Hirdetés

2024. június 15., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#19901) ZP67 válasza Inc.corp. (#19900) üzenetére


ZP67
tag

Köszönöm szépen!

És ha már van MM előerősítőm?

(#19902) Inc.corp. válasza ZP67 (#19901) üzenetére


Inc.corp.
tag

Ezt nem írtad:) Akkor megfelelő lehet egy olyan belső hangkártya,ami a neked szükséges tudással rendelkezik.Az újabbakon önálló APU van ,a régebbiek a CPU-t használják.Eztesetleg olvasd át a választáshoz.A régi és/vagy használt kártyáknál nézd meg a driver ellátottságot pl: win10 esetében.

(#19903) atuci


atuci
senior tag

Sziasztok!

Hangkártya kellene a gépbe, ez egy Dell 9010 MT. Van rajta valami alaplapi relatek high definition audio.
Amivel hallgatnám az egy Genius 1255A illetve egy Sennheiser HD 530.
Elég régi cuccok, de nekem megfelelnek.
Illetve van egy JVC erősítőm is, abba viszont digitálisan szeretném elvinni a hangot, szóval spdif is kellene.

Mit ajánlotok, mit lenne érdemes venni? mindenképpen pci-e csatolós kell, mert csak az szabad a gépben.

köszönöm!
Attila

[ Szerkesztve ]

Basil Fawlty: ''Don't mention the war. I mentioned it once, but I think I got away with it. So it's all forgotten now and let's hear no more about it....''

(#19904) Inc.corp. válasza atuci (#19903) üzenetére


Inc.corp.
tag

Nem írtál költségkeretet.Ez mehet pl: egy ASUS Xonar DGX-től (újonnan ~13K) egészen a "csillagos égig". Amit javasolnék,hogy ehhez a 300Ohm-os fejhallgatóhoz fejhallgató erősítővel rendelkező kártyát válassz,külső is jó, azokban mindben van.Valamint ha belsőnél maradsz, a szellőzés miatt ebbe a lapba inkább a PCIe 4x (fekete) slotba tenném a hangkártyát.

(#19905) ZP67 válasza ZP67 (#19901) üzenetére


ZP67
tag

Nem írtam, mert nincs is... Az igazság az, hogy már régóta tervezem, hogy beszerzek egyet, sem a SE260, sem a Denon AVR1802 RIAA koreektora nem a minőségéről híres. Vagy inkább csináltatok egy HFM1-et :-)

Ez a Creative viszont tetszik, két legyet egy csapással... Mi lehet a különbség a Hardverker két ajánlata között?

http://www.argep.hu/product_1331090.html

Köszi!

(#19906) hadogabi1


hadogabi1
senior tag

Sziasztok!

Olyan megoldást szeretnék ami nem tudom hogy működhet-e ha igen kérlek segítsetek hogy.
A gondom van egy xbox one-m viszont a térhangzású fülesemmel logitech g933 usb-s vezeték nélküli csak vezetékkel tudom használni azt is csak sztereoba.
Arra gondoltam hogy a xbox-ból menne 1 optikai kimenet a számítógépbe. Így nyilván olyan hangkártya kell ahol van optikai bemenet. És a számítógépből pedig azt a jelet továbbítaná amit bevisz optikán a g933-as usb-s saját hangkártyájára ezáltal menne a térhangzás is késés nélkül.
Megoldható ez szerintetek? Mennyire bonyolult ennek a beállítása.
Az tuti hogy új hangkártyát kell vennem a számítógépbe mivel a mostanin nincs optikai bemenet.
Win 10 van fennt a gépen. Egyszerre így kb 2 hangkártyát kell kezelnie. Egyik egy pci-os gondolom amin bemegy optikán a másik pedig a füles gyári usb-s hangkártyája amin kimegy ugyanaz a hang.

