Hirdetés

2024. május 22., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#18501) adam520


adam520
tag

Olvasva a prohardveres cikkeket, ami az PC audio jövőjét illeti, úgy érzem helyes az a megállapításom, hogy nekem (talán senkinek) abszolút nem érdemes semmilyen hangkártyát vásárolnom. Ha az előző generációsok már nincsenek kihasználva (EAX, kisebb CPU terhelés), akkor az alaplapihoz képest csak egy tisztább hangzást kapok, de semmi többet.

Én 20-30 eFt között akartam egy hangkártyát venni, de úgy látom most egy átalakulás közepén vagyunk, ahol egy most vásárolt hangkártyát valamilyen új, jobb technológia miatt 2-3 éven belül le kellene cserélni, és ráadásul nem tudnak többet a mostaniak mint a 10 évvel ezelőttiek.

Tévednék?

[ Szerkesztve ]

Dr.Adam520

(#18502) schawo válasza adam520 (#18501) üzenetére


schawo
titán

Csak abban, hogy azt gondoltad, hogy ezt félkövérrel kell megkérdezni. Hangkártyában újabb, jobb technológia viszont nem várható, nincs hova fejleszteni. A hangkártya egyetlen feladata, hogy hangminőséget biztosítson. A többit a központi egység (cpu) intézi.

[ Szerkesztve ]

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#18503) adam520 válasza schawo (#18502) üzenetére


adam520
tag

Tehát szerinted, helyes a megállapítás , hogy nem érdemes most, pc hangkártyát venni.

[ Szerkesztve ]

Dr.Adam520

(#18504) schawo válasza adam520 (#18503) üzenetére


schawo
titán

Mármint szerintem mindig érdemes hangkártyát venni. Legfeljebb neked nem, mert téged nem érdekel a hangminőség. De neked máskor sem lesz érdemes.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#18505) varmi2 válasza adam520 (#18503) üzenetére


varmi2
nagyúr

Aki szebb hangzást akar, az erre alkalmas hangfalain, annak érdemes. A szebb hangzást nem ilyenre értem, hogy thx meg ehez hasonló szovftveres hülyeségekre, hanem tiszta hangzásra.

Klaustrofóbia- Félelem a zárt helyektől, például, ha zárva van a KOCSMA!

(#18506) adam520 válasza schawo (#18504) üzenetére


adam520
tag

De érdekel. X-fi XtremeMusic kártyám van. Pont a tiszta hangzás miatt. El akarom adni, mert újabbat akarok venni és kivettem, most az alaplapi fut.

Tehát a "milyen hangkártyát vegyek" kérdésre a válsz:

Egy olyat aminek a DAC átalakítói magas minőséget biztosítanak, de semmi többet nem várhatunk a kártyától. Tehát, ami 10 éve is szépen szólt az ma is. Minden más feature csak csicsa.

[ Szerkesztve ]

Dr.Adam520

(#18507) schawo válasza adam520 (#18506) üzenetére


schawo
titán

pont így

Szóval ha meg vagy elégedve az xfi hangjával, ne cseréld. Ha van rá 20-30, annyiért azért már jobb hangot kaphatsz, mint az xm.

[ Szerkesztve ]

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#18508) nonozoom


nonozoom
tag

Már csak az a kérdés mit is tud egy alaplapi hangkártya...
Az én Mac mini (2014) gépemről nagy nehezen ezt találtam.
Audio in/optical audio in port:
The Audio In port accommodates both digital optical input and analog audio input.
Analog audio line input is accepted through a 3.5mm mini phone jack. The sound input port accepts line-level stereo signals up to 24-bit stereo 44.1-192kHz sampling rate. It also accepts a stereo miniplug-to-RCA cable adapter for connecting stereo equipment to the computer.
Optical audio input is SPDIF format and uses a standard TOSLINK cable with a TOSLINK mini-plug adapter, accepting up to 24-bit stereo and 44.1-96kHz sampling rate.

Headphone out/optical audio out port:
The headphone/line out port accommodates digital optical audio output, analog audio output with a 24-bit, 44.1-192 kHz D/A converter, digital audio output up to 24-bit stereo and 44.1-192 kHz sampling rate and supporting encoded digital audio output (AC3 and DTS). For analog headphone / line output, use a standard audio cable with 3.5mm metal plug. For digital audio, you can use Apple iPhone headset with microphone or a standard TOSLINK cable with a TOSLINK mini-plug adapter.

