Hirdetés

2024. június 18., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Milyen notebookot vegyek? (téma lezárva)

Hozzászólások

(#12051) Bikkrom válasza coleen (#12047) üzenetére


Bikkrom
senior tag

Hmm, lejárt az 5 perc szerkesztés. :P
De ha már a garanciánál tartunk. Ha nem zavar a kék külső a 4820TG utódja a 4830TG már 3 év garival megy. Nagyon hasonló a két gép, csak a processzora gyengébb. Ami még akkor is bőven sok arra amire neked kell. 4830TG, árban ugyan ott vannak de szerintem megéri a 3 év gari+újabb szériás cuccok. Erről is itt a teszt: link. A 4820TGvel sincs gond zajban és melegedésben de ez még jobb.

Sic vis pacem, para bellum! - Ha békét akarsz, készülj a háborúra!

(#12052) Fricó


Fricó
aktív tag

Valakinek van jó rossz tapasztalata a Samsung notikról?
Ezt a tipust néztem ki magamnak: Samsung RF511 [link]

Jó ár-érték arányúnak tűnik, nagy felbontású lcd-vel, erős procival és jó erős videókártyával.

(#12053) aag válasza T-unit (#12048) üzenetére


aag
őstag

miközben csupán kemény 9k-val többért ott van a

Én általában ilyenkor meg szoktam nézni a két modellt és tészleteiben összevetem. Rendszerint gyengébb belsőrészűt ajánljátok jobbnak. Azért nem! Így nem szabad ajánlani szerintem! Például egy Intel Core i3-380M-es eMachineshez nehogy már egy Intel Dual Core P6000-es Toshibát hasonlítgassunk, mondván, hogy csak picivel drágább, de sokkal jobb. Ugyanis a két processzor között már eleve hatalmas a különbség. Persze ez most csak példa volt, de ezt látom itt sorozatban. Nem egyenrangú belsőrésszel hasonlítgattok, ajánlgattok és ezt én negálom.

(#12054) T-unit válasza Fricó (#12052) üzenetére


T-unit
őstag

Még jobb lenne ha tök ugyanezt a gépet lehetne kapni 150k körül inkább W7 nélkül, csomó embernek csak felesleg az előre telepített W7 kifizetése, mikor már jópáréve be lehetett eddig is szerezni, sima HD felbontás is bőven elegendő lenne ehhez a vga-hoz, ezek miatt kár majdnem annyit kérnek érte mint lenovo y570-ért.

üdv.

(#12055) aag


aag
őstag

Tessék, itt van két vas oprendszer nélkül, lényegében azonos áron. Ez és ez. Melyiknek mi a hibája, vagy előnye egymáshoz képest. De most ne általánosságokba írjatok. Ne fellenzősködjetek. Tessék tényszerűen megindokolni minden egyes kifogást, vagy előnyt.

Megmondom előre: Az eMACHINES a jobb ajánlat. De most ne én mondjam, írjatok ti. Majd én írom, ha valamiben "tévedtek". OK?

(#12056) coleen válasza Bikkrom (#12051) üzenetére


coleen
aktív tag

Köszönöm a gyors választ! A tesztet is átpörgettem, kimondottan korrekt amennyit ki tudtam belőle venni.
Mindenképpen megnézném előben, de sajna a MM-ban ilyen kategóriás Acerrel nem találkoztam.