[ Szerkesztve ]

TUF Gaming X670E-Plus Wifi, AMD Ryzen 7 7800x3d, Inno 3D 4090 Ichill X3, Arctic Cooling Liquid Freezer II 420 RGB, Lian Li LANCOOL III Mesh RGB, Kingston Fury 6000 Cl32 2*16GB, GIGABYTE SSD M.2 2280 NVMe 1TB AORUS, GIGABYTE SSD M.2 2280 NVMe 2TB AORUS,

(#19907) Inc.corp. válasza hadogabi1 (#19906) üzenetére


Inc.corp.
tag

Az alap gond ez lehet,idézet: "A 7.1-es térhatású hanghoz, a megvilágítás beállításához és a G-gombok programozásához a Logitech Gaming Software és USB-port szükséges."Amit egy PC-re fel tudsz telepíteni,de egy Xbox-ra nem.
Nem működik egyszerre két eszköz egy gépben,legalábbis nálam.A lejátszóeszközöknél (és a rögzítőeszközöknél is) egyszerre csak egy eszközt tudsz kiválasztani akármennyi van csatlakoztatva.Pontosabban egy alapértelmezett eszközt és egy alapértelmezett kommunikációs eszközt,de ez utóbbi csak videohívásoknál funkcionál."Keresztbe"választhatsz alapértelmezett eszközt,de csak egyet.Pl: a külső kártya a rögzítőeszköz (különálló mikrofon) és a belső a lejátszóeszköz (hangszórók).

[ Szerkesztve ]

(#19908) hadogabi1 válasza Inc.corp. (#19907) üzenetére


hadogabi1
senior tag

Akkor ha jól értem ha veszek egy hangkártyát hiába érkezik be rajta optikai kábelen jel. Azt a jelet nem tudom kiküldeni egy másik hangkártyára jelen esetben a fülhallgatóéra.

TUF Gaming X670E-Plus Wifi, AMD Ryzen 7 7800x3d, Inno 3D 4090 Ichill X3, Arctic Cooling Liquid Freezer II 420 RGB, Lian Li LANCOOL III Mesh RGB, Kingston Fury 6000 Cl32 2*16GB, GIGABYTE SSD M.2 2280 NVMe 1TB AORUS, GIGABYTE SSD M.2 2280 NVMe 2TB AORUS,

(#19909) Inc.corp. válasza hadogabi1 (#19908) üzenetére


Inc.corp.
tag

Egy időben nem,mivel a Logitech-et az önálló audiochip miatt külön eszköznek veszi az oprendszer és a hangkártya lenne a másik.Azt semmiképpen nem mondom,hogy ezt a gondolom jól szuperáló és nem olcsó fejhallgatót cseréld le egy analógra,de az USB-s és a sokpontegyes analóg fejhallgatókat PC-hez alkották.HDMI-s javaslaton is gondolkoztam,de belefutottam ebbe az USB-s témába,megint csak két eszköz lenne egyszerre.

[ Szerkesztve ]

(#19910) hadogabi1 válasza Inc.corp. (#19909) üzenetére


hadogabi1
senior tag

Ha nagyon nem bírok vele eladom és veszek egy Astro A50-t. Azzal megy boxon is a 7.1- Optikain. És pc-n is.

TUF Gaming X670E-Plus Wifi, AMD Ryzen 7 7800x3d, Inno 3D 4090 Ichill X3, Arctic Cooling Liquid Freezer II 420 RGB, Lian Li LANCOOL III Mesh RGB, Kingston Fury 6000 Cl32 2*16GB, GIGABYTE SSD M.2 2280 NVMe 1TB AORUS, GIGABYTE SSD M.2 2280 NVMe 2TB AORUS,

(#19911) Inc.corp. válasza hadogabi1 (#19910) üzenetére


Inc.corp.
tag

Amennyiben van vele biztos tapasztalatod a működését illetően,akkor cseréld le.De pl: itt azt írják,hogy ajánlott az Xbox One-hoz is,nem valamilyen beállítási gond lehet?Próbáltad más játékkal stb.is?Ez így egy kicsit off lesz,tehát a hangkártya szerintem nem megoldás....:)

(#19912) hadogabi1 válasza Inc.corp. (#19911) üzenetére


hadogabi1
senior tag

A menüben is elhalkul. Elég sokan panaszkodtak rá amúgy és nem tud a logitech sem megoldást rá. Valószínűleg majd egy firmware frissítés megoldja. A régi firmwarekkel és driverekkel nem volt ilyen gondom. Megjöttek az újak közte eltelt 1 hónap amíg nem használtam és most már ilyen .

