Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#4001) Plazmacs


Plazmacs
csendes tag

Üdv!
Nem tudom, jó helyre írok-e, mivel valójában nem a hangkártyák között tájékozódom. Van egy Acer Aspire 8942g laptopom, amire 5.1-es hangot szeretnék rákötni. Elvileg támogatja az 5.1-et, annyi hangszóró is van benne, viszont jack kimenetből csak egy, plusz valami digitális cucc. Létezik olyan eszköz, amit pl. USB-n vagy akárhogy rákötve ki tudnám vezetni 3 jack csatlakozóra a hangot? Előre is köszi!

(#4002) Recon666 válasza Plazmacs (#4001) üzenetére


Recon666
Közösségépítő

Szerintem digitális kimeneten megy az 5.1 ( ha megy). Ez ami 5.1-et tud usb-n: [link]

(#4003) Alter


Alter
tag

Üdv!

Otthoni zenefelvételre/szerkesztésre szeretnénk majd beszerezni egy hangkártyát. Főleg gitárt, és midit vennénk fel fele (egy m-audio keystation pro 88 midi bill.), de használnánk rendes passzív mikrofonnal is.

Ha lehet belső hangkari kéne, és 30ezer körüli összegben gondolkozunk, ahogy szétnéztem a következő típusokat találtam:

E-MU 0404 pci
Esetleg használtan E-MU 1212 pci
M-Audio Audiophile 2496
ESI Juli@
ESI MAYA44

Természetesen más típusok felé is nyitottak vagyunk, amennyiben nem lényegesen drágább a 30k-s keretnél. :P

Tanácstalan vagyok, hogy melyiket lenne érdemes választani. Melyik éri meg legjobban az árát, s melyik szoftvereivel/driverével van a legkevesebb gond.

Hálás lennék, ha tudna valaki segíteni a döntésben. :)

And all the other voices said, Change your mind , You're always wrong.

(#4004) Plazmacs válasza Recon666 (#4002) üzenetére


Plazmacs
csendes tag

Digitális kimenettel elvileg működnie kell, csak nem tudom semmire rádugni. Nincs valami olyan eszköz esetleg, ami megoldaná a digitális kimenet 3 jack aljzattá történő alakítását?

(#4005) Recon666 válasza Plazmacs (#4004) üzenetére


Recon666
Közösségépítő

Digitálison se biztos, hogy 5.1 megy ki. Nem tudok róla, hogy lenne.

[ Szerkesztve ]

(#4006) schawo válasza Alter (#4003) üzenetére


schawo
titán

1. A listád jó, csak az M-Audiot húzd le róla. A 2496 nem nagy eresztés, nem összemérhető a többivel.
2. Ha valamelyiket sikerül használtan megkaparintanod, akkor csapj le rá és vidd.

Itt még van pár Maya44 bagóért, szállítással együtt 17 pénzért, újonnan. Én ezt venném, ha nincs valami jó használt fogás.

@(#4004) Plazmacs: Van. Úgy hívják házimozi erősítő.
(bocs)

[ Szerkesztve ]

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#4007) PuMbA


PuMbA
titán

Round 2: Fight!
Integráltak (IDT 92HD206, Realtek ALC889A) vs. Xonar DX
Van hallható különbség a rendszeremen, de számonként eltérő. A legnagyobb változás a tér, az integráltakon sokkal kisebb. Emellett sok hang részletesebb és vannak olyanok is amik nem hallatszanak integrálttal. Ami még különbség, hogy a hangszerek jobban el vannak szeparálva a Xonaron. Ja és a videotonnak van tere.

(#4008) PuMbA válasza PuMbA (#4007) üzenetére


PuMbA
titán

Úgy is mondhatnám, hogy néhány szám esetén tényleg beszarás a különbség. :DDD
bajnokpityu, Recon666: igazatok volt/van
bajnokpityu: tényleg van tere a videotonnak, csak jó hangkártya kell hozzá

[ Szerkesztve ]

(#4009) PuMbA válasza PuMbA (#4007) üzenetére


PuMbA
titán

Azért egy DS-t vagy DG-t meghallgatnák, hogy hozná-e ugyanezt a szintet. Ez a DX tényleg elég komolyan néz ki a többi kártyához képest és aprón 10k körül van.

[ Szerkesztve ]

(#4010) Gigi01


Gigi01
őstag

[link] mi a vélemény?
Nekem olyan kéne,amin lejön a játék 5.1-ben,de van rajta spdif is.

(#4011) dudika10 válasza Gigi01 (#4010) üzenetére


dudika10
veterán

Asus Xonar DS?

