Hirdetés

2024. május 10., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  macOS PC-re (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:03:45

LOGOUT.hu

A rendelkezésünkre álló információk alapján, a szoftver PC-re való telepítése Magyarországon nem minősül illegális cselekménynek. Ettől függetlenül a szoftver módosítása továbbra sem megengedett, ezért a továbbiakban az ilyen verziókra történő bárminemű utalástól kérjük mindenki tartózkodjon!

Tartalomjegyzék:

1. Előkészületek
2. macOS telepítő USB létrehozása
3. Clover telepítése
4. macOS telepítése
5. Telepítés utáni tennivalók
6. Támogatott Grafikus processzorok
7. Előforduló hibák, támogatott WiFi+BT/Ethernet eszközök
8. Hogyan kérjünk segítséget, ha nem működik?
9. Hasznos linkek
10. Hasznos alkalmazások
11. Hasznos alkalmazások (társtopikból a hasznos programok és hasznos apróságok címek alatt)
12. Windows Dual-Boot (egy meghajtón/külön meghajtón)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1101) _Blank_ válasza m0h0senator (#1100) üzenetére


_Blank_
aktív tag

már párszor be lett linkelve
a Toast a legnépszerűbb.

(#1102) m0h0senator válasza _Blank_ (#1101) üzenetére


m0h0senator
őstag

:R Köszönöm szépen :R

An odyssey through the realm of consciousness.

(#1103) Gdfath3r válasza m0h0senator (#1100) üzenetére


Gdfath3r
tag

Megismetlodo kerdesek elkerulese veget itt egy nepszeru link: http://pure-mac.com/

Hivhato vagyok Viberen

(#1104) Nyugdíjas válasza Gdfath3r (#1103) üzenetére


Nyugdíjas
nagyúr

Gyűjtődik az ilyen az 1.hsz-be;) Csak irjam meg eccer :D

MÁS: OpenGl, és egyebek helyes működésére miként tudok fényt deriteni?

‎"Két dolog fontos az életbe' nagyon. Hogy az ágyad legyen jó, meg a cipőd. Mer' vagy az egyikbe vagy, vagy a másikba."

(#1105) PH 5.5 válasza Nyugdíjas (#1104) üzenetére


PH 5.5
aktív tag

Glview kell neked

- Where are you from? - Budapest. - Bucharest? - No, Budapest, Chain Bridge, Gulash... - Ah, Viktor Orban! - No-no, Bucharest

(#1106) Nyugdíjas


Nyugdíjas
nagyúr

Új projectem:
Van valami buktató abban ha utólag akarom feltuszkolni az XP-t a Leo mellé? Már ideje lenne,mert lenne pr csak win-en intézhető dolgom,de halogattam eddig a melót,de mostmár meg kellene csinálni, csak kicsit tartok attól is, hogy behal az OSX is, aztán nem sok humorom van ujratelepiteni...

PH 5.5: Lesem, köszi...:R

[ Szerkesztve ]

‎"Két dolog fontos az életbe' nagyon. Hogy az ágyad legyen jó, meg a cipőd. Mer' vagy az egyikbe vagy, vagy a másikba."

(#1107) Nyugdíjas válasza PH 5.5 (#1105) üzenetére


Nyugdíjas
nagyúr

Ha jól sejtem ez meg a siker jele:D

‎"Két dolog fontos az életbe' nagyon. Hogy az ágyad legyen jó, meg a cipőd. Mer' vagy az egyikbe vagy, vagy a másikba."

(#1108) Nyugdíjas


Nyugdíjas
nagyúr

Jujj, annyi kérdés jutott hirtelen az eszembe:D

Szóval tuninghoz progik vannak amik normálisan működnek? Hőfok monitorozó meg valami CPU stress-tester kellene főképpen:B

‎"Két dolog fontos az életbe' nagyon. Hogy az ágyad legyen jó, meg a cipőd. Mer' vagy az egyikbe vagy, vagy a másikba."

(#1109) biker válasza Gdfath3r (#1103) üzenetére


biker
nagyúr

szerinted...

én 565441263847x linkeltem be, néha 10hsz-enként az osx86 wikit, kurvára semmi értelme nem volt, azóta is minden héten jön egy "figyiakkorazénvasamonmennifog?" kérdés

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#1110) PH 5.5 válasza Nyugdíjas (#1107) üzenetére


PH 5.5
aktív tag

Gratula a sok kis zöld pipához :)
Ha xp-t akarsz az OSX mellé, ott a bootcamp, elvileg biztonságosan megoldható vele a dolog, bár én inkább a "mindenrenszerkülönvinyónaztánF8-azgatás" híve vagyok.