TUF Gaming X670E-Plus Wifi, AMD Ryzen 7 7800x3d, Inno 3D 4090 Ichill X3, Arctic Cooling Liquid Freezer II 420 RGB, Lian Li LANCOOL III Mesh RGB, Kingston Fury 6000 Cl32 2*16GB, GIGABYTE SSD M.2 2280 NVMe 1TB AORUS, GIGABYTE SSD M.2 2280 NVMe 2TB AORUS,

(#19913) atuci válasza Inc.corp. (#19904) üzenetére


atuci
senior tag

Nem írtam, mert kiváncsi voltam, mi a minimum, amit már jónak láttok. Egy Creative Sound Blaster Z néztem az ebayről használtan, de ha egy asus dgx is megteszi, akkor megveszem itthon újonnan.
Olvasgattam itt mindenféle driver gondokról, ez mennyiben érinti ezt a két típust win 10 x64 alatt?

Illetve külső hangkártyát mit ajánlotok? mert az később jó lehet máshoz is.

Illetve lenne még egy olyan kérdésem is , hogy a Creative Sound Blaster Z-nél láttam egy piros burkolatosat, illetve árulják csak simán is, van valami extra funkciója, vagy csak dizájn elem?

[ Szerkesztve ]

Basil Fawlty: ''Don't mention the war. I mentioned it once, but I think I got away with it. So it's all forgotten now and let's hear no more about it....''

(#19914) Inc.corp. válasza atuci (#19913) üzenetére


Inc.corp.
tag

A minimum szerintem továbbra is a DGX, driver gondom nem volt vele,a legfrissebbet tettem fel épp nem régen win10 64bit alá.A Z már egy fokkal magasabban lévő kártya (kb.mint az ASUS Strix Soar),a burkolat (E.M.I. pajzs)nélküli OEM verzió ugyanazt tudja csak olcsóbban és led nélkül.Külsőnek ASUS U5/7, Creative X-Fi HD vagy ezektől feljebb,bár az U7-nek van egy hibás szériája amibe bele lehet nyúlni.Meg kellene valahogy hallgatnod egy-kettőt,hogy el tudd dönteni melyik tetszene neked.

[ Szerkesztve ]

(#19915) bozont


bozont
veterán

Üdv
Létezik valami nem elszállt árú, HDMI kimenettel ellátott hangkártya, normális Win10 támogatással? Olyan amin lehetséges csak hangot továbbítani HDMI-n keresztül.

(#19916) Inc.corp. válasza bozont (#19915) üzenetére


Inc.corp.
tag

A HDMI csatlakozó PC-s környezetben általában vagy az alaplapra van integrálva,vagy a VGA kártyán van(akár több is).Hangkártyán ritka ill.még nem is láttam.Mihez használnád?

(#19917) Drachande


Drachande
tag

Sziasztok!

Érdemes-e szerintetek Asus Xonar DSről váltani Creative Sound Blaster Z-re vagy ZxR-re mondjuk?
Van itthon egy 5.1 AV erősítős házimozi rendszerem (Pioneer VSX 520 erősítő, Polkaudio PSW 125 sub, stb), elég jól szól, de hallottam, hogy egy Musical Fidelity V-DACII mennyivel jobb hangzást csinál egy stereo rendszerbe kötve és valami hasonlót szeretnék elérni én is az 5.1ben. Azt sem tudom igazából, hogy ehhez jobb digital-analóg kódoláshoz jobb hangkártyát, vagy erősítőt kellene vennem. Most a Xonar és az erősítőm optikai kábellel van összekötve és főleg játéknál kellene nekem a jobb minőségű hangzás, nagyobb hangtérrel.

(#19918) Tomacko válasza Inc.corp. (#19916) üzenetére


Tomacko
senior tag

Asus Xonar HDAV

Ha nem ismered meg a barátság titkát, igazán nem is tudsz semmit. Tomi ---ZTE Grand X IN--->Motorola Atrix 4G--->Sony Xperia S--->Huawei Ascend P6 ---> Asus Padfone S --> Xiaomi MI-A2 Lite

(#19919) atuci válasza Inc.corp. (#19914) üzenetére


atuci
senior tag

Találtam egy dgx -et 6000 ért, használtan.

