Hirdetés

2024. június 18., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Milyen notebookot vegyek? (téma lezárva)

Hozzászólások

(#12951) pvt.peter válasza Bikkrom (#12943) üzenetére


pvt.peter
őstag

tudom, a tonerre írtam, hogy ugyanez a helyzet náluk is

Ez egy .50-es rombolópuska, elég szép visszarúgással.

(#12952) cizella


cizella
csendes tag

Sziasztok,

többnapnyi nézelődés után ott tartok, hogy már ár szerint se tudom belőni azt a kört, amiből végül kiválaszthatnám a laptopomat. Olyan oldalt keresek ezért, ahol amatőröknek magyarázzák el, hogy mire figyeljenek a paramétereknél: mihez ragaszkodjanak, hol tehetnek némi engedményt, és miről mondhatnak le nyugodt szívvel. (Egyszerűnek tűnt pedig: kb. 150 eFt-ért megbízható, gyors, könnyen kezelhető, matt kijelzős, könnyű, vékony és szép gép. Mostanra belevesztem a processzorokba meg a kártyákba, és már abban se vagyok biztos, hogy muszáj gyárilag telepített win7-nek lennie. Még 250 eFt-ért se láttam tökéletest, tökéletlen viszont már 120-ért is akad.) Szóval ha tudtok viszonylag friss notebookvásárlási gyorstalpalóról, akkor linkeljétek be, előre is köszönöm.

"A későn megjött ész olyan, mintha meg se jött volna."

(#12953) Chaser válasza And01 (#12942) üzenetére


Chaser
titán

"Full felbontáson biztos, de egy 15,6" képernyőhöz minek full hd?" Mert sokkal szebb a képe mint a HD-soknak. Persze ez játékoknál gpu erő miatt nem a legjobb, de ha nem natívban tolja az ember egy jó játéknál talán még túléli.

szerk: cizella HP 4530s mért nem jó? Ha rákeresel párszor leírtam mit tud.

[ Szerkesztve ]

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#12954) rizso válasza pvt.peter (#12951) üzenetére


rizso
addikt

Annyi különbség azért van, hogy a rádiumnál elég igényes, szitázott a billentyűzet, a tonernél meg nem a legszebb matricázott...

Rádiummal amúgy nem lenne semmi gond, ha minden terméknél fel lenne tüntetve a szitázott billentyűzet és a windows eredeti nyelve, no meg az adott gépre vonatkozó garanciális szabályok, és a magyar nyelvű számla (bár voltak már itt, akik magyar nyelvűt kaptak - vagyis ez rémlik). A billentyűzet teljesen használható egy nem informatikus számára is (sőt sokan meg vannak győződve arról, hogy magyar a billentyűzetük - én is meg voltam elégedve vele), a windows éppenséggel honosítható (max. 1-2 specifikus helyen marad az eredeti nyelv), a garancia meg ugye gyártónként eltér, és ezt kellene tisztázni (asus-nál semmi gond, ott 2 év világgari van, viszont a hp-nál már kicsit bonyolultabb a dolog). Tudom, ott van a ha...

Eladó cuccok: Panasonic Lumix 25/1.7 m4/3 objektív | új iPhone 15 Pro Max "padlizsán" színű bőr tok | fekete Samsung S21 Ultra Smart View tok (pár alkalommal használt) | Samsung Wireless Dual charger

(#12955) doser0717 válasza rizso (#12954) üzenetére


doser0717
aktív tag

Erről van szó, vagyis a garancia érvényesítéséről. Mert egyébként én is találtam itt olyat, ami tetszene.
Az egyik pl. [ez az ASUS] vagy akár [ez]. Ha a bill. ránézésre magyar, op. rendszer az elsőn nincs, tehát rakhatom rá a magyart gond nélkül és az ASUS állítólag világgaranciás, akkor a radium.hu nekem tökéletesen megfelelne.
Csak azzal a sok kamukérós 'frissenregisztráltam1háeszemvankurvafaszaaradiumponthu' ne lett volna!
De nem vágom ezt a világgaranciás dolgot, ettől ezért félek! A többire sz.rnék én nagy ívben amúgy!

