Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#6001) schawo válasza neojohn (#6000) üzenetére


schawo
titán

Minek mindkettő? :Y

Fontos viszont megérteni, hogy ha a forrásanyag már önmaga is DD adatfolyam (pl DVD lejátszás), akkor ez gond nélkül kimegy módosítás nélkül. DD Passthrough

A DTS encoder csak akkor lép működésbe, ha eredetileg kódolatlan sokcsatornás hangot kell kinyomni spdifen.

[ Szerkesztve ]

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#6002) Mezi1982 válasza neojohn (#6000) üzenetére


Mezi1982
tag

D2X

(#6003) jaffa 2843 válasza neojohn (#6000) üzenetére


jaffa 2843
Ármester

D2 vagy D2x, de ezek már már nem férnek bele a 20ezres keretbe

#### Egeres közvélemény-kutatás | http://goo.gl/forms/egt3lQRWsh ####

(#6004) Mad6 válasza jaffa 2843 (#5996) üzenetére


Mad6
tag

Nekem is egy csudiszupis alaplapi cucc van bent, és hát...
Akkor, ha jól értem a xonar cuccosban van olyan, hogy egy stereo fülesre csinál 7.1-et?
Persze virtuálisan, de olyan mintha...?
Csak mert a windózos gépemen csak játszom, és csak fülessel. :DD

Nem rakosgatok hetekig semmit! Aki előbb eljön érte azé a cucc!

(#6005) schawo válasza jaffa 2843 (#6003) üzenetére


schawo
titán

Ez oké, de még egyszer: Minek?

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#6006) jaffa 2843 válasza schawo (#6005) üzenetére


jaffa 2843
Ármester

tudom hogy kvázi felesleges, én csak válaszoltam a kérdésére :D

#### Egeres közvélemény-kutatás | http://goo.gl/forms/egt3lQRWsh ####

(#6007) davidcsaba93 válasza jaffa 2843 (#5996) üzenetére


davidcsaba93
aktív tag

Egy xonar dg megoldaná a fent említett problémát? Mellesleg a közeli számtech boltban is azt ajánlották..

(#6008) CaNNa3IS válasza dudika10 (#5965) üzenetére


CaNNa3IS
senior tag

Szia

Szerintem is az NE5534-ben az az egyedüli jó hogy olcsó.
opa2604 sem egy kifejezetten jó hangú típus.
Próbáld ki az opa2134 -et vagy opa228-at vagy ha van rá keret opa624.
nekem egy emu1212m-van a desktopban amit ritkán használok de még az elején
szórakoztam vele és abba opa1642 került. Valahogy azzal szólt jól.
A mostani usb-s dac-om jrc-kkel jött amit opa228 ra cseréltem.
Érdemes pár típust kipróbálni.

Stay up Stay humble Ride hard Get stoked

(#6009) dudika10 válasza CaNNa3IS (#6008) üzenetére


dudika10
veterán

Túlvagyok rajta, azok közül amiket én hallottam az 2604 tetszett a legjobban és rajtam kívül mások is hasonló véleményen voltak. Így az maradt a volt kártyámban, de aki megvette se panaszkodott, hogy rossz volna. ;)

Prodipe Pro 5 aktiv hangfalpar elado.

(#6010) CaNNa3IS válasza dudika10 (#6009) üzenetére


CaNNa3IS
senior tag

Értem
Nem azért írtam, hogy lehúzzam a 2604-et, elnézést.
Miket próbáltál még? Esetleg ad-t?

Stay up Stay humble Ride hard Get stoked

(#6011) Beast007


Beast007
aktív tag

Sziasztok!

Tudnátok nekem egy jó hangkarit ajánlani , főleg zenehallgatásra, filmezésre kellene , plusz néha egy kis játékra. Egy pioneer VSX-804RDS erősítő lenne rákötve 2 db. Pioneer CS 9030-as hangfallal , és egy sennheiser HD 598-as füles. Mindenféleképpen Rca - Rca kábellel kötném össze (Profigold PROA4202), eddig az Asus Xonar Essence STX -ét nézegettem , nem tudom ez jó lenne e nekem vagy esetleg más gyártónál is szét kéne néznem? Segítségeteket előre is köszönöm!