Köszi a segítséget!

Basil Fawlty: ''Don't mention the war. I mentioned it once, but I think I got away with it. So it's all forgotten now and let's hear no more about it....''

(#19920) Inc.corp. válasza Tomacko (#19918) üzenetére


Inc.corp.
tag

Köszi,most már láttam:)Jó kis kártyának tűnik és egy külön HM processzornál olcsóbb is.Ha amúgy is PC-ből veszi az ember a forrást,akkor ehhez már csak végfok+hangfalak+sub kell.

(#19921) bozont válasza Inc.corp. (#19916) üzenetére


bozont
veterán

A PC-t kötném egy erősítőre. Pontosabban most is úgy van, a vga kártyáról megy a jel az erősítőbe. De a bajom vele, hogy mindenképpen megy vele a videó jel is, úgy kezeli az erősítőt mintha egy külön megjelenítő lenne, pedig semmi ilyen nincs rákötve. Ennek van pár kellemetlen velejárója, amit jó lenne megszüntetni ha van rá lehetőség.

(#19918) Tomacko
Igen, a HDAV, nekem is egyből az jutott eszembe, de ha jól látom csak PCI csatlakozós létezik belőle, nekem meg már csak PCIe van a lapon (ezt elfelejtettem megemlíteni :B ). Bár érthető hogy nem nagy a választék, mivel már minden vga-n, alaplapon van hdmi kimenet, de gondoltam hátha csak én siklottam át valami felett.

[ Szerkesztve ]

(#19922) kromatika


kromatika
veterán

Sziasztok .segítséget szeretnék kérni.Van egy dell lalitude e5550 [link] i5 5300u stb.. tehát egy viszonylag modern noti.amiben aida szerint. Realtek ALC293 alap lapi hang kari van.mennyit javítana hang minőségben egy kb 10 000 ft körüli áron lévő külsö usb-s hangkártya.?Ha igen akkor kérnék ajánlatot.A fontos hogy a ki egyenlített ,részlet gazdag hangokat szeretem,utálom ha a basszus túl sok és elfedi a közepet.Második szempont hogy extra hordozható legyen,kvázi pendrive méretű.Első körben amit ki néztem:ASUS Xonar U3 hangkártya 2.0 USB[link] illetve a Creative SB Play! 2 USB[link] Tehát ezek jobbak lenének e mint az alap lapi?A kető közül melyik a jobb,ill van e ebben az ár kategóriában jobb választás.Két féle fülesen hallgatnám egy Audio-Technica ATH-AD500X a nyitott,és egy audio technica ath-40x a zárt verzióból.Alapvetően klaszikus és akusztikus zenéhez.Win 10 64 biten.Köszönöm előre is mindenkinek.

[ Szerkesztve ]

(#19923) Inc.corp. válasza kromatika (#19922) üzenetére


Inc.corp.
tag

bozont:idézet:"Ennek van pár kellemetlen velejárója, amit jó lenne megszüntetni ha van rá lehetőség."Mik ezek a gondok?
kromatika:Az erősítés és a minőség szempontjából is mindenképpen jobb egy külső eszköz,aminek esetedben szerintem inkább egy külső DAC lenne megfelelőbb,mint egy hangkártya.Kis méretben is találsz jobbat,mint az említettek,bár ennyiért nem biztos.A DAC topikban próbáld meg.

(#19924) PETEE78


PETEE78
senior tag

Sziasztok! infóként az előzmények, amit az alaplapos topikba írtam:

"LGA1151- mATX vagy ATX DDR4-es lapok közül melyik a legolcsóbb ami rendelkezik 5.1-es hangkimenettel? i5-6500 as procival használnám. Van egy Sharkoon X-Tatic Digital 5.1-es fejhallgatóm. Van digitális csatlakoztatási lehetőség is, de ahhoz van egy átalakító erősítője, amit nem szívesen használnék, mivel az is külön adapteres.
Vagy érdemesebb volna inkább venni egy belső 5.1-es hangkártyát?"

