Hirdetés

2024. május 17., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:02:15

LOGOUT.hu

Külső merevlemezek - USB, eSATA, FireWire HDD
Kérdezés előtt kérjük olvasd el az összefoglalót!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#10401) oszkarfincs válasza King Unique (#10399) üzenetére


oszkarfincs
aktív tag

Velem a Western Digital kurva jól fog járni, mert biztos hogy WDt fogok venni, csak keresem a legoptimálisabb megoldást. A ~10 rugós árkülönbség úgy jött ki, hogy egy adott boltban néztem meg az árakat, nem pedig összehasonlító oldalon. Egyébként 2-3 ezerrel többet simán megér a Passport. Talán ezért is vettem egy 320asat még tavaly. Mindegy vagy egy 1 terás passport lesz vagy egy 2 terás book.

Aláírás (nem kötelező megadni - minden hozzászólásnál automatikusan az üzenet végéhez íródik)

(#10402) King Unique válasza oszkarfincs (#10401) üzenetére


King Unique
titán

Jó... :) ,te döntsd el mi fontos mobilitás,v tárhely. De mind2 microB csatis,ami azért nem baj,nem sz@rik be csak úgy,de hintettem el infót más,ill mobilrackes megoldásoknál is,a 3,5" B.ill 2,5" Delock A aljzat strapabíróbb,új WD 2,5" vinyó se drága. :K
milyen passport új usb3-as első generációs (újak már kevésbé kényes felületűek)?

[ Szerkesztve ]

(#10403) oszkarfincs válasza King Unique (#10402) üzenetére


oszkarfincs
aktív tag

Ilyenem van, 320-as: http://www.wdc.com/en/products/products.aspx?id=440 Szerintem ez a régebbi. USB3as, de a felülete néha tényleg botrányosan tud kinézni, pedig csak az asztalon áll egymagában. Úgy látom hogy a mybook oldala is ebből a fényes műanyagból van.

Aláírás (nem kötelező megadni - minden hozzászólásnál automatikusan az üzenet végéhez íródik)

(#10404) hoffman_


hoffman_
nagyúr

Sziasztok!

Szeretnék beújítani egy külső vinyót, már időszerű. Nem magamnak lesz, de mondjuk, hogy családon belül. Én terásat, vagy nagyobbat vennék saját felhasználásra, de így "sajnos" csak 500 gigás darabról lesz szó. Mivel felfele javul erősen az ár-tárhely arány, ez kellemetlen, de evvan.

Azt szeretném kérdezni, hogy van amit ajánlani tudtok, esetleg ár/érték bajnok? Én ha egyedül kéne választanom, akkor valami USB 3.0-ás WD-t vennék, például ezt, vagy ezt. Bár alapvetően nem is nagyon tudom, hogy melyek a megbízható márkák ezen a téren :B

Előre is köszönöm a választ :R

[ Szerkesztve ]

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#10405) CoolBoy323 válasza hoffman_ (#10404) üzenetére


CoolBoy323
nagyúr

a My passport az jó, de én A-DATA HD710-et vettem helyettem inkább...

ha visszaolvasol, keresel, találsz bőven infót, h melyiket miért, miért ne...

(#10406) Roxy27


Roxy27
tag

Hali,
valaki meg tudja mondani, hogy a A-DATA-ék milyen vinyót raknak ebbe?? :

ADATA 2.5" HDD USB 3.0 500GB 5400rpm 8MB Classic Fekete, CH11

Köszi

Hogy egyszerűbb legyen...Megbízhatóságom: http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=roxy27

(#10407) CoolBoy323 válasza Roxy27 (#10406) üzenetére


CoolBoy323
nagyúr

HD710ben Toshiba van

(#10408) Roxy27 válasza CoolBoy323 (#10407) üzenetére


Roxy27
tag

Köszi
Akkor gondolom nem sokat variáltak a beszállítókkal...
90%, hogy a legtöbbe Toshi van.
Üdv,
Zsolt

Hogy egyszerűbb legyen...Megbízhatóságom: http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=roxy27

(#10409) CoolBoy323 válasza Roxy27 (#10408) üzenetére


CoolBoy323
nagyúr

én 99%ra tippelnék :)

szívesen!

