Hirdetés

2024. június 19., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#19651) AngerFîsT


AngerFîsT
tag

Sziasztok!

Microlab Solo 6c ( new) Típushoz keresnék hangkártyát max 15 ezerig !

[ Szerkesztve ]

I Say Anger you say FisT!

(#19652) arcsi84


arcsi84
aktív tag

Sziasztok Mesterek!

Segítséget szeretnék kérni tőletek. Sógorom szeretne egy hangkártyát. Zenét szeretne felvenni vele és minél jobb minőségben.

Elvárás, hogy egyszerre tudjon zenét felvenni és lejátszani.
Fontos, hogy nem játékra kell !!!

Lehet külső vagy belső kártya is, ez mindegy.

A gép amibe kerülne egy Asrock B75m-gl R2.0 + Pentium G1620, 4GB rammal és egy HD6770 kártyával.

Árban olyan 15k körül gondoltuk.

Viszonylag sürgős lenne a válasz.
Előre is köszönöm a segítségeteket.

(#19653) proof88 válasza DarthSun (#19578) üzenetére


proof88
addikt

Hali,

felraktam ezt a WASAPI-t és a SoX-ot is hozzá, jó ideig ide-oda váltogattam a DirectSound, az ASIO és a WASAPI outputok között, sőt ezeket SoX-szal is megnéztem, de sajnos nem hallottam különbséget. MP3 és FLAC-nál sem hallok különbséget. Depresszió albumon se, ahol nekem kicsit fura a gitár hangzása, ott se változott. Valszeg az a helyzet, hogy:
1. - a hangfalakból nem tudok már többet kihozni (Edifier R1900T II);
2. - az alaplapi ALC1150-hez képest nem elég nagy az előrelépés a Sound Blaster Z-vel zenében.

Jön a karácsony, megpróbálok kedvezményesen behúzni 1-2 játékot, megnézem ott mit ad a Z, hiszen Warcraft III-ban a bekapcsolt EAX fogott meg eddig a legjobban benne. :D

Most éppen 1 hétig Rockstar Games leárazás van HumbleBundle-ön. :D

Anno végeztem kutatást hangfalas tapasztalatokkal kapcsolatban. Azok alapján a T&V Kürbis és a Solo 6C azok amik hasonló árkategóriában szebben szólnak mint az R1900T II-m. De egyelőre lusta vagyok váltani.

(#19654) ctrlaltdel13


ctrlaltdel13
őstag

Sziasztok.
Segítségeteket szeretném kérni.
Hangkártyát szeretnék vásárolni,ha van értelme.
Pc-ről nézek filmet,meg zenét hallgatok.
Adott egy asrock b85m pro4 lap,(Realtek ALC892) amiből coaxiális digitális kábelen megy a hang egy pioneer vsx d912 erősítőbe.
Kérdésem az lenne, lenne-e észrevehető hangzás béli javulás egy minőségi hangkártyától vagy nem?????
Az erősitő 96khz/24bit amit tud,nincs rajta hdmi,csak digitális ki és bemenetek.
Ha igen milyen ajánlotok(belső).
A hangképzést pedig b&w 603-sok végzik.

(#19655) killertibi


killertibi
tag

Sziasztok! PC-ról szeretném optikán kiküldeni a hangot egy erősítőre. Milyen hangkártyát javasoltok ehhez? Nagyon drágát nem szeretnék, mivel nem egy hiper-szuper rendszerről van szó, így inkább a cél az elérhető legolcsóbb, ami a célnak megfelel. Köszönöm előre is.

(#19656) ctrlaltdel13


ctrlaltdel13
őstag

Imént elírtam optikán megy a hang.

(#19657) DarthSun válasza proof88 (#19653) üzenetére


DarthSun
nagyúr
LOGOUT blog

Mindkét pontnál javulás kéne hogy legyen. Gyengébb PC hangszóróval is azonnal kihallani hogy jobb a Wasapi+SoX, jobb erősítő+hangfalaknál pedig drasztikus a különbség. Az ALC1150- nél pedig biztosan jobb az SB-Z - tipp.

A 3 test probléma nem megoldható.

(#19658) bigbody235


bigbody235
újonc

Üdv! Tudtok mondani jó hangú sztereó külső hangkártyát? Zene hallgatásra kellene.