Ha hangkártyában gondolkozok milyet ajánlanátok? Egyszerű semmi extra, csak hajtsa meg normál minőségben, megbízhatóan a fülesem.

Segítségeteket előre is köszönöm! :R

You are being revived

(#19925) KisApám


KisApám
addikt

Sziasztok!
Sajnos 2 hónap+2 éve vettem egy ASUS XONAR U7-es külső hangkártyát. 2 hónapja járt le a garija.
Kicsit régebb óta villogott már néha-néha a "Speaker" LED, de nem tulajdonítottam neki különösebb gondot, bár akkor NEM működött, de megjavulgatott.
Most utána néztem, kiderült, hogy nem egyedi probléma.
A HIBAJELENSÉG mint a videón látszik. A hozzászólásokat elolvastam... NEM lettem boldogabb. :( A számítógép bootolását is akadályozta...

ASUS Gryphon Z87-es alaplapom van Realtek® ALC892 8 csatornás nagyfelbontású hangkodekkel (192 KHz-es/24 bit abszolút hangmagasságú True BD, veszteség nélküli hang)

Mit ajánlanátok a bedöglődött XONAR U7 helyett?
Vagy maradjak az alaplapi csodánál?
A lényeg, hogy NE sercegjen, ne legyen zajos, és min. 5.1-es.

[ Szerkesztve ]

̿ ̿ ̿ ̿ ̿'\̵͇̿̿\з=( ͡ °_̯͡° )=ε/̵͇̿̿/'̿'̿ ̿ ̿ ̿ ̿ ... ... Memento Mori

(#19926) dugesz77 válasza KisApám (#19925) üzenetére


dugesz77
őstag

Üdv a Klubban :(((
A durva,hogy én benéztem a dátumot (a NAS számláját néztem :B ) és február 20. garanciális az enyém. Gyorsan indítottam is Emag-nál a garanciális ügyintézést. Ezeket ezek szerint 2 évre tervezték :W
Én egyébként a SOUND BLASTER X-FI HD néztem ki utódnak. Arról egységesen jók a vélemények. Alaplapim hangját (Asrock H97pro) nem szeretem.

[ Szerkesztve ]

(#19927) KisApám válasza dugesz77 (#19926) üzenetére


KisApám
addikt

Nekem 2016.12.01-én járt le a gari.
Nevetséges... megveszel egy 20 000 Ft-os külső hangkarit és sacc/kb 2 évet bír.

És igen, úgy látom a videókon, hogy aki ASUS XONAR U7-et vett, NAGYON SOKAN megsz*vták. :(((

[ Szerkesztve ]

̿ ̿ ̿ ̿ ̿'\̵͇̿̿\з=( ͡ °_̯͡° )=ε/̵͇̿̿/'̿'̿ ̿ ̿ ̿ ̿ ... ... Memento Mori

(#19928) KisApám válasza dugesz77 (#19926) üzenetére


KisApám
addikt

Nekem is az ASUS Gryphon Z87-ben Realtek ALC892 van.
Mi nem jó benne?

HA veszek új hangkarit, az ASUS kimarad... nem merek venni tőlük hangkarit.
Elsőre kinéztem azért az ASUS STRIX SOAR-t, de a felhasználók véleményét olvasva (1 és 2) ezt SEM (!!!) szabad (pedig ez is 25 000 Ft-től kezdődik).

Én a Creative Sound Blaster Z-t néztem ki utódnak (kell az 5.1 csatorna).
Elég jónak látszik, nincs annyira lehúzva (1 és 2 és 3), mint az ASUS kártyák.

[ Szerkesztve ]

̿ ̿ ̿ ̿ ̿'\̵͇̿̿\з=( ͡ °_̯͡° )=ε/̵͇̿̿/'̿'̿ ̿ ̿ ̿ ̿ ... ... Memento Mori

(#19929) ViZion válasza KisApám (#19928) üzenetére


ViZion
félisten

Nekem volt Soar, nem estem hanyatt a hangjától. Cserébe a tuningból vissza kellett vennem, mert megborította a gépet. Mivel semmi más hangkari nem tette, így driverre kenem ezt. Meglepően sok hasznos lehetőség hiányzik a progijából sajnos. És nem nagy dolgok, de profilok jöhetnének pl., meg apróságok, de erre nem szántak időt...