(#10410) Roxy27 válasza CoolBoy323 (#10409) üzenetére


Roxy27
tag

:C Köszi

Hogy egyszerűbb legyen...Megbízhatóságom: http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=roxy27

(#10411) King Unique válasza hoffman_ (#10404) üzenetére


King Unique
titán

Mint előttem szóló javasolta,határozottan a 2 közül Passport :K ,v egyéb alternatívák #10349.

(#10412) hoffman_ válasza King Unique (#10411) üzenetére


hoffman_
nagyúr

Köszi mindkettőtöknek, Passport lesz belőle :)

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#10413) jegenye77


jegenye77
addikt

Ide is beírom hátha tud valaki segíteni!
Egy kábelt keresek ami ebbe a mobil rack-be menne.
Az egyik fele usb-s a másik meg a kis led mellett van egy csatlakozó és oda.
Gyárilag adtak hozzá de elveszett egy költözéskor és így kevés neki a kakaó.
Nem tudom,hogy keressek rá!Mi lehet a vezeték neve?

Sok ember azt hiszi, hogy az anyukája méhéből csúszott ki, mint valami szépséges medúza, de a bajnokok tudják, hogy az apjuk t?kéből jöttek!

(#10414) Alex91


Alex91
félisten

My Passport Edge, a WD uj kulso 2,5"-os HDD-je.
My Book VelociRaptor Duo, annak akinek sok penze van :).
My Passport Edge for Mac, a Mac-es megint szebbre sikerult :)).

[ Szerkesztve ]

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#10415) jegenye77


jegenye77
addikt

A link meg elmaradt! :B

[ Szerkesztve ]

Sok ember azt hiszi, hogy az anyukája méhéből csúszott ki, mint valami szépséges medúza, de a bajnokok tudják, hogy az apjuk t?kéből jöttek!

(#10416) King Unique válasza jegenye77 (#10413) üzenetére


King Unique
titán

Ha jól nézem usb 2.0 A-miniB csatis,ami körbetekerthető rajta,filléres tétel [pl, árgép stb.) Ha kevés neki a kakaó,nem pörög fel,akkor meg usb2 Y kábel kell neki,az se drága.

(#10414) Alex91: ja,megint szebbre,az lagalább fém,sima meg megint műanyag.. :W ,de ahogy nézem méretekben is karcsúbb (új 1 tányéros 500-as lehet benne,remélem másikban is) ,én ezt venném,max áttolnám NTFS-re. Azért cinkes kicsit,h ameddig Mac-re nem került rá usb3,WD is kivárt vele almás szériákon,most meg,pedig van most is mac passport csak usb2-vel, fw800 lemaradt mérete miatt... :DD
műanyag burokba azért 10k-s raptor jól befűthet,fém jobb lett volna...,de majd talán Mac-nél az is :D

[ Szerkesztve ]

(#10417) Attici válasza Alex91 (#10414) üzenetére


Attici
őstag

Szép, szép, de mikor jön már a dokkolós változat? :W
1TB-ben lenne az igazi, hogy végre lecserélhessem az Elitemet. :K

"Minden, ami a “DE” előtt elhangzik, lényegtelen."

(#10418) King Unique válasza Attici (#10417) üzenetére


King Unique
titán

Ki tudja lesz e... :F ,vsz mostanában nem. :N ,pedig jó lenne új dokkolós,akár aluházas Elit...

(#10419) Attici válasza King Unique (#10418) üzenetére


Attici
őstag

Aluházasról már álmodozni sem merek! :O

"Minden, ami a “DE” előtt elhangzik, lényegtelen."

(#10420) ZolikaE46


ZolikaE46
senior tag

Hi all!

Érdeklődni szeretnék mostanság milyen külső USB 3.0, 2TB-os, merevlemezt ajánlanátok 35-40K körül ami elég gyors azért?
Válaszotokat várom és előre is köszönöm!

Üdv.: Zé

[ Szerkesztve ]

(#10421) kázi


kázi
csendes tag

Yellow
Olyan kérdésem lenne, hogy adatmentés céljából szeretnénk venni egy háttértárolót gépen kívül.
Lehetőleg 1TB-osat vagy nagyobbat és lehetőleg olyan 35körül. A többi nagyjából mindegy. Nem ártana ha gyors lenne (gondolok itt USB 3.0-ra vagy SATAIII -ra)
Kicsit vadászgattam a neten és két verziót is találtam. Az egyik, hogy egy belső vinyóhoz veszek házat a másik, hogy külsőt veszek. Van számottevő különbség a kettő működése között?

