Hirdetés

2024. május 22., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#18201) varmi2 válasza -Dokika- (#18198) üzenetére


varmi2
nagyúr

Mivel digitális kimenetet használsz, így a gépbőla jel beavatkozás nélkül távozik, így nem szól bele a reatek hangchip, csaka hangfal dacje alakítja át analóg jellé. Így vehetsz bármilyen hangkarit, míg digitálisan viszed ki a jelet, nem lesz semmi változás.

Klaustrofóbia- Félelem a zárt helyektől, például, ha zárva van a KOCSMA!

(#18202) RetepNyaraB válasza varmi2 (#18201) üzenetére


RetepNyaraB
veterán

-Dokika- (#18198) @részére

Annyi kiegészítéssel, hogy az alaplapi optikai aljzat azért a legolcsóbb fos. Más kérdés, hogy a hangfalszett mit profitálna egy komolyabb interfészből. Valószínűleg semmit. Alapszinten egy jó lejátszó szoftver tud a legtöbbet dobni a dolgon: VLC ->/= MPHC -> jRiver a minőségi sorrend. A hangszórókat érdemes rendesen elhelyezni, akár falon, akár állványon/polcon. Kábellel hülyülni felesleges ezen a szinten. De ne legyen vastag (1,5mm sodrott réz jó lesz), mert szivacsosítja a mélyeket és koszolja a magasat. Subhoz lehet erősebb (2-2,5mm)

Jaja és persze egy párszáz megabájtos onlájn stream minőségét nem érdemes egy 20Gb-os BD rippel összemérni. Valszeg érted, mit szeretnék kihozni ebből... ;]

(#18200) KnockOut87@ az E07K egyértelműen jobb az összes belső vacaknál (Essence STX II-nél talán nem), viszont nem sokpontegy. Az 550 enyhén steril hangzásáhpz is passzolhat, mert kicsit kamu, meleg tónusa van.

[ Szerkesztve ]

"I don't know half of you half as well as I should like; and I like less than half of you half as well as you deserve."

(#18203) Bodz válasza takacsbotond (#18193) üzenetére


Bodz
nagyúr

Egyik kutya, másik eb... U5, U7, Phoebus, amikben vagy egyáltalán, de olyan, hogy jó megoldás nem lesz ezek közül a K701-hez. Tényleg inkább a jövő felé tekints, legyen U7, kibekkeled vele míg nem veszel egy erősítőt. Az U5-é gyengébb, a Phoebus meg ugyanaz a szint.

(#18200) KnockOut87: Inkább az E07K.

[ Szerkesztve ]

(#18204) -Dokika-


-Dokika-
csendes tag

(#18201) varmi2 @ - > nagyon szépen köszönöm, tehát akkor szavaidból azt veszem ki, ha sokkal jobb hangzást akarok akkor hangfal csere!

(#18202) RetepNyaraB @ - > neked is nagyon szépen köszönöm most nézegetem a mountokat. Amit vettem zsinor azt ha jól látom 1,5mm réz de mérget nem vennék rá. Az eredeti fekete zsinornál vastagabb, minőségibbnek tűnik. Viszont ha felakarom rakni a falra akkor majd hosszabítás kelleni fog. Lehet toldani? vagy jobb ha egész a mélyládától a hangfalakig?

Azért szeretném a minőségbeli különbséget hallani. Egy ismerös ismeröse mutattot bose headsetet és ott, amit mutatott hang anyag félelmetes volt.... Elég vastag emberek, vagyis a pénz tálcájuk mesélik az 5.1 is bose nekik... hogy nagyon jó. Tehát ha a jó minőségi film/hang anyag nem fog szépen szólni ahogy mondtátok, akkor az nem a hang kártya hanem a lejátszó de inkább a hangfal hibája... Ez se volt olcso hangfal szett... 90k a bose amit néztem 270k az újabb meg 400k hát nem akartam elhinni :D hogy annyiba kerül.... Szóval azt tulzásnak találom, de van egy érzésem hogy az jó szól...... és térhatás