Prodipe Pro 5 aktiv hangfalpar elado.

(#4012) schawo válasza Gigi01 (#4010) üzenetére


schawo
titán

Csak nektek tűnik ez veszettül túlárazottnak?

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#4013) Latissimus Dorsi válasza Plazmacs (#4001) üzenetére


Latissimus Dorsi
senior tag

Szia,

USB-n ez is jó lehet: DELOCK

MOS6510 > Intel P166 > Intel Cel400 > Intel Cel800 > AMD Athlon 2,0 Thunderbird > AMD Athlon 2,5 Barton > Intel Core2 Duo E6600 > AMD Phenom II N970 >Intel Core i5-4300U > Intel XEON E3 1505M v5 > ?

(#4014) Recon666 válasza schawo (#4012) üzenetére


Recon666
Közösségépítő

És még akciós is. :)

(#4015) mézi123


mézi123
tag

Uraim!

Nem tudjátok van hivatalos forgalmazója az Onkyo hangkártyáknak hazánkban? Keresem a hazai forgalmazót ,de nem találom.

(#4016) schawo válasza mézi123 (#4015) üzenetére


schawo
titán

Hmmm, nem is hallottam az Onkyo kártyákról, de ez elég meggyőzően néz ki.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#4017) thomas0601


thomas0601
csendes tag

Sziasztok! Hangkártyát szeretnék venni. Most egy integrált alc 883-as van a gépben, szeretnék valamilyen asus xonart venni… De itt jön a probléma, én sajnos nem értek a gyártók által leírt és mellékelt technikai infókhoz, csupán szeretném még jobb minőségben hallgatni a zenéimet, így nem tudom, melyik lenne számomra a megfelelő választás. Ettől függetlenül nézegettem őket, és teszteket is olvasgattam, a xonar d1-ről elég jókat írtak, de látom, ahogy írtátok is, van ez az új dg ami talán jó lehetne… Az én igényeim ilyen téren nem nagyok, játékra abszolút nem használnám, csupán zenehallgatásra (veszteségmentes formátumok), nagyrészt fejhallgatóval (Sennheiser hd 555) néha hifivel… és max 20ezret tudnék rászánni. Válaszotokat előre is köszönöm. :)

(#4018) baluka26 válasza thomas0601 (#4017) üzenetére


baluka26
veterán

Audiotrak Prodigy HD2 ebay-ről!
Fejhallgató erősítő beépítve, RCA kimenet, cserélhető műveleti erősítők, és 15ezer forint.
Keresztbe lenyeli a Xonar-okat 20ezer alatt, ez tuti :)

[ Szerkesztve ]

They said I once was lost, but now I'm truly found. || Eladó Eastpak hátizsák: http://tinyurl.com/balutaska

(#4019) thomas0601 válasza baluka26 (#4018) üzenetére


thomas0601
csendes tag

Ezt csak eBay-ről lehet beszerezni? Ha bemegyek egy számtech boltba és ilyet kérek hülyének néznek? :) Lehet régimódi vagyok de netről még semmilyen műszaki, vagy pc-s cuccot nem mertem rendelni.

(#4020) baluka26 válasza thomas0601 (#4019) üzenetére


baluka26
veterán

Ilyet nem kapsz Magyarországon. Többen rendeltünk már innen, pár nap alatt megérkezik Dél-Koreából, és nagyon jó! Én is HD555-el használtam. :)

They said I once was lost, but now I'm truly found. || Eladó Eastpak hátizsák: http://tinyurl.com/balutaska

(#4021) thomas0601 válasza baluka26 (#4020) üzenetére


thomas0601
csendes tag

Gondolom ezt a kártyát a fejhallgató mellett a hifi is meghálálná. Érkezés után szükséges rajta valamit cserélni, vagy bármit művelni vele, vagy csak berak a gépbe, driver fel és hadd szóljon? :) Egyébként szállítással együtt mennyibe került nektek?

(#4022) baluka26 válasza thomas0601 (#4021) üzenetére


baluka26
veterán

Ingyenes a szállítás, nekem 2 hónapja 15750-re jött ki.
Viszont volt aki 60 dolláros ajánlattal el tudta hozni, az kb 12ezer forint, úgy, hogy házhoz jön.

They said I once was lost, but now I'm truly found. || Eladó Eastpak hátizsák: http://tinyurl.com/balutaska

(#4023) thomas0601 válasza baluka26 (#4022) üzenetére


thomas0601
csendes tag

Ehhez az eBay-es vásárláshoz nemigen értek, viszont találtam egy ilyen kártyát hardveraprón is 20ezerért. [link] Ennyiért jó vételnek számít még a kártya?

