Hirdetés

2024. május 21., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:02:15

LOGOUT.hu

Külső merevlemezek - USB, eSATA, FireWire HDD
Kérdezés előtt kérjük olvasd el az összefoglalót!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#9901) Nixon18


Nixon18
senior tag

Aha... tehát Elements-et semmiképp.
eSATA nincsen, de USB 3.0 van. Kb meddig lehet még ilyen horror-árakkal számolni? :D

(#9902) Attici válasza Nixon18 (#9901) üzenetére


Attici
őstag

Év vége vagy a jövő év eleje előtt, ne számíts jobb árakra. :(
De lehet 2014 is.

[ Szerkesztve ]

"Minden, ami a “DE” előtt elhangzik, lényegtelen."

(#9903) benvolio válasza Attici (#9902) üzenetére


benvolio
őstag

Mivel ezen a magas áron is veszik az emberek, majd hülyék lesznek csökkenteni. Valamint már az Artisjus is ráteszi a részét az árakra. Néha lehet találni jó ajánlatokat itt-ott, arra kell lecsapni. Én most vettem a Corába egy Samsung Story Station 2TB-os USB3-as vinyót 29ért. Na ebből 2700Ft. az Artisjus-é. A jó ku...

(#9904) Attici válasza benvolio (#9903) üzenetére


Attici
őstag

Azért én még reménykedek, hogy visszajönnek még a normális árak.
Sajna 2TB-os USB3-as MyBook-ot sehol sem láttam jó áron. :(((

"Minden, ami a “DE” előtt elhangzik, lényegtelen."

(#9905) Nixon18


Nixon18
senior tag

Gondolom a MyBook is hálózatról kapja az áramot.
Esetleg nincs valami tipp valami kisebb kapacitású, de hálózati áramot nem igénylő 2,5"-os külső HDD-re?

(#9906) King Unique válasza Nixon18 (#9905) üzenetére


King Unique
titán

Pl. WD My Passport,v ha futja rá a legújabb 2 TB-os Passport ,v ilyen melegben jó választás lehet 2,5" usb3-as alu mobilrack+ hdd, ill. előbbi 2 TB-os Passportban is a Mac-es verzió burkolata aluminium,de drága mert MAC... :((( ,ill. FW800 csati mellett,csak usb2 van rajta (ez is részben Mac miatt...) és fw800-on tud kb. 65 MB/s, usb3-on meg 110-120 MB/s,azért nem mindegy.
Amúgy meg #9759
minden 3,5" hálózatról kapja, 2,5"-ekhez meg elég usb csati,v max 2.0-nál Y usb kábel,3.0 csatiba nem kell Y,ill. sima esata-nál kell + usb táp,de van táplált esatap,ahhoz megint nem kell.

[ Szerkesztve ]

(#9907) Nixon18 válasza King Unique (#9906) üzenetére


Nixon18
senior tag

Köszi a segítséget!
Ilyen árak mellett erősen kell gondolkodnom rajta, hogy megéri-e. :(((

(#9908) magedla


magedla
tag

Sziasztok Urak!

Egy kis segítséget szeretnék kérni, mert nehézségekbe ütköztem egy Transcend 25M3 használatát illetően. Egy 500GB-os verziót vásároltam néhány napja és eddig két gondom akadt vele:
- Nem tudom leválasztani, ha a számítógéphez csatlakoztattam. A beépített Windows 7-es tool-t használva a következő hibaüzenetet kapom: "USB mass storage device in currently in use". Kilőttem az összes explorer ablakot, a total commandert, a Daemon Tools-t, gyakorlatilag minden háttérben futó alkalmazást, köztük az összes SSD-t és HDD-t figyelő eszközt, a torrent klienst, a monitorozó programokat és a process-ek között is keresgéltem, vajon mi foghatja meg, de semmi eredmény. Legalább fél órán át próbálkoztam és két ún. unlocker-t is letöltöttem, de valószínűleg a rossz verziókat, mert nem értem el velük semmit. Tudnátok javasolni egy unlocker-t vagy egy programot, ami segít ezen?
- A másik gondom pedig a következő: amikor megkaptam, FAT32-re volt formázva. Először ezt meg sem néztem és kipróbálás gyanánt rögtön rápakoltam néhány 1-1,5GB méretű mkv-t, hogy leteszteljem a DVD lejátszó USB-jére csatlakoztatva a TV-nél. A drive-ot felismerte ugyan, de semmi tartalmat nem jelzett rajta. Ezután mentem újra a géphez, csatlakoztattam, formáztam NTFS-re, visszapakoltam rá a formázás előtt lementett, eredetileg a HDD-n lévő eszközöket, újra rátettem az mkv-kat és ismét próbálkoztam. Ekkor már magát az eszközt sem ismerte fel a DVD lejátszó.
Mit csinálok rosszul? Ha van tanácsotok, kérlek segítsetek megoldani a rejtélyt. Köszi előre is. :R