(#12057) T-unit válasza aag (#12053) üzenetére


T-unit
őstag

MOBIL eszközökről van ebben a topikban továbbra is szó, más dolog ma már emberek 50% simán inkább asztali helyett használja otthon notit, azt épp megy valahova nagyritkán ahova kell sz.gép, magával viszi. Ezért mivel mobil, alapkövetelmény jobb esetben a kaszni+garancia kérdése, ráadásul iszonyat nem mindegy ma már, matt vagy fényes a kijelző, pláne szabadban napsütésben, itt rohadtul nem elég csak a proci nézése, lévén asztalinál is még ott van a tft monitor is +ba a "doboz" mellett... Lehet részletesebben az ajánlott 3év garis fujitsu lifebook-ról teszteket nézni/élőben tapogatni, és ugyanígy az emachine-al. Egyik 100k másik +9k. 10-ből 8ember ezek után meg inkább belefektetne a lifebookba hiszed vagy sem, és te vagy a csak procit néző 20% vásárló, régebbi 2magos intel proci is elegnedő még átlagfelhasználáshoz, senki nem hal bele ha a W7-e +1mp-el lassabban végez el 1perces műveletet. Ráadásul a legtöbb vásárló nem egy évig használ egy ilyen kütyüt, lehet ez is furcsa egyeseknek.

üdv.

(#12058) T-unit válasza aag (#12055) üzenetére


T-unit
őstag

Épp mindkét kasznit használtam, mivel 4év alatt több acert is koptattam már. :) Utóbbi 1fokkal jobban bejön kinézetre, az ÉN szemembe igényesebb, pont olyan 2pl-t sikerült most belinkelned ahol szinte édesmindegy melyik (ugyis lifebook-ot ajánlanék helyettük kaszni+gari miatt... ;] :P )

üdv.

(#12059) aag válasza T-unit (#12058) üzenetére


aag
őstag

ugyis lifebook-ot ajánlanék helyettük kaszni+gari miatt...

Intel Core i3-380M-os Lifebookot mindössze bruttó 9e Ft-al drágábban? Hol az a link? :DDD

Tetsziklátni? Itt az eklatáns példa. Egy szem cseresznyét hasonlítotok egy görögdinnyéhez. Ilyet még az óvodában sem csinálnak a kiscsoportosok sem. :DD

[ Szerkesztve ]

(#12060) _Karesz_ válasza T-unit (#12058) üzenetére


_Karesz_
tag

és ha fujitsut többet a büdös életben nem kívánok használni? akkor is azt?

(#12061) spyduck válasza badika (#11941) üzenetére


spyduck
nagyúr

Sztem csak a garilevelet pecsételték le;)

(#12062) spyduck válasza rizso (#11996) üzenetére


spyduck
nagyúr

Miért lenne kék? Ez butaság!
Azért mert egy adott modellben így különböztetik meg a többiben nem így van:)

(#12063) spyduck válasza palcika11 (#12015) üzenetére


spyduck
nagyúr

Használhatod!

(#12064) aag válasza T-unit (#12058) üzenetére


aag
őstag

Még csak annyit, hogy a fusi ugyanabban a kiépítésben 30e Ft-al drágább. Ez pedig nem 10%-ék.

Szóval az van, hogy nem ugyanazt a belsőrészt hasonlítgatjátok. Hamis így az "alig drágább, de sokkal jobb" szövegetek. Hamis és félrevezető. De most ezt egyszer és mindenkorra helyre tettem. Kíváncsi leszek elismered-e? Gondolom nem. :(

(#12065) Cartman002


Cartman002
aktív tag

Sziasztok
HP-Compaq G62-b30EH gépről mi a véleményetek?
Elég jó áron kínálják. Tulajdonképpen PHP meg ActionScript programozáshoz kéne, meg nem árt ha tudok rajta nézni HD filmeket. Ezeket elvárhatom tőle?

(#12066) spyduck válasza Maddoxtomi (#12030) üzenetére


spyduck
nagyúr

Iphone - copy / paste ;)

(#12067) Z86 válasza aag (#12064) üzenetére


Z86
őstag

A +2 év garit nem számoltad bele, az +20k
Emachines-hoz lehet egyántalán garikiterjesztést venni?
Sokat hangoztatott fontos szempont, hogy notebook vásárlás esetén egy komplett egész rendszert veszel, amit nem pusztán a hardverelemek ereje minősít, hanem egy rakás más dolog, pl. support, anyagminőség, összeszerelés stb.