(#4024) baluka26 válasza thomas0601 (#4023) üzenetére


baluka26
veterán

Igen!
És nagyon korrekt az eladó.
Szerintem írjál rá nyugodtan!

They said I once was lost, but now I'm truly found. || Eladó Eastpak hátizsák: http://tinyurl.com/balutaska

(#4025) mézi123


mézi123
tag

Audiotark:

http://www.lord.hu/products/category/6_Hangkartya/

(#4026) schawo válasza mézi123 (#4025) üzenetére


schawo
titán

Izé, pont HD2 nincs közöttük :)

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#4027) Recon666 válasza mézi123 (#4015) üzenetére


Recon666
Közösségépítő

Utána néztem, de nincs hazai forgalmazó, ebay-en láttam, fel is keltette az érdeklődésem a nagyobbik tesója. :)

(#4028) schawo válasza Recon666 (#4027) üzenetére


schawo
titán

Ez a kicsi nagyon hajaz az Audiotrak HD2-re. Hasonló felépítés, mindkettő Envy24 chipset. Csak nincs rajta fejhallgató erősítés.
Mindenesetre érdekes darab, elég komolyan gondolták.

Azért mielőtt megvennéd, nézz utána a driverkérdésnek, mert azzal esetleg gondok lehetnek.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#4029) Recon666 válasza schawo (#4028) üzenetére


Recon666
Közösségépítő

Áhh, sajnos nincs rá jelenleg keret, én a nagyobbik testvérét néztem:

(#4030) schawo válasza Recon666 (#4029) üzenetére


schawo
titán

Tudom, én is nézegettem. Nem egy olcsó darab, az már hétszentség. De nem látom az előnyét a SE-90-nel szemben. Ha 7.1 is kell, meg 2.0 is, akkor vegyen az ember egy SE-90-t sztereóra, ahol nagyon kellhet az extra minőség, meg egy random Xonar-t, ami bőven elég hangminőséget produkál ha 7.1-ről van szó. Nincs sehol leírva, hogy csak egy hangártyát lehet egy számítógépbe rakni. Olcsóbban kijön, és jobb mégis egálban lesznek.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#4031) Recon666 válasza schawo (#4030) üzenetére


Recon666
Közösségépítő

Hát az biztos, hogy borsos ára van, de hát onkyo meg limitált széria is, a másik "probléma", hogy csak forrasztással cserélhető a müve rajta. Igazából sztereóra veszek majd, ara néztem a Xonar Essence ST, de idén már nem lesz belőle semmi.

(#4032) mézi123


mézi123
tag

Ami még jó kártya és a műveleti erősítőt is cserélni lehet és kapható is hazánban az az Auzentech kártyái. Ha más megoldás nem lesz akkor én ezt a kártyát veszem meg. Alap kártya, de jókat írnak róla.

(#4033) Franszi


Franszi
csendes tag

Sziasztok!

Néhány hsz-szel feljebb már jelentkezett valaki a problémámmal, ti. hangkártyát szeretnék venni 30-40 ezer Ft-os kategóriában. Otthoni felvételek készítésére kellene, gitárt és mikrofont kötnék rá, és alapvetően azt a célt szolgálná, hogy megismerjem a házi stúdiózás alapjait, hardveres-szoftveres oldalát egyaránt, ugyanis totál - igaz lelkes - kezdő vagyok a témában. Azért persze azt is szeretném, ha szépen szólalna meg a ketyere.

De én már annál a kérdésnél leragadtam, hogy külső vagy belső kártyát érdemes-e venni? Elég sok mindet elolvastam a témáról a napokban, ez a fórum is nagyon hasznos, de a konkrét választást illetően nem lettem okosabb. Amik szóba jöttek eddig nálam:

E-mu 0202 USB
E-mu Tracker Pre USB
Tascam US-100
Tascam US-122 MKII
ESI Juli@
ESI Maya 44
E-mu 1212M

Nem tudom, hogy érdemes-e használt cuccot venni? Néhány hozzászólásból úgy tűnt, ez nem gáz... Kérem, segítsetek a választásban, előre is köszönet Mindenkinek!

Üdv, F

(#4034) Pingan


Pingan
tag

Sziasztok.