True victory is victory over oneself

(#9909) Alex91 válasza magedla (#9908) üzenetére


Alex91
félisten

A dvd lejatszo valoszinuleg nem ismeri fel az ntfs-t, valamint, ami nagyobb gond, az mkv-val nem tud mit kezdeni...

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#9910) Dragon27 válasza magedla (#9908) üzenetére


Dragon27
senior tag

Feladatkezelő indítása és ott Erőforrás-figyelő ... ha megvan a Folyamatoknál kikapcsolod ...

[ Szerkesztve ]

(#9911) King Unique válasza magedla (#9908) üzenetére


King Unique
titán

A 25M3 gyárilag FAT32-re van formázva,DVD lejátszók ált.csak ezt ismerik,NTFS-t ezért nem kezelte...azt újabb TV-k,médialejátszók tudják. Mkv-val meg lejátszód nem tud mit kezdeni,ami gázabb...
Ha nem engedi leválasztani,arra jó Unlocker,van magyar is ,v a feladatkezelőben,ha ezekkel kilőve se engedi,akkor nemtom...
+ win7 usb portokról nem veszi el az áramot,hdd-t "pörögve" lehúzni,nem a legjobb,érdemes ezt kipróbálni

[ Szerkesztve ]

(#9912) magedla válasza Dragon27 (#9910) üzenetére


magedla
tag

Köszönöm a tanácsot, kipróbálom estefelé és beszámolok!

(#9911) King Unique
Köszi az infókat, ezek szerint FAT32-re vissza, DIVX rátesz. Este megnézem ezt is. :R

True victory is victory over oneself

(#9913) King Unique válasza magedla (#9912) üzenetére


King Unique
titán

Vagy,ha PC-vel is használod,csinálsz egy kisebb FAt32-es partícót (ami filmeknek lejátszóra elég),másik meg NTFS marad :K ,mert FATxx eléggé elavult már,4 GB-nál nagyobb fileokat se támogatja :N ,ill DVD lejátszók is primitívek,h csak azt kezelik...

[ Szerkesztve ]

(#9914) bandi007


bandi007
csendes tag

Sziasztok. Egy gyors 3,5 1TB-os 7200rpm vinyót tudnátok ajánlani? Lehet hogy külsőként használnám de azt akarom hogy gyors legyen mert lehet hogy asztali gépbe is tenném. Kellene hozzá valami jó USB 3-as külső ház is amiben szintén a segítségeteket kérném.

(#9915) Attici válasza bandi007 (#9914) üzenetére


Attici
őstag

4.2ms elég gyors lesz? :D

Nekem két ilyen, csak 640-esek vannak a gépembe RAID0-ban. Szerintem jó!

[ Szerkesztve ]

"Minden, ami a “DE” előtt elhangzik, lényegtelen."

(#9917) magedla válasza King Unique (#9913) üzenetére


magedla
tag

Urak, nagyon köszönöm a segítséget. :R
FAT32 és divx stimmelt, sajnos a DVD lejátszó ennyit tud.
Holnap meglesem a két részre partícionálást is, mert úgy lenne az igazi. Gyenge minőségű divx-ekkel úgysem telne meg az 500GB. :)

True victory is victory over oneself

(#9918) GU-81M


GU-81M
tag

Sziasztok!

