Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#8001) Oxi válasza Oxi (#7972) üzenetére


Oxi
aktív tag

Mivel semmi választ nem kaptam, kipróbáltam a fentebb leírt célra az X-FI Surrond 5.1 Pro-t. Nem volt jó választás: a Xonar D2 után a hangminőség kifejezetten pocsék, MAC alatt hangerőszabályozó és a távirányító sem működik. Kereshetek tovább...

Mínusz egy ok a kötekedésre.

(#8002) Switch333


Switch333
tag

Hello Mindenkinek!

Szeretnék segítséget kérni külső hangkártya vásárlásában. Egy Fujitsu Siemens Amilo Pro V2035-hez kellene nekem egy USB hangkártya ami meg tudna hajtani egy 2.1-es hangfalszettet.
Előre is köszönöm a válaszokat!

Az első ütést még az arcommal védtem .....

(#8003) nubreed


nubreed
veterán

Akinek volt/van Audigy 2 ZS platinum pro -ja annak szerintem nem véletlenül volt/van. :)
Valszeg egyet lehet érteni abban, hogy barom jó dolog a külső doboz, sokkal könnyebben lehet így bármit is hozzákötni a hangkártyához illetve bármivel összekötni.

Létezik e manapság olyan hangkártya (bármennyibe is kerüljön) amivel ki lehetne váltani az Audigy ZS2 platinum pro -t? Figyelembe véve azokat a szempontokat, hogy: nem csak sztereót tud, hanem multi csatornás és a legeslegfontosabb, hogy külső doboz van hozzá.
Baromira hozzászoktam a külső dobozhoz és nagyon nem szívesen mondanék le róla még akkor sem ha hangkártyát kéne cserélnem. :)

We are the first of cyber evolution. We are the first to program your future.

(#8004) CactuS


CactuS
Arcképgyáros

Sziasztok!

Lassan belefáradok az alaplapi hangkártyám nyüstölésébe (realtek ... annak minden hibájával és problémájával), így hamarosan beruháznék egy hangkártyába.

Igényeim nem nagyok: van egy sima 5.1 hangcuccom + egy fülesem, ezeket kezelje és ne akadjon nagyon semmivel, ne kelljen drivert vadászni hozzá.

Ha jól sejtem, akkor nekem pl az Asus Xonar DS kellene ( + vegyek hozzá egy OPA2604 ICt vagy mit a boltban, és cseréljem ki a gyárit, ami benne van?), így kb 12.000 + 1500 Ft-ból meglenne a dolog.

Esetleg megfelelő lehet egy Xonar DG (bulk) is? Vagy ez már nagyon az alja?:B

Have you ever noticed that anybody driving slower than you is an idiot, and anyone going faster than you is a maniac? George Carlin

(#8005) JuanD


JuanD
csendes tag

Hejj!
Kártya kellene nekem is: PCI-E és USB jöhet szóba a helyhiány miatt.
15öt szánok rá és egy genius 4000-es szériás 5.1-et kellene megszólaltatni (ami még ugyan nincs meg, de kb ebbe az árkategóriába gondolkodom)! Valami ötlet? usb vs pci-e?

(#8006) Engineer086 válasza CactuS (#8004) üzenetére


Engineer086
Modder

Én most pontosan ilyen felállással használom a legnagyobb megelégedéssel a hangkeltőmet :)

Szádvár rád vár: www.szadvar.hu-https://www.facebook.com/szadvarert.barati.kor/

(#8007) gyenesmartin válasza JuanD (#8005) üzenetére


gyenesmartin
őstag

Xonar DX.

(#8008) hann


hann
tag

Sziasztok,

Van egy true 5.1 fülesem, amihez vennék egy hangkártyát. Elég lehet a Xonar DS, vagy érdemesebb a DX-et venni, bár az kereten kívül van..
Játékra lenne használva !

Köszi

(#8009) kingabo


kingabo
őstag

Helló!

Notihoz zene hallgatásra milyen usb-s hangkártyát ajánlatok 10E ft magasságában? Egy Superlux HD662B-t kéne megszólaltatnia w7 64bit alól.

