Hirdetés

2024. június 19., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#19951) KisApám válasza dugesz77 (#19950) üzenetére


KisApám
addikt

Mennyi ideig működött Neked?

Az enyémen 2 év gari volt - 2 hónapja járt le (mintha az ASUS tudatosan lőné be az eszköz "lejárati" idejét... vagy véleltlenül ennyire sok U7-es meghibásodás van röviddel a gari lejárta után).

[ Szerkesztve ]

̿ ̿ ̿ ̿ ̿'\̵͇̿̿\з=( ͡ °_̯͡° )=ε/̵͇̿̿/'̿'̿ ̿ ̿ ̿ ̿ ... ... Memento Mori

(#19952) dugesz77 válasza KisApám (#19951) üzenetére


dugesz77
őstag

Először másfél óra után dobta el. Utána vagy fél órát szórakoztam mire megint életet leheltem bele leszedtem a driver-ét újraraktam megint ment pár órát, megint eldobta. Én meguntam. Attól még a tied lehet bírja..

[ Szerkesztve ]

(#19953) KisApám válasza dugesz77 (#19952) üzenetére


KisApám
addikt

Majd kiderül, remélem a legjobbakat!
Volt EGY ADOTT HELY, ahol nyomkodni kellett, vagy mindenfelé nyomkodtad, hogy működjön?

̿ ̿ ̿ ̿ ̿'\̵͇̿̿\з=( ͡ °_̯͡° )=ε/̵͇̿̿/'̿'̿ ̿ ̿ ̿ ̿ ... ... Memento Mori

(#19954) dugesz77 válasza KisApám (#19953) üzenetére


dugesz77
őstag

Nekem Kean_Sorbo linkelte korábban ezt a videót és ez a rész az "ujjlenyomat olvasó".

Működött is ,de sajnos csak ideiglenesen :((( Ha radiátorra rakod magát az U7-et 3-4 percre akkor is meggyógyul. Baromi érdekes,hogy majd két évig semmi gond nem volt vele ez a hiba meg egyik napról a másikra jelentkezett .

[ Szerkesztve ]

(#19955) KisApám válasza dugesz77 (#19954) üzenetére


KisApám
addikt

Majd kiderül, nálam mizu.
Ha csak azt kell nyomkodnom, hogy működjön, talán meg tudom csináltatni - alkatrész csere, vagy csak újraforrasztás.

̿ ̿ ̿ ̿ ̿'\̵͇̿̿\з=( ͡ °_̯͡° )=ε/̵͇̿̿/'̿'̿ ̿ ̿ ̿ ̿ ... ... Memento Mori

(#19956) Inc.corp. válasza SZKEBE75 (#19943) üzenetére


Inc.corp.
tag

Ez egy USB-s füles(is),akkor gondolom nem felel meg a saját DAC-ja,hogy hangkártyát keresel.A kártyának csak analóg csatlakozással van értelme,digitálisan (USB) a fejes saját kártyája dolgozik.A sztereó jel küldésénél nem írtad,hogy ugyan azt akarod egy időben kiküldeni vagy két különböző forrást, ill.hogy mennyi lenne kb.a kereted.

(#19957) KisApám válasza dugesz77 (#19954) üzenetére


KisApám
addikt

Összekábeleztem, működik.
Persze 1x már nyomkodni kellett menet közben...
Majd gondolom - sajnos - még jó párszor elő fog fordulni. Majd kiderül, hogy tényleg azt kell-e leginkább nyomkodni.
Van kis erős mágnesem, lehet, hogy rárakom :DDD csak ne csináljon zárlatot :N

[ Szerkesztve ]

̿ ̿ ̿ ̿ ̿'\̵͇̿̿\з=( ͡ °_̯͡° )=ε/̵͇̿̿/'̿'̿ ̿ ̿ ̿ ̿ ... ... Memento Mori

(#19958) SZKEBE75 válasza Inc.corp. (#19956) üzenetére


SZKEBE75
senior tag

Szia.
A pro verzio az usb változat.egy időben nem kell működnie a kimenetnek.a keret minél alacsonyabb.pl 20k nem szeretnék adni érte.

pc/N100DC-MZ/X-JCAT-MZ/X-Daphile--RME ADI 2 DAC fs-MZ/X---Focal Alpha 50 Evo---IE 900 -- viablue

