Hirdetés

2024. május 24., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:07:55

LOGOUT.hu

KÉRDÉS ELŐTT OLVASD EL AZ ÖSSZEFOGLALÓT ÉS HASZNÁLD A KERESŐT!

Ha EU-n kívülről rendelsz, mindig kalkuláld bele az ÁFA-t, esetleges vámot, kezelési költséget! Nem számít, hogy mi van a csomagra írva (gift vagy alacsonyabb összeg), el sem olvassák. Röntgen és a fizetési bizonylat (paypal, bankszámla kivonat) alapján történik az ÁFA fizetés.
Ha EU tagországból érkezik a csomagod vagy EU szállítással tagországi vámolással (EU warehouse, EU express) akkor abban az esetben sem vámot sem ÁFA-t nem kell fizetni.
Sima posta esetén (kínai, belga, svéd, holland stb.) 60 nap is lehet a kézbesítési idő (jellemzően 25-40 nap, de ritka esetben előfordulhat ennél rövidebb idő is). Aggódni 45 nap után érdemes, akkor lehet mozgolódni, érdeklődni.

Boltok, fizetés, szállítás, nyomkövetés, vámolás, reklamáció témakörökkel kapcsolatban található információ az összefoglalóban, ezért erősen ajánlott kinyitni és elolvasni a felesleges és ismétlődő kérdések elkerülése érdekében.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#49451) bl4ze válasza Kolondrum (#49449) üzenetére


bl4ze
veterán

csodaszép ez a google-yahoo translate

.:. bl4ze .:.

(#49452) Kolondrum válasza bl4ze (#49451) üzenetére

:DD Itt volt az ajtóm előtt a csomag bakker. Kiéléptem és ott volt.

(#49453) Unsign válasza maggi1886076 (#49450) üzenetére


Unsign
tag

Szép, ennek nagyon maximum így kell mennie. Egyre kisebb a remény, hogy a két 11.20-a óta Célországba elküldött státuszú csomagom még ebben az évszázadban megérkezzen, bár jó lett volna karácsonyra :DDD

(#49454) tutis


tutis
őstag

antelife.com-ról érvényesített már valaki shipping insurance opciót? Azaz hogyha fennakad a vámon akkor a 10 dodó feletti részt visszaadják?

http://www.youtube.com/tutisgsxr

(#49455) jojoando


jojoando
senior tag

Három rakodómunkás fosztogatta rendszeresen a Liszt Ferenc repülőtérre érkező csomagokat.

Hát igen aztán lesek, ha nem jön meg a csomagom, akinek meg a dolga, az tojik rá...
Mindenhol van kontroll csoport kivéve ahol sok cucc fordul meg, érdekes...

[ Szerkesztve ]

(#49456) petya0426 válasza Zeki (#49447) üzenetére


petya0426
tag

Ez érdekes, hogy pár napja még volt DHL, most meg már csak postára futja ? :U :Y :F

(#49457) korikmate


korikmate
tag

No megjött a szívhezszóló SMS a Postától, hogy küldeményem érkezett. A Pandawill spanyol raktáráról ennyit... :W
Remélem ígéretükhöz híven fizetik a költségeimet!

(#49458) El_Diablo válasza petya0426 (#49456) üzenetére


El_Diablo
tag

Pedig nem árulok el vele nagy titkot, de a DHL (is) minden ügyfelének egyedi árajánlat alapján szállít egy bizonyos mennyiség/összeg felett. Így nem teljesen logikus a dolog.

(#49459) FreedomHUN válasza korikmate (#49457) üzenetére


FreedomHUN
senior tag

Nekem is jött az sms 1 órája.
Karácsony előtt ez normális mindenhol szó volt róla hogy nagy lesz az ellenőrzés.

[ Szerkesztve ]

(#49460) korikmate válasza FreedomHUN (#49459) üzenetére


korikmate
tag

Na jó de ez már biztos sarc. Pedig a Pandawill a spanyol raktárát nem így reklámozza... Facebookon is kérdezték, vám és áfamentességet ígért.