FK8, Valoriani Baby 75

(#12956) cizella válasza Chaser (#12953) üzenetére


cizella
csendes tag

Hát az a bajom, hogy már nem tudom, hogy jó-e vagy sem :) Eleve csak néhány webáruház kínálatából indultam ki (azokéból, akiket kidobott a google, megbízhatónak tűntek, és akiknél jól lehet szűrni), a kiszemeltekhez megpróbáltam tesztet keresni. Kellene hozzá windows 7, azzal együtt már 170 eFt felett van, ehhez képest kicsit vaskosnak és nehéznek tűnik, de mindenképpen szimpatikus példány, teszek mellé + jelet, köszi.

"A későn megjött ész olyan, mintha meg se jött volna."

(#12957) fcriss válasza doser0717 (#12955) üzenetére


fcriss
tag

A linkelt Asus N53 az nem SV hanem N53SN,a notebookzone-nál kapható 250k,csupán 50k olcsóbb,igaz "csak" 6GB rammal,nem nagyon árulták itthon ezt a szériát,úgyhogy előtte azért kérdezz rá,lehet hogy ez is külföldi billentyűzetes.Itt a fórumon már valaki asszem írta hogy a gari itthon is érvényes.Ez is a Radium trükkje hogy nem ír konkrét típust,hogy nagy nehézség árán tudd csak összehasonlítani a többi webáruház kínálatával.

[ Szerkesztve ]

(#12958) doser0717


doser0717
aktív tag

Összefoglalva - ha jól vettem le a dolgokat:
Aki (tehát pl. én) 300.000 Ft környékén keres jól játszható laptopot a következő lehetőségei vannak:
1.: MSI G-s széria: + legerősebb hardver
- bizonytalan minőség/support (bízva abban hogy G-s széria, tehát csúcsmodell talán jól összerakott és mégis jó a minőség)
2.: radium.hu: + mocskosan jó árak
- mivel 99% hogy nem magyar, bizonytalan a garanciális háttér. Kivétel talán az ASUS, mert az világgaris.
3.: DELL xps, Lenovo y570,
ACER 5951G, ASUS N53SV: + biztosabb minőség/háttér (kivéve talán az acert)
- erős kompromisszum hardver ügyileg (MSI-hez képest)
4: Alienware, ASUS G sorozat: + erős hardver, jó minőség
- ár (400.000+)

Egyéb lehetőség (esetemben): usa import. Mai árfolyamon 1600 usd-ig lehet válogatni (20-30eFt a hazaút biztosítással) + nagy választék a legerősebb hardverek között is pl.
- garancia

FK8, Valoriani Baby 75

(#12959) doser0717 válasza fcriss (#12957) üzenetére


doser0717
aktív tag

Olvastam tesztben, hogy az SN hivatalosan még nincs Mo.-n, szóval a notebookzone-on is valószínűleg uk lokalizációs.
Ezért is kérdeztem pár hsz.-el előbb, hogy velük van e tapasztalata itt valakinek!

FK8, Valoriani Baby 75

(#12960) szeszab válasza doser0717 (#12958) üzenetére


szeszab
tag

Ennyi pénzért még érdemes bekockaztatni a kétséges gépeket? Szerintem maradj a biztonsagosabb boltoknal és a Dellnél, Lenovonal, Asusnal, Hpnél, vagy Acernél. Van bőven valaszték jo minőségű, biztos hatterű erőgépekből 300k körül!

(#12961) doser0717 válasza szeszab (#12960) üzenetére


doser0717
aktív tag

Akkor már csak azt mondja meg nekem valaki, hogy a DELL xps-ben a jelenlegi vga-t ki lehet e idővel cserélni komolyabbra?!? Mert ha igen, akkor az xps sorozat bejövős!
Azzal az egyetlen gondom (a gyenge vga-n kívűl), hogy a 15,6"-osnak nem numerikus a billentyűzete. :(

FK8, Valoriani Baby 75

(#12962) Bikkrom válasza doser0717 (#12958) üzenetére


Bikkrom
senior tag

Ne hagyd magad lebeszélni az MSIről. A szavaidból lejött, hogy kell a vas. Ennyiért pedig az MSI a nyerő erő terén. Ki nem tojja le, hogy 100k körül mit alkotnak, ez nem az a kategória. Ha teheted próbáld ki valahol. De nem rossz az Y570 sem és az Acer is jókat alkot ilyen árban, nagyot jött előre az elmúlt években már a középkategóriás gépek minőségében is.

