Hirdetés

2024. június 13., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Beviteli eszközök  »  Milyen billentyűzetet vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2019-03-15 13:37:03

LOGOUT.hu

ÖSSZEFOGLALÓ
Kérdezés előtt kérlek olvass végig!
Ajánlott billentyűzetek listája!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#10351) kristof123 válasza Ł-IceRocK-Ł (#10350) üzenetére


kristof123
őstag

Én is azt néztem ki, kíváncsi vagyok mit írnak róla...

(#10352) attiati


attiati
veterán

Mit bill-t ajánlatok?

legyen kényelmes kialakítású (csuklótámasz is jöhet), vakon 10 ujjas gépeléshez (néha játék), magyar, normál bill.kiosztás (í betű is), normális ins-del gombok, nagy elválasztó terek a kurzor-numerikus-insdel billentyűk között, és egyébként is szeretem, ha maguk a billentyűk is rendesen kiemelkednek, nem laposak

most egy 7 éves Logitech Deluxe-ról nyomulok és ezt imádom.

lehet használt is és PS2-es is!

[ Szerkesztve ]

(#10353) Tybee000


Tybee000
aktív tag

tudna valaki logitech k750-nel szinte pontosan megegyező nyomáspontú, keménységű, kialakítású billentyűzetet ajánlani, ami vezetékes és ezért kicsit olcsóbb is?

(#10354) Nova_


Nova_
tag

Hali!

Most tervezek új gépet venni és elkélne egy jó "gamer" billentyűzet is.
Eddig laptop-om volt, szóval nemigazán értek ezekhez, a ti segítségeteket, tanácsotokat kérném.

Olyan billentyűzet kellene, aminek bal oldalán 10 makró gomb van és strapabíró is (nem kopik, stb.).
Ti miket ajánlanátok?

(#10355) Tybee000 válasza Nova_ (#10354) üzenetére


Tybee000
aktív tag

sajna ez a topik kb halott :( :O

(#10356) kristof123 válasza Tybee000 (#10355) üzenetére


kristof123
őstag

Hol tudnánk érdeklődni?:S

(#10357) jookomak válasza kristof123 (#10356) üzenetére


jookomak
őstag

Itt, csak kicsit türelmesnek kell lenni. Senkit nem fizetnek azért, hogy fórumozzon.

(#10358) Geryson


Geryson
addikt

Hahó! Nézegetem egy jó ideje a Logitech MX 5500-at (egy Wave boldog tulajdonosa vagyok), de nem mertem eddig belevágni mert egyrészt nem tetszik, hogy csak bölcsőben tölthető (azaz olyankor nem tudom használni), másrészt, hogy beépített az akksija (magyarul cserélhetetlen).

Milyen szép bill+egér combót ajánlanátok? Igazán szép cuccot keresek, mint a Wave vagy az MX5500 (azt hiszem mind a kettő 40 körül van). Nézegetem az A4 X7 szériáját, de nekem az A4 egy kicsit kérdéses márka. Vagy már kiforrotta magát? Microsoft cuccok nem szépek. Genius cuccok nem szépek.

Bocsánat, csak wireless cucc lehet!

[ Szerkesztve ]

Rinderkennzeichnungsfleischetikettierungsüberwachungsaufgabenübertragungsgesetz

(#10359) Bucicimaci válasza Nova_ (#10354) üzenetére


Bucicimaci
tag

Nem vagyok pro a témában, de mostanában én is kerestem "gamer" billentyűzeteket(bár nem játékra, de Mo-n kevés a nem gamer mechanikus bill és nekem az kellett) de ilyet, hogy 10 makró nem láttam, én csak 5 makrósat láttam.

(#10360) nyunyu válasza Geryson (#10358) üzenetére


nyunyu
félisten

Nézegetem egy jó ideje a Logitech MX 5500-at (egy Wave boldog tulajdonosa vagyok), de nem mertem eddig belevágni mert egyrészt nem tetszik, hogy csak bölcsőben tölthető (azaz olyankor nem tudom használni), másrészt, hogy beépített az akksija (magyarul cserélhetetlen).