(#8010) morMi3


morMi3
csendes tag

Sziasztok!
Nagyon jó lenne ha tudnátok segíteni. A terv az volt hogy az új gépből HT-D350es Samsung házimozin 5.1be fogok játszani.
Sajnos ez úgy néz ki az alaplapi hangkártyával nem működik. Továbbképeztem magam és megtudtam, hogy a filmek alapból ugye Dolbyba mennek át a házimoziba így azt a házimozi 5.1be nyomatja. Azonban a játékok tömörítetlen 5.1et küldenének amit az optikai kábel nem tud átvinni, mert csak DTS/Dolby/2.0t visz át.

Na most a házimozim DTSt sajnos nem támogatja így maradt a Dolby DIgital lehetősége.
Ha jól értelmeztem olyan hangkártyára van szükségem ami támogatja a Dolby Digital Live-ot és akkor optikai kábelen valódi 5.1 átfog menni a házimoziba, mert ez a fajta kártya átalakítja Dolby hanggá remélem az ÖSSZES játék hangját, persze ami egyáltalán lehetséges 5.1be.

Szóval olyan kérdésem lenne, hogy jól értettem e a dolgokat? És ha igen, milyen kártyát ajánlotok? Nem akarok rá túl sokat költeni, minél olcsóbban akarom megúszni, de azért jó legyen a kártya nehogy még többet kelljen költenem már a gépre utána is. Nagyon fontos, hogy minden amit lehetséges 5.1be élvezhessek.

Az alaplapi kártyámon amúgy realtek alc892 chipset van ha minden igaz, ami nem támogat ilyet.

Ezt a Xonar DX/XD..-t hallottam meg láttam van egy sokkal drágább Xonar D2X. Amennyiben ez a megoldás ugye tökéletes az olcsóbb is, mert a D2X valami vagyok :D

Más kártyák?
Köszi előre is!

[ Szerkesztve ]

(#8011) Teaway válasza morMi3 (#8010) üzenetére


Teaway
veterán

Ha jól látom, akkor nincs az erősítőn EXT IN (6xRCA bemenet), pedig neked pont az volna a jó.

Nincs itthon csokid??

(#8012) morMi3 válasza Teaway (#8011) üzenetére


morMi3
csendes tag

Csatlakoztathatóság
HDMI kimenet elérhető
AnyNet+ (HDMI-CEC) elérhető
USB kiszolgáló elérhető
Kompozit kimenet elérhető
Komponens kimenet elérhető
Scart kimenet elérhető
Nincs HDMI bemenet
1 audio bemenet
1 optikai bemenet
Nincs koaxális bemenet
Nincs fülhallgató bemenet
Nincs mikrofon jack

Tehát akkor hogy oldható meg? Az az egyetlen verzió amit mondtam? Ha Xonar dxet veszek akkor lesz valódi 5.1 optikain keresztül?

(#8013) Keksz03


Keksz03
senior tag

Sziasztok!

Egy elég erős konfigom és egy Genius SW-HF 5.1 6000 v2 hangfalam van!
Többen is mondták h egy ilyen géphez és egy 5.1hez már illene nem alaplapi hangkártyáról bömböltetni a dolgokat!
A kérdésem az lenne h milyen hangkártya lenne az ami kihozná a maximumot a hangfalaimból? Főleg játék és film, de zene alatt lenne fontos, nem vágok zenét vagy ilyesmi!
ha jól tudom sokat számít ha van saját memóriája egy hangkártyának, ez mennyiben igaz?

Samsung Galaxy S23+ 512GB / LG CX 48" OLED / PS5 / Ryzen 5 5600X, 16GB, RTX 3060 Ti

(#8014) Diablo18 válasza Keksz03 (#8013) üzenetére


Diablo18
senior tag

az tán annyiban számít hogy a prociról veszi le a terhet segít ugyebár a hanganyagot fel dolgozni

nah de asus közép kategória elég ahhoz a genius hoz

20 -30 között 1 jó asus kártyát tudsz venni pl iponban

de még azt sem mondtad mennyi a rá szánt összeg :R

(#8015) audi100td válasza Diablo18 (#8014) üzenetére


audi100td
nagyúr

Hát egy ilyen rendszer mellé nem biztos, hogy kiadnék 20-30kt hangkarira, elég lehet bőven egy Xonar DX, használtan megvan egy tizesből.

