Hirdetés

2024. június 14., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Beviteli eszközök  »  Milyen billentyűzetet vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2019-03-15 13:37:03

LOGOUT.hu

ÖSSZEFOGLALÓ
Kérdezés előtt kérlek olvass végig!
Ajánlott billentyűzetek listája!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#10851) wwhy válasza vati182 (#10850) üzenetére


wwhy
veterán

Ez tökéletes lesz. Van ennél sokkal jobb, de nem ebben az árkategóriában. Ha többet akarsz megtudni, akkor használd a jobb felső sarokban található keresőt.

[ Szerkesztve ]

ELADÓ <<narancs Honor Magic5 Ultimate>> <<Újszerű, doboz, minden kellék>>

(#10852) tknof1871


tknof1871
őstag

Üdv! Fehér billentyűzetet akartam venni és alig lehet kapni. Meglepő! Ami van, az meg 10 000 HUF körül és fölötte van. Azért annyit nem ér nekem egy billentyűzet. A sötét és fekete billentyűket gyenge világítás mellett én nem tartom annyira jól láthatónak, mint a tiszta fehéret.
Multimédiás billentyűzetet szerettem volna. Media Markt vagy TESCO hipermarketben érdemes megnézni?
Kompromisszumot kötve arra jutottam, hogy lehetne Modecom MC-9006 világítós billentyűzetet venni. Konkrétan erről, vagy általában a világítós billentyűzetekről mit lehet mondani? Jó/Jók? Minden billentyűje alatt led van?

Windows 10 Home 64 bites operációs rendszer; LG G4 6.0 Android verzió

(#10853) Sk8erPeter válasza McDog (#10829) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

(#10854) vlevi válasza tknof1871 (#10852) üzenetére


vlevi
nagyúr

Én is fehér billentyűzet párti vagyok, de egyszerűen NINCS.

Tudod mi van most az asztalomon? Egy ezeréves Logitech Deluxe.

Voltam olyan bolond, hogy odaadtam anyámnak a szintén fehér Logitech Internet 350-et, merthogy jó lesz nekem a wireless. Hát nem. Vagy ötfélét végigpróbáltam, a billentyűzetek még csakcsak elmennének, de egér az végképp nincs normális. Vagy annyiért, amennyinek a harmadát se adnék ki érte.

(#10855) csimika válasza vlevi (#10854) üzenetére


csimika
csendes tag

Feher az lenne, pl a Leopold FC700R nagyon vonzo:

De aztan kicsit draga is.

[ Szerkesztve ]

(#10856) vlevi válasza csimika (#10855) üzenetére


vlevi
nagyúr

Léteznek olcsóbb darabok is, csak nagyon nagyon keresni kell. Chiconyból talán láttam valamit. De az meg a nagyon lapos fajta, az nem kell.

(#10857) donald_boy válasza wwhy (#10833) üzenetére


donald_boy
tag

Köszi, milyen egyéb alternatív lehetőségek vannak? Esetleg fehér?

Amúgy a mostani billentyűzetem egy 13 éves Samsung fehér bill., amit anno 2e-t vettem. :DDD Minden gombja tökéletesen működik, csak szegénykémnek eléggé retro hatása van és csak akkor cserélném le ha vmelyik bill. nagyon megtetszene... Pl.: az apple bill. nagyon bejön csak sajnos apple kiosztása van. Ehhez hasonlót tudtok mutatni?

(#10858) wwhy válasza donald_boy (#10857) üzenetére


wwhy
veterán

Dizájnos még a Microsoft Arc, van belőle fehér is, de nincs magyar kiosztása.

ELADÓ <<narancs Honor Magic5 Ultimate>> <<Újszerű, doboz, minden kellék>>

(#10859) TheBence válasza Sk8erPeter (#10853) üzenetére


TheBence
csendes tag

De azóta eltelt jó pár hónap. Engem az érdekelne,hogy már sikerült-e orvosolni a hibát? Vagy még mindig ugyanazt a hibás sorozatot árulják? De akkor meg azt nem értem, hogy miért nem veszik le kínálatról, vagy hívja vissza maga a Gigabyte az egész sorozatot, ha folyamatosan viszik vissza az összeset?!

