Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#18001) SRII válasza RetepNyaraB (#18000) üzenetére


SRII
őstag

Ha felvétel közben nagy a zúgás vagy a sistergés, akkor meg kell nézni a beállítási lehetőségeket a játékban, ha fülessel játszol , az én esetlenben ez igaz, letiltottam a hangszórókat az 5.1 bemenet, és beállítottam, hogy csak füles maradjon a játékban.
Hátlapi csatlakozókat használtam.
A gond megoldva, tiszta szép élvezetes videókat tudok felvenni, sistergés és alapzaj nélkül..

Általában minden nem használt bemenet letiltasa segít, de nem feltétlenül... :R

[ Szerkesztve ]

Légy önmagad! Mindenki más már foglalt!!

(#18002) pepejoe


pepejoe
tag

Sziasztok!

Habár nem szigorúan véve kötődik a topikhoz de ez talán a legmegfelelőbb hely feltenni a kérdéseim:
Van egy régi PCI-os Sound Blaster live value 4.1-es hangkártyám. A jelenlegi integrált hangkártyákkal összehasonlítva lenne elönye (és lehetséges-e) a használatának? Win10-et használok, a gépem adatai a profilomban. Választ előre is köszönöm.

(#18003) Tomacko válasza pepejoe (#18002) üzenetére


Tomacko
senior tag

Szia.

Most tényleg nem kekeckedni akarok, meg értetlenkedni szándékosan. Adott a régi (ezért ma már ritka, keveseknek lehet még) hangkártyád, adott az alaplapod, van is rajta PCI foglalat. Na most én ilyenkor ha a feltételek adottak komolyan nem értem a kérdést, és azt, hogy egyszerűen miért nem fogod és próbálod ki magad ?! Már csak azért is mert, a saját tapasztalatnál, hallgatásnál jobb infó nincs. Egyetlen dolggal lehet probléma az a driver. Szóval vagy van hangja win10 alatt vagy nincs, és kérdés, hogy kell-e egyáltalán hozzá pluszban driver, vagy elég ha a rendszer felismeri. De ezeket olyan egyszerűen ki tudod próbálni.... Kb annyi idődbe telik az egész, ameddig én most itt ülök értetlenül és írom ezt a hsz-t amivel segíteni sajnos nem is tudok. Szóval maximum driver gondod lehet, abban majd a többiek biztos tudnak mit mondani, hogy hol keress.

Ha nem ismered meg a barátság titkát, igazán nem is tudsz semmit. Tomi ---ZTE Grand X IN--->Motorola Atrix 4G--->Sony Xperia S--->Huawei Ascend P6 ---> Asus Padfone S --> Xiaomi MI-A2 Lite

(#18004) pepejoe válasza Tomacko (#18003) üzenetére


pepejoe
tag

Hali.
Igazából igazad van csak annyi legyen a mentségemre felhozva hogy fizikailag csak kb egy hónap múlva tudok hozzáférni. A másik ha valaki azt mondja hogy a jelenlegi integráltaknak már jobb vagy ugyanolyan hangja van mint a régieknek akkor viszont felejtős lett volna a dolog.

(#18005) Murty


Murty
csendes tag

Sziasztok!

Szerintetek érdemes beruháznom max. 25 ezer ft értékű hangkártyára?
Alaplapom: Gigabyte H97 D3H és Logitech Z623 2.1 hangszóró (leginkább csak játszok a gépen, de néha film és zene is megy), bőven elég erre az alaplapi hangkártya?
Fejhallgatót nem használok.

[ Szerkesztve ]

(#18006) Ouie válasza Rasiel (#17995) üzenetére


Ouie
csendes tag

Hasonló helyzetben voltam és a hangkártyámat egy Focusrite Scarlett 2i4-re cseréltem. Egy nap hallgatás után megállapítottam, hogy az addig használt hangkártyáim mind a vicc kategóriába kívánkoznak. (Monitor: Eris E5).

Tudta? Ötterckvart után az egyszext MINDIG terckettőzött!

(#18007) Anubris


Anubris
őstag

Sziasztok,

egy olyan kérdésem lenne, hogy mi a különbség a
CREATIVE Sound Blaster X-Fi Surround 5.1 Pro USB és a Sound Blaster X-Fi HD között?

Azt látom, hogy az egyikhez van távirányító, de igazából az érdekelne, hogy hangzásbeli különbség van-e a kettő között. Fülhallgató mellé lenne.

(#18008) pulutodurumo válasza Anubris (#18007) üzenetére


pulutodurumo
őstag

Az X-Fi HD szokott ajánlott lenni a fejes erősítő és DAC topikban. Mondjuk ott az 5.1 nem is téma.

"Don't fret, boyo. I'll be gentle!"

(#18009) csabika0001


csabika0001
senior tag

Sziasztok

Melyik a jobb választás, illetve minőségibb hangkeltő?
Asus Xonar DSX egy jobb OPA-val
Asus Xonar D1
vagy
Oem Creative Sound Blaster Z

[ Szerkesztve ]

(#18010) Santaroka


Santaroka
csendes tag

Üdv!

Egy USB-s külső hangkártyát szeretnék max. 20ezerig. Játékra és Zenére egyaránt használnám. Kingston HyperX Cloud fejhallgatóval használnám, szóval mikrofont is kéne hogy kezeljen.

Válaszotokat előre is köszi,
P

(#18011) thornadoj válasza Santaroka (#18010) üzenetére


thornadoj
aktív tag

Kicsit többért x-fi hd. A cloudot szépen hajtja. :) (csak be kell szerezned hozzá 2db. 3,5 jack átalakítót)

[ Szerkesztve ]

(#18012) Fame


Fame
csendes tag

Sziasztok

Audigy 2 zs-t hasznalok , Kurbis hangszorok mellett.

Kerdesem van-e ertelme lecserelnem a hangkartyat ugy 15k-s hatarig?

(#18013) varmi2 válasza Fame (#18012) üzenetére


varmi2
nagyúr

Nincs értelme.

Klaustrofóbia- Félelem a zárt helyektől, például, ha zárva van a KOCSMA!

(#18014) Fame válasza varmi2 (#18013) üzenetére


Fame
csendes tag

Koszi akkor marad minden igy:)

(#18015) #06969344


#06969344
törölt tag

Szerintetek jó hangkártya a Creative Sound Blaster Audigy RX?

(#18016) RetepNyaraB válasza csabika0001 (#18009) üzenetére


RetepNyaraB
veterán

A Z egyértelműen. Plusz a fejes erősítő benne.

"I don't know half of you half as well as I should like; and I like less than half of you half as well as you deserve."

(#18017) Szomby


Szomby
csendes tag

Szép, jó estét Mindenkinek!

Szeretnék venni egy hang kártyát, de sajnos ebben a témában nem vagyok jártas, ezért bizalommal hozzátok fordulnék. Nemrég vettem egy erősítőt, senki ne gondoljon nagy durranásra, szinte már ős kövület, ezért csoda, hogy nem volt múzeumi tulajdon, na de komolyan, ez egy Yamaha Rx-v2090-es erősítő.[link]

Szeretném Pc-vel összekötni, és ha lehet akkor 5.1-es hangzást kicsikarni belőle. Az alaplapom típusa: Asus P5P43-TD és gyárilag ALC887-es hangvezérlő van raja (remélem így hívják).
[link]

Kutakodtam, meg nézelődtem, és ha jól értesültem, akkor egy olyan hangkártyára volna szükségem aminek van S/PDIF Coaxial kimenete. A kérdésem az volna, hogy milyen kártyát ajánlotok amivel össze tudnám kötni őket, hogy meg szólaljon, és ki is tudjam használni a tudását, de ha később vennék valami újabbat akkor ahhoz is tudjam esetleg használni. Illetve milyen kábelre lesz még szükségem? Vagy bármi másra.
Illetve ha van valakinek egyéb ötlet, hogy miként is kéne csinálnom azt szívesen meghallgatnám.
Ja igen és az ár, hát én egy kicsit botfülű vagyok, ezért maradnék a "lelkes amatőr" vagy "belépő" kategóriába. :))
Segítségeteket előre is köszönöm!!!!

Üdv. !

Most írom.....

(#18018) emperorka


emperorka
tag

Sziasztok, 20 e ft környékén keresnék hangkártyát, amiben van fejes erősítő is. Itt többen ajánlottátok a xonar dg-t, ill. a dgx-et, de ugye ezek 10 e ft körül vannak. Ezektől jobbat milyet tudnátok ajánlani?

(#18019) deadwing válasza emperorka (#18018) üzenetére


deadwing
addikt

Creative X-Fi HD USB

60Hz = lakossági frissítés :) Jabarkas!

(#18020) RetepNyaraB válasza Szomby (#18017) üzenetére


RetepNyaraB
veterán

Szia, a mellékelt képből én sajna a koax bemenetet nem találom... biztos van rajta?
Ez mai házimozis fogalmak szerint valóban múzeumi darab :R

Leholcsóbb lehetőség, ha veszel egy optikai-koax átalakítót asszem ez ilyen és az alaplapi kimenetet használod. Minőségre nem lesz a legjobb, ez biztos.

Hangkártyák dedikált koaxiális kimenettel csak középkategóriától felfele vannak, tehát 20+ (jellemzően 40+) ezer forintot ki kell adnod, esetleg használtan nézelődsz.
Legolcsóbb új lehetőség asszem az asus U7, amely egy külső kártya, koax kimenettel rendelkezik, de egy fejhallgatótól sem szarja össze magát. Huszonikszezer forint.

"I don't know half of you half as well as I should like; and I like less than half of you half as well as you deserve."

(#18021) csabyka666


csabyka666
addikt

Üdv mindenkinek!

Tudom, nem ez a beárazós topic, de engedjetek meg nekem egy kérdést. Bontásból került hozzám egy Waveterminal 2496 hangkártya. Nem ilyen szép csilli-villi, mint a képen, de az alkatrészek típusában és elrendezésében egy az egyben ugyanaz.

Aranyozott csatlakozók, igényes kidolgozás, szóval az biztos, hogy nem egy himbilimbi kártyáról van szó!

Az "Analog in L" csati sérült, ezt cserélni kell, igény esetén ezt meg is csinálom rajta.

Így néz ki:

###

###

Találtam pár - lejárt - hirdetést, ezek alapján 20.000 forint körülire teszem ezt a kártyát (természetesen csak akkor, ha működik). Nektek mi a véleményetek?

[ Szerkesztve ]

Ágdarálást, kaszálást, területtisztítást vállalok profi gépekkel! Elsősorban Zala megye és vonzáskörzete, de minden megkeresést meghallgatok. +36305633091

(#18022) westcoastog


westcoastog
veterán

Xonar dx-nél mi az istenért megy el legalább napi egyszer a jobboldali csatorna sztereonál? Újraindítás után visszajön..

(#18023) Szomby válasza RetepNyaraB (#18020) üzenetére


Szomby
csendes tag

A kérdés jogos, sajnos előbb kértem segítséget, mint gondolkodtam volna kicsit... 3darab jack -> rca lesz 'hangkártya vétel' eredménye

Most írom.....

(#18024) Dav123


Dav123
tag

Sziasztok

Adott egy ilyen alaplap [link] kérdésem pedig az volna hogy érdemes vennem használtba egy Xonar D1 / DX-et vagy ennek a lapnak az integrált része már van olyan szinten? ( Persze nem feltétlen Xonar ha van jobb nála ebben az ársávban :) )

(#18025) emperorka


emperorka
tag

Amelyik hangkártyában nincs fejes erősítő, mint mondjuk a Xonar D1 esetében, attól még hangosabban fog szólni a fejhallgató?

(#18026) RetepNyaraB válasza emperorka (#18025) üzenetére


RetepNyaraB
veterán

Szólni fog persze, de nem feltétlenül szebben, mint egy integrált kártya. Gondolom úgysem komoly fejhallgatót nyomnál rá (alacsony érzékenység, magas impedancia)..? Egy olyan kíméletlenül kifekteti.

"I don't know half of you half as well as I should like; and I like less than half of you half as well as you deserve."

(#18027) emperorka válasza RetepNyaraB (#18026) üzenetére


emperorka
tag

Egy Speed-Link Medusa NX Stereo fejesem van, úgyhogy nem a legkomolyabb. Azért kérdezem, mert hangfalat és fejhallgatót is egyaránt használnék, erre kellene nekem egy jó hangkártya. A D1 -et sokan dicsérik, de ebbe ugye nincs fejes erősítő, vagy akkor jobban járnék egy xonar dgx-el?

(#18028) RetepNyaraB válasza emperorka (#18027) üzenetére


RetepNyaraB
veterán

A dgx egy alap kártya, nem feltétlenül lesz jobb, mint az alaplapi. Fejhallgatóról igen, hangszóró kimenetről kérdéses. A D1 meg ratyi fülesről, ennyi...

ui.: a fejhallgatót lecserélném ugyanilyen árú sztereó fejesre, plusz egy csíptetős mikire.

[ Szerkesztve ]

"I don't know half of you half as well as I should like; and I like less than half of you half as well as you deserve."

(#18029) csabika0001


csabika0001
senior tag

Segítsetek mi a különbség a kettő között?

[link]

[link]

(#18030) RetepNyaraB válasza csabika0001 (#18029) üzenetére


RetepNyaraB
veterán

Az egyik külső (az u7),a másik belső. Utóbbinak jobb a fejhallgató része, másik mobilabb, 7.1-es.

"I don't know half of you half as well as I should like; and I like less than half of you half as well as you deserve."

(#18031) csabika0001 válasza RetepNyaraB (#18030) üzenetére


csabika0001
senior tag

Nem értem a választ.
Mind a kettő SB Z, csak a cikkszáma más nemde?

(#18032) RetepNyaraB válasza csabika0001 (#18031) üzenetére


RetepNyaraB
veterán

Fuck az előbb nem töltött be rendesen az oldal és csak az első linket lattam, amelyen egy asus is volt. Bocs. A két Creative egyforma(nak tűnik), a cikkszam a bolthoz tartozik.

"I don't know half of you half as well as I should like; and I like less than half of you half as well as you deserve."

(#18033) hardeejay


hardeejay
újonc

üdvözletem!

Érdekes problémával találtam szembe magam az új hang cuccok építése után...
Egy xFi hd-ra dugtam optikai kábellel egy Behringer MS 20 hangfal párost. A hd-ba usb keresztül megy a jel a gépből. A problémám az, hogy a hangfal hangerő állítója felülírja a windows-ét! Tökéletesen szólnak akkor is, ha a windowsban a hangerőkeverőn leveszem nullára! Ugyanakkor az adott programban tudok hangerőt állítani, pl foobar. Előtte jack to rca kábellel ment egy gagyibb logitech 2.1. akkor még nem produkálta ezt a rendszer. Ezért megpróbáltam a korábbi kábellel is, de ugyan ez a helyzet. Ötletem sincs ezen változtatni lehet e egyáltalán, megköszönném a szakértelmet :)

Play the Fokkkin Objective

(#18034) hardeejay válasza hardeejay (#18033) üzenetére


hardeejay
újonc

optikainál a foobar-ra korlátozódik eddigi tesztjeim szerint a probléma, így már azért meg tudom szokni. :D

Play the Fokkkin Objective

(#18035) Land


Land
veterán

Sziasztok!

Adott egy Asus Sabertooth P67 alaplap, melyben 8 csatornás Realtek ALC892 codec van. Ez jónak minősül? Mennyibe kerülne egy érezhetően jobb hangkartya?

Pixel 8 8/128 Gb | Sendiy M2 & KZ ED9 & QCY C13 és C17 | Citroen C5 Tourer 3.0 V6 HDI Exclusive

(#18036) Land válasza Land (#18035) üzenetére


Land
veterán

Utána olvasva 10kig nem igen van egyértelműen jobb hangkartya... Így elleszek ezzel is.
A fejesem Superlux Hd668b, hangfalam egy Ozaki WOW WR-450 (2.2).

Pixel 8 8/128 Gb | Sendiy M2 & KZ ED9 & QCY C13 és C17 | Citroen C5 Tourer 3.0 V6 HDI Exclusive

(#18037) csabyka666 válasza Land (#18036) üzenetére


csabyka666
addikt

Üdv!

Lehet, hogy az utóbbi időben sokat fejlődtek az alaplapi hangkártyák, de amiket hallottam, semmi extrát nem adnak. Nézz körül a hardveraprón, én egy Sound Blaster X-Fi Surround 5.1 Pro-t 10-ért kifogtam tavaly ilyenkor, és nem csalódtam benne! Mivel USB-s, tudod használni akár notihoz is, nem kell neki külső táp, van rá teljes Win7 (Win8-at nem tudom) támogatás, és brutálisan jól szól.

Ha a hangcuccaid jók, akkor ne butítsd le az alaplapival...

Ágdarálást, kaszálást, területtisztítást vállalok profi gépekkel! Elsősorban Zala megye és vonzáskörzete, de minden megkeresést meghallgatok. +36305633091

(#18038) csabyka666 válasza csabyka666 (#18037) üzenetére


csabyka666
addikt

Jó alternatíva lehet egy Sound Blaster Live 5.1 is, KX driverrel. ;) Fillérekért kapható manapság.

Ágdarálást, kaszálást, területtisztítást vállalok profi gépekkel! Elsősorban Zala megye és vonzáskörzete, de minden megkeresést meghallgatok. +36305633091

(#18039) RetepNyaraB válasza hardeejay (#18034) üzenetére


RetepNyaraB
veterán

Ha asio, vagy wasapi kizárólagos (exclusive) módban megy ki a jel, akkor a win hangerő szabályzója deaktivált. Egyéb esetben valami beállítás osszeakadt és neked kell rájönnöd...

"I don't know half of you half as well as I should like; and I like less than half of you half as well as you deserve."

(#18040) amadeus11


amadeus11
senior tag

Üdv! Nemrég lett új PC-m. Viszont sokkal rosszabban szól, mint a régi a 6 éves alaplappal. Nem vagyok nagy vájtfülű, de kb a 320-as mp3-ak úgy szolnak mint a másikon a 128-as. Tudnátok valami jó minőségű hangkártyát (ha lehet inkább belső) ajánlani? Lehet használt is amennyiben megy Win10-el. Csak és kizárólag Hifi-re lenne kötve egyetlen szempont a kiváló sztereó hangzás. Keret 5k.

There is a star

(#18041) RetepNyaraB válasza amadeus11 (#18040) üzenetére


RetepNyaraB
veterán

Felejcsedel. Tegyél hozzá még húszat, abból már kijön valami használható analóg jel.

Illetve esetleg ilyen fiio e10(k), ha lenne aprón. De az is drágább lesz...

[ Szerkesztve ]

"I don't know half of you half as well as I should like; and I like less than half of you half as well as you deserve."

(#18042) peq


peq
aktív tag

Kedves kifinomult hallású fórumtársak! Melyik a jobb kártya.. Asus xonar dsx vagy Creative Sound Blaster X-Fi Fatality

A linkekre kattintva részletes specifikációkat olvashattok a két jelöltről. Válaszotokat előre is köszönöm :R

(#18043) Asrach


Asrach
tag

Sziasztok!

Barátomnak van egy HyperX cloud fejhallgatója és van hozzá egy ASUS Xonar U5 kártyálya.

Azt tapasztaltuk hogy a hangkártyával lényegesen halkabb a fejhallgató illetve ahangzás is szegényes, hiába állítottuk impedanciát nem változott túl sokat.
Alaplapi hangkártyával sokkal jobban szól, vagy az usb-s megoldással ami a fejhallgatóhoz van.

Lehetséges az hogy ez a hangkártya ennyire kevés?

(#18044) Tomacko válasza amadeus11 (#18040) üzenetére


Tomacko
senior tag

Amit azt egy előttem szóló mondotta, 20 ezret tegyél hozzá még és abban az árban már találhatsz valamit amit lehet évezni is. Addig viszont felejtős a hűde zenehallgatás ("hifi" minőség). Elfidelity, ESI, Audiotrak és egyéb más márkák közül keresgélnék, amik kimondottan zenéhez valók, a sok.1 csodákat gyártó kommersz márkákat (ebből kettő van) Asus és Creative pedig felejtsd el és rájuk se nézz ha tényleg kimondottan a zenehallgatásnak rendeled alá a gépet......

Én legalábbis így tennék, és tettem is (DAC-t használok koax-n keresztül, onnan RCA viszi az erősítőre).

peq:

Nekem egy Xonar DS lapul itthon, jó darab az ha cserélsz rajta OPA-t, viszont enélkül a módosítás nélkül a gyári OPA-l gyalázatosan "muzsikál". Egészen konkrétan rossz hallgatni. Na de, ha teszel rá egy jó fajta OPA-t ami kb ugyanannyiba kerül mint a DS használtpiacon, na akkor már jól fog szólni. És ezeken egy egyszerű kézmozdulat kicsrélni ezt az alkatrészt, valamint azon előmyét is élvezheted, hogy többféle hangkaraktere lehet így a rendszerednek. A másik hangkártyát nem ismerem, nem is olvasgatok róla.

[ Szerkesztve ]

Ha nem ismered meg a barátság titkát, igazán nem is tudsz semmit. Tomi ---ZTE Grand X IN--->Motorola Atrix 4G--->Sony Xperia S--->Huawei Ascend P6 ---> Asus Padfone S --> Xiaomi MI-A2 Lite

(#18045) deadwing válasza RetepNyaraB (#18039) üzenetére


deadwing
addikt

Wasapiban tudsz segíteni? Foobart használok, telepítés után 2 féle wasapi választható, event és push. Egyrészt nem tudom, melyik mi, másrészt bármit is választok ki, folyton unsupported formatot ír nekem, bármilyen bitmélységet választok is ki, az output formatnál.
X-Fi HD.

[ Szerkesztve ]

60Hz = lakossági frissítés :) Jabarkas!

(#18046) Tim82 válasza deadwing (#18045) üzenetére


Tim82
nagyúr

Segítségnek.

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#18047) deadwing válasza Tim82 (#18046) üzenetére


deadwing
addikt

Hú ez cudar. Nem is tudtam, hogy dsp-ként kell menjen...
Köszi! :R

60Hz = lakossági frissítés :) Jabarkas!

(#18048) Tim82 válasza deadwing (#18047) üzenetére


Tim82
nagyúr

Még annyi kiegészítésnek, hogy ha pattogást, akadozást tapasztalsz zenehallgatás közben, akkor vess erre is pillantást.

Lehet, hogy kapsz "registry mark has unexpected value" vagy hasonló szövegű hibaüzenetet, azzal nem kell foglalkozni (elvileg a program hülyesége: [link]) és nem árthat egy reboot sem a beállítgatás után.

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#18049) DjTomboy


DjTomboy
csendes tag

Sziasztok!

Tervben van egy Pioneer HTP-073 házimozi rendszer vásárlása, és azon gondolkodtam, hogy vennék egy Asus Xonar D1 hangkártyát a jobb hangzás érdekében. Az lenne az egyik kérdésem, hogy érdemes-e dedikált hangkártyát vennem, jobb lesz-e a hangzás, mint az alaplapival (Asus H97-PRO alaplapom van), mert állítólag annak is jó az audió része (optikai kábellel kötném össze a gépet és az erősítőt).
Illetve a másik kérdésem, hogy az eredményez-e jobb hangminőséget, ha optikai kábellel vannak összekötve, vagy az, ha HDMI-n keresztül?

Előre is köszönöm a válaszokat!

(#18050) szjoci


szjoci
őstag

Sziasztok!

Vettem az asztali számítógépünkhöz egy Genius SP-HF1250B hangfalat, és az integrált hangkártyát (Realtek ALC892) szeretném kiváltani valamivel. Régebben volt X-Fi XtremeMusic hangkártyám, meg voltam vele elégedve. Érdemes nézni használtan ilyen kártyát (előrébb leszek vele?), vagy pedig valami mást ajánlanátok? Zenehallgatás és játék lenne a felhasználási terület, "botfülűeknek" :))
Vagy hagyjam a fenébe, jó az az integrált (?)...

Köszönettel,
Joci

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.