Hirdetés

2024. június 14., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Beviteli eszközök  »  Milyen billentyűzetet vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2019-03-15 13:37:03

LOGOUT.hu

ÖSSZEFOGLALÓ
Kérdezés előtt kérlek olvass végig!
Ajánlott billentyűzetek listája!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#11151) takysoft válasza labeda (#11148) üzenetére


takysoft
tag

Köszönöm szépen :)
Akkor belevágok.

I will live forever or die trying

(#11152) gergobaby


gergobaby
aktív tag

Hali :) Nem tudjátok hol lehetne venni ujjlenyomat olvasós billentyűzetet? :)

Köszi előre is :)

(#11153) Abrion


Abrion
senior tag

Ajánljatok olyan billt ami halk a strapabíró, nagyon erősen ütöm le a gombokat a gyors írás miatt, és játékban is gyors reagálás van, nem kell más csak bill, és ne legyen elemes.

Per pill egy Genius van, kb 5 éve vettem.

[ Szerkesztve ]

(#11154) TTomax válasza 7 (#11147) üzenetére


TTomax
nagyúr

Megjegyezném,hogy a quickfire képek sehol nem stimmelnek,még a gyártó honlapján sem... mert nagy "enteres"....

★★★★★ I got too much soul, rhythm and blues R&B ya see, all that's cool, but hip-hop and rap yeah that's where my heart's at Even back when I used to break on a box ★★★★★ "Chief Rocka"

(#11155) takysoft válasza 7 (#11147) üzenetére


takysoft
tag

alaposan körbenéztem a neten, de natívan magyar kiosztású ezekből nincs, vagyis én nem találtam.
Amúgy remek billentyűzetek, szemeztem velük sokáig :) De nekem magyar kell :)

I will live forever or die trying

(#11156) TTomax


TTomax
nagyúr

CM Storm QuickFire Rapid Mechanical Cherry Black MX

★★★★★ I got too much soul, rhythm and blues R&B ya see, all that's cool, but hip-hop and rap yeah that's where my heart's at Even back when I used to break on a box ★★★★★ "Chief Rocka"

(#11157) bencze válasza takysoft (#11155) üzenetére


bencze
senior tag

Kár, hogy emiatt lemaradsz annyi jó billentyűzetről. Nem mindegy mi van ráírva?

-= QFR mx blue / HPE87 mx brown / QFR mx red / Poker 2 mx blue / Poker 3 mx clear / Leopold FC660M mx silent red=-

(#11158) nyunyu válasza gergobaby (#11152) üzenetére


nyunyu
félisten

Nem tudjátok hol lehetne venni ujjlenyomat olvasós billentyűzetet? :)

Cherry G83-14500

Jo esellyel csak kulfoldrol fog menni, magyar kiosztasrol se nagyon almodj.

[ Szerkesztve ]

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#11159) Abrion válasza Abrion (#11153) üzenetére


Abrion
senior tag

valamit kihagytam hogy senki nem ajánl billt?

(#11160) 7 válasza Abrion (#11159) üzenetére


7
addikt

A mostani Geniusod miért nem tetszik? Milyen árkategóriában gondolkodsz?

(#11161) Abrion válasza 7 (#11160) üzenetére


Abrion
senior tag

hogy is mondjam, túl hangos, ha beindulok akkor 10 métere is elhalatszik

Kitudok fizetni 5nél többet is ha megéri megvenni.

(#11162) vadorzó


vadorzó
aktív tag

Gigabyte k8100-as tapasztalata van valakinek?
(Régi kommenteket leszámítva, azokat olvastam, érdekelne, hogy hosszútávon hogy szuperál, érdemes-e megvenni, stb.)

You can't see California without Marlon Brando's eyes

(#11163) vlevi válasza vadorzó (#11162) üzenetére


vlevi
nagyúr

"hosszútávon hogy szuperál"
Én is csak a korábbi kommentekből ismerem ezt a billentyűzetet, de mintha csak nagyon keveseknek lenne vele hosszútávú tapasztalata, mert az érintős hangerőszabályzó igen hamar bekrepál rajta.

(#11164) WolfheartGR válasza vlevi (#11163) üzenetére


WolfheartGR
őstag

Egon-t kell megkérdezni. Ő hosszú ideje használja, időnként ír is ide pár sornyi helyzetjelentést.

‎"Mindegy, hányszor adsz enni a farkasnak, mindig visszavágyik az erdőbe..." Milyen színű az, hogy berúgok szombaton? Valószínű...