Azt viszont megoszthatnád velem, hogy a tuningot hogyan sikerült megoldanod? Szeretném, ha újra 3,2-n ketyeghetne a procim, de igen lusta vagyok kísérletezgetni. Van egy elmentett BIOS profilom, azzal win alatt atomstabil, de amikor az OSX boot-ol azonnal újraindul a vas.

- Where are you from? - Budapest. - Bucharest? - No, Budapest, Chain Bridge, Gulash... - Ah, Viktor Orban! - No-no, Bucharest

(#1111) Nyugdíjas válasza PH 5.5 (#1110) üzenetére


Nyugdíjas
nagyúr

Nekem mióta Kalywayvan fent, és frisiitettem 10.5.3-ra, azóta megy...

‎"Két dolog fontos az életbe' nagyon. Hogy az ágyad legyen jó, meg a cipőd. Mer' vagy az egyikbe vagy, vagy a másikba."

(#1112) Nyugdíjas válasza biker (#1109) üzenetére


Nyugdíjas
nagyúr

wiki-t én is bőszen linkelgetem,de már 70%-ra készen vagyok az első hsz-al, azután elég oda irnyitani a delikvenseket;)

‎"Két dolog fontos az életbe' nagyon. Hogy az ágyad legyen jó, meg a cipőd. Mer' vagy az egyikbe vagy, vagy a másikba."

(#1113) Gdfath3r válasza Nyugdíjas (#1104) üzenetére


Gdfath3r
tag

A System profiler-ben a Graphics/Display röviden megmondja hogy mennyire támogatott a kátyád.

Hivhato vagyok Viberen

(#1114) Nyugdíjas válasza Gdfath3r (#1113) üzenetére


Nyugdíjas
nagyúr

Közben már kiderült,de köszi:B:R

‎"Két dolog fontos az életbe' nagyon. Hogy az ágyad legyen jó, meg a cipőd. Mer' vagy az egyikbe vagy, vagy a másikba."

(#1115) MTbc


MTbc
senior tag

Sziasztok ne ismeri fel egyből a Leo a pendriveot usb-s racket hogyan lehet kézel felrakni? Vagy mi lehet a baja?
Köszi. :R

(#1116) Nyugdíjas válasza MTbc (#1115) üzenetére


Nyugdíjas
nagyúr

Hmmm, az édekes... Nekem mindent felismert.
Mire van formázva?

‎"Két dolog fontos az életbe' nagyon. Hogy az ágyad legyen jó, meg a cipőd. Mer' vagy az egyikbe vagy, vagy a másikba."

(#1117) MTbc válasza Nyugdíjas (#1116) üzenetére


MTbc
senior tag

A pendrive sima FAT a usb-s vinyok NTFS-re,3 felé vannak particionálva .

[ Szerkesztve ]

(#1118) Nyugdíjas válasza MTbc (#1117) üzenetére


Nyugdíjas
nagyúr

És a FAT pendriveodat sem látja? Asszem ez meghaladja a képességeimet ebben az esetben:U
Más USB eszközt kezel? Tehát mittomén egeret, bill-t?

MÁS: Ati VGA-kal hogy áll az OSx? Azért kérdezem,mert ha kell azokkal is bűvészkedni, akkor túrok valami útmutatót hozzá,mert be szeretném tenni azt is a készülő 1.hsz-be.

[ Szerkesztve ]

‎"Két dolog fontos az életbe' nagyon. Hogy az ágyad legyen jó, meg a cipőd. Mer' vagy az egyikbe vagy, vagy a másikba."

(#1119) Nyugdíjas


Nyugdíjas
nagyúr

További kérdéseim,mert mindenttudniakarokk:D

Ezmiez a program?

És akkor ez most hogyis van ez? Csak mert annyira nem régi a hir.

[ Szerkesztve ]

‎"Két dolog fontos az életbe' nagyon. Hogy az ágyad legyen jó, meg a cipőd. Mer' vagy az egyikbe vagy, vagy a másikba."