(#19659) ViZion válasza bigbody235 (#19658) üzenetére


ViZion
félisten

Olvass vissza 1-2 oldalt kérlek. :R

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#19660) arcsi84 válasza arcsi84 (#19652) üzenetére


arcsi84
aktív tag

Tud valaki ajánlani ebben a kérdésben? Köszönöm

(#19661) ctrlaltdel13 válasza ViZion (#19659) üzenetére


ctrlaltdel13
őstag

Nekem esetleg tudnál segíteni???

(#19662) pulutodurumo válasza ctrlaltdel13 (#19661) üzenetére


pulutodurumo
őstag

Mivel digitális átvitelt használsz, az erősítő végzi a D -> A konverziót. Ha nincs valami komoly gebasz, akkor nem érdemes hangkártyára költeni.

Természetesen ha egy jó DAC-ból küldöd az analóg jelet az erősítőnek, akkor lesz javulás. Kérdés, hogy neked megér-e 30-50-100 ezer forintot ez a sztori.

Ja, belső kártyát kérdeztél. Az még bonyolultabb. Manapság egyre kevesebb a jó belső hangkártya, az újabb fejlesztések szinte kivétel nélkül külső eszközök.
Na meg ha a HiFi topik szellemiségét akarom kicsit áthozni, akkor: dobd ki azt a házimozis vackot, és vegyél egy rendes sztereó erősítőt. ;] :P

[ Szerkesztve ]

"Don't fret, boyo. I'll be gentle!"

(#19663) ViZion válasza arcsi84 (#19660) üzenetére


ViZion
félisten

Neked inkább a DAC topikot javaslom, bár 15k-ig sok jóra ne számíts sztem. Focusrite olyan 35k-tól indul.

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#19664) Qtya123


Qtya123
őstag

Üdv!

Tanácsot szeretnék kérni tőletek.
Jelenleg alaplapi hangot használok (Realtek ALC887) és rangsorban 1. film, 2. zene, 3. játék a felhasználási szempont, amelyekhez egy Logitech x-230 2.1-es rendszert, illetve egy Superlux HD681 fejhallgatót használok.
Mostanában néztem, hogy az Asus Xonar DG hangkártyákat egész baráti áron meg lehet vásárolni használtan.

A kérdésem az lenne, hogy jelentene érdemleges előrelépést hangminőségben az alaplapihoz képest ez a kártya a fenti hangszóró és fejhallgató alkalmazásával, vagy teljesen felesleges, mert elenyésző lenne a különbség?

Köszi előre is!

(#19665) ctrlaltdel13 válasza pulutodurumo (#19662) üzenetére


ctrlaltdel13
őstag

Köszi a választ.
Akkor nem költök feleslegesen.
Az 2006 os EISA díjas vackot megtartom addig,amíg a stereo erősítő nen tudja kiszolgálni az 5 hangfalamat.

(#19666) GyureX


GyureX
tag

Sziasztok!

Jelenleg egy XtremeMusic hajt ki egy Z5500-at 5.1-en analógon játékokban, filmeket meg coaxon, de egyre többet pattog, recseg, megy el a hang, majd jön is vissza. Idegesít nagyon.

Nézegettem a Z-t, van értelme rá lecserélnem? Vagy ajánlanátok ár/minőségben valami hasonlót? Egyáltalán lenne hallható különbség?

(#19667) Tomacko válasza Qtya123 (#19664) üzenetére


Tomacko
senior tag

Szia.

Csodát ne várj azért ettől a cserétől. Nálam mivel ez alaplap függő is meg gyártó függő is kicsit, az ALC 887 simán hozta a xonar DS szintet, ez a testvére a DG-nek. Ami tutira javulni fog az a fejhallgatós rész, mivel a DG-nek van fejhallgató erősítése. Nálam amúgy más téren nem hozott javulást. Ha tényleg apró pénzért talász az aprón :) akkor egy próbát meg érhet a dolog, max állt benne kicsit a pénzed amíg valaki meg nem veszi tőled :)

Ha nem ismered meg a barátság titkát, igazán nem is tudsz semmit. Tomi ---ZTE Grand X IN--->Motorola Atrix 4G--->Sony Xperia S--->Huawei Ascend P6 ---> Asus Padfone S --> Xiaomi MI-A2 Lite

(#19668) gyulank


gyulank
addikt

Amúgy nem csak hangkártyát nem találtam dolby atmosra, de még lejátszót se, amiben választható ilyen plafonos beállítás.