2.5k korul lehet kapni utangyartott fenykepezo akkukat, csak at kell ra forrasztani az eger akkukabelet.

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#10361) WolfheartGR válasza Nova_ (#10354) üzenetére


WolfheartGR
őstag

Ha nem elsőrendű szempont az nKRO akkor nézz meg egy Sidewinder X6-ot. A komplett numpadja makrózható és a bill azon oldalára teszed amelyikre akarod. Azért olvass utána mindenképp mert én nem használom ki ezeket a képességeit, valamint nehogy marhaságot mondjak. Konkrétan a gép tetején van a numpad, hogy ezzel is több helyem legyen.

‎"Mindegy, hányszor adsz enni a farkasnak, mindig visszavágyik az erdőbe..." Milyen színű az, hogy berúgok szombaton? Valószínű...

(#10362) Johnny Cage


Johnny Cage
addikt

sziasztok! létezik még windows-gomb-mentes billentyűzet? (mint a régi 101-esek, az ALT és CTRL billentyűk között nem volt semmi)

(#10363) Nova_


Nova_
tag

Találtam, egy megfelelő billentyűt, Logitech g110, csak az a baj vele, hogy nincs magyar verzióban.
Vannak vélemények erről a billentyűzetről, hogyan lehetne ezt a problémát kiküszöbölni?
Pl.: Uk vagy német változatot venni és matricát tenni a nem megfelelő billentyűkre

(#10364) vadorzó válasza Nova_ (#10363) üzenetére


vadorzó
aktív tag

G110-ről elvileg az ű bill. hiányzik, ha angol kiosztás, de érdemes videokat nézni róla. Én egy valamiért nem biztos, hogy megvenném, az pedig a gumírozott csuklótámasz hiánya (ami wave-emen van), a műanyag elég kényelmetlen.

You can't see California without Marlon Brando's eyes

(#10365) Geryson válasza nyunyu (#10360) üzenetére


Geryson
addikt

Hm, ez már akkor egy megoldás. Szóval akkor én otthon szétszedem magamnak és akkucsere ha behalna. Tetszik... :R

Rinderkennzeichnungsfleischetikettierungsüberwachungsaufgabenübertragungsgesetz

(#10366) Chamea2


Chamea2
tag

Létezik olyan billentyűzet, ami teljesen áttetsző gombokkal együtt? Ha igen, akkor melyik márkát érdemes ebből venni? Honnan lehet beszerezni?

Köszönöm

[ Szerkesztve ]

(#10367) kristof123


kristof123
őstag

Nézelődtem kicsit és teljesen tanácstalan vagyok. Rosewill RK-9000BRI billentyűt néztem ki magamnak, de természetesen sehol sem lehet kapni és még az áráról sem tudtam meg semmit. Emellett a Steelseries 6G v2 ami tetszene, de az ára már annyira nem tetszik...

Van olyan mechanikus billentyűzet ami ezekhez hasonló de a 6G árának csak a felébe kerül, esetleg kicsit többe? Játszani szeretném használni...

(#10368) petisubaru válasza WARZ (#10305) üzenetére


petisubaru
tag

Nekem január 02-től nincs billentyűzetem, most már lehetne mert visszaküldte a Gigabyte Magyarországi szervize, vagy mit tudom én ki teszteli ezeket. Lényeg, hogy nem vettem át mert azt mondták nincs semmi baja biztos szórakozásból adtam vissza 2 hét után. Ha szerencséd van nem ezt a választ fogod kapni, egy szemét banda, lehúzós..., ( Gigabyte ). Nem baj, hogy ilyen ez a billentyűzet mert minden ember tévedhet csak akkor lássák be, hogy tervezési hibás. Ez volt az utolsó Gigabyte termékem az is biztos, vannak nála még sokkal nevesebb gyártók is. Sok sikert!

