Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#7001) KMan válasza Foxi (#7000) üzenetére


KMan
őstag

en mindkettot utalom ha ez vigasztal :)

Csak a balekok alszanak [SAS]

(#7002) norbiphu válasza concret_hp (#6998) üzenetére


norbiphu
senior tag

kint van a 2. házi is, fincsi lesz ez is :DDD

"Hmm," sed teh lolrus. "Maybe we shud go ask Ceiling Cat?"

(#7003) neduddki


neduddki
nagyúr

HI!

q0vl hogy allunk boncsak ma???;- )))

udv

neduddki

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#7004) bandus válasza neduddki (#7003) üzenetére


bandus
veterán

[link]
parancsolj :D

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#7005) HThomas válasza bandus (#7004) üzenetére


HThomas
senior tag
LOGOUT blog

[OFF]Csak kíváncsiságból:
"A kivitelező HÉROSZ Zrt. a Név és a Szak adatokat felhasználhatja kapcsolatépítésre (pl. állásajánlat), így engedélyezték a felvételek készítését és bemutatását. A többi adatod nem adjuk tovább. A mező tartalma nem nyilvános."

Egy ilyenhez kell a beleegyezése a megfigyeltnek? Úgy értem ha én éppen fényképezek egy épületből a vakvilágba és a képen épp látszik egy építési terület majd azt a képet felteszem a netre akkor azért elvileg nem szólhat senki nem? Vagy hogyan működik ez?[/OFF]

Amúgy tök jó kezdeményezés... naponta megyek el mellette de eszembe nem jutott volna, hogy lefényképezzem :)

(#7006) Senhi


Senhi
aktív tag

Hát nekem most úgy tűnik, hogy hetek óta nem haladnak vele :DDD . Embert se nagyon láttam ott (lehet csak rosszkor mentem) eddig, de most mintha született volna 1-2 új állvány.

(#7007) concret_hp válasza HThomas (#7005) üzenetére


concret_hp
addikt

naponta raksz fel fotókat me gilyesmi, akkor azért sztem illik engedélyt kérni :)

nyílván ha épp arra jársz és lekapod, az más kérdés.

vagy fullba vagy sehogy :D

(#7008) bbazsy válasza Senhi (#7006) üzenetére


bbazsy
őstag

nekünk is az tűnt fel, h megállt. (válság van:D)

mikorra kell(ene) átadva lennie ?

..

(#7009) HThomas válasza concret_hp (#7007) üzenetére


HThomas
senior tag
LOGOUT blog

Na igen, de engem a jogi háttere érdekelne, mert az "illik" nem valami jól specifikált fogalom :) Hm, van a PH-n jogi topic? :)

Amúgy megfigyeltétek már a látványterv videón a furcsán kocka (na jó, téglatest) alakú fákat? :)

[ Szerkesztve ]

(#7010) neduddki válasza bandus (#7004) üzenetére


neduddki
nagyúr

HI!

sana nem rok regisztralni mert nem fogsdom ez azt a vackor:- )))

udv

neduddki

mod: HThomas: az ifopark biztosnsai ore nekem szald, hogyme videozom az irodaepuletet, de szerencsere rajtam vot a pana kituzo, meg 4 kamera a nayakamban es megertette hogy egy osszahasolito felveetl csinlaok asztan beket hagyott:- )

[ Szerkesztve ]

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#7011) Senhi válasza bbazsy (#7008) üzenetére


Senhi
aktív tag

elvileg január...
Ami még feltünt nekem, hogy a 4-es végállomásán a volt skála helyén épülő cuccot kb. egy időben kezdték el építeni a q-val, de az lassan már kész... és azt őszre mondták.

(#7012) concret_hp válasza Senhi (#7011) üzenetére


concret_hp
addikt

annak hogy gyorsabban épüljön, extra költségei vannak (lennének).

vagy fullba vagy sehogy :D

(#7013) bbazsy válasza Senhi (#7011) üzenetére


bbazsy
őstag

sokkal később kezdték a BMEt.
lassan másfél éve kerestem skála fele lakást, akkor kezdték el az alapokat.

bmet meg talán fél éve ?

..