(#1120) MTbc válasza Nyugdíjas (#1118) üzenetére


MTbc
senior tag

Logitech Vx Nano -t felismeri rendesen használom is ha bekapcs előtt rakom be se bootol holnap meg próbálok egy másik verziót.Azért köszi

(#1121) Nyugdíjas válasza MTbc (#1120) üzenetére


Nyugdíjas
nagyúr

Milyen release-el próbálkoztál?

‎"Két dolog fontos az életbe' nagyon. Hogy az ágyad legyen jó, meg a cipőd. Mer' vagy az egyikbe vagy, vagy a másikba."

(#1122) MTbc válasza Nyugdíjas (#1121) üzenetére


MTbc
senior tag

Kalyway 10.5.2 DVD Intel_Amd (sse2/sse3) EFI V8
ezen a gépen Msi M673
most szedem :
Leo4all 10.5.2 universal AMD intel sse2 3
Zephyroth's Leopard-10 5 2-AMD-EFI-Rev2

(#1123) Nyugdíjas válasza MTbc (#1122) üzenetére


Nyugdíjas
nagyúr

MIndkettő megér egy próbálkozást. Nekem volt Leo4All is a gépen. Kinek melyik jön be ugyibár...

‎"Két dolog fontos az életbe' nagyon. Hogy az ágyad legyen jó, meg a cipőd. Mer' vagy az egyikbe vagy, vagy a másikba."

(#1124) _Blank_ válasza Nyugdíjas (#1123) üzenetére


_Blank_
aktív tag

most melyik is van fönt?

#1125: miben jobb, más mint a Leo4All?

[ Szerkesztve ]

(#1125) Nyugdíjas válasza _Blank_ (#1124) üzenetére


Nyugdíjas
nagyúr

Nekem most Kalyway, de nekem ez most jobban teccik...

‎"Két dolog fontos az életbe' nagyon. Hogy az ágyad legyen jó, meg a cipőd. Mer' vagy az egyikbe vagy, vagy a másikba."

(#1126) Gdfath3r válasza Nyugdíjas (#1119) üzenetére


Gdfath3r
tag

A program: Omni Geforce drivere, a Titan, amit azt hiszem tovabb nem fejlesztett...
( bocs, egy 1 evem kimaradt az OSX86 szinpadbol), de viszont voltyak fejlesztesek ezen a vonalon Natit neven.......ez amolyan parhuzam mint a Divx es az open source Xvid

[ Szerkesztve ]

Hivhato vagyok Viberen

(#1127) Gdfath3r válasza MTbc (#1120) üzenetére


Gdfath3r
tag

Az azert van mert a billentyuzeted PS2 es az egered usb. Mmindketto legyen usb, vagy ps2. Azert nem kell ujratelepiteni egz olyan renndszert ami eleve jol mukodik.

Hivhato vagyok Viberen

(#1128) Nyugdíjas válasza Gdfath3r (#1126) üzenetére


Nyugdíjas
nagyúr

Áhhá, akkor mind1, azthittem valami fullos benchmark progi...:U
Valami olyan nincsen amivel normálisan lehetne hőmérsékleteket monitorozni? Tuninghoz jól jön :)

Illetve az utna kérdésem lényegesebb:D Most akkor használ az OS két magot, vagy nem?:U

‎"Két dolog fontos az életbe' nagyon. Hogy az ágyad legyen jó, meg a cipőd. Mer' vagy az egyikbe vagy, vagy a másikba."

(#1129) PH 5.5 válasza Nyugdíjas (#1128) üzenetére


PH 5.5
aktív tag

Nekem használja a két magot, a MenuMeters gyönyörűen mutatja a magonkénti terhelést.

[ Szerkesztve ]

- Where are you from? - Budapest. - Bucharest? - No, Budapest, Chain Bridge, Gulash... - Ah, Viktor Orban! - No-no, Bucharest

(#1130) MTbc válasza Gdfath3r (#1127) üzenetére


MTbc
senior tag

:)) Notebook

(#1131) Gdfath3r válasza Nyugdíjas (#1128) üzenetére


Gdfath3r
tag

Ha kimondottan a proci homersekletere vagy kivancsi, akkor tudom javasolni a Temperature Monitor-t amit itt talalsz: http://www.bresink.de/osx/TemperatureMonitor.html es fent van a pure-mac.com-on is.