(#10860) #25712384


#25712384
törölt tag

Erre valami netbuvár valamit?

(#10861) Synthwave válasza csimika (#10855) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

Nálam ez csodásan nézne ki pár hónap után. :DDD

Mondjuk nekem a keypad hiányzik.

Full hiánytalan, kék Keychron Q9 knob ISO barebone billentyűzet ELADÓ – 25k + FOXPOST, 60 db Cherry MX1A Red kapcsolóval és Cherry profilos HK Gaming Milkshake dye-sub PBT-ABS blend kupakszettel 34k, és a FOXPOST-ot állom.

(#10862) csimika


csimika
csendes tag

Ha esetleg valakit erdekel darabokbol osszeallithato, osszeforraszthato magyar/europai/ISO kiosztast is tamogato kis helyigenyu mechanikus billentyuzet:
Indul a geekhacken egy group buy, 1 honapig lehet jelentkezni. [link]

[oWn]f4te: Nekem jobban tetszik a billentyuzet nelkule, kozelebb lehet vinni az egeret hozza. Kulonben se vagyok konyvelo.
Az meg mar csak egy plusz hogy a Filco tenkeyless az egyik legjobban modolhato billentyuzet.

[ Szerkesztve ]

(#10863) Sk8erPeter válasza TheBence (#10859) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

Honnan tudjam, nem használom, nem is érint. Arra a kérdésre válaszoltam, hogy "Milyen típushibája volt?"

Sk8erPeter

(#10864) vadorzó válasza #56302464 (#10838) üzenetére


vadorzó
aktív tag

Nat. Ergonomic-ból elvileg a legtöbb bolt angol kiosztásút ad, ami egyezik a magyar keyboard billentyűzetének számával, csak nincs átmatricázva. Próbáltad már egyébként? (Mert én még mindig a nat. ergon. ill. a sidewinder x4 között hezitálok)

You can't see California without Marlon Brando's eyes

(#10865) sagit


sagit
addikt

Sziasztok

Vezetékmentes billt keresek. 10k a határ, örülnék ha bluetooth-os lenne és magyar. Pc-hez kell de ha találok bluetooth-os verziót az jó lenne ha a droidot is kedvelné.

Magyar kiosztásnak örülnék de az is elég ha megvan az összes betű helye. Backlitről csak álmodok de hátha tud valaki olyat ami ezeket mind telljesíti.

Akkus vagy elemes az mind1, numpad nem kell, kis kompakt bill-t keresek.

Előre is köszi

Philips 65OLED803 || iPhone 15 Pro Max || Macbook Air M1 ||

(#10866) #56302464 válasza vadorzó (#10864) üzenetére


#56302464
törölt tag

Hali!

Most voltam BestByte-ban(Allee), ki van rakva a vezetéknélküli(+ egér) változata, Először megpróbálva érdekes volt, nézegettem másikat is, visszamentem, már jobban illett a kezem alá. Szerintem 2 nap használat után nem lesz probléma vele, csak jóság :)

Nem szeretem az angol megnevezést, az amerikai van kirakva a boltokban, és nem brit. Viszont ha tudsz linket adni, megnézem :)
Én a Nat. ergot választom mindenképp, ergonómikus kialakítása miatt.

Ha ez mellett döntesz, kereshetnénk megfelelő kiosztásút, több szem többet talál google-n ;)

(#10867) Aullah


Aullah
tag

Sziasztok.