(#7014) REDeath


REDeath
őstag

fúú de rég jártam erre:) koliban más az időzóna :D
valaki írt már anal2-bből javítót itt? olyan időkontinuum csúszásban voltam, mikor bementem zh-t írni, hogy fel se fogtam hogy délután írtuk. Nem mintha nem örülnék hogy meglett, de lehet menne 1-2 jeggyel jobbra is ha alszok előtte, viszont megszopatni se akarom magam:)

Hehh, holnap meg jó kis bsz, ma átadom a tudatom a gráfoknak, eggyé válok velük, és reménykedek :D

olyan meg tényleg létezik, hogyha írok kiszh-kból egy 4-est, meg mellé 2 karót, az már 6/3 = 2.0-nak elfogadják? ha igen akkor egész megnyugtató :D

további szép napot, most beugrok a gráfdzsungelbe

Kodály mondta volt: "Legyen a zene mindenkié". en inkabb neki hiszek, mint az ASVAnak

(#7015) norbiphu válasza REDeath (#7014) üzenetére


norbiphu
senior tag

tárgyfüggő, kérdezd meg a gyakvezért/előadót. :)

"Hmm," sed teh lolrus. "Maybe we shud go ask Ceiling Cat?"

(#7016) bdav válasza REDeath (#7014) üzenetére


bdav
őstag

"olyan meg tényleg létezik, hogyha írok kiszh-kból egy 4-est, meg mellé 2 karót, az már 6/3 = 2.0-nak elfogadják? ha igen akkor egész megnyugtató :D"

jobb helyeken a kapákat nem számolják bele az átlagba :D (még nem hallottam a fent vázolt számítási módról :) )

10 féle ember van a világon. Aki ismeri a kettes számrendszert és aki nem. ''A név nincs hosszabb páncélszekrény''

(#7017) KMan válasza neduddki (#7003) üzenetére


KMan
őstag

Kollega! ST 4. emeleten is beindult a metroepites? :F :DDD

Csak a balekok alszanak [SAS]

(#7018) concret_hp


concret_hp
addikt

nah kedden reggel szabtek zh. ötödször vettem fel a tárgyat, lassan jó lenne egy sikeres zh :C

vagy fullba vagy sehogy :D

(#7019) sss válasza concret_hp (#7018) üzenetére


sss
senior tag

Hmm. Én is mennék szabtech zh-ra, csak nem vagyok még beíratkozva sem... Na mindegy.

(#7020) rallye


rallye
csendes tag

Látás nyelvől mit érdemes megtanulni? A szem részeit, meg ilyeneket? Ezek vannak a diákon. :F

(#7021) Senhi válasza rallye (#7020) üzenetére


Senhi
aktív tag

Elvileg semmit :D Állítólag mindent lesúgnak. (mondjuk azért valaki nem árt aki tudja)
Szem részeire pedig még emlékszem is (én csütörtökön megyek)... elég komoly biológia kiképzést kaptunk anno középben :))

(#7022) rallye válasza Senhi (#7021) üzenetére


rallye
csendes tag

Mindenki azt mondja, hogy semmit.
Lesznek különböző csoportok?

[ Szerkesztve ]

(#7023) bpx válasza concret_hp (#7018) üzenetére


bpx
őstag

én negyedszer
és most először eljutottam odáig, hogy bementem zh-t írni
és biztos vagyok benne, hogy 2 hét múlva mehetek pótolni...

zh-ról annyit, hogy órai jegyzetből + ellenőrző kérdések kidolgozásával készültem, és így is alig tudtam valamit

[ Szerkesztve ]

(#7024) HThomas válasza bpx (#7023) üzenetére


HThomas
senior tag
LOGOUT blog

Amikor én csináltam a tárgyat (több mint egy éve) akkor az infosite-on lévő anyagokból (főleg régi ZH/vizsga feladatok) kb hármasra elég jól fel lehetett készülni. Annál jobbhoz már kellett komolyabb tanulás is (könyv)... de emlékszem úgy mentem be zh-ra, hogy legjobb esetben kettes, aztán végül négyes lettem...

No meg házira megéri rámenni, mert egyrészt segít a laborzh-hoz (ami megint nem valami nehéz, bár érhet meglepetés -> IS), másrészt azon keresztül lehet valamennyire elsajátítani az anyagot (legalábbis nekem a könyv meg az előadás elég reménytelen volt).

[ Szerkesztve ]

(#7025) concret_hp válasza bpx (#7023) üzenetére


concret_hp
addikt

najah, megint alkottak 8ból megint volt 2-3 olyan feladat, ami nem egyszerű. legidegesítőbb, hogy az A csopi megint sokkal könnyebb volt mint a B és ofkorsz megint B csopiba kerültem.

csak a példa kedvéért K*((1+sTau)/(1+sT)) feladat:
A csopi: még meg van szorozva vlamaivel vagy s2 vagy az 1+sT van négyzeten, nemtom. 4 pontért, stabil-e.

