Hirdetés

2024. június 1., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Beviteli eszközök  »  Milyen billentyűzetet vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2019-03-15 13:37:03

LOGOUT.hu

ÖSSZEFOGLALÓ
Kérdezés előtt kérlek olvass végig!
Ajánlott billentyűzetek listája!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#10301) Sz_David


Sz_David
tag

Sziasztok!

Szerintetek ez a billentyűzet megfelelő-e az alábbi célokra?

A4Tech G800V

Nagyjából játékra, gépelésre lenne használva. ((De mi másra lehet használni egy billentyűzetet? :DDD )

Vélemény(ek) a billentyűzetről? Zajos-e? Kényelmes-e?
Esetlegesen ehhez hasonló árú/olcsóbb (~5000Ft), és legalább ilyen tudású billentyűzetet tudtok-e?

(#10302) petisubaru válasza Sk8erPeter (#10300) üzenetére


petisubaru
tag

Nem nagyon találtam csak teszteket, személyes bejegyzéseket nem igazán. Csak egy igen vagy egy nem választ vártam volna. Nem most kérdeztem először, ha vissza olvastál volna.

(#10303) petisubaru válasza WolfheartGR (#10299) üzenetére


petisubaru
tag

Te egy sztár vagy, Erről tényleg sok minden kiderül a billentyűzetről.

[ Szerkesztve ]

(#10304) Trebron09 válasza Trebron09 (#10247) üzenetére


Trebron09
őstag

Na sikerült megrenoválni a G11-et, egy alapos szétszedés/összerakás segített (tökéletes lett :) ), úgyhogy nem kell semmit vennem.

[ Szerkesztve ]

- Kreatív módon kell áramvonalasítani a stagnáló koncepciót! -

(#10305) WARZ


WARZ
tag

Sajnos nálam is jelen van az a probléma, hogy magától lenémít a Gigabyte K8100 v2-őm!
Először az adott cd-ét nem telepítettem fel a gépre, ment is rendesen. Aztán elkezdett villogni a hangerőszabályzó ledecske magától és ezzel nem is volt gond! Aztán másnap már nem csak villogott hanem már magától vette lefelé a hangot ekkor feltelepítettem a hozzá kapott cd-én lévő tartalmat és kész káosz lett!!
Játék közben 2-3 percenként elnémította magát! Most ott tartok, hogy visszaviszem az iponnak csináljon vele vmit, mert kegyetlen idegesítő játék közben percenként a hanggal szórakozni!

(#10306) Tarill


Tarill
őstag

na egy jó kis tipp, gamer klaviatúrára? nem kell a világítás elég ha minőségibb darab és 10-12k ból megáll:D

(#10307) Sk8erPeter válasza Tarill (#10306) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

én nem értelek, kaptál már választ:
http://prohardver.hu/tema/milyen_billentyuzetet_vegyek/hsz_10283-10283.html

Komolyan, létre kéne már hozni egy "Milyen VILÁGÍTÓS-CSILLIVILLI billentyűzetet vegyek?"-topicot, és akkor az 1. hsz.-be bele lehetne írni azt a pár darab elfogadható minőségűt.

Aztán:
http://prohardver.hu/tema/milyen_billentyuzetet_vegyek/hsz_10299-10299.html

ezután találtam ezt a linket:
http://cybergames.hu/microsoft-sidewinder-x4-roviden
(sajnos továbbra sem magyar billkiosztás)

[ Szerkesztve ]

Sk8erPeter

(#10308) Tarill válasza Sk8erPeter (#10307) üzenetére


Tarill
őstag

őő igen de ezek szerint nem olvastad el amit írtam mert úgylátszik be kell érnem egy nem ledes billentyűvel mert abból az én árkategóriámban nincs normális, tehát egy minőségi játékokra alkalmas magyar kiosztású billentyű kellene (nem kell h világítson) . Ezekből talán több van 10k környékén

(#10309) zo-lee


zo-lee
aktív tag

Látom, most már jópár ember szenved a Giga k8100 hibájával ... nos, őszinte részvétem mindegyikőjüknek. Én visszakaptam a pénzemet, és nézem továbbra is a billentyűzeteket.