[ Szerkesztve ]

(#8016) Keksz03 válasza Diablo18 (#8014) üzenetére


Keksz03
senior tag

azért nem írtam árat mert arra lennék kíváncsi h van-e értelme egy dedikált kártyába fektetni, lesz érezhető különbség BF3 vagy egy 5.1 DTS film nézése közben és ha igen akkor mi az a hangkártya ami szükségeltetik a hangfalaimhoz, értsd nem 100ezres hangszórók, de azért elég jó minőségű! hangsúlyoznám h tényleg film és játék ami számít, nem vagyok zenész/muzsikus, ha szerintetek nincs akkora különbség az alaplapihoz akkor nem veszek feleslegesen! de ha azt mondod h Fatal1ty Prof kell akkor lehet h beruházok!

audi100td: miért mi van a gépemmel?

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy S23+ 512GB / LG CX 48" OLED / PS5 / Ryzen 5 5600X, 16GB, RTX 3060 Ti

(#8017) audi100td válasza Keksz03 (#8016) üzenetére


audi100td
nagyúr

Semmi, a hangrendszerre értettem, ami árkategóriájában biztos jó, de felesleges mellé olyan drága hangkari, egy Xonar DX/D1 vagy X-Fi teljesen jó hozzá.

(#8018) Oxi válasza Oxi (#8001) üzenetére


Oxi
aktív tag

Találtam egy másik 5.1-s, elvileg Mac kompatibilis hangkártyát: Audiotrak Maya U5. Megrendeltem. Kíváncsi vagyok, milyen lesz.

Mínusz egy ok a kötekedésre.

(#8019) qwertly


qwertly
addikt

Sziasztok!
Alaplapot cserélnék a mostaninál egy külső hangkeltőt használok audugy 4-et az újabb alaplapba egy Realtek ALC892 Audio Codec van ez jobb vagy rosszabb a mostani hangkártyámnál?

(#8020) imibogyo válasza qwertly (#8019) üzenetére


imibogyo
veterán

Mindenképp rosszabb, kérdés, hogy te hallod-e, vagy a rendszered képes-e megmutatni, hogy rosszabb. Szerintem egyszerű a dolog. Az új lapba tedd be az Au 4-et is, és váltogass közöttük. Amelyik jobban tetszik azt tartsd meg. ;)

(#8021) qwertly válasza imibogyo (#8020) üzenetére


qwertly
addikt

Szia!Köszi a választ ezen az alaplapon levő hang chipről lenne szó.Most váltok alaplapot és akkor már a 3-4 éves audigy 4 hangkártyámat is lecserélném.Most így az egész gépet kipucolnám és eladnám belőle ami most nem kell.Kb.2 hónap múlva meg beruháznék Xonar PCE expressz hangkártyára ha elégedetlen lennél az alaplapi cuccal.

(#8022) imibogyo válasza qwertly (#8021) üzenetére


imibogyo
veterán

Szia!

Ha meglesed az adatlapomat ismerős cuccot fogsz ott látni. :D

De én tapasztalatból is azt mondom, hogy kell egy jó hangkártya. Ezen sem sokkal jobb az alaplapi, mint bármelyik másikon. Nem kibírhatatlan, mert mióta eladtam az HRT MS2+-omat én is ezt hallgatom, de azért csodát ne várj. Az az Au 4 szerintem még mindig jobb választás, de a Xonar egyenesen más dimenzió (szigorúan az alaplapival szemben). :K

(#8023) qwertly válasza imibogyo (#8022) üzenetére


qwertly
addikt

Köszi a választ tényleg meglepődtem mert látom az alaplapodat :DD,remélem ezzel nem nyúlok mellé,mert az utolsó asztali gépem lesz ezután már csak notim lesz.Így szeretném ha 4-5 évig kihúzna.A témára vissza térve tökéletesen működik az audigy kártya csak már kb.4 éves így már lutri,hogy meddig megy és addig adnám el amíg szépem működik.