Kéne egy billentyűzet. Jelenleg egy vezeték nélküli fekete logitechem van, de már haldoklik. Kéne egy olyan bill, ami nem olyan hosszú, esetleg le lehet venni a numpadot... mintha lenne ilyen is, nem? Mert láttam egyszer valami ilyesmit. Az a lényeg, hogy hosszában nem olyan sok helyem van. Jelenleg a 46,5 cm-es billem ÉPP ELFÉR. Tehát ennél nem kéne nagyobb.
Másfelől legyen halk, mivel esténként akár 500 oldalas esszéket is be szoktam gépelni, ami hangos és zavaró tud lenni. :D
Igazából más igényem nincs. Játékhoz kell (nézem ezeket a gamer billeket, de nem igazán tudom, mi rajtuk gamer... úgy értem, hogy eddig is megvoltam mindenféle makró nélkül. Prau vagyok). A szín nem számít, amíg fekete. Világítás nem kell, mivel már el tudom találni a megfelelő gombot a sötétben is.

Ja és legyen olcsó, mert min. bérből nem nagyon fussa másra.

Ajánlatokat köszönöm előre is.

SZERK: Örülnék, ha vezetékes lenne.

[ Szerkesztve ]

(#10868) vlevi válasza Aullah (#10867) üzenetére


vlevi
nagyúr

Az átlag billentyűzetek nem szélesebbek 46 centinél. Amelyiknek teljesen átlagos kiosztása van, és oldalt nincsenek csicsa gombjai, azok nem szélesebbek. [link]

Ha kis helyigényű, de teljes méretű billentyűzetet keresel, akkor valahol talán érdemes megnézni a Genius i200-at.

Itt egy hosszabb írás róla : [link]
Hogy mennyire halk, vagy sem, azt nem tudom. De a látszat ellenére teljes méretű billentyűzet, ezalatt azt értem, hogy a tab és enter közötti távolság ugyanannyi, mint egy rendes billentyűzetnek. Csak azért kisebb, mert a numerikus rész hiányzik.
Esetleg kicsit drágább kivitelben a Logitech K360, hasonló.
De, hogy ezek mennyire alkalmasak valóban hosszútávú gépelésre, azt nem tudom. Aki laptophoz van szokva, annak biztos jó, de aki a régi, írógép méretű gombokon nőtt fel, az agybajt kap az ilyenektől.

Logitech Classic 200-at (vagy vezetéknélküliben mk250 néven) viszont nem merem tiszta szívből ajánlani. Mert tudom, hogy nem halk.

[ Szerkesztve ]

(#10869) Aullah


Aullah
tag

Ahha. Köszi. A videóban kiemelték, hogy picit hangos. Az annyira nem jó, de köszönöm, megnézem.
A méretet meg azért mondtam, mert láttam nagyobbat is, mint amit te írtál. Végül is ha azon belül van, akkor lehet numpad.

(#10870) vadorzó válasza #56302464 (#10866) üzenetére


vadorzó
aktív tag

Nagyon egyszerű, argep.hu amúgy meg youtube-on is van fent egy rakás video, de részemről Magicomp, vagy Aqua (Karinthy), 3 év gari nem olyan rossz. Kár, hogy ergonomic-on nincs világítás...a sidewinder-nek viszont szar a csuklótámasza...a többi klaviatura meg nem játékos amiket forgalmaznak...kész botrány.

You can't see California without Marlon Brando's eyes

(#10871) wwhy válasza Aullah (#10869) üzenetére


wwhy
veterán

Ezt mintha neked találták volna ki :)

ELADÓ <<narancs Honor Magic5 Ultimate>> <<Újszerű, doboz, minden kellék>>

(#10872) lilp


lilp
tag

sracok!

nem tudom mire kereshetnek a keresoben.
ms arc billt akartam venni, de olvasgatom, hogy szart se er az iranyito "joystick". egyenlore netezgetesre hasznalnam egy mk808b-n, de ha kaphato lesz az amd kaveri, akkor jatszadoznek is (+ neha rovidebb levelek, bongeszgetes), tehat az iranyithatatlansag miatt kitoroltem a vasarlandok listamrol.

a trust curve-t [link] neztem ki; media marktban nyomogattam is, eddig o a legszimpatikusabb.

nem kell se numerikus, se multimedias resz, viszont vezetek mentes legyen, hasonloan kompakt meretben. angol kiosztas eleg, nem kell magyar! az se baj, ha egy vevoegysegrol tud uzemelni az egere - mint a trust curve -, mert akkor szettkent vennem meg - egeret is kene vennem ugyis -.

szerk.: illetve ezt a rapoo-t kornyekezgettem meg [link] de paranyiak az iranygombok, es a jobb-bal nyil feletti uresseg is kibaszottul zavaro. amugy siman megvennem.

na ilyesmit - trust curva, rapoo - ajanlhatnatok, hatha. koszonom!

