Hirdetés

2024. június 1., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Beviteli eszközök  »  Milyen billentyűzetet vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2019-03-15 13:37:03

LOGOUT.hu

ÖSSZEFOGLALÓ
Kérdezés előtt kérlek olvass végig!
Ajánlott billentyűzetek listája!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#10051) Formaster válasza KalocsayMate (#10050) üzenetére


Formaster
addikt

Logitech nem rossz, sőt. Talán a g szériábol lenne olyan ami belefér, de holnap megnézem neked én is, csak kost tableten vagyok.

(#10052) KalocsayMate válasza Formaster (#10051) üzenetére


KalocsayMate
csendes tag

Rendben előre is nagyon szépen köszönöm! :R

(#10053) Formaster válasza KalocsayMate (#10052) üzenetére


Formaster
addikt

Nincs mit, azért te is fusd át a g seriest. Spanomnak is ez van, deneki a komolyan talán g510, de az 30 pénz környéke. Talán g210nek hivják a kistesoját, vagy hogy. Az kb 15 csak nincs rajta lcd kijelző, valamivel kevesebb makro gomb és háttérszin, de ugyanaz a bill ...

(#10054) WolfheartGR válasza Formaster (#10053) üzenetére


WolfheartGR
őstag

Azért a "szakszerűbb" ajánlás miatt nem ártott volna megérdeklődni milyen szintű nKRO képességekre van szüksége...

‎"Mindegy, hányszor adsz enni a farkasnak, mindig visszavágyik az erdőbe..." Milyen színű az, hogy berúgok szombaton? Valószínű...

(#10055) Formaster válasza WolfheartGR (#10054) üzenetére


Formaster
addikt

Valahogy igy értettem az igényeket, de szerintem a g seriesnek Nkro kialakitása nem rossz, attol függ mire kell neki. De ha már igy kezdte hogy vezeték nélküli olcso gamer, akkor nem hiszem hogy pont nkro szefint fog dönteni.

(#10056) KalocsayMate


KalocsayMate
csendes tag

Nézelődtem, de az a billentyűzet az én országomba nem beszerezhető, viszont megakadt a szemem ezen:
E-Blue Cobra Combatant-X Pro Gaming, LED megvilágításu, USB portos, és az ára is igen kedvező vagy még ez ami tetszett és kicsivel drágább: Gigabyte Force K3 Gaming, USB, szintén LED megvilágítású. Nem tudom, hogy mennyire jók, de azért kiírtam hátha, de inkább kiváncsi lennék a holnapi válaszodra. :)

E: Ez az Nkro mit is jelent, vagy mire jó?

[ Szerkesztve ]

(#10057) Formaster válasza KalocsayMate (#10056) üzenetére


Formaster
addikt

Az egy időben lenyomhato billentyű kombimáciok, amik a panelozástol függenek. Legtöbb gyárto ma már ugy gyárt gamerbillentyűt pl g seriest hogy átlag gameknél ezek ne legyenek gondok. Pl nem fog egyszerre ctrl+f12+esc+entert nyomni, ezért ugy alakitják ki az áramkört hogy inkább ezt a kombot ne érzékelje mint a WASD+space+ctrl kombot.

Másrészt merre laksz?

(#10058) Sk8erPeter válasza d3kk (#10044) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

Emiatt miért nyugodtál meg? :DDD Nem értem az összefüggést az előző hsz.-em és a nyugalmad között. :DDD

Sk8erPeter

(#10059) KalocsayMate válasza Formaster (#10057) üzenetére


KalocsayMate
csendes tag

Áh, értem, amúgy Romániába élek, pontosabban Erdélyben és általában amik Magyarországon fellelhetők itt kevésbé vagy, ha mégis akkor jóval később és 15-20% árnövekedéssel. :/

(#10060) Formaster válasza d3kk (#10039) üzenetére


Formaster
addikt

Omg ez mi :DDD olyan mint egy netbook billentyű netbook nélkül l :)) l

(#10061) Formaster válasza KalocsayMate (#10059) üzenetére


Formaster
addikt

Még pluszba a magyar árakhoz amik amugy is magasabbak? Neiiin! Az durva. Esetleg javasolnék egy ebay vásárlást nem kinai megbizhato sellertől. Kicsit jobban jönnél ki ugy érzem plusz nagyobb választék. Sry hogy dupla, csak tableten vagyok ...

