Hirdetés

2024. június 19., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#19151) laci06 válasza laci06 (#19129) üzenetére


laci06
senior tag

Esetleg valaki erre tud valamit mondani?:)

[ Szerkesztve ]

(#19152) kory24 válasza jacint78 (#19150) üzenetére


kory24
őstag

Köszi!

ÉS a Xonar D1 megéri azt a + 1-2ezer forintot?
Lényegesen jobb?

(#19153) jacint78 válasza kory24 (#19152) üzenetére


jacint78
addikt

Annyit megér szerintem mindenképpen, az analóg szekció (ami fontos része a jó hangminőségnek) jobb rajta.

type your text here..

(#19154) kory24 válasza jacint78 (#19153) üzenetére


kory24
őstag

Köszönöm midnen infót :R

(Akkor az lesz....)

(#19155) kissd01


kissd01
tag

Üdv.

HyperX cloud füleshez melyiket ajánlanátok? Xonar D1 vagy Dsx? A dsx OPA2604AP erősítővel lenne. Játékra használnám. Köszönöm :R

(#19156) Chrys_


Chrys_
addikt

Ehhez az Edifier C6XD 5.1 rendszerhez milyen hangkártyát ajánlotok? Jelenleg alaplapira van kötve. Az optikai bemenet hanyagolható, a hangkártya dekódoljon mindent.

(#19157) jacint78 válasza Chrys_ (#19156) üzenetére


jacint78
addikt

Valamelyik xonar-t, de egy Sound blaster sem rosz választás.

type your text here..

(#19158) davian


davian
csendes tag

Hali!

Az alaplapi és USB-s hangkártyát lehet egyszerre használni? Vagy az alaplapit le kell tiltani a bios-ban hogy az USB-s mennyen?

Köszi!

(#19159) DarthSun válasza davian (#19158) üzenetére


DarthSun
nagyúr
LOGOUT blog

Csak kevés lappal találkoztam ami háklis az ilyenre. A legtöbbel akár 3 hangkártya is megy. Az AM2+ - os lapomon pld az alaplapi+Audigy2Zs PCI- s +2 külső USB- s is szépen megy együtt, nem zavarják egymást. Ja és még a videokártya HDMI audio-kimenete is megy mellettük, ha éppen az kell :D

A 3 test probléma nem megoldható.

(#19160) Vanir


Vanir
veterán

Üdvözlet!
Alsó-középkategóriás géniusz hangfalszetthez, meg egy Sennheiser PC350-hez keresek hangkártyát, lehetőleg tíz rongy alatt (használt is játszik). Általános tevékenységek, film/sorozat, zene (mocskos neurofunk és aljas hárdkórpánk, szóval elég nagy sávban kéne szépen szólnia), alkalmasint játék. Az se lenne rossz, ha rá tudnám kötni a Scarlett Solo-t aztán pörgetni a gitár/ének témát vele néhanapján (azaz legyen rajta line in, bár gondolom mindegyiken van). Mit érdemes venni?
Köszönöm előre is a válaszokat! :R

(#19161) Vanir válasza Vanir (#19160) üzenetére


Vanir
veterán

Lemaradt, hogy a hangfal is sztereó, szóval az 5.1-t nem használom ki.

(#19162) Bodz válasza Vanir (#19160) üzenetére


Bodz
nagyúr

Semmit. Önmagában a Scarlett Solo megfelelő mindenre, amit írtál.
Azt mondjuk megértem, ha esetleg a füles kimenetét nem szereted, de akkor sem egy 10k alatti kártya hozná el a megváltást.

[ Szerkesztve ]

(#19163) sajog159


sajog159
aktív tag

Üdvözlöm!

Az itt fórumozók számára feltehetően egy nagyon profán kérdésen van.

Van desktopban egy Genius Sound Maker Value 5.1 hangkártya (most töltöttem hozzá a C-Media Audio Vezérlőt a Genius hónlapról, gondoltam hátha driver vagy ilyesmi hiányzik hozzá). Nem akarom használni semmi extra dologra, gondoltam rákötök egy egyszerű mikrofonos fülhallgatót, leginkább Skype célra. Jó ideje nem használtam és most kiderült, hogy süket szegény (az, hogy a feleségem szerint én is, az egy másik történet).
Szóval, azonkívül, hogy süket a hangkártya valahogy meg lehet győződni arról, hogy bekrepált? Mielőtt kukába küldöm.

