Hirdetés

2024. június 14., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-03-25 08:15:08

LOGOUT.hu



TOPIK ÖSSZEFOGLALÓ

Kérlek, kérdezés előtt olvasd el!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#173566) SyMbioTe


SyMbioTe
Ármester

(rögzített hsz)

Szeretnék megkérni minden kedves fórumozót, aki gépajánlást szeretne, hogy a Téma Összefoglalóban összeállított kérdéssorra szíveskedjen pontosan válaszolni. Így nekünk is könnyebb az ajánlás, illetve gyorsabban is megy az ajánlás. :)

„És akkor csodálkozunk a rendőr vicceken! Mi ez, szerencsepatkó? Az! Eddig jó kabala volt. Nem gondolod, hogy egy kicsit hülyén néz ki egy magyar rendőr 1980-ban egy lópatkóval a kocsijában? A materialista világnézet nevében lefoglalom!”

Hozzászólások

(#177629) kSzabi084


kSzabi084
lelkes újonc

Sziasztok!

10+ év után szeretnék egy új gépet összerakni ebben kérném a segítségetek.
Van konkrét elképzelésem a konfiggal kapcsolatban ezt lentebb részletezem.
Mivel ezer éve nem volt PC-m igyekeztem valamennyire képbe kerülni.
Ellátogattam több topikba is, olvasgattam az ajánlásokat összefoglalókat, amelyek sokat segítettek ez úton óriási köszönet a topikgazdáknak, fórumlakóknak.

1. Mire fogod használni a gépet? Ha játékra, akkor multiplayer, vagy inkább singleplayer játékok?
Játszani szeretnél rajta? Filmet nézni? Vagy csak irodai munkára kell? Tervező programokat futtatnál a gépen, 3D munkát végeznél, esetleg videoszerkesztésre, renderelésre kell?
Alap otthoni felhasználás és játék, főleg singleplayer, nagyon sok játék kimaradt az elmúlt évekből, Resident Evil remake-ek, Control, Alan Wake 1, God of War, Last of us a közelmúltból. Akad még bőven cím az elmúlt 1-10 évből :)

"multiplayer": alkalomadtán LoL esetleg Wot

munkára a céges, tanulásra és hobbi projektre pedig a saját "lapost" használom, de ha vészmegoldáskánt esetleg szükség lenne a gépre:
- max hobbi projekt, újdonságok kipróbálása / tanulás
- webfejlesztés, azon belül is frontend, előfordulhat Docker (csak CLI) alacsony komplexitású konténerekkel
- a teljes fejlesztői környezet WSL 2-be (Debian/Ubuntu) csomagolva, remote development
- sokadlagos tényező, játékon van a fókusz nem workstation-nek készül a gép

2. Milyen alkatrészekkel rendelkezel, amit az új gépben meg szeretnél esetleg tartani?
-

3. Milyen alkatrészekre van szükséged?
Perifériákkal (monitor, billentyűzet, egér) rendelkezem, a házra és annak tartalmára van szükségem.

4. Mennyi a kereted rá?
600 - 650K, feljebb nem nagyon szeretnék menni.

5. Mekkora a monitorod natív felbontása, képfrissítési frekvenciája, milyen csatlakozók vannak rajta? G-sync-et vagy Freesync-et támogat? (ez videókártya választásnál lényeges szempont)
23,8" IPS FullHD/1920*1080, max 165Hz, HDMI és DisplayPort, AMD FreeSync és Nvidia G-Sync támogatással.
Elégedett vagyok a jelenlegi monitorommal, de lehet, hogy később nagyobbra váltok (27" 2560*1440).

+1. Elkötelezett vagy-e valamelyik gyártó/márka iránt? Van-e valamilyen speciális elképzelésed a gép megjelenését, színvilágát illetően, esetleg egyedi igény valamelyik alkatrésznél?
Nem vagyok elkötelezett egyik gyártó vagy márka felé sem, új termékekben gondolkozom.
Ahogy olvasom itt a topicban, nem túl jó a hazai kiskereskedelmi helyzet főleg a garancia terén. Elsősorban az Alzán és a FirstShop-ban nézelődtem (amennyiben ajánlott, nem találtam negatív visszajelzést rá itt a fórumban), de nem zárkózom el más ajánlott üzletektől sem.
"Tuningolni" nem szeretném sem a processzort sem pedig a videokártyát, undervolt-tal optimalizálgatnék.

A következő konfigurációra gondoltam:

Alaplap:
ASUS Rog Strix B650E-F Gaming Wifi (Alza 101.490 - 3 év garancia)

CPU:
AMD Ryzen 5 7600X (Alza 90.290 - 3 év garancia)

Hűtő
Hűtővel kapcsolatba el vagyok veszve. Kicsit riasztóak a mai brutális hűtők, alternatíva lehet az AIO, bár 7600X-re elvileg elég a léghűtés.
Később lehet érdekes, egy esetleges fejlesztésnél. A hűtőbordák végett viszonylag "magasak" a RAM-ok.

RAM:
G.SKILL Trident Z5 Neo 6000 MHz CL30 AMD EXPO 32GB (2x16GB) - (Alza 53.190 / 56.490 - 8.25 év garancia)

VGA:
XFX Speedster QICK 319 AMD Radeon RX 6750 XT Core (Alza 150.390 - 3 év garancia)
ASRock AMD Radeon RX 6750 XT Phantom Gaming D 12GB OC (FirstShop 162.820 - 2 év garancia)
MSI AMD Radeon RX 6750XT GAMING X TRIO 12G (FirstShop 186.350 - 3 év garancia)
XFX Speedster SWFT 319 Radeon RX 6800 CORE (Alza 186.990 - 3 év garancia)

A két XFX kártyáról a gyártó oldalát leszámítva nem találtam komolyabb információt vagy kritikát.
Egyik kártya sem szerepel a techpowerup GPU adatbázisában. XFX weboldala alapján ez a két modell belépőszintű termék, hűtésük gyengébb mint a prémium modelleké.
6750 XT: MERC BLACK > QICK Ultra > QICK CORE
6800: MERC BLACK > QICK BLACK > QICK CORE > SWFT CORE

MSI GAMING X TRIO felé hajlok, nagyon csendes, jó hűtés. [techpowerup kritika]

SSD:
Samsung 970 EVO Plus 250GB (Alza 14.890 - 5 év garancia)
Samsung 970 EVO Plus 2TB (Alza 49.490 - 5 év garancia)

Tápegység:
Corsair RM750x (2021) 750W 80 PLUS Gold (Alza 58.090 - 10 év garancia)
Corsair RM850x (2021) 850W 80 PLUS Gold (Alza 63.690 - 10 év garancia)

Nem találtam belőle 650-es változatot. Nem sokkal kerül többe a 850-es, lehet érdemesebb lenne azt választani (nagyobb mozgásteret biztosítana egy jövőbeli fejlesztésnél). Nagyon csendesnek írják, de lebeszélhető vagyok róla ha nem ajánlott.

Ház:
NZXT H7 Flow Matte Black (Alza 45.990 - 2 év garancia)

Örömmel fogadok minden kritikát, ötletet, javaslatot.
Elnézést, ha egy kicsit hosszan fogalmaztam.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.