Hirdetés

2024. június 3., hétfő

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Beviteli eszközök  »  Milyen billentyűzetet vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2019-03-15 13:37:03

LOGOUT.hu

ÖSSZEFOGLALÓ
Kérdezés előtt kérlek olvass végig!
Ajánlott billentyűzetek listája!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#11801) Peddy789 válasza takysoft (#11798) üzenetére


Peddy789
őstag

jólenne az a roccat csak mindenük átlagosan 20-30%al többe kerül kb. mint amennyit ér

(#11802) proci985 válasza Renok (#11797) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog

a barna osmiumhoz elvileg gyárilag jár o gyűrű és talán ez a laghalkabb. még annyit, hogy ha nem ütöd tövig, akkor a mechanikus se feltétlenül annyira hangos.

más, fejhallgató: használj hifi fejest, azokat sok órás viselésre tervezik. a saját AKG K530ltdmet egész éjszakákon át is használom és nem nyom sehol. hifi amiatt fontos, mert azoknál az ilyen jelegű ergonómia fontos tervezésnél.

[ Szerkesztve ]

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#11803) Renok válasza proci985 (#11802) üzenetére


Renok
senior tag

Ez kaphato itthon?
Amugy nehezen tudok donteni a piros/barna/fekete switch kozott, de eddig a piros tunt megfelelonek a sok-sok leirt tapasztalat alapjan, persze egy proba meg hatra van, lassan elmaszok egy mediamarktba, hatha van kirakva.

(#11804) Wheeler8


Wheeler8
csendes tag

Sziasztok !

A Dell KB212-ről van vkinek tapasztalata? Vagy tudnátok ajánlani 5-10k kategóriában vmi jó vételt?
magyar kiosztás, numpad, multimédiagombok lennének a feltételek. főleg böngészés, gépelés, alkalmakként valami játék lenne a feladat.

(#11805) macskajancsi


macskajancsi
aktív tag

Sziasztok!

Cherry Stream G85-höz hasonló, sima, egyszerű, halk, keskeny, lapos gombos billentyűzetet tudna valaki javasolni? Ilyet már sehol sem találok itthon.
Nem kell semmi csicsa, csak szépen tegye a dolgát. :)

coito ergo sum...

(#11806) freelanced


freelanced
addikt

Valaki erre: [link]?

Köszi!

Gentleman, you had my curiosity, but now you have my attention.

(#11807) 7 válasza freelanced (#11806) üzenetére


7
addikt

Marha drágának érzem. Csillog-villog, de igazábol a multicolor LED hamar megunható, az LCD kijelzőnek gyakorlatilag nulla értelme*, funkciógombok pedig egyéb billentyűzeteken is vannak. Én egy Sidewinder X4-et vennék kevesebbért, vagy egy mechanikus billentyűzetet egy kicsit többért.

*játék közben úgyis a monitorra tapad a szemed

[ Szerkesztve ]

(#11808) bencze


bencze
senior tag

Mostanában játszom megint és észrevettem, hogy eléggé püfölöm szegény billentyűzetem néha pedig nem is fps. Álmomban model M ssk-t látok de az sajnos ott is marad, viszont Unicomp Ultra Classic megtenné olcsóbb alternatívaként. Használ, próbált valaki ilyet? A kisebb házat leszámítva tényleg kb ugyanaz mint a classic, tehát model m-hez hasonló? Forrást ismertek-e? Unicomptól 79$ a billentyűzet és ugyanannyi a szállítás, erre mind áfa, hát nagyon durva sajnos. Keyboard co-nál is (elméletben) van, de ott érdekes módon a 79$-ból 94.xx gbp lesz + szállítás ami ugyancsak sok a billentyűzet eredeti árához viszonyítva. Olcsóbb alternatívát ismer valaki?

-= QFR mx blue / HPE87 mx brown / QFR mx red / Poker 2 mx blue / Poker 3 mx clear / Leopold FC660M mx silent red=-

(#11809) Tenken válasza 7 (#11807) üzenetére


Tenken
őstag

Ha szabad kérdeznem te most Dvorak-ot vagy magyar kiosztást használsz?