(#10369) bandras54


bandras54
aktív tag

Sziasztok! Vki tudna ajanlani billentyuzetet ami jo aron van, viszonylag strapabiro es vilagito billjei vannak?

(#10370) Statikus


Statikus
senior tag

Sziasztok.

Nekem majdnem 2 éve van MK 520 szett.

Igaz nem teljesen úgy használom, ahogy árulják.
MIvel Uni-FING-es lehet variálni más eszközökkel.
A billentyűt használom PC-n, egy M705 marathon mouse-al, az MK520-hoz járó (M310) egeret pedig notebook mellé.

Az MK310 egérrel semmi problémám nem volt soha. Elem nem bírja évekig, de több hónap után kellett cserélnem.

A marathon egész egyszerűen csúcs. (A gyári elem 2011 márciustól 2012 novemberig működött !!! 2db Energizer, ha jól emlékszem) Munkára használom, tervezésre, tehát nem csak az office oldalak közt klikkelgetek, hanem ténylegesen napi 4-5 órát folyamatosan mozog.

A billentyűzettel van kis gondom.
Mikor megvettem, 1-1.5 évig hiba nélkül működött, minden oké volt.
Majd jelentkezett egy olyan hiba, ami mai napig sem oldódott meg, hogy a bill. elfelejt működni másodpercekre. Nem tudok írni. Másik esetben tudok írni, de mintha beragadna a bill, egy lenyomásra pld. 5-6 karaktert ír.
Ezeka hibák naponta előfordulnak, tudom használni, de rohadt zavaró, hogy néha bejön egy ilyen akadás.

Azért nem vettem még másikat, mert nem találok elfogadható UniFINGos billentűt helyette, elfogadható áron.

Találkozott már valaki hasonló problémával?

(#10371) Jim-Y


Jim-Y
veterán

Sziasztok, mivel nem találtam jobb topikot erre, ezért itt kérdezném meg, hogy milyen bluetoothos billentyűzetet ajánlotok mobiltelefonhoz?! Méret, hogy ne a leggagyibb legyen, kisméretű, szélességre mint egy könyv magassága, és árban 10E-ig. üdv

(#10372) WARZ válasza petisubaru (#10368) üzenetére


WARZ
tag

Szia!
Én január 7én adtam le az iponba, hogy rossz stb., stb! Azt mondta ott a forma, hogy max 15 nap és utána kiderül mi lesz! Most várom az értesítést es remélem, hogy pénzt adnak vissza és nem a billt! Vagy adnak egy újat amit kétlek, mert már az oldalukról is leszedték! Ha meg ugyan azt kapom vissza csak szervízelve akkor morcos leszek, mert utána olvasva az jött le, hogy ezt a hibát nem nagyon tudják kijavítani és nincs kedvem megint vissza vinni és várni várni várni ... :W

(#10373) Sk8erPeter válasza petisubaru (#10368) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

"Ez volt az utolsó Gigabyte termékem az is biztos, vannak nála még sokkal nevesebb gyártók is."
Billentyűzetek terén lehet, hogy szar, de azért például alaplapok terén nagyon jó a Gigabyte.
Kiket értesz náluk "sokkal nevesebb gyártók" alatt? :)

Sk8erPeter

(#10374) Winner_hun


Winner_hun
félisten

Ilyen magyar kiosztású billentyűzetem van. Sajnos 1-2 gomb elkezdett nehezebben járni. Számomra nagyon kényelmes, valami hasonló kéne. Nagy enter és magyar kiosztás feltétel! Ha a billentyű karakterei világítanak az csak előny. Néztem néhány gyártó billentyűzeteit de magyar kiosztású világítósat nem találtam. Tudnátok esetleg ajánlani?