Segítségre lenne szükségem. Tudom hogy ez nem a megfelelő topik (legalábbis az első fele), de úgylátom a szakértő emberek ide gyűltek össze :D

Szóval Windows 7 x64 alatt van integrált hangkártyám ALC892-es chipsettel. Az istenért nem akar működni normálisan a 2.1, de 5.1 sem. Az első hangszórók jól szólnak, viszont a hátsó pár pedig olyan, mintha a basszust kifelejtené belőle a rendszer. Vagyis mintha a Realtek kezelőjében a karaoke opció be lenne kapcsolva, de természetesen nincs. 2.54-es realtek-et használok, Asrock 870 Extreme 3-as lapom van. Sajnos így ajánlani sem tudom, sem eladni ezt a típust, amíg nem tudok valami megoldást a hangra, mert más is anyázni fog nekem. hogy nem szól szépen a hangja.

Van erre ötletetek?

Ha nincs, akkor pedig tudnátok ajánlani valami olcsó hangkártyát ami aránylag jól szólna 5.1-el és 6-7ezer forintba kerül max, s kompatibilis az x64-es w7-el?

(#4035) Recon666 válasza Franszi (#4033) üzenetére


Recon666
Közösségépítő

Emu0404 nem játszik, mert a felette lévők hangban nem jobbak, csak szolgáltatásban, otthonra tökéletes lenne, felesleges többet áldozni rá. Jók az Esi is abból is felesleges a Juli@, a másik típust nem ismerem.

(#4036) Recon666 válasza Pingan (#4034) üzenetére


Recon666
Közösségépítő

Új driverrel próbálkoztál már?

(#4037) Pingan válasza Recon666 (#4036) üzenetére


Pingan
tag

Szia.

Ez a legújabb a 2.54-es amit le lehet szedni realtek oldaláról. Vagy nem? :F

(#4038) Recon666 válasza Pingan (#4037) üzenetére


Recon666
Közösségépítő

Passzolom, gondolom az. :)

(#4039) dudika10 válasza Pingan (#4037) üzenetére


dudika10
veterán

Miért nem az alaplap gyártójának oldaláról töltöd le a drivert?
[link]

Prodipe Pro 5 aktiv hangfalpar elado.

(#4040) Pingan válasza dudika10 (#4039) üzenetére


Pingan
tag

Köszi, ezeken már túl vagyok, az sem működik ;)

(#4041) dudika10 válasza Pingan (#4040) üzenetére


dudika10
veterán

Jah és miért nem használjuk a megfelelő topikot? ;)
[link]

Akkor cseréld fel a frontok és a hátsók jack csatlakozóját és nézd meg mi történik.
Biztos, hogy a hangkártya a rossz és nem a hangfal?
Driverben milyen beállításokat használsz? Milyen lejátszóprogram milyen beállításokkal? Más lejátszóprogram?

[ Szerkesztve ]

Prodipe Pro 5 aktiv hangfalpar elado.

(#4042) Ł-IceRocK-Ł


Ł-IceRocK-Ł
addikt

Üdv.!
Az Asus Xonar DG-ről valaki tud valami tapasztalatot , infót mondani?
Ez az ipon ban pl 8 k.

"lol, rock, te egy kib*szott médium vagy. mit médium, HARD " by FireKeeper

(#4043) Pingan válasza dudika10 (#4041) üzenetére


Pingan
tag

Már leírtam fentebb, hogy picit offolni fogok de sebaj.

Amúgy azért nem, mert abban a topikban sok a kérdés, tartalmilag értelmes válasz a kérdésemre nincs. LAssan 3 napja nem járt ott senki, ezért írtam ide, nekem sürgős lenne.

Amit írtál, már azt is kipróbáltam. Felcseréltem, ugyanez a jelenség. Winamp, Media player ezeket használom, de másik playerrel is ugyanezt csinálja.

Nem mondtam, hogy rossz a hangkártya, ez már a 2. ilyen típusú alaplapom, amin ALC892-es chip van, s ugyanezt produkálja mind x32 és x64 alatt is. A hangfal tökéletes.

Ha nem lesz rá megoldás, várnék egy használható, aránylag jó minőségű kártyát.

Jelengleg EZT néztem ki, mivel szeretnék 5.1-es rendszert venni,de jelenleg integrált hang hülyesége miatt nem tervezem.

[ Szerkesztve ]

(#4044) Recon666 válasza Ł-IceRocK-Ł (#4042) üzenetére


Recon666
Közösségépítő

Megéri az árát jó kis kártya, és beépített fejhallgató erősítője van ennyiért bestbuy vétel.