Szeretnék venni egy külső hdd-t, lehetőleg 2 terásat. Amit először kinéztem, azt itt nem nagyon ajánlgattátok (WD Elements), így inkább megkérdezlek Titeket. A cél az lenne, hogy a tp-link routeremre kapcsolódva folyamatosan torrentezzen illetve bármikor elérhető háttértár legyen. Ennek megfelelően jó lenne, ha nem melegedne illetve legyen nagyon stabil (ne hibásodjon meg). USB 3.0 nem kell egyáltalán.Várom az ötleteiteket! :)

(#9919) Attici válasza GU-81M (#9918) üzenetére


Attici
őstag

Az Elements folyamatos használatra tényleg nem túl jó választás. Akkor inkább a
WD MyBook Essential 2Tb jobb választás! :K

"Minden, ami a “DE” előtt elhangzik, lényegtelen."

(#9920) bandi007


bandi007
csendes tag

Azt kérdzném, hogy teljesítményben sok különbség van ha a 3,5vinyó 1 vagy 3 tányéros ill. mi mlehet még a különbség? Az 1 tányérosak jó minőségűek?

(#9921) King Unique válasza bandi007 (#9920) üzenetére


King Unique
titán

Annyi,h ugyanakkora tárhelynél,de kevesebb (nagyobb adatsűrűségű ) tányérral megoldva,gyorsabb is lesz (néhány,v akár több 10 MB/s pl. a legújabbak 1 TB-os tányérokkal, pl. új Seagate , bár megbízhatóság terén inkább WD,v Hitachi ajánlottabb) ,vmint vmivel halkabb,ill. kevésbé melegszik,tehát a kevesebb tányér mképp ideálisabb. :K

(#9918) GU-81M: ha 24/7-ben hajtod.lehet jobb lenne vmi aluházas mobilrack (Sharkoon RC ,usb3 annyival nem drágább egyáltalán,sima usb2-nek meg főleg 3,5"-nél sok értelme nincs) +bele egy vinyó,mert főleg elkövetkező nyári forráságban melegedni fog és.mostani gyári külsők-mobilrackek passzív hűtése lévén,az aluház (már amelyik az) jó hőelvezetű képessége gondoskodik úgymond a hűtésről,de azért az se egy venti (v akár olcsó usb-s venti elétehető,ha pl.MyBook-ot veszel)...MyBook jó,de az is műanyagházas...

[ Szerkesztve ]

(#9922) Ördögfióka


Ördögfióka
csendes tag

Sziasztok!

Szeretnék venni egy külső winchestert 2TB kapacitásút asztali géphez, de nem igazán értek hozzá, ezért szeretnék egy kis segítséget kérni.

Szempontok, legyen olcsó, megbízható (sokáig akár évtizedekig működjön:) )
Igazából főleg adattárolásra használnám, van egy 1TB belső winchesterem és arról másolnám át az adatokat rá, és ha az 1TB-os bemondaná az unalmasat, akkor is a 2TB maradna külsőnek, igazából tényleg csak adattárolás lenne a cél, ha filmeket átmásolnám róla pendrive-ra, ha megakarnám nézni, tehát még tv-hez sem csatlakoztatnám, ha csak nincs valami speciális eset.

Eddig ezeket néztem:

1.Hitachi Touro Desk DX3 2TB HTOLDX3EB20001ABB Merevlemez 32000 ft
Előny olcsó (többihez képest). Hátrány:pixmánia árulja, valamint hitachiról nem hallottam túl sok jót.

2. Hitachi Touro Desktop DX3 2TB 0S03398 36000 ft

3. Western Digital Elements 2TB USB WDBAAU0020HBK 32000-40000 ft
Előny: olcsó. Hátrány: csak pixmániában és inter storeban ilyen olcsó és erről a két cégről túl jó véleménye nincs az embereknek, ahogy olvastam.