Radiumot szerintem zárd ki és ne rizikózz.

Viszont az usa gépekkel én is szemezek. Origin PC-t fél éve folyamatosan követem és iszonyatos milyen gépeket milyen áron tudnak adni. Sosem láttam még ekkora testre szabhatóságot és választékot.

Sic vis pacem, para bellum! - Ha békét akarsz, készülj a háborúra!

(#12963) Ace Ventura


Ace Ventura
addikt

Ezt a gépet néztem ki magamnak.Van valami betegsége ennek?Esetleg más altarnativa?160K a max keret.[link]

Üres az ágyam, mint a koponyám, csészémben felforr a hideg tej... az élet egy pénzdarab, feldobom néha.... de tudom mi a fontosabb: az írás, nem a fej

(#12964) doser0717 válasza Bikkrom (#12962) üzenetére


doser0717
aktív tag

cyberpowerpc.com - ez is bejövős. Itt még olcsóbban lehet összerakni MSI alapokra (kicsit drágábban Clevo), az egyetlen baj csak az, hogy 15,6"-ban fix a vga.
Vagy ez: Alienware konfigurator.
De itt elszabadulnának ám a dolgok ha belevágnék - ezért nem akarom. Mert meghúztam egy 300-320.000-es határt. Ha éppen úgy akarnám megtehetném hogy megduplázom a büdzsét, csak ha betoppannék haza egy 2500-3000 usd-os géppel az asszony ki is vágna... :DDD
A cyberpower-en összerakok olyat, ami megáll 320.000-ben szállítással, biztosítással (természetesen ÁFA meg vám nélkül... :D ), attól csak azért félek, mert ha esetleg hibás panelt kapok ugyan mi a lófszt csinálok vele?!?

Ha végre kiderítem, hogy lehet e akár az y570-ben akár a xps-ben később vga-t cserélni, akkor marad az agyalás. Ha nem, akkor mondjuk 80% hogy MSI gx660 Core i7 procival.

FK8, Valoriani Baby 75

(#12965) dkface válasza doser0717 (#12958) üzenetére


dkface
aktív tag

és miért is nem jó neked ipon-ról Dv6 ?

(#12966) Borote válasza doser0717 (#12964) üzenetére


Borote
addikt

Én úgy tudom, hogy sehogy.
Még abban gondolkoztam, hogy expresscard2.0 bővítő helyre be lehet hákolni külső táppal meghajtott asztali videokártyát :D
Úgy már egész barátságos masinát össze lehetne rakni, még csak dedikált kártya sem kellene bele, csak egy 2630QM proci :P

(#12967) doser0717 válasza dkface (#12965) üzenetére


doser0717
aktív tag

Szeretnék 1920x1200-as FHD panelt, ami a dv6-nak ha jól láttam nincs +
1.: vagy legyen cserélhető később a vga,
2.: ha nem cserélhető, akkor a lehető legerősebb ebben az árban.
Mert újabb 4 évig megint nem szeretnék laptopot cserélni és a dv6-ban lévő vga ehhez nekem kevés. Ma még az én igényeimnek jó (nem vagyok profi játékos, egyszerűen azt akarom hogy 'szép' legyen), de 1-2 év múlva valószínűleg kevés lesz... Mint ahogy a mostani gépemmel is a 3-4 éves játékot játszom, nem az ideit.
Meg amúgy is, inkább az xps, y560 vagy asus n53 mint a dv6. Nekem. Neten keresztül. Élőben egyiket sem láttam még... (asus-t kivéve, az pofás kis darab amúgy)

