Hirdetés

2024. június 1., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Beviteli eszközök  »  Milyen billentyűzetet vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2019-03-15 13:37:03

LOGOUT.hu

ÖSSZEFOGLALÓ
Kérdezés előtt kérlek olvass végig!
Ajánlott billentyűzetek listája!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#10501) chosa921


chosa921
tag

Sziasztok!

5 éves speed link ócska gagyi multimédiás billentyűzetem szeretném lecserélni, legfőbb oka az hogy már kb. 6x nyakon öntöttem különböző finomságokkal ( tea, cóla, pacal, stb stb....) ha játszottam és nem tetszett valami akkor azt is kitöltöttem rajta :D viccet félre téve lenne 5000 ft-m a témára, lényeg hogy magyar billentyűzet legyen és VILÁGÍTSON!!!! ez tán a legfontosabb tényező, ajánljatok már nekem billentyűzetetet ( vagy billentyűzeteket) a multimédiás gombokból a mostanin van kb. 14 , amiből 1et használok ( mute gomb ) , szóval valami egyszerű de mégis NAGYszerűt !

Válaszotokat előre is köszönöm.

(Ilyenem van most)

[ Szerkesztve ]

Üdv.:Peti

(#10502) KAMELOT válasza chosa921 (#10501) üzenetére


KAMELOT
titán

EVOLVE LK642 5000ft. Nem tudom nálatok árulnak e ilyet!

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#10503) chosa921 válasza KAMELOT (#10502) üzenetére


chosa921
tag

Mit jelent az a "nálatok"? szolnoki vagyok, nemtudom mik a lehetőségek itt helyben, de ha van neked esetleg akkor irj rám priviben.

Üdv.:Peti

(#10504) chosa921 válasza KAMELOT (#10502) üzenetére


chosa921
tag

Esetleg valami más még? vagy csak ezaz 1 van 5000ért az egész világon? :P

Üdv.:Peti

(#10505) Lmh válasza KAMELOT (#10502) üzenetére


Lmh
őstag

Ez nagyon tetszik. Valami ilyesmit szeretnék. Jól látom, hogy ennek ilyen "féllaposak a gombjai"?
Tudnál esetleg boltot mutatni ahol Bp-en lehet kapni, mert én nem találtam :S
Egyébként jó lenne, valami olyan hsz is, ami kicsit szakmaibb, mert ez a "nekem ez van és semmi bajom vele" egy kicsit kevés, mivel írtam, hogy különösebb bajom nekem sincs a mostanival, csak említettem a kicsit akadó gombokat... szóval jó lenne ha nem vennék egy ugyanolyan stílusú új billt. Más billentyűmechanika kéne vagy nemtom.....
:R

Steam Deck / PC: i5 6600 / Inno3D GTX 1650 Super Compact 4GB GDDR6 / MSI B150M Bazooka / Patriot 2x8GB DDR4 2133Mhz / Chieftec Force 400W / OCZ Agility3 120GB, Kingston UV400 480GB, Samsung HD103SI 1TB / Win 10 64bit / LG 34UM68-P monitor

(#10506) KAMELOT válasza Lmh (#10505) üzenetére


KAMELOT
titán

Komáromban lehet ilyet kapni, nálatok nem tudom, hogy hol!

(#10504) chosa921: hát 5K-ért világitóst?!?! :) Legolcsóbb rendes világitós az a Sidewinder X4 12K-ért. :)
Aztán van még 30 000ft-ért is.