(#6012) CaNNa3IS válasza Beast007 (#6011) üzenetére


CaNNa3IS
senior tag

mindenképp belső kártyát akarsz?

Stay up Stay humble Ride hard Get stoked

(#6013) Beast007 válasza CaNNa3IS (#6012) üzenetére


Beast007
aktív tag

Nem feltétlen, de eddig csak belsőt néztem.

(#6014) CaNNa3IS válasza Beast007 (#6013) üzenetére


CaNNa3IS
senior tag

Eddig nem sokra becsültem volna egy ilyen asus sonar csodát de ez az stx elég jó.
A fejhallgatót egy tpa6120 hajtja amit sokan a legjobbnak tartanak erre. Nekem is van egy saját készítésű headamp és tényleg jó.
Mondjuk 40k-ért talán emu,esi,audiotrak tájékán is körbenézhetsz.

Mondjuk egy esi juli@-n vannak rca-k is(megfordítható az alja ígí vagy jack vagy rca kerül a bracket oldalára. akm dac , direct wire. Ez olcsóbb szerintem.

Vagy külső usb- s ami csak sztereó: audinst ez 180$. Ilyenem volt és tetszett nagyon. A fejhlalgató erősítő ebben is nagyon jó és állítható a kimeneti jelszint mind rca-n mind a jack-en.

Vagy egy emu1212m. Ilyenem van

De az általad linkelt asus is jónak tűnik.

Stay up Stay humble Ride hard Get stoked

(#6015) Beast007 válasza CaNNa3IS (#6014) üzenetére


Beast007
aktív tag

A juli@-t én is néztem külföldi fórumról azt írták , hogy zenére jobb mint az asus STX-e , de mivel filmezni és játékra is használnám , ők az asust javasolták , audiotrak-et nem is néztem. Még az AuzenTech X-Fi Forte 7.1-t ajánlották , de az STX valamivel jobb szerintem.
Nem tudom , hogy a külső usbsek között van e jobb 40-60 ezres árkategóriában, de az erősítő már így is az asztalomon van , a gépbe meg van még hely bőven. Szeretnék minél jobb karit venni ennyi pénzért , csak az a baj , hogy meghallgatni nem tudom egyiket se, a vélemények pedig eléggé megoszlanak. Az emu1212m sem tűnik rossznak még utánaolvasok.Köszi! :R

(#6016) schawo válasza Beast007 (#6015) üzenetére


schawo
titán

Sztereó vagy sokpontegyes rendszerbe lesz?

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#6017) Beast007 válasza schawo (#6016) üzenetére


Beast007
aktív tag

Sztereóra kell 2 hangfallal használom , + a füles is sztereó.

(#6018) peti_s


peti_s
addikt

Üdv!
Régebben még írtam a topicba, most újra meg kell tennem. AD1988B chipes az alaplapi hangkártyám, és leginkább az analóg bemenet minősége érdekelne. Az ASUS DS-el rég óta szemezek, arra cserélném le, hogy ha nem tudna az alaplapi legalább AudioCD minőséget. Nem tudjátok véletlen hogy mennyit tud? Mert fül alapján nagyon szép a hangja, kettő Philips Hi-Fi-re van kötve a hangkártya kimenete, és sajnos nem igen veszek észre különbséget a 320-s MP3, és az Audio CD minőség között, hogy ha vonalbemenetről lett készítve a felvétel. A Windows beállításainál 96000 Hz-re van állítva, 24 bit mellett, de még így sem lehet különbséget észrevenni. Ha viszont a Hi-Fi -be teszek CD-t, és az AudioCD formátumú, akkor sokkal szebben szól, mint az MP3. Illetve egy utolsó kérdés, hogy ha vennék egy DS-t, tudna egyszerre működni az alaplapi hangkártya, és a DS? Eléggé összetett a kérdésem, köszönöm előre is a válaszokat. :)

(#6019) Mad6 válasza Mad6 (#6004) üzenetére


Mad6
tag

Látom kimaradtam a körből. :((( :U

Nem rakosgatok hetekig semmit! Aki előbb eljön érte azé a cucc!