FK8, Valoriani Baby 75

(#12968) Peterbilt379 válasza Ace Ventura (#12963) üzenetére


Peterbilt379
csendes tag

Én Acer párti vagyok, egyik haverom most vett laptopot szintén hasonló adottságokkal:
i3 380 proci, 4gb ddr3, 500gb hdd, gt 540m 1gb, linux 1év garival vmi 127ezerért vette most a hétvégén, tettünk rá win7-et

viszont szerintem ez se lenne rossz vétel, de mondom én Acer párti vagyok.
i5 cpu, 4gb ddr3, 750gb hdd, gt 540m 2gb, win7, bár látom csak rendelésre van itt :U

(#12969) Ace Ventura válasza Peterbilt379 (#12968) üzenetére


Ace Ventura
addikt

Amit linkeltél az nem14"-os, nekem 15,6 os kéne.
A másik Acer-t hol vettétek, és mi a pontos tipusa?

Üres az ágyam, mint a koponyám, csészémben felforr a hideg tej... az élet egy pénzdarab, feldobom néha.... de tudom mi a fontosabb: az írás, nem a fej

(#12970) Peterbilt379 válasza Ace Ventura (#12969) üzenetére


Peterbilt379
csendes tag

ugyanitt vettük, Aquába, most a pontos típusát nem tudom, de mindjárt utána nézek
bár ugylátom, hogy levették az oldalról

(#12971) Peterbilt379 válasza Peterbilt379 (#12970) üzenetére


Peterbilt379
csendes tag

őt hoztuk el, de már nincs az Aquában
acer-aspire-as5742g-384g50mn

De ez is 14-es TFT-vel van, szóval neked így se ugy se jó ezek szerint. :U

Havernak meg elég ekkora.

[ Szerkesztve ]

(#12972) Chaser válasza cizella (#12956) üzenetére


Chaser
titán

150-ért hogy sok garis is legyen, minőségi, W7 nem feltétlen fog összejönni. Amennyiben nem szükséges aluburkolat ott a fuji A530. Most az i3 330-as példányt adják 110k-ért a fujishopban. Gar szintén 3 év, minőségi műanyag, matt mindenhol+kijelző is. Ujjlenyomatolvasó az nincs rajta, de hát ennyiért nem is kell elvárni. A fujishop ráadásul ingyen kiszállít és gond esetén is elviszik a gépet. 4520s is jó lehet, a legalapabb verziója 115k körül van, burkolat alu, de kijelző tükrös és nincs ujjlenyomatolvasója, gar viszont 3 év. Vákony gépjei PB-nek és acernek vannak, előbit 1 év gar miatt nem ajánlom, utóbbit épp meg lehet venni, ugyanaz a cég de itt lehet gart bővíteni. Ilyen árkategóriában viszont se matt kijelzős se alu burkolatos modelljük nincs.

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#12973) Bikkrom


Bikkrom
senior tag

Nem tudjátok véletlen, hogy hol lehet manapság 0% THM-re gépet hozni? Öcsém tanárnője akar gépet venni, de egy eMachine meg egy Packard Bell van terítéken... Felmentem az edigitalra, de már nem találtam a 0% THM akciót. Vasban, kijelzőben a PB lenne a jobb, de mindkét gép 1 év nem bővíthető garis... Szóval valami más márkára akarom rábeszélni, mert ez két rizikós gép... 1 év után ha meghibásodik akkor kuka.

Sic vis pacem, para bellum! - Ha békét akarsz, készülj a háborúra!

(#12974) Chaser válasza Bikkrom (#12973) üzenetére


Chaser
titán

Ha van neki internete thome-nál, ott is vannak néha elég jó gépezetek árukhoz képest persze. De kezdő asszem ott is van.

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#12975) szeszab válasza Bikkrom (#12973) üzenetére


szeszab
tag

Azt hiszem a MediaMarktban is van még 0%-os thm akció,habár ott drágábbak a gépek.

(#12976) Bikkrom válasza szeszab (#12975) üzenetére


Bikkrom
senior tag

A mediaban nincs 110ezerrel bezárólag jobb gép. T-homeja meg nincs. :(
Egyéb más 0% THM? Csak mert szúrja a szemem, hogy 110-ért annál az 528-as eMachine-nál meg az F4081-es PB-nél mérföldekkel jobb gépek vannak, de a 0% THM kötelező... :(((

Sic vis pacem, para bellum! - Ha békét akarsz, készülj a háborúra!