[ Szerkesztve ]

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#10507) Sk8erPeter válasza KAMELOT (#10506) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

"Legolcsóbb rendes világitós az a Sidewinder X4 12K-ért."
Na, legalább te mondtad ki a kulcsszót, mert lehet, hogy az egy rendes világítós billentyűzet, azért kerül annyiba... :DDD
Azért vicces, hogy hónapokon keresztül szólt arról a topic, hogy NEM, NEM LEHET egyszerűen 10k alatt kapni tartósan jó minőségű, többeknél is jól bevált világítós billentyűzetet, de most hirtelen a semmiből lett egy cseh csodabillentyűzet 5k-ért... :D
Reméljük, ugyanígy fogod dicsérni ezt a billentyűzetet pár év múlva is... :K

Sk8erPeter

(#10508) KAMELOT válasza Sk8erPeter (#10507) üzenetére


KAMELOT
titán

Én is X4-et akartam csak most nem állok úgy pénzileg, hogy vehessek egy iylet ezért vettem 3K-ért azt amit fentebb linkeltem. Sajnos kellett venni elromlott a ESC gomb. Meg az nem volt multimédiás és már 7 éve azon nyomtam a dolgokat.
Ha lesz rá keretem úgyis X4-et veszek.

5K-shoz meg annyit, hogy nem dicsérem csak mutattam, hgoy van ilyen is. Öcsémnek is ez van csak a rövidebb változat. Nincs vele gond csak hát sima billről beszélünk.
1. nem halk
2. sokszor használt gombok 1 év után kicsit kopnak
3. többi dolog mind okés rajta
Tehát ha valaki halk és jó billet akar akkor X4-tól felfele lehet válogatni. :) Aki meg bevállalja a normál de világitós és multimédiás billet az vehet 5K-ért is.
Nekem a NOVARA megfelel arra amire használom 3K-ért. :)

Sajnos a halk / minőségi és világitós billeket meg kell fizetni. Azért ne feledjük el a X4 még olcsó is ahhoz képest amit tud. 18 makro gomb, halk, puha, világitós és multi. :)

[ Szerkesztve ]

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#10509) Sk8erPeter válasza KAMELOT (#10508) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

A "multi" alatt nem tudom, mit értesz, de mindenesetre az X4 nKRO-képességei kimaradtak, szóval gamer-billentyűzetnek is lehet használni, ezért is szokás ajánlgatni.

Mondjuk nekem abszolút nem ez a kategória a bejövős, mivel nem játszom, de világítósból az itteni tapasztalt kollégák már sokszor elmondták, hogy egyszerűen nem szabad ajánlgatni és venni sem X4 alattit, mert sanszos, hogy hosszabb távon az ember csalódik benne, mert nem felel meg a legyenmávilágítóstökfaszaésjátszaniistudjakmávelemegmúútimédiásislegyenmáhe-kategóriának.

Sk8erPeter

(#10510) zo-lee


zo-lee
aktív tag

Hello Mindenki!

Tegnapi nap folyamán kaptam az értesítést az IPON- ról, hogy kapható a ROCCAT ISKU FX.

Világítós, magyar, vezetékes, gamer, ha jól tudom mechanikus. 26 e körüli áron.

(#10511) nyunyu válasza zo-lee (#10510) üzenetére


nyunyu
félisten

26k eleg sok egy szivarvany szinekben pompazo gumimembranosert.
Egyik Isku SEM mechanikus.

[ Szerkesztve ]

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#10512) KAMELOT válasza Sk8erPeter (#10509) üzenetére


KAMELOT
titán

Én mielőtt akármit veszek legalább 20-30 fórumot elolvasok. Mindenki maga választ. Nekem X4 megfelelne.

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#10513) kolbi79


kolbi79
tag

Hello!

Vezetek nelkuli bill-eger kombot (akar kulon is) keresek laptopomhoz (ha pl. ágyba akarom vinni a laptopot, ne kelljen kihuzgalni 500 zsinort). Persze nem lenne baj, ha kenyelmes, es gyors is lenne, akar jatekokhoz is. Tudtok ilyet/ilyeneket ajanlani?