Illetve találtam a gépben ilyen beállítást, ezt érdemes buherálni? Alapból 44.100 Hz van.

(#18509) schawo válasza nonozoom (#18508) üzenetére


schawo
titán

Ez csak bla-bla. Minden eszköz ezt tudja.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#18510) nonozoom válasza schawo (#18509) üzenetére


nonozoom
tag

Akkor miben másabb egy külső USB-s hangkártya? Csak lehallgatásra használva... :F

(#18511) Bodz válasza nonozoom (#18510) üzenetére


Bodz
nagyúr

Jobban szól, mint az integrált. A neked ajánlott Spartan meg különösen. Szerintem megéri azt a 48000 Ft befektetést, ha már hangfalból normálisabbat vettél.

[ Szerkesztve ]

(#18512) DJZoliboy


DJZoliboy
aktív tag

Sziasztok!

Lenne egy alap kérdésem, az alaplapi hangkártyának a beállításai között megtaláltam az alapértelmezett formátumot és lenne egy kérdésem hogy melyiket érdemes beállítani 16 vagy 24 bit és mi a különbség az egyes khz-ek között? És melyiket állítsam be alapnak?

Mit tudtok az SMSL m6 rol?

Köszönöm! :)

(#18513) nonozoom válasza Bodz (#18511) üzenetére


nonozoom
tag

Értem. Köszi! :) Kár, hogy nem lehet kipróbálni valahol... :U

(#18514) RetepNyaraB válasza nonozoom (#18513) üzenetére


RetepNyaraB
veterán

Neten veszed, egy hét elállási időd van. Tönkre hallgathatod :K

[ Szerkesztve ]

"I don't know half of you half as well as I should like; and I like less than half of you half as well as you deserve."

(#18515) nonozoom válasza RetepNyaraB (#18514) üzenetére


nonozoom
tag

Milyen igaz! :) :C :Y :R

(#18516) RetepNyaraB válasza nonozoom (#18515) üzenetére


RetepNyaraB
veterán

Én alaplapokat vettem így egyszer, ötöt ugyanabból a webshopból; túlhajtási képességeket tesztelni (mondjuk ez még Németországban volt). Mind ment vissza teszt végén. Valószínűleg nem kedveltek annyira és elismerem, igazuk volt ;] :B

"I don't know half of you half as well as I should like; and I like less than half of you half as well as you deserve."

(#18517) Nabuu válasza Bodz (#18466) üzenetére


Nabuu
újonc

Megjött a mikrofon (auna 900b) és teljesen ugyan az a problémám mint eddig, semmit sem javult szinte. :( 5000-be lehet kapni valami értelmes hangkártyát felvételre?

(#18518) schawo válasza Nabuu (#18517) üzenetére


schawo
titán

Mit akarsz felvenni?

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#18519) Tim82


Tim82
nagyúr

Sziasztok!

Felvételi célra (nem zene/ének, hanem beszéd, pontosabban versmondás, otthoni, csendes környezetben - nem várok szuper hangminőséget, csak viszonylag tiszta és érthető legyen a felvétel) szeretném az itthon meglévő hangkártyák közül valamelyiket használni. Mikrofonnak egy Trust Starzz-t gondoltam, egyszerűen azért, mert egy, vagy rosszabb esetben is csak pár alkalom erejére nem látom értelmét drágább mikrofonra költeni.

Az opciók a következők lennének:
- Steinberg UR12 + Trust Starzz (+ Rode VXLR adapter)
- Creative X-Fi HD + Trust Starzz (+ 6,3"-3,5" jack adapter)
- Asus Xonar DG + Trust Starzz (egy Linuxos desktop gépben lenne a Xonar)
- esetleg egy Olympus diktafon + Trust Starzz

Melyik volna a legjobb választás? :R

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#18520) schawo válasza Tim82 (#18519) üzenetére


schawo
titán

Miért nem veszel egy Zoom H1-et inkább? Egy sztereó pár kondis mikrofon (nem ilyen vicc, mint a trust), egy erősítő, egy hangkátya és egy szoftver egybe gyúrva, hordozhatóban.

