Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#9851) bpx válasza norbiphu (#9849) üzenetére


bpx
őstag

igen, ma voltam, végeredmény 5-ös lett :)

volt 2 db kettesem (rendszeropt, adatbiztonság), szóval kitüntetéses nem lett, de egyébként minden más feltétel teljesült volna
mondjuk ez kb. a múlt héten tudatosult bennem, mikor megnéztem, hogy na mire is számítsak, mennyire függ a végeredmény a ZV-től... ;]

no, a VIK ezzel letudva, gondolkodom még hogy jövőre beiratkozzak valami GTK MSc-re is munka mellett, de még nem született meg az elhatározás

(#9852) tototos válasza bpx (#9851) üzenetére


tototos
őstag

Grat hozzá. Melyik szakirányon voltál?

(#9853) bpx válasza tototos (#9852) üzenetére


bpx
őstag

IIT, Rendszerfejlesztés (BSc-n és MSc-n is)

(#9854) norbiphu válasza bpx (#9851) üzenetére


norbiphu
senior tag

grat :R

mm779:
bsc-n vállalatirányítási rendszereken végeztem, ezt folytattam gazdinfó msc-n.

"Hmm," sed teh lolrus. "Maybe we shud go ask Ceiling Cat?"

(#9855) mm779 válasza norbiphu (#9854) üzenetére


mm779
tag

Értem, köszi a választ.

szerk.: tudod már/van elképzelésed, hogy hol helyezkedsz el vele? Vagy csak simán szoftverfejlesztő leszel?

[ Szerkesztve ]

(#9856) norbiphu válasza mm779 (#9855) üzenetére


norbiphu
senior tag

SAP-nál vagyok most "sima" szoftverfejlesztő. :)

"Hmm," sed teh lolrus. "Maybe we shud go ask Ceiling Cat?"

(#9857) aAron_


aAron_
őstag

Sziasztok!

Remélem itt valaki tud segíteni és jó helyen járok. Idén érettségiztem, BME VIK-et jelöltem be első helyen. A biztonság kedvéért be szeretném jelölni a félig önköltséges képzési formát is, azonban erre nincs lehetőség, mivel egy kalap alá veszik a teljes önköltséges képzési formával a jelentkezéskor, és abból csak a felső X % mehet félig önköltségesre.
Nekem az a problémám, hogy a teljes önköltséges már túl sok lenne, így ebben az esetben már inkább az ELTE-re mennék, viszont nem tudom, hogy így van-e egyáltalán lehetőségem rá, ha már felvettek teljes önköltségesre BME-n. Egyáltalán van esély erre? tavaly az önköltségesre magasabb volt a pontszám.
Esetleg van még valami ötletetek, hogy hol tudnék még érdeklődni ezzel kapcsolatban, ha itt nem tudtok segíteni? Olyan jó, hogy az utolsó pillanatban is képesek mindent átvariálni. Még a dékán helyettesnek is újdonság volt ez az egész pár héttel ezelőtt. :W

[ Szerkesztve ]

What is your ikigai?

(#9858) aAron_


aAron_
őstag

rendes BME fórumot megtaláltam, válaszoltak

What is your ikigai?

(#9859) JColee válasza aAron_ (#9858) üzenetére


JColee
őstag

Hol van a rendes BME fórum?

(#9860) Korcsii válasza JColee (#9859) üzenetére


Korcsii
őstag

[link]

Rendesnek nem rendes, ellenben gólya... :)

(#9861) Cicero


Cicero
őstag

Nekem közben megvan a fizika érettségi, így kemény 408 ponttal vágok neki energetikának. Szerintem nincs sok esélyem, elnézve a múlt évek ponthatár-emelkedését.

(#9862) KMan


KMan
őstag

Jo valasztas! Ha ujra 18 lehetnek, energetikara mennek!

Csak a balekok alszanak [SAS]

(#9863) Cicero


Cicero
őstag

energetika szopó.