(#12977) And01 válasza cizella (#12956) üzenetére


And01
aktív tag

[link]
Ez igaz hogy drágább, de minőségben, illetve szolgáltatásokban verhetelen.
Erre szerintem érdemes lenne ráálldozni a +20 ezret. (ha megoldható)
Bár hardveresen nem a legújabb, de a követelményeknek így is megfelel.

(#12978) szeszab válasza Bikkrom (#12976) üzenetére


szeszab
tag

Auchan?

pl:Toshiba Satellite C660D-12U : 99.900Ft, és van 0%thm

[ Szerkesztve ]

(#12979) TomCat85 válasza TomCat85 (#12944) üzenetére


TomCat85
tag

Valakinek esetleg ötlet, tanács ? Köszi! (ld. előző hsz-om!)

(#12980) Roli93


Roli93
csendes tag

Mi a véleményetek a radiumról??(csakmert valaki ezt valaki azt mondja)
UI:bocsi a hülye kérdésért

(#12981) pszihó válasza Roli93 (#12980) üzenetére


pszihó
aktív tag

a radiumrol

[ Szerkesztve ]

Samsung S9 tab 5g (8/128) // CPU AMD RYZEN 3 7320U. 4 mag, 8 szál. 2.4 Ghz-4.1 Ghz. RAM 8 GB DDR5 5500Mhz 512 gb M2 nvme ssd. Kijelző FHD 15,6 OS Windows 11 Lenovo Ideapad 1 15AMN7 82VG00GXHV

(#12982) Pavlovsdog válasza pszihó (#12981) üzenetére


Pavlovsdog
csendes tag

LOL!
ez szép volt!

"kifordított világban élek, ahol minden megtörténhet"

(#12983) pepejoe


pepejoe
tag

Hello!
Egy HP Pavilion DV6-ot szeretnék venni. Főleg játék, film és netezésre lenne használva.
ATI Radeon HD 6770M 2GB-os kártyához elég egy Intel i7-2630QM(2.0 GHz) proci (egyáltalán van különbség az 1 és 2 GB-os kártya között fps számban ugyan olyan felbontás mellett)? High Definition HP BrightView LED Display (1366x768) és egy Full HD HP Anti-glare LED Display (1920 x 1080) kijelző között sok különbség van ha játékot vesszük figyelembe?
Válaszaitokat előre is köszönöm

(#12984) szeszab válasza pszihó (#12981) üzenetére


szeszab
tag

:DDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDD
Úgy látom sokan Humor Heroldként ébredtek fel!

(#12985) Bikkrom válasza Roli93 (#12980) üzenetére


Bikkrom
senior tag

Írd be a keresőbe, sokszor leírtuk már róla a véleményünket. Külföldi gépek, külföldi gari, átfestett billentyűk, nem korrekt tájékoztatás, csalás dögivel... stb.

Sic vis pacem, para bellum! - Ha békét akarsz, készülj a háborúra!

(#12986) szeszab válasza pepejoe (#12983) üzenetére


szeszab
tag

Melyik dv6-osban van 2 GB-os ATI6770mes videókártya?

Másfelől szerintem van különbség az 1 és a 2 Gb-os kártyák között, és szintén van különbség játék közben a két kijelző között, végül pedig szerintem maximálisan elég az i7-es proci a 6770m-es kártyához

[ Szerkesztve ]

(#12987) Chaser válasza szeszab (#12986) üzenetére


Chaser
titán

Persze h van különbség 1 és 2GB vram közt..HD6990-nél fHD feletti felbontásban:) ilyen kártyáknál nem...magasabb órajelű i3 is bőven elég egy mobil 6770-hez, nemhogy i5, de még egy alacsonyabb órajelű i3-asnál se lesz húdenagy' FPS veszteség.