(#10514) kolbi79


kolbi79
tag

Hja még annyi, a net wifiről megy, azt hallottam némelyik wireless egér-bill típus nem kedveli ezeket a megoldásokat. :S

(#10515) ScomComputer


ScomComputer
veterán

Olyan 15k környékén lehet kapni magyar bill.-t világítással(csak ne piros legyen).....ez MS-x4 milyen színű világítása van?
:R

(#10516) nyunyu válasza kolbi79 (#10514) üzenetére


nyunyu
félisten

Nalam van a gepen:
- MX Revo 2006 vevo
- MX Revo 2007 vevo
- MX Revo BT vevo

Sulyosbitva a fel meterre levo 250mW-os APvel.

Mindegyik eger hibatlanul megy, nem zavarjak egymast.

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#10517) pecze válasza ScomComputer (#10515) üzenetére


pecze
aktív tag

Követem egy ideje a billentyűzet topikot, így amit leszűrtem eddig, azt megosztom
Gigabyte K8100 Aivia az egyetlen 15k környéki magyar kiosztású billentyűzet, de a hangerő szabályzója néha megbolondul, narancs színű a billentyűk világítása, de ha minden igaz, akkor kijött belőle egy Rev2-es változat is (kék világítással)

A Sidewinder X4-nek piros háttérvilágítása van, három fokozatban állítható, illetve kikapcsolható, de nincs magyar kiosztásban.
Amit még ajánlok, én is most olyat keresek, a német vagy UK kiosztás, amelyek billentyűszámban megegyeznek a magyarral, csak persze mások a feliratok, de ilyet is szinte lehetetlen beszerezni.

(#10518) DjKriston01


DjKriston01
tag

Sziasztok!

Nem tudna valaki esetleg segíteni Logitech G510 speckó gombjainak beprogramozásában?
Pl CS 1.6-hoz, mindent beállítgattam a progiban, aktiváltam a profilt a programban és az lcd kijelzün egyaránt, de a g gombokra játék közben az alapértelmezett dolgkoat csinálja csak.

Amd FX 8320, Asus M5A78L/USB3, 8Gb Kingstone HyperX+8Gb Corsair Vengeance Black, Gigabyte Geforce GTX 770, FSP Raider 750, Razer Ouroboros, Logitech G510, Zalman Z11,Hp 2311 gt

(#10519) Plexicushio


Plexicushio
senior tag

Logitech K310 - szerintem ennyit simán megér (ipon), nekem bejött. :R

(#10520) ScomComputer válasza pecze (#10517) üzenetére


ScomComputer
veterán

Nagyon szépen köszönöm a válaszodat,igazából jó lenne nekem egy Logi G105 is de sehol nem találok UK, kiosztásút, ha esetleg lesz valami infód,megosztadán velem.
Ez a Giga Rev2 is érdekelne,valahogy nekem a piros szín zavaró,ugyanis Rev1-s volt pár nap után eladtam a piros(narancs) miatt..
:R

[ Szerkesztve ]

(#10521) knbs


knbs
senior tag

Szervusztok,

Sokszor elokerult a topikban a Logitech K400-as billentyuzet. Nekem van egy ilyen szinte sosem hasznaltam, most kezdtem el vele dolgozni egy HTPC-hez szeretnem hasznalni.
Uj elemek vannak benne es meg is kb. 2.5 m-rol probalom hasznalni max 3m akadozik, van hogy szinte nem is reagal, holott a Logitech 10m-t ad meg a specifikacioiban. Persze tudom nem kell mindent elhinni, de akkor legalabb a felet tudja!! Vagy tul sokat varok el tole?
Lehet hogy nalam van a hiba?? Ha valakinek van valami otlete, hogy esetleg user error akkor azt szivesen meghallgatom!

A bugyi nem a legjobb dolog a világon. De közel áll hozzá

(#10522) WolfheartGR válasza knbs (#10521) üzenetére


WolfheartGR
őstag

Nálam megy simán 5 méterről is. A vevő egy usb hosszabbìtóval előre ven vezetve a gép mellé kìvül.

‎"Mindegy, hányszor adsz enni a farkasnak, mindig visszavágyik az erdőbe..." Milyen színű az, hogy berúgok szombaton? Valószínű...