(#49461) FreedomHUN válasza korikmate (#49460) üzenetére


FreedomHUN
senior tag

Ha megadóztatnak akkor vissza kell kérni azt az összeget, mivel ezt ígérték. Macera az tény

(#49462) gipsztigris válasza jojoando (#49455) üzenetére


gipsztigris
addikt

Ha csak három lenne......;)

"Mindig kész vagyok tanulni, de azt nem szeretem, ha kioktatnak" -S.W. Churchill-

(#49463) korikmate válasza FreedomHUN (#49461) üzenetére


korikmate
tag

Jó hát végül is ennek is "örülök", már úgy voltam vele, hogy legalább az SMS-t küldenék a vámvizsgálat miatt. Csak hát így az örömbe üröm is vegyült azért :(

(#49464) wwenigma válasza korikmate (#49460) üzenetére


wwenigma
Jómunkásember

Kamu a spanyol raktar, a postaval es a csomagolassal trukkoznek leginkabb...

Amit megkapsz vampapir azt kell lefenykepezni nekik. Pöcsétes-hivatalos.

[ Szerkesztve ]

Steam: http://bit.ly/1rRuf8p , Origin: wwenigma -- | -- Jiayu F1 / G3C / OT995 cuccok: http://bit.ly/1w44CI2 -- | -- ZTE V5 Red Bull -> http://bit.ly/1mgtfrd -- | -- Xiaomi RN3SE -> http://bit.ly/2r8DlV7 -- | -- Live Stream: twitch.tv/wwenigma

(#49465) korikmate válasza wwenigma (#49464) üzenetére


korikmate
tag

Mikorra várható a csomag ilyenkor? Erről tudsz valamit?

(#49466) Tomika86


Tomika86
senior tag

Sziasztok!

Van egy csomagom amit pénteken adtak fel Amerikában:
USA
Van egy csomagom amit Olaszországból adtak fel pénteken:
ITA

Miért nem frissül egyik sem? Ennyit ülnek rajta?

Köszönöm a segítséget!

(#49467) wwenigma válasza Tomika86 (#49466) üzenetére


wwenigma
Jómunkásember

Ez elegge mozog, esetleg azt akarod hogy minden falunal kuldjon vele szelfit a futár? :U

korikmate: max 1 hét szvsz, kerdes mennyire terheltek.

[ Szerkesztve ]

Steam: http://bit.ly/1rRuf8p , Origin: wwenigma -- | -- Jiayu F1 / G3C / OT995 cuccok: http://bit.ly/1w44CI2 -- | -- ZTE V5 Red Bull -> http://bit.ly/1mgtfrd -- | -- Xiaomi RN3SE -> http://bit.ly/2r8DlV7 -- | -- Live Stream: twitch.tv/wwenigma

(#49468) Arolotifar válasza wwenigma (#49467) üzenetére


Arolotifar
őstag

Ezen majdnem besz@rtam :DD :C

[ Szerkesztve ]

"Jobb, ha azért gyűlölnek, ami vagy, mintha azért szeretnének, ami nem."

(#49469) tokyo2


tokyo2
tag

Erről vkinek vmi ötlete?

[link]

Ez vajon megegyezik ezzel... gyanus...

[link]

Köszi...

(#49470) Zeki válasza tokyo2 (#49469) üzenetére


Zeki
nagyúr

Gondolom csináltak egy különálló webshopot,. ahol lehet paypallal is fizetni.

(#49471) tokyo2 válasza Zeki (#49470) üzenetére


tokyo2
tag

És a paypal fizetésnél az email contact: believeinjackmxh@gmail.com

:)

(#49472) sbwolf


sbwolf
aktív tag

Sziasztok!
Az lenne a kérdésem. Mi az a "seckill". (Nem tudok angolul.)

(#49473) Tomika86 válasza wwenigma (#49467) üzenetére


Tomika86
senior tag

De 6.-a szombaton volt. Azóta semmi.
Missouri city és Houston szinte kertvárosok :)

Az olasz-nál semmit sem látok újat, csak Milánót.

(#49474) korikmate válasza sbwolf (#49472) üzenetére


korikmate
tag

az urbandictionary.com szerint a "seckill" a "Flaming Sword" nevű játékból ered, és gamerek, játékosok használják. Azt jelenti, hogy az ellenséget másodpercek alatt kivégezni.

online vásárlások esetén más a jelentés, ekkor új termékek villámgyors kiárusítását jelenti. :)) magyarul azt mondanánk, "elkapkodják a terméket", hiszen ha a tranzakció időket megnéznéd, másodpercek alatt köttetett tranzakciókat látnál.

valami ilyesmi...