(#10062) d3kk válasza Formaster (#10060) üzenetére


d3kk
senior tag

igen vegulis olyan mint egy netbook bill netbook nelkul csak nagyobb, van numerikus billentyuzete, meg meeeeg valami... ja meeegvaaan es Nem Hasonlit rá.. :R

Nyugalom.. varjunk csak, ja hat azert nemrt mikor mondtad hogy a ficek nem.ugy tartja a csuklojat ahogy kellene.. haz azert mert o rajta akarja tartani a 10 ujjat a billentyuzeten gepeles kozben..

a fo szempont amugy az volt hogy chiclet mechanikáju legyen ami ebben megvan es hasonlitottam az ezzel egy arkaetgoriaju logi k360hoz . van rola egy vidi de ezt otthon is kiprobalhatja nekem most os vmi alsokat. bill. em van (i220) genius es csavargasd meg finoman a hossztengelye menten.. hat a k360nak eleg olcso hatasa volt amikor megtette ezt a csavarast vele a ficko.. na de elkanyarodtam.

a lenyeg hogy nekem bejon, meg mostanaban hoztak be az orszagba a markat.. keresgeltem ph-n is utana de tegnap szerepelt a magyar valtozat eloazor egy karacsonyi hardvereso hirben.

- alacsony gombok
- 1-2mm es lenyomasi út
- otletes elrendezes. amit en valasztottam az e9070 a legnagyobb de van beloluk olyan emi touchpaddal szerelt es azon lehet hasznalni a jumpadot is ha a touchpad aljan vegighuzza az ember az ujjat. meg van rovidebb valtozat ami numpad nelkul szerelt, meg van a legkisebb azt hiszem e2600 amit ipadekhez ajanlanak, mert olyan 20cm korul van a hossza es bluetooth-al komunikal a geppel. vannak szettek is amihez adnak egeret de nekem az nem kell (kb 2000 huffal dragabb)

nade csak azt akartam ezzel mondani hogy en adok neki egy eselyt :R

(#10063) birno válasza Formaster (#10046) üzenetére


birno
addikt

Ja igen, bocs, programozáshoz leginkább, nem játék.

(#10064) Formaster válasza KalocsayMate (#10056) üzenetére


Formaster
addikt

Na megnéztem a E-Blue Cobra-t. Sokat nem tudok rola nyilatkozni, szàmomra ismeretlen màrka. Rànézés alapjàn nem lehet megitélni sok mindent. Olvass àt pàr teszt forumot, mert ha jol làttam nàlunk nem is forgalmazzàk.

Logitech G110-re gondoltam, sajnos az àra nàlunk is a 20 ezret tapossa. Azért keress rà, mert az ismerösöm eléggé elégedett vele.

Màsrészt nekem Thermaltake Challanger Ultimate van. Ennek a Pro vàltozata a kistestvére, ami 15 ezer körül kaphato nàlunk. Elég jo kis billentyüzet, programozhato, fedélzeti memoval + kistàska hozzà ha lanra mennél, valamint egy felesleges kis ventillàtor is jàr hozzà, ami nem tudom hogy a Pro-nak is tartozéka-e, de nincs létjogosultsàga, mert én még 40 fokos melegben sem raktam rà a billentyüre. Sajnos a Pro csak piros szinben vilàgit, ami szerintem nem a legszebb, de ettöl függetlenül azért nem rossz billentyü.

(#10065) Sk8erPeter válasza d3kk (#10062) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

"mikor mondtad hogy a ficek nem.ugy tartja a csuklojat ahogy kellene.. haz azert mert o rajta akarja tartani a 10 ujjat a billentyuzeten gepeles kozben.."
Én mondtam, de nem is azzal van a baj, hogy mind a 10 ujját rajta tartja, hanem hogy valahogy ez a nagyon pici billentyűzet fura pozícióba kényszeríti a kezét, furcsán tartja, nem tűnik egy egészséges gépelő pozíciónak.
http://www.youtube.com/watch?v=8hwBhdXtjoo
Szerintem.

Egyébként lehet, hogy nem így van, én csak gyors véleményt mondtam a videó alapján, de remélem, hogy nincs igazam, és nálad beválik! :K

[ Szerkesztve ]

Sk8erPeter

(#10066) d3kk válasza Sk8erPeter (#10065) üzenetére


d3kk
senior tag

Nagyon köszönöm a válaszodat, és értem mire gondolsz mostmár :)

Megnéztem még1x a vidit de nekem az tűnik fel hogy a mostani bell.-emnél ugyanígy tartom a kezem szóval nem lehet kissebb sokkal meg irták is az oldalán hogy 110mm * 340mm

találtam még egy véleményt róla és nem hívta fel ő sem a figyelmet arra hogy túl kicsi lenne pedig ő egy k750-hez hasonlította a rapoo-t

sőt most látom hogy még azt mondja hogy nagyobbak a gombja kicsit a k750-énél..