4. Ez egy seagate pack lesz

Seagate Expansion 2TB USB 3.0 STAY2000202
Seagate FreeAgent GoFlex 2TB STAC2000202
Seagate Freeagent Goflex 2TB STAC2000200

Egy árban vannak 40000 ft körül, de nem nagyon tudom mi a különbség.

Ami érdekesség, hogy kb féléve a WD 19000 ft volt a seagate meg 70000 ft, ez alapján seagate tűnhet jó választásnak vagy nem tudom.

Bármilyen információnak, segítségnek örülnék, akár más olcsóbb winchesterekkel kapcsolatban is.
Előre is köszönöm.

(#9923) King Unique válasza Ördögfióka (#9922) üzenetére


King Unique
titán

Árak árvíz maitt felmentek,ezért nehéz manapság jó áron találni külső hdd-t,meg kinek a mi a jó ár...
Több évtizedig... :Y ,azt felejtsd el,jó,ha max 6-8 (10) évig kihúzza,addig meg úgyis újat veszel,bár ezek azért nem kapnak akkora terhelést,mint egy belső vinyó,tovább is bírják vsz,de azért nem addig...
Látom figyeltél csatira,mert ilyen több TB-os cuccoknál adatok mozgatásához usb2 már kevés, usb3 visszafelé kompatibilis,nem is drágább,szal egyértelműen az a nyerő (v esata,ha az van gépeden) :K
Bár Elements csak usb2-es,ill panaszkodtak már rá páran,WD-be inkább az usb3-as MyBook játszik,ill Seagate Expansion-ba is ált. usb2-eset árulják,3.0 nem olyan rég került rá,szal figyelni kell pontosan mit veszel,de szerintem jobb a Goflex Desk sorozat,azokon cserélhető interface-ek vannak (usb2/3, esata,fw800),bár utóbbi 2-t külön lehet venni hozzá,ill gyárilag v 2.0,v 3.0 csatival vehető,amit beírtál a 2. pont az usb3-as, az uccsó a 2.0-ás,tehát Goflexből sor.szám alapján az első a nyerő. :K
Hitachi nem régóta gyárt külsőket,a Touro Desk sorozatról sok tapasztalat nincs :N ,de ahogy vinyóik,vsz ezek is minőségiek,jó a szoftveres körítés is,bár nem olyan bejáratott,jól csengő név külsőbe,mint a WD.
Jók még,extra szoftverekkel szereltek a Buffalo Drivestation, ADATA NH03 Ninja, Lacie prem.kat cuccai, bár picit drágábbak, ill.Iomega Ego/Prestige Desktop,Transcend 25T3,de ezek már nem nagyon kaphatóak.ahogy Samsung S3,M3 is kifutó cucc lett.

Nem könnyű a választás,de az alapján,h pl.aluházas,usb3 v esata csatis,gariidő mennyi,,ill extra funkció,pl.hardveres titkosítás stb. kell-e,az alapján lehet szelektálni

Másik alternatíva,főleg ilyen nyári melegben a 3,5"mobilrack + hdd megoldás (#9921),egyesek 3,5" méretben inkább ezt ajánlják,főleg egy új,gyors vinyóval [vinyó topic] ,árban meg kell nézni melyik kedvezőbb.

Üdv.

[ Szerkesztve ]

(#9924) GU-81M válasza King Unique (#9921) üzenetére


GU-81M
tag

Köszönöm a válaszokat!

Néztem én is a másik WD-t, a gond az, hogy nekem tényleg mindig menne és a stabilitás elég fontos lenne.

A sharkoon rack nem rossz ötlet, szerintem ha kivágnám az oldalát és egy ventit raknék oda, akkor tökéletesen szellőztetné a házat.