[ Szerkesztve ]

(#49475) sbwolf válasza korikmate (#49474) üzenetére


sbwolf
aktív tag

Köszönöm.
A vásárlásra gondoltam. Már hogy, mi a pontos menete.

(#49476) Jessus81


Jessus81
tag

na miért nem jött át a tinydeal-es PostNL csomag?

hát szerintem a jobb oldali matricának a bal oldalin kéne lenni, és az a Hong Kong felirat felesleges oda :)

PSN: Thorpapa

(#49477) zsiz


zsiz
őstag

nekem egy olyan kérdésem lenne, hogy november 26.-án rendeltem aliexpressről egy órát. elméletileg fel van adva postára. kaptam is egy tracking numbert, ami nem működik. pár nappal később észrevettem, hogy van egy másik TN is megadva. persze erre sincs találat. az eladóra 2x is ráírtam már chat-en, írtam üzenetet is neki de egyikre se reagált. (ja és még vásárlás előtt is írtam neki, de arra sem érkezett válasz.)

az adott rendelés részleteinél ugye van egy link a vásárolt termékhez, ott pedig van egy link az aktuális hirdetéshez, de rákattintva csak ez (404) jön be.

Reminder:
In 49days 9hours 40minutes 31seconds Purchase Protection will end.

Szerintetek van esély rá, hogy megkapom amit rendeltem? Mennyit érdemes várni? Gyanús nekem, hogy nem válaszol, nem jó a TN és a feedback is csak 90.8% (Tudom nem innen kellett volna rendelni, de hát ilyen esetekre van a vásárlók védelme. Bár a feedback magasabb volt emlékeim szerint mikor leadtam a rendelést, de nem emlékszem rá biztosan.)

és más kérdésem is volna:

geekbuying-ról rendeltem egy telefont 83$-ért december 4.-én. de a TN amit kaptam itt sem működik. mostanában mennyi idő alatt ér ide tőlük a csomag? nem látok semmi infót hogy mikorra kellene várnom. (utoljára több mint 1 éve rendeltem tőlük.) de gondolom karácsony előtt már nem érkezik meg. ha esetleg vámolják, akkor erre ugye "csak" 27% áfát kell fizetnem, igaz?

Opel Astra G Bertone Coupé X18XE1 | GTA Online: zsiz88 |

(#49478) El_Diablo válasza zsiz (#49477) üzenetére


El_Diablo
tag

Ali-s kérdésre: Nyiss Dispute-ot. Ez az eladó nem megbízható, a 404 azt jelenti a termék lapját törölték. Rövidesen szerintem az eladód is törlésre kerül.
Mellesleg jelenleg online az eladód, de szerintem felesleges próbálkozni.

(Szerintem pont 1-el többször, mint millió mondtuk el: marha sok értékelés és min. 95%-os feedback. A te eladódnak 80 eladása van 90%-al és csökken... )

Szerk.: Közben megnéztem mind a 26 db eladó termékét. Siralmasak. $10-ért már órát is lehet kapni nem ilyen ótvar minőségű műanyag darabokat!

[ Szerkesztve ]

(#49479) Zeki válasza zsiz (#49477) üzenetére


Zeki
nagyúr

Az van, hogy a boltoknak meg az eladóknak sokszor NINCS KÉSZLETEN A TERMÉK!
És az van, hogy egy TN-t bármikor tudnak adni, hogy kussoljon a vevő.
És az is van, hogy egy TN sokszor csak akkor kezd el élni, ha a szingapúri/hong kongi nagy elosztóban megkapta a külföldi (európai) posta, hogy hozza el ide a csomagod.

Ilyenkor már csak DHL, és még akkor is hazudhat neked a kínai a raktárkészletről.
Szóval innentől már ne akard Karácsonyra a csomagod.

Ha sima postával rendeltél, akkor 22 Euro értékhatár felett 27% Áfa, meg 1500Ft hazai postai díj megy rá.

[ Szerkesztve ]

(#49480) wwenigma válasza Jessus81 (#49476) üzenetére


wwenigma
Jómunkásember

Cn22-es nyomtatvanyt nem ragaszthatjak felul, mindegyiken rajtavan.