(#12068) fcriss válasza aag (#12064) üzenetére


fcriss
tag

Igen,min. 20ezres Win7-el és +2 év garival... :W

Z86:megelőztél.... :D

[ Szerkesztve ]

(#12069) aag válasza fcriss (#12068) üzenetére


aag
őstag

(#12068) fcriss:, (#12067) Z86:

Igen, igazatok van! +2 év gar és + W7 home premium többlet van a 30e Ft plusszban. Namost azért annyit, hogy én évente cserélem, ezért nem érdekel a + 2 év gar. Meg Ubuntut teszek rá, ezért nem érdekel a w7 sem.

A megbízhatóságról pedig nekem a fusinál hááát nem éppen az jut eszembe, hogy kibírna egy atomtámadást is. :DDD

(#12070) energy_ válasza fcriss (#12034) üzenetére


energy_
senior tag

és mennyi időn belül lehet rá venni a gar kiterjesztést?

(#12071) fcriss válasza aag (#12069) üzenetére


fcriss
tag

Lehet,hogy te évente cseréled csak akinek ajánlod a notid ő nem biztos hogy egy évre veszi.Páran már leírták itt,a teljesítmény nem minden,inkább ajánlott a min.2 év garancia(jó ha bővíthető)strapabíróbb kasztnival jó supporttal,mint mondjuk a 10-20%-al erősebb hardver. :K

(#12072) Aslan válasza fcriss (#12071) üzenetére


Aslan
aktív tag

Úgy van!

SAMSUNG GALAXY S20+ 5G - azé me jóóó!

(#12073) aag válasza fcriss (#12071) üzenetére


aag
őstag

Lehet. De szerintem akkor sem ildomos két teljesen eltérő technikai paraméterű gépet egyformának tekinteni. Ahogy látom az a baj, hogy nincs választék. Ha teszemazt ugynazon belsőrésszel szerelt fusit w7 nélkül lehetne kapni, illetve a acerre is lehetne venni +2év garit, mindjárt más lenne az összehasonlítás. Ebben egyetértünk?

(#12074) Bikkrom válasza aag (#12073) üzenetére


Bikkrom
senior tag

Én legtöbbször ajánlom az Acereket is, én is azt használok. De feltétlen több megoldást linkelek, hogy a vevő döntse el melyiknek a hátrányával tud együtt élni. Tipikus napi komment és kérdés a 150-es játékra kategória. Minden nap kommentelem az Acer 5750G-t, Acer 5820TG-t, Asus K53SV-t, Lenovo Y560-at, Dell inspironokat. Szóval a választékkal nincsen gond. Mindegyiknek van 2-3 negatívuma aztán döntse el a vevő, hogy melyiknek a negatívumai olyanok, hogy együtt tud élni vele.

Abban igazad van, hogyha a belső a lényeg vegyen eMachine-t, de a tapasztaltabb gépajánlók meg már az első kommentből tudják, hogy nem egy harminc egynéhány éves komoly laptopra vigyázó ember kért tanácsot így inkább a gyengébb vasat ajánlják időtálló külsővel és garanciával. Ha valaki részletesen leírja az igényeit bátran ajánlanak itt is Acereket. De ha valaki annyit ír, hogy "120-é mi van most?" arra én sem mondanék szívesen eMachine-t. Akkor inkább egy jó fémes HP-t aztán had nyűje...

Sic vis pacem, para bellum! - Ha békét akarsz, készülj a háborúra!

(#12075) fcriss válasza aag (#12073) üzenetére


fcriss
tag

Az emachines nem olyan jó gép,én biztos nem azt venném,de ez egyéni vélemény :D .A választékban egyetértünk,sajnos Magyarország kis piac a gyártóknak...

(#12076) energy_


energy_
senior tag

Sziasztok a hp megvásárlása után mennyi idő van még a gari kiterjesztésre? :R

(#12077) fcriss válasza energy_ (#12076) üzenetére


fcriss
tag

Ja bocsesz,látom fentebb tőlem kérdezted,sajnos azt én se tudtam kinyomozni még,én is most gondolkodok a bővítésen,lehet hogy fel kell hívnunk a HP szervizt.Amúgy megtaláltad melyik Care Pack csomag jó a notidhoz?