Az usb 3.0 csak amiatt nem fontos, mert nem tudom kihasználni. :D

(#9925) King Unique válasza GU-81M (#9924) üzenetére


King Unique
titán

Oldalát kivágod,mivel flex-el,mert alu... :F ,nem kell :N ,pont azért alu,h hőt elvezesse és vinyó ne főjön meg benne. Max a linkelt kis usb-s ventit előteszed,azt pont jó az úgy.
Venti manapság gyári külsőkben,mobilrack-ekben nincs (max combo 5,25"-ben ODD/HDD),passzív hűtés van,ami nem a legjobb,de full fém ház esetén - pl. Sharkkon,amit sokan dícsérnek - ált.nem szokott gond lenni.

Nem tudod kihasználni,de később hátha (v gépbe veszel PCI-E bőv karit),usb2 meg annyival nem olcsóbb,egyszerűen nem érdemes vele szórakozni... :N ,persze torrenthez elég 2.0,ha csak nem több 100 Mb/s-el jön a cuccos majd jövőben,de persze nem kötelező 3.0,dönts belátásod szerint. :)

[ Szerkesztve ]

(#9926) Ördögfióka válasza King Unique (#9923) üzenetére


Ördögfióka
csendes tag

Köszi!
Valószínű, akkor mivel a hitachi egy kb 7000-10000 ft-tal olcsóbb, így, ha még lesz valahol raktáron, mellette teszem le a voksom:)

(#9927) morcos


morcos
csendes tag

Sziasztok! Van egy Seagate Expansion 2TB-os USB 2.0-as kulso merevlemezem belu egy SATA-s vinyoval. Kb ket es fel eves lehet, pontosan nem tudom mikor vettem mar :) A lenyeg, hogy meg aprilisban voltam otthon magyarorszagon akkor egyszer eltavolitas nelkul lett kihuzva a halozatbol aminek az lett az eredmenye, hogy a kov. csatlakoztatasnal nem latta a gep a rajta levo egyetlen egy teljes lemeznyi mertu partition-t. Akkor egy chkdsk lefuttatasa helyerhozta a dolgot. Se elotte, se azota nem volt gond a merevlemezzel kb. masfel hettel ezelottig. Amugy egy HP ProBook 4535s gepre van radugva, s napi 24 orat mukodott. Szoval masfel hettel ezelott kezdett olyat csinalni, hogy reggel mikor hazaertem nem birtam olvasni a meghajtot. Kenytelen voltam aramtalanitani s ujra csatlakoztatni. De par ora elteltevel, ha nem hasznaltam akkor ujr megtortent a dolog. A letoltesek a laptop vinyojarol (640Gb) mennek, szoval az ido nagy reszeben nem volt adatmozgas a kulso vinyon. Aztan ahogy teltek a napok ugy kezdett rovidulni az az ido amig a csatlakoztatas utan a merevlemezt rendesen lehetett hasznalni. Par nappal ezelott mar szinte a csatlakoztatas utan par percel mar nem reagalt semmire a merevlemez. Ha epp masoltam valamit akkor nem kezdett bele ujabb fajl irasaba. De akar mekkora fajlt kezdtem el masolni az mindig befejezte, s max a kov. fajlt mar nem kezdte el. Szetszedttem a hazat, gondoltam az adhatta meg magat. Van egy egyszeru IDE/SATA-USB atalakitom, s egy Packard Bell 3500 szinten SATA-s kulso hazam, amiben a vinyo megadtta magat. A lenyeg barmivel probalkoztam ugyan azt tapasztaltam. Racsatlakoztatom a gepre (teljesen mindegy melyik portot hasznalom, meg az USB 3.0-as porto is kiprobaltam), gond nelkul felismeri, s utanna talan egy percel mar nem tudom bongeszni, vagy irni, torolni a fajlokat. Amivel eddig probalkoztam: chkdsk (termeszetesen /f kapcsoloval), nehezen, de vegigfut viszont semmi valtozas. SeaTools-nal eddig talan ketszer sikerult ugy elinditani, hogy mire ebjon a program meg megfeleloen lassa a merevlemezt. Az esetek tobbsegeben mire vegigellenorzi a portokat, majd elindul a program akkor mar semmi info-t, tesztet nem lehet lekerni, lefuttatni.