Kit kell keresni, ha ilyenfélékről érdeklődnék, hogy gépészre vettek fel, de energetika tárgyakat vennék fel? Oktatási felelős, vagy valami ilyesmi, nemde? Hívjam fel őket, időpontot kérjek? Valakinek ilyesféle tapasztalata van? Csak mert mondtátok, hogy játszható út, ha még időben szólok...

(#9864) bandus válasza Cicero (#9863) üzenetére


bandus
veterán

nézd meg mindkét szak tantervét, elég sok minden megegyezik, ezek alapján válogass. egyébként meg az oktatási dékánhelyettest, Örvös Máriát keresd meg a kérdéseiddel.

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#9865) Cicero válasza bandus (#9864) üzenetére


Cicero
őstag

köszönöm, egy konkrét embernél jobbat nem is mondhattál volna!
igen, első félévben kb 3 tárgy különbség van, az azonosaknak még a kódja is ugyanaz - ez triviális? ;) -, azonban 5 tárgyból ez elég rossz arány.

megnéztem az n*15 számítását, ott nekem úgy tűnt, hogy mivel az energetikai mérnök tárgyak gépészmérnökin szab.válnak számítanak, így csak egy bizonyos kreditmennyiségű tárgyat tudnék jóváírni, és lehet elkasználnának tavasszal. azonban átvételre pont két fél év után lehet jelentkezni...

a vicc, hogy ismerek egy enerre jelentkező srácot, akit idén fel is vettek, de azt mondja, hogy nem megy államira, nem ígérget itt semmit a fityesznek, tehát -1 az egyébként indítani szándékozott 100 (?) eneresből...

(#9866) bandus válasza Cicero (#9865) üzenetére


bandus
veterán

ha majd választ kapsz tedd már be ide, kíváncsi vagyok Örvös tanárnő hivatalos álláspontjára a dologról :)

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#9867) Cicero


Cicero
őstag

hm most nézem neptunon van egy 3000-es aktív összegem, de lassan egy éve kellett volna befizessem. gondolom, ha nem fizetek szeptemberig, nem fogom tudni felvenni a tárgyakat?..

(#9868) Korcsii válasza Cicero (#9867) üzenetére


Korcsii
őstag

Ha jól tudom, felvenni fel tudod, csak aktívra nem tudod rakni a státuszod.

(#9869) Cicero válasza Korcsii (#9868) üzenetére


Cicero
őstag

oksa, tehát a lényegen nem változtat: most kell fizetni, nem majd vizsgaidőszak előtt.

(#9870) Cicero


Cicero
őstag

btw valaki nem keres albérletet?

(#9871) Cicero


Cicero
őstag

Kérdés!
"025 Kérelem tantárgyak átvezetésére a BME-n teljesített azonos kódú tantárgyak esetén."

Két tárgyat szeretnék átvezetni, az egyik a mikmak a másik pedig a bevezető mat - nincs sok kedvem 0. zh-t írni meg hasnlók..

Gondolom ez a kérelem kell hozzá. Valamit érdemes tudnom, ami előtt beadnám?..

(#9872) FehérHolló válasza Cicero (#9871) üzenetére


FehérHolló
veterán

Háromszor nézd meg, hogy az új képzésednél adod-e be a kérelmet.
Ha a réginél sikerül, akkor elég nagy herce-hurca megváltoztatni.

[ Szerkesztve ]

Skynet is real. It's called Google.

(#9873) Cicero válasza FehérHolló (#9872) üzenetére


Cicero
őstag

Kösz a tippet :DDD

Szerintetek a közepesre sikerült mikmakkal érdemes foglalkozni? Haverom szerint, azokat a tárgyakat talán érdemes újra felvenni, amikre "két délután alatt fel lehet készülni". (Ehhez képest ha jól láttam azért a mikmak viken nagy mumus volt egyeseknek)