És a plusz egy kérdés. Ha olyat szeretnék, hogy wifi-s legyen, az mennyivel drágítja meg a dolgokat?

kössz
Tom

(#10422) King Unique válasza ZolikaE46 (#10420) üzenetére


King Unique
titán

Itt, s a benne lévő linkekből szemezgethetsz: #10349

(#10423) King Unique válasza kázi (#10421) üzenetére


King Unique
titán

(#10421) kázi: neked is a fenti :K , + a gyári kompaktok,ahogy nevébe is benne van,előre összeszereltek,+ programokkal,egyéb extrákkal (főleg 2,5"-nél), a külön ház,külső mobilrack+hdd megoldás is kb. uez extrák nélkül,csak te rakod össze (nem nagy munka),de így eldöntheted milyen vinyó kerüljön bele, 3,5"-ben egyesek inkább ezt ajánlják,alu ház előnyös hőelvezetés miatt,mert sok gyári kompakt burkolata műanyag - de mind2-nél minőségit választva,nem szokott gond lenni.
Hálózati eléréses,LAN csatis rack pl, dokkoló pl is (NAS házak drágák),gyári kompakt is van pl ,de drágábban (de az leginkább olyan használatra és nem van h csak usb2-vel), olyan ami vezeték nélküli,wifis,az egyrészt még ritkább,drágább is,pl. Plextor - tehát dob a költségen.

[ Szerkesztve ]

(#10424) kázi válasza King Unique (#10423) üzenetére


kázi
csendes tag

köszi a segítsége.
Hála nektek, ki tudok hozni 30k körül 2TB -os külsőt ami még jó is :)
[link]erről van valami vélemény?

[ Szerkesztve ]

(#10425) King Unique válasza kázi (#10424) üzenetére


King Unique
titán

Jó ez :K ,de szériaszámokra figyelj,mert az olcsóbbbaknál más rackről van szó,képen ST0020E van,ami azért drágább picit,mert van benne venti - aktív hűtéses (intenzív használatnál jól jöhet,ventik elvileg csendesek,bár idővel zajosabbak lesznek egyesek szerint) ,ellentétben a legtöbb passzív hűtéses (fémház vezeti el hőt) rackel,gyári kompaktal. Silver River is jó ,v a sokat ajánlott fullfém Sharkoon Rapid Case.
LAN,wifi akkor nem kell ? 30k körül,milyen vinyót raknál bele :F
most zúzok,folyt köv...

[ Szerkesztve ]

(#10426) kázi válasza King Unique (#10425) üzenetére


kázi
csendes tag

Nagyon kössz a segítséget.
Ezt most nem magamnak rakom össze.
Én majd egy wifiset szeretnék. Bár szerintem az még távolabb lesz egy kicsit. Utánanéztem, amit ajánlottatok, hogy a vinyóknál is nézzek körül. Ezt találtam: [vinyó]
Ez 27,2k 1 év garanciával. Amilyen rackeket meg néztem hozzá, azt először 6k-ért láttam. Ahogy néztem lehet inkább ez a 2 ventilátoros lesz. Csak abból a 3,5"os az olyan 10-12k.
Bár elvileg 33-35 a felső határ.

(#10427) kázi válasza King Unique (#10425) üzenetére


kázi
csendes tag

De az a pár ezer szerintem belefér. Összehasonlítva [ezzel], ami a legolcsóbb 2TB-os külső amit találtam, kb 2ezerrel drágábban jövök ki és a merevlemez jobb tulajdonságokkal bír és van aktív hűtésem. Így marad a legózás :D

(#10428) Slyer


Slyer
senior tag

sziasztok!

melyik a legjobb ár/érték arányú 3.0-ás 500gb-750gb vinyó a piacon? előny a megbízhatóság, de azért kéne a tárhely is. 20k-nál nem nagyon van több a dologra.

köszönöm!

(#10429) CoolBoy323 válasza Slyer (#10428) üzenetére


CoolBoy323
nagyúr

Ilyen keretbol 2.5es nem nagyon jon ki, meg par ezret ra kell dobnod az 500ashoz is!

Ajanlott markak, tipusok a topikban szep szammal vannak, keress ra.

Ha kell a tarhely, akkor gyujts meg, mert az 1 TBos eri meg a legjobban aranyaiban.

(#10430) ZolikaE46 válasza King Unique (#10422) üzenetére


ZolikaE46
senior tag

thx...