lemértem az enyémet és méretileg annyival kisebb mitha az enyémből kivenném a home end szigetet

[ Szerkesztve ]

(#10067) WolfheartGR válasza Formaster (#10064) üzenetére


WolfheartGR
őstag

Vagy csak simán vegyen egy Microsoft Sidewinder X4-et. Aminek az nKRO képességei simán agyonb@asszák az ajánlgatott billjeidet. Mindezt 10-12k körül. :U

‎"Mindegy, hányszor adsz enni a farkasnak, mindig visszavágyik az erdőbe..." Milyen színű az, hogy berúgok szombaton? Valószínű...

(#10068) dEkKoo98 válasza WolfheartGR (#10067) üzenetére


dEkKoo98
csendes tag

Amúgy ha megveszem a Microsoft SideWinder X4-et UK kiosztásban akkor azt hogyan lehet megcsinálni, hogy a magyar ékezetes betűket is használni tudjam?

deKKo

(#10069) WolfheartGR válasza dEkKoo98 (#10068) üzenetére


WolfheartGR
őstag

UK kiosztásban pontosan ugyanott van mint a magyar kiosztású billen, csak nem az van ráírva.
Nekem német kiosztású billem van, német jelölésekkel mégis magyarnak, magyarul használom. Csak tudni kell fejből mi hol van. [link]

De ha US kiosztást veszel akkor vannak bizonyos betűk amik [Alt GR]+ (számok) kombóval mennek csak.

[ Szerkesztve ]

‎"Mindegy, hányszor adsz enni a farkasnak, mindig visszavágyik az erdőbe..." Milyen színű az, hogy berúgok szombaton? Valószínű...

(#10070) dEkKoo98 válasza WolfheartGR (#10069) üzenetére


dEkKoo98
csendes tag

Ja köszi!

deKKo

(#10071) nyunyu válasza WolfheartGR (#10069) üzenetére


nyunyu
félisten

US kiosztasu billzet magyarkent hasznalataval az alabbi kellemetlensegek adodnak:
- nincs dedikalt Í gomb, igy a nagy Í csak az AltGr+I, kicsi í meg az AltGr+J-vel erheto el
- AltGr+Í sincs ('<'), de a kacsacsorok elerhetoek az AltGr+M/AltGr+ponttal is.
- Ű-nek megfelelo gomb mashol van, billzet dizajntol fuggoen a felso sorban a Backspace bal oldala helyen, vagy eggyel lejjebb az Enter teteje helyen.
- szokni kell az Enter alakjat. (jobb also sarka mindegyiknek ugyanott van...)

AltGr+numerikus szamok amugy sem mukodnek, mivel adott ASCII kodu karaktert csak sima Alt gombbal lehet irni.
Magyarra (nemetre/britre) allitott kiosztassal a jobb oldali viszont Ctrl+Alt-kent mukodik.

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#10072) helgi


helgi
aktív tag

Sziasztok.

Érdekelne a véleményetek mert nem tudok dönteni. Vagy világitós bill.(piros,kék), vagy sima+asztali led a kérdés. Sima kábeles is jó. Nem tudom melyik megoldással látnám jobban a gombokat.

Eddig ezeket néztem:
A4Tech KD-800L
A4Tech KX-100
Játékra és gépelésre is.

(#10073) WolfheartGR válasza nyunyu (#10071) üzenetére


WolfheartGR
őstag

Kössz az ALT kiigazìtást. Rosszul emlékeztem.

‎"Mindegy, hányszor adsz enni a farkasnak, mindig visszavágyik az erdőbe..." Milyen színű az, hogy berúgok szombaton? Valószínű...

(#10074) Bucicimaci


Bucicimaci
tag

Sziasztok!
Ehhez hasonló billentyűzetet nem tudok. Mármint minőségre meg stabilitásra, meg a kapcsolók is jók, ki is adnám értük a pénzt, viszont nekem nincs szükségem programozható gombokra, meg nincs szükségem USB portra.

Tehát ehhez hasonló billt keresek, néhány nekem nem szükséges feature nélkül, reménykedve, hogy akkor mondjuk egy 10k-val olcsóbb , de 5 is jó, csak nem szeretek olyan dologért fizetni amit nem használok ki.

(#10075) WolfheartGR válasza Bucicimaci (#10074) üzenetére


WolfheartGR
őstag

[link]

‎"Mindegy, hányszor adsz enni a farkasnak, mindig visszavágyik az erdőbe..." Milyen színű az, hogy berúgok szombaton? Valószínű...