X-Fi HD van most, teljesen jó, de továbbra is variálok, h játékra a Xonar DX kell nekem, ki fogom próbálni párhuzamosan, h most csak az emlékek miatt szebb a hangja játékban, vagy tényleg.

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#19930) KisApám válasza ViZion (#19929) üzenetére


KisApám
addikt

Most az ASUS Gryphon Z87-ben Realtek ALC892-vel szenvedek.
Nem tudom beállítani, hogy a center hangsugárzó is szóljon 5.1-ben úgyhogy sztereo megy... filmet nem tudok nézni rendesen, sem játszani.

Ezért jó az Internet. Az az ASUS SOAR is csak egy parasztvakítás úgy látszik, főleg minőségben és megbízhatóságban.

Rendelem is azt a Creative Sound Blaster Z-t.
Az ASUS-ról lemondoka tapasztalatok alapján.

[ Szerkesztve ]

̿ ̿ ̿ ̿ ̿'\̵͇̿̿\з=( ͡ °_̯͡° )=ε/̵͇̿̿/'̿'̿ ̿ ̿ ̿ ̿ ... ... Memento Mori

(#19931) KisApám válasza KisApám (#19930) üzenetére


KisApám
addikt

Pontosítva:

Hiába van rádugva a Jack csatlakozó a Center/Sub bemenetre, CSAK a mély hangszórót nyomja, a center sugárzót NEM.

̿ ̿ ̿ ̿ ̿'\̵͇̿̿\з=( ͡ °_̯͡° )=ε/̵͇̿̿/'̿'̿ ̿ ̿ ̿ ̿ ... ... Memento Mori

(#19932) kromatika válasza Inc.corp. (#19923) üzenetére


kromatika
veterán

Mindenképpen pendrive méretű játszik csak.

(#19933) bozont válasza Inc.corp. (#19923) üzenetére


bozont
veterán

Az AMD kártyák nem veszik vissza vram órajelet idle két megjelenítő esetén. Néha a tálcára tett alkalmazások a másik (nem létező) kijelzőn nyílnak meg. A windows printscreen funkciója, mindkét asztalt menti, legalább is nem jöttem rá milyen billentyűkombinációval lehet csak az aktív asztalt menteni. Nem nagy dolgok, de ha esetleg meglehet szüntetni ezeket akkor miért ne.

(#19934) Inc.corp. válasza kromatika (#19932) üzenetére


Inc.corp.
tag

A kis méret és a minőség megnövelné az árat Pl: Dragonfly.Így inkább a Creative-t mondanám.

(#19935) Bootyhunter


Bootyhunter
tag

Sziasztok!

Asus u5-nél is van ez a villogó led probléma?
Egyébként én soha nem csalódtam még a creative kártyàibam.

(#19936) PETEE78


PETEE78
senior tag

erre valaki: [link]
:R

You are being revived

(#19937) Inc.corp. válasza PETEE78 (#19936) üzenetére


Inc.corp.
tag

Üdv
Szerintem ami még bevállalható,az valamelyik ASRock lap (pl: H110M-HDS) lenne,de nézz utána az egyéb szolgáltatásainak is.Az alaplapi analóg hangkimenetnél szinte bármelyik hangkártya többet nyújt.A fejhallgatóval kapcsolatban,ha már egyszer meg van ez a nem olcsó fejes,akkor digitális+erősítő módban használnám.Valamint ahogyan elnézem a hozzáadott csatlakozókat,az átalakító adaptert mindenképpen használnod kell analóg 5.1-hez is.Amennyiben analóg módban használod,feleslegesen adtál ki pénzt a digitális részére.Belső kártyának pl: ASUS DGX vagy ettől feljebb,egyéb is jó,de lehetőleg legyen benne fejhallgatóerősítő.