Hivhato vagyok Viberen

(#1132) Nyugdíjas válasza PH 5.5 (#1129) üzenetére


Nyugdíjas
nagyúr

Csekkolom:R
Gdfath3r: Köszi neked is:R
Ati VGA-k rivereiről, meg telepitéséről nem sokat találtam, már csak az hiányzik egy jó kis összefoglalóhoz a topic elejére. Valaki megdobhatna egy linkel;)

‎"Két dolog fontos az életbe' nagyon. Hogy az ágyad legyen jó, meg a cipőd. Mer' vagy az egyikbe vagy, vagy a másikba."

(#1133) Nyugdíjas válasza PH 5.5 (#1129) üzenetére


Nyugdíjas
nagyúr

És hogy néz ki ez nálad? Mert nálam csak egy grafikon van. Kezdek nem örülni:U

‎"Két dolog fontos az életbe' nagyon. Hogy az ágyad legyen jó, meg a cipőd. Mer' vagy az egyikbe vagy, vagy a másikba."

(#1134) Nyugdíjas válasza Nyugdíjas (#1133) üzenetére


Nyugdíjas
nagyúr

Gondolom a 45nm miatt lehet. De lehidalok vazze. Nemhiába éreztem, hogy valami nincsen egybe' a cuccal. Azthittem eddig, hogy a vga körül van a gubanc,de ezek szerint core-al is minuszban vagyok :O

‎"Két dolog fontos az életbe' nagyon. Hogy az ágyad legyen jó, meg a cipőd. Mer' vagy az egyikbe vagy, vagy a másikba."

(#1135) Nyugdíjas


Nyugdíjas
nagyúr

Ha jól sejtem itt az unknown sem túl sok jót jelent:U

‎"Két dolog fontos az életbe' nagyon. Hogy az ágyad legyen jó, meg a cipőd. Mer' vagy az egyikbe vagy, vagy a másikba."

(#1136) PH 5.5 válasza Nyugdíjas (#1133) üzenetére


PH 5.5
aktív tag

#963- ban a linkelt képen látszik például, éppen 2-2%-on mennek a magok. Amikor több dolgot futtatok, szépen látszik, hogy eltérő a magok kihasználtsága.
Lehetséges, hogy neked ezért megy a tuning... Kíváncsi lennék az Xbench cpu eredményeire.
Nekem ilyen:
CPU Test

201.03

GCD Loop

377.02—>

19.87 Mops/sec
Floating Point Basic

182.11

4.33 Gflop/sec
vecLib FFT

147.69

4.87 Gflop/sec
Floating Point Library

200.68

34.94 Mops/sec
Thread Test

276.23

Computation

259.86

5.26 Mops/sec, 4 threads
Lock Contention

294.79

12.68 Mlocks/sec, 4 threads

[ Szerkesztve ]

- Where are you from? - Budapest. - Bucharest? - No, Budapest, Chain Bridge, Gulash... - Ah, Viktor Orban! - No-no, Bucharest

(#1137) Nyugdíjas válasza PH 5.5 (#1136) üzenetére


Nyugdíjas
nagyúr

Na nézzük meg. A végére akarok ennek már járni,mert kezd nagyon idegesitő lenni.

Gdfath3r-nek hátha van valami ötlettye,mert én már csíkosra gugliztam a szemem,de nem találtam erről semmit. Általában műxik mindenkinek a 45nm-es proci is...

‎"Két dolog fontos az életbe' nagyon. Hogy az ágyad legyen jó, meg a cipőd. Mer' vagy az egyikbe vagy, vagy a másikba."

(#1138) Nyugdíjas


Nyugdíjas
nagyúr

Itt az enyémnek a resultja:

‎"Két dolog fontos az életbe' nagyon. Hogy az ágyad legyen jó, meg a cipőd. Mer' vagy az egyikbe vagy, vagy a másikba."

(#1139) Nyugdíjas válasza Nyugdíjas (#1138) üzenetére


Nyugdíjas
nagyúr

Nem nagyon jó ez igy...:(

‎"Két dolog fontos az életbe' nagyon. Hogy az ágyad legyen jó, meg a cipőd. Mer' vagy az egyikbe vagy, vagy a másikba."

(#1140) PH 5.5 válasza Nyugdíjas (#1139) üzenetére


PH 5.5
aktív tag

Na igen, nálam ugyanez így néz ki.