(#11165) 7 válasza Abrion (#11161) üzenetére


7
addikt

Amíg nem slim billentyűzeten gépelsz, addig nem lesz jelentősen halkabb egyik billentyűzet sem. A vad gépelés során olyan erővel nyomod a billentyűket, hogy azok hozzácsapódnak az őket tartó műanyaghoz.

Slim billentyűzetekből viszont sajnos nem igazán láttam még olyat, ami egyszerre két gomb lenyomásánál többet tudna érzékelni, ami viszont azt jelenti, hogy játékra nem jó, arról nem is beszélve, hogy nem olyan strapabíró.

Ha leszedsz egy billentyűt a billentyűzetről, és csinálsz egy fotót a leszedett billentyű aljáról, illetve helyéről, akkor talán tudok mondani egy gazdaságos alternatívát, de ehhez meg kell bizonyosodnom róla, hogy megvalósítható-e a te billentyűzeteden. :)

(#11166) Abrion válasza 7 (#11165) üzenetére


Abrion
senior tag

képet nehezen tudok készíteni, de tudom a típusát, Genius kb-0138, remélem ennyi elég neked, ha nem akkor elő kell vennem a digi fénygépet.

(#11167) V.Stryker válasza wwhy (#11143) üzenetére


V.Stryker
nagyúr

Köszi...nem sok nagykerben van ilyen. :( És elég furcsa,hogy egy vezetékes majd olyan áron van, mint mondjuk egy K360.

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#11168) wwhy válasza V.Stryker (#11167) üzenetére


wwhy
veterán

Az LX400-at már nem gyártják, helyette LX390 van, sztem teljesen ugyanaz a combo.
És vezeték nélküli :) A K360-al össze sem lehet hasonlítani, olyanom is volt, többször is (már csak a kiosztás miatt sem). De nézd meg a Fuji KB410-et vagy KB520-at is.

ELADÓ <<narancs Honor Magic5 Ultimate>> <<Újszerű, doboz, minden kellék>>

(#11169) Sk8erPeter válasza wwhy (#11168) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

És az LX900 (pl.)? :)
Amúgy holnap megveszem, kíváncsi vagyok, milyen lesz. :)

Szerk.: ja, OK, már látom, azért nem ajánlottad neki, mert azt írta, hogy 8k körül van a maximum.

[ Szerkesztve ]

Sk8erPeter

(#11170) 7 válasza Abrion (#11166) üzenetére


7
addikt

Sajnos nem találtam róla szétszedős képet. Mindenesetre megmutatom, hogy mire gondoltam: [link]. Ezeket a gumigyűrűket főleg Cherry MX kapcsolós billentyűzeteken szokták alkalmazni, de ha szerencséd van, és leütéskor neki tud ütközni valaminek a gumigyűrű, akkor a tieden is alkalmazható. Billentyűzethez való gumigyűrűket idehaza nem árusítanak, viszont van több hazai cég is, ami hasonlók forgalmazásával, vagy akár gyártásával foglalkozik, szóval ha kell, meg tudod oldani. :)
Persze ez sem fogja megváltani a világot, és a legegyszerűbb igazából az lenne, ha megtanulnád kevésbé keményen leütni a billentyűidet. :)

(#11171) V.Stryker válasza wwhy (#11168) üzenetére


V.Stryker
nagyúr

Nekem mindenképp csak bill kell, nem szett....ott a performance egér. :) Illetve a nappali dizájnba nem illik bele sajnos a KB520. :) Viszont KB410 jó lenne, de alig drágább a KB900, viszont nem tudom az mivel jobb...csak a multimédia gombokkal?

Ha nem az ár dönt, melyiket szerintetek? Illetve az ártöbletet megéri-e a kb900?

[ Szerkesztve ]

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#11172) wwhy válasza V.Stryker (#11171) üzenetére


wwhy
veterán

hasonlítsd össze a gyártó adatlapjai alapján :)

ELADÓ <<narancs Honor Magic5 Ultimate>> <<Újszerű, doboz, minden kellék>>

(#11173) V.Stryker válasza wwhy (#11172) üzenetére


V.Stryker
nagyúr

Abból nem értek semmit. :D

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#11174) V.Stryker válasza V.Stryker (#11173) üzenetére


V.Stryker
nagyúr

De időközben rájöttem,hogy a gyerek miatt nem rossz a cseppállóság és KB900-at rendeltem meg....ma meg is kapom. 7350-ért csak nem rossz vétel. :DDD

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#11175) Abrion válasza 7 (#11170) üzenetére


Abrion
senior tag

kb ilyen, csak kör alakú, legalább is a billen lévő csat kör alakú és nem négyszög.
http://www.youtube.com/watch?v=OGMz0RP6Kac

(#11176) Abrion válasza Abrion (#11175) üzenetére


Abrion
senior tag

megoldva :D valamennyire :D
fogtam a legtöbbet használt gombokat és beolajoztam :D
asdf + szóköz + enter + irány :)

(#11177) nyunyu válasza Abrion (#11176) üzenetére


nyunyu
félisten

Szilikonzsirt szoktak emlegetni a billzet kenesere, de annak a hatasa sem tart par honapnal tovabb.