(#10523) Lmh


Lmh
őstag

Gigabyte Force K3 - 5200Ft
Vélemény?

[ Szerkesztve ]

Steam Deck / PC: i5 6600 / Inno3D GTX 1650 Super Compact 4GB GDDR6 / MSI B150M Bazooka / Patriot 2x8GB DDR4 2133Mhz / Chieftec Force 400W / OCZ Agility3 120GB, Kingston UV400 480GB, Samsung HD103SI 1TB / Win 10 64bit / LG 34UM68-P monitor

(#10524) SLYM


SLYM
veterán

sziasztok, van az elemes billentyűzetemmel egy kis gond. csomószor nem veszi be amit nyomok, mittudomén megnyomok egy gombot és 3 mp múlva reagál. ez mitől van? új elemmel is csinálja. aztán ha nem tudtok megoldást, akkor milyen billentyűzetet vegyek? ilyen 10000-ig max valami jó kényelmes kéne. van egy egerem, az is ilyen elemes, ahoz van ilyen kis bigyó, amit be kell dugni a gépbe (billentyűzet, meg az egér egyben volt, mindkettő egy ilyenről működik). azt meg lehet oldani, hogy a billentyűzet amit veszek azzel a kis bigyóval tudjon működni amivel most az egér működik? vagy be kell foglaljon az ahoz való kis bigyó is egy USB slot-ot? köszi

[ Szerkesztve ]

(#10525) wwhy válasza SLYM (#10524) üzenetére


wwhy
veterán

Nem írtad, h milyen márka - vszleg noname. Nekem már 3 db. ugyanilyen (noname) combo van a garázsban, ugyanilyen hibával, szóval kuka.

Vegyél Logitech, Microsoftot - de általános célra - sztem - nagyon jó a Fujitsu LX400, én most egy ilyenre ruháztam be, és nagyon bejövős.

A cuccok csak a saját bigyójukkal működnek, ezért max. ha veszel egy Logi egér+bill (akár külön-külön), és figyelsz arra, h Unifying legyen a bigyója, akkor ez a típusú bigy összesen 6 db Logi eszközt is képes kezelni.

ELADÓ <<narancs Honor Magic5 Ultimate>> <<Újszerű, doboz, minden kellék>>

(#10526) Khaosz55


Khaosz55
addikt

Hali Jelenleg Logitech S510-es billentyűm van. Nem mai darab igaz minden jó rajta csak már pár felirat lekopott.

Gondolkodom a cseréjén. K800-as billentyűt néztem ki. Élőben megnéztem és elég alacsonynak tartom a gombok magasságát. Az S510 pont jó magasságú volt.

Mit érdemes még megnéznem?

(#10527) pecze válasza Khaosz55 (#10526) üzenetére


pecze
aktív tag

Nekem is S510-esem van, most cserélem, szintén kopás miatt, de jól kiszolgált engem is.
Végül vezetékesre váltok, amin én gondolkodtam az az MX5500-as, amit árul is hardveraprón Vasinger!.

(#10528) Khaosz55 válasza pecze (#10527) üzenetére


Khaosz55
addikt

Szerintem a K270 a mostani megfelelője ennek a billentyűnek, de világítós kell szóval egyenlőre K800 lesz.

(#10529) SLYM válasza wwhy (#10525) üzenetére


SLYM
veterán

kösz a tippet. egyébként én nem veszek semmiből sem noname-et, megnéztem és logitech K520 a neve a billnek és M310 az egérnek. 12-14 körül volt a kettő egyben. a kis bigyóra amúgy nincs rá írva semmi, honnan lehet tudni, hogy ez ilyen Unifying-es, vagy sem?

[ Szerkesztve ]

(#10530) nyunyu válasza SLYM (#10529) üzenetére


nyunyu
félisten

Elvileg unifyingos az MK520.