Steam: http://bit.ly/1rRuf8p , Origin: wwenigma -- | -- Jiayu F1 / G3C / OT995 cuccok: http://bit.ly/1w44CI2 -- | -- ZTE V5 Red Bull -> http://bit.ly/1mgtfrd -- | -- Xiaomi RN3SE -> http://bit.ly/2r8DlV7 -- | -- Live Stream: twitch.tv/wwenigma

(#49481) molvany válasza El_Diablo (#49478) üzenetére


molvany
senior tag

Azért ez a százalékos dolog is érdekes. Októberben vásároltam egy olyan eladótól ( Ali ) akinek akkor 3 értékelése volt. Meglepöen ( Yanwennel ) kb. 3 hét alatt meg is kaptam. Jelenleg is van töle egy rendelésem ( Nov. 19. - i ) ami most CN - el jön, de jön, követhetö. Ez most lehet nem fér bele a három hétbe, de már a Karácsonyi hullám megy, érthetö is. Ja, idöközen már 21 db. 100% - os értékelése van.
Tehát amennyire fontos a sok értékelés és százalék, sokszor lehet ugyan olyan csalós is.

WhatsApp :+491737182060

(#49482) Jessus81 válasza wwenigma (#49480) üzenetére


Jessus81
tag

akkor a 28$ volt a gebasz ?

PSN: Thorpapa

(#49483) zsiz válasza Zeki (#49479) üzenetére


zsiz
őstag

@El_Diablo:

akkor megy a dispute. szerintem is felesleges ráírni, azért tettem még egy próbát. (mellesleg tudom hogy olyan eladótól kell rendelni akinek sok értékelése van, nem ez az első netes rendelésem. (viszont ez az első ali-s, ebayről szoktam csak ott nem találtam ilyen órát.))
és a szerk.-re: az tökmindegy, hogy mire költöm az pénzem, nem? :) kinek mi tetszik, vehetnék fém órát is ennyiért, de az is kínai vacak és még csak nem is tetszik.

@CineDOG1:

jól értelmezem, hogy te is a dispute felé akarsz irányítani? egyébként nem mondtam egy szóval se hogy karácsonyra várom (a geekbuyingos rendelésem jó lett volna ha ideér, de ha nem, azt is kibírom). csak egy viszonyítási pont, mivel ha addig nem jön akkor valószínűleg idén már nem is fog szerintem.

mindkettőtöknek köszönöm a választ!

Opel Astra G Bertone Coupé X18XE1 | GTA Online: zsiz88 |

(#49484) RVR400 válasza korikmate (#49457) üzenetére


RVR400
veterán

A vámbiztosítás nem azt jelenti, hogy a spanyol raktárból küldik. Sőt, azt jelenti, hogy biztosan Kínából küldik.

(#49485) El_Diablo válasza molvany (#49481) üzenetére


El_Diablo
tag

Jogos. A kezdő rendelőknek / kezdő Ali-s rendelőknek ezt szoktuk javasolni. Én is vásároltam már olyantól akinek 0-10 közötti értékelése volt és hibátlanul megjött a termék. Ennek is megvan az oka, de a kezdőknek nem javasolt. És az ellenpélda, hogy sok gyémántkoronástól is nem $1-2-ért és nem küldte el, mert szerinte elírta az árat... Nincs tökéletes recept.

(#49483) zsiz: Hát tőlem most kaptál utoljára választ/segítséget. :K

[ Szerkesztve ]

(#49486) gossipboy


gossipboy
csendes tag

Sziasztok,

rendeltem egy THL T6 Pro telefont és a posta megvámolja. Más papírok jöttek, amik szoktak jönni és valami táblázatot is írják, hogy ki kell tölteni és aláírva visszaküldeni. Ezt feltétlenül ki kell tölteni, vagy elég ha a szokásos bolti és paypal számlát küldöm csak vissza?

Köszi!

Huawei Mate 10 Pro, Nikon D600 + Nikon 105mm 2.8 micro

(#49487) korikmate válasza RVR400 (#49484) üzenetére


korikmate
tag

Én nem mondtam, hogy kértem vámbiztosítást, viszont a rendelés spanyol raktáras volt.