[ Szerkesztve ]

(#12078) Bikkrom válasza fcriss (#12077) üzenetére


Bikkrom
senior tag

Azt hittem a hpshopban majd rájövök a garancia módjára... Pár klikk és "csak" 295 oldalnyi gari jött be... Na most bogozd ki ebből nektek melyik és hogyan és miből és merre? :DDD Link.

Sic vis pacem, para bellum! - Ha békét akarsz, készülj a háborúra!

(#12079) fcriss válasza Bikkrom (#12078) üzenetére


fcriss
tag

A HP oldalán nézd meg,az enyém plez,[link],a hpshop-ban nehéz kiigazodni,rengeteg a pár ezres bővíthetőségi lehetőség.

(#12080) Chaser válasza Z86 (#12067) üzenetére


Chaser
titán

Emachines-hoz lehet egyántalán garikiterjesztést venni? -ahogy eddig is volt: NEM :( PB-hez se, csak acerhez.

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#12081) Wyll


Wyll
őstag

Max 120k -ért mit ajánlotok? (tom, ez így nem a legjobb kérdés.)
Teljesen általános felhasználásra lenne tesómnak: netezgetés, filmnézés, stb
Azért jó lenne min. 2 mag@2Ghz, 3GB ram, 320 GB vinyó, olyan 14-15 col...
A jó hangszóró, jó tft panel, és a jó üzemidő persze nem hátrány..
Van különösen ajánlható széria és/vagy bolt?

Megbízhatóságom: http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=Wyll

(#12082) energy_ válasza fcriss (#12077) üzenetére


energy_
senior tag

nem,de a lényeg hogy van az majd ráér ha meglesz a noti :)

szerk:és lenne még egy olyan kérdésem hogy notiba milyen ramot kell venni? mert a 2 giga mellé szeretnék még 2-t de nem tudom milyet kéne :)

[ Szerkesztve ]

(#12083) Chaser válasza aag (#12069) üzenetére


Chaser
titán

A fusi már megszűnt, le vagy maradva :P .A siemens kiszállt, only fujitsu. Fuji néven is voltak azért jó gépeik, de nem az volt a jellemző az igaz. A lifebook a530-at viszont eltalálták nagyon, mi sem bizonyítja jobban, hogy elég sokan vettek innen is, de aprókban talán ha elvétve akarja valaki eladni. Jómagam még egyet se láttam, csak egy ah530-at ami csillogós burkolatú és kijelzőjű szemben az a530-cal ami matt mindenhol -egyes modellek vannak glossy kijelzővel is-. Ha még a nyamvadt ujjlenyomatolvasót is rátették volna igazi kis műanyag business gép lenne a kicsi :)) mondjuk középkategória elején. Mert azért dokkoló és extra aku meg odd bay lehetőség nincs mint a nagyokhoz. de azok nem is ennyibe kerülnek. 3 év gar és korrekt kaszni viszont van.

szerk: Wyll : fuji A530, probook 4520s, abból 120k alatt csak 1 modell van, ha rákeresel a nevükre minden előnyt/hátrányt tudni fogsz róluk..gar 3 év mind2-re

[ Szerkesztve ]

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#12084) energy_ válasza energy_ (#12082) üzenetére


energy_
senior tag

most megkerestem a care packet és erre nincs :F csak 40sh van meg attól fölfelé

(#12085) Chaser válasza energy_ (#12082) üzenetére


Chaser
titán

So-dimm vagy "notebook ram". Értelemszerűen olyan generációs ami a gépben van, ddr1/2 stb. Érdemes azonos gyártójút választani, de ált-ban a kingmaxok mindennel mennek. Samsung ramot inkább kerüld. Legtisztább ha beviszed a boltba és belepróbáljátok..ez ált-ban free, ahol nem ott széles vigyorral mondd: Viszlát! ;]

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#12086) fcriss válasza energy_ (#12084) üzenetére


fcriss
tag

Nyugi az Iponosok elírták,ez a noti az,itt a Care Pack csomag.Kingston [memory search].