(#10076) Bucicimaci válasza WolfheartGR (#10075) üzenetére


Bucicimaci
tag

Ó hogy nem tudtak fullos háttérvilágítást tenni rá... Na mind1 köszönöm szépen, felkerült a listára. :)

(#10077) psg5


psg5
veterán

Üdv!

Ki lehet kapcsolni valahogy egy Genius (sima alap) billenytyűzeten a num lock billentyű bekapcsolásakor világító ledet, úgy hogy a gép kikacsolása után ne világítson? Vagy bekapcsoláskor ne kapcsoljon be automatikusan?

F.K.T.

(#10078) d3kk válasza psg5 (#10077) üzenetére


d3kk
senior tag

Le lett adva a rendelés a RAPOO E9070-re :R

[ Szerkesztve ]

(#10079) nyunyu válasza WolfheartGR (#10073) üzenetére


nyunyu
félisten

Amerikai kiosztason mindegy melyik Altot hasznalod a karakter gepeleshez, mert mindketto ugyanugy mukodik, csak az europai kiosztasokon mas a bal meg a jobb funkcioja.

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#10080) nyunyu válasza psg5 (#10077) üzenetére


nyunyu
félisten

Ki lehet kapcsolni valahogy egy Genius (sima alap) billenytyűzeten a num lock billentyű bekapcsolásakor világító ledet, úgy hogy a gép kikacsolása után ne világítson? Vagy bekapcsoláskor ne kapcsoljon be automatikusan?

Regebbi BIOSokban az Advanced setup menuben lehetett allitani, hogy bekapcsolaskor mi legyen a NumLock allapota, ujabbakon a Boot fulon talalod.

Gep kikapcsolasa utan is vilagit meg attol van, hogy az USB aram alatt marad.
Ez nemelyik alaplapon szinten allithato a BIOSban, nemelyiken jumperolni kellett.

Ha PS/2 a billzet, akkor a billzetrol bekapcsolas funkciot tiltsd le a BIOS Power management vagy Advanced/ACPI reszenel.

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#10081) birno válasza d3kk (#10078) üzenetére


birno
addikt

Ha megjött akkor születhetne róla egy logout review, kíváncsi lennék rá. :)

(#10082) d3kk válasza birno (#10081) üzenetére


d3kk
senior tag

Amint jut rá időm és nem leszek megelőzve megcsinálhatom :) :R

az lesz az első :)

(#10083) Sk8erPeter válasza d3kk (#10082) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

Szerintem nem sok esély van rá, hogy beelőzzenek :)
Várjuk :K
Mikorra kapod meg?

Sk8erPeter

(#10084) psg5 válasza nyunyu (#10080) üzenetére


psg5
veterán

Köszönöm! :R

F.K.T.

(#10085) d3kk válasza Sk8erPeter (#10083) üzenetére


d3kk
senior tag

Szerdara megyek erte de szerdan meg zh-m lesz szoval aznap nem sok eselyt latok ra.. de amugy mar elkezdtem es csak a szemelyes velemenyezes hianyzik. irtam egy rovid termekismertetot meg bevezetest

(#10086) Jim74


Jim74
nagyúr

Sziasztok!

MS Wireless Desktop 3000 tulajoktól szeretném megkérdezni, hogy ehhez is van-e olyan program, mint a Logitech-ekhez a setpoint?
Igazából arra lennék kíváncsi, hogy a caps lock, num lock, stb. kapcsolók állapotát ki lehet-e jeleztetni képernyőn, illetve az elem élettartamot.

Előre is köszönöm a segítséget. :R

(#10087) vlevi válasza Jim74 (#10086) üzenetére


vlevi
nagyúr

Intellipoint (egérhez) és intellitype (billentyűhöz) létezik.
MS honlapjáról letölthető.
Akku kijelzés szerintem tuti nincs, a gombok kijelzésére nem emlékszem, de, hogy szépen fejezzem ki magam, asszem az se nem van :DDD

(#10088) t.imi válasza Jim74 (#10086) üzenetére


t.imi
addikt

Microsoft.com ról tölthető, igen. Ha megnyomod a caps,num, stb-t, a jobb alsóban kijelzi egy pillanatra. Elem állapot is látható a menüben.

[ Szerkesztve ]

(#10089) vlevi válasza t.imi (#10088) üzenetére


vlevi
nagyúr

"Elem állapot is látható a menüben"
Akkor ez új korábban nem emlékszem, lett-e volna akksi kijelzés.