Chaten beszéltem velük, hogy ha megvámolják akkor mi lesz, akkor mondták, hogy írok nekik és kifizetik a pluszköltségeimet. Végül is jogos, mert ugyan annyival fizettem többet így, hogy spanyol raktáras terméket választottam, mintha kötöttem volna vámbiztosítást.

(#49488) zsiz válasza El_Diablo (#49485) üzenetére


zsiz
őstag

nem tudom mi rosszat mondtam, bocsánat ha lelkedbe gázoltam. de ám legyen. vannak itt még más segítőkész emberek :K

megnyitottam a vitát, kíváncsi vagyok mi lesz belőle :)

Opel Astra G Bertone Coupé X18XE1 | GTA Online: zsiz88 |

(#49489) Unsign válasza Tomika86 (#49466) üzenetére


Unsign
tag

Nekem 1-en érkezett Houstonban (első nap), majd Chicago (+5 nap) es utána rövid londoni kitérővel tegnap este már az országban volt (priority mail).

[ Szerkesztve ]

(#49490) fotosjani válasza korikmate (#49457) üzenetére


fotosjani
aktív tag

Én is rendeltem Pandawill spanyol raktárárából Nov. 12.-én és Nov. 26.-án kaptam kézhez.
Először én is megijedtem hogy Kínából érkezik a csomag, de nem.

Szerintem csak a Posta próbálkozik, írd meg a postának hogy Spanyolországból rendeltél és képernyő mentésekkel igazold.
Az én esetemben semmit nem kért a posta csak simán kézbesítette.

A nekem érkezett csomagon semmi Kínára utaló matrica nem volt, sőt egy kifordított MRW-s zacskóban érkezett ami csak Spanyolországban fordul elő.

Nagyon kíváncsi leszek a te ügymeneted kimenetelére és a csomagolásra is (abból sok minden kiderül).

(bocsi a képminőségért unboxing videóból van kivágva)

[ Szerkesztve ]

(#49491) peter.taylor


peter.taylor
csendes tag

Sziasztok.

Izraelből rendeltem és kaptam hozzá nyomkövetési számot. Indulási országot kiírja a 17track,de célországnál ismeretlent ír, ez fog változni?

(#49492) Joker88


Joker88
őstag

A PLPostNL, vagyis mint megtudtam a lengyelországi holland posta , mennyire szokott gyors lenni ?

Mire számítsak, mikor ér ide vele kb, ? A cuccot -elméletileg- a lightinthebox.com oldal adatai alapján,az európai raktárközpontból küldik ki...

[ Szerkesztve ]

In loving memory of Garrett Lockhart

(#49493) RVR400 válasza fotosjani (#49490) üzenetére


RVR400
veterán

Neki Kínából küldték el a cuccot.

(#49494) jojoando


jojoando
senior tag

Usából milyen korrekt csomagkövető cégek, posták, oldalak vannak akik gyorsan frissülnek?

(#49495) csubuka


csubuka
addikt

Sinceritytől karácsonyig bejönne egy memkari szerintetek, ha holnap rendelem?

(#49496) Dluinet válasza csubuka (#49495) üzenetére


Dluinet
nagyúr

nem,
én nov 28-án rendeltem tőle, és még se híre, se hamva

az októberi rendelésem is 21 napra jött meg tőle

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#49497) beg válasza csubuka (#49495) üzenetére


beg
veterán

50%

You are the result of 3.8 billion years of evolutionary success, act like it. Sarcasm is the body’s natural defense against stupidity.

(#49498) csubuka válasza Dluinet (#49496) üzenetére


csubuka
addikt

Köszi! Azért megpróbálom, bár olvastam sajnos, hogy mostanság belassul a posta.

(#49497) beg: Köszi!

(#49499) Flexy90


Flexy90
senior tag

Sziasztok!

Rendelnék egy Cheerson CX-10 Quadcoptert
Kérdésem, hogy melyik szállítást ajánlanátok?

- China Post
- HK Post
- SG Post
- Swiss Post
- Sweden Post

Mindegyik free! Én személy szerint vagy Swiss, vagy a Sweden postra szavaznék, de nem tudom van e köztük különbség.

Xiaomi Fan

(#49500) El_Diablo válasza Flexy90 (#49499) üzenetére


El_Diablo
tag

HK.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.