(#9874) Korcsii válasza Cicero (#9873) üzenetére


Korcsii
őstag

Így van, amit könnyel el lehet végezni, azt érdemesebb lehet felvenni újra. Plusz kredit (n*15-ben legalábbis, az összesítésben mindegy), és esetleg jobb jegyet is kaphat. Persze ha valaki azok közé tartozik, akik már nem is tartják számon, hogy hanyadik mikmak zh/vizsgán ülnek, akkor az inkább fogadtassa el. :D

(#9875) FireKeeper


FireKeeper
nagyúr

Sziasztok!
Nem tudom, ez mennyire OFF ide, de azért leírom:
szobatársat keresek magam mellé kétszobás albérletbe. Az albérlet a XI kerben, a Fehérvári úton van, az egyetem könnyen megközelíthető, valamint a környék is jó (laktam már arrafelé kollégistaként pár éve). A lakás jól felszerelt és nagyon jó állapotú. Jómagam egy negyedik évét kezdő, nyugis, nem dohányzó villamosmérnök hallgató volnék, jó pár év kolis és albérletes tapasztalattal. Az ár Pesti viszonylatban mérve nagyon kedvező (30k/fő/hó), és FIX! A harmadik lakó egyébként egy gépészmérnök srác lenne. Ha valakit érdekel a dolog, vagy van olyan ismerőse, akit jó szívvel ajánlana és albérletet keres, kérem írjon nekem egy privátot.

[ Szerkesztve ]

steam, GOG, uPlay: @petermadach || HotS: PeterMadach#2675 || Xperia 10 V || Ultrawide & SFF masterrace || Unofficial and unpaid VXE R1 shill

(#9876) FireKeeper válasza FireKeeper (#9875) üzenetére


FireKeeper
nagyúr

A hirdetés már nem aktuális, köszi annak aki eddig érdeklődött, és bocsi a dupláért!

steam, GOG, uPlay: @petermadach || HotS: PeterMadach#2675 || Xperia 10 V || Ultrawide & SFF masterrace || Unofficial and unpaid VXE R1 shill

(#9877) Cicero


Cicero
őstag

google :DDD :N

[ Szerkesztve ]

(#9878) janos666


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

Adott be mostanában olyan kérvényt valaki, hogy törzstárgyat venne fel diploma mellé?

Építőkaron lenne Út-vasút szakirányon egy jó kis Dinamika és egy Fa-fal-kő. :DDD
Már nem is számolom hányszor vettem fel őket a hosszú évek alatt. :(((

Van egy szakvéleményem, hogy orvosi okok is nehezítették a tanulást, így elvileg van egy hangyányi esélye, hogy meg is kapom az engedményt.
Már csak azon agyalok hogy kéne ezt előadni.

Egyelőre van egy rakás PDF-em különféle igazolásokkal, amiket biztos csatolok.
Ezen felül írhatok 500 karaktert a Neptun sablonba indoklásképp, de nem tudom, hogy azért ilyen kevés, mert nem is szeretnének többet olvasni, csak szedjem össze vázlatosan és majd átbújják a csatolmányokat ("rizsát" egyáltalán nem kérnek), vagy egyenesen illene azért csatolni valami egy-két A4 oldal hosszú levelet, amiben kifejtem, hogy mit miért szeretnék úgy, ahogy szeretném.

Már a Neptun kérvénybeadó sablonnal is bajban vagyok, mert nem tudom oda is csak kezdjem a lényeget (500 karakter tényleg nem sok), vagy levélszerűen Tisztelt Bizottság és csak utána a nagyon tömör indoklás...? :U

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#9879) janos666 válasza janos666 (#9878) üzenetére


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

Végül is elküldtem a kérvényt, majd nekiálltam még gépelni egy rövid, az 500 karakterest kiegészítő indoklást, amit egy sokadik PDF-ként tervezek csatolni, de most meglepődtem, hogy már 2:00-kor bezárt a neptun. :((
3:00, 4:00 környéke rémlett és az új neptun főoldalt nem is írja ki, tehát felőlem azóta akár újra fel is találhatták volna az üzemszünet mentes backupot, legalább a tárgyfelvételi időszakra (vagy leszoríthatnák ezt napi egy órára 0 és 6 óra közt - egy órát bármikor ki lehetne várni és elég kéne hogy legyen egy mentésre, ami pár éve még leállás nélkül is ment). :P

Bár mivel személyesen is beadható a csatolmány a KTH-ban, így gondolom az erre rendelkezésre álló időkereten belül úgysem mozdul az ügy, vagyis nem gáz, ha ~12 óra eltéréssel töltöm fel a csatolmányokat.