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#10375) Jim-Y válasza Jim-Y (#10371) üzenetére


Jim-Y
veterán

Erről [rapoo] mi az általános vélemény?

(#10376) Sk8erPeter válasza Jim-Y (#10375) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

(#10377) KAMELOT


KAMELOT
titán

Sziasztok!
Azt hiszem az ESC gomb már nem nagyon akar működni. Szeretnék vásárolni egy újat!
1. fekete legyen
2. ha jó árban van lehet világítós is
3. multimedia gombok legyenek rajta
4. ne nagyon legyen drága max 10K

Köszi előre is a segítséget!

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#10378) HornedReaper


HornedReaper
senior tag

Sziasztok!

A kopottas Revoltec Lightboard XL 2-es billemet szeretném jobbra cserélni.

A fontosabb szempontok:
-magyar kiosztású legyen
-csak a gombok közepe világítson, ne legyenek teljesen átlátszó gombok (mint jelenleg)
-ne festve legyenek a gombok, ne kopjanak el a betűk
-az sem rossz, ha nappal világítás nélkül is látszik a bill.felirat
-játékra is kell, jó lenne, ha 6-8 gombot is érzékelne egyszerre, ne csak pittyegjen a gép :)
-ha van rajta csuklótámasz, azt le lehessen szerelni

Van ötletetek? :)
Max 10k Ft, de 15k-ig jöhetnek ötletek

[ Szerkesztve ]

Keress kínai shopokhoz kuponokért

(#10379) Jorus


Jorus
nagyúr

A kinyírt billem helyére szeretnék újítani vmit, ami nem túl széles, de teljes (tehát numpados), jó minőségű, esetleg megvilágított. Játékra kellene főleg, de ne legyen kényelmetlen a gépelés se rajta. Drótos kellene, kiosztás magyar vagy angol, ár 25k-ig bezárólag, jó állapotú használt is játszik, ha konkrétat tud vki.

Amiket eddig néztem:
- Logitech G105
- Logitech G110
- Roccat Arvo
- Razer Arctosa
- Thermaltake Meka G1
- Thermaltake CHU003US
- Razer Blackwidow 2013

[ Szerkesztve ]

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#10380) WolfheartGR válasza Jorus (#10379) üzenetére


WolfheartGR
őstag

Nézz meg egy Sidewinder X4-et, bár az lehet, hogy túl széles neked.

harveszter: Festve lesznek a gombok ha világítós kell.

[ Szerkesztve ]

‎"Mindegy, hányszor adsz enni a farkasnak, mindig visszavágyik az erdőbe..." Milyen színű az, hogy berúgok szombaton? Valószínű...

(#10381) Bucicimaci válasza Jorus (#10379) üzenetére


Bucicimaci
tag

Hello! Én most vettem razer Blackwidow 2013-at, nekem teljesen megfelel, bár nem a játék miatt vettem, hanem mert beleszerettem a hangjába. Gépelést még szoknom kell rajta, mert előző billem sokkal "keményebb" volt, és így jó néhányszor túl nagyot ütök a gombokra. Szerintem ha nincsenek a közeledben olyanok akiket zavarna a hangja (vagy ha téged zavar) akkor az egy jó vétel.

Mondjuk én nem találtam angol kiosztásút belőle Magyarországon, persze lehet hogy én nem kerestem eléggé, magyart meg szerintem nem is gyártottak belőle. De nem nagy cucc megszokni az amerikai kiosztást sem. Pláne ha játékra kell, ű az kicsit odébb került í és Í meg az altgr+j és altgr+i-vel elérhetők. Harmadik napja használom és mondjuk az ű-nek még néha mellényúlok, mert kb 3 szót írtam olyat amiben volt ű és így nem volt alkalmam megszokni, de a í-t már nagyon kevésszer rontok el.