(#19959) Inc.corp. válasza KisApám (#19957) üzenetére


Inc.corp.
tag

KisApám: öö támaszd ki egy radírral..hátha:)
SZKEBE75: Akkor ha a kereten belül maradunk,analógban nem úszod meg a ki-be húzogatást,(a jack elosztót nem javaslom), az előlapi kivezetésen meg nem működik a fejhallgató erősítő.Ha az erősítőt digitálisan csatlakoztatod akkor maradhat bedugva a fejes,valamint lehet,hogy az erősítőd DAC-ja jobb minőségű mint a kártyáé.Ettől függetlenül pl: ASUS DG/X vagy használtan/újonnan feljebb pl: ASUS D1/DX.A külön fejhallgató kimenettel rendelkező kártyák még használtan is drágábbak pl: Creative Z. Vagy külső kártya pl.X-Fi HD,ASUS U5 (ezek amik többségében forognak az aprón).Az ASUS-okkal nincs baj win10 alatt,a régebbi Creative-okkal lehet.Valamint a kábelre is számolj min.5K-t vagy max.10-et,többet sztem nem érdemes.

(#19960) SZKEBE75 válasza Inc.corp. (#19959) üzenetére


SZKEBE75
senior tag

Ok,köszöm.

Az u5-el nincsenek olyan gondok mint az u7-el?

pc/N100DC-MZ/X-JCAT-MZ/X-Daphile--RME ADI 2 DAC fs-MZ/X---Focal Alpha 50 Evo---IE 900 -- viablue

(#19961) KisApám válasza Inc.corp. (#19959) üzenetére


KisApám
addikt

2 nap óta CSAK 1x kellett hozzányúlnom, nyomkodnom azt az ASUS XONAR U7 hangkártyát, a legelső bekapcsoláskor.
Remélem így is marad.
Szeretjük az Internetet, fura megoldásokat mutat 1-2 problémára. :DDD

[ Szerkesztve ]

̿ ̿ ̿ ̿ ̿'\̵͇̿̿\з=( ͡ °_̯͡° )=ε/̵͇̿̿/'̿'̿ ̿ ̿ ̿ ̿ ... ... Memento Mori

(#19962) ViZion válasza KisApám (#19961) üzenetére


ViZion
félisten

De akkor is, ez Asus, nem valami dzsunka cuccnak kellene lennie... eléggé szégyen rájuk nézve.

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#19963) Tomacko válasza ViZion (#19962) üzenetére


Tomacko
senior tag

De akkor is, ez Asus, nem valami dzsunka cuccnak kellene lennie... eléggé szégyen rájuk nézve.

Asus, Creative ez a két fő ismert márka az elmúlt x év óta. Kommersz márkáknak számítanak, igaz van mindegyiknél igényesebb kialakítás, deluxe részleg :) de azért na.... Maradjunk a realitásnál, ahol havi szinten x féle temékkel jelennek meg a paicon ott bizony becsúszik sok tévesztés, ha cél volt ha nem. Az említett xonar U7 hiba, ahogy én látom teljesen kívülálló ként és naivságok nélkül, merem azt mondani, hogy ez bizony egy betervezett, szándékos, precízen kimért gyártói fogás, hogy az ember a garancia lejárta után kicsivel vagy előtte éphogy, ne azon agyaljon, hogy szervizelteti-e az akkor már 2-3 éves terméket (ami ennyi idő után már elavultnak számít), hanem azon járjon az esze, hogy nosza irány a bolt veszek egy újat....

Igen, ez így van, és jellemzően a sok laikus nem fórumozik, nem kutatja a netet a hiba otthoni sufnis javításáért, hanem megy szépen és valami újat...persze lehet mindjárt márkát is vált...."hülye asus, szart cvsináltak, megyek veszek creative-t most....." :)

Szóval én ez mögött azt látom, hogy a tervezőik sajnos jól dolgoztak és "véletlenszerűen" a garancia idő közelében ezek azonos hibával túlnyomó részt "tönkre" mennek. :(

Ha nem ismered meg a barátság titkát, igazán nem is tudsz semmit. Tomi ---ZTE Grand X IN--->Motorola Atrix 4G--->Sony Xperia S--->Huawei Ascend P6 ---> Asus Padfone S --> Xiaomi MI-A2 Lite