2 versenyző maradt : Gigabyte Osmium és a Genius Imperator Pro

Az Osmium ellen "csak" az ára szól, de az a helyzet, hogy lehet, hogy veszek egy nagy levegőt, és megrendelem. A Genius- ban valami miatt nem nagyon bízom, és azt is 25- ezerért vesztegetik, akkor meg már inkább hozzá teszek még egy 5-öst és jöjjön a Giga, de a kisördög bennem van ; 30 e egy billentyűzetért ?! :U

Valakinek tapasztalata esetleg az Osmium-ról?!

Előre is köszi!

(#10310) vadorzó válasza zo-lee (#10309) üzenetére


vadorzó
aktív tag

Logitech Wave-em van jelenleg, de néhány funkció meghibásodott, ezért újat keresek, de nem találok olyat, ami igazán tetszene, logitech-et meg már nem akarok, mert hiába leveleztem a külföldi support-os emberükkel, nem tudott tanácsot adni mit lehet tenni az adott hibákkal, a garancia meg már lejárt...
Az meg egy vicc, hogy billentyűzetért elkérnek 20-30k-t (vagy többet).

[ Szerkesztve ]

You can't see California without Marlon Brando's eyes

(#10311) Egon válasza zo-lee (#10309) üzenetére


Egon
nagyúr

Hehhh, lehet hogy én is beállok a sorba... ;]
Bekapcsoltam a gépet, és egyből föltűnt, hogy a kis hangszóró ikon át van húzva, pedig én nem kapcsoltam ki... :Y Mondjuk reggel forgattam a bill-t: be akartam dugni egy pendrive-ot, és nem sikerütl; lehet hogy csak rátapicskoltam a némító gombra... ;)
Mindenesetre figyelni fogom. Nem örülnék neki, ha gariztatni kellene.

A helyedben inkább K800-at vennék. Ha a Giga tényleg sz*r, semmi garancia nincs rá, hogy az Osmium nem szenved valami hasonló gonddal. A Genius-ban meg szimplán nem bízom.

[ Szerkesztve ]

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#10312) Bucicimaci válasza zo-lee (#10309) üzenetére


Bucicimaci
tag

Ha nem feltétel a háttérvilágítás, akkor Razer BlackWidow (a sima) 25e Ft a bluechip-nél. Én ezen gondolkodok, hogy megvegyem. Cherry mx blue kapcsolóval van ellátva. Ja és nincs magyar kiosztás. Nem tudom ez is mennyire volt feltétel nálad. Csak gondoltam felvetem ötletnek, mert én ezt találtam legolcsóbb cherry mx-es billt kicsiny hazánkban.

[ Szerkesztve ]

(#10313) zo-lee válasza Bucicimaci (#10312) üzenetére


zo-lee
aktív tag

Hát, hisz ez az ...

Legyen magyar, vezetékes, világítós (az iccakai gémelések miatt nem lenne hátrány)

Úgyhogy ez az amiért a k8100-t választottam, és szemezek az Osmium-mal ...

(#10314) Bucicimaci válasza zo-lee (#10313) üzenetére


Bucicimaci
tag

Hát akkor neked ez nem megfelelő. Mondom nem kerestem vissza azt a hszt ahol leírtad, csak megláttam és gondoltam felvetem. Egyébként először én is világítósat kerestem, de utána rájöttem, hogy wasd-t megtalálom akármilyen sötét van, onnan meg már eligazodok. Kiosztásnál meg tök mind1, hogy mi van ráírva, már úgyis tudom fejből, hogy mi hol van, csak windowsban kell átállítani a nyelvet. Azt hiszem a US kiosztásnál nincs í, de altgr+j megoldja, és az enter vékonyabb és felcsúszott a ű, az UK meg teljesen ugyan az mint a magyar csak a felirat más. De szerintem ez hamar megszokható, persze egyén függő. Nem is akarlak meggyőzni, csak azért mondom, mert én is alapból világítós magyart kerestem, de nem nagyon tudtak mondani best-buy-t(sőt), így lejjebb adtam az igényeimből, mert most is megtalálok mindent betűt. Szerintem megéri neked is átgondolni ezeket és akkor még "emberi" áron találsz mechanikus billt. Bár szörnyű a magyar felhozatal. Az elgondolkodtató, ha a Razer a legolcsóbb :D