"Minden nő 20 centist akar, de 10 centinél már fulladozik" -Torrente

(#11810) freelanced válasza 7 (#11807) üzenetére


freelanced
addikt

Üdv! Én 18.000 körül tudnám megszerezni, annyi is sok érte?

Illetve mechanikus billentyűzetből mit tudnál ajánlani?

Gentleman, you had my curiosity, but now you have my attention.

(#11811) 7 válasza freelanced (#11810) üzenetére


7
addikt

Ahhoz kepest sok, hogy a Sidewinder X4 olcsobban megszerezheto, ami egy kivalo jatekos billentyuzet, es extrakent ott van 3x6 makro, hattervilagitas, 18 KRO.

Mechanikusbol igazabol a QFR Rapid az, ami arban ekorul van, de az valoszinuleg nem elegiti ki minden igenyedet, meg ha a mechanikus volta sokat is dob rajta.

@Tenken: Dvorakolok.

[ Szerkesztve ]

(#11812) Tenken válasza 7 (#11811) üzenetére


Tenken
őstag

Ja csak egyszer látok ékezetet, egyszer nem a kommentjeidben. Az meg tudtommal nincs dvorak-on. Ezek szerint váltogatod? Nem kavarodsz meg így? Nem hiányzik dvorak mellett a magyar karakterkészlet?

"Minden nő 20 centist akar, de 10 centinél már fulladozik" -Torrente

(#11813) freelanced válasza 7 (#11811) üzenetére


freelanced
addikt

Hát nekem az zeneszabályzás ami például fontos, play, pause, hangerő...

Gentleman, you had my curiosity, but now you have my attention.

(#11814) 7 válasza freelanced (#11813) üzenetére


7
addikt

A Sidewinderen vannak mediagombok is: [link]

@Tenken: Van egy modositott Dvorak kiosztasos telepitokeszletem, ami tartalmazza a magyar ekezetes karaktereket (nem volt nagy muveszet osszehozni, csak at kellett gondolni, hogy hogyan is szeretnem elhelyezni oket). Ezt viszont nem tudom, de nem is akarom mindenhova feltelepiteni, ahol csak megfordulok. :)

[ Szerkesztve ]

(#11815) freelanced válasza 7 (#11814) üzenetére


freelanced
addikt

Üdv! Jelenleg SideWinder X6-om van, valami mást szeretnék...

Gentleman, you had my curiosity, but now you have my attention.

(#11816) 7 válasza freelanced (#11815) üzenetére


7
addikt

Eheh. :D

Mi az, amivel nem vagy megelegedve?
Mi az, amire szukseged volna az uj billentyuzetben?
Mi az, amit el szeretnel kerulni az uj billentyuzetben?

(#11817) freelanced válasza 7 (#11816) üzenetére


freelanced
addikt

Üdv! Igazából nagyon jó kis billentyűzet imádom, csak már kicsit régi, jól jönne egy új.

Amit hiányolok belőle: - a hangerőszabályzót csak a windowst kezeli, nem lehet megoldani, hogy a médialejátszó hangerejét szabályozza.

Más gondom nagyon nincs volt vele, jól összerakott kis cucc.

Ami lényeg:

Játék közben tudjam szabályozni a zenét (mint irtam: hangerő, play, pause, esetleg mute)

Mivel játszok is vele ezért kellenek a makrók meg más egyéb ami jól jöhet.

Gentleman, you had my curiosity, but now you have my attention.

(#11818) Tenken válasza 7 (#11814) üzenetére


Tenken
őstag

Ahh. Ennyire jobb dvorak-on írni? Olvastam ezt-azt hirtelen amit a neten lehet találni, de elég nehéz eligazodni, hogy valójában mi is a helyzet.

"Minden nő 20 centist akar, de 10 centinél már fulladozik" -Torrente

(#11819) 7 válasza freelanced (#11817) üzenetére


7
addikt

Probaltad mar a hozzaadott program nelkul a hangeroszabalyzast? Elvileg anelkul mukodnie kellene globalisan.

@Tenken: Nem "jobb", egyszeruen csak meg akartam tanulni es megtanultam. Vannak ugyan elonyei, de ezek leginkabb angol nyelvnel jonnek ki. Ami miatt falba utkozhet az ember, az a tamogatottsag hianya, neha egyszerubb siman angolra/magyarra visszavaltani bizonyos programok alatt. Colemak lenne meg erdekes, de azt peldaul a Windowsok nem kezelik, csak ha kulon feltelepited a kiosztast.