- Where are you from? - Budapest. - Bucharest? - No, Budapest, Chain Bridge, Gulash... - Ah, Viktor Orban! - No-no, Bucharest

(#1141) Nyugdíjas válasza PH 5.5 (#1140) üzenetére


Nyugdíjas
nagyúr

Jesz, ez azt jelenti, hogy 45nm-t nem szereti. Most még munkálkodom,de utána megnézem mit szól a no tuninghoz, bár erősen kétlem, hogy attól elkezdené "látni" a procit:D
Vadászok közben ötleteket,de nem sok mindent találok, hogy lehetne fullos működésre birni a procimat....

Nemhiába volt nekem gyanúsan lassú...:(((

‎"Két dolog fontos az életbe' nagyon. Hogy az ágyad legyen jó, meg a cipőd. Mer' vagy az egyikbe vagy, vagy a másikba."

(#1142) PH 5.5 válasza Nyugdíjas (#1141) üzenetére


PH 5.5
aktív tag

Egy maggal is elversz:)

- Where are you from? - Budapest. - Bucharest? - No, Budapest, Chain Bridge, Gulash... - Ah, Viktor Orban! - No-no, Bucharest

(#1143) Nyugdíjas válasza PH 5.5 (#1142) üzenetére


Nyugdíjas
nagyúr

Ezért kellene a kettő ;]

‎"Két dolog fontos az életbe' nagyon. Hogy az ágyad legyen jó, meg a cipőd. Mer' vagy az egyikbe vagy, vagy a másikba."

(#1144) PH 5.5 válasza Nyugdíjas (#1143) üzenetére


PH 5.5
aktív tag

Na mindegy, az vígasztal, hogy az én procim legalább "jólnevelt" :D

[ Szerkesztve ]

- Where are you from? - Budapest. - Bucharest? - No, Budapest, Chain Bridge, Gulash... - Ah, Viktor Orban! - No-no, Bucharest

(#1145) Nyugdíjas válasza PH 5.5 (#1144) üzenetére


Nyugdíjas
nagyúr

És az a poén, hogy emlékeim szerint volt nekem is ilyen "pofájú" a cucc:U Csak mikor tűnhetett el:F Remélem valaki jobban ért ehhez, és kapok valami választ,mert már sodrom a kötelet;]

‎"Két dolog fontos az életbe' nagyon. Hogy az ágyad legyen jó, meg a cipőd. Mer' vagy az egyikbe vagy, vagy a másikba."

(#1146) Nyugdíjas


Nyugdíjas
nagyúr

Elkövettem a már régóta emlegetett 1.hsz-t a topichoz. Csekkoljátok, bármi ötlet gyöhet, aztán kiegészittetem, azért van, hogy együtt gyarapitsuk, hogy mindenki könnyen megtalálja amit keres a témban. A "kezdőket" ezentúl lehet oda irányitani:D

‎"Két dolog fontos az életbe' nagyon. Hogy az ágyad legyen jó, meg a cipőd. Mer' vagy az egyikbe vagy, vagy a másikba."

(#1147) Gdfath3r válasza Nyugdíjas (#1138) üzenetére


Gdfath3r
tag

Te kis csalo...lecsaltad a vincsitesztet :C :)) :DD :R

Hivhato vagyok Viberen

(#1148) Gdfath3r válasza Nyugdíjas (#1143) üzenetére


Gdfath3r
tag

Na latom magad is rajottel, mi volt a gond.
Nos, ezert kell meghackelni a bios-t, esetleg egy downgrade, hogy az OS lassa az osszes magot.

Hivhato vagyok Viberen

(#1149) Nyugdíjas válasza Gdfath3r (#1147) üzenetére


Nyugdíjas
nagyúr

Nah, ne ezzel foglalkozz most, ahnem azzal, hogy miért single core a procim:Y:D Minnyá elsirom magam. Ez igy nem jóóó :O

Közbe látom mit irtál.. Akkor ezek szerint elengedhetetlen a BIOS hack?
downgrade-et csak reinstall-al lehet gondolom...

[ Szerkesztve ]

‎"Két dolog fontos az életbe' nagyon. Hogy az ágyad legyen jó, meg a cipőd. Mer' vagy az egyikbe vagy, vagy a másikba."

(#1150) lackoka


lackoka
tag

Hali !
Feltettem egy Kalyway 10.5.2 -t. Minden jól megy egészen a "Do you already own a Mac"-ig. Innen azonban nem tudok tovább lépni mert bármelyik opciót (én a "Do not trnsfer my infotmation now"-t) választom hosszas gondolkodás után újraindul a gép. Tud valaki segíteni mit csinálok rosszul?
üdv lackoka

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  macOS PC-re (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.