A döntés a tiéd ! ―Ď®КΪ—

(#18205) RetepNyaraB válasza -Dokika- (#18204) üzenetére


RetepNyaraB
veterán

A Bose ár-érték arányban szörnyű gyenge! Művészi szinten művelik a parasztvakítást és a marketinget. Ha van sok felesleges pénzed akkor persze nem lesz rossz (filmre legalább is), ezt neked kell kitalálnod. A házimozi topikban elég nagy arcuk van a fejeknek, de értenek a dolgokhoz. Mozi, kontra sokpontegy témában inkább hozzájuk fordulj.
A lejátszó szoftver jó használata sokat segít, tényleg. A mezei Media Playert mindenképp felejtsed el, ha esetleg még nem tetted meg!

[ Szerkesztve ]

"I don't know half of you half as well as I should like; and I like less than half of you half as well as you deserve."

(#18206) mettek válasza Bodz (#18203) üzenetére


mettek
addikt

Objective 2 (O2) ről estleg van valakinek infója? Mennyire versenyképes a fiio e07-el? Igaz az csak erősítő de lehet eleget dobna az alaplapi hangomon...

PSN: Mattacks87 Xbox ID: HUNgAlien

(#18207) Epiph válasza Bodz (#18173) üzenetére


Epiph
tag

Üdv! Sikerült beszerezni egy Solo -t. De van vele néhány problémám, hátha tudsz segíteni... hangja egyébként eléggé tiszta azzal gondom nincs. Hanem a legújabb driverrel zizeg az egész, utána olvastam USB2.0 ra (AMD - nél) egy másik, régebbi drivert ajánl a gyártó ( ha nincs USB 3.0) leszedtem, feltettem. De valahogy zavart, hogy nincs USB 3 asom így vettem egy pcie 3.0 bővítőkártyát. Hát feltettem az új drivert... nem zizeg, viszont gondol egyet, és befagy a lejátszó, több félével is próbáltam, ugyana az, sőt jutyub is....

(#18208) Bodz válasza mettek (#18206) üzenetére


Bodz
nagyúr

Nem hallottam még.

(#18207) Epiph: Mi lenne, ha megkínálnád a beta driverrel? Hátha segít.

[ Szerkesztve ]

(#18209) Epiph válasza Bodz (#18208) üzenetére


Epiph
tag

Köszönöm a gyors választ!
Nos úgy néz ki a tűzfal volt a hibás....

Béta drivernél egy probléma volt csupán, hogy: a mic bemenet szépen ment és fel is ismerte a gép, de a Line/gitár bemenetet nem "találta" -kezelte.

De leírom tapasztalataimat, hátha valakinek segít majd egyszer :)

Focusrite scarlet solo:

Gyártó oldalán is közzé van téve, AMD rendszereknél, előfordulhat hogy USB 2.0 nál zizeghet illetve nem működik megfelelően, ha van USB 3.0 ra kötve ez megoldódhat, vagy ha csak USB2.0 áll rendelkezésre a szintén az oldalon található driverek közt a 2.5.2 es verziót érdemes letölteni.
Ha véletlenszerűen megáll a lejátszás, vagy befagyasztja a lejátszót/felvevőt, a tűzfal körül érdemes nézelődni, illetve szintén a gyártó oldalán közzé van téve egy win optimalizálás lépésről lépésre, lehet megoldja.

(#18210) mettek válasza Bodz (#18208) üzenetére


mettek
addikt

Most látom hogy az e10k olympus 2 25ezer ujan. Nem éri meg jobban mint az e07 használtan? Nekem kb csak pc-hez kellene.

PSN: Mattacks87 Xbox ID: HUNgAlien

(#18211) RetepNyaraB válasza mettek (#18210) üzenetére


RetepNyaraB
veterán

Ha érdekel a garancia, akkor igen. Ha nem, az E07 jobb.

"I don't know half of you half as well as I should like; and I like less than half of you half as well as you deserve."