[ Szerkesztve ]

(#10873) Aullah válasza wwhy (#10871) üzenetére


Aullah
tag

Mintha nekem, valóban... csak nem kéne olasz leosztású. De megnézem másfélében neten.

(#10874) vadorzó válasza #56302464 (#10866) üzenetére


vadorzó
aktív tag

Néztem én is bestbyte-ban, az ergonomic 21k ft, de valami silány minőség ennyiért. Tuti nem veszem meg. A billentyűk túl sűrűn vannak, az n pedig amolyan hosszított bill., elég zavaró....

You can't see California without Marlon Brando's eyes

(#10875) batyesz válasza vadorzó (#10874) üzenetére


batyesz
tag

Ajánlom a Gigabyte Aiva Osmiom billentyűzetet.

Minden lehetetlen, de semmi sem az.

(#10876) #56302464 válasza vadorzó (#10874) üzenetére


#56302464
törölt tag

Hát ha már nézted a bill-t neten, akkor ez ott is látszik. Minőségben pedig nem hiszem, hogy a silány jelző a megfelelő :D
A bestbyte-ban a natural 7000 van kirakva, a 4000 az 13k körül van.

(#10877) spidersoft


spidersoft
senior tag

Üdv! Mily meglepő, szeretnék egy normális billentyűzetet :)

Kitételek:
- drótos
- hagyományos kiosztású (multimédia lehet rajta, a kiosztás nem tömörített, numpad-es, ins-pgdn hatos a helyén, prtscr-break hármas a helyén, power/sleep/wake ha van, akkor valahol messze mindentől, F gombok négyesével csoportosítva, két soros enter, stb...)
- rövid billentyűúttal rendelkező
- ha átugrik a rugó a billentyű alatt, akkor már legyen kontakt is. Egy előző billentyűzetemen (Speedlink SL6433) tapasztaltam azt, hogy néhány hónap használat után egyes billentyűknél a gumiharang már átbillent, de a gombot még tovább kellett nyomni, hogy a két flexinyákot összenyomja és adja a jelet... próbáltam a kontaktot megtisztítani, de nem lett jobb, szerintem a harangokat tartalmazó szilikonlap volt gyengébb egyes gombok alatt, vagy a flexinyákok közötti távtartó műanyagon hagyhattak volna kicsit nagyobb lyukat, hogy könnyebben összehajolhassanak a kontaktpontok, nem tudom...
- oldalirányban stabil gombok -- emiatt cserélném a Slimstar 100-at: megkopott már és ha a billentyű szélét nyomom, akkor szorulva, nehezen megy le a gomb -- vajon egy pantográfmechanikás billentyűzet jobb lenne etéren?... (Ez azért fontos, mert egymás utáni betűknél, mint pl. a "mert" szó RT-je úgy írok, hogy az R jobb szélére nyomok, és billentem az ujjam a T felé... valamiért így tanultam meg írni :D)
- nem túl drága, mindenképp 10k alatt, inkább 8 alatt.
- lehetőleg fekete legyen, vagy anyagában színezett, de ne festett (ezüst...), mint a slimstar, mert randamód lekopik róla a festék viszonylag hamar, nálam 2-3 év alatt. Esztétika sokadlagos szempont, a fentiek a fontosak :)

Most egy A4Tech KD-600-at használok, mint ideiglenes bill. Használható, de sokáig nem :) Puha, hajladozó anyagból vannak a gombjai, ami pont alkalmatlanná teszi számomra arra, amire kitalálták...

Köszönöm, ha végigolvastad, az esetleges találatot pedig külön köszönöm! :R

(#10878) labeda válasza batyesz (#10875) üzenetére


labeda
aktív tag

Megvetted Te is?