(#10315) Stigma.HC válasza Bucicimaci (#10312) üzenetére


Stigma.HC
senior tag

COOLERMASTER QuickFire TK - iponnal mx red van ha minden igaz, máshol lehet barna vagy kék, mondjuk ez nem normál kialakítású, numpad össze van zsúfolva, hm pedig elsőre bejött.
OZONE Strike - ezen a honlapja szerint black van, egész jó így elsőre

"Mikor veszítek, nem azt mondom, hogy a te hibád. Csak azt mondom, hogy én téged okollak" Kösz :D -------- WoT: Szecska_Mester

(#10316) vadorzó


vadorzó
aktív tag

Razer v Steelseries billentyűzetekről bárkinek valamilyen tapasztalata van esetleg?

You can't see California without Marlon Brando's eyes

(#10317) 2rok válasza zo-lee (#10313) üzenetére


2rok
csendes tag

Ha találsz ilyen billt akkor nekem is szólj, mert én is ilyet vadászok. Már majdnem a k800 mellett döntöttem, de aztán kipróbáltam és nem annyira tetszik, illetve a vezeték nélkülitől én tartok.
A másik amit majdnem megrendeltem a g105 MW3 edition. Ez szép volt, zölden világított (ez tetszik leginkább) csak nem találtam belőle UK kiosztásút (ez még az amit talán bevállalnék, mert teljesen ugyanaz mint a magyar csak a felíratok mások a betűkön, de van normális ENTER meg í meg ű betű)

(#10318) Bucicimaci válasza Stigma.HC (#10315) üzenetére


Bucicimaci
tag

Igen a quickfire-t már én is néztem, de nekem a numpad kell. Szóval én nem játékra keresek billt, így a numpad fontos tényező. Viszont ennek az OZONE Strike-nak utána nézek. Köszi szépen :)

(#10319) batai15


batai15
félisten

5 ezerig milyen billt ajánlotok? játékra, és magyar kiosztású legyen, a gépelés miatt.

(#10320) Sk8erPeter válasza 2rok (#10317) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

"Már majdnem a k800 mellett döntöttem, de aztán kipróbáltam és nem annyira tetszik"
Miért nem?

"illetve a vezeték nélkülitől én tartok."
Miért, félsz, hogy elmenekül? :DDD

Sk8erPeter

(#10321) Sk8erPeter válasza batai15 (#10319) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

Semmilyet. Komolyan. Főleg, ha játékra kell. Olvass vissza a topicban, használd a keresőt, játékra ennél magasabb árkategóriában (legalább egy 5-össel magasabb, vagy több) szokás itt ajánlani billentyűzetet.

Sk8erPeter

(#10322) batai15 válasza Sk8erPeter (#10321) üzenetére


batai15
félisten

főként mobilról fórumozok, így nem tudok topicban keresni..

(#10324) 2rok válasza Sk8erPeter (#10320) üzenetére


2rok
csendes tag

Túl soft nekem.. olyan laptopos beütés, nem tetszik. Vezetéknélkülitől meg azért tartózkodom, mert ha játék közbe merülne le hozzábasznám a falhoz azonnal ;)

illetve emiatt pl

[ Szerkesztve ]

(#10325) Sk8erPeter válasza 2rok (#10324) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

Ja, hát játékhoz nem is szokták ajánlani a vezetéknélkülit az igazi gémerek.

Sk8erPeter

(#10326) zo-lee


zo-lee
aktív tag

Sziasztok!

Érdeklődnék, hogy a Roccat Isku- nak miféle hibái vannak ?! Próbáltam itt a PH- n rákeresni, de konkrét hibákat ahogy láttam senki nem írt, csak linkeket nyomtatok be, azokon meg már nincs az Isku-ról semmi. Szóval megköszönném, ha valaki pár korábban említett hibáját felsorolná.

