Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#9151) FehérHolló


FehérHolló
veterán

30 pontos vizsgán fél pont hiányzott a négyeshez. Kértem külön időpontot a tanártól megtekintésre. Mondta, hogy menjek be ma délután, bementem. Találtam fél pontot, levont felet. Találtam még 1-et, akkor azt mondta, hogy nem az volt a feladat. (Rohadtul az volt, de mindegy.) Ha így áll hozzám, akkor ne hívjon be...
Odafele bőrig áztam, visszafele bőrig áztam, 1 órám ráment. Mocskosul tele van a tököm ezzel az egyetemmel.

Skynet is real. It's called Google.

(#9152) Jhonny06 válasza td (#9150) üzenetére


Jhonny06
veterán

A "képleírás" független attól, amit húztál, tehát gyakorlatilag két témát kell elmondanod. Szerintem az OH honlapjáról lehet tölteni az érettségi témaköröket, de mintha úgy rémlett volna, hogy a BME nyelvvizsga honlapján fent lett volna, legalábbis amikor én csináltam.

(#9153) Jhonny06 válasza FehérHolló (#9151) üzenetére


Jhonny06
veterán

Már MSC-n vagy?

(#9154) FehérHolló válasza Jhonny06 (#9153) üzenetére


FehérHolló
veterán

igen

Skynet is real. It's called Google.

(#9155) concret_hp válasza FehérHolló (#9151) üzenetére


concret_hp
addikt

szarnirá 1esnél jobb legyen aztán kész :U

vagy fullba vagy sehogy :D

(#9156) td válasza Jhonny06 (#9152) üzenetére


td
senior tag

Igen, az a témalista megvan. Úgy értettem, hogy a szitut el tudom képzelni. Köszi az infókat!

''Pre-visualization hardware by AMD Opteron processors.''

(#9157) ittakary


ittakary
nagyúr

egészen szánalmas az egész neptunos bagázs... mi a fenéért nem lehet megcsinálni ezt az egész rendszert?

(#9158) Psych0 válasza ittakary (#9157) üzenetére


Psych0
őstag

sikerült már valakinek bejutni?

"As an online discussion grows longer, the probability of a comparison involving Nazis or Hitler approaches 1."

(#9159) bandus válasza ittakary (#9157) üzenetére


bandus
veterán

igen, hihetetlenül felkúr, hogy ez a 8. félévem, és hetedjére játsszák ezt el velem.... :W

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#9160) vans?


vans?
őstag

Tele van programozokkal meg mindennel ez az egyetem, de senki nem tud csinalni egy normalis neptunt? Akkor keres lenne ez? :W

hábm bábm

(#9161) Psych0 válasza vans? (#9160) üzenetére


Psych0
őstag

valami free software-rel taknyolnak, ahelyett, hogy megvennék a hardvert. Érdekes, amikor volt kölcsön hardver, akkor nem volt gond...

"As an online discussion grows longer, the probability of a comparison involving Nazis or Hitler approaches 1."

(#9162) JoinR


JoinR
senior tag

és holnap vizsga, de lehetetlen rá így tanulni :O

(#9163) JColee


JColee
őstag

Vissza kellett adni egy spéci teljesítményelosztó vasat, amit csak kölcsönbe kaptak. Most szoftveres megoldást próbáltak ki (így sikerült). Általában a teljesítményelosztás a kirikus a neptunnal kapcsolatban, ezért ment még olyan simán a vizsgajelentkezés.

(#9164) Psych0 válasza JColee (#9163) üzenetére


Psych0
őstag

legalább lenne az, mint régen, hogy éjfélkor nyitották meg a jelentkezést így csak azok voltak ott, akiknek tényleg fontos volt. Akiknek nem, azok, meg felvették reggel.

"As an online discussion grows longer, the probability of a comparison involving Nazis or Hitler approaches 1."

(#9165) vans? válasza JColee (#9163) üzenetére


vans?
őstag

kosz az infot, en is a vizsgajelentkezes miatt remenykedtem, hogy most jo lesz... es vajon nem is fogjak megvenni a hardvert, ami kellene a normalis mukodeshez/nincs penz/?

hábm bábm

(#9166) bandus válasza JColee (#9163) üzenetére


bandus
veterán

ezek csak kifogások, egyszerűen undorító, amit művelnek, vagy inkább nem művelnek. mert már 4 éve is ugyan ez volt. nem hiszem el, hogy ennyi idő alatt nem lehetett volna megoldani bármilyen szoftveres vagy hardveres fejlesztést. szánalmas banda. egyszer lehetne már egy tökös rektorunk aki kirúg onnan pár embert, aztán talán észbekapnának, hogy dolgozni is kellene valamit.
egyszerűen nem lehet elfogadni ezt, az ország legjobbnak titulált egyetemén, hogy minimum (mivel ennyi ideje vagyok itt) 4 éve szarnak bele az egészbe, és minden eredmény nélkül dolgoznak.