B csopi: rajzolj átmeneti, bode, nyquist diagrammot szumma 3 pont.

szabályzási körös feladat:
A csopi: kaszkád szabályzás -> nah legalább ennyit mindenki kitalálhat akár csak digit 1 előismeret alapján is, összeszorzod a 2t azt jóvan.
Bcsopi: zavarkompenzáció -> na ezt vagy tudod, hogy hol mi van, vagy nem... :U

persze nem azt mondom hogy ha nem lesz meg, akkor ez az oka. bár de. tulajdonképp azt :D mind1, azér remélem meglesz :)

btw zh-n megjelentek nálunk kb. 30an, ebből olyan 10 ment el 10 percen belül.

és akkor a vicc, hogy ha bejön a pzh nehogy már könnyebb legyen, mitn a sima zh akkor szopás, ha meg nem jön be és összeraknak valami normális cuccot, akkor meg igazságtalanság azzal szemben aki átment a zh-n... :U

egyébként ohv-n le is írtam, hogy ha már ennyire szeretnek ilyen mókás feladatokat kitalálni (pl. valami holtidős 3 tárolós valami volt ma az egyik cucc, órán meg megnéztünk egy 1 tárolós, holtidő nélkülit), akkor legalább egy feladatgyűjteményt is kiadhatnának... :U nahmind1, csak felhúzom magam :(

vagy fullba vagy sehogy :D

(#7026) concret_hp válasza HThomas (#7024) üzenetére


concret_hp
addikt

az utóbbi 3 félévben gyakorlatilag nincsenek típusfeladatok... :( ill. csak annyi amiből még pont nem sok esélyed vna átmenni. :DDD

vagy fullba vagy sehogy :D

(#7027) HThomas válasza concret_hp (#7026) üzenetére


HThomas
senior tag
LOGOUT blog

Akkor asszem én még pont szerencsés voltam...
Egyébként a szabtech (a jelekkel) együtt azon néhány tárgy egyike, amiknek az elméletét soha nem értettem meg rendesen. Aztán persze elmentem autonóm robotok szakirányra, ami nagyon nagy fun, főleg amikor az egyik laboron kiadták, hogy tervezzünk valami szabályozót :) Szerencsére a faszi is vágta, hogy erre mi nem vagyunk képesítve.

(#7028) norbiphu válasza concret_hp (#7026) üzenetére


norbiphu
senior tag

hát a tavalyi 2. zht az előző félévek zhi alapján 90%-ra sikerült megírnom, szal azért annyira nem igaz amit írsz. :) első zhm szarabb lett de ott is be lehetett hozni a kettest az előző féléves feladatokból meg a kiadottakból. persze ettől az egyik legocsmányabb tárgy amit valaha is hallgattam...

2. graf házival hogy álltok? :D

[ Szerkesztve ]

"Hmm," sed teh lolrus. "Maybe we shud go ask Ceiling Cat?"

(#7029) concret_hp válasza norbiphu (#7028) üzenetére


concret_hp
addikt

jó egyértelműbben fogalmazok: épphogyra lehet behúzni. de az, hogy simán, az túlzás sztem. meg a csopik se q* mindegyek. A csopiba sztem legalább 3-4 ponttal többet csináltam volna most, de a régebbieket megnézve is ez a tendencia. az meg pont tud lenni a karó meg a kettes közti különbség...

zh2 meg már tervezés, az azért inkább típuspéldás móka, a laborzh-hoz hasonlóan. persze ezeknél is tudnak néha újítani ;]

[ Szerkesztve ]

vagy fullba vagy sehogy :D

(#7030) norbiphu válasza concret_hp (#7029) üzenetére


norbiphu
senior tag

nagyon édi ez a cukcsi csopizás :K

:DDD

"Hmm," sed teh lolrus. "Maybe we shud go ask Ceiling Cat?"

(#7031) concret_hp válasza norbiphu (#7030) üzenetére


concret_hp
addikt

;]

vagy fullba vagy sehogy :D

(#7032) Foxi válasza norbiphu (#7028) üzenetére


Foxi
senior tag

Sehogy ;]

(#7033) bpx


bpx
őstag

szabtech: 14/30 pont :DDD

[ Szerkesztve ]

(#7034) concret_hp válasza bpx (#7033) üzenetére


concret_hp
addikt

15 :D :))

vagy fullba vagy sehogy :D

(#7035) concret_hp válasza concret_hp (#7034) üzenetére


concret_hp
addikt

hm és minden feladatra kaptam legalább 0.5 pontot :)

vagy fullba vagy sehogy :D

(#7036) KMan válasza concret_hp (#7034) üzenetére


KMan
őstag

mennyitol van meg? 51%? :DDD

Csak a balekok alszanak [SAS]