[ Szerkesztve ]

(#11820) bencze válasza Tenken (#11818) üzenetére


bencze
senior tag

Én a Colemakról olvastam ami érdekesnek tűnt de az volt a végkövetkeztetés, hogy hacsak nem vagy titkárnő vagy író aki napi 8 órában ír nincs különösebb jeléntősége. Talán fontosabb szempont, hogy elveszted azt, hogy bárhol írni tudj rendesen. Lehet vinni kulcstartón a portable colemakot :) de azért csak macerának tűnik. Ez még nem is lett volna idáig gond de olvasgattam magyar colemakról és gyakorlatilag nincs ill. elég kísérletinek tűnt szóval azt hiszem elmondható, hogy igazi kiforrott magyar layout nem létezik még. Akkor meg tökmindegy, egyszerűbb a qwerty...

-= QFR mx blue / HPE87 mx brown / QFR mx red / Poker 2 mx blue / Poker 3 mx clear / Leopold FC660M mx silent red=-

(#11821) Tenken válasza bencze (#11820) üzenetére


Tenken
őstag

Igen, végülis én is úgy érzem, hogy praktikusabb maradni. Olyan tempót ezen is el tudok érni ami számomra megfelel meg valószínűleg meg is fog. Mivel nekem főleg CAD-ban kell szerkeszteni ezért nagyon ki sem használnám. Esetleg balkezes dvorak, de azt sem érzem úgy, hogy gyorsabbá tenne. Ha már annyit kell gépeljek, akkor elengedem az egeret inkább..

"Minden nő 20 centist akar, de 10 centinél már fulladozik" -Torrente

(#11822) F34R válasza 7 (#11782) üzenetére


F34R
nagyúr

Hmm a Double shot is ilyen ergya ? :F
Mas kerdes hol vetted a filcot a keycappekkel egyutt ?

(#11823) 7 válasza F34R (#11822) üzenetére


7
addikt

Külön vettem a billentyűzetemet és a keycapeket. Keycap + O-ring Imsto boltjából van. :)

Egyébként azt tapasztalom, hogy nekem inkabb a brown switchek fekszenek. Kellemesebbnek tartom őket, mint a blue-t. De ugye ízlések és pofonok.

[ Szerkesztve ]

(#11824) Ch4r0n


Ch4r0n
tag

Sziasztok!
Barátom kinézett egy Logitech G105 Call of Duty MW3 Angol-t és engem kérdezett meg mit gondolok róla.
Szerintem zavarná az angol betűkészlet, bár elvileg a kiosztása ahogy néztem a fórumot szabványos magyar. Szóval át lehetne matricázni, de akkor meg mi értelme a háttérvilágításnak :D
Szóval a lényeg, hogy játékra lenne. A keret 8-9 ezer lenne rá, elsősorban magyar és csakis az iPon kínálatából kellene választani.
Jöhet sima, de minőségi javaslat. Jó lenne ha háttérvilágításos lenne, ha belefér az árba, de ha nincs rajta az sem kizáró ok. Illetve ha a vezetéke harisnyás lenne az még egy nagy pozitívum, de ilyen árkategóriában gondolom ilyen nincs túl sok akár világítós akár nem.
Mit javasolnátok?

(#11825) takysoft válasza gregus021 (#11800) üzenetére


takysoft
tag

jogos :)

I will live forever or die trying

(#11826) takysoft válasza proci985 (#11802) üzenetére


takysoft
tag

A magyar Osmium piros, és nem jár hozzá.
Ha már angolt veszek, akkor a komolyabb választékból találok kedvezőbb ajánlatot is :)

És mindenki leüti teljesen. Lassan 2 hónapja megvan, de még most is cska néha sikerül nem teljesen leütni. Nehéz az átállás, mert a cégnél membránosak vannak, sokkal kisebb letési távolsággal.

I will live forever or die trying

(#11827) freelanced válasza 7 (#11816) üzenetére


freelanced
addikt

Üdv! Most néztem, a Logitech G710+-t az ugye mechanikus, 26-ért, van valami a(z) (ár)kategóriájában ami jobb?