(#18212) mettek válasza RetepNyaraB (#18211) üzenetére


mettek
addikt

Köszi. Egyébként van valakinek halláson alapuló tapasztalata, hogy ennek a fiio e07-nek milyen hangja van egy asus xonar d1-2, essence st-hezbképest?

PSN: Mattacks87 Xbox ID: HUNgAlien

(#18213) RetepNyaraB válasza mettek (#18212) üzenetére


RetepNyaraB
veterán

Nagyjából stx szint (koaxról, zenére), valamivel melegebb, cserébe kenősebb hangkép.

"I don't know half of you half as well as I should like; and I like less than half of you half as well as you deserve."

(#18214) mettek válasza RetepNyaraB (#18213) üzenetére


mettek
addikt

És szted melyik a jobb? Stx-em volt, tetszett, nem volt vele gond.

PSN: Mattacks87 Xbox ID: HUNgAlien

(#18215) -Dokika- válasza RetepNyaraB (#18205) üzenetére


-Dokika-
csendes tag

igen biztos vagyok benne h olyan 30-50 % paraszt vakítás. VLC-t szoktam hansználni meg BS player-t (pro)

http://prohardver.hu/tema/samsung_lcd_tv/hsz_28720-28720.html <--- de lehet ez lesz a bajom.... most fogom kirpobálni

[ Szerkesztve ]

A döntés a tiéd ! ―Ď®КΪ—

(#18216) BigBlackDog


BigBlackDog
veterán

Sziasztok!
Az alábbi feltételeknek megfelelő hangkártyát keresném.
- Jó hangminőség (zenehallgatáshoz)
- Kis késleltetés a kimeneten (lehessen használni játékra, filmezésre is)
- Kis késleltetés "Line in" bemeneten (használható legyen zenére való "rákeverésre" is)
- Normális DAC, fejhallgató erősítő (~600 Ohm impedanciáig)
- Inkább a belső hangkártya a preferált, de akár jöhet külső is

Nemrég próbáltam egy Xonar line-in bemenetét használni, aztán a gyakorlatban kiderült, hogy kb. 200 ms késleltetése van. Pedig azt hittem, hogy az alacsony késleltetésű bemenet már alap manapság, 10 évvel ezelőtti SB Live!-okkal nem volt semmi ilyen probléma. :(((

(#18217) Bodz válasza Epiph (#18209) üzenetére


Bodz
nagyúr

Örülük hogy megoldódott. :)

(#18210) KnockOut87: Nem éri meg, mert az E07K hangja sokkal jobban illik a K550-hez.

[ Szerkesztve ]

(#18218) mettek válasza Bodz (#18217) üzenetére


mettek
addikt

Most felkerült egy e17k is. Az még jobb lenne? Mert akkor lehet azt próbálnám be... Köszi :R

PSN: Mattacks87 Xbox ID: HUNgAlien

(#18219) -Dokika- válasza -Dokika- (#18215) üzenetére


-Dokika-
csendes tag

közbe kiderült az alaplapi optica nem képes dolbi surroundot szolgáltatni megrendeltem egy Xonar DSX -t. Azzal elméletbe már mennie kell. Opticán. Tegnap probáltam, nincs semmi térhatás. Mindegyik hangszoró szól. Nincs olyan h jobb meg bal...

A döntés a tiéd ! ―Ď®КΪ—

(#18220) RetepNyaraB válasza mettek (#18218) üzenetére


RetepNyaraB
veterán

Egen jobb. Barom vagyok én folyamatosan az E17K-ról beszéltem :B :R
Ha nem fontos a sokpontegy, akkor vedd a fioo-t. Ha igen, az stx hangja elég jól beállítható opa cserékkel, viszont relatíve drága lesz (+10k forint saccperkábé)

(#18219) -Dokika-@ DS-t szinte minden alaplapi tud, a DTS már para. Kotorássz a beállításokban. De a DSX mindenképp jobb lesz.