(#4045) schawo válasza Franszi (#4033) üzenetére


schawo
titán

Kérdések: milyen mikrofont, milyen gitárt, milyen egyéb eszközöket szeretnél felvenni, valamint ezek közül melyiket egyszerre. Továbbá mennyit szánsz a projektre.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#4046) Franszi válasza schawo (#4045) üzenetére


Franszi
csendes tag

Valahol van egy dinamikus shure mikrofonom, ezzel éneket vennék fel. Gitárt és basszusgitárt kötnék még rá, esetleg multieffekten keresztül. Akkusztikus gitárt is vennék fel vele, bár gyanítom, hogy ehhez jobb mikrofonra lenne szükségem. Nincs feltétlenül szükségem arra, hogy egyszerre több mindent játszak fel, viszont legaláb 6-8 sávos felvételeket tervezek. 40k körül gondolkodom a maximumban, persze, ha van ennél olcsóbb, az nem baj...

(#4047) schawo válasza Franszi (#4046) üzenetére


schawo
titán

Szóval igények:
1. Shure dinamikusokhoz (pl SM58) mik előerősítős bemenet kell, vonali nem elég
1/b. Aztán ha már ilyet vettél, akkor később el fogsz gondolkodni azon, hogy rögzítéshez 10k-ért messze jobb kondenzátorost kapsz, mint egy SM58, ergo a fantom tápot nem hagynám ki.
2. Villanygitár legjobb minőségű felvételére és digitális effektelésére a legjobb megoldás, ha direktbe dugod rá kártyára a gitárt, ekkor azonban nagy bemeneti ellenállású (Hi-Z) bemenetre van szükség.
3. Akusztikus gitárhoz pl pont jól jönne a fent említett kondis mikrofon. Dinamikussal sosem fogsz normális gitárfelvételt csinálni. Vagy esetleg egy elektroakusztikus gitár is szóba jöhet.
4. Ideális esetben 2 forrást tudsz egyszerre felvenni, pl mik + billentyű (bár ezt nem írtad), ehhez 4 vonali bemenet szükséges.
5. Hordozhatóság nagyon hasznos tud lenni, nem elhanyagolható szempont.

Nézzük melyik mit teljesít az elvárásokból:
E-mu 0202 USB: Igen: 1, 2, 5 - Nem: 3, 4
E-mu Tracker Pre USB: Igen: 1, 2, 3, 5 - Nem: 4
Tascam US-100: Igen: 1, 2, 5 - Nem: 3, 4
Tascam US-122 MKII: Igen: 1, 2, 3, 5 - Nem: 4
ESI Juli@: Igen: 2, 4 - Nem: 1, 3, 5
ESI Maya 44: Igen: 1, 2, 3, 4 - Nem: 5
E-mu 1212M: Igen: 2, 4 - Nem: 1, 3, 5

Mint látható, az összes kompromisszumos valamilyen mértékben. Legkevésbé a E-mu Tracker Pre USB, Tascam US-122 MKII, és a ESI Maya 44.

Per pillanat ezt venném, ha hordozhatóság nem szempont: Maya44 83 USD, ingyenes szállítással, és jutna még kondis mikrofonra, meg fagyira is.
Ha a hordozhatóság szempont, és a többsávos felvételről mondasz le, akkor a másik kettő jöhet számításba, viszont akkor most nem nem fagyizol.

Ha pedig kompromisszummentes megoldás a cél akkor egy E-mu 0404 USB a minimum, ekkor viszont jövőre sem fagyizol, hacsak nem fogadsz el használt megoldást. :)

[ Szerkesztve ]

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#4048) Franszi válasza schawo (#4047) üzenetére


Franszi
csendes tag

Schawo, nagyon köszi, állati hasznos, amit írtál.

A hordozhatóság momentán nem, a több forrás pedig valószínűleg egyáltalán nem is lesz szempont - legalábbis a házi demo szinten, és egyelőre csak ezt tervezem. Az E-mu 0404 USB-n én is törtem a fejem, csak az a gond hogy eléggé szeretek fagyizni :U Arra nincs tipped, hogy hol lehet a maya-hoz hasonló körülmények között ehhez hozzájutni a neten?

Még egyszer köszönöm a segítséget!

[ Szerkesztve ]

(#4049) adam3


adam3
aktív tag

Helló!

Adott ez a kettő külső hangkártya:
SoundBlaster X-Fi Go
Sound Blaster X-Fi Notebook

A helyzet az, hogy jelenleg egy AD1984A integrált hangkari van a laptopomban. A két hangkártya ára kb 8000 lenne. Megér ennyi pénzt a váltás? Lesz ennyivel jobb a hangminőség?

(#4050) schawo válasza adam3 (#4049) üzenetére


schawo
titán

Mi fog róla szólni?

evDirect villanyautós töltőhálózat

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.