[ Szerkesztve ]

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#9880) bandus


bandus
veterán

szeretném kicsit továbbképezni magam it területen, azon belül kicsit többet akarok tudni adatázisokról, programozásról, excel makrókról. szóval ilyen hasznos dolgokról :)

gépészkaron volt egy kis access, néhány alap lekérdezést tudok, de ez ugye a való életben nem elég. illetve visual basic programozás is éredkelne, valami alap szinten. milyen vik-s tárgyakat, milyen tanárokat tudnátok ajánlani hozzá? persze valami olyanra gondolok, amihez nem kell komoly előismeret :)

szerk: pl gajdos sándor féle adatbázisok sokszáz fővel, 5 kreditért milyen? vagy 2 kredites adatbázis rendszerek szabó györggyel?

[ Szerkesztve ]

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#9881) bpx válasza bandus (#9880) üzenetére


bpx
őstag

Visual Basic meg makró téma: [link]
Adatbázisok: [link] [link]

az Adatbázisok című tárgyat, bár csábító a neve, semmiképp nem ajánlom :D
viszont az ugyanilyen címet viselő könyvet, tét nélkül, érdekes elolvasni egyszer

szerk:
"szerk: pl gajdos sándor féle adatbázisok sokszáz fővel, 5 kreditért milyen? vagy 2 kredites adatbázis rendszerek szabó györggyel?"

lásd fent
infósoknak tanterv szerinti kötelező tárgy, száraz elmélettel, kimagasló bukási aránnyal és szőrszálhasogató számonkérésekkel

[ Szerkesztve ]

(#9882) tototos válasza bandus (#9880) üzenetére


tototos
őstag

Gajdost kerüld messzire :DDD

(#9883) janos666


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

Még el sem kezdtük a félévet, de már sikerült felhergelniük. :W

Csütörtök hajnalban útjára indítottam a kérvényemet a Neptunon, ahol vastag vörös betűkkel írták, hogy 48 órám van mellékletek csatolására.
Közben karbantartás miatt szünetelt a Neptun, és mire másnap felkeltem már egy nem fogadott hívás várt a telefonomon. Visszahívtam és azt mondta egy kedves nő, hogy valaki a BME-től hívott, de nem tudják megmondani ki volt ez, mert ez egy a központi telefonszám.
Csatoltam a készen váró mellékleteimet és vártam.

Most, még bőven 48 órán belül szerettem volna csatolni még egy PDF-et, de a Neptun már nem engedi, mert hogy "a kérvény már nincsen ügyintézés alatt". A státusza pedig "Végrehajtás alatt", de a 24 órán belül hozzácsatolt mellékleteim mellett is üres az "Ellenőrizve" rublika, így kicsit bepánikoltam, hogy mindenféle melléklet nélkül fogják elbírálni a kérvényt.

Felhívtam megint a rejtélyes központi számot, hogy gyorsan megkérdezzek valakit miért nem tudok több mellékletet csatolni, ha még nem járt le a 48 óra, és igazak-e a félelmeim, hogy az eddigi csatolmányokat sem küldték tovább az elbíráló bizottság felé.
Felveszi egy férfi. Megkérdezi "mégis mit akar?" (csak sokadik csörgésre vette fel). Próbálom elmondani, de leállít, hogy ő csak a portás és semmi köze ehhez. Kérdezem, hogy "Kit hívjak?", erre bíp-bíp-bíp. :W
Hát ilyen már nincs. :(((

Próbáltam más számokat, de mindenhol csak 2-ig voltak bent pénteken, így mire legközelebb beszélhetek valakivel, már bőven tényleg 48 órán túl leszek, így további mellékletet már biztos nem fogok tudni csatolni. Efelől már magabiztosan néznek majd hülyének és nem érdekli őket, hogy a 48 óra lejártán belül sem tudtam már. :o

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#9884) Korcsii


Korcsii
őstag

Tárgyelfogadtatás minden félév előtt van, igaz?