[ Szerkesztve ]

"I don't know half of you half as well as I should like; and I like less than half of you half as well as you deserve."

(#18221) Bodz válasza mettek (#18218) üzenetére


Bodz
nagyúr

Jobbnak jobb valamennyivel, de szerintem kevésbé illik a K550-hez, mint az E07K. Megpróbálnám az eladóval megbeszélni, hogy letét ellenében kipróbálhassam. :) Ha nem, akkor megveszed, ha nem tetszik eladod, és mehet valami más.
Amúgy az itteni Aprón csak E17 van, ha jól látom. Az nem ugyanaz, mint a K. Közelebb áll hangban az E07K-hoz, mint az E17K-hoz.

[ Szerkesztve ]

(#18222) mettek válasza Bodz (#18221) üzenetére


mettek
addikt

Igen sima e17 alpen. Megbeszéltem az eladóval, elvileg érkezni fog a héten. Remélem jo lesz.

PSN: Mattacks87 Xbox ID: HUNgAlien

(#18223) Bodz válasza mettek (#18222) üzenetére


Bodz
nagyúr

Jó lesz. :K

(#18224) chester91


chester91
senior tag

Sziasztok!

Most van tervben gépfejlesztés, amihez gondolkodóba ejtett egy Audigy 5.1 pcie hangkártya. Creative DTT2200 5.1 szett van, es közben felkerült egy minőségi szoftveres hangprocesszor is a gépre egy jóbarátom révén, ami igen sokat dobott az alaplapi hangkártya megszólalásán. Kérdés: hangprocesszor használata mellett van értelme hangkártyára költeni, vagy inkább ez vagy-vagy helyzet?

„Az emberiség ostoba nézetei közül a legostobábbak azok, amelyekkel a jó körülmények között élők a szegények szokásait kritizálják” Herman Melville

(#18225) chester91 válasza chester91 (#18224) üzenetére


chester91
senior tag

Pontosítva, ezt néztem ki: Creative SB Audigy FX 5.1, egy MSI B150M Mortar lapba kerülne

„Az emberiség ostoba nézetei közül a legostobábbak azok, amelyekkel a jó körülmények között élők a szegények szokásait kritizálják” Herman Melville

(#18226) ricshard444


ricshard444
veterán

Sziasztok!

Idén tervezem egy új gép összeállítását és nyilván kellene bele egy jó kis hangkártya. Egy Z-5500-t hajtok már jó sok éve, Xonar DX-szel hajtottam eddig egy Xtreme Music után és megvoltam elégedve vele majdnem 100%-ban.

Használtan 20, max 30 körül keresnék, régóta D2X-re fáj a fogom, kérdésem, hogy még mindig nagyon jó választás a használt piacon az árkategóriájában vagy jött valami újabb, ami esetleg jobb lenne? A hangfal késöbb tutira kap majd jobb hangszórókat. A DTS támogatás fontos lenne, a DX nem tudta.

[ Szerkesztve ]

Vannak dolgok...

(#18227) Bacusuz


Bacusuz
őstag

Sziasztok!

Ha van itt olyan akinek ESI Prodigy XFI NRG kártyája van és win10 oprendszerrel hasznája ahhoz lenne pár kérdésem:

Fölment a driver gond nélkül és hogyan?
Entertrainment Console is fut vagy bármi ami lekeveri játéknál a 3d hangzást?

mert ha nem akkor maradok a 7 nél még egy jódarabig.
bocsi az offért :B
köszi

ÜDV! Bacusuz. Veszélyes környéken lakom. Ahányszor becsukom az ablakot, mindig odacsukom valaki kezét.

(#18228) biigi


biigi
tag

Sziasztok!

Testvéremnek keresek filmnézéshez egy androiddal is kompatibilis 5.1-es külső hangkártyát. Főleg filmnézéshez lenne rá szükség. Ha lehet akkor USB-n kommunikáljon, de HDMI is megfelelő lehet.
:R

(#18229) DarthSun válasza biigi (#18228) üzenetére


DarthSun
nagyúr
LOGOUT blog

Huh, olyan is van ami Android-kompatibbilis ?, tehát akár a telómról is tolhatom vele a zenét ?