(#12087) rizso válasza spyduck (#12062) üzenetére


rizso
addikt

Mondom, én nem tudom, hogy külön kékkel kell-e jelölni az usb3.0-t vagy sem. Mindenesetre a fórumtársunk mérése alapján sajnos nincs az Y570-ben...

Eladó cuccok: Panasonic Lumix 25/1.7 m4/3 objektív | új iPhone 15 Pro Max "padlizsán" színű bőr tok | fekete Samsung S21 Ultra Smart View tok (pár alkalommal használt) | Samsung Wireless Dual charger

(#12088) Bikkrom


Bikkrom
senior tag

Két gyors kérdés:
1. Acernél a gép alján lévő vinyót/memót stb takaró kis műanyag lapokat szabad kicsavarozni, nem jár gari vesztéssel?
2. A hűtőpad topic eléggé kihalt. Kellene néhány sok terméket összefoglaló teszt hűtőpadokról. Eddig ezt találtam. De pont nincs benne az X-Lite... Esetleg tesztek/tapasztalatok/jobb ajánlat ennél? Nem akarok 7k-ig elmenni összegben, de ha muszáj akkor annyi lenne a plafon...

Sic vis pacem, para bellum! - Ha békét akarsz, készülj a háborúra!

(#12089) energy_


energy_
senior tag

nah megnéztem ddr3 és 1066os kell bele akkor ez jó lesz bele ugye?

(#12090) aag válasza Chaser (#12083) üzenetére


aag
őstag

A lifebook a530-at viszont eltalálták nagyon

:R

(#12091) Maddoxtomi válasza Bikkrom (#12088) üzenetére


Maddoxtomi
tag

Sziasztok! EZ egy jó kérdés, ugyan ez érdekelne engem is annyi változtatással, hogy Acer helyén nálam Dell van a kérdésben. Valamint én is szeretnék valami jóféle hűtőpadot venni, ha tudtok olyat ajánlani 17"os géphez.

(#12092) Devid_81


Devid_81
nagyúr

Sziasztok!
Ez a gép mennyire jó vagy sem?
Felszereltsége egészen jó az árhoz képest, 2 év és HP.
Ugyan a HP nem a kedvenc nálam, de gondolom nagyjából csak össze van rakva.
Munkára kell + film
Ha semmi ellenvetés akkor ma megrendelem kedden már nem lesz asztalim, úgyhogy lassan sürgős a dolog :)

...

(#12093) Z86 válasza Bikkrom (#12088) üzenetére


Z86
őstag

Acer gariról érdemes ezt elolvasni.

(#12091) Maddoxtomi: Dell topicban erre azt szokták mondani, hogy nem érinti a garanciát.

(#12092) Devid_81:
Mostanában sokan érdeklődnek a típus után, de a kérdésekre válasz nem nagyon érkezett. Szerintem még nincs vele tapasztalat. Minden esetre ha megveszed majd írd le a véleményedet!

[ Szerkesztve ]

(#12094) Chaser válasza spyduck (#12062) üzenetére


Chaser
titán

Mutass már olyan usb3-as cuccot, ami nem kék csatlakozós. Én még nem láttam. Van usb3 hdd-m, értelemszerűen 1 csatival, az is kék. Láttam már pár cuccot, de darabszámtól függetlenül az usb3 kék volt. Mondj ellenpéldákat és megkövetlek:D

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#12095) Bikkrom válasza Z86 (#12093) üzenetére


Bikkrom
senior tag

Kössz, ezt a cikket már én is olvastam. Mindig követem az Acer blogot de már akkor sem tudtam ezen a mondaton 100% bizonyossággal elmenni...