(#8024) imibogyo válasza qwertly (#8023) üzenetére


imibogyo
veterán

Azt a kis időt majd csak kibírja még, amíg megveszed a Xonart. ;)

És szerintem nem nyúlsz mellé. Én most majdnem eladtam procival memóriával, meg mindennel együtt a gépemet, de végül nem jött össze. :(

[ Szerkesztve ]

(#8025) qwertly válasza imibogyo (#8024) üzenetére


qwertly
addikt

Nagy gratula a gépedhez :R,nem semmi ahogy kinéz.Írhatná egy cikket a Loguat-ba róla biztos érdekes lenne. :C
Üdv

(#8026) Diablo18 válasza Keksz03 (#8016) üzenetére


Diablo18
senior tag

x-fi t ne nagyon mert már nincs normál támogatása a kártyáknak

am nem lennének azok rosszak
használtam
fatalytit elite prot is egyaránt

asus om még nem volt de ha veszek én is azt v 1 sztereo karit fogok venni

értsd olyat ami csak sztereot tud

mert most nincs 5.1 em

és lehet nem is lesz 1 darabig

szóval akkor neked ajánlott 1 olcsóbb asus kártya

(#8027) imibogyo válasza qwertly (#8025) üzenetére


imibogyo
veterán

Már megtörtént. Csak sajnos fotók nem készültek a különböző építési fázisokról. :B

[ Szerkesztve ]

(#8028) Viktoár


Viktoár
addikt

Üdv Urak

Adott egy asrock 970 extreme4 alaplap illetve egy audigy 2 zs.

Jelenleg az alaplapi hangkártya optikai kimenete van erősítőre kötve.A kérdésem hogy van-e értelme beszerelni az audigy hangkártyát amit digitális kimeneten keresztül kötnék az erősítőre? Elméletileg mindkét esetben érintetlen formában megy a hang amit az erősítő dekódol vagy nem? :F

Üdv:Viktor

(#8029) nyunyu válasza Viktoár (#8028) üzenetére


nyunyu
félisten

Ha vettel kulon DDL licenszet 4.72$-ert az Audigyhez, akkor van ertelme, mert jatekok alatt is menne az 5.1 (anelkul csak sztereo megy digitalison.)
Ha nem vettel, akkor nincs ertelme, mert az alaplapi sem tud sokkal kevesebbet digitalis kimeneten, hangminoseget ilyenkor ugyis az erositoben levo DAC hatarozza meg.

Mondjuk az opcionalis DDL Pack hasznalata sem volt trivialis, mivel szokas szerint nem mindegyik Au driverrel mukodott. :DDD

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#8030) Viktoár válasza nyunyu (#8029) üzenetére


Viktoár
addikt

Nem vásároltam semmit az audigyhez.Viszont érdekelne hol tudok olvasni erről a ddl cuccról? :))

Akkor jó az alaplapi hangkártya is ahogy gondoltam. :R (Amúgy win7-re milyen drivert érdemes felrakni az audigy 2zs-hez.) Gyári driverem van,nem túzottan szereti a win7 64bit-et. :(

Üdv:Viktor

(#8031) Diablo18 válasza Viktoár (#8030) üzenetére


Diablo18
senior tag

pax de azzal sem biztos hogy tökély lesz

(#8032) lacko6


lacko6
senior tag

Üdvözlet.
Van egy Asrock H61M/U3S3 lapom ,de valamiért nagyon halk :Y az audio kimenet (Eddig MacBookon hallgattam zenét ég és föld a kettő) . Mit lehet tenni? Érdemes venni valami hangkártyát.Milyet?