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#10531) vlevi válasza SLYM (#10529) üzenetére


vlevi
nagyúr

"hogy ez ilyen Unifying-es, vagy sem"
A Logitech honlapja szerint az van hozzá.
[link].
De ha csak a vevőt nézed, akkor az Unifying vevőt onnan lehet megismerni, hogy rá van rajzolva ez a 8 ágú rajzika:

Nem összetéveszendő azonban a Nano receiverrel, mert az is ugyanekkora, csak nincs rajta ez a jel.

Amúgy én a Logi Mk270 szettet nem ajánlom. Nyomogass meg bárhol egy Logitech K120 vagy K200 billentyűzetet, és érteni fogod miért mondom ezt. Sajnos most sem a Logitechnek, sem a Microsoftnak nincs olyan olcsó billentyűzete, amit szívesen használnék. Sőt, a Logitechnek most a drágák között sincs, mert jelenleg mindenki a laposat erőlteti, az meg nekem nem kell.

Igen, az Mk520 is unifying :

[ Szerkesztve ]

(#10532) SLYM válasza vlevi (#10531) üzenetére


SLYM
veterán

ugyan ez van nekem is. és akkor ha nekem ilyen vevőm van, akkor gondolom célszerű lenne ehez való billentyűzetet vennem. akkor ehez valóból tudnátok ajánlani jót? azért csak nem szar az összes logitech bill, vagy ha igen a legkevésbé szarabbat ajánljátok. köszi

[ Szerkesztve ]

(#10533) wwhy válasza SLYM (#10532) üzenetére


wwhy
veterán

Az általad említett keretek között szinte egykutya, lényegében 2 változat van: K270, K360 - ez utóbbi még vállalható is, aztán a K400, K750, K800 - de ezek nem férnek bele a 10e-be.

Vagy bill.+egér: MK330 vagy ami neked is van: MK520.

Illetve nyilván ha bill.-t veszel, akkor adják a vevőt is ...

[ Szerkesztve ]

ELADÓ <<narancs Honor Magic5 Ultimate>> <<Újszerű, doboz, minden kellék>>

(#10534) nyunyu válasza wwhy (#10533) üzenetére


nyunyu
félisten

Vagy bill.+egér: MK330 vagy ami neked is van: MK520.

Van meg az MK700 meg az MK710, ezek csak a hozzaadott egerben kulonboznek. (MX620? vs M705)

[ Szerkesztve ]

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#10535) SLYM válasza wwhy (#10533) üzenetére


SLYM
veterán

köszi, akkor K360 lesz. én értem amúgy, hogy ahoz adják a vevőt is, de a régi vevőm nem jó neki? hogy csak 1 USB slotot foglaljon érted

(#10536) wwhy válasza SLYM (#10535) üzenetére


wwhy
veterán

Adják persze, de nyilván jó a régi is.

ELADÓ <<narancs Honor Magic5 Ultimate>> <<Újszerű, doboz, minden kellék>>

(#10537) KAMELOT


KAMELOT
titán

Sziasztok!
Valamilyen normális világítós billet keresek.
1. Ár nem annyira fontos
2. Viszont ez a gomb annál fontosabb

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#10538) ScomComputer válasza KAMELOT (#10537) üzenetére


ScomComputer
veterán

Miért...én is billt keresek, de nekem UK kiosztású, G105 jó lenne, de sehol nem találok,ha most US veszek az csak a kis enterben különbözik?
:B

(#10539) KAMELOT válasza ScomComputer (#10538) üzenetére


KAMELOT
titán

Hát azért mert ilyen billet csak 3 fajtát találtam.
Logitech G110
Genius GX Gaming IMPERATOR PRO
Logitech G105 Gaming Keyboard ENG
Többi változatnál nincs ott a SHIFT mellett a ferde törtvonal gomb. És ugye az magyar billnél a hosszú i betű.

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#10540) vlevi válasza ScomComputer (#10538) üzenetére


vlevi
nagyúr

"ha most US veszek az csak a kis enterben különbözik"
Nem. Pont azzal a shift és Z közötti gombbal kevesebb.