A 3 test probléma nem megoldható.

(#18230) Tim82 válasza DarthSun (#18229) üzenetére


Tim82
nagyúr

Android 5.0 alatt csak appal (fizetős: USB Audio Player, ingyenes: HibyMusic), Android 5.0 és felette már natívan kezeli az USB Audio-t. Ja igen, természetesen OTG-kábel és OTG-képes Androidos telefon/tablet kell, meg jó eséllyel külső tápellátás kell a hangkártyának, valószínűleg a legtöbb Androidos készülék által leadni képes kraft kevés lesz. Erre esetleg valami ilyesmi fajta OTG kábel megoldás lehet + micro USB-s töltő.

Nekem a 2012-es Nexus 7 OTG-vel és HibyMusic-kal simán kezeli a jelenlegi Steinberg UR12 külső hangkártyámat (a tápot meg egy micro USB-s telefontöltővel tudom megoldani). Hozzáteszem, a Nexus 7 nekem a fent linkelt fajta Y OTG kábellel nem tud felvenni töltést.

Úgy gondolom, hogy amúgy gyakorlatilag az összes olyan külső hangkártya jó eséllyel működik Androiddal, ami megfelel az USB Audio szabványnak és/vagy Linux alatt is üzemel.

[ Szerkesztve ]

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#18231) DarthSun válasza Tim82 (#18230) üzenetére


DarthSun
nagyúr
LOGOUT blog

4.4.2 droid van a telómon. OTG képes és van is OTG adapterem ( de nem ilyen Y, amivel közben töltőn is lehet ). Van egy olyan USB- s hangkarim is aminek van saját tápja, Audigy2NX, de gondolom az úgysem fog feléledni Android alól, tehát Android-képes típus kell.

szerk : vagy mégis, ahogy a szerk. session- ödet olvasom.

[ Szerkesztve ]

A 3 test probléma nem megoldható.

(#18232) Tim82 válasza DarthSun (#18231) üzenetére


Tim82
nagyúr

Egy próbát megér, ugyanis itt szerepel a listában (ez az említett fizetős app - USB Audio Player - fejlesztőinek oldalán lévő lista).

Azt nem tudom, sokponteggyel hogy boldogulna, az én Steinberg UR12-m sem sokpontegyes cucc.

Szerintem tedd fel a HibyMusic appot, csatlakoztasd a telefonhoz a hangkártyát az OTG kábellel, indítsd el utána az appot, rá fog kérdezni, ha felismerte a kártyát, hogy használhatja-e alapértelmezett USB audio eszközként. Ha utána elindítasz zenét a telefonon, kiderül, minden oké-e.

[ Szerkesztve ]

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#18233) DarthSun válasza Tim82 (#18232) üzenetére


DarthSun
nagyúr
LOGOUT blog

Köszi :R , kipróbálom. Nem lenne rossz mert az Audigy DAC- ja azért nem kicsit veri a telefonét. Azt eddig is megtudtam csinálni ugye hogy bármilyen Line IN- re rádobtam a telót, akár PC hangkarira, akár erősítőre, de akkor a teló dekódol.

A 3 test probléma nem megoldható.

(#18234) Yagura


Yagura
újonc

Sziasztok!

Van, egy Audio-Technica ATH M50X-es fejhallgatóm.
Ehhez szeretnék venni, egy hangkártyát. (Először fejhallgató erősítőt akartam, de arra nem lehet midi billentyűzetet kötni, gondolom. Még, nem döntöttem el, hogy milyen lesz, először a hangkártya.)
Nos, az árkeret, nagyjából 30-35 ezer Ft lenne. (Nyilván, ha van valami, ami tényleg megéri a 40-ezer forintot, az sem baj. De, nem akarok a végletekig menni.)
Fontos, hogy, majd egy midi billentyűzetet is rátudjak kötni. A gépházba szeretném, tehát belső hangkártya kellene, PCIE foglalatú. (Már, csak egy PCIE2-es hely van szabadon.)
Az, hogy 5.1, 7.1, nem számít, mivel Stereoba használnám.
Elsősorban zenehallgatásra, és később (majd, ha beletanulok) esetleg, zenekészítésre használnám.
Remélem, nem hagytam ki semmi lényegeset.
A segítségeteket, előre is köszönöm!