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#11178) ricsiii01


ricsiii01
tag

Sziasztok!

Milyen billentyűzetet ajánlotok 4k körül?
Játékra, netezésre használnám.

Köszi a választ előre is. :R

.

(#11179) 7 válasza ricsiii01 (#11178) üzenetére


7
addikt

Bármelyiket, amit ilyen árban találsz. Túl sok különbseg nincs köztük. Azért hogy konkrétat is ajánljak: Genius KB-G235

(#11180) TTomax


TTomax
nagyúr

Vettem egy Razer BlackWidow Ultimate 2013-t.... hát elég fura a blue switch... :U

★★★★★ I got too much soul, rhythm and blues R&B ya see, all that's cool, but hip-hop and rap yeah that's where my heart's at Even back when I used to break on a box ★★★★★ "Chief Rocka"

(#11181) 7 válasza TTomax (#11180) üzenetére


7
addikt

Ízlések és pofonok. Én szeretem a blue-t. :)

(#11182) xxSanchez


xxSanchez
őstag

Sziasztok!

Szeretnék beruházni életem első Mechanikus billentyűzetére, viszont nem nagyon tudok dönteni, hogy melyik lenne a legmegfelelőbb. Elsősorban sok-sok gépeléshez és játékhoz szeretném használni. Nem nagyon szeretnék 28 ezer felé menni, ez már a legvégső határ lenne. Mindenképpen nagy enteres kell, és UK kiosztással, tehát az összes billentyű legyen rajta amit mi használunk, numpad is fontos lenne. Az, hogy mi van a billentyűre írva teljesen mindegy. Eddig a Razer Blackwidow 2013 tetszett a legjobban. Valakinek esetleg van tapasztalata vele, vagy ilyen árkategóriában milyeneket lenne érdemes még megnézni?

Előre is köszi! :R

Heyho.

(#11183) 7 válasza xxSanchez (#11182) üzenetére


7
addikt

Szétnézhetsz még a CM Quickfire Prok között. Teljes kiosztásúak, általánosságban véve több jót hallok róla, mint a Blackwidowról, és ha találsz belőle olyan switchest, ami neked kell, akkor érdemes elgondolkodni rajta. :)

[ Szerkesztve ]

(#11184) xxSanchez válasza 7 (#11183) üzenetére


xxSanchez
őstag

Ahogy látom ezt is kb lehetetlen itthon beszerezni UK kiosztással. :(

Heyho.

(#11185) Rypejakten


Rypejakten
addikt

Sziasztok!

10k alatti billentyűzetet keresek, ami a lehető legjobban hajaz a CM Storm QF-re. Persze nem mechanikus, arra nincs keret.

A lényeg, hogy egy karbonfólia megy rá, ezért jó lenne, ha nem lennének rajta számomra fölösleges dolgok, letisztult legyen. Ha létezik ebben a kategóriában az i200-on kívül numpad nélküli, az tovább tetézné az örömöm.

Köszönöm!

[ Szerkesztve ]

(#11186) bencze válasza xxSanchez (#11182) üzenetére


bencze
senior tag

Biztosan elég szubjektív de én pl ezt nézegettem, kiindulásnak már valami.

-= QFR mx blue / HPE87 mx brown / QFR mx red / Poker 2 mx blue / Poker 3 mx clear / Leopold FC660M mx silent red=-

(#11187) xxSanchez válasza bencze (#11186) üzenetére


xxSanchez
őstag

Az ilyeneket már elolvastam köszi, leginkább személyes tapasztalatra lettem volna kiváncsi.

Heyho.

(#11188) takysoft


takysoft
tag

No, megvettem az Osmium-ot.
Nagyon fura ez a mechanikus :D Ilyet talán a Commodore-omnál használtam utoljára :) még nem világos, hogy miért esküsznek erre ennyire a népek a membránossal ellentétben, de ez a trend manapság, szóval pár hét múlva okosabb leszek. az előbb említett switch dampenert lehet h kipróbálom. Elég nagy a leütési út, és picit hangos is. 4 mm-ből elvileg csak 2 mm az, ami valóban kell, utána már érzékel.