(#19938) PETEE78 válasza Inc.corp. (#19937) üzenetére


PETEE78
senior tag

Analóg 5.1-hez nem kell használni az erősítőt. Az erősítő akkor kell, ha pl konzolon szeretnéd használni, itt nyilván az optikai kábellel kötöm össze így szükséges az erősítő is.
Gigabyte 5.1-es integrált hangkaris alaplapon használom erősítő nélkül. Lényeg, hogy igen közben rájöttem, ha már gépfejlesztés lesz, akkor megérdemel ez a füles egy jófajta belső hangkártyát, csak nem voltam tisztában a minőségi különbségekkel, ezért is kérdeztem.
Köszönöm a válaszod!

You are being revived

(#19939) PETEE78 válasza Inc.corp. (#19937) üzenetére


PETEE78
senior tag

Illetve még egy kérdés. Tegyük fel az analóg csatlakozókat rákötöm az erősítőjére, onnan optikaival van lehetőségem a gép optikai hangkimenetére kötnöm a fülest. Ha kihagyom az erősítőt akkor tulajdonképpen, ha megveszem a hangkártyát, akkor nekem mindenképpen analóg módon kell rákötnöm a fülest a hangkártyára. Így egy felesleges jelátalakítás kimarad, ezáltal tisztább jelet kapok. Jól gondolom?

You are being revived

(#19940) digitalentum válasza Orgi (#19875) üzenetére


digitalentum
csendes tag

Orgi, pulutodurumo, Inc.corp. - Szeretném még egyszer megköszönni a segítséget és a javaslatokat, amelyeket a stúdió hangkártyám lecserélésével kapcsolatban kaptam.
Azóta sikerült vásárolni egy kifogástalan állapotban lévő (dobozos) ESI MAYA 44 PCI hangkártyát egy német - eBay Kleinanzeigen - weboldalról, 20 EURO-ért (postával együtt 34 EURO). Remek vétel volt és gyönyörű hangja van.

Nagyon vonzónak találom a gravitációt. Elfogadom a sütiket, de krémtorta is jöhet!

(#19941) Inc.corp. válasza PETEE78 (#19939) üzenetére


Inc.corp.
tag

Úgy van értelme a hangkártyának,ha analóg módon csatlakozol rá a fejhallgatóval az alaplapi helyett.Az erősítőd(vagy adapter)voltaképpen egy külső hangkártya erősítővel,DAC-al stb.Ha optikán viszed ki a jelet a hangkártyáról (vagy a lapról ha van rajta),akkor a fejhallgató kártyája fog működni.

(#19942) PETEE78 válasza Inc.corp. (#19941) üzenetére


PETEE78
senior tag

Köszönöm, teljesen érthető! Megvilágosodtam :B :R

You are being revived

(#19943) SZKEBE75


SZKEBE75
senior tag

Szevasztok.
Asus orion fejeshez keresnék hangkártyát.
Ami kellene:amp + tudja az új ficsöröket,win10.-el kompatibilis legyen.Mindezek közben tudjak küldeni szteró jelet erősítőbe.

pc/N100DC-MZ/X-JCAT-MZ/X-Daphile--RME ADI 2 DAC fs-MZ/X---Focal Alpha 50 Evo---IE 900 -- viablue

(#19944) KisApám


KisApám
addikt

Sziasztok!
Annyira nem értek hozzá, ezért titeket kérdezlek:
melyiket vegyem meg?

1. Sound Blaster Omni Surround 5.1
vagy
2. Sound Blaster Z

̿ ̿ ̿ ̿ ̿'\̵͇̿̿\з=( ͡ °_̯͡° )=ε/̵͇̿̿/'̿'̿ ̿ ̿ ̿ ̿ ... ... Memento Mori

(#19945) Inc.corp. válasza KisApám (#19944) üzenetére


Inc.corp.
tag

Üdv
Z-t használok belsőnek és X-fi HD-t külsőnek,innentől egyértelmű:mindkettőt:)
Ha stabilban használod 5.1-re is, a Z-t javaslom.Ha mobilban is kell(mint nekem a 2.1-es HD) akkor az Omnit.Attól függ melyiket tudod jobban kihasználni és melyik kényelmesebb.Az Omnihoz is megkapod beépítve a mikrofont és távirányítód is van(ha ez szempont).Omnit most fogok hallgatni a napokban,de ebben a kategóriában nincs eget verő különbség a kártyák között.Egy kis ficsör itt, egy kicsi ott.A HD jobb fejhallgatóhoz és mikrofonhoz,stabilban a HD-n van a füles és a mikrofon,a Z-n az 5.1.