(#19964) KisApám válasza Tomacko (#19963) üzenetére


KisApám
addikt

És ahogy írod, ez az ASUS XONAR U7-nél igen jól sikerült... túlságosan is, feltűnően. :(((

̿ ̿ ̿ ̿ ̿'\̵͇̿̿\з=( ͡ °_̯͡° )=ε/̵͇̿̿/'̿'̿ ̿ ̿ ̿ ̿ ... ... Memento Mori

(#19965) Inc.corp. válasza Tomacko (#19963) üzenetére


Inc.corp.
tag

Üdv
Szerintem ez most nem Tervezett Elavulás,hanem egyszerűen elszúrták az ASUS-nál.Ahogyan a nem kommersz gyártóknál is előfordul (pl.Anthem,Onkyo,H/K a hírhedt HDMI csatlakozó szériahibák)Különben végül is az történne amit írtál:megrendülne a márkában a bizalom, oda a renomé,és ezt nem játszanák meg.A PC-s eszközöknél nagyrészt nem tönkremennek a hardverek,hanem a környezetet (oprendszer,hardverkialakítás,programok,csatlakozók stb.),változtatják meg,hogy "ne tudd használni" és másikat kelljen venned.Pl.az ASUS-nál a D1-es kártyák (6-8 évesek),nem azért cserélik őket,mert tönkrementek,hanem az új lapokon egyre ritkább a PCI csatlakozó.Én sem azért dobtam ki a Creative Au2 ZS Platinum Pro kártyámat mert elromlott,hanem win7 (nem hogy win10) alá már nem volt megbízható driver.Persze ha lett volna,még mindig azt használnám és nem vettem volna újat.Ez üzleti hozzáállás,nem hardver hiba.

[ Szerkesztve ]

(#19966) Kean_Sorbo


Kean_Sorbo
őstag

Szerintem meg egyszerűen véletlen. Kb. olyan ez, mint mikor a Sapphire kártyáknál jött a BS szindróma. Köze nem volt az elavuláshoz, egyszerűen a beszállító rossz kondenzátorokat szállított egy szériához. Nekem akkor Flex kártyám volt, amiben teljesen más tápáramkör volt és nem azokat a kondenzátorokat használták.
Akkor az volt a szerencse, hogy fél év múlva döglöttek a kártyák.
Ezek a nyamvadt kvarccsipek meg sajnos pont eddig bírják, és lehet hogy ez is csak az U7-ek egy bizonyos sorozatát érinti.

Vasvellával nem lehet szilvát aszalni!

(#19967) Tomacko válasza Kean_Sorbo (#19966) üzenetére


Tomacko
senior tag

Tudod ha nem szándékosságról van szó, akkor vannak olyan iparágak(jellemzően első sorban ez az autóipar), ahol az adott szériát visszahívják, protokoll van rá, hogy a márka presztizse ne egy 2 filléres hiba miatt romoljon.

Ha nem ismered meg a barátság titkát, igazán nem is tudsz semmit. Tomi ---ZTE Grand X IN--->Motorola Atrix 4G--->Sony Xperia S--->Huawei Ascend P6 ---> Asus Padfone S --> Xiaomi MI-A2 Lite

(#19968) pulutodurumo válasza Tomacko (#19967) üzenetére


pulutodurumo
őstag

Mivel ott életek múl(hat)nak rajta.
De egy elnémuló hangariba nem halt még bele senki ha jól tudom. Milyen elektronikai eszközöket hívtak vissza eddig? Note7, és én többet nem is tudok. Vagy amikor az iPhone-t "rosszul fogták" a júzerek akkor sem volt visszahívás, de lehet hogy tévedek.
Arra van esély, hogy ha nagy hullámokat vet az elégedetlenség akkor szép csendben garanciálisan javítják a hibát. De nem "szólnak" , csak megcsinálják ha neked eszedbe jut visszavinni.
Nem kötekedni akarok, csak hozzátenni a diskurzushoz.

"Don't fret, boyo. I'll be gentle!"

(#19969) Bodz


Bodz
nagyúr

Van egyébként Xonar U7 MKII is.