Gentleman, you had my curiosity, but now you have my attention.

(#11828) F34R válasza freelanced (#11827) üzenetére


F34R
nagyúr

mechanikus de nem 26k hanem 34 ami eros tulzas erte , blackwidow-t vagy CM Rapid-t tudzs olcsobban beszerezni.

(#11829) 7 válasza freelanced (#11827) üzenetére


7
addikt

Még midig fennáll a kerdés, hogy pontosan mit vársz egy billentyűzettől. :)

20-30k körül nem sok mechanikus billentyűzet van egyébként. A G710-ről azt olvastam több helyen is, hogy egészen jó, és ha mindenképp kell háttérvilágítás és dedikált médiabillentyűk, akkor jó vételnek tűnik 26-ért. Legfőbb hátrányként némi háttérvilágítással kapcsolatos problémát emlegetnek, de a Logitech ügyfélszolgálatát ismerve rövid úton kicserélik neked, ha hibás darabot kapsz.

F34R: A Blackwidowra többen mondanak kígyót-békát. Ha ő az általa írt áron tud venni Logitech G710-et, akkor mindenképpen azt választanám.

[ Szerkesztve ]

(#11830) freelanced válasza F34R (#11828) üzenetére


freelanced
addikt

Üdv! Én 26-ért be tudom szerezni, azért írtam ennyit.

Annyit sem ér meg? Még mindig jobb a BlackWidow vagy a CM Rapid?

Hát nagyjából leírtam, mit várok tőle...

[ Szerkesztve ]

Gentleman, you had my curiosity, but now you have my attention.

(#11831) proci985 válasza 7 (#11829) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog

még annyi, hogy Steelseries 6g v2 van kb a kategóriában, illetve QPad mq50.

6g v2ből pirosam van, eléggé hajlamos kopni, de egyébként működik (olyan 6 hete vehettem, ez alatt a bal kezem alatt már érezhető kopás van, viszont diplomamunkát írtam vele ezidő alatt, szóval kapott rendesen). fn billel minimális mennyiségű funkció is elérhető. viszont nincs rajta se világítás, se csuklótámasz, utóbbi okán nem a legkényelmesebb.

a qpadot nem próbáltam, de elvileg szeretik és van csuklótámasza is.

[ Szerkesztve ]

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#11832) #25712384


#25712384
törölt tag

Sziasztok!

Fujitsu LX900-al kapcsolatban van valakinek negatív tapasztalata? Esetleg tudtok mondani jobbat, hasonló dizájnnal? 15k-t megéri?
A válaszokat előre is köszönöm!

(#11833) F34R válasza freelanced (#11830) üzenetére


F34R
nagyúr

Akkor ha te annyiert tudod akkor ezt vedd, en azt hittem valahol boltban ennyi.

#11831) proci985

Ujan vetted es ennyire elkopott a keycap ? :Y (mert ugye az nem opcio hogy red switches , es ezert nem birta) pfff

(#11834) freelanced válasza F34R (#11833) üzenetére


freelanced
addikt

De annyit megér? Vagy még mindig jobb mondjuk a Razer Black Widow?

Gentleman, you had my curiosity, but now you have my attention.

(#11835) Renok válasza freelanced (#11827) üzenetére


Renok
senior tag

G710+ 26k??? Hol?! :Y :Y :Y
A legtobb helyen 35-40k folott van!

[ Szerkesztve ]

(#11836) xxSanchez válasza freelanced (#11834) üzenetére


xxSanchez
őstag

Én nagyon elégedett vagyok a Blackwidow 2013-al, most van kb 2 hete, hogy használom. Az viszont sajnos igaz, hogy spammolja a key-eket, de csak akkor hogyha a macro gombra rakod mondjuk a shiftet és azt használod nagybetűk írására, egyébként tökéletes.

[ Szerkesztve ]

Heyho.