Kösz.

(#19164) jacint78 válasza sajog159 (#19163) üzenetére


jacint78
addikt

Ha van rajta előlapi csatlakozóhoz aljzat, akkor onnan hiányozhatnak a jumperek. Ha nincs, akkor ennyi.

type your text here..

(#19165) sajog159 válasza jacint78 (#19164) üzenetére


sajog159
aktív tag

hát... és hol kell kersnem rajta az előlapi csatlakozót?
AZ alábbi rajzon rajta vannak?

(#19166) demmer123


demmer123
őstag

Szerintetek érdemes lenne beruházzak erre a hangkártyára?

Mivel Alaplapomba is eléggé "jónak" mondható hangkártya van.Nagy előre lépés lenne hangba?Játék,film,zenére.

Fejhallgatóm egy Hyperx Cloud.

Alaplapom: [link]

Ami hangkártyát kinéztem: [link]

[ Szerkesztve ]

(#19167) jacint78 válasza demmer123 (#19166) üzenetére


jacint78
addikt

Az a kérdés, hogy milyen DAC van a lapon, a jel/zaj viszony egy dolog.

type your text here..

(#19168) demmer123 válasza jacint78 (#19167) üzenetére


demmer123
őstag

115dB SNR DAC with differential amplifier Ezt írja hivatalos oldalon.

(#19169) jacint78 válasza demmer123 (#19168) üzenetére


jacint78
addikt

Azt én is láttam... Az ic tipusa lenne itt érdekes.

type your text here..

(#19170) tomyka74


tomyka74
senior tag

üdv!
alaplapi hangot cserélném,kinéztem Asus xonar DX karit. vagy melyiket ajánlanátok ami hasonló kategória?
a lapom [link]
sztereo zene hallgatáshoz kellene Yamaha erősítővel lenne összekötve!
tippeket köszi!

(#19171) ot93


ot93
senior tag

Üdv,
Egy Creative Sound Blaster Audigy SE 7.1 hangkari jó vétel lenne 2800 ft-ért használtan?
néztem a neten, hogy 7.500 felett vannak, ezért gyanús nekem a dolog... :D

Eladó: Sony HDR-AS20 akciókamera - 10k

(#19172) jacint78 válasza ot93 (#19171) üzenetére


jacint78
addikt

Nem ér többet használtan, korrekt az ár.

type your text here..

(#19173) FuRiONight


FuRiONight
őstag

Hali!

Creative SoundBlaster ZX-et néztem. Hasonló árban (lehet tobb is) van e olyan hangkartya ami jobban ajánlott és win10-el is normálisan működik?

Elore is koszonom!

(#19174) FuRiONight válasza FuRiONight (#19173) üzenetére


FuRiONight
őstag

Esetleg külső kartya is johet ebben az árkategóriában!

(#19175) PuMbA válasza FuRiONight (#19173) üzenetére


PuMbA
titán

Külső: Sound Blaster X-Fi HD, belső: Xonar DX :)

(#19176) FuRiONight válasza PuMbA (#19175) üzenetére


FuRiONight
őstag

Ugye Hero VIII lapom van, mekkora előrelépés lenne egy hangkartya?

Ezeket neztem:
Creative SoundBlaster ZRX (hasznaltan 50k)
Asus Essence STX

(#19177) PuMbA válasza FuRiONight (#19176) üzenetére


PuMbA
titán

Előrelépés, de hogy mennyi, azt nem tudom, mert az alaplapi minőségétől függ és az minden alaplap modellnél változó. Mindenesetre a Creative-ok hanyagolósak, illetve az Essence STX nagyon jó, de talán egy külső jobb lenne, ha ennyiért vennél :)

[ Szerkesztve ]

(#19178) minek?:S


minek?:S
őstag

Srácok!

Eddig egy Genius 1250B-t használtam, most egy Samsung B420-at és kb fél hangerőn már nagyon torzítja a basszust és nem tudom, hogy ez a hangrendszer hibája-e már vagy a hangkártyámé, ami egy integrált ALC1150. Szóval ebben kérnék egy kis segítséget, illetve, ha a hangkártyám a gyenge már, akkor mit érdemes vennem ami egyértelműen jobb ennél? Csak zenét hallgatok, semmi komoly, csak szeretem a basszust.

Üdv.:M.

