkel.

(#12778) szeszab


szeszab
tag

Mit lehet tudni az ipon-ról? Magyar gépeket árul? Megbízható? Mert most,hogy már egy másik boltból megrendeltem az i5-ös Lenovo Y570-emet, észrevettem,hogy majdnem ugyanannyiért ott van az iponnál a Hp DV6 6001 eh-ja, ami i7-es procival van szerelve. Nem lett volna az jobb vétel? Mennyit megy annak az aksija? Valószínűleg ez csak egy pánik,hogy jól döntöttem e. Segítsetek,hogy nem e jobb döntés a HP és akkor megpróbálom holnap valahogy lemondani a Lenovot.

(#12779) rizso


rizso
addikt

Y570 tulajok!

Hogy álltok a melegedéssel? Kicsit teszteltem most a kicsikét, és azt vettem észre, hogy a bal fölső sarok rendesen melegszik, a hangszóró tök meleg!

Eladó cuccok: Panasonic Lumix 25/1.7 m4/3 objektív | új iPhone 15 Pro Max "padlizsán" színű bőr tok | fekete Samsung S21 Ultra Smart View tok (pár alkalommal használt) | Samsung Wireless Dual charger

(#12780) Z86 válasza szeszab (#12778) üzenetére


Z86
őstag

Az iponnál nincsenek (eddig nem voltak) a fent említetthez hasonló problémák, az egyik legnagyobb forgalmú hazai számítógépes webáruház.

(#12781) szeszab válasza szeszab (#12778) üzenetére


szeszab
tag

Kérlek segítsetek,hogy a Lenovo jobb minőségű laptop, vagy a HP?

(#12782) szeszab válasza Z86 (#12780) üzenetére


szeszab
tag

És melyik gép tűnik jobb vételnek? HP DV6 tulajok milyen aksi üzemidőt tapasztaltak?

(#12783) Borote válasza rizso (#12779) üzenetére


Borote
addikt

Erre én is kíváncsi vagyok, illetve főleg a processzor és a videokártya melegedése érdekelne :)
Mondjuk a DV6-osok tekintetében is érdekelne ez.

(#12784) gotz válasza szeszab (#12782) üzenetére


gotz
tag

Az Intel HD-val 4 óra üzemidő, lehet kicsit több. Az AMD-vel meg kb. 1:40. :)

(#12785) gotz válasza Borote (#12783) üzenetére


gotz
tag

(#12786) Crytek


Crytek
veterán

Hopsz!

[ Szerkesztve ]

Next PC Upgrade: 2022

(#12787) szeszab


szeszab
tag

Úgy döntöttem,hogy marad a Lenovo, mivel nem hiszem,hogy kihasználnám a dv6-os i7-es processzorát, és több ésszerű érv szól a Lenovo mellett. Ezeket a tapasztalatokat köszönöm Rizsonak, akinek örök hála a segítőkészségéért!!!

(#12788) rizso válasza Borote (#12783) üzenetére


rizso
addikt

Tehát a hőmérsékletek...De inkább kezdeném a melegedéssel, amit érzékelünk. Dv6-nál a csuklótámasz bal oldala, míg az Y570-nél a bal hangszóró és környéke melegszik terhelés hatására.
Az Y570-nél a CPU hőmérséklete (eddig) max. 75°C körül volt, míg a Dv6-nál 90°C-ot is elérte (Everest) 1-2x.

Az Y570 amúgy a hétköznapi használat mellett is hűvösebb (és halkabb) valamivel.

szeszab: szívesen! Számomra a Lenovo "kedvesebb" - már csak azért is, mert nem gyűjti az ujjlenyomatokat...

[ Szerkesztve ]

Eladó cuccok: Panasonic Lumix 25/1.7 m4/3 objektív | új iPhone 15 Pro Max "padlizsán" színű bőr tok | fekete Samsung S21 Ultra Smart View tok (pár alkalommal használt) | Samsung Wireless Dual charger

(#12789) drzozo válasza rizso (#12779) üzenetére


drzozo
senior tag

Nálam a touchpad melegszik... Sehol máshol szinte. :D

(#12790) venta94


venta94
csendes tag

Nem tudom valakit érdekel-e, most jött meg az első új laptopom: Asus K53S
Az új ára 130k körül mozog és annyira nem értek hozzá de szerintem ebben a kategóriában az egyik legjobb... Nagyon gyors a gép, játékokat később tesztelem, egyenlőre nagyon meg vagyok vele elégedve. Nagyon jól néz ki, a fedlap érdes, a billentyűzet körül alumínium!