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#9167) JColee válasza vans? (#9165) üzenetére


JColee
őstag

Én úgy tudom, hogy sokba fáj az a hardver, és évi egykét csúcs miatt nem akarják megvenni.
Egyébként én azt nme értem, hogy miért van egyszerre mindenkinek ez a tárgyfelvétel?

(#9168) Psych0 válasza JColee (#9167) üzenetére


Psych0
őstag

Vannak olyan kurzusok, amik évente indulnak 20 fővel pl japán kezdő, vagy akár említhetném a gyógy és strandfürdőket ahol ugyan 100 a létszám, de 2 perc alatt telik meg. Hogy döntöd el, hogy melyik diákcsoporttal legyen kivételezve?

Én még emlékszem arra, amikor csak a hszk-ban lehetett felvenni tárgyakat. És sz r4 folyosójától a földszintig volt a sor. Sokkal nyugodtabbak voltak így is a hallgatók, mint most.

Amúgy a neptun üzemeltetőit sem ejtették a fejükre. 18:05-kor lekapcsolták a szerókat, majd vártak 19:15-ig amikor már az emberek 80% hagyta a francba az egészet, és visszakapcsolták. Ez az igazi terheléselosztás. Ne mondják nekem, hogy az egyik pillanatban még akkora a terhelés, hogy a frontend se jön be, és egy perccel később szó nélkül beenged és egy órán keresztül ki se rúg.

Holnap majd írhatnak a főoldalra ilyesmit, hogy a szigorlat megvan, de megb@sztak a záróvizsgán, mert puskáztam.

Ja és még egy gondolat: ha valami neptun üzemeltető csatlakozna a 4chan valamelyik akciójához nem kéne LOIC-kal tökölnie csak kihirdeti, hogy soron kívüli tárgyfelvétel van, a neptun címét meg átirányítja a támadandóhoz :D

[ Szerkesztve ]

"As an online discussion grows longer, the probability of a comparison involving Nazis or Hitler approaches 1."

(#9169) vans? válasza JColee (#9167) üzenetére


vans?
őstag

Ahogy a felettem szolo mar irta, pontosan a nyelvek, es az 'ingyenkredites' szabvalok miatt van ez igy, mert mindenki reklamalna, pont mint hogy a mostani felev targyfelvetele az epitosoknek elobb volt.

hábm bábm

(#9170) concret_hp válasza vans? (#9169) üzenetére


concret_hp
addikt

simán meg lehetne csinálni, 3 körös tárgyfelvétel:
1, vikes kötelező tárgyak (ez majdnme a fele az összesnek, viszont a szgép / net ellátottság szempontjából kb. 50% terhelés sztem)
2, összes többi kar kötelező tárgyak
3, választható hülyeségek meg nyelvi tárgyak.

egyébként meg ha nem akarsz épp 2-3 ilyen atomnagy ingyenkreditet vagy húde speciális nyelvi tárgyat, amire sokan vannak, akkor simán ráér az ember 1-2 nap múlva is :U

vagy fullba vagy sehogy :D

(#9171) ittakary válasza concret_hp (#9170) üzenetére


ittakary
nagyúr

Pontosan :) Ez pl egy kitűnő terv, de valahogy soha nem jut el a fejesekhez :/

(#9172) JColee válasza concret_hp (#9170) üzenetére


JColee
őstag

Én is ilyen körökre bontva képzeltem el a dolgot.
Egyébként ha jó órarendet akarsz, akkor nem érsz rá, mert a jó időben lévő gyakok/laborok hamar betelnek.

(#9173) concret_hp válasza JColee (#9172) üzenetére


concret_hp
addikt

egy olyan laborom/gyakorlatom sem volt, ahol nem lehetett megbeszélni, hogy máshova mész... :U

vagy fullba vagy sehogy :D

(#9174) JColee válasza concret_hp (#9173) üzenetére


JColee
őstag

Nekem már volt olyan (nem pont nekem, de volt, aki szeretett volna, de nem engedték).

(#9175) bandus válasza concret_hp (#9170) üzenetére


bandus
veterán

ez amúgy teljesen igaz. most kivételesen rá akartam startolni egy kezdő orosz kurzusra, szerencsére sikerült ötödikként felvenni :)

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#9176) ittakary


ittakary
nagyúr

A Neptunosok megint írtak egy szívszaggatóan drámai közleményt....

(#9177) FehérHolló válasza ittakary (#9176) üzenetére


FehérHolló
veterán

Bölcsészek-e?

Skynet is real. It's called Google.