Előre is köszi!

(#10327) WolfheartGR válasza zo-lee (#10326) üzenetére


WolfheartGR
őstag

Ha itt a topikban is használod a keresőt bőven találsz róla infót. :U
Ami miatt én személy szerint nem ajánlom: [link] a link alatt meg van vitatva. A lényeg, drága és konstrukciós hibája sem nevezhető épp apróságnak. A tartósságáról nem tudok nyilatkozni, nem én használom. Meg amúgy sincs sokat használva. Ha előbb látom élőben nem veszem meg. Pillanatnyilag magyar kiosztású minőségibb "gémer" billentyűzetet igazándiból nem gondolom, hogy tudunk ajánlani a kollégákkal. De majd nyilatkoznak ők is.

(Utólag 5k-nál többet semmiképp nem adnék ki érte.)

[ Szerkesztve ]

‎"Mindegy, hányszor adsz enni a farkasnak, mindig visszavágyik az erdőbe..." Milyen színű az, hogy berúgok szombaton? Valószínű...

(#10328) zo-lee válasza WolfheartGR (#10327) üzenetére


zo-lee
aktív tag

Igen, itt a topikban használtam a keresőt, ha nem csalódom, így is indítottam a kommentemet.

A belinkelt hozzászólásokat azért köszi

(#10329) WolfheartGR válasza zo-lee (#10328) üzenetére


WolfheartGR
őstag

Ha valami konkrét dolog kell megnézhetem neked rajta.

‎"Mindegy, hányszor adsz enni a farkasnak, mindig visszavágyik az erdőbe..." Milyen színű az, hogy berúgok szombaton? Valószínű...

(#10330) kristof123


kristof123
őstag

Sziasztok!

Billentyűzet vásárlás előtt állok, de mielőtt beleugranék szeretnék tájékozódni. Ezért kérném a segítségeteket. Három dolog érdekel: jó válaszideje legyen, tartós legyen és legyenek rajta multimédiás gombok. FPS játékra szeretném használni.
Sajnos az árról még nem tudok nyilatkozni, de nem szeretnék elszállni vele...

[ Szerkesztve ]

(#10331) WolfheartGR válasza kristof123 (#10330) üzenetére


WolfheartGR
őstag

A válaszidő az egérnél számìt. Ott sem azért, hogy gyorsabban kattints. Hanem a sűrűbb mintavételezés elősegìti a pontos mozgáslekövetést. Billnél az nKRO képesség ami játékos szempontból fontos.

‎"Mindegy, hányszor adsz enni a farkasnak, mindig visszavágyik az erdőbe..." Milyen színű az, hogy berúgok szombaton? Valószínű...

(#10332) zo-lee


zo-lee
aktív tag

Azt esetleg tudja valaki, hogy a Roccat Isku FX mikor jelenik meg kis hazánkban ?

(#10333) kisbrekes100 válasza zo-lee (#10332) üzenetére


kisbrekes100
tag

Pár napja nézegettem google-ba, de nem találtam róla megjelenési infót :(

(#10334) bigdady


bigdady
nagyúr

Sziasztok

Vezetek nélküli billentyűzetet keresek amibe van beépített egérpad.
Logitech k400-at néztem de nem kapható.
Tudtok ajánlani valami mást?

(#10335) WolfheartGR válasza bigdady (#10334) üzenetére


WolfheartGR
őstag

Pillanatnyilag nem kapható.

‎"Mindegy, hányszor adsz enni a farkasnak, mindig visszavágyik az erdőbe..." Milyen színű az, hogy berúgok szombaton? Valószínű...

(#10336) bigdady válasza WolfheartGR (#10335) üzenetére


bigdady
nagyúr

Más?

(#10337) WolfheartGR válasza bigdady (#10336) üzenetére


WolfheartGR
őstag

[link]

‎"Mindegy, hányszor adsz enni a farkasnak, mindig visszavágyik az erdőbe..." Milyen színű az, hogy berúgok szombaton? Valószínű...