(#19970) Inc.corp. válasza Bodz (#19969) üzenetére


Inc.corp.
tag

Jajj..akkor abban majd két fehér izét kell nyomogatni:)? Ez most rosszindulatból volt...

[ Szerkesztve ]

(#19971) Kean_Sorbo


Kean_Sorbo
őstag

Egyébként ezen a képen a fehér bigyó az fekete, úgyhogy valószínűleg egy ilyen félresikerült sorozat kerülhetett be.

Vasvellával nem lehet szilvát aszalni!

(#19972) dugesz77 válasza Kean_Sorbo (#19971) üzenetére


dugesz77
őstag

Az enyémen is fekete van/volt. Abban a videóban egyébként ő az Echelon verziót "javítja" meg. Azokon ezek szerint fehér az az alkatrész.
Találtam mást is akinél ugyan úgy elszállt a driver is mint nálam. :(

[ Szerkesztve ]

(#19973) KisApám


KisApám
addikt

Az én U7-esemen fehér/krómos színű az az áramköri elem.
Ez van ráírva:
12.0
S 330

̿ ̿ ̿ ̿ ̿'\̵͇̿̿\з=( ͡ °_̯͡° )=ε/̵͇̿̿/'̿'̿ ̿ ̿ ̿ ̿ ... ... Memento Mori

(#19974) daveboy25


daveboy25
csendes tag

Sziasztok!
Asus DGX mellett milyen lehetőségek vannak arra, hogy egyszerre szóljon a hangfal és a fejhallgató.
Köszönöm!

(#19975) Bacusuz válasza daveboy25 (#19974) üzenetére


Bacusuz
őstag

Y jack?

ÜDV! Bacusuz. Veszélyes környéken lakom. Ahányszor becsukom az ablakot, mindig odacsukom valaki kezét.

(#19976) kerxy


kerxy
senior tag

Sziasztok!

Valami nem oké az alaplapi hangkártyával, ha oda van bedugva a hangfal, csak az egyik oldal szól... Elől pedig elég gyorsan eldobja a csatlakozást, mintha kicsit kontatktos lenne.
Szóval kéne nekem egy hangkártya, ami nem usbs, zenehallgatás filmezés, semmi profizmus. Melyik a legolcsóbb, amit érdemes megvenni?

Köszi előre is

(#19977) pulutodurumo válasza kerxy (#19976) üzenetére


pulutodurumo
őstag

Hangfal biztos jó, kábele, erősítője rendben? Ha igen, akkor Asus XonarDS vagy DG a belépő (DSX, DGX ugyan az, csak PCIe).

"Don't fret, boyo. I'll be gentle!"

(#19978) ViZion válasza Bacusuz (#19975) üzenetére


ViZion
félisten

ez a lehető legrosszabb megoldás, de ha nincs más... :U

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#19979) Inc.corp. válasza daveboy25 (#19974) üzenetére


Inc.corp.
tag

Üdv
A problémádat értem csak az értelmét nem, és ez az egyidejűségi igény PC-nél egyre gyakoribb (ahogyan olvasgatom). A gyártók sem készültek fel rá, még az asztali erősítőknél sem.A megosztott kimenet teljesítmény és minőség csökkenéssel jár.Neked milyen okból lenne rá szükséged?

(#19980) Bacusuz válasza ViZion (#19978) üzenetére


Bacusuz
őstag

Van más megoldás?

ÜDV! Bacusuz. Veszélyes környéken lakom. Ahányszor becsukom az ablakot, mindig odacsukom valaki kezét.

(#19981) Kean_Sorbo válasza Bacusuz (#19980) üzenetére


Kean_Sorbo
őstag

Valami hasonlót keress.

Vasvellával nem lehet szilvát aszalni!

(#19982) kerxy válasza pulutodurumo (#19977) üzenetére


kerxy
senior tag

Köszi. Igen a hangfal rendben van máshol próbáltam ott jó volt. Mondjuk árban én harmad ennyire gondoltam kb :))

(#19983) Plazmacucci


Plazmacucci
félisten

Srácok!
[link] Erre lelhetek esetleg itt ötletet? A hangkártya probléma topik felejtős, a DAC topik egy vicc.

Köszönöm!