(#10090) Jim74 válasza vlevi (#10087) üzenetére


Jim74
nagyúr

Nagyon szépen köszönöm a gyors Választ :R T.imi Neked is köszönöm szépen :R.

Roppantul agyalok egy ilyen megvásárlásán.
K360-ról elég sok negatív tapasztalatot olvasok, K810 árát sokallom. Inkább lemondok a unifying vevőről és lesz egy tartalék MS egerem. (egy M705-ösöm van, azt nem szívesen cserélném le :DDD)

[ Szerkesztve ]

(#10091) t.imi


t.imi
addikt

Nálam kiírja a vétel erösséget és az elemre, hogy "good" ennyi. :)
Nagy felhajtás nincs körülötte, de a bill is jelzi, ha kevés a power.
Az elem behelyezésekor zölden kigyullad, ha merül, akkor pirosan villog? 2.5 év alatt nem kellett cserélni benne, pedig volt benne pár óra fps.

(#10092) Jim74 válasza t.imi (#10091) üzenetére


Jim74
nagyúr

Köszönöm :R
Esetleg tudnál még néhány szóban tapasztalati véleményt írni róla? Mennyire hangos, kényelmes, ilyesmi.

Erről lenne szó...

[ Szerkesztve ]

(#10093) t.imi válasza Jim74 (#10092) üzenetére


t.imi
addikt

Passzolom, nekem ilyen van :)
Nem hangos darab, de ha püfölöm ennek is megjön a hagja.

(#10094) Jim74 válasza t.imi (#10093) üzenetére


Jim74
nagyúr

Ja értem, azt hittem 3000-es....

(#10096) Itachi82


Itachi82
aktív tag

Csá all!
Egy háttér világítású billentyűzetet akarok venni max. 12k esetleg 15k ha nagyon ott van!
Valami ilyenre gondoltam Sharkoon Nightwriter csak nincs Magyar kiosztással csak Angol!
Gépelésre nem igazán használnám, leginkább Diablo 3-ra meg FPS-ekre! (macro nem kell)
Előre is köszönöm a válaszokat!!!!

[ Szerkesztve ]

(#10097) Silvirenzo


Silvirenzo
csendes tag

Sziasztok! Szerintetek milyen vezetéknélküli billentyűzet+egér kombót vegyek?
Játékhoz kell, billentyűzetnél fontos h halk legyen, egérnél fontos h halk és pontos legyen finom mozgásokra is, ezenkívűl semmelyik se fog rálátni közvetlenül a jeladóra mert lesz akadály egy kicsit bele fog lógni a fal széle és 3méterre fogok ülni a géptől úgyh nagyon jó érzékelőre van szükségük!
Fölös extrák nem kellenek! Csak és kizárólag ezek a kritériumok!
Tudtok segíteni h melyik termék jó nekem? Mi az a minimum keret amiért ezeket már megkapom? Mert sokat nem akarok kiadni rá!
Előre is köszönöm a válaszokat

(#10098) wwhy


wwhy
veterán

Kedves újoncok, tagok ésatöbbi! Ennek a nagyszerű oldalnak van egy még f@szább funkciója, amit úgy hívnak: gyorskereső. A jobb felső sarokban tessék keresgélni és használni -- nem itt rinyálni aztán,hogy senki sem válaszol.

Mindemellett kérem, hogy szokjatok le a Q sokk felkiáltó jelről, mert nem kell itt minden végén felvinni a hangsúlyt. (akinek nem inge ...!)

[ Szerkesztve ]

ELADÓ <<narancs Honor Magic5 Ultimate>> <<Újszerű, doboz, minden kellék>>

(#10099) WolfheartGR válasza wwhy (#10098) üzenetére


WolfheartGR
őstag

Az kimaradt, hogy olvassanak is vissza esetleg pár oldalt. Mindemellett +1.

‎"Mindegy, hányszor adsz enni a farkasnak, mindig visszavágyik az erdőbe..." Milyen színű az, hogy berúgok szombaton? Valószínű...

(#10100) birno válasza WolfheartGR (#10099) üzenetére


birno
addikt

No offense jelleggel, de lehet az ilyen kéréseket csökkentené egy, a más topikokba szokásos első hsz, ami összegyűjti a fontos infókat s a leggyakrabban felmerült igényeknek megfelelően ajánl is billentyűzeteket, esetleg tesztek, vélemények linkjeivel együtt, innen a PH!-ról.

Útvonal

Fórumok  »  Beviteli eszközök  »  Milyen billentyűzetet vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.