(#19946) KisApám válasza Inc.corp. (#19945) üzenetére


KisApám
addikt

Köszönöm a segítséget!
Nekem az 5.1 a lényeg.
Volt egy ASUS XONAR U7-em (külső USB-s), de meggodondolta magát és nem hajlandó működni.
Ezért is gondoltam az OMNI-ra, mivel az is külső USB-s, no meg nem rossz. :DDD
A Creative SB X-Fi Surround Pro 5.1 USB-t is meglestem, de az régebbi kiadású, mint az OMNI.
Az OMNI meg INNEN egész jó áron beszerezhető.

[ Szerkesztve ]

̿ ̿ ̿ ̿ ̿'\̵͇̿̿\з=( ͡ °_̯͡° )=ε/̵͇̿̿/'̿'̿ ̿ ̿ ̿ ̿ ... ... Memento Mori

(#19947) Inc.corp. válasza KisApám (#19946) üzenetére


Inc.corp.
tag

Olvastalak az ASUS topikban.Nem tudom melyik videót láttad,de volt ott egy olyan,ahol a srác levette a burkolatát és egyszerűen megnyomott az ujjával egy fehéres kis téglalapot és a kártya elindult(U7).Persze ez messze nem normális használat.Valami a beültetősoron nem stimmelhetett és egy adott szériához tartozik, csak ki tudja melyikhez.Valamint,mivel a kártyák nagy része a gari idő után vagy a környékén dögli le,az ASUS mossa kezeit.

[ Szerkesztve ]

(#19948) DJ. Ru$y válasza Inc.corp. (#19947) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

Itt a videó. Mivel ez valószínűleg induláskor jelentkezik, így, ha nem probléma, hogy nincs teteje a kártyának, akkor én megbontanám a helyedben KisApám a kártyát, ha így működésre lehet bírni, így használnám, tudom, tudom, nem esztétikus stb.

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#19949) KisApám válasza Inc.corp. (#19947) üzenetére


KisApám
addikt

Végül is szétkaptam, megnyomkodtam mindenhol.
Most elindult az ASUS XONAR U7 rendesen mint kellene amúgy is, mindörökké Ámen. :R
Holnap kábelezek, újból feltelepítem, remélem működni fog és sokáig bírja...

(#19948) DJ. Ru$y
Megtettem.
Tetejét visszaraktam, DE nem csavartam vissza alul a 4 csavart, meg a gumi lábakat sem raktam vissza.
Ha kell, akkor 1 pillanat lekapni a tetejét, nyomkodni mint egy szűzk*rvát (már elnézést) és közben mantrázni: "MÚÚÚKÖDJ" :D
Ahogy írtam: holnap kábelezés és telepítés után kiderül, mennyit bír. Remélem rámrohad, annyi ideig fog.

DE ha egy áramköri elem haldoklik, akkor az a HANGminőségben is lehet, hogy hallatszódni fog. :(((

[ Szerkesztve ]

̿ ̿ ̿ ̿ ̿'\̵͇̿̿\з=( ͡ °_̯͡° )=ε/̵͇̿̿/'̿'̿ ̿ ̿ ̿ ̿ ... ... Memento Mori

(#19950) dugesz77 válasza KisApám (#19949) üzenetére


dugesz77
őstag

Két napig nekem is "kézrátétellel" működött levettem a tetejét a potmétert visszaraktam rá. Azután a win10 elkezdte ledobálni mintha kihúztam volna az usb kábelt belőle.Viszont visszacsatlakoznia már nem sikerült ,mert nem megfelelő driver hibaüzenetet dobott. Emag elfogadta a hiba bejelentést ,jövőhéten jön a futár érte. A gumi lábak úgy elkeveredtek csak 3 db-t találtam meg, remélem nem kekeckednek miatta..

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.