(#7037) bpx válasza KMan (#7036) üzenetére


bpx
őstag

elég 30%, de a félév végi összesítésnél minimum 40%-ot el kell érni az összpontszámból (zh1 + zh2 + laborzh + házi pontjaiból)

(#7038) bpx válasza concret_hp (#7035) üzenetére


bpx
őstag

nekem az utolsó kettőt, ami külön lapon volt, meg se nézték (legalábbis szerintem, mert még egy piros tollvonás sem volt azon a lapon, és a feladatlapon sem írtak be semmit a pontszámhoz)

mind1, reklamálni már nem volt képem, a tudásommal feleennyi pontra se számítottam... :D

(#7039) concret_hp válasza bpx (#7037) üzenetére


concret_hp
addikt

40% kell mindből és szumma 50% :U

jah, egy kis kritika: [link]

[ Szerkesztve ]

vagy fullba vagy sehogy :D

(#7040) Foxi válasza concret_hp (#7039) üzenetére


Foxi
senior tag

Nekem eddig szerencsém volt, sikeresen elkerültek az ehhez hasonló gyakvezek :)

Apropó csak én érzem úgy, hogy a papíros OHV-nek nincs túl sok értelme? Eddig nem tűnt föl, hogy akiknek meg kellene fogadni az ilyesmiket, olyan nagyon törnék magukat ;]

(#7041) concret_hp válasza Foxi (#7040) üzenetére


concret_hp
addikt

azért van amiken elgondolkoznak :)
de alapvetően nem sok értelme van, jól látod. legalábbis mondjuk úgy lehetne több is :)

vagy fullba vagy sehogy :D

(#7042) bpx válasza concret_hp (#7039) üzenetére


bpx
őstag

én kérek elnézést :D
csak arra emlékeztem, hogy 10% különbség van a részenkénti, és összesített minimum között

(#7040) Foxi: nem tudom, régebben félév végén kitöltöttük, aztán következő félévben meg már nem jártam arra az órára, szóval nem tudom mi változott :) most viszont kitalálták, hogy félév közben is legyen, hogy "ha van valami egetrengető probléma, akkor a félév 2. felére megoldják"

[ Szerkesztve ]

(#7043) Drizzt


Drizzt
nagyúr

Asszem gyorsan állást kéne váltani.

I am having fun staying poor.

(#7044) concret_hp válasza Drizzt (#7043) üzenetére


concret_hp
addikt

:DDD

túl sok időt vesz el vagy túl keveset fizet? vagy mind2? :U

vagy fullba vagy sehogy :D

(#7045) Drizzt válasza concret_hp (#7044) üzenetére


Drizzt
nagyúr

Mindkettő. Pénz is kéne több, de leginkább idővel van most gond. Diplomával kb. 3%-os készültségen állok, elvileg 80 órát dolgozok egy hónapban, de most már 144-nél járok márciusban. És még van két munkanap, meg ebben nincsen benne a megbeszélések ideje. Meg a sok idegeskedés.

I am having fun staying poor.

(#7046) Drizzt válasza Drizzt (#7045) üzenetére


Drizzt
nagyúr

Meg közben az érdeklődési köröm is változik, van amihez munka közben kaptam meg a kedvet, s van amitől meg ott ment el. És van olyan, amihez sose lenne kedvem, de csinálni kell. Ami gond: az utóbbi egyre több van. Persze tudom, hogy mindenhol van csomó dolog, amit nem szeret az ember, de most ez így már nagyon elborult.

I am having fun staying poor.

(#7047) Drizzt válasza Drizzt (#7046) üzenetére


Drizzt
nagyúr

És közben ki is basztak minekt gyakornokokat épp most. :D Így a legkönyebb felmondani.

I am having fun staying poor.

(#7048) concret_hp válasza Drizzt (#7047) üzenetére


concret_hp
addikt

akkor ez most jó vagy rossz? :)

vagy fullba vagy sehogy :D

(#7049) Drizzt válasza concret_hp (#7048) üzenetére


Drizzt
nagyúr

Jó, mert nem kell kínos beszélgetést csinálni, rossz, mert nem lesz tapasztalatom efféle kínos beszélgetésekben. Meg még egy nagyon szar feladatot meg akarnak velem csináltatni, de azt kösz nem...

I am having fun staying poor.

(#7050) Gabás


Gabás
addikt

sziasztok,
egy kicsit off topic, de tudnátok nekem segíteni: az msdn honlapról lenne szükségem egy nyelvi fájlcsomagra (fogalmam sincs, miért lett ez is fizetős), nagyon megköszönném, ha valaki le tudná tölteni (privi, pls.)

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.