(#10431) King Unique válasza kázi (#10426) üzenetére


King Unique
titán

Vinyó topicba ajánlották ezt a Seagate-et? Ez 7200 rpm-es,külső adattárnak 5400 rpm-es ajánlott,bár a 2 ventis rackben,vsz az se főne meg. Szerintem akad más vinyó alternatíva is,de aha ott ajánlották és mondták,h jó,akkor jó... :)
Nem rossz a MyBook se,de egy jól kiválasztott vinyó+ aluházas (v akár ventis) rack is van olyan jó megoldás,v még jobb is.

[ Szerkesztve ]

(#10432) ledgeri


ledgeri
nagyúr

Üdv! keresnék merevlemezt Kicsi kapacitással, fontosabb dolgaim biztonsági másod-mentéséhez.... Ha külső ha belő a lemez akkor külön lenne tárolva!

Melyik tárhely-méret kategória az ajánlott? (pár 10 giga lenne, sőt lehet, hogy csak egyszer 10...)

// #ublockO-HardMode // anti-blockadblock-er // PH! új arculat: 1/ 500 // szeksziboj -nálam van egy pirospontod! // Találtam sárga fényű lézert! (kézit, ceruzaelemest) https://youtu.be/XQnmMjYHgcM //

(#10433) CoolBoy323 válasza ledgeri (#10432) üzenetére


CoolBoy323
nagyúr

akkor pendrive-ot vegyél!

(#10434) ledgeri válasza CoolBoy323 (#10433) üzenetére


ledgeri
nagyúr

Háát.. lehet, hogy tényleg az lenne a jó 8bár egyszer láttam egy 30 gigás usb-s LaCie merevlemezt... abból indultam ki...

// #ublockO-HardMode // anti-blockadblock-er // PH! új arculat: 1/ 500 // szeksziboj -nálam van egy pirospontod! // Találtam sárga fényű lézert! (kézit, ceruzaelemest) https://youtu.be/XQnmMjYHgcM //

(#10435) CoolBoy323 válasza ledgeri (#10434) üzenetére


CoolBoy323
nagyúr

van ilyen HDD

és van pl ilyen pendrive

árban láthatod, hogy gyk megegyzik... én inkább pendriveot vennék a helyedben, de Te tudod... (mellesleg van kisebb és nagyobb is pendriveből, HDDből csak nagyobb)

de ár/méret arányban egy "normális" HDD sokkal jobb, azaz gazdaságosabb vétel!

(#10436) ledgeri válasza CoolBoy323 (#10435) üzenetére


ledgeri
nagyúr

ok....
(a pendrive topikban meg a felhőbe köldtek ;] , lehet, hogy az lesz belőle a végén... :)

// #ublockO-HardMode // anti-blockadblock-er // PH! új arculat: 1/ 500 // szeksziboj -nálam van egy pirospontod! // Találtam sárga fényű lézert! (kézit, ceruzaelemest) https://youtu.be/XQnmMjYHgcM //

(#10437) CoolBoy323 válasza ledgeri (#10436) üzenetére


CoolBoy323
nagyúr

miért??
az az értelemszerű, hisz 10GB kellene!!

De a legolcsóbb, ha veszel 2, esetleg 3 újraírható DVDt :))

(#10438) ledgeri válasza CoolBoy323 (#10437) üzenetére


ledgeri
nagyúr

3-4 fiók, ingyen.... vagy 1 pendrive,vagy pár
lemez?
A legjobb mind lenne.... :F

[ Szerkesztve ]

// #ublockO-HardMode // anti-blockadblock-er // PH! új arculat: 1/ 500 // szeksziboj -nálam van egy pirospontod! // Találtam sárga fényű lézert! (kézit, ceruzaelemest) https://youtu.be/XQnmMjYHgcM //

(#10439) CoolBoy323 válasza ledgeri (#10438) üzenetére


CoolBoy323
nagyúr

ha kis fájlokat akarsz tárolni, akkor box.com
30GB ingyen! de van fájlméret korlát!

pendrive se rossz, de mint írtam, ár/méret arányban a külső HDD sokkal jobb!! (abból is a terrás)

vagy esetleg ha van felesleges vinyód, akkor külső rack...

minden csak pénz kérdése :DDD

(#10440) unicumnext


unicumnext
aktív tag

Sziasztok!
Van egy WD My Passport Essential SE 1 TB külső winyóm.
Nem igazán találok megoldást de remélem tudtok segíteni.