(#19179) jacint78 válasza minek?:S (#19178) üzenetére


jacint78
addikt

De min fél hangerő a PC-én a kimeneten, vagy a hangcuccon?

type your text here..

(#19180) PuMbA válasza minek?:S (#19178) üzenetére


PuMbA
titán

A hangkártyának tök mindegy, hogy mit kötsz utána. Ha Genius 1250B-vel jó volt a basszus, akkor a hangfal az oka :) Egyébként ez a Samsung B420 biztos nem tud normális basszust nyomni, mert ilyen kis hangszóróval lehetetlen, szóval kár volt erre váltanod. Rendes, nagyobb hangfalak között nézelődj.

[ Szerkesztve ]

(#19181) minek?:S válasza jacint78 (#19179) üzenetére


minek?:S
őstag

A hangcuccon van fél hangerő.

PuMbA

Mármint, mind a 2 típussal fél hangerő után torzított a basszus, ha ez változtat valamit. A B420at ingyen kaptam, reméltem jobb lesz mint a 1250B, de nem.

Üdv.:M.

(#19182) jacint78 válasza minek?:S (#19181) üzenetére


jacint78
addikt

Hát ezek a pécés hangszórók általában ilyenek, vedd lejjebb a basszust. Akkor torzít a kimenet, ha a hangszóró halkra van álítva és PC-én tolod maxra, de már akkor is torzít. Ha a PC-én fixen hagyod, majd tekered fel a hangszórón és majd kiszakad a hangszóró, akkor egyértelműen annyit tud csak.

type your text here..

(#19183) PuMbA válasza minek?:S (#19181) üzenetére


PuMbA
titán

A hangkártyán minden hangszínszabályzó és effekt ki van kapcsolva? Minden számnál van torzítás?

[ Szerkesztve ]

(#19184) Talala


Talala
senior tag

Sziasztok alaplapi hangkártyát szeretnél leváltani. Ebben kérnék segítséget.
Alaplap: ASRock FM2A88M-HD+ R2.0
Hangfal: Edifier HCS2330 2.1
Fejhallgató: Sennheiser RS 160

(#19185) pulutodurumo válasza Talala (#19184) üzenetére


pulutodurumo
őstag

A fejesnek majdnem mind1, az digitális átvitelt használ, szóval ott még van D->A konverzió. A 2.1-es cucc pedig nem tudom mennyit profitálna a dologból, nem ismerem. Ha tudsz, próbálj ki valamilyen (akár külső akár belső) hangkarit vásárlás előtt, hogy halld a különbséget.
Ha nagyon ratyi az alaplapi, akkor egy Asus Xonar DS vagy DG is jó lehet, de én mondjuk egy SB X-Fi HD külsőt vennék. De ez még csak egy ajánlás, várd meg a többieket is.

"Don't fret, boyo. I'll be gentle!"

(#19186) Daralo:)


Daralo:)
tag

Sziasztok!
Vettem egy ilyen alaplapot a "hangkártya" miatt.
[link]
Blaster Z-m volt az előző configban.
A probléma az, hogy a Z906+ Blaster Z Optikán pl. Dolby-t beállítva a hangrendszeren állandóan világított a Decode felirat míg az újnál ez csak akkor van ha Dolby vagy Dts hangot játszok le pl egy filmet.
Illetve ez a Recon3DI úgy tűnik egyenlő a a Sima Recon3D vel?!
Ha igen akkor azt olvastam a Blaster Z jobb.
Vagy a lapon található további audió javítások stb jobbá tennék?.
Igazából nem lenne rosz ha be tudnám kapcsolni a decode-t az alaplapival csak sajnos hiányzik a control panelből az a funkció illetve csak Hangszórót lehet rajta beállítani Defaultként.
És gondolom Anológon nincs ilyen funkció.
Szeretnék Rendes Dolby vagy DTS hangzást kihozni a gépből.
Köszönöm válaszokat!

Üdv

[link]

(#19187) Daralo:) válasza Daralo:) (#19186) üzenetére


Daralo:)
tag

Az igazsághoz hozzá tartozik mintha jobb hangja lenne az újjal.

(#19188) minek?:S válasza PuMbA (#19183) üzenetére


minek?:S
őstag

Elvileg minden ki van kapcsolva. A legtöbb számnál, ahol van mély, főleg ahol sok van, ami jó lenne. tervezek venni másik hangrendszert is, de előbb megkéne tudnom, hogy érdemes e építkeznem rá, vagy szerintetek vegyek egy dedikáltat. Szóval akkor függetlenül most mindentől, egy ALC1150-et mire lenne érdemes lecserélni egyáltalán érdemes lenne e, ha csak hétköznapi felhasználás a cél?