(#8033) gyenesmartin válasza lacko6 (#8032) üzenetére


gyenesmartin
őstag

Ilyen az integrált. Főleg, hogy azok közül is egy gyenge van ebben a lapban (ALC662). Ha nem bírod ki a hangját akkor érdemes lehet beszerezni egy újat. Abból is egy pci-e csatlakozósat. Nemsokára megjelennek az új xonar-ok abból érdemes lenne benevezni (15K alatt lenne)

(#8034) Viktoár válasza Diablo18 (#8031) üzenetére


Viktoár
addikt

Audigy support pack 4-et találtam. A pax jobb? :F

Üdv:Viktor

(#8035) lacko6 válasza gyenesmartin (#8033) üzenetére


lacko6
senior tag

ok

(#8036) Frenky89


Frenky89
őstag

Sziasztok!

A belépő szintű Xonar-okkal (DG,DS,D1/DX) hangbemenet (főleg mikrofon) terén is lehet minőségbeli javulást elérni az integrált megoldásokhoz képest, vagy csak a "kifelé jövő" jelek azok, amik "jobbak"?

Nem titkolt célom az alaplapi integrált hangkeltő leváltása lenne és bemenet szempontjából is szeretnék javulást elérni, mert az alaplapit használva a felvételi hangerőt + a boost-ot is maximumra kell állítanom, hogy értékelhető eredményt kapjak hangerőileg, így viszont borzasztóan zajos lesz az egész.

(#8037) Mittu88 válasza Frenky89 (#8036) üzenetére


Mittu88
senior tag

ezek a xonar-ok játékosoknak lettek elvileg kifejlesztve, szóval a hangfelvétel is jóval magasabb minőségű, mint az alaplapi kártyákon. vegyél használtan ilyen kártyát (szerintem újonnan hülyeség), aztán ha nem tetszik, ~bukta nélkül el tudod adni. De tetszeni fog :)

(#8038) JSHammer


JSHammer
tag

sziasztok
segítség kellene SB audigy nx2 hangkarimnak megment a tápcsati aljzata, és nem igazán tudom hogy ilyen 5v dc aljzatot hol találhatnék mert csomó cuccot szétkaptam de egyiké sem illik rá, és én ezt a karit nagyon meg akarom csinálni mert sztem korához képest nagyon jól be lehet lőni,és az általam preferált zene állatul szól rajta,;) a xonar az egy f*s!:)
a legjobb hangminőséget az isa-s hangkarik tudták sztem:D
üdv

[ Szerkesztve ]

MINDEN PROBLÉMÁNAK VAN EGY EGYSZERŰ ÉS EGY ROSSZ MEGOLDÁSA!

(#8039) Oxi válasza JSHammer (#8038) üzenetére


Oxi
aktív tag

Hadd tippeljek: az általad "preferált" :DDD zene valami tuc-tuc nyek-nyek stílusú lehet. :F

[ Szerkesztve ]

Mínusz egy ok a kötekedésre.

(#8040) szeva000 válasza Oxi (#8039) üzenetére


szeva000
addikt

:D ..ma én is elvittem megmutatni az xears fülesem+a clip+ playert a havernak.Megállapította,hogy ez egy semmi,alig van benne mély,a samsung telója jobban szól:D
Igaz egy Shania Twain nemtomm mióta nyom tucc tucc zenét:D...aztán jött Green Day,Nightwish....a többit rá is hagytam.értelmetlen volt küzdeni ellene:D

(#8041) general


general
addikt

előre is elnézést a láma kérdésért, eddig analóg módban hallgattam mindig zenét, a digitális kimenetek elkerültek...
ezért érdekelne, hogy számít-e, milyen hangkártya (akár alaplapi, akár különálló drága) küldi ki a dekódolatlan digitális jelet coaxon vagy optikain, van-e ITT minőségi különbség, számít-e, milyen hangkártyája van az embernek, ha digi kimenetet használ?

(#8042) weeni


weeni
csendes tag

Sziasztok!