Szóval a laptopomon USB2 felismeri USB3 viszont nem :(
Fent van a legújabb SES driver és frissítettem már az USB3 driverét is de nem :(

A gép Asus K43SJ win 7 x64.

Válaszokat előre is köszönöm!
Üdv: Next

(#10441) Dojjcyka


Dojjcyka
csendes tag

Szijasztok! egy olyan problámám lenne ,hogy leesett a meghajtó kb 30-40 cm-ről de nem esett nagyot és mikor bedugom az áramba meg a gépbe akkor hallom h felpörög majd leáll,a gép se ismeri fel.Mi lehet a probléma?
Remélem jó helyre írtam ha nem akkor elnézést.

Dojjcyka

Dojjcyka

(#10442) ledgeri válasza CoolBoy323 (#10439) üzenetére


ledgeri
nagyúr

Köszi!

// #ublockO-HardMode // anti-blockadblock-er // PH! új arculat: 1/ 500 // szeksziboj -nálam van egy pirospontod! // Találtam sárga fényű lézert! (kézit, ceruzaelemest) https://youtu.be/XQnmMjYHgcM //

(#10443) King Unique válasza unicumnext (#10440) üzenetére


King Unique
titán

Noti usb3 drivere is update és úgy se... :F Lehet Asusnál nem ok.s vmi. Régi Passport SE-ről van szó, ( új ),esetleg firmware-t próbáltál frissíteni rajta,ha már többi más megvolt ? lehet vmi inkompatibilitásról van szó Asus-al, 3.0.1.1 HP -nél is kijavították,ha ez állna a dolog hátterében...

(#10441) Dojjcyka: esés nem tesz jót nekik...pontosan milyen külső drive-ról van szó?
Mondtam volna,h rakd fel Sentinelt,ami kiírja vinyó állapotát,de ha már fel sem ismeri vsz akkorát kapott,h vmi mechanikai sérülés is keletkezett vinyóban,pl. olvasófej sérült.
Ha full megnyekkent, hdd hiba ,ill ha fontos cuccok voltak rajta adatmentés topicokba is próbálkozz.

[ Szerkesztve ]

(#10444) Lenry válasza Dojjcyka (#10441) üzenetére


Lenry
félisten

nem poénból írtam, amit: az a baja, hogy leesett.

valami eltört, meghibásodott, belekarcolt, ergo fizikailag megsérült, javíthatatlan, nagyszerű papírnehezék lesz belőle.

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#10445) Dojjcyka válasza Lenry (#10444) üzenetére


Dojjcyka
csendes tag

Jól van csak elég furin hangzott :) de amugy már jó :)

Dojjcyka

(#10446) King Unique válasza Dojjcyka (#10445) üzenetére


King Unique
titán

na,akkor ok-s :) ,2,5" már nálam is esett nagyobbat is,túélte,3,5"-ek talán kényesebbek rá,tied milyen is ?

(#10447) szonti


szonti
aktív tag

Sziasztok!

Vettem egy külső tartót 2,5" vinyóhoz. A problémám az, h leállítja magát a vinyó, ha egy ideig nincs használatban, de jobban szeretném ha végig menne, nem pedig 10 percenként leáll aztán ha kell vmi róla akkor meg felpörgeti. A windowsban beállítottam, h 2 nap után kapcoslja csak le mégis leáll. Mi lehet a probléma, illetve h lehet beállítani h ne kapcsolja le a vinyót?
A tartó egy ilyen.

Segítséget előre is köszönöm!

(#10448) CoolBoy323 válasza szonti (#10447) üzenetére


CoolBoy323
nagyúr

a HDD-t kell állítani!

milyen márka? ha van saját programja (WDnek van pl) akkor azzal lehet állítani, ha nincs akkor Ashampoo, vagy HDsentinelben is állítható, h mikor kapcsoljon ki, mennyi tétlenség után.

(#10449) szonti válasza CoolBoy323 (#10448) üzenetére


szonti
aktív tag

Az a baj, h vmiért, nem jeleníti meg HDsentinel ha rádugom a vinyót, csak egy kérdőjelet mutat. Amúgy a vinyó toshiba.

(#10450) CoolBoy323 válasza szonti (#10449) üzenetére


CoolBoy323
nagyúr

ashampoo esetleg?

a winfos látja, kezeli?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.