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#12988) pepejoe válasza szeszab (#12986) üzenetére


pepejoe
tag

Azt hiszem a kérdésem feleslegessé vált mivel csak USA-ban lehet rendelni ezt a dv6-os szériát (DV6t Quad Edition). Azért kösz

(#12989) spyduck válasza d@minator (#12871) üzenetére


spyduck
nagyúr

A minőségére céloztam, nem a teljesítményére.

(#12990) d@minator válasza doser0717 (#12964) üzenetére


d@minator
addikt

Ezt a GX660 MSI-t én is kinéztem magamnak. ATI 5870 ami asztali gépnél kb. egy 4850-nek felel meg.
Ez már igazán jó teljesítmény egy laptopnál 260ezerért de ami zavar és téged is fog az a full HD. Arra ugyanis egy 4850 kaliberű kártya édeskevés.
Crysis Warhead High-ban 2xAA-val 20fps és akkor még nem beszéltünk a Very High-ról. Azért a Warheadet nézem, mert igazán VGA igényes és sok tesztelő is ezt használja.
Eltérhetsz a natív felbontástól és használhatsz kisebbet a képminőség rovására.

spyduck: Értettem. Nem sok hsz-ben panaszkodnak a minőségére, láttam élőben is most vett a kollégám de majd megnézem alaposan legközelebb. Elsőre nem találtam rajta kivetnivalót ACER és ASUS-hoz képest.

[ Szerkesztve ]

(#12991) Bikkrom válasza d@minator (#12990) üzenetére


Bikkrom
senior tag

A fullHD-hoz minden itthon kapható mobil VGA kevés, kemény játékokban. De ha a konkurens gépek 1366*768as felbontásában futtatod lehet jobban megéri. :) Azt a kis minőségromlást vissza lehet hozni az izmosabb beállításokat bíró VGAval. Itt csak ahhoz viszonyíthatod amit ugyan ennyiért kapnál.

[ Szerkesztve ]

Sic vis pacem, para bellum! - Ha békét akarsz, készülj a háborúra!

(#12992) Borote válasza pepejoe (#12988) üzenetére


Borote
addikt

Egyelőre... De talán nemsokára itthon is lehet majd kapni az új DV6-os szériát (61xx).

(#12993) Roli93


Roli93
csendes tag

Sziasztok laptopot szeretnék venni max 160 ezerért!nagyrészt játékokra használnám(mostanira)szerintetek melyik a legjobb laptop számomra és honnan vegyem meg??

(#12994) pepejoe


pepejoe
tag

Sziasztok!
Ez a [Dell Vostro 3550]-es gép mennyire alkalmas játék, film, és netezésre. Ha ugyanannyiért sikerülne beszerezni mint egy [Dell N5110]-est melyiket lenne érdemesebb választani?

(#12995) pumukli23 válasza pepejoe (#12994) üzenetére


pumukli23
senior tag

Egyértelműen a vostro :D

(#12996) thadam


thadam
csendes tag

Hello,

mit szoltok a kovetkezo notihoz: [Lenovo thinkpad edge E520]
Milyen ez az edge szeria? Vkinek mar volt tapasztalata vele? Koszi!

(#12997) Bikkrom válasza Roli93 (#12993) üzenetére


Bikkrom
senior tag

Acer 5750G, Acer 5820TG, Acer 7750. Asus K53SV. HP dv6, 5650 vga-val.
Vagy bármelyik gép amelyik 5650-6550-6650-GT540-GT525-tel van szerelve.
iPon.hu -n találsz párat.

[ Szerkesztve ]

Sic vis pacem, para bellum! - Ha békét akarsz, készülj a háborúra!

(#12998) Nova96


Nova96
őstag

Üdv tesómnak nézzünk ajándékot 130k van egy laptopra,nettezésre néha egy kis sims3 játszana vele és főleg word,és egyéb programokat használna. Egyetemre vinné. :R

(#12999) Csabi996


Csabi996
csendes tag

aki vett a radiumtól laptopot az Pm-eljen rám..:)(KÉREM)

(#13000) Csabi996


Csabi996
csendes tag

Nagyon beleszerettem a Lenovo Y560 laptopba csak az a baj hogy a radiumnál kapható..És nem tom mi legyen...

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Milyen notebookot vegyek? (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.