"Ejtsünk néhány szót a számítógépek és notebookok/netbookok garanciaidőn belüli bővíthetőségéről, alkatrészeinek cseréjéről! Minden főalkatrész szerkezeti megbontása a garancia megvonását jelenti, illetve az alkatrészek cseréje (merevlemez, HDD, ODD) is, ha az okozta a hibát."

1. Főalkatrész szerkezeti megbontásának számít ha a műanyag lapot leveszem? Csak arra gondoltam, hogy mivel padot akarok hozzá venni, így jobban átjárná a levegő levett műanyag fedelekkel. Meg a következő kérdés miatt is muszáj lenne levenni:
2. Akkor ha egy ssd-t kívánok beletenni, véletlen elszáll a gép, de nem a vinyó miatt akkor még él a gari? Vagy már eleve bele sem tehetem, mert meg sem bonthatom azt az 1-2 csavaros takaró fedélt?

3. A pad kérdésem még mindig él. Van itt egy teszt. Pont nincs benne az Xlite meg az E1. Xlite olcsó lenne és sokan dicsérik. A tesztben az X2 a nyertes hűtésben ha jól nézem, de az E1-ről több jót írnak a neten. Persze az sincs benne a tesztben... X1, X2, U2, XLite, E1? :F Döntésképtelen vagyok, mert sehol egy teljes körű teszt, vagy egy oldal ahol mindet tesztelnék, vagy legalább 3-at ezekből... Esetleg más ötlet? :F Bocs, hogy ide írom, de a notebook hűtő topic enyhén kihalt...

[ Szerkesztve ]

Sic vis pacem, para bellum! - Ha békét akarsz, készülj a háborúra!

(#12096) Kobe


Kobe
veterán

13 colos, nőies de emgbízható notebookra van valami tippetek ? 4330s t már mondták, de 1 db gép az nemigen nevezhető választéknak :) 150 K körül

(#12097) szeszab válasza Bikkrom (#12095) üzenetére


szeszab
tag

Nekem is Acerem van, és már többször leszedtem a hátlapját,hogy a vinyót ki tudjam szedni adatmásolás céljából mielőtt szervízbe küldtem volna, és nem vesztette el a garanciáját. Szerintem ha nem lehetne leszedni, akkor le lenne ragasztva, mint ahogy az asztali gépeknél is szokták,ha a teljes gép egészére van a garancia és nem alkatrészenként.
Az acer szerintem arra céloz,hogy akkor veszti el a garanciáját,ha teszel bele egy olyan ramot vagy winchestert ami miatt elszáll például az alaplap is. Ha ezt be tudják bizonyítani,hogy azt a ramot vagy akármit nem Ők,hanem Te raktad bele és amiatt ment galyra a gép, akkor ugrott a garancia. Viszont azért mert te leszeded a hátlapot még nem vesztheted el a garanciát.
Az viszont megint egy másik kérdés,hogy ha Te hosszabb ideig (esetleg állandóan) hátlap nélkül tartod a gépet,hogy az jót tesz e neki, mivel nem véletlenül találták ki,hogy legyen burkolata.

(#12098) fcriss válasza Chaser (#12094) üzenetére


fcriss
tag

Pavilion DV6 USB 3.0 csati:

(#12099) tap28


tap28
csendes tag

Sziasztok!

Erről mit gondoltok?

http://ipon.hu/webshop/product/_hp_pavilion_g6_1016sh_ln229ea/177857

Régóta nézelődök, de ebben az árkategóriában ezt találtam a legjobbnak. Tudtok esetleg jobbat?

Üdv
tap

(#12100) szeszab


szeszab
tag

A lenovo Y570ből eddig mindenki az i3-as procival rendelte? Van már valakinek i5-ös procis Y570-ese? Csak azért érdeklődnék,hogy ott sincsennek e gondok a melegedéssel, illtve,hogy abban a verzióban is 3 óra felett megy e az aksi

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Milyen notebookot vegyek? (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.