(#6020) schawo válasza Mad6 (#6019) üzenetére


schawo
titán

Igen, a Ds-t kivéve az összes Xonar tud ilyet. Tehát a Dg, D1, Dx, U1, stb.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#6021) schawo válasza peti_s (#6018) üzenetére


schawo
titán

A jó mp3 (256-320) nem különböztethető az audiótól (FLAC, CD) még egy 3-400 ezer forintos rendszeren sem. A Philips mini "hifin" azért szól szarabbul az mp3, mert egyszerűen rossz az mp3 dekódere, nem pedig mert jó az audió lejátszója. Tanulság, a Philipsen ne játssz le mp3-at.

Ettől függetlenül természetesen a Xonar Ds jobban szól, mint az alaplapi integrált.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#6022) obsiii


obsiii
csendes tag

Sziasztok! Segítséget szeretnék kérni. Régóta akarok venni egy Logitech z5500-at,végre van rá lehetőségem is. Laptophoz lesz(Asus K50IN) és jólenne pár tanács hogy milyen külső hangkártyát érdemes megvenni hozzá,árban kb 20-25E max. A laptopon 2 jack kimenet van,a hangszóró és a mikrofon. Nem nagyon értek hozzá hogy hogyan is lesz összekötve majd az egész. Nem igazán tudom elképzelni,sokmindent olvastam és ha vki röviden tömören eltudná magyarázni h mi hova lesz kötve,azt megköszönném. Legfőképp tanács kellene hangkártya ügyben. Zene illetve filmhez használom,nem játszok. Előre is köszi. :)

(#6023) schawo válasza obsiii (#6022) üzenetére


schawo
titán

Asus Xonar U1-t javaslok és optikai toslink összekötést.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#6024) Mad6 válasza schawo (#6020) üzenetére


Mad6
tag

:R

Nem rakosgatok hetekig semmit! Aki előbb eljön érte azé a cucc!

(#6025) peti_s válasza schawo (#6021) üzenetére


peti_s
addikt

Köszönöm a választ. :) A line in bemenet a jelenlegi AD1988B alaplapi integrált hangkártyámon rosszabb minőségű felvételt készít, mint egy DS bemenete? No, meg a másik kérdés, hogy ha veszek egy DS-t, megy egyszerre az alaplapi hangkártyával is? Tehát, ugyan úgy köthetek bemenetet az alaplapira is, és szólni fog?

[ Szerkesztve ]

(#6026) obsiii válasza schawo (#6023) üzenetére


obsiii
csendes tag

Köszönöm. Most már legalább többet tudok. :)

(#6027) schawo válasza peti_s (#6025) üzenetére


schawo
titán

Igen, számottevően jobb a Ds vonali bemenete.

Gond nélkül használható egymás mellett az integrált és a Xonar.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#6028) Mad6 válasza schawo (#6020) üzenetére


Mad6
tag

Melyiket vennéd:
Xonar dg
Xonar D1
X-FI Xtrem audio

Csak játékra, semmi más nem megy a gépen. :))

Nem rakosgatok hetekig semmit! Aki előbb eljön érte azé a cucc!

(#6029) schawo válasza Mad6 (#6028) üzenetére


schawo
titán

Jó lenne tudni, milyen fülessel használod, de látatlanban a Dg-t mondanám. Az X-Fi Audiot kerüld.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#6030) peti_s válasza schawo (#6027) üzenetére


peti_s
addikt

Nagyon szépen köszönök mindent! :R

(#6031) Mad6 válasza schawo (#6029) üzenetére


Mad6
tag

Ő az!
És imádom. :D

Nem rakosgatok hetekig semmit! Aki előbb eljön érte azé a cucc!

(#6032) schawo válasza Mad6 (#6031) üzenetére


schawo
titán

Ő nem rossz, és egy Dg-vel jó barátok lesznek.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#6033) Mad6 válasza schawo (#6032) üzenetére


Mad6
tag

:R

Nem rakosgatok hetekig semmit! Aki előbb eljön érte azé a cucc!