(#18235) Tomacko válasza Yagura (#18234) üzenetére


Tomacko
senior tag

Én inkább külsőket javasolnék, a zaj miatt. Steinberg cuccok közt nézelődj, De Focurite Scarlet Solo is talán bejöhet.

[ Szerkesztve ]

Ha nem ismered meg a barátság titkát, igazán nem is tudsz semmit. Tomi ---ZTE Grand X IN--->Motorola Atrix 4G--->Sony Xperia S--->Huawei Ascend P6 ---> Asus Padfone S --> Xiaomi MI-A2 Lite

(#18236) Yagura válasza Tomacko (#18235) üzenetére


Yagura
újonc

Rendben köszönöm az ajánlatot.
Nekem voltak a régi gépházamon előlapi USB-k, amik recsegtek, ha használatban voltak, vagy zúgtak (valami noname ház volt), innen gondoltam, hogy lehet, hogy a belső hangkártya, jobb lenne, mint a külső.
Gondolom lehet majd rá midi billentyűzetet kötni, nem? (Vagy, egyébként, azt a gépbe is lehet?)
Még nem tanultam ki ezeket, de láttam USB-s midiket is.
Még más ajánlásokat is szívesen várok.
(Teljesen elfelejtettem kiírni, de a sötét színeket preferálom, de ha nem lesz jobb, akkor ezt veszem.)
Köszönöm még egyszer.

Egyébként, nekem még ajánlották a Lexicon Lambda-t is.
Ezt ismeri valaki?

[ Szerkesztve ]

(#18237) mettek


mettek
addikt

na megvan a Fiio e17. Eddig tetszik, szép hangja van. Egy valami zavar: foobarban ha 192 khz-es zenét akarok lejátszani nem engedi usb-s kapcsolaton mert csak 92 khz-ig tudja. toslinken keresztül megy a 192 is de szebb, melegebb hangja van usb-n. Most ilyenkor mi van, szopacs? hallgassam toslinken keresztül?

PSN: Mattacks87 Xbox ID: HUNgAlien

(#18238) DarthSun válasza mettek (#18237) üzenetére


DarthSun
nagyúr
LOGOUT blog

Elég a 96KHz is egyébként. De ha Foobarban beállítottad a 192Khz- et akkor ne felejtsd el a Win lejátszóeszközöknél is beállítani, lehet hogy azért nem játssza le.

A 3 test probléma nem megoldható.

(#18239) mettek válasza DarthSun (#18238) üzenetére


mettek
addikt

nem értetted :) a fiio usb-n csak 96khz-ig képes elmenni de usb-n szebb a hangja. Ha optikaival kötöm össze akkor megy a 192 khz de így szárazabb a hang. Erre irányult a kérdésem hogy akkor bukom az usb-s kapcsolatot ha 192khz-es zenét akarok lejátszani?

PSN: Mattacks87 Xbox ID: HUNgAlien

(#18240) Bodz válasza mettek (#18239) üzenetére


Bodz
nagyúr

Használj resamplert.

(#18241) mettek válasza Bodz (#18240) üzenetére


mettek
addikt

erre voltam kíváncsi :R

már megy is, szuper, köszönöm

[ Szerkesztve ]

PSN: Mattacks87 Xbox ID: HUNgAlien

(#18242) chester91 válasza Bodz (#18240) üzenetére


chester91
senior tag

Esetleg hangprocesszorral nem tudja kiküszöbölni a problémát?