Elég amatőr vagyok a témában, így előre is elnézést ha a problémámra egyértelmű lenne a válasz...Van egy olyan problémám, hogy kaptam egy 5.1-es hangrendszert smi nem PC-khez van, igazából nem is csak ahhoz szeretném használni, de ha a gépről nézek filmet, vagy éppen onnan hallgatok zenei DVD vagy épp játszok akkor szeretném ha erről a kütyüről szólna, mert klasszisokkal jobb mint a régi Creative A-500-as 5.1es rendszerem. Kérdés(ek) a következő(ek): Meg tudom-e azt oldani valamilyen kábellel, hogy az erősítőmet 5.1be ne sztereóba kössem össze a PC-vel? A másik pedig, ha meg tudom ezt oldani, akkor milyen hangkártyával? Most egy alaplapi 5.1 képes gagyim van csak a gépbe, de ha ezt meg tudnám oldani akkor szívesen beruháznék egy hangkártyára, hogy ne legyen 12hangfal egy szobába :D
erősítőn lévő ki illetve bemenetek

Plusz van még egy fekete MIX nevezetű kimenet.

Segítségeiteket előre is köszönöm
Üdv

(#8043) mezaros


mezaros
csendes tag

Szasztok!
Egy viszonylag olcsón beszerezhető, de jó minőségű hangkártyát szeretnék koax kimenettel főleg zenéhez, mit ajánlotok?

(#8044) dudika10 válasza weeni (#8042) üzenetére


dudika10
veterán

Ez valami dvd lejátszóval egybeépített házimozi rendszer?
Mert nem fog működni az elképzelésed akkor...

Prodipe Pro 5 aktiv hangfalpar elado.

(#8045) __H4X0R__


__H4X0R__
senior tag

Sziasztok!

A hangkártyámmal kapcsolatban kérnék tőletek segítséget. Adott egy Intel 82801G (ICH7 Family) hangkártya, és ehhez keresnék driver-t.
Természetesen ha elindítom a gépet, akkor felugrik a PCI Device ablak, de végül nem talál semmit sem. A Windowst nem ismerem annyira, igen régi a hangkártya is, de kérdés az h valahogy újra életre lehet-e kelteni?

Üdv, Kristóf

[ Szerkesztve ]

www.kristofnagy.com

(#8046) dudika10 válasza __H4X0R__ (#8045) üzenetére


dudika10
veterán

Alaplapod típusára keress rá. A gyártó oldalán találsz valószínűleg drivert.

(#8047) JSHammer: alakítsd át. Keress valami aljzatot és hozzá csatlakozót. Lehet kapni laptopokhoz valót, de pofon egyszerű megoldás egy jack csatlakozó. Csak arra kell vigyázni, hogy a tápot és a hangkártyát mindig együtt használd és sose dugd máshova!
Lehet akár RCA is, az is ugyan olyan egyszerű. Becsavarsz egy megfelelő aljzatot a házba, beforrasztod a megfelelő helyre a megfelelő pólust és kicseréled a táp csatlakozóját.

[ Szerkesztve ]

Prodipe Pro 5 aktiv hangfalpar elado.

(#8047) JSHammer válasza Oxi (#8039) üzenetére


JSHammer
tag

jazz blues és instrumentális rock zene.....
csalódott vagyok....

MINDEN PROBLÉMÁNAK VAN EGY EGYSZERŰ ÉS EGY ROSSZ MEGOLDÁSA!

(#8048) JSHammer válasza dudika10 (#8046) üzenetére


JSHammer
tag

köszönöm szépen!:) piacos tölthető lámpa volt a nyertes:D

MINDEN PROBLÉMÁNAK VAN EGY EGYSZERŰ ÉS EGY ROSSZ MEGOLDÁSA!

(#8049) Oxi válasza JSHammer (#8047) üzenetére


Oxi
aktív tag

Rosszul tippeltem. :B
Nekem jobban bejött a Xonar, mint az Audigy. A legutóbbi Creative hangkártyát hallgatni sem bírtam.(X-Fi USB)

Mínusz egy ok a kötekedésre.

(#8050) dudika10 válasza Oxi (#8049) üzenetére


dudika10
veterán

Ízlések és pofonok. Én is a Xonarra szavaznék.

Melyik USB volt? A sztereo HD vagy az 5.1-es?
Csak mert marha nagy a különbség hangban is, nem csak kialakításban. :K

Prodipe Pro 5 aktiv hangfalpar elado.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.