(#6034) CaNNa3IS válasza schawo (#6021) üzenetére


CaNNa3IS
senior tag

Még a flac és a visszalakított wav között is hallható különbség nemhogy mp3 és flac,cd között.
Nem kell 300-400k-s rendszer sem.

Stay up Stay humble Ride hard Get stoked

(#6035) schawo válasza CaNNa3IS (#6034) üzenetére


schawo
titán

:D Csináljunk ABX versenyt. ;)

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#6036) dudika10 válasza CaNNa3IS (#6034) üzenetére


dudika10
veterán

ABX teszttel alá tudod támasztani, vagy csak beraktad az MP3-at és a FLAC-et és "hú bameg a FLAC mennyivel sirályabb"? :U

Megelőztek... :B

[ Szerkesztve ]

Prodipe Pro 5 aktiv hangfalpar elado.

(#6037) CaNNa3IS válasza schawo (#6035) üzenetére


CaNNa3IS
senior tag

Felőlem

dudika10 : Persze, reggelente 2x csinálom ha van időm.

[ Szerkesztve ]

Stay up Stay humble Ride hard Get stoked

(#6038) CaNNa3IS válasza CaNNa3IS (#6037) üzenetére


CaNNa3IS
senior tag

Felzaklattatok :-D
Hétvégén csinálok egy tesztet a haverommal.
Nem tartom magam egy "hú bameg de sirály" féle bunkónak.

Stay up Stay humble Ride hard Get stoked

(#6039) schawo válasza CaNNa3IS (#6038) üzenetére


schawo
titán

Nem kell hozzá haver, csak egy foobar és egy ABX plugin. Tökéletes kettősvak tesztet lehet vele csinálni.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#6040) fattyu válasza schawo (#6039) üzenetére


fattyu
veterán

hd650en ugyanazon szám flac és fix 320 általam rippelt origi cdről... ugyanazt a 10 másodpercet hallgatva volt egy hangyányi különbség... Meg lehetett mondani melyik de akkor már nem zenét hallgattam :D Szóval ÉRDEMI különbség nincs.
És hangfalon már nem mondom meg.

de hogy kicsit on is legyek.
Audigy2-t érdemes leváltani valamire jobb sztereó teljesítmény reményében? Hd 650 meg egy öreg erősítő amit táplálna.

[ Szerkesztve ]

a hülyeséget, az embereket, a dugót, az időjárást, a késést, és a várakozást leszámítva szinte mindent jól viselek

(#6041) fgordon válasza CaNNa3IS (#6034) üzenetére


fgordon
senior tag

"Még a flac és a visszalakított wav között is hallható különbség nemhogy mp3 és flac,cd között."

Szia, valamit rosszul tudhatsz, vagy ha én, akkor helyesbítsetek ki.

A FLAC veszteségmentes tömörítés, ha WAV-ba alakítom, 100% ugyanaz lesz, mintha leszedem a CD-ről és WAV-ba rakom.

CD-ből FLAC, majd FLAC-ból WAV, vagy CD-ből WAV között nem lehet a zenében különbség!

Ha 320-as mp3-ból csinálsz WAV-ot, az más, mert a 320-ba konvertáláskor romlott a minőség.

A FLAC lényege pont az, hogy BITRE MEGEGYEZIK A FORRÁSSAL.

Szerintem ha hallasz különbséget a FLAC és a WAV között, akkor a lejátszó hülyesége lehet maximum...

▏▎▍▋▊▉ Gordon (eleinte azt hittem) ▉ ▊▋▍▎▏

(#6042) Beast007


Beast007
aktív tag

Azt meg tudja mondani valaki , hogyha hagyom a zenehallgatást gépen , csak film + játékra milyen kártyát lenne érdemes venni? Itt már szóba jöhet 5.1 vagy 7.1 is (nem tudom melyiket érdemes venni a 2 fajta közül) de csak fejhallgatóval egyenlőre (itt lehet hogy stereo vagy sokpontegy még utánakérdezek mit érdemes venni).