[ Szerkesztve ]

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#18521) Tim82 válasza schawo (#18520) üzenetére


Tim82
nagyúr

Érzek némi árkülönbséget a kettő között és egy alkalomnyi amatőr felvételért (amivel nincsen semmi komoly cél, nem publikálásra, kiadásra stb. készül) lehet, hogy nem érné meg kiadni 100+ USD értékű cuccra pénzt.

[ Szerkesztve ]

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#18522) schawo válasza Tim82 (#18521) üzenetére


schawo
titán

Használt Zoom? :) Amennyiért veszed, annyiért el is adod. 0 Ft-os bérlet.

[ Szerkesztve ]

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#18523) Nabuu válasza schawo (#18518) üzenetére


Nabuu
újonc

Simán egy beszéd részletét.

(#18524) schawo válasza Nabuu (#18523) üzenetére


schawo
titán

Miért nem egy 1000 forintos elektret mikrofont használsz az alaplapi hangkártyára dugva?

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#18525) Tim82 válasza schawo (#18524) üzenetére


Tim82
nagyúr

Igazából most vigyorgok a két tanácsod totális ellentmondásán, pedig gyakorlatilag ugyanolyan igényekre adod. :)

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#18526) schawo válasza Tim82 (#18525) üzenetére


schawo
titán

A probléma megfogalmazásából próbáltam következtetni az elvárt végeredményre. Te is használhatsz 1000 forintos mikrofont alaplapra dugva, ha gondolod. De te már eleve mikerősítős hangkártyát kerestél, ő meg nem létező 5000 forintost. Te egy rendes hangkártyára dugnál egy elektret viccmikrofont

Most látom, hogy ő viszont egy rendes usb mikit vett.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#18527) schawo válasza Nabuu (#18523) üzenetére


schawo
titán

Most látom, hogy te egy normális usb mikrofont vettél. Mi az az "ugyanaz a baj" vele? Minek ahhoz még hangkártya?

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#18528) Tim82 válasza schawo (#18526) üzenetére


Tim82
nagyúr

Jogos, gondoltam rá, hogy nem fogalmaztam elég érthetően.

Félreértés ne essék, nem beszólásnak szántam, mindössze a szituációban véltem felfedezni némi abszurd humorforrást - nagyon is értékelem, hogy segítesz. :R

A helyzet az, hogy a fent említett hangkártyákat nem keresem, hanem rendelkezésre állnak. Nem a felvételi képességeik miatt vettem őket, hanem az alaplapi hangkártyáknál jobb zenehallgatási megoldásokat kerestem. Ugyanez a helyzet az Olympus diktafonnal, rendelkezésre áll. Tehát a meglévő eszközöket szeretném alkalmazni a feladatra, illetve közülük a legalkalmasabbat.

Ezekhez gondoltam egy olcsó mikrofont, de a mikrofonos topik pang, illetve leginkább kérdések mennek ott, válaszok nem, a DAC-os topikban pedig emlékeztem, hogy az egyik fórumtagnak pozitív tapasztalata van az említett Trust mikrofonnal. Nekem nagyjából semmilyen tapasztalatom nincs mikrofonokkal, de a tanácsod mindenesetre elgondolkodtatott, hogy valóban azt kellene-e beszerezni.

A feladat meg tényleg annyi, hogy komolyabb háttérzaj nélkül, érthető és élvezhető formában fel tudjam venni, ahogy egy családtag verset mond. Valószínűleg csak egy alkalomról lenne szó ráadásul.

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#18529) schawo válasza Tim82 (#18528) üzenetére


schawo
titán

Ha ilyen hangkártyák már rendelkezésre állnak, az kiváló. Banggoodon van egy baromi olcsó, BM800 néven futó kondis miki (20 usd), az kell neked.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#18530) Tomacko válasza Tim82 (#18528) üzenetére


Tomacko
senior tag

Szia.