A szoftver szar. Fel se kellett volna tennem. Az 5 makro gomb beállításához jó, de olyan keveset tud, hogy szinte fáj ránézni.
A csuklótámasztól rövid úton szintén megszabadultam. Szép-szép, de nem a stílusom :)
A világítás gyönyörű. Külön öröm hogy magyar kiosztás fénylik :)
(bár a "magyar" kiosztás csorbul picit, amikor az Enter helyett "entrée" van a billentyűbe vésve XD Lehet, hogy egy külön "Enter" gravírozású gombot még be lehetne szerezni hozzá.... :P

Pár nap használat után majd még írok róla, de eddig nagyon meg vagyok vele elégedve :) (inkább hétvége után, mert hétköznap cégnél nem azt használom)

I will live forever or die trying

(#11189) vlevi


vlevi
nagyúr

Ezt a cikket most találtam, ráadásul helyben.
Biztosan sokan vannak (köztük én is), aki nem tudja mi az a piros, kék, fekete, barna.

Hát ez : Billentyűzetek működése – membrános, ollós, mikrokapcsolós

[ Szerkesztve ]

(#11190) WolfheartGR válasza vlevi (#11189) üzenetére


WolfheartGR
őstag

Többször lett már linkelve a topikban.

‎"Mindegy, hányszor adsz enni a farkasnak, mindig visszavágyik az erdőbe..." Milyen színű az, hogy berúgok szombaton? Valószínű...

(#11191) rayoliviero


rayoliviero
veterán

Erdemes lecserelnem az A4 Tech KD800L vezetekes, de nem gamer billentyuzetemet egy Logitech G105 gamer billentyuzetre, ha jatszok Crysis 3-al? Lesz valami elonyom ezaltal a jatekban vagy folosleges a billentyuzet csere? Es csak a G105 johet szoba, mert azt tudnam most megvenni helyben, hasznaltan.

#11192: Nem tapasztaltam. De mivel ez a Logitech gamer, azert gondolom, hogy lehet elonye a simaval szemben. Vagy nem?

[ Szerkesztve ]

(#11192) 7 válasza rayoliviero (#11191) üzenetére


7
addikt

Tapasztaltál eddig bármiféle nehézséget a billentyűzeteddel?

(#11193) vadorzó válasza WolfheartGR (#11190) üzenetére


vadorzó
aktív tag

Nekem hasznos volt, kedvet is kaptam mindjárt egy ozone strike-hoz :) , talán olcsóbb lesz egyszer :DDD

You can't see California without Marlon Brando's eyes

(#11194) Renok válasza takysoft (#11188) üzenetére


Renok
senior tag

NAGYON erdekelnenek a tovabbi tapasztalataid, kivancsian varom!
Hasznald egeszseggel ezt a bill-t.

(#11195) vadorzó válasza rayoliviero (#11191) üzenetére


vadorzó
aktív tag

Biztos, hogy jó egy használt cuccost megvenni? Annyira jó az a g105 használtan is?

You can't see California without Marlon Brando's eyes

(#11196) rayoliviero válasza vadorzó (#11195) üzenetére


rayoliviero
veterán

2 eves billentyuzetrol van szo. Nem tudom, hogy annyira jo-e a G105, azert jottem ide megkerdezni, hogy megeri-e a csere. Mert a regimet konnyen el tudom adni es alig kell meg hozzatennem kb. 1000-2000 Ft-ot, hogy megvehessem a g105-ot.

[ Szerkesztve ]

(#11197) 7 válasza rayoliviero (#11196) üzenetére


7
addikt

Ha a mostanival nincs problémád, akkor nem váltanék. Nem látom, hogy bármivel is jobb lenne az a billentyűzet, mint amit épp használsz. Nincsenek rajta extra funkciók, csak néhány makró gomb, és azt se tudjuk, hogy mennyire állja meg a helyét key rollover tekintetében (azaz hány gomb szimultán lenyomását tudja kezelni)

[ Szerkesztve ]

(#11198) rayoliviero válasza 7 (#11197) üzenetére


rayoliviero
veterán

Ertem, kosz szepen. Akkor marad a regi, raadasul az magyar es szinte uj.

(#11199) vadorzó válasza rayoliviero (#11198) üzenetére


vadorzó
aktív tag

Bölcs döntés. Ha váltani akarsz, talán érdemesebb gyűjteni egy jobb billentyűzetre, és mire a mostani elhasználódik, össze is jön a rávaló az újra. Szerintem.

You can't see California without Marlon Brando's eyes

(#11200) rayoliviero válasza vadorzó (#11199) üzenetére


rayoliviero
veterán

Hat igen, igy erdemes donteni. :R

Útvonal

Fórumok  »  Beviteli eszközök  »  Milyen billentyűzetet vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.