(#10338) Szpisti válasza bigdady (#10334) üzenetére


Szpisti
addikt

Egérpad? Azt hittem az touch-pad...

(#10339) domesz


domesz
aktív tag

Hali!

Használt már valaki Saitek cyborg v7 típusú billentyűzetet?
Az érdekelne csak hogy mennyire puhák a gombjai?

köszönöm előre is

üdv.: D

domesz felhasználónak 121 pozitív értékelése van a fórumon!

(#10340) bigdady válasza Szpisti (#10338) üzenetére


bigdady
nagyúr

touch.
Sajnos semmilyen touch-os billentyűzet nincs a boltokban...

(#10341) jookomak válasza bigdady (#10340) üzenetére


jookomak
őstag

Itt lehet rendelni ebből, ha úgy jó.

(#10342) Romeo619


Romeo619
senior tag

Sziasztok,

bocsánat, hogy itt írok de nem találtam rá topikot. Nem tudom rendelkezik-e itt valaki logitech MK520-sal billentyűvel. De a problémám a következő. Az egér néha nem megy se a sima irtóaszatal felületén se az egérpadon. Majd 2-3 mp múlva ott ahol az előbb nem ment megy. De néha szimplán össze vissza rángat.

A bill pedig kikapcsol vagy nem tudom egyszerűen gondol egyet írás vagy játék közben és nem veszi a jelet. Esetleg tipp vagy vihetem vissza?

(#10343) #90933760


#90933760
törölt tag

Egy hónapja van meg a K120, átlagnál többet használom az mondjuk igaz, de a betűgombok már meg vannak kopva. Mármint nem a betűk, hanem a gomb felszíne eddig matt volt most ez fényes lett és ahogy a monitor fénye rávilágít ilyen ocsmány agyonhasznált szar érzetet kelt. Az egér beolajozta magát már nem serceg és normálisan benyomható a görgő is.

(#10344) vlevi válasza #90933760 (#10343) üzenetére


vlevi
nagyúr

Ezt en is eszrevettem . Kollegemnak a cegnel van lyen billentyuzete, mar kopnak le a feliratok, fenyesednek a gombok, ahogy te is irtad. Es nyikorog nyoszorog az egesz. Szegyen a logitechre nezve, hogy engedtek rarakni az emblemajukat...

(#10345) baluka26


baluka26
veterán

Hello!
Billentyűzet+egér kellene egyik rokonomnak, max ilyen 5-8 ezerből ki kellene jönnie a kettőnek. Csak alkalmi gépezés, facebook, netezés, maximum egy kicsit játék. Szóval nem lenne nagyon igénybe véve.
Tudtok valamit ajánlani?

They said I once was lost, but now I'm truly found. || Eladó Eastpak hátizsák: http://tinyurl.com/balutaska

(#10346) bigdady válasza jookomak (#10341) üzenetére


bigdady
nagyúr

Kösz, de ez valami szlovák cég. Garival gond lehet. Nem igazán lehet kapni touchpad-es billentyűzetet sajnos sehol...

(#10347) jookomak válasza bigdady (#10346) üzenetére


jookomak
őstag

Akkor esetleg ezek közül valami: [link] Bár a trust, és a chicony nem túl minőségi gyártók, de ha ilyen kell, akkor nincs mese.

(#10348) bigdady válasza jookomak (#10347) üzenetére


bigdady
nagyúr

beszéltem szinte mindegyikkel pénteken, nincs, kifutott nem rendelhető, bizonytalan érkezés, nagykerben sincs stb :W
Egyedül ez a thinity lenne, de az is 3-5 nap

[ Szerkesztve ]

(#10349) etejedu


etejedu
őstag

A ZBoard billentyűzeten jó FPSt (cod4) játszani?
Tapasztalata eseleg van valakinek?

(#10350) Ł-IceRocK-Ł


Ł-IceRocK-Ł
addikt

Sziasztok!
Sharkoon gamer skillerrel vannak tapasztalatok?

"lol, rock, te egy kib*szott médium vagy. mit médium, HARD " by FireKeeper

Útvonal

Fórumok  »  Beviteli eszközök  »  Milyen billentyűzetet vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.