ASRock Z370 Pro4+i3-8100+32GB Windows 22621.3527 Ubuntu 24.04 x64

(#19669) proof88 válasza DarthSun (#19657) üzenetére


proof88
addikt

Ezen az oldalon azt írják, hogy:

As long as you are using Windows Vista (or 7), you should hear no difference between ASIO, WASAPI, KernalStreaming, and DirectSound. If you are using XP (or an earlier version of Windows), just avoid DirectSound (and use whichever other audio data transfer protocol is most convenient).

The data that all of these send to your audio device driver is identical (except for DirectSound, which makes noticeable changes to the data when using XP).

Nem lehet hogy te még XP-n próbáltad ezt és akkor éreztél érdemi javulást?

[ Szerkesztve ]

(#19670) DarthSun válasza proof88 (#19669) üzenetére


DarthSun
nagyúr
LOGOUT blog

XP- n nem tudtam még beállítani :B , az Athlon-II- es gépemen van XP is de nem sikerült, párszor már nekifutottam. A különbségeket Win7 alatt tapasztalom, egy X-Fi és három Audigy kártyán is nagyon érezhető, sokkal nyugodtabb, tisztább hangzás, a mélyek is határozottabb gyors lefutással, nem vonaglik a membrán.

A 3 test probléma nem megoldható.

(#19671) Qtya123 válasza Tomacko (#19667) üzenetére


Qtya123
őstag

Értem, köszi a tanácsokat!

(#19672) Inc.corp. válasza ctrlaltdel13 (#19665) üzenetére


Inc.corp.
tag

"Az 2006 os EISA díjas vackot megtartom addig,amíg a stereo erősítő nen tudja kiszolgálni az 5 hangfalamat.":)
Igen, egy sztereó erősítőnek valóban nehéz lenne, vmint én is megtartom a 2004-esemet (SONY S-Master tech) , csak annyi, hogy ne "cipőfűzővel" kösd össze. Ebben a kategóriában max 3-5k körüli kábel bőven jó és évekig működni fog hiba nélkül (az egyik kábelemet 12éve figyelem csak úgy kíváncsiságból), de gondolom ezt már kitapasztaltad.

(#19673) mobal


mobal
MODERÁTOR

Ez voltmár?

"Ott szimatol a sarkadban vasfogait csattogtatva, minden egyes hétköznapod: kirúzsozott medvecsapda."

(#19674) petisubaru


petisubaru
tag

Sziasztok !

Cserélni szeretném az asus xonar dsx-emet egy Asus Strix Soar-ra: [link] . Csak FPS játékra használnám zenét, filmezni nem szoktam. Kérdésem az lenne megéri-e lecserélni. A dsx-hez annyit hozzátennék az vele még a gondom, hogy a fülest nem tudom csatlakoztatni közvetlen a kártyába csak a gépházon keresztül tudom használni. Ha jól láttam akkor a Strix-nél pedig van fejhallgató kimenet. Vagy ha van valami jó tippetek akkor annak is örülök, mire érdemes még beruházni.

[ Szerkesztve ]

(#19675) ViZion válasza petisubaru (#19674) üzenetére


ViZion
félisten

Nekem játékra a DX jobban tetszett, mint a Soar. De ez egyéni.
A linkelt oldalon az kamu kép (az a Raid verzió), a külső egységet nem tartalmazza a ~25k-s soar.

[ Szerkesztve ]

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#19676) Mr.Csizmás


Mr.Csizmás
félisten

üdv,

hangszórós topic van? :F

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#19677) DJ. Ru$y válasza Mr.Csizmás (#19676) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

Erre gondolsz?

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#19678) Mr.Csizmás válasza DJ. Ru$y (#19677) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

köszönöm.

[ Szerkesztve ]

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#19679) petisubaru válasza ViZion (#19675) üzenetére


petisubaru
tag

igen azt gondoltam, hogy külső egység nélkül lesz de az nem baj.De megéri a befektetés egy ilyen kártyába, vagyis ér annyival többet, hogy a dsx-et lecseréljem ? Volt már dsx-d ? Köszi :R

[ Szerkesztve ]

(#19680) ViZion válasza petisubaru (#19679) üzenetére


ViZion
félisten

dsx-em nem volt, DX elvileg jobb annál.