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#19984) DarthSun válasza Plazmacucci (#19983) üzenetére


DarthSun
nagyúr
LOGOUT blog

Komoly cucc. Látom van Win10 drivere, tehát elvileg jónak kellene lennie. Az ilyen hiba elég nehezen lenyomozható. Nálam akkor csinált hasonlót egy külső hangkártya mikor maradt egy zenelejátszó a 64 bites Win alatt ( Win7, 10- est nem használok ) ami 32 bites kódú. De nem törvényszerű hogy hibát okozzon egy 32 bites progi, ez viszont bizony gyakran megrogyasztotta a rendszert. Mióta mást használok ok minden. Ez az egyik tippem, másik lehet hogy vannak összeférhetelen kodekek installálva. Végül talán Win10 bug is lehet de ebben nem sok tapasztalatom van.

A 3 test probléma nem megoldható.

(#19985) bdani9505x


bdani9505x
újonc

Sziasztok!

PCI / PCI-E belső hangkártyát (Xonar D1/Creative S.B. Z/...) szeretnék venni GA-990XA-UD3 alaplapomba, amit egy FX-8320 processzorral használok. Egy R9 270X videokártyám van a PCI-E x16 slotban, és úgy tudom, hogy esetemben (990x (?) chipset) Max # of PCI Express Lanes=16, szóval, ha nem mondok hülyeséget, akkor már 16+1 lenne a hangkártyával együtt, de maximálisan csak 16-ot tud kezelni elméletileg.
Pár kérdést feltennék a homályosabb területekre való fókuszálás érdekében:
-Ha PCI (pl Xonar D1) hangkártyát vennék, akkor is 16+1-nek számítana (vagyis nem tudna ennyit kezelni?), vagy a PCI slot a maximális 16 Lanestől független, tehát, ha PCI x1-t csatlakoztatnék, befolyásolná az fps-t vagy akármit?
-Gondolom, hogy nem független, ergo PCI és PCI-E-re együttesen vonatkozik a 16 Lanes, tehát PCI és PCI-E hangkártya esetén is át kellene raknom a videokártyát x16-ból x8 PCI-E slotba (durván hány %-ot rontana fps-en?), vagy maradhat x16-ban is...?
Sajnos nem értek hozzá, ezért szeretném a segítségeteket kérni, hogy egy PCI vagy PCI-E belső hangkártyát hogyan tudnék használni a konfigommal? (Mikre érdemes figyelni, milyen változásokkal kell számolnom, ...?)
Esetleg inkább külső DAC+Amp készülékben gondolkozzak?

Hálás lennék, ha tudnátok segíteni, válaszotokat előre is nagyon szépen köszönöm!

(#19986) Kean_Sorbo válasza bdani9505x (#19985) üzenetére


Kean_Sorbo
őstag

Sok tesz volt már erről, és ott azt jött ki, hogy nem vagy minimális lesz az FPS esés. De itt egy videó.

Vasvellával nem lehet szilvát aszalni!

(#19987) bdani9505x válasza Kean_Sorbo (#19986) üzenetére


bdani9505x
újonc

Köszönöm a segítséget! :)

(#19988) Inc.corp. válasza bdani9505x (#19987) üzenetére


Inc.corp.
tag

Itt meg 22x2.0 olvasok,akkor bőven beleférsz.

[ Szerkesztve ]

(#19989) bdani9505x válasza Inc.corp. (#19988) üzenetére


bdani9505x
újonc

Ezt olvastam én is, de a wikipédia nem a leghitelesebb forrás (sajnos még fórumokon is eltérő adatokat találtam), de azért köszönöm szépen! :)

(#19990) Kean_Sorbo válasza bdani9505x (#19989) üzenetére


Kean_Sorbo
őstag

Nem 16 szál van ott, hanem több. Egy négyes "extra" is van. Amit olvastál az a 2.0-ás szabvány ami 16 szálat enged, és nem 32-t.
A 16 szálat ami alapesetben VGA meghajtására használsz, lehet egyben, vagy 2x8-as konfigurációban használni.

Tehát ha nem a nagy szlotba teszed a hangkártyát, akkor 16 szálon fog csatlakozni a VGA (de ezt a GPU-Z-vel látni is fogod).

[ Szerkesztve ]

Vasvellával nem lehet szilvát aszalni!