Remelem nem, de lelkiekben mar probalom felkesziteni magam, hogy a vinyonak annyi. Mar csak az a kerdes, hogy hogyan tudnam lementeni rola azt a majdnem 2TB-nyi adatot?

[ Szerkesztve ]

Olyan bizonytalan vagyok mostanában....vagy mégsem?

(#9928) Bator92


Bator92
tag

Hellosztok! Egy ilyen vásárlásán gondolkozok: [link]

Ez ugye visszafelé kompatibilis USB2.0-val? Valamint működhet egy Sony BX 420-as TV-vel? Filmeket néznék róla, eddig 8 gigás pendriveon bármilyen mkv filmet lejátszott, akkor valószínűleg ezen is játszaná az mkv fájlokat ugye?

(#9929) Attici válasza morcos (#9927) üzenetére


Attici
őstag

Nagyon úgy néz ki, hogy behalt a vinyó, én is szenvedek most egy párral.(Most egy Seagate-tel adatokat látom, de nem lehet se törölni, se formázni.)
Amit még tehetsz, hogy a HDD-t berakod egy asztali gépbe és megpróbálod leuttatni a HDD Regeneratort-t. Néha be szokott jönni. De a Te esetedben lehet, hogy már nem fog segíteni.
Ha ez sem segít, akkor csak a Kürt-nél tudják leszedni az anyagaidat, de az aranyárban van! :K

"Minden, ami a “DE” előtt elhangzik, lényegtelen."

(#9930) Attici válasza Bator92 (#9928) üzenetére


Attici
őstag

Persze kompatibilis az USB2-vel, de, hogy a TV-vel menni fog-e az csak a TV kompatibilitási listájából derülhet ki.
EZT már nézted?. Ezek többnyire kompatibilisek a TV-kkel.

"Minden, ami a “DE” előtt elhangzik, lényegtelen."

(#9931) Bator92 válasza Attici (#9930) üzenetére


Bator92
tag

Köszi a választ. A TV kompatibilitási listáját hol találhatom szted?

Hát igen. Az igazi egy ilyen WD lenne, de drágállom. Már csomó ideje várom, hogy essenek az árak a régi szintre, de egyre jobban kellene már egy külső vinyó és az árak alig mozdulnak.

(#9932) King Unique válasza morcos (#9927) üzenetére


King Unique
titán

Hát ja,lehet behalt vinyó benne,főleg,ha más rackben is ez a helyzet,Seagate nem a legmegbíthatóbb....HD Sentinelel nézted,mit ír állapotára,abból kiderül. Adatmentés meg jó drága,főleg 2 TB :Y ,még úgy is sokkal olcsóbban kijönnél,ha vennél másik külső hdd-t és arra átpakolnád cuccokat,de ez estedben,h már-nár használhatatlan nem nagyon kivitelezhető... :N
Ajánlom figyelmedbe Adatmentés - liksoft - HDD kereső mentéshez ,ott kérdezz, oldalán láthatsz árlistát,kb máshol is ennyi... :(

(#9931) Bator92: Samsung TV-k jók ilyen téren,csomó külső hdd-t kezelnek,de pont pl. Sonynál fordul elő gyakrabban inkompatibilitás,pl. saját külső hdd-t is csináltak részben e végett,h az fix jó TV-ikhez,de ált. nevesebb külsőkkel,mint WD nem szokott gond lenni,nagyon jó a supportja,firmware-t is lehet benne frissíteni , ill TV-nél is fw update néha megoldja komp. gondokat. :K
+ nézd meg NTFS-t kezeli-e,mert új usb3-as külső hdd-k már arra vannak tolva,de persze,ha nem,vissza lehet form. FAT32-re...
talán ősszel esnek,v nem...ki tudja lehet 2014-ig húzzák, vmi adat róla,v "lista" gyártói oldalon fent van biztos

[ Szerkesztve ]

(#9933) sunnysys


sunnysys
tag

Sziasztok!

2TB WD 3.5" My Book Essential külső merevlemezt szeretnék venni, de több hozzászólásban is találtam merevlemez + Sharkoon Rapid-Case ajánlást.