(#10541) ScomComputer


ScomComputer
veterán

Uh,de jó hogy vagytok erre nem figyeltem volna...nagyon köszönöm!
:R :R

(#10542) ScomComputer válasza KAMELOT (#10539) üzenetére


ScomComputer
veterán

Nagyon jó ,de én rendelhetek innen MO-i kiszállítással?
Ebben lehet hogy a segítségedet kérem majd....

(#10543) kiborg


kiborg
aktív tag

Sziasztok!
Tudtok ajánlani valami billenytűzetet, ami:
háttérvilágítása van. nagy enter és nagy backspace van, jobboldali shift hosszú, bal lent van hosszú í(az ű betű az anter bal oldalán van az enter alsó sorában), kölün van a nyíl és pgup/down szekció, multimédia nem hátrány.
köszi : Kiborg

Ésszel él az ember - mondá a kannibál!

(#10544) DjKriston01 válasza KAMELOT (#10537) üzenetére


DjKriston01
tag

Ajánlom a Logitech G510-et.
Megvan nála a törtvonal gomb.

Amd FX 8320, Asus M5A78L/USB3, 8Gb Kingstone HyperX+8Gb Corsair Vengeance Black, Gigabyte Geforce GTX 770, FSP Raider 750, Razer Ouroboros, Logitech G510, Zalman Z11,Hp 2311 gt

(#10545) WolfheartGR válasza DjKriston01 (#10544) üzenetére


WolfheartGR
őstag

Ez billentyűzetkiosztástól függ nem tìpustól!

‎"Mindegy, hányszor adsz enni a farkasnak, mindig visszavágyik az erdőbe..." Milyen színű az, hogy berúgok szombaton? Valószínű...

(#10546) vlevi


vlevi
nagyúr

Sosem fogjuk megérteni, hogy Magyarországon abból a billentyűzetből, amiből nincs hivatalosan magyar, abból miért a 104 gombos US változatot forgalmazzák, és miért nem a 105 gombos németet? Mert az egyértelmű lenne, hogy milyen alakúnak kell lennie. A UK kiosztás is jó, mert az angolok is a 105 gombost használják, csak amikor az árlistában azt látod, hogy "Angol", akkor nem egyértelmű, hogy a UK English-re, vagy a US-re vonatkozik?
Ez annyira érthetetlen pl. a Microsoft némelyik billentyűzeténél. Többen láttunk már olyat, hogy az amerikai 104 gombos volt valahol utólagosan átmatricázva magyarra, természetesen hibásan, mert az Y/Z-t meg kell cserélni, és nincs helye az í betűnek. Ha a némettel kezdtek volna, akkor kevesebb probléma lett volna az átmatricázással.

(#10547) KAMELOT válasza vlevi (#10546) üzenetére


KAMELOT
titán

Pontosan erről van szó. Mert sajnos hiányzik az í betű és az pont a SHIFT és a Z közötti gombot foglalja magába. Azaz, ha az nincs akkor hogyan írsz! :)

[ Szerkesztve ]

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#10548) WolfheartGR válasza KAMELOT (#10547) üzenetére


WolfheartGR
őstag

Alt+161=í
Alt+146=ĺ

Forrás.

[ Szerkesztve ]

‎"Mindegy, hányszor adsz enni a farkasnak, mindig visszavágyik az erdőbe..." Milyen színű az, hogy berúgok szombaton? Valószínű...

(#10549) pecze válasza WolfheartGR (#10548) üzenetére


pecze
aktív tag

Na persze, nem is értem, miért nem elég a billentyűzetre egy ALT meg a számok, végül is minden leírható velük :)

(#10550) vlevi válasza KAMELOT (#10547) üzenetére


vlevi
nagyúr

AltGr+ i és j gombokon ott van a hosszú í, de nem az igazi, mert pl a < karakter nem tudom merre van. Az ugyanis az AltGr+í betűre jön elő magyarban.

Útvonal

Fórumok  »  Beviteli eszközök  »  Milyen billentyűzetet vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.