Viszont ha ,maradok az erősítő + hangfal párosnál , akkor eddig az Asus STX-e , és az Esi Juli@-ja van versenyben , még kérdés melyik éri meg jobban.

(#6043) MM válasza fgordon (#6041) üzenetére


MM
őstag

FLAC-Wav konvertálás tényleg bitpontos, de mivel lejátszásnál a szoftver is beleszól a hangba, (pl foobar különböző verziói mindig másképp szólnak, pedig a készítők is állítják, hogy nem kéne... :D) ezért másképp szólhat ha FLAC-ból, vagy wav-ból játszod le.

(#6044) boozoo


boozoo
tag

Helló, kérem segítsetek!

Számítógépen, zenehallgatásra Sennheiser HD595-tel, illetve vonali kimeneten egy régi sztereo Marantz erőlködőt meghajtani milyen hangkártyát javasolnátok? Játék, video kevésbé fontos, inkább csak a zenei rész jó minőségben fülhallgatón, illetve erősítőn keresztül.

Túlzás ilyesmit nézegetni?

ESI Maya44
vagy
ESI Prodigy X-Fi NRG

Ezek egyszerre tudják kezelni a két kimenetet (fejhallgató/vonali), lehet váltogatni közöttük?
Win7 64bites rendszerre lenne, van hozzájuk jó driver?

Köszönöm a segítséget!

(#6045) Orgi válasza boozoo (#6044) üzenetére


Orgi
őstag

Szia,
nekem viszonylag drága rendszerem van és egy Maya 44-el használom, szerintem teljesen vállalható hangja van (és elég olcsó ebayről). Úgy emléxem kb egy éves a driver és van 64 bit alá is, 32 alatt tökéletesen működik, bár én is így váltogatni akartam és nem sikerült megoldanom (de elvileg lehet). Végül nekem a fejes csak ventrillo miatt kellett játékhoz, így engedélyeztem az alaplapit ehhez...

[ Szerkesztve ]

(#6046) DjDanee87


DjDanee87
addikt

Üdv

Tudtok ajánlani egy minőségi hangkártyát? Gigabyte GA-P67A-UD3-B3-om van, és ennek az integrált megoldását használom most, Roccat Kave 5.1 headsettel. Már korábban is olvastam, hogy érdemes beruházni egy hangkártyára, mert sokkal szebben fog szólni, úgyhogy érdekelne a dolog.
Milyen hangkártyát érdemes venni, amivel tényleg minőségi javulás érhető el hangzás terén. Esetleg mondhatnátok különböző árkategóriában, mert magam sem tudom mennyit szánnék rá.

(#6047) dudika10 válasza DjDanee87 (#6046) üzenetére


dudika10
veterán

Asus Xonar DS, D1/Dx. Ezzel a fejhallgatóval nincs értelme feljebb menni. Szerintem.

Kár off-ba tenni egy teljesen on kérdést. ;)

[ Szerkesztve ]

Prodipe Pro 5 aktiv hangfalpar elado.

(#6048) fgordon válasza MM (#6043) üzenetére


fgordon
senior tag

De azonos programmal, ami kezel WAV-ot és FLAC-ot is, elvileg AZONOSAN kell szólnia. Hiszen 100% ugyanaz bitre pontosan a forrás. Az hogy előtte többet számol FLAC esetében, annak nem lenne szabad hallhatónak lennie, maximum hogy a CPU többet fogyaszt... :K

Ha meg különböző programmal hallgatja valaki a WAV-ot és FLAC formátumot, akkor a lejászót hasonlítja össze, nem a file-okat... ;]

[ Szerkesztve ]

▏▎▍▋▊▉ Gordon (eleinte azt hittem) ▉ ▊▋▍▎▏

(#6049) DjDanee87 válasza dudika10 (#6047) üzenetére


DjDanee87
addikt

Köszi. Véletlen tettem offba.

(#6050) schawo válasza fgordon (#6048) üzenetére


schawo
titán

Nem csak elvileg, gyakorlatilag sincs különbség.

evDirect villanyautós töltőhálózat

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.