(#9885) Senhi


Senhi
aktív tag

Amúgy tárgyelfogadtatásnak (bsc-ről msc-re szabválok) mennyi az átfutási ideje? 2 hete adtam le, azóta "Ügyintézés alatt" van...

(#9886) concret_hp válasza bandus (#9880) üzenetére


concret_hp
addikt

gajdos féle adatb-t önként felvenni az sem kicsit lenne vicces mutatvány ;]

vagy fullba vagy sehogy :D

(#9887) raven12


raven12
senior tag

Sziasztok!

Szerintetek Türei milyen mikmakon? Hozzá vettem ugyanis fel :) Vigh-hez akartam de többiek átvariálták, hogy menjünk Türeihez... Remélem nem sz.opom be. Bánóczy-nál (nekünk kiírt oktató) mindenképpen jobb, ez egy dolog.

(#9888) JColee válasza raven12 (#9887) üzenetére


JColee
őstag

Vigh jófej, stb. de a tárgy attól nem lesz izgalmas. :)

(#9889) Cicero válasza JColee (#9888) üzenetére


Cicero
őstag

Vignél azonban lehet plusz pontokat szerezni akár csak egy jó kérdéssel, és mindig felad óra végén különböző feladatokat, amit az első tíz megoldásnak plusz ponttal jutalmaz :)

(#9890) Cicero


Cicero
őstag

Elkezdtem felvenni a tárgyakat, de pl. "Informatikai rendszerek" címűt nem találok, még kód alapján sem.

Asszem várok beiratkozásig, mert a KTH-s nénik valszeg. mint gólyának úgyis törlik majd az egészet.. Ami zavaró, hogy már most vannak szinte betelt kurzusok..

typo :B

[ Szerkesztve ]

(#9891) Cicero


Cicero
őstag

Matek kinél jobb?:
Dr. Eisenberg-Nagy Marianna vagy Dr. Kádasné Nagy Éva?

(#9892) garga01 válasza Cicero (#9891) üzenetére


garga01
senior tag

Én csak Kádasnét ismerem nála easy a matek. Csak azt kérdi számon amit lead,de a pótZH-k jóval nehezebbek mint a rendes zh-k. Ha akarsz még pár tippet írj egy privit :) (gpk,3.at kezdem)

[ Szerkesztve ]

Az áram alatt lévő alkatrész ugyan úgy néz ki, mint amelyik nincs áram alatt..... csak más a fogása!

(#9893) Cicero


Cicero
őstag

Valaki nem keres lakótársat már meglévő albérletbe?

garga01: privi ment :)

(#9894) Cicero


Cicero
őstag

"A nukleáris leszerelés kérdései" két kredites tárgyat valaki hallgatta itt? Hiába két kredit, a leírásban azért nem piskóta dolgok vannak, és nem hinném, hogy középsuli fizika tankönyv színvonalán tartaná az ürge az előadásokat.

(#9895) Vasinger!


Vasinger!
nagyúr

Sziasztok!

Most leszek elsőéves hallgató a BME-VIK mérnökinformatikus karán és lenne egy összetett kérdésem:

Mérnökinfó szakra számítógép vagy laptopot érdemes venni?

Az a helyzet, hogy albérletbe költöznék Pestre, de nem tudom eldönteni, hogy számítógépet vagy laptopot vegyek. Laptopot akkor vennék csak, ha mondjuk egyetemre is hordozni kéne, mert asztali számítógépet olcsóbban jobbat is ki lehetne hozni. Viszont ha órákra, vagy konzultációkra érdemes laptopot vinni ilyen-olyan okokból akkor laptopot vennék.