1 kérdésem van: ebben a notebookban egy Intel i3 2310-es proci van, úgy tudom Sandy Bridges de nem nagyon értek hozzá... Halottam, hogy be lehet úgy állítani mint ha több dupla annyi magos lenne a proci mint erdetileg, de nem tudom pontosan, hogy van ez. Hol lehet ezt beállítani és miben tudom kihasználni? Üdv!

(#12791) TomCat85 válasza TomCat85 (#12774) üzenetére


TomCat85
tag

Szóval vmi ehhez hasonló masinát 100 e HUF-ért tudnátok mondani ?! Köszi!

http://www.notebook.hu/notebook/fusi/amilo_pro/amilopro_v3205

(#12792) MomoSinX válasza rizso (#12779) üzenetére


MomoSinX
aktív tag

Én is tapasztaltam ezt a melegedést, de nagyon terhelő játékot kell nekiugrasztani hogy annyira bemelegedjen. Alapjáraton baromi hűvös.

(#12793) rizso válasza drzozo (#12789) üzenetére


rizso
addikt

Na én azt nem is figyeltem...Azt vettem észre, hogy felül melegszik. Konkrétan a pirossal jelölt résznél:

MomoSinX: Brink után vettem észre...Persze, alapjáraton nem melegszik, csak komolyabb terhelés hatására.

[ Szerkesztve ]

Eladó cuccok: Panasonic Lumix 25/1.7 m4/3 objektív | új iPhone 15 Pro Max "padlizsán" színű bőr tok | fekete Samsung S21 Ultra Smart View tok (pár alkalommal használt) | Samsung Wireless Dual charger

(#12794) ro_bert17 válasza TomCat85 (#12791) üzenetére


ro_bert17
őstag

De miben hasonlítson?
Használtak közt nézelődtél?

(#12795) TomCat85 válasza ro_bert17 (#12794) üzenetére


TomCat85
tag

Szia!

A megelőző hsz-ban ott volt. :-) 12" max. 13", 2 Gb mem. nem hátrány, 3-4 USB, optikai meghajtó.Irodai jellegű használatra, nem játékra kellene!

Használt nem érdekel, csak új! Köszi, aki tud segíteni!

[ Szerkesztve ]

(#12796) Bikkrom válasza TomCat85 (#12795) üzenetére


Bikkrom
senior tag

Ez a 12-13" elég szűk szegmens. Biztos nem fér bele a 14"-15"? Elég sok gépet tudnánk ajánlani 100ezer körül ha nem lenne az a kijelzőméret korlát... Súlyban nem nagy az eltérés ha amiatt kell a kicsi.

Sic vis pacem, para bellum! - Ha békét akarsz, készülj a háborúra!

(#12797) TomCat85 válasza Bikkrom (#12796) üzenetére


TomCat85
tag

Nem, a mérete miatt fontos alapvetően a 12-13". Sajnos ez kifejezett kérés, hogy ennél se nagyobb, se kisebb ne legyen. :-)

Amúgy nagyobb, 14-15" esetében nekem is lenne ötletem, de ebben a kategóriában nem találtam megfelelőt eddig...

[ Szerkesztve ]

(#12798) Thomas_


Thomas_
csendes tag

Samsung chromebook-ról van vmi infótok ár megjelenés ilyesmi? elég jónak tűnik a drága és sanszos h drága lesz... :S

(#12799) ro_bert17 válasza TomCat85 (#12795) üzenetére


ro_bert17
őstag

Csak nem értettem miben hasonlítson. Becsukva pl. mindegyik téglalap alakú. :U
100k-ért nem fogsz kapni új 12-13"-os gépet, amiben ODD is van. Vagy nagyobb büdzsé, vagy nagyobb méret.
Szerk: külső odd-vel esetleg?

[ Szerkesztve ]

(#12800) TomCat85 válasza ro_bert17 (#12799) üzenetére


TomCat85
tag

Igen, viszonylag kevés ovális laptop-ot láttam eddig... :U Ettől függetlenül még mindig ott volt az előző hsz-ban. :DDD

Ha valaki mégis találna vmi csoda folytán, kérem jelezze, köszönöm!

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Milyen notebookot vegyek? (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.