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#19681) duke


duke
aktív tag

Sziasztok.

Hangszoro, hangkartya optikai kabelel van osszekotve, es bizonyos zenei reszletnel halk serceges hallhato par tized masodpercig. Maga a zene hibatlan mert analog kabelel nincs problema. Szoval valahol a digitalis atvitel kozben keletkezik a zaj, de csak nehany konkret reszletnel, tehat nem veletlenszeru.
Mi lehet ez ? A hangkartya kuldi hibassan (alaplapi realtek) vagy a hangszoro teszi bele a zajt, esetleg az oprendszer, vagy a lejatszo program ?
Szokott ilyen lenni, talalkoztatok mar ilyennel ?

[ Szerkesztve ]

(#19682) Inc.corp. válasza duke (#19681) üzenetére


Inc.corp.
tag

Üdv
Először egy másik kábelt próbálnék, ha maradt a hiba, akkor egy másik külső eszközt. Ha még mindig rossz, akkor az erősítő csatlakozó/DAC-nál lehet gond. Ha megjavult, akkor az alaplapi csatlakozó/DAC-nál, frissíts drivert. Ha még mindig nem, akkor optikai kimenetes külső DAC/hangkártya próba vagy belső kártya próba kölcsönből.Egyszerre csak egy dolgon változtass és előbb-utóbb meg lesz.

(#19683) AngerFîsT


AngerFîsT
tag

Sziasztok!

Jövőhónapban szándékozok beruházni egy Microlab solo6c new-ra . És a kérdésem persze azokhoz szól akiknek ugyan ilyen hangfaluk van ,hogy milyen hangkártyát ajánlotok hozzá amivel érdemes meghajtani?

Most egy i775 alapú alaplapom van amit később 2-3 év en belül lecserélek 1151-re.
Így gondolom ,hogy e helyett a chipset helyett - Realtek ALC662 Audio Codec van érdemesebb kártya amit érdemes rákötni és nem csak pénz kidobás lesz. És persze ,hogy nem kell az ajánlott kártyával szórakozni ( ezt meg amazt ki kell rajta cserélni ,hogy rendesen szóljon :) )

15-25 eft környékére gondoltam ,hogy mégse egy vacakkal hanem egy a fórumtársak tapasztalataik alapján én is egy minőségi cuccra tegyek szert mondjuk ami ha úgy van fejhallgatót is rálehessen dugni , de persze a cél a Microlab solo 6c meghajtása :)

Köszi!4!

[ Szerkesztve ]

I Say Anger you say FisT!

(#19684) pulutodurumo válasza AngerFîsT (#19683) üzenetére


pulutodurumo
őstag

Ha találsz még SoundBlaster X-Fi HD-t 25e környékén, akkor az az első javaslatom. Aztán LogiLink UA0211 ami M-Audio néven is kapható. Nem szép, de jó a hangja. Cserébe ez is pl. német amazonon van csak 25 körül, itthun drágább.
A belső kártyákat meghagyom a többieknek. :B

"Don't fret, boyo. I'll be gentle!"

(#19685) AngerFîsT válasza pulutodurumo (#19684) üzenetére


AngerFîsT
tag

Uhh épp van Merlinnél :D Néztem a Bestmarkt oldalát is de azt mivel nem ismerem nem merek rizikózni kék csipes oldalon 40k :O .
Amit említettél LogiLink UA0211 azt pár hete olvastam itt a fórumban róla egy tesztet úgymond szépnek szép ha elvan dugva.
A Creative dac-el van személyes tapasztalatod is ?
Mit jelent az a GDN jelzés valamit állítani kell vele ? :D

Esetleg ha telefont akarnék rá dugni akkor elég egy ilyen hozzá?

Köszi a választ!

[ Szerkesztve ]

I Say Anger you say FisT!

(#19686) ViZion válasza AngerFîsT (#19685) üzenetére


ViZion
félisten

Zenére jó az X-Fi HD, játékra mást vártam, szerintem engem nagyon megfertőzött a Xonar DX, de hát ehh... ez szubjektív, minden esetre játékra nekem az az etalon. Kábelt NE vegyél, adnak hozzá! SW-je nagyon egyszerű, kicsit csalódtam is, de mivel nem szoktam állítgatni, így kb. mindegy. EQ-t is zenelejátszóban engedek rá, többit egyszer belövöm, kész. Hátránya, h nem lehet a füles-hangfal között gombbal váltani, dugdosni kell a fülest. Viszont a csatija rendben van, nem olyan hajlós kínai gagyi, mint pl. PC házakon, így ez sem para. GND a földelés, én nem kötöttem be, elvileg lemezjátszós felvételekhez van.