Mivel az eszközeid nagyrészben rendelkezésre állnak, én a helyedben bemennék velük egy hangszerboltba és megkérném az eladót, hogy had próbálj ki néhány mikrofont ami jó beolvasó, beszéd képességekkel bír. Biztosan nem lesz az ellenséged, sőt, szerintem ha megleled a neked valót és ne adja ég használt, vagy kiállított példány még talán kaució ellenében el is viheted otthoni tesztelésre, néhány napra. :)
Na milyen az ötlet ? :B

De amúgy ha megfelel a hangja, tudása, a mostani mikrofonodnak, akkor nem értem (az a fránya kis ördög kibújt) miért itt megy az elméleti agyalás a próbafelvételek készítése helyett ;]

Bocs ha hülye ötletet adtam, de én vettem már így basszusgitárt, anno :DD

Ha nem ismered meg a barátság titkát, igazán nem is tudsz semmit. Tomi ---ZTE Grand X IN--->Motorola Atrix 4G--->Sony Xperia S--->Huawei Ascend P6 ---> Asus Padfone S --> Xiaomi MI-A2 Lite

(#18531) Tim82 válasza Tomacko (#18530) üzenetére


Tim82
nagyúr

Még nincs meg a mikrofon, csak leírtam, hogy eddig milyen fajta merült fel. Mivel pár napja merült egyáltalán fel, hogy kelleni fog, bőven az olvasni-utánanézni-kérdezni fázisban vagyok.

A hangszerboltos ötlet nem rossz, jövő hét folyamán élek is vele. :R

schawo: köszönöm a tippet, ránézek. :R

Egyébként most nézem, az eredeti felvetésben is egyértelmű voltam: "az itthon meglévő hangkártyák"-at írtam. :)

[ Szerkesztve ]

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#18532) RetepNyaraB válasza Tim82 (#18528) üzenetére


RetepNyaraB
veterán

"A feladat meg tényleg annyi, hogy komolyabb háttérzaj nélkül, érthető és élvezhető formában fel tudjam venni, ahogy egy családtag verset mond. Valószínűleg csak egy alkalomról lenne szó ráadásul."

Őőő... bármelyik futó okostelefon, egy normális app segítségével..?

"I don't know half of you half as well as I should like; and I like less than half of you half as well as you deserve."

(#18533) Tim82 válasza RetepNyaraB (#18532) üzenetére


Tim82
nagyúr

Nem vagyok meggyőződve arról, hogy jobb lenne bármelyik lent említett megoldásnál, vagy akár az Olympus diktafonnál önmagában.

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#18534) RetepNyaraB válasza Tim82 (#18533) üzenetére


RetepNyaraB
veterán

Biztos nem, de számottevően rosszabb sem. A zsebtechnika nagyot lép előre, már fél évenként. Ami jó volt 5 éve, ma belépő szintté alacsonyodhatott akár. De érdemben valóban nem segítelek, bocs az offért :R

"I don't know half of you half as well as I should like; and I like less than half of you half as well as you deserve."

(#18535) Tim82 válasza RetepNyaraB (#18534) üzenetére


Tim82
nagyúr

Elég régi telefonom van (Lumia 820), sosem próbáltam rajta még hangrögzítést, nem tudom, mire lenne képes. Viszont egyáltalán nem baj, ha valaki rámutat alternatívára - valószínűleg ki fogom próbálni párhuzamosan a hangkártyás-mikrofonos megoldással. Neked is köszönöm az inputot! :R

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#18536) Tim82 válasza schawo (#18529) üzenetére


Tim82
nagyúr

Jó lenne ez a Banggood-os mikrofon, csak sajnos, mint kiderült, nem érne ide időben.

A Conrad-nál lehet kapni Yoga EM 240 kondenzátoros mikrofont, az is alkalmas lenne a célra? (Elnézést a félig-meddig offért, de a mikrofonos topikkal már említettem azt a gondot, hogy részben halott, részben csak kérdeznek ott.)

[ Szerkesztve ]

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#18537) schawo válasza Tim82 (#18536) üzenetére


schawo
titán

Ez egy s..r. Inkább a Trust. Mikor kell, és mennyi időre? Mert adok kölcsön valami normálisat, ha gondolod.