(#10879) bencze


bencze
senior tag

Hali,

Én a CM QF TK-t néztem ki, nem tudja valaki, honnét érdemes megrendelni? US kiosztás kellene, a magyaron az extra í betűt folyton nyomkodon shift helyett és eléggé idegesítő.

Ha van ötlet ebben az árban másra azt is szívesen veszem, a backlight nem fontos csak ezért a pénzért jópofának tűnik. Nézegettem még az itt ajánlott Giga Osmiumot is de szerintem zavarnának rajta az extra gombok.

Más amit még néztem a G80-3000 lenne, viszonylag olcsó ebayről, de egyesek szerint talán annyira nem jó vétel már manapság. Fene tudja...

-= QFR mx blue / HPE87 mx brown / QFR mx red / Poker 2 mx blue / Poker 3 mx clear / Leopold FC660M mx silent red=-

(#10880) batyesz válasza labeda (#10878) üzenetére


batyesz
tag

Még nem. Gyűjteni kell ám egy ilyen árú billre. :DD

Minden lehetetlen, de semmi sem az.

(#10881) Aullah


Aullah
tag

Sharkoon Tactix-ot ismeri valaki? Használja? Néztem, hogy pár centivel kisebb, mint a mostani, illetve van ilyen gumis billentyű, amit lehet használni.

(#10882) labeda válasza batyesz (#10880) üzenetére


labeda
aktív tag

OK! De azért örülök, hogy megtetszett....

(#10883) Loha


Loha
veterán

Aki esetleg Gigabyte K8100 v2 -es billt használ, és jelentkezik nála a hangerő állítgatásos probléma, de nem szeretne egy ilyen hülyeség miatt (egyelőre) megválni az egyébként remek billentyűzettől, annak tudok egy tüneti kezelést javasolni:
Windowsban a szolgáltatások közül, ha letiltjuk a Human Interface Device Access (Külső kezelőeszközök hozzáférése, HID, hidserv.dll) nevű szolgáltatást akkor a a gyorsbillentyűk, mint a hangerő állítás nem fog működni, de a bill. hibája a hangerő lenémítás is megszűnik. Hátrány, hogy az egéren sem fognak működni az extra gombok, kivéve ha van hozzá feltéve saját driver, mert akkor nem érinti az egeret.

[ Szerkesztve ]

(#10884) wwhy


wwhy
veterán

Dizájnos, világítós bill. (sajnos nem próbáltam, de a Fujitsu többi bill.-it elnézve ez sem lehet rossz)

Fujitsu KB910 Backlight

(ugyanakkor van 1 bontatlan LX400 és 1 bontatlan LX900 eladó, ha vkit érdekelne; magyar kiosztású mind2).

[ Szerkesztve ]

ELADÓ <<narancs Honor Magic5 Ultimate>> <<Újszerű, doboz, minden kellék>>

(#10885) need


need
addikt

Sziasztok..

feltételezem itt valami el írás [lehet] mivel mindenhol csak US van feltüntetve..!

de nem bánnám ha tévednénk.. ;)

D750+Tami 24-70..Nikon 70-200 f/2.8 vrII....Diablo3 Battletag: norennord#2734 Division 2 noren73

(#10886) bencze


bencze
senior tag

Kék vagy zöld kapcsolós quickfire rapidot vett valaki, és ha igen honnan?

-= QFR mx blue / HPE87 mx brown / QFR mx red / Poker 2 mx blue / Poker 3 mx clear / Leopold FC660M mx silent red=-

(#10887) Renok


Renok
senior tag

Sziasztok,

Mechanikus bill. vasarlasan agyalok lassan mar 1 eve, es ugy tunik vegre talan a megjelenes elott allo Corsair Vengeance K70-ben meg is fogom talalni, amit keresek.
Am elotte meg az lenne a kerdesem, hogy tudtok-e valami alternativat ajanlani?
Ezek a szempontjaim:
- mechanikus (cherry mx red kapcsoloval lehetoleg, ez tunik a legjobbnak szamomra. Elsosorban jatszani akarok rajta, gepelni max 1-2 hosszabb emailt.)
- kabeles
- legyen rajta windows lock gomb
- teljes meretu legyen
- legyen rajta ertelmes csuklotamasz

Kb. ennyi, a segitseget elore is nagyon koszonom!

udv,
Renok

(#10888) bencze válasza Renok (#10887) üzenetére


bencze
senior tag

Én is csak keresgélek, a k70-nek tudod ki a gyártója? Állítólag minőségben különbségek vannak. Costar, ione, datacomp stb...