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#19687) AngerFîsT válasza ViZion (#19686) üzenetére


AngerFîsT
tag

Akkor ezek szerint az Asus megdobja a mélyet főleg játék alatt ? a Creative meg kiegyensúlyozott? Amit mondasz DX az ez az ? van belőle egy másik is :) De amúgy az X-FI-t ugyan úgy lehet használni igaz ? játék - film- zene. Príma ,hogy nem kell kábelt venni :)

Az Asus mellett van még ami szóba jöhet, alaplaphoz kötve ?
Mert szerintem XFI az ami szerintem hordozhatóban elfogadok :D sok jót halottam róla.

[ Szerkesztve ]

I Say Anger you say FisT!

(#19688) ViZion válasza AngerFîsT (#19687) üzenetére


ViZion
félisten

Ez a DX, igen. Ha hordozni kell, akkor X-Fi HD szvsz. DX hangzása más valahogy, de lehet már csak ez a "régen minden jobb volt" érzés van, együtt kellene vaktesztelni. Zenére nekem nincs hi-fi cuccom, ezzel a fülessel minden hangkarim kellemes volt. Maxra nem kell tekerni, kitépi a dobhártyát ez is, mindenféle mély kiemelés nélkül.

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#19689) Inc.corp. válasza AngerFîsT (#19687) üzenetére


Inc.corp.
tag

"Az Asus mellett van még ami szóba jöhet, alaplaphoz kötve ?"

Nekem az X-Fi HD (+Senn HD555) mellett egy Creative Z (+Genius 6000) van a gépben 5.1 játékhoz. Ha nem használnám mobilban laptoppal a HD-t, akkor esetleg egy Zx-et egy db kártyaként még bevállalnék, bár nem biztos, hogy az a külső vezérlő annyi felárat megérne. A ZxR-hez pedig se pénzem, se hallásom:) Az ASUS-okkal win10 alatt voltak driver gondjaim, egyébként ha jól működtek, szépen is szóltak (D1, DGX) Az X-Fi HD pedig mindenhonnan eltűnt, gondolom termékváltás következik és a kereskedők próbáltak kiszállni a készletből hiszen már közel 5 éve jött ki.

(#19690) AngerFîsT válasza ViZion (#19688) üzenetére


AngerFîsT
tag

Köszi ! Ezek szerint akkor ez a legjobb belső hangkártya a Solo 6c hangfalhoz ? még azon is gondolkodok,hogy lehet Solo 7c lesz ,de a 6c minimum :)
Dg-nél olvastam ,hogy a valós 5.1 es fejhallgatója visszhangzott egy srácnak.
Ennél van valami hasonló vagy csak az valami user error?

Még ma megrendelem ,hogy karácsonyra itt legyen :) Ezen a videón látom mit adnak ,hozzá azt megkaptad te is , átalakító , rca kábel ?

(#19689) Inc.corp. Na ne már driver gondok például ? :O 50k a ZX én annyit nem adok ki kártyáért :D

Hát a Blaster z oem mivel kevesebb vagy több mint a DX az optikain kívül?. Vagyis melyikkel járnék hosszabb távon ?

[ Szerkesztve ]

I Say Anger you say FisT!

(#19691) ViZion válasza AngerFîsT (#19690) üzenetére


ViZion
félisten

DX-et használtan vttem, elvileg van doboza valahol... de nem kellett hozzá nekem semmi, szal. inkább nem mondanám, h mi jár hozzá, de üzletben megmondják. DG-vel nincs tapasztalatom, visszhangot DX-en is lehet kapcsolni, szerintem vmit elállított csak. Első napokban az ember hajlamos "túltolni" a mindenféle beállításokat, később ezek nagy részét kikapcsoltam.

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#19692) AngerFîsT válasza ViZion (#19691) üzenetére


AngerFîsT
tag

Igen én is elállításra gondoltam ,nah ,de most szóba jött a Creative Sound Blaster Z vagy a DX ? nem tudok kettő közül választani.