[ Szerkesztve ]

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#18538) Tim82 válasza schawo (#18537) üzenetére


Tim82
nagyúr

Köszönöm, írtam privátot. :R

[ Szerkesztve ]

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#18539) Frogged


Frogged
aktív tag

Sziasztok

Pár hónapja meg boldogult a hangkártyám és lehet beruháznék egy új külső egységbe.
Egy Superlux HD EVO 681 fejes és egy 2.0-ás TV Vertag-ot kéne meg szólaltatnia egy elégé kis szobában.
Op rendszer Win 10 , 20-30k-t szánék rá max.
X-FI HD-t lestem de sok panaszt hallok a creatívra szoftveres problémák miatt.
(bár nekem a X-FI Xtreme Gameremel nem volt semmi gond eddig)
Illetve ha probléma mentesebb vagy szebben szólna egy asus U7es is még bele férne a keretbe mást nagyon nem találtam 30k alatt.
Ti mit javasolnátok?

(#18540) Bodz válasza Frogged (#18539) üzenetére


Bodz
nagyúr

Az X-Fihez nem muszaj feltenni a Creative drivert, szoftvert, nagyszerűen mukodik ezek nelkul is Win alatt. Vagy Fiio E10K, Evoval nagyon franko.

(#18541) nonozoom


nonozoom
tag

Érdeklődnék a Sound Blaster X-Fi HD Mac-en megy? Nekem nem kell a szoftveres része, csak, hogy működik-e Osx alatt?

(#18542) Tim82 válasza nonozoom (#18541) üzenetére


Tim82
nagyúr

Megy.

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#18543) Nabuu válasza schawo (#18527) üzenetére


Nabuu
újonc

Elküldöm neked külön üzenetben mert nem engedi linkelni.

(#18544) PepLogan


PepLogan
tag

Sziasztok! Logi 5500-hez kellene egy hangkártya ajánlat toletek hozzaertoktol!

Film,jatek,youtube zene.Sonar D1-et nezegettem,mi a velemenyetek?Esetleg ilyen arkategoriaban valami mas? :R :R

Gigabyte GTX 1080 G1 Gaming 8GB || Intel Core i7 4770||

(#18545) varmi2 válasza PepLogan (#18544) üzenetére


varmi2
nagyúr

A xonar d1 jó kari. Zenére nem jó ez a hangfal. Zenére sztereó hangfal pár kell.

[ Szerkesztve ]

Klaustrofóbia- Félelem a zárt helyektől, például, ha zárva van a KOCSMA!

(#18546) MeroM válasza schawo (#18509) üzenetére


MeroM
senior tag

megcáfolnám:

(#18547) pc360


pc360
addikt

Szervusztok!

Keresem az Audigy 4-esem utódját, ami minőségben hozza a szintet, viszont kissé modernebb (egyelőre Win 7-et használok, de jó lenne 10-es kompatibilitás is driverekben). Most egy Genius 5.1-es szettel hajtom meg, viszont ebben is továbblépnék később. Játékra, filmezésre és FLAC-ek hallgatására használnám (mindet 5.1-en). Mi lenne jó választás, akár használtan is?

[ Szerkesztve ]

Válogatott, rendszeresen frissített programok ► neszetools.hu

(#18548) Fluke


Fluke
tag

Én azt szeretném kérdezni van egy xonar dgém és érdemes e lecserélni egy strix soarra, minőségbe lenne e javulás?A hyperx cloud még jobban szólna? Mondjuk most se azt mondom hogy rossz de jobb hangkartyaval javulna még vagy nem nagyon?

[ Szerkesztve ]

(#18549) Bodz válasza pc360 (#18547) üzenetére


Bodz
nagyúr

Audigy 4-hez van 10 driver. En a Geniushoz nem igazan vennék masik kártyát, ha nincs gond a jelenlegivel.
Ha meg tovább lepsz a Geniusrol, akkor mire gondoltál utódnak?

(#18548) Fluke: Erdemes. A Soar jobb kartya.

[ Szerkesztve ]

(#18550) pc360 válasza Bodz (#18549) üzenetére


pc360
addikt

Hangfal utódnak sem néztem még utána, és az 5.1-ről sem mondanék le (a foobar is szépen be van lőve hozzá). Tudom, nehezebb így jó minőségre lelni. Az Audigy 4-el pedig vannak gondok, dedikált 10-es drivert amúgy nem találtam. A hivatalos oldalon néztem.

[ Szerkesztve ]

Válogatott, rendszeresen frissített programok ► neszetools.hu

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.