Hirdetés

2024. június 7., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-03-25 08:15:08

LOGOUT.hu



TOPIK ÖSSZEFOGLALÓ

Kérlek, kérdezés előtt olvasd el!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#173566) SyMbioTe

(rögzített hsz)

Szeretnék megkérni minden kedves fórumozót, aki gépajánlást szeretne, hogy a Téma Összefoglalóban összeállított kérdéssorra szíveskedjen pontosan válaszolni. Így nekünk is könnyebb az ajánlás, illetve gyorsabban is megy az ajánlás. :)

„És akkor csodálkozunk a rendőr vicceken! Mi ez, szerencsepatkó? Az! Eddig jó kabala volt. Nem gondolod, hogy egy kicsit hülyén néz ki egy magyar rendőr 1980-ban egy lópatkóval a kocsijában? A materialista világnézet nevében lefoglalom!”

Hozzászólások

(#177436) Joey89


Joey89
tag

Üdv Urak!

Szeretnék egy kis szakmai illetve gyakorlati útmutatást kérni.
A mostani gépemet, ami egy 2015-ös konfig:

Memória: 2X CORSAIR 8GB Vengeance LP DDR3 1600MHz
Hűtő: DEEPCOOL GAMMAXX 300
Táp:FSP Raider 550
Alaplap:GIGABYTE GA-H97M-D3H
SSD:INTEL 120GB 530 SATA3 2,5"
CPU:INTEL Core i5-4590 3.30GHz 1150 BOX
HDD: SEAGATE Barracuda 3TB 7200rpm 64MB SATA3
GPU: Gigabyte Geforce 1660 Ti OC 6GB
Ház: ZALMAN Z11 NEO ) bővíteném.

Teszi a dolgát, de kezd már lassulni, meg le is szeretném tudni a dolgot a közeljövőben.
Ami fontos lenne még, hogy legyen gyors és amennyire lehet halk.

1. Mire fogod használni a gépet? Átlag felhasználás: Net + régebbi játékok, de fontos ha kijön valami ami érdekel és AAA az menjen élvezhető minőségben. FullHD a minimum vagy afölött.
2. Milyen alkatrészekkel rendelkezel, amit az új gépben meg szeretnél esetleg tartani?
Ház, GPU (egyenlőre megfelel nekem) Memória (nemtudom hogy az újabb alaplapnál érdemes vagy kell újabbra cserélni) HDD
3. Milyen alkatrészekre van szükséged?
Alaplap, CPU, Memória?, SSD, Táp+hűtő
4. Mennyi a kereted rá?
300K, de lehet olcsóbb is.
5. Mekkora a monitorod natív felbontása, képfrissítési frekvenciája, milyen csatlakozók vannak rajta? G-sync-et vagy Freesync-et támogat? (ez videókártya és processzor választásnál is lényeges szempont)
[link] LG 32GK650F-B 32 2560X1440 a felbontás, 144 Hz.
+1. Elkötelezett vagy-e valamelyik gyártó/márka iránt? Van-e valamilyen speciális elképzelésed a gép megjelenését, színvilágát illetően, esetleg egyedi igény valamelyik alkatrésznél?
Alapvetően az Intel-Nvidia kombót jónak tartom, de nem vagyok leragadva. A mostani márkákkal amik a gépben vannak megvagyok elégedve.

Az a helyzet, hogy régebben jobban képben voltam az alkatrészeket illetően, de mára már casual szinten vagyok és nagyon könnyű elveszni a részletekbe. Pár YT videót megnéztem, meg teszteket is átfutok, de fontos lenne a gyakorlati tapasztalat is.

Köszönöm is előre, ha valaki veszi a fáradságot és összedob egy ajánlót! :R

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.