[ Szerkesztve ]

(#10382) HornedReaper válasza WolfheartGR (#10380) üzenetére


HornedReaper
senior tag

Köszi! Reméltem, hogy nem festettek a világítós gombok :(

Keress kínai shopokhoz kuponokért

(#10383) Ł-IceRocK-Ł válasza HornedReaper (#10382) üzenetére


Ł-IceRocK-Ł
addikt

Azt máshogy nem nagyon lehet megoldani.

"lol, rock, te egy kib*szott médium vagy. mit médium, HARD " by FireKeeper

(#10384) nyunyu válasza Ł-IceRocK-Ł (#10383) üzenetére


nyunyu
félisten

Azt máshogy nem nagyon lehet megoldani.

Double injection molding

Cherry szereti alkalmazni.

[ Szerkesztve ]

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#10385) WolfheartGR válasza nyunyu (#10384) üzenetére


WolfheartGR
őstag

Old meg neki 10-15k-ból. :DDD
Nemcsak a Cherry alkalmazta ezeket a dolgokat, hanem anno az autóiparban is használták.
Csak drága.

‎"Mindegy, hányszor adsz enni a farkasnak, mindig visszavágyik az erdőbe..." Milyen színű az, hogy berúgok szombaton? Valószínű...

(#10386) Jorus válasza WolfheartGR (#10380) üzenetére


Jorus
nagyúr

Nem is rossz árban az X4. Kérdés, hogy mennyivel jobb egy mechanikus, mármint megéri-e az árkülönbözetet. A klaviatúra mérete 50 cm-ben van limitálva, ekkora a max, ami elfér az asztalom tálcáján az egérpad mellett, mélysége 25 cm lehet szintén a tálca korlátai miatt.

Bucicimaci: köszi a tippet! UK vagy US, igazából mindegy nekem, használtam mindkettőt, és könnyen megszoktam a kis Enter-t is, hosszú í-t pedig magyar billentyűzeten is AltGr+j-vel írom, mert sokkal gyorsabb, mint a sarokban matatni. Jól néz ki a Blackwidow és mechanikus is. Igaz, a legjobb egy Ultimate lenne, de valahogy nem érzem, hogy megérne +10k-t a világítás...

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#10387) Ł-IceRocK-Ł válasza nyunyu (#10384) üzenetére


Ł-IceRocK-Ł
addikt

Erről nem tudtam. :R

"lol, rock, te egy kib*szott médium vagy. mit médium, HARD " by FireKeeper

(#10388) XtremLor


XtremLor
őstag

Udv
Egy kis info kellene, hasznal valaki vezetek nelkuli kis touch pados billentyuzetet pl ilyet? [link]
tv nezes kozben a gepet iranyitani + a telefonhoz is jo lenne, csak nem tudom mennyire hasznalhato... ir-es van most nekem, de ez mindenféleképpen jobb lenne.

[ Szerkesztve ]

"Legen...Wait for it...Dary"

(#10389) Tomace91


Tomace91
senior tag

Adott egy GENIUS KB-G235-ös billentyűzet. Pár kérdésem lenne vele kapcsolatban. Aki vett ilyet az válaszoljon kérem.
A csomagban a plusz 8db gomb, meg a 6db cserélhető mit takar? A gumisokat lehet velük lecserélni, ha nem tetszik?
Továbbá tényleg akármilyen 6 gombot lehet vele nyomni egyszerre mint írják a honlapján? Szóval pl: W+A+S+D+ALT+CTRL-t is lekezeli egyszerre gond nélkül?

(#10390) hattila07


hattila07
csendes tag

Sziasztok, erre van valakinek ötlete, megoldása:

2.5 éve van egy Gigabyte k8100 v1 billentyűzetem, már fél éve azt csinálja, hogy random időközönként (valamikor egynap 1-2x, valamikor óránként) nem működnek ezek a gombok: h,o,é,á,ű ctrl, alt, felfelenyil, numpad: 123. Ha kihúzom, várok pár másodpercet visszadugom akkor megint működik.