-= QFR mx blue / HPE87 mx brown / QFR mx red / Poker 2 mx blue / Poker 3 mx clear / Leopold FC660M mx silent red=-

(#10889) WolfheartGR válasza need (#10885) üzenetére


WolfheartGR
őstag

Utána kellene nézni, jellemző e rá a lycosánál is ismert hiba. Valamint milyen nKRO képességekkel rendelkezik.

‎"Mindegy, hányszor adsz enni a farkasnak, mindig visszavágyik az erdőbe..." Milyen színű az, hogy berúgok szombaton? Valószínű...

(#10890) vadorzó válasza batyesz (#10875) üzenetére


vadorzó
aktív tag

Igen, néztem én is, olvastam róla, egy jelzőt tudnék rá mondani: parasztvakítás. Ennyiért már monitort is veszek, nemhogy billentyűzetet. De viccnek azért nem volt rossz. :C :K

You can't see California without Marlon Brando's eyes

(#10891) vadorzó válasza #56302464 (#10876) üzenetére


vadorzó
aktív tag

Vágom, de a lényeg, hogy nekem nem megfelelő. Marad szerintem valami egyszerűbb logitech. Az is lehet, hogy várok még, hátha jön valami újabb.

You can't see California without Marlon Brando's eyes

(#10892) beast27


beast27
senior tag

Sziasztok
Milyen vezeték nélküli billentyűzetek ajánlotok telefonhoz?
Lények hogy ne legyen túl nagy (tehát kisebb legyen mint ami az asztali gépekhez való)

[ Szerkesztve ]

Oneplus 7 pro // ain't it a shame that you can't say "Fuck" Fuck's just a word And it's all fucked up

(#10893) sanyek2


sanyek2
senior tag

Sziasztok!
Valakinek ígértem, hogy küldök privátban véleményt az új billentyűzetemről, ami az A4Tech KD-600L
Sanos elveszett az infó, hogy kinek is ígértem meg.
Ha olvasod ezt, akkor írj légyszil, linkelem a blogot, amiben kifejtem a véleményemet róla.

[ Szerkesztve ]

(#10894) ratcache válasza sanyek2 (#10893) üzenetére


ratcache
aktív tag

szerintem nyugodtan elférne publikusban is... :U

(#10895) sanyek2 válasza ratcache (#10894) üzenetére


sanyek2
senior tag

Végülis... Aki kíváncsi rá, hogy milyen egy A4Tech KD-600L, az látogasson el ide
Későbbiekben videót is készítek róla.

(#10896) vadorzó válasza sanyek2 (#10895) üzenetére


vadorzó
aktív tag

Jó a cikk. Sajnos megint csak az jön le, hogy elérhető áron nem kapsz rendes billentyűzetet.

[ Szerkesztve ]

You can't see California without Marlon Brando's eyes

(#10897) WolfheartGR válasza vadorzó (#10896) üzenetére


WolfheartGR
őstag

Ez párszor már el lett mondva a topikban. Csakhát az emberek nem akarják nagyon elfogadni, hogy ~5k-ért bizony nincs mindenféle csilli-villi extra csak azért mert nekik ennyi rá keret...
Azaz nem lenne baj, ha az igényeiket a lehetőségeikhez igazítanák.

[ Szerkesztve ]

‎"Mindegy, hányszor adsz enni a farkasnak, mindig visszavágyik az erdőbe..." Milyen színű az, hogy berúgok szombaton? Valószínű...

