Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#9601) Zewa


Zewa
senior tag

Ennyire nagyobb eséllyel tudok közlek. mérnökként elhelyezkedni vagy miért ajánlatok inkább azt? :F Jó ismerösöm oda járt azt mondta ha "sz*pni akarsz menj közlekre. Jó hely de sokat kell tanulni GTK sokkal lazább" Oda kicsit nehezebb bekerülni viszont jobb(?) a hangulat, a gólyatábor és a sunci felhozatal. :DDD

"Táncolni kell, uram, a zene majd csak megjön valahonnan…"

(#9602) FehérHolló válasza Zewa (#9601) üzenetére


FehérHolló
veterán

Itt volt egy okfejtés nemrég: [link]

Skynet is real. It's called Google.

(#9603) vans? válasza Zewa (#9601) üzenetére


vans?
őstag

De mi erdekel? Semmi?

A kozlek nyilvan kemenyebb a gtk-nal, de azt azert ne hidd, hogy egy jo atlaghoz a gtk-n nem kell csinalni semmit. Magyar szinten elitgimnaziumbol jottem, hulye sem vagyok, de azert a 4,0 feletti atlagert meg kell dolgozni itt is. Nyilvan ha bulizni meg csajozni akarsz fokent, akkor GTK.

Ja, es gondolom fizetosre akarsz menni, mert allamira nem fognak felvenni. :D Vagy tevedek?
Nem tudom, hany hely jut nekunk a 250-bol...

hábm bábm

(#9604) FehérHolló válasza vans? (#9603) üzenetére


FehérHolló
veterán

Jelenleg február elejére ígérnek intézményi keretszámokat és konkrét képzési költségeket (régen költségtérítésnek hívták, már fingom nincs). Ez elég komoly ahhoz képest, hogy február 15. a jelentkezési határidő. :)

Skynet is real. It's called Google.

(#9605) Zewa válasza vans? (#9603) üzenetére


Zewa
senior tag

Mind a 2 érdekel. Közgazdaságtanból, Marketingből erős vagyok van hozzá affinitásom.
Emellett a közlekedés mérnök is érdekes számomra. Majd meglátjuk hogy felvesznek-e támogatottra. Tavaly 437 kellet Gazdál. menedzsmentre. Ez jelen állás szerint el tudom érni de hát mint tudjuk lesznek még itt érdekes dolgok... :(

Optimizmusom mondja azt hogy "nyáháhá, egyetem, fiatalság, szórakozás..."
Ezzel az a baj hogy akik már bent vannak mindig mondják hogy ez szép és jó de majd rájössz hogy tanulni sem árt ha nem akarod magad kib@sz@tni. :DDD

ps.: Január 31.-én kiderül minden. jeeee.

[ Szerkesztve ]

"Táncolni kell, uram, a zene majd csak megjön valahonnan…"

(#9606) Jhonny06 válasza vans? (#9603) üzenetére


Jhonny06
veterán

Egyébként ez durva, hogy kvázi a legtöbb gazdasági szakon továbbtanulni kívánó diák jövőjét elkaszálták. 250 ember, azaz felveszik nagyjából a max pontosokat, meg pár befolyásosabb ember gyerekét és kész. A többiek fizethetik a milliós tandíjat. Vagyis nem, mert nincs miből. Brutális, még belegondolni is. És azért ezek nem büfészakok, hiába minősítik le sokan. Csomó jó képességű embert ismerek (többek között ott is, ahol anno végeztem), akik azért jóval 400 fölött fognak érettségizni, tehát nem hülyék és szinte biztos, hogy nem fognak bekerülni.

[ Szerkesztve ]

(#9607) Korcsii válasza FehérHolló (#9604) üzenetére


Korcsii
őstag

részösztöndíj?!

(#9608) bAtt001 válasza Jhonny06 (#9606) üzenetére


bAtt001
addikt

majd pangnak az előadótermek előadások alatt, na nem azért mert nem járnak be hanem mert nem lesz létszám se, legalábbis sztem nem fogják annyian kifizetni a tandíjat hogy a mostani létszámot megközelítse...

(#9609) Zewa válasza bAtt001 (#9608) üzenetére


Zewa
senior tag

Valószínü. Föleg ugy hogy jelen állás szerint a félig finanszirozott költsége lesz annyi mint most a költségtérítéses. A teljes fizetos pedig a mai kétszerese lesz. :I
jan 31.-én kiderül minden...

"Táncolni kell, uram, a zene majd csak megjön valahonnan…"

(#9610) KMan válasza Zewa (#9601) üzenetére


KMan
őstag

Az osszes mernoki kar szopo... felesleges sorrendet keresni hogy melyik a leginkabb, vik, gepesz, kozlek, epito...

De ha csak lanyokkal szeretnel ismerkedni akkor is mehetsz gtk-s vagy vegyesz bulikra, csak nem 0 Ft lesz a beugro mint a GTKsoknak hanem 500 :U

Tanulni pedig azt mindenhol kell a BMEn :)

Csak a balekok alszanak [SAS]

(#9611) baluka26 válasza KMan (#9610) üzenetére


baluka26
veterán

Ja. Tanulni muszáj lesz. MM-en (ami ugye kamuszar stb...) lényegesen többet tanultam egy félév alatt, mint eddig életemben összesen.

Egyébként nem szívesen lennék a most továbbtanulók helyében, de hazudnék, ha azt mondanám, hogy nem jött ez jól nekünk.

[ Szerkesztve ]

They said I once was lost, but now I'm truly found. || Eladó Eastpak hátizsák: http://tinyurl.com/balutaska

(#9612) vans? válasza Jhonny06 (#9606) üzenetére


vans?
őstag

Elkepesztoen ostoba ez az uj torveny igy ebben a formaban. Nyilvan eddig tul sok "kozgazdaszt" meg jogaszt kepeztek, de ez a 250-es es 100-as limit elkepeszto. Fogalmam sincs, hogy par budai vallalkozo-kolykot kiveve ki fogja tudni kifizetni ezeket az elepeszto koltsegeket. Arrol meg, hogy ki kerul be allamira, ne is beszeljunk. Szerintem tolunk (Gyorbol) az eddigieknel jovan tobben fognak az ingyenes(!) becsi felsooktatasba menni... Ertheto is. Ja, aztan meg ottmaradnak majd, gond egy szal se... Ja, meg igy meg tobb olyan ember fog probalkozni a mernoki szakok elvegzesevel, aki mocskosul antitalentum, semmi affinitasa nincs hozza, de nem tud jobbat kitalalni, es bolcsesznek azert megsem akar menni ugye az eloiteletek miatt.

hábm bábm

(#9613) baluka26 válasza vans? (#9612) üