Hirdetés

2024. június 19., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#19101) Ribi válasza jacint78 (#19100) üzenetére


Ribi
nagyúr

Bocs, pci-on még tényleg van -12V. PIC-E-ről hagyták már le.
A táp sem csinál semmivel sem jobb -12Vot mintha azt a hangkari generálná. Utána ugyanúgy oda lehet biggyeszteni stabot. Amúgy meg pont te mondtad, hogy szomszéd pista bácsi véleményére adsz aki képtelen kezelni az USB hangkártyát.

(#19102) jacint78 válasza Ribi (#19101) üzenetére


jacint78
addikt

Az, hogy tele van a net meg a környék is instabil USB hangkártyával na meg én is belefutottam már párszor, nem pista bácsi véleménye, te alapozod a véleményed arra a 10-20 emberre aki ide írt a hangkártyája miatt és mellesleg megjegyzem, hogy itt is akadnak bőven, akiknél problémás az USB hangkártya, na meg a xonarok is. Az USB-s kütyüknél közvetlenül járnak a kapcsolózemüről a stabok általában, mivel spórolni kell az árammal és nem nagyon fér bele a nagyobb feszre konvertálás, majd stabilizálásból eredő plusz veszteség, ráadásul az drágább is és most az olcsó kommersz cuccokról beszélünk.

type your text here..

(#19103) Tomacko


Tomacko
senior tag

Ahogy olvasom, sok helyen elbeszéltek egymás mellett. Sőt, olykor pont ugyanazt mondjátok, csak másik sarokból indultok el középre.... Szóval szippantsatok egy kis nyugodtságot, aztán béke, szeretet, barátság :R

Másik, Xonar DS kártyám van nekem is egy, jó néhány éve teszi dolgát teljesen megbízhatóan, hibák nélkül. Zene hallgatásra pedig egy külsőt használok hazai gyártásból..... Igaz én midi eszközöket nem kötök rá. Nagy ritkán szoktam bassz. gitárt összekötni a PC-vel de az más.... Viszont én is inkább kábelekben, tápellátásban keresném a hiba okát. Hja és még valami "nem biztos, hogy a többség a hülye, abban az esetben ha mindenki szembe autózik veled" . Nem biztos, hogy ez a mindenki torkának neki ugrok és megmagyarázom neki, hogy csak nekem lehet igazam hozzáállás jó irányba vezet. Volt ebből már baj itt is, más fórumon is......

Ha nem ismered meg a barátság titkát, igazán nem is tudsz semmit. Tomi ---ZTE Grand X IN--->Motorola Atrix 4G--->Sony Xperia S--->Huawei Ascend P6 ---> Asus Padfone S --> Xiaomi MI-A2 Lite

(#19104) jacint78 válasza Tomacko (#19103) üzenetére


jacint78
addikt

Ez a legkevésbbé sem hozzáállás kérdése, tudom amit tudok, tudom, hogy miben vagyok kompetens, és ez nem demokrácia. Figyelmen kívül lehet hagyni a mondandómat, de elmondom, ha tetszik, ha nem.

[ Szerkesztve ]

type your text here..

(#19105) jacint78 válasza jacint78 (#19104) üzenetére


jacint78
addikt

Ja és mellesleg én nem azt mondtam, hogy mindenképpen proléma lesz, csak felhívtam a figyelmét arra, hogy ez a hibalhetőség előfordulhat, ami tény és egészen megdöbbentő, hogy én vagyok a seggfej miért felhívom valakinek a figyelmét egy lehetséges hibára mielőtt kidob húszezer forintot, csak mert ribi kolegánál és a haverjánál nem jelentkezett. :W :C

type your text here..

(#19106) killergyuszi


killergyuszi
tag

Sziasztok!
Relatíve jó áron érdemes beszerezni egy Creative SB X-fi Titanium HD-t? (15k)
Esetleg hasonló áron, -használtat- lehet kapni jobbat? Csak zenére kellene egy Superlux HD681 Evo mellé.
:R

"Pain is temporary Victory is forever"

(#19107) cocobanana


cocobanana
tag

Sziasztok!

Két kérdésem lenne.

Az első::

Most vettem egy Hyperx Cloud fejhallgatót, ahhoz milyen hangkártyát ajánlnátok, ha egyáltalán szükséges? Maximum 15.000 ft-ért. Hozzáteszem ez az első komoly fülesem, viszonyítási alapom nincs a többihez képest.Fogalmam sincs, milyen az igazán jó hangzás. Alaplapom Gigabyte B85m D3H. Főleg játékhoz és filmezéshez használnám.

Második.

Úgy szoktam játszani, hogy a tvm össze van kötve a pcvel , akkor melyikbe érdemes dugni a fentebb említett fülest? Tv kimenetébe vagy a pcjébe?
Illetve amikor filmezek, akkor Dune H1 médialejátszóm van és azon keresztül nézem a filmeket és akkor az előző fülesem tv-be volt dugva. Na már most itt az a kérdésem a pcvel jobb képet tudok adni a tvmnek mint a Dune H1 médialejátszóm? Gtx 970 van. Azért kérdem, hogy ne kelljen ki be húzogatnom a fülest.

Köszönöm.

(#19108) jacint78 válasza killergyuszi (#19106) üzenetére


jacint78
addikt

15K-ért szerintem nem, vedd meg mielőtt én veszem meg. :D

cocobanana

A Tv kimenetébe semmiképpen sem, azok nagyon kommerszek hangminőség szempontjából. A PC-vel jobb képet valami jó lejátszóval is kodekkel esetleg, de ugyanolyat mindenképpen. Ajánalni majd ajánl itt valaki valami kártyát,de egy ASUS xonar-ra rápróbálhatsz szerintem.

[ Szerkesztve ]

type your text here..

(#19109) aginor


aginor
veterán

Sziasztok!

Szerintetek játékra, filmezésre és valamennyire igényes zenére Asus DX vagy Strix Soar lenne a megfelelőbb? :R

Azért vagyunk a világon,hogy valahol vegyünk egy ATI Radeon-t :))) by: LADA VFTS http://www.flickr.com/photos/40852488@N03/

(#19110) ViZion válasza aginor (#19109) üzenetére


ViZion
félisten

Nekem DX volt, most Soar van.
DX virtuális 5.1 7.1 több a lehetőség, ha gyakran váltogatod a hangfalat/fülest, akkor DX-hez van Xonar switch, ez Soarnál nincs.
Soarban talán több a mélyhang, fülest jobban erősíti. Játékra sztem kb. mindegy, filmre ha fontos az 5.1 és 7.1 állítgatás (soarban hangfal pozit nem lehet variálni, DX azt hiszem igen, de nem használtam ezt), akkor DX, zenére mindegy sztem. Soar nálam hisztizett, HT tuningot nem szerette, DX ment vele símán, azt meg az MWO nem szerette... :D

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#19111) laci06 válasza ViZion (#19110) üzenetére


laci06
senior tag

Ha jól tudom a DX nem támogatja a DTS hangot. Mi történik akkor ha egy filmet akarok nézni amin DTS hangsáv van? Érdemes lenne mást vennem, ha ebből később problémám lehet?

(#19112) ViZion válasza laci06 (#19111) üzenetére


ViZion
félisten

Passz, nálam 2.0 minden, nem érdekelt ez a rész.

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#19113) Fricc


Fricc
tag

Xonar U7 vs X-FI HD

Melyik jobb? Windows 10 és játék/zenehallgatás szempontjából?

Olvastam olyat, hogy Xonar usb kapcsolata nem stabil néha eldobja magát, illetve windows 10 alatt nem szól jól a füles előfoka valami driverhiba miatt. Igaz ez, van aki windows 10 el használja itt?

X-Fi drivereket is szídják, van itt aki windows 10 alatt megelégedéssel használja?

Üdv.
Fricc

(#19114) aginor válasza ViZion (#19110) üzenetére


aginor
veterán

:R
Soar-nál rá tudom kötni egyszerre a fülest, hangszorót és mikit a hátlapra? Ha igen, akkor lehet kapcsolgatni, hogy épen melyik kimenetre küldje a hangot?

Azért vagyunk a világon,hogy valahol vegyünk egy ATI Radeon-t :))) by: LADA VFTS http://www.flickr.com/photos/40852488@N03/

(#19115) ViZion válasza aginor (#19114) üzenetére


ViZion
félisten

Igen, lehet, de a soar progija lassan tölt be, DX-nél a xonar switch gyorsabb. Ott előlapi-hátlapi között lehet váltani.

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#19116) aginor válasza ViZion (#19115) üzenetére


aginor
veterán

Előlapit nem használok, így a hátlapi kimentek között szeretek váltani, hogy ne szóljon egyszerre minden. :B

Azért vagyunk a világon,hogy valahol vegyünk egy ATI Radeon-t :))) by: LADA VFTS http://www.flickr.com/photos/40852488@N03/

(#19117) weres78


weres78
senior tag

Megkérdezem itt is, hátha...
Asus gryphon z 87 lapban Creative Sound Blaster Z amint bent van azonnal lefagy indulásnál a Windows 10 pro. Még op reinstall sem megy, ott is fagyi.
Driver ugye nem megy fel a kártya nélkül, gép nem megy a kártyával...
Kártya új, lehet hibás?

(#19118) aginor válasza weres78 (#19117) üzenetére


aginor
veterán

Másik gépben próbáltad? Másik slotban esetleg? Alaplapit letiltottad indítás előtt?

Azért vagyunk a világon,hogy valahol vegyünk egy ATI Radeon-t :))) by: LADA VFTS http://www.flickr.com/photos/40852488@N03/

(#19119) weres78 válasza aginor (#19118) üzenetére


weres78
senior tag

Másik gép sajnos nincs, másik slot ugyanazt hozza, alaplapi letiltva és engedélyezve is ugyanez. Ahogy indulna a win, le is fagy. Csökkentett módban, reinstall esetén is.

(#19120) aginor válasza weres78 (#19119) üzenetére


aginor
veterán

Korábban jól működött? Kiegészítő tápcsatit rádugtad? Ki kellene próbálni másik gépben is, kicsit olyan, mintha zárlatos lenne.

Azért vagyunk a világon,hogy valahol vegyünk egy ATI Radeon-t :))) by: LADA VFTS http://www.flickr.com/photos/40852488@N03/

(#19121) weres78 válasza aginor (#19120) üzenetére


weres78
senior tag

Teljesen új a cucc, ma kaptam meg. Kiegészítő tápcsati? Olyannal nem volt dolgom, nem láttam rajta semmit... Biztosan van? Mert ha igen, akkor lehet ez a gond...
Másik gépben sajnos nem megy a próba. A bolt szerint csere, jön érte a futár egy másikkal.

Most ez a táp dolog bosszant, éjjel tudom megnézni, de szerintem nem volt rajta lehetőség.

(#19122) aginor válasza weres78 (#19121) üzenetére


aginor
veterán

Sima Z? Ha ez az, akkor elvileg nincsen rajta.
Ha a bolt azt mondta csere, akkor szerintem várjuk meg, hátha az bevállik. ;)

Azért vagyunk a világon,hogy valahol vegyünk egy ATI Radeon-t :))) by: LADA VFTS http://www.flickr.com/photos/40852488@N03/

(#19123) ViZion válasza weres78 (#19117) üzenetére


ViZion
félisten

OC nincs a deszkán? Nekem a Xonar DX röhögve elvolt 4,8 GHz procival és emelt HT-vel, nyárra levettem az OC-t kicsit a prociról, h ne kelljen nagyon ventizni, de a Soar-nak a HT tuning sem tetszett... Esetleg bios default-al próbáld meg.

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#19124) weres78 válasza ViZion (#19123) üzenetére


weres78
senior tag

Bios default megvolt, lassan nem marad más, csak a kártya hibája.
Írok majd, mi lett az eredmény...

(#19125) jacint78 válasza weres78 (#19124) üzenetére


jacint78
addikt

Valószínűleg hibás a kártya, vissza kell vinni, küldeni.

type your text here..

(#19126) SutPet


SutPet
aktív tag

Sziasztok,
Kénytelen vagyok hangkártyát venni mert az alaplapi mikrofon csatlakozó bedöglött, az előlapi meg annyi zajt szed össze hogy folyamatosan visszhangzik a másik.
Xonar DGX-et illetve Audigy Fx -et néztem. az FX-hez elvileg viszonylag olcsón jutnék hozzá (5e) DGX-et viszont csak újonnan találtam az 10-11e. Melyiket ajánljátok? füles iletve stereo hangszóró lenne rákötve.

God must love stupid people, he made so many of them.

(#19127) weres78 válasza aginor (#19122) üzenetére


weres78
senior tag

Igen, az a kártya az, csak OEM.
Végül a bolt küldi a cserét én pedig vissza ezt. Beszámolok majd mi lett a vége.

(#19128) Kabel15


Kabel15
aktív tag

Sziasztok,

Hangkártyát keresek kb 20-25e ft ig.
Alaplapom: ASUS P8H7
Hangfalak: Genius SW-G2.1 3000 (meg lehet kövezni, kis szobába nem látom még értelmét 300.000 es Denon rendszert építeni :) )
Kérdések:
-Érdemes ebben az ár kategóriában gondolkodni?
-Lesz bármi változás az alaplapihoz képest?
-Olyat keresek amit bedugok feltelepítek pár drivert és használom. Nem értek a beállításokhoz max a bass-t tudom fel le tekergetni ha már zavaróan sok. Szóval egy felhasználó barát megoldást keresek :)

Valakinek egy jól bevált típus?

UI: Asus kártyákról mi a vélemény? Alaplapom, monitorom vga-m ASUS nagyon meg vagyok velük elégedve.

Asus P8H67 / Asus GTX 750Ti / Intel I5 2500 / Kingston fury hyper 2x4gb

(#19129) laci06


laci06
senior tag

Sziasztok!

Az Asus D2X-ról mi a vélemény? Hirdetnek egy használtat olcsón az angol ebay-en, és gondolkodok erősen rajta. A DX-től egyértelműen jobb kari, nem?

(#19130) agaron


agaron
tag

Sziasztok!

Lehet tévedek, de nem volt itt régen összeszedve egy kiemelt részen, mit érdemes tudni hangkártya vásárláskor? :F

Steam Deck | PC | PS5

(#19131) spanglee001 válasza Fricc (#19113) üzenetére


spanglee001
addikt

igaz, xonar u7 nem szereti a win10et sajna :( 3 havonta teszek egy próbát a win10el, de még mindíg nem okés bár mostanávan volt valami nagy peccs a 10hez hátha majd teszek egy próbát. egyébként 8.1 win ig hiba nélkül teljesít.

netezős pécék eladóak néha :D !!!!44!4!!négy

(#19132) jacint78 válasza spanglee001 (#19131) üzenetére


jacint78
addikt

A nagy pecs annyit jelent, hogy beleraktak a windows-ba mégtöbb olyan alkalmazást vagy mi a frászt ami a kutyát nem érdekli. Engem az örjít meg, hogy random elvesznek beállítások, kiürül a start menü, játékok nem tudnak menteni, mert nincs jogosultságuk, pedig minden megtettem, rendszergazda fiókot használok... A legjobb az, hogy olykor gondol egyet és valami csingcsangra álítódik el a billentyűzetkiosztás és csak a restart segít rajta, pedig ugyanúgy magyar a billentyűzet, legalábbis a beállítás szerint és minden más ki van pucolva, hogy még véletlenül se álítódjon el, de hiába..... Tehát a pecstől ne várj sokat.

type your text here..

(#19133) spanglee001 válasza jacint78 (#19132) üzenetére


spanglee001
addikt

hát az egyik oldalon ahol írtak a nagy peccsről, alatta a kommentek random kéhalálokról szóltak, nem valami bíztató a win10 :(

netezős pécék eladóak néha :D !!!!44!4!!négy

(#19134) jacint78 válasza spanglee001 (#19133) üzenetére


jacint78
addikt

Ájááj. :D Már kezdem megszokni, a BF4 sokka jobban megy rajta, de egyszerűen hibás, nem működik rendesen, a jogosultságos baromságot is nagyon túlzásba vitték, feltelepítesz egy programot és nem maradnak meg a beállításai mert nincs jogosultsága írni az appdata roaming könyvtárába, hát agyrém, egy winamp-ot is rendszergazdaként kell indítsak, mert különben nem fér hozzá a zenékhez a megosztott meghajtón ami a szerveren van... :W Meg ezek a random megőrülések, egyszerűen össze van átkolva.

[ Szerkesztve ]

type your text here..

(#19135) ViZion válasza jacint78 (#19134) üzenetére


ViZion
félisten

de a jelentés a MS felé legalább működik, ez nyugtasson meg... ;] :D

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#19136) Nyugis válasza Kabel15 (#19128) üzenetére


Nyugis
senior tag

Szia

Nekem asus xnoar U7 van.
Eg és föld a különbség.
Az alaplapi hoz képest.
Csak azt sajnálom hogy nem sokkalta előbb vettem meg!

(#19137) raskolnikoff


raskolnikoff
őstag

Hahó, van bármilyen hangkártya a földön ami nem 50k, de windows 10 alatt műxik mint a pitty, van rajta koax és optikai?

A gazdasági válság és az emelkedő energiaárak miatt arra kényszerültünk, hogy kikapcsoljuk a fényt az alagút végén. A kellemetlenségért elnézést kérünk.

(#19138) jacint78 válasza raskolnikoff (#19137) üzenetére


jacint78
addikt

SB0460 külön kivezetéssel még optika is van rajta.

type your text here..

(#19139) sto1911


sto1911
veterán

Sziasztok, zenesz ismerosom venne hangkartyat demofelvetelhez, enekmikrofonot es neha gitart kotne ra, de meg se a gitar se a mikrofon tipusa sincs meg. Penz annyira nem szamit, de azert nem kell elszallni vele, ill. itthon kaphatonak kellene lennie.
Ennyi infom van rola, ha ennyibol tudnatok ajanlani valamit, azt megkoszonnem.

(#19140) jacint78 válasza sto1911 (#19139) üzenetére


jacint78
addikt

[link] Át kell nézni őket aszeint, hogy mit akar és mennyit rákötni és akkor lehet választani 30-40 között vannak már elég jók.

type your text here..

(#19141) Orgi válasza raskolnikoff (#19137) üzenetére


Orgi
őstag

Szia,

bár én nem használom ezen részét, de mintha az ESI Maya 44-en mindkettő lenne. Én ebayről vettem annó, nem tudom most mennyi az ára... de nálam jól működik W10 alatt (driver frissítése is akad), bár igazából csak a lejátszás részét használom.

[ Szerkesztve ]

(#19142) sto1911 válasza jacint78 (#19140) üzenetére


sto1911
veterán

Koszi, ezt nezte ki hirtelen: [link]
Mit gondolsz rola?

(#19143) jacint78 válasza sto1911 (#19142) üzenetére


jacint78
addikt

Ha nem fészbúkos linket adsz meg, akkor talán meg is tudom nézni.

type your text here..

(#19144) sto1911 válasza jacint78 (#19143) üzenetére


sto1911
veterán

[link]
Ugyanezt linkeltem, de a FB messengeren kuldte, az meg atiranyitosat masolt ki, hogy fagyna le... :W

(#19145) jacint78 válasza sto1911 (#19144) üzenetére


jacint78
addikt

Én is ezeket néztem, szerintem jó választás.

type your text here..

(#19146) sto1911 válasza jacint78 (#19145) üzenetére


sto1911
veterán

Koszi szepen!

(#19147) kory24


kory24
őstag

Sziasztok!

Ha nem túl komoly (csak sztereo hangfalak, pontosan hazimozi aux mód) akkor van értelme alaplapi hangkártyát lecserélni egy asus xonar ds pci 7.1esre?

igyis fogok észre venni javulást?
hangosabb, tisztább?
mikrofonja jobb?

(#19148) jacint78 válasza kory24 (#19147) üzenetére


jacint78
addikt

Van értelme megvenni.

type your text here..

(#19149) kory24 válasza jacint78 (#19148) üzenetére


kory24
őstag

Köszi!

És melyiket lenne érdemesebb ezek közül?

- Sound Blaster Audigy 2 ZS 7.1
- ASUS XONAR DS PCI 7.1

vagy ami kcisitvel oclsóbb az mivel kevesebb:
- Asus Xonar DG

(#19150) jacint78 válasza kory24 (#19149) üzenetére


jacint78
addikt

Az audgy 2ZS-t semmiképpen sem, azt sem biztos, hogy driver van hozzá, az ASUS-ok közül mindkettő jó, a DS-en jobb a DAC és cserélhető a kimeneti buffer.

type your text here..

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.