(#10898) spidersoft válasza WolfheartGR (#10897) üzenetére


spidersoft
senior tag

Én 10 környékén húztam meg a keretet, de nem tudom, hogy létezik-e normális, nem-gamer, hagyományos kiosztású, rövid, de oldalirányba stabil billentyűútú (viszont nem szükségszerűen lapos) billzet... fentebb írtam az igényeimről, de még nem jött ötlet :))

Nekem most ideiglenesen egy A4Tech KD-600 szolgál -- tehát ugyanaz, csak nem lámpás. A fehér feliratok a monitor fényében jól láthatók, de ritkán kell olyan karakter, amit nem tudok, hogy hol van, szóval ezzel nem vagyok kisegítve, megaztán gondolom pár hónap múlva kellőképp kisárgulnak, megmattulnak majd a betűk, és elveszti "régi fényét" :)

Amit az értékelésedben leírtál egytől egyig tapasztaltam a nem világítósnál is: randán mozgó gombok, hajladozó középrész... úgy általában gyenge műanyagot sikerült választaniuk (aljából lefaragtam egy csíkot: sárga lánggal ég és ipari kormot termel, szal szerintem polisztirol...). A fenéklap szerszáma egyszerű, alig van benne borda... kábé kétszer ennyi merevítés illett volna ekkora felületen.

A világító billzetől még egy dolog: nálam itthon ki vannak veszejtve a kék LED-ek :P Szemkápráztató, kellemetlen jószágok ezek. Ahol tudtam kiforrasztottam, vagy ha kellett visszajelzőnek, akkor kicseréltem más színűre őket. Elmúlhatna már ez a kék LED mánia...

(#10899) bencze válasza bencze (#10886) üzenetére


bencze
senior tag

Nincs nagy pörgés de megírom, netán ha valaki rákeres.
Egy CM quickfire rapidot rendeltem US-ből (ebay), kék kapcsolós, 32e-be jött ki amiben állítólag valamiféle import adó is benne van (vagy 2 dollárral kevesebbre jött ki mint amit én számoltam kb 30%-ot).
Ez duplája az ottani árnak de ez van.
A délután rendeltem meg, mostanra az eladó (36e eladás) átírta a licitjét és csak USA-ba szállít, úgy hogy ez konkrétan senkinek nem segít. Pedig elvileg cégnek tűnik szóval megbízhatónak tippelhető.

A mechanicalkeyboards.com nem szállít ide hivatalosan de állítólag megoldható 'manuális' paypal invoice-al, gyanúsan hangzik de tudtommal nem most kezdte a bizniszt, a geekhack-en van fóruma. Azért nem onnan rendeltem mert nem tudta előre megmondani a szállítás árát (annyit mondott legalább $40), és az ebay-es cég szállítójával ellentétben itt nehogy én magam kelljen utánajárjak a vámügyintézésnek. Onnan lehet kicsit többe került volna,de ott volt a legolcsóbb a billentyűzet, $67 ha jól emlékszem. Ahonnét én rendeltem $74 volt.

Kár, hogy itteni cégek csak fekete/pirosat hoztak, 25e körüli árnak sokkal jobban örültem volna. Gugliztam 2 napot de Európában nem találtam. Ami jó alternatíva lett volna, 20-ért szállítással Cherry g80-3000 de az ebayes eladó nem tudta megmondani milyen modellt árul (biztos van elég ügyfele így is...).

Jó drága billentyűzetért, de ez a QFR elvileg Costar és a konkurrencia 45+ -ért lett volna a Filco, Angliából.

Ha megjön és nem felejtem el, jelezni fogom.

-= QFR mx blue / HPE87 mx brown / QFR mx red / Poker 2 mx blue / Poker 3 mx clear / Leopold FC660M mx silent red=-

(#10900) sanyek2 válasza vadorzó (#10896) üzenetére


sanyek2
senior tag

A blogot frissítem, ott kifejtem miért is választottam ezt a billentyűzetet. Érdemes elolvasni ;) :))

Útvonal

Fórumok  »  Beviteli eszközök  »  Milyen billentyűzetet vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.