(#11837) F34R válasza freelanced (#11834) üzenetére


F34R
nagyúr

Meg, ha mondjuk ugyanennyiert tudsz Filco Majestouch Tenkeyless-t akkor szoljal :DDD

(#11838) 7 válasza freelanced (#11834) üzenetére


7
addikt

Vegyed csak. :)
Fúrja az oldalamat, hogy honnan tudsz ilyen kedvező áron szerezni mechanikus billentyűzetet, de ha jól sejtem, nem igazán publikus. :D

(#11839) F34R válasza 7 (#11838) üzenetére


F34R
nagyúr

Jolanka neni vegyeskereskedesebol :))

(#11840) proci985 válasza F34R (#11833) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog

jaja, eléggé, natergo ilyen szempontból sokkal tartósabb

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#11841) freelanced


freelanced
addikt

Visszatérve, hogy mire is van szükségem:

-A makrógombok jól jönnek, viszont nem tudom ti, hogy vagytok vele de szerintem elég annyi amennyi a SideWinderen X6-on van, azok még kézre esnek, de ami mondjuk a G15-nél van egy csomó oldalt, annak nem biztos, hogy sok értelme van.

-A kijelző pontosan mire jó? Talán a zeneszámok miatt jó lehet, de nem tudom mit tudnak ezek pontosan.

Gentleman, you had my curiosity, but now you have my attention.

(#11842) NORBl


NORBl
aktív tag

13 - 14 k ért Sidewinder X4-nél van jobb apelláta ?

(#11843) F34R válasza freelanced (#11841) üzenetére


F34R
nagyúr

Mire ha a firmware-ben tamogatott akkor jatek hudok is kijeleztethetoek (g19-nel legalabb is igy volt) esetleg mas ertesiteseket is megjelenit , igazabol nem hinnem hogy fontos dolog ez.

(#11844) Xaels


Xaels
félisten

Sziasztok. Halk, olcsó és masszív, de nem túl méretes billentyűzetet keresnék. Mit ajánlotok mostanában? Jelenleg egy Razer Blackwidow-ot használok, teljesen meg vagyok vele elégedve, de kihasználatlan igazából és inkább eladom, a különbözet meg jól fog esni a pénztárcámnak és este kevésbé leszek a családnak zavaró.

PSN ID: Lord_Machine_X /// SYMPHONIC POSTAPOCALYPTIC REINDEER-GRINDING CHRIST-ABUSING EXTREME WAR PAGAN FENNOSCANDIAN METAL

(#11845) Tenken


Tenken
őstag

Héten megyek megint az O-ring kft-hez. Egyik kollégának segítek. Van még más is akinek kellene? Csináljak egy csoportos vásárlás hirdetést esetleg?

"Minden nő 20 centist akar, de 10 centinél már fulladozik" -Torrente

(#11846) F34R válasza Xaels (#11844) üzenetére


F34R
nagyúr

Akkor nem mechanikus kell ? talan a geniusban vannak kis meretuek.

(#11847) Xaels válasza F34R (#11846) üzenetére


Xaels
félisten

Nem kell mechanikus. Felesleges netezéshez meg 1-2 olyan játékhoz ami inkább egeres. Nem kell semmi csicsa meg extra funkció csak halk legyen és strapabíró

PSN ID: Lord_Machine_X /// SYMPHONIC POSTAPOCALYPTIC REINDEER-GRINDING CHRIST-ABUSING EXTREME WAR PAGAN FENNOSCANDIAN METAL

(#11848) takysoft válasza Renok (#11835) üzenetére


takysoft
tag

Itt például 29 körül van.

Ha nem magyar kiosztásút keresel, akkor külföldön is érdemes nézelődni.

Én most vettem 32gb-os microsd-t 4 ezer forintért szállítással. Class10-es Kingston... elvileg kingston :D (aztán majd meglátjuk

Ennyiért még hardveraprón se kapok....

Mindenesetre ahány adó magyarországon már van, okos dolog nézelődni kifelé.
Ilyen összeget "elvileg" nem is nagyon vámolnak még...

I will live forever or die trying

(#11849) Renok válasza takysoft (#11848) üzenetére


Renok
senior tag

Koszi az infot! :R

(#11850) freelanced válasza takysoft (#11848) üzenetére


freelanced
addikt

Nem tudom, én személy szerint nem merek Ebay-ről venni, ilyen dolgokat, mi garantálja, hogy nem valami bóvli...

Gentleman, you had my curiosity, but now you have my attention.

Útvonal

Fórumok  »  Beviteli eszközök  »  Milyen billentyűzetet vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.