Üdv.:M.

(#19189) micyke911


micyke911
csendes tag

Sziasztok.

Tudnátok nekem segíteni hogy olyan 20-30k környékén milyen hangkártyát érdemes venni?
Egy MSI Z97 Gaming 7-es alaplapom van és egy Sennheiser Pc 360-as fülesem. Leginkább zenére és játékra használom. Zene ügyileg még egy sztereo erősítőre szoktam kötni a gépet :-)
Ja és WIN10-et futattok a gépen :)

Előre is köszönöm a segítséget és a válaszokat.

(#19190) PuMbA válasza minek?:S (#19188) üzenetére


PuMbA
titán

Hétköznapi felhasználásra elég az ALC1150 :) Egyébként egy Xonar DG.

micyke911: Xonar DX vagy Createive X-Fi HD, Xonar U7, amik külsők és tekerni is tudod rajta a hangerőt.

[ Szerkesztve ]

(#19191) tomyka74


tomyka74
senior tag

üdv
ha már téma: alaplapi ALC888 -at tervezem cserélni xonar DX-re. csak zene hallgatás hangminőség javítás céljából.erősítővel összekötve.
érdemes költeni rá ,hallható lenne a külömbség?

(#19192) jacint78 válasza tomyka74 (#19191) üzenetére


jacint78
addikt

Bőven.

type your text here..

(#19193) CYBERIA


CYBERIA
őstag

Xonar DX-szel mik vannak kb. egy kategóriában?

APU: AMD, MB: AMG :) A peresztrojka nálunk olyan gyors, hogy már ma jobban élünk, mint holnap! | Tudja Mohnke, a nyugati demokráciák dekadensek. Előbb-utóbb alulmaradnak a szigorúan fogott keleti népekkel szemben. | Volvo och SAAB beundrare. | A vér nem válik vízzé.

(#19194) ViZion válasza CYBERIA (#19193) üzenetére


ViZion
félisten

Talán a Soar, mondjuk az designosabb, de SW-je butább kicsit. Creative oldalon passz, az Audigy FX nem ér fel a DX hangzásához, nekem a DX teltebbnek hatott. De ez ugye szubjektív.

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#19195) Talala válasza pulutodurumo (#19185) üzenetére


Talala
senior tag

Köszi a választ. Asus-t megfontolom, olyan nagy összeget nem szeretnék rá áldozni. PCI vagy külső játszik csak, utóbbi viszont ahogy nézem jócskán meghaladja azt az összeget amit rá költenék ( max 8-10k)

(#19196) kromatika


kromatika
veterán

Sziasztok.Adott egy Gigabyte GA-B75M-HD3 [link] alap lap,amin nagyon úgy néz ki hogy az integrált hang kártya nem működik.Ha a ház elejébe,ha hátra dugom aa fülest a hang nagyon halk,és erős sistergő hang van.Több fülessel is néztem,ill állítgatni is próbáltam de hiába.Szóval kellene nekem egy olcsó hang kártya,ami működik win 8.1 -en.Akár használtan is.Semmi komoly,csak legalább legyen olyan minőségű mint az integrált.2.1 -es is elég.Viszont a gépben van külön álló VGA is a PCI Express x16 slotba,tehát olyan kellene ami a mellette lévő PCI Express x1 slotsba vagy a sima PCI slotba, vagy usb-be hsaználható. Légyeg hogy win 8.1 ,64 bit kompatibilis legyen.Kérnék töb féle lehetőséget.Előre is köszönöm.

(#19197) kromatika


kromatika
veterán

pl ezek jók lennének nekem?[link][link] a kettő közül melyik ajánlanátok?

[ Szerkesztve ]

(#19198) PuMbA válasza kromatika (#19197) üzenetére


PuMbA
titán

Xonar DG aprón.

(#19199) kromatika válasza PuMbA (#19198) üzenetére


kromatika
veterán

Értem.és amiket linkeltem azok nem lennének jók?

(#19200) PuMbA válasza kromatika (#19199) üzenetére


PuMbA
titán

Új Windows-zal nem megy jól a Creative az biztos. Másik is ősrégi, de lehet, hogy menne.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.