(#19991) bdani9505x válasza Kean_Sorbo (#19990) üzenetére


bdani9505x
újonc

Rendben, köszönöm szépen! :)

(#19992) Bacusuz válasza daveboy25 (#19974) üzenetére


Bacusuz
őstag

Esi audio-nak van egy Prodigy x-fi nrg hangkártyája.
Ezen 2db zöld kimenet van,
a fejhallgatóhoz és a hangszórókhoz.
Ezek egyszerre szólnak.

ÜDV! Bacusuz. Veszélyes környéken lakom. Ahányszor becsukom az ablakot, mindig odacsukom valaki kezét.

(#19993) jackooo84


jackooo84
tag

Sziasztok!

Tud valaki ajánlani egy jó hangkarit jelenleg egy e-mu 0204-em van ami egy Microlab 7c-t dolgoztat. :).Hangzásban nem rossz de szeretnék már azért egy mai darabot. Mire lenne érdemes lecserélni ami még kitud több pluszt hozni a hangfalból, csak külső érdekelne amin tudom a hangerőt szabályozni és kihajt egy jobbféle fülest. :))

(#19994) pulutodurumo válasza jackooo84 (#19993) üzenetére


pulutodurumo
őstag

Creative X-Fi HD, és felfette. Pl. Focusrite Scarlett solo, LogiLink UA0211. Ha van rá 30-50 ezred (meg ha nincs akkor is), kérdezd meg a DAC topikban is. Ott sok a tapasztalat külső eszközökkel.

"Don't fret, boyo. I'll be gentle!"

(#19995) jackooo84 válasza pulutodurumo (#19994) üzenetére


jackooo84
tag

Köszi a választ! :R

(#19996) Tim82 válasza jackooo84 (#19995) üzenetére


Tim82
nagyúr

Az X-Fi HD jó eséllyel csak a valamivel jobb beépített fejhallgatóerősítővel lesz több az E-MU 0204 USB-nél, mert ugyanaz a DAC van bennük, ráadásul ugyanattól a gyártótól van mindkét hangkártya.

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#19997) jackooo84 válasza Tim82 (#19996) üzenetére


jackooo84
tag

Köszönöm a válaszod Tim82.

(#19998) Exelsior


Exelsior
senior tag

Sziasztok.

A lenti alaplapomhoz amiben egy Realtek® ALC892 van.

Ezt egy Phillips 5.1-es házimozival használom (DTS,Dolby Digital, Dolby Prologic) optikai toslink kábelel.

Érdekelne hogy egy jobb fajta pl. Creative Sound Blaster Zx ezt néztem ki.

Főként filmezésre és játékra és Flac zene hallgatásra kellene.

Érdemes lecserélni vagy ez az integrált is elég?!! Lenne érdemben minőség változás?

Köszönöm a segítséget.

[ Szerkesztve ]

Samsung galaxy fold 4 12/256 gb ,- Samsung Odyssey G6 S32BG650,ROG STRIX B550-A GAMING Lian Li Galahad AIO 240mm ARGB White,Ryzen 3600, Corsair RM850\Corsair Vengeance RGB PRO 2X16GB,GeForce-RTX-3080-GAMING-TRIO-PLUS-12G-LHR/Lian Li LANCOOL 216 RGB White,keychron k8,ROG Pugio II/Logitech G935

(#19999) Inc.corp. válasza Exelsior (#19998) üzenetére


Inc.corp.
tag

Üdv
Ha továbbra is az optikai kimenetet használod,felesleges ezért külön kártyát venned.Továbbra is a Phillips végezné a D/A átalakítást.Akkor lenne értelme ha az analóg kimeneteket használnád (fejhallgató,hangszórók)

(#20000) Th3Ac3


Th3Ac3
aktív tag

Sziasztok!

Hangkártya vásárlásán gondolkodom. Most egy Logitech Z523 2.1-et illetve egy HyperX Cloud II-t használok.Szerintetek van értelme az alaplapi helyett valami komolyabb hangkártyát beletenni? Kb 70% játék, 30% elektronikus zene amire használom. Most a Z170 Extreme 4 alaplap Realtek AC1150-en szólnak a dolgok. Nagyjából 30e forintom lenne rá. Köszi előre is.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.