Van valami probléma Win 10 alatt a két eszközzel vagy netán ,hogy az egyik csak játékban a másik csak zenében jobb?

I Say Anger you say FisT!

(#19693) ViZion válasza AngerFîsT (#19692) üzenetére


ViZion
félisten

Sem DX-el, sem az X-fi HD-vel nem volt gond. Asus Soar nem szerette a NB tuningot valamiért, de nem sokat számít bencheken kívül, így azt vissza vettem.

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#19694) AngerFîsT válasza ViZion (#19693) üzenetére


AngerFîsT
tag

Win 10 el elég sok ember felől hallom,hogy az Asus nem a legjobb drivelieg. Most valahogy a Soundblaster Z felé és a Xfi felé húzódtam. Szerinted ?

I Say Anger you say FisT!

(#19695) duke válasza Inc.corp. (#19682) üzenetére


duke
aktív tag

Kozben rajottem, hogy hangero fuggvenye a dolog, csak a leghangosabb masodpercekben jelentkezik, es maximum hangero beallitasnal a windowsban. Olyasmi, mintha valamitol tulvezerlodne a kimenet. Ha leveszem a windows hangeroszabalyzot, vagy a lejatszo program hangjat 5-10 %-al, akkor nem jelentkezik. De ettol meg nem ertem. A digitalis kimenetet tul lehet vezerelni ? Vagy a hangszoro digitalis resze nem tudja bizonyos szint folott hibatlanul kezelni a hangot ?
Raadasul latszolag semmi plusz nincs bekapcsolva ami tulvezerelhetne, se a lejatszon, se a hangkartya programjan.

(#19696) AngerFîsT


AngerFîsT
tag

Srácok, nézelődtem és kinéztem ezt magamnak.

Creative Sound Blaster Z OEM - Ez elvileg csak sokpontegynél ajánlott úgymond
( nem tudom mennyire lenne zavaró a ledes verzió így buherálás nélkül talán jobb ez a verzió is.)

Asus Xonar DX - Megfelelő lenne ,de a driveres mizériák kinél jó kinél nem.

Ki melyiket venné ? hosszú távra ? Most Logitech Z 313 hajtaná később Microlab solo6c new.

Ty !

[ Szerkesztve ]

I Say Anger you say FisT!

(#19697) Inc.corp. válasza AngerFîsT (#19696) üzenetére


Inc.corp.
tag

Ha nincs lehetőséged kipróbálásra, én ezt már a Microlab-al tenném, akkor marad a vakrepülés. Most lent van a D1-esek ára (~8K), mert az újabb alaplapokon ritkábbak a hosszú PCI aljzatok és így kénytelenek váltani. A DX-eket le is rabolták ez miatt. Ámbár hosszú távra lehet ez neked sem lenne jó megoldás (a későbbi lapcsere miatt). Vagy bevállalsz egy Soart vagy egy OEM Z-t újonnan, a használtak ritkák. Az OEM Z-n nincs led és E.M.I. pajzs, ezért olcsóbb. A Z úgy szól Foobar-al és ASIO-val, mint az X-Fi HD alapból, legalábbis az én fülemnek.A HD-nál szélesebb a hangzás és persze egy kicsit más is.Ezekhez a dobozokhoz amit választottál már jobb minőségű belső hangkártyát vagy külső DAC-ot használnak, de ez hallás kérdése is.

[ Szerkesztve ]

(#19698) ViZion válasza AngerFîsT (#19696) üzenetére


ViZion
félisten

Xonar DX-el nincs driveres baj, legalábbis nálam semmi nem volt.

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#19699) superg


superg
senior tag

Sziasztok.
Segítsetek légyszi ha csak fejhallgatóhoz akarok hangkártyát a PC-hez hogy ne az alaplapit kelljen használni
akkor milyen hangkarit vegyek?HyperX Cloud egyégbként mikrofonos fejhallgató.Azért ne kerüljön többe mint a fejhallgató(20 alatt) ?

(#19700) ViZion válasza superg (#19699) üzenetére


ViZion
félisten

Újban 20k-ig nem sok varia van, Xonar DG, SB Audigy FX, ilyesmik. Használtban, játékra továbbra is a Xonar DX-et javaslom, de majd jönnek mások, adnak még ötleteket.

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.