Arra gyanakodtam hogy már kicsit elhasználódott, ezért vettem egy újat, k8100 v2 (tehát az újabbik verziót)
bedugtam a gépbe nagyon jól működött aztán fél óra után ugyanazt a hibát produkálta, mint az előző billentyűzet. Hiába huzigálom be-ki nem működnek a fent említett gombok.
(kipróbáltam asztali gépen, és 1 hónapos friss windows 7-es laptopon is)

ui.: Feljebb olvasgattam, hogy hangerőgombokkal volt sokaknál probléma, nálam mindkettőnél hibátlanul működnek. :)

[ Szerkesztve ]

(#10391) Vasinger!


Vasinger!
nagyúr

Létezik a piacon olyan billentyűzet mint a Logitech K400, amire rá van "integrálva" a touchpad?

(#10393) Vasinger! válasza Jim-Y (#10392) üzenetére


Vasinger!
nagyúr

Köszi!

Ha ez is annyit mint a Logitech, akkor már inkább a Logi-t veszem.

(#10394) Aragorn100


Aragorn100
csendes tag

Hello
Most szeretnék új billentyűzetet venni és érdeklődnek, hogy szerintetek melyik a jobb minőségű [link]
[link]
Előre is kösz a válaszokat.

(#10395) pvt.peter


pvt.peter
őstag

Sziasztok!

Szeretnék venni egy billentyűzetet a következő feltételekkel:
- vezetéknélküli, lehetőleg energiatakarékos, tehát érzékelje, ha nincs bekapcsolva eszköz amihez csatlakozhatna
- legyen ergonomikus (gondolom mostanság már mindegyik ilyen)

Illetve melyik az a márka aminek az ár/érték aránya is optimális?

Választ előre is köszönöm,
Peti

Ez egy .50-es rombolópuska, elég szép visszarúgással.

(#10396) Vasinger!


Vasinger!
nagyúr

Szeretnék billentyűzetet venni, amely a következőket tudja:

- Kényelmes rajta a gépelés
- Lehetőleg vezeték nélküli, de ha ebből nincs olyan, jó a vezetékes
- Lehetőleg Logitech
- Max 20k-ig, lehet használt is.
- Teljes billentyűzetkiosztás, lehetőleg hagyományos, de apróbb eltérések lehetnek.
- Pár multimédiás gomb: hangerő kezelés főleg

Amit próbáltam, de nem jött be:
Logitech 120,200,300, Mx 5500, Wave Cordless, G11.

Ami eddig bejött: K800 csak ez kicsit drága nekem.

(#10397) pvt.peter válasza pvt.peter (#10395) üzenetére


pvt.peter
őstag

Végülis ezt választottam: Logitech K230
Sztem egészen jó.

Ez egy .50-es rombolópuska, elég szép visszarúgással.

(#10398) petisubaru válasza WARZ (#10372) üzenetére


petisubaru
tag

Reméljük rendbe lesz minden. V1-et nem fognak tudni adni, mert már nem gyártják azt mondták nekem a PClandosok. nekem még most sincs semmi.

(#10399) WARZ válasza petisubaru (#10398) üzenetére


WARZ
tag

Ma kaptam mailt ipontól!
A termék garanciális ügyintézése befejeződött, az üzletünkben
átvehető, illetve GaranciaFutár szolgáltatás esetén 2 napon belül
küldjük Önnek.
Ők mit értenek ez alatt, hogy befejeződött?
Kapok egy újat vagy a régit szervizelve?

(#10400) RadionHUN válasza WARZ (#10399) üzenetére


RadionHUN
csendes tag

Szia!

Sajnos tapasztalatból mondhatom, hogy ezt csak ott fogod megtudni, amikor elmész érte.
Vigyél szívgyógyszert... én sajnáltam hogy nem tettem, amikor a routeremet gariztatttam VOLNA....

Útvonal

Fórumok  »  Beviteli eszközök  »  Milyen billentyűzetet vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.