Továbbá az lenne ezzel a kérdésem, hogy kb. mire kell egy mérnökinformatikusnak egy PC/Notebook? Tehát milyen erőforrást igénylő alkalmazásokat fogok használni kb. az első 4 félévben? (itt most a facebbokon és 9gag-en kívüli dolgokra gondolok pl.: C, C++ stb.)

Előre is köszönöm a segítséget! :R

Üdv.:Vasinger!

[ Szerkesztve ]

(#9896) Senhi válasza Vasinger! (#9895) üzenetére


Senhi
aktív tag

Jó pár ismerősöm végig tolta asztalival és bár nekem volt/van laptopom, de így utólag nem lett volna rá olyan nagy szükség. Igazi előnye akkor van ha haverokkal össze akartok ülni tanulni, na meg ha van lyukasórád akkor tudsz házit írni anélkül, hogy hazamennél. Ettől függetlenül asztalival is teljesen jól el lehet lenni, házik többségét meg amúgy is úgy kell megírni, hogy a tanárnál is fusson. Szóval szerintem: ha az albérlet messze van az egyetemtől akkor laptop, ha 10-15 percre akkor az asztali is jó :) .

Gép főleg házikhoz kell na meg rengeteg tananyag csak elektronikus formában érhető el.
Használt szoftverek általában a visual studio/eclipse, matlab, virtuális gépek futtatása a vége fele, illetve a különböző szabválokon bármi egyéb (pl. 3ds max).

(#9897) Korcsii válasza Vasinger! (#9895) üzenetére


Korcsii
őstag

Azért kell előadásra vinni, hogy lehessen facebook-ozni és 9gag-ezni. :)

Igazából szerintem jól meg lehet lenni laptop nélkül, én egyedül szoftlab3-ra vittem, mert úgy egyszerűbb volt (a benti gépeken fél év alatt nem sikerült felrakni a java-s fejlesztőkörnyezetet, így minden óra azzal indult... de ezt elvileg már kiküszöbölték).

Ami gépigényt illeti, első években nem nagyon fog kelleni erős gép - mondjuk valamennyi fordítási időt lehet spórolni erősebb géppel.

Egyik ismerős a használt (valódi) Thinkpad-ek megszállottja, amin azért érdemes elgondolkozni. :)

[ Szerkesztve ]

(#9898) concret_hp válasza Vasinger! (#9895) üzenetére


concret_hp
addikt

ha anyagilag megteheted, vegyél inkább 1 notit (bár az is számítógép :DDD), nem létszükség, de azért sokszor jól jön.

vagy fullba vagy sehogy :D

(#9899) Vasinger!


Vasinger!
nagyúr

Köszönöm szépen mindenkinek a segítőkész válaszokat! :R

Igazából az albérlet, vagy ahol lakni fogok, azt nem 10 percre lesz az egyetemről és eléggé sok lyuk is van az órarendemben, tehát lehet kényelmesebb lenne egy laptop és akkor szünetekben azon tanulni, dolgozni.

Igazából közös tanuláskora, konzultációkra ilyenekre gondoltam, hogy még jól jöhet.

Előadásokon figyelni szeretnék, nem 9gag vagy hasonló, tehát oda biztos nem viszek notit, mert arról csak rosszat hallottam, mert jegyzetelés helyett inkább mulatás ment.

Akkor mondjuk egy 4 magos i7-es noti, 4-8 GB rammal 200 körül elég lenne 2-3 évig, akár később a virtualizációhoz is?

Többet semmiféleképp nem költenék, de inkább 150 felé húznám, csak ahogy néztem jobb, ha most kicsit többet költök rá és több ideig elég lesz.

(#9900) Senhi válasza Vasinger! (#9899) üzenetére


Senhi
aktív tag

Ha sokat hurcolászod akkor jobb egy gyengébb, de tartósabb gép ugyanazon az áron szerintem.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.