(#9178) ittakary válasza FehérHolló (#9177) üzenetére


ittakary
nagyúr

Nem tudom, de az önsajnálatból megint ötöst kapnak... Ez lenne a dolguk az isten szerelmére: a tárgyfelvételt ne BETA tesztre használják már fel, ez az éles bevetés :/
De lehet, hogy csak én gondolom így...

viszont azt még hozzáteszem, hogy 7 után, amikor újra "bedugták a kábelt", flottul működött minden :) Kicsit lassúcska volt, de egy ledobást se kaptam :)

[ Szerkesztve ]

(#9179) FehérHolló válasza ittakary (#9178) üzenetére


FehérHolló
veterán

Lehet, hogy velem van a baj, de hogy lehet egy ilyen rendszert élestesztelni a felhasználók bevonása nélkül?

Önsajnálatból viszont már szerintem is bőven elég volt. Az elsőt még értékeltem, mert látszott belőle, hogy igyekeznek csinálni valamit, de a negyedik alkalom egyhuzamban már már sok.

[ Szerkesztve ]

Skynet is real. It's called Google.

(#9180) KMan válasza FehérHolló (#9151) üzenetére


KMan
őstag

Nekem is szom ki van vele ha igy jobban erzed magad, hanyok az egesztol, alig varom h vege legyen :O

At kene menni godolloi levelezore es akkor nem lennenek osz hajszalaim 23 evesen!!!

Csak a balekok alszanak [SAS]

(#9181) vans? válasza ittakary (#9176) üzenetére


vans?
őstag

Ja, egeszen meghatodtam en is.

hábm bábm

(#9182) FehérHolló válasza KMan (#9180) üzenetére


FehérHolló
veterán

Nálunk tudtommal nincs kompetens levelező képzés.
Ebben a félévben annyiszor rúgtak belém, hogy legalább 6-szor éreztem úgy (az átlag 2 helyett), hogy hagyom a francba az egészet MSc diploma ide. vagy oda.
Részletezve: Házit saját kútfőből csináltuk 3-an, nekem kegyelem kettes (16 pont), többieknek 32 pont ugyanarra a beadott feladatra. Akik beadták a neten lévő (Toeplitz mátrixos megoldást), azoknak max pont (40). Utána "tvsz-t leszarjuk", ha 4 ZH-ból csak egyet karsz javítani/pótolni, tedd azt az egész éves anyagból. Aztán Önlab2 beszámolóra követelmény 50 oldal, majd mikor megírtam, közli velem a konzulens, hogy nem olvassa el, mert túl hosszú. Ezután jött az előbbi vizsgás dolog, előtte meg volt pár hasonló a beadandó házikkal.
MSc-n vagyok, ne szopassanak már halálra, hadd csináljam és tanuljam azt, ami érdekel. Ebben a félévben nem jártam be a szakirányos órákra (amik egyébként érdekeltek volna), mert így is napi 12-16 órában házikat csináltam és ZH-kra készültem... Szar ez a képzés úgy, ahogy van.

[ Szerkesztve ]

Skynet is real. It's called Google.

(#9183) FehérHolló válasza FehérHolló (#9182) üzenetére


FehérHolló
veterán

Viszont a mai vizsga által indukált alváshiány miatt még mindig nem tudok írni. :(

Skynet is real. It's called Google.

(#9184) bandus válasza FehérHolló (#9182) üzenetére


bandus
veterán

hasonló véleménnyel vagyok az energetika msc-ről. a legtöbb tárgy kiforratlan, ismétlés, vagy érdektlen és értelmetlen. és akkor szóbali vizsga végén még van képük megkérdezni, hogy mi volta véleményem a tárgyról.. hát mit mondjon az ember??? be sem jártam,mert olyan unalmas volt, vizsgára meg hüly eszabályzatokat kellett volna bemagolni... ezért dolgozok én is inkább suli mellett, azzal többre megyek. bár most a jövő félévi orosz órákban bízom :) davaj davaj

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#9185) JColee válasza FehérHolló (#9182) üzenetére


JColee
őstag

Milyen szakirányon vagy?

(#9186) ittakary


ittakary
nagyúr

No úgy néz ki irány az épületgépész szakirány :) Minden összegyűlt: matek szigó, hő1, 90 krajcár ...
Már csak az kéne hogy túljelentkezés ne legyen, mert átlagügyileg nem állok valami jól...

(#9187) FehérHolló válasza JColee (#9185) üzenetére


FehérHolló
veterán

A fent leírtak közül kettő nem szakirányos tárgyon történt, hanem közösön. Egyébként meg: [link] :P

bandus: Ebben a félévben elég komoly félévközis követelmények voltak nálunk, de jövő félévben én is tervezem, hogy ismét elmegyek valahova csákányolni. Máshogy az életben nem fog összejönni a jobb helyeken elvárt 2 év szakmai tapasztalat (természetesen frissen végzett embereket keresnek :) ).

