Hirdetés

2024. május 26., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  macOS PC-re (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:03:45

LOGOUT.hu

A rendelkezésünkre álló információk alapján, a szoftver PC-re való telepítése Magyarországon nem minősül illegális cselekménynek. Ettől függetlenül a szoftver módosítása továbbra sem megengedett, ezért a továbbiakban az ilyen verziókra történő bárminemű utalástól kérjük mindenki tartózkodjon!

Tartalomjegyzék:

1. Előkészületek
2. macOS telepítő USB létrehozása
3. Clover telepítése
4. macOS telepítése
5. Telepítés utáni tennivalók
6. Támogatott Grafikus processzorok
7. Előforduló hibák, támogatott WiFi+BT/Ethernet eszközök
8. Hogyan kérjünk segítséget, ha nem működik?
9. Hasznos linkek
10. Hasznos alkalmazások
11. Hasznos alkalmazások (társtopikból a hasznos programok és hasznos apróságok címek alatt)
12. Windows Dual-Boot (egy meghajtón/külön meghajtón)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#34588) eszgé100


eszgé100
őstag

T440p Catalina masodik nekifutas:

https://github.com/evy0311/t440p-hackintosh alapjan csinaltam telepitot, clover r5092-t hasznaltam, vegigment minden, Clover Configuratorral megcsinaltam az usb nelkuli inditast, a rendszer fel is all, egy tp link stickrol megy a wifi is.
Viszont:
- a rendszer nem indul ujra sima Restartot nyomva, csak teljes Shut Down utan
- a touchpad teljesen random mukodik, mikor megy, akkor mukodik az osszes multitouch, mikor nem, akkor csak a trackpoint es a gombok. Ujrainditas utan kurzort ket ujjas erintessel tudom mozgatni, multitouch olyankor semmi. Recoveryben mindig mukodik
- leiras szerint lennie kellene hangnak, de nincs, es a githubon levo fixet nem tudom telepiteni, gondolom valami jogosultsagbeli problema miatt.

Fo probelmam, hogy nem volt idom mindennap ezzel fogalkozni, es a rengeteg leiras, amit olvastam teljesen osszezavart.
Gondolom a fenti problemakat meg lehetne oldani finomhangolassal, de otletem sincs hogy pontosan hol kezdjek neki, vagy egyaltalan milyen dolgokat mutassak meg nektek a jelenlegi allapotrol, hogy kepbe keruljetek es tudjatok segiteni.

Ha kerdezitek, akkor a telepites azert olyan amilyen, mert kovettem a leirast, mivel teljesen uj nekem a hackintosh, ezert semmit sem probaltam sajat szakallamra csinalni.

Amire szuksegem lenne:
nagyon sok helyen irjak, hogy mindig a legfrissebb clovert es kexteket hasznaljuk, meg a legfrissebbeket megtalalom githubon, de nem tudom, hogy hogyan megy maga a frissites, hogyan csinaljak egy mentest elotte, hogy legalabb ne a nullarol kelljen kezdenem, ha esetleg megis elrontok valamit.

Tudom, hogy ez a kozosseg nem szeret szajbaragni dolgokat a ujoncoknak, de nehany magyarazatot nagyon szepen megkoszonnek, amivel elorebb tudnek jutni.

Koszonom elore is

[ Szerkesztve ]

"-Meddig tart a játék? -Amíg mindenkinek ki nem verik a fogát..."

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  macOS PC-re (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.