„Az emberiség ostoba nézetei közül a legostobábbak azok, amelyekkel a jó körülmények között élők a szegények szokásait kritizálják” Herman Melville

(#18243) DarthSun válasza mettek (#18239) üzenetére


DarthSun
nagyúr
LOGOUT blog

Értem, bocs, azt gondoltam hogy a resamplert alapból installáltad a Foobarba :B Én az SoX resamplert használom.

A 3 test probléma nem megoldható.

(#18244) mettek válasza DarthSun (#18243) üzenetére


mettek
addikt

én a gyárit kapcsoltam be....ezek szerint van külön telepíthető? az jobb?

PSN: Mattacks87 Xbox ID: HUNgAlien

(#18245) DarthSun válasza mettek (#18244) üzenetére


DarthSun
nagyúr
LOGOUT blog

Igen, innen tölthető.

A 3 test probléma nem megoldható.

(#18246) mettek válasza DarthSun (#18245) üzenetére


mettek
addikt

köszönöm, szuper

PSN: Mattacks87 Xbox ID: HUNgAlien

(#18247) DarthSun válasza mettek (#18246) üzenetére


DarthSun
nagyúr
LOGOUT blog

Nincsmit, örülök hogy bevált :)

A 3 test probléma nem megoldható.

(#18248) sepsi0


sepsi0
őstag

Sziasztok!

Kérdésem lenne:

Csak az Asus Xonar DG/DGX-ben van fejes erősítő? Xonar DS-ben nincs?
Vagy úgy kérdezem melyikekben van 20eft-ig?

off
Vettem MSI H97 Gamin 3 alaplapot. Olvastam itt is, hogy a benne lévő integrált hang felér egy dg/dgx-el....
Hát ez nagyon nem igaz! Közelében sincs az ALC1150, sőt egy kalap kaki! :R
Én hallgattam a véleményekre és a DGX-eket a fiaimnak adtam, mondván jó lessz az alaplapon lévő. Így kártya nélkül maradtam..... :W
5.1 meg 7.1 meg 600 ohm aha. HOL?
Ja és mielőtt azt mondaná valaki, hogy rossz a fülesem.... Senn HD600....
Köszönöm! :R

[ Szerkesztve ]

(#18249) Mi5u


Mi5u
tag

Sziasztok!

Live! 24bit-et érdemes Audigy FX-re cserélni? Jelenleg egy Logitech X230-at hajt.
Sokat nem akarok rászánni, de nyitott vagyok... Win10 alá kellene.
Köszönöm előre is a válaszokat.

(#18250) Tomacko válasza sepsi0 (#18248) üzenetére


Tomacko
senior tag

Szia.

Ide nézz át. Itt foglakoznak komolyabban a témával. Szerintem neked ehez a drágasághoz nem egy ótvar alaplapi fejeserősítőt és nem is egy 20 ezer forintos vlaamit kéne használnod már, hanem egy nagyjából a fejes árában lévő külön fejeserősítőt. De ez csak az én kis saját véleményem. kérdezz ott a "szakiktól". Amúgy a fejeserősítést leszámolva az én saját Xonar DS-m a saját műveleti erősítéjével sehol sincs hangban az ALC 887-hez mérve, igaz ebben nincs is fejeserősítő, de ezen a láncon nem is használok fejest.. Amit te vettél lapot azon meg ugye az egyik legjobb hangúnak mondott alaplapi cucc van, de mivel nem ismerem nyilván elhiszem, hogy a fejes része kukás. Amelyik láncon fejest használok oda pedig be iktattam egy fejes erősítőt. Szóval én ezekről a kártyákról csakis hangdobozos oldalról tudok véleményt mondani, úgy pedig eléggé az alaplapiak alatt teljesítenek, kivéve OPA csere után (már amelyikben lehet persze).

Ha nem ismered meg a barátság titkát, igazán nem is tudsz semmit. Tomi ---ZTE Grand X IN--->Motorola Atrix 4G--->Sony Xperia S--->Huawei Ascend P6 ---> Asus Padfone S --> Xiaomi MI-A2 Lite

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.