Most már sikerült kialudni magam. Az előző hosszú hozzászólásom fogalmazásilag teljes káosz volt, de örülök, hogy értettétek. :)

[ Szerkesztve ]

Skynet is real. It's called Google.

(#9188) JColee válasza FehérHolló (#9187) üzenetére


JColee
őstag

Erre emlékszem, de arra is, hogy múlditőben írtad. Ezért gondoltam, hogy most valami máson vagy.

(#9189) agymenéses válasza FehérHolló (#9182) üzenetére


agymenéses
újonc

Alapképzésen is hasonló a szitu...
Van egy tárgy, ahol 490 vizsgázóból 340-en buktak.
Harmadéven? Minek szívatni?

(#9190) ittakary válasza agymenéses (#9189) üzenetére


ittakary
nagyúr

Amúgy ezek a pletykák nem tudom honnan származnak, hogy az idő előrehaladtával egyre kevésbé fognak szopatni / könnyebb lesz a suli és társai... Mert az biztos, hogy nem megtörtént eseményeken alapulnak :/

(#9191) Cicero


Cicero
őstag

No, engem hazaküldenek a hortobágyra bőgagyában káromkodni. Egy év múlva újra, más karon! Addig is hajrá srácok, higgyétek el más jár még szarabbul is mint ti :K :U

(#9192) concret_hp válasza agymenéses (#9189) üzenetére


concret_hp
addikt

~70% bukási arány feltétlenül a szivatás eredménye lehet csak? :U

vagy fullba vagy sehogy :D

(#9193) FehérHolló válasza concret_hp (#9192) üzenetére


FehérHolló
veterán

Hát, ha egy ~200 főre redukálódott harmadik évfolyam egyik tárgyát 490-en vették fel, az már mond valamit a tárgy nehézségéről, vagy az oktatók hozzáállásáról is. :)

Cicero: Írnál pár szót arról, hogy hogyan sikerült átjelentkezned? Valószínűsítem, hogy nem újrafelvételiztél.
Remélem, hogy a gépészek között megtalálod azt, amit szeretsz csinálni.

[ Szerkesztve ]

Skynet is real. It's called Google.

(#9194) Cicero válasza FehérHolló (#9193) üzenetére


Cicero
őstag

Sajna nem tudtam átjelentkezni, 2.5-ös ösztöndíjátlag kell hozzá az elmúlt két félévre, így sajna marad a felvételi. Remélem jövőre energetikai mérnökire kell majd vagy 430 pont, akkor leszünk ám marha jó szituban :W

(#9195) bandus válasza Cicero (#9194) üzenetére


bandus
veterán

energetika rulz :) de tanulni itt is kell, és sokszor fogod úgy érezni itt is, hogy szivatnak.

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#9196) KMan válasza Cicero (#9194) üzenetére


KMan
őstag

A gepeszkar kurva ecceru majd meglatod! :)

Csak a balekok alszanak [SAS]

(#9197) agymenéses válasza concret_hp (#9192) üzenetére


agymenéses
újonc

OTDK 1. helyezett emberkének lett minimumpontos 2-es?
Négyese se volt idáig a srácnak
Olyan arcoknak lett egyes-kettes akik második félévben már gyakorlatvezetők voltak...

(#9198) Cicero válasza bandus (#9195) üzenetére


Cicero
őstag

Ezt már korábbi postjaimban kifejtettem, nem azért mennék át más karra mert mindenképpen diploma kell / vagy mindenképpen műszaki diploma kell (vannak ecccerűbb diplomaszerzési lehetőségek is). Egyetlen "példám" a VIK-re a 77'-ben végzett nagybátyám volt, ő segített elektro érettségi felkészítésben is. Az a része tetszett (a digitális technika meg memóriaillesztéses cucctól már akkor is hánytam), tőle csak jót hallottam és nem igazán az a VIK jött le nekem amit a saját bőrömön tapasztaltam. A nyílt nap ugye meg nem kifogás, ott úgyis megy a mézesmadzag. Még azt is merném mondani hogy egy nap alatt több laborban voltam akkor, mint egész pályafutásom alatt lehetnék mint hallgató.
Ráadásul egész 2 hónappal ezelőttig azt sem tudtam mi fán terem az energetikai mérnök, annyira csak a villamosmérnököt láttam magam előtt. :(

(#9199) concret_hp válasza FehérHolló (#9193) üzenetére


concret_hp
addikt

grafikánál sztem durvább az arány, mégse lehet azt mondani, hogy a szivatásra megy ki :U

vagy fullba vagy sehogy :D

(#9200) bandus válasza Cicero (#9198) üzenetére


bandus
veterán

nem tudom fejből a korábbi postjaidat :)

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.