Ha leginkább film és zene tárolására/lejátszására szeretném használni a merevlemezt, akkor milyen HDD-t ajánlanátok, ami a külső rackkel párosítva hozná a WD MyBook minőségét, és árban is alá tudna menni?

köszi!

(#9934) King Unique válasza sunnysys (#9933) üzenetére


King Unique
titán

Jó a MyBook is :K ,ha TV-hez kötnéd,kompatibilitással se lenne gond vsz,ha meg kifejezetten szükséged van progijaira,hw-es titkosításra (lejelszavazza az egészet,ami később feloldható),akkor vedd azt.
Ha csak egy "sima adattároló" kell,mféle csicsa nélkül, korábban is többen ajánlgatták 3,5"-ben a mobilrack+hdd megoldást,szétszedhető,variálható,te döntöd el,milyen vinyó kerüljön bele,pl. vmi gyors új 1 TB/tányéros, ill egy jó alu rackben a melegedés se probléma,főleg ilyen nagy nyári melegben. A MyBook műanyagházas ( fém is van,de az a drága MAC Studio széria) ,nem mondom,h megfőne benne a vinyó :N ,de huzamosabb használat után,v melegebb helyiségben az is azért felmegy 4x fokra (bár az még "belefér" úgy-ahogy),előnyösebb a fém burkolat,+ esetleg melegben MB-t olcsó usb-s ventivel megtámogatva jó az is..
látom vinyó topicba is betetted,ott majd adnak tanácsot milyet vegyél,ha mobilrack döntesz. :K

[ Szerkesztve ]

(#9935) sunnysys válasza King Unique (#9934) üzenetére


sunnysys
tag

köszi szépen!
laptoppal és médialejátszóval használnám, leginkább filmnézésre, filmtárolásra, letöltésre, stb. szóval nem lenne durván igénybe véve szerintem, így lehet, hogy nem tökölök a HDD+rack kombinációval (meg amúgy is csak Te válaszoltál mindkét topikban :)), és megveszem a MyBookot, ha délutánig senki nem beszél le róla. :)
köszönöm!

(#9936) sunnysys válasza King Unique (#9934) üzenetére


sunnysys
tag

nos, megrendeltem a MyBookot. köszi a segítséget! :)

(#9937) Orlin


Orlin
addikt

Sziasztok!Majd nekem is aktuális lesz lassan...Addig is nézegetem a topicot. :B

A HITACHI TOURO DESK DX3 30 E-ért tapasztalata van valakinek?
Vagy akkor a már fentebb is említett MyBook Essential inkább igaz kicsit többért?!

Köszu!

LENOVO IDEAPAD 5 Pro 16 - Ryzen 5 6600HS, 16, 1000 GB, 16GB, Radeon 660M Graphics, Win11

(#9938) oncsi


oncsi
őstag

Dell D430 hátulján lakik ez a csati. USB power vagy mi a neve !??
Mire jó? Van hozzá csati is?

Köszi :)

Kinek csak kalapácsa van, mindent szögnek vél

(#9939) oncsi válasza oncsi (#9938) üzenetére


oncsi
őstag

Ja, Képet, meg látom, hogy nem látom. ez valahogy lemaradt :)

Kinek csak kalapácsa van, mindent szögnek vél

(#9940) King Unique válasza oncsi (#9939) üzenetére


King Unique
titán

Vmi megnövelt áramerősségű usb2 port, talán 2 végű Y usb kábelhez,bár lehet vmi spec usb csati megy bele,de olyat nem láttam én se még :N

(#9941) gg72


gg72
veterán

Tudja valaki, hogy az Asus AN300-ban milyen vinyó "lakik"?
[link]

(#9942) Coolmat válasza gg72 (#9941) üzenetére


Coolmat
őstag

Google első találat: [link]. Eszerint Hitachi HTS545050B9A300 (Travelstar 5K500.B széria, 250GB-os tányérokkal).

(#9943) King Unique válasza gg72 (#9941) üzenetére


King Unique
titán

Akkor nem is rossz,ha Hita,+ mutatós,csini kis db. :K Kifejezetten Asus notihoz,Tablethez kéne,azért ezt :F
amúgy még Toshiba (Store Steele,Alu 2S) gyárt ilyen csilli-villi fémházas külsőket,v Asusba nekem Zendisk tetszik,igaz egy 5-össel többért.,v akad 2,5"-be más alternatíva is,amik korábban elhangzottak,v egy jó alu mobilrack+bele pl. nagy 1-2 tányéros adatsűrűségű notivinyó...)

[ Szerkesztve ]

(#9944) gg72 válasza King Unique (#9943) üzenetére


gg72
veterán

Én is ezeket nézegetem már 1 napja, de nem igazán tudok dönteni. Laginkább egy alu mobilrack + 1tányéros 500GB vinyó kellene.
Ez pl. vajon az?
[link]
Amióta átvette a Seagete, nem vagyok benne biztos...

Alu mobilrack-ból mit ajánlanál? Ami nem fényes és csillog-villog, mint a tükör.

Coolmat: Kösz, néztem ezt az oldalt is, de a vinyó-típust nem vettem észre... :B

[ Szerkesztve ]

(#9945) Coolmat válasza gg72 (#9944) üzenetére


Coolmat
őstag

Samsung M8-as széria, 500GB-os tányérokkal szerelt [link]. Valószínűleg semmi más nem történt jelen esetben, ugyanott készül csak Seagate matricát tesznek rá és új típusszámot kapott, valamint a garanciaidő is 3 évről 1 évre csökkent. :( Ettől függetlenül jó árban van, szerintem simán be lehet vállalni. Hozzá USB3-as rackből pl. ez nem tűnik rossznak, kép alapján nem is csilli-villi, de ez is vállalhatóan néz ki.

(#9946) gg72 válasza Coolmat (#9945) üzenetére


gg72
veterán

A vinyók okés is lenne, a házakkal már gondban vagyok... Az említett Revoltec-ben állítólag ASM1051 chip van, ami pl. nem olvassa ki a hőmérsékletet [link], a Sharkoon pedig nekem már túl nagy darab.

(#9947) Coolmat válasza gg72 (#9946) üzenetére


Coolmat
őstag

Hát ez fura, mert nekem is ASM1051 chip van a rackemben (aldis Tevion occó winchester), és simán ki tudja olvasni a HDSentinel a hőmérsékletet is, ki volt próbálva NEC, Asmedia és Intel USB3-as géppel is. Nem lehet, hogy ebben a tesztben csak a régi HDTune nem tudja kiolvasni az értéket (nem tudok németül, google transletezni meg most nincs kedvem)?

(#9948) gg72 válasza Coolmat (#9947) üzenetére


gg72
veterán

Ez viszont jó hír, kösz! Szerintem veszek egy ilyen házat (mert különben tetszik), aztán ha nem menne a Smart (amit én is kétlek, habár volt nálam pár hónapja egy Lian Li EX-10QB, ami nem tudta), akkor visszaviszem.

(#9949) King Unique válasza gg72 (#9944) üzenetére


King Unique
titán

Megkéstem válasszal,bocsi,de már mindegy látom... :)
Samu M8-on kívül,ami beszerezhető még,pl. WD-be új 1 tányéros (/500 GB) árba is hasonló, rackbe jó az ajánlott Revoltec,csilli villi pl.a Raidsonic cuccai (IB-231StU3-G, IB-230StU3-G) ,de van csomó fajta,más gyártókéti is érdemes megnézni...

[ Szerkesztve ]

(#9950) gg72 válasza King Unique (#9949) üzenetére


gg72
veterán

Kösz a tippet, a vinyó akkor lehet ez a WS lesz, nagyon jókat olvastam itt róla:
[link]
[link]

A ház pedig valszeg a Revoltec lesz, habár ehhez a WD-hez (7mm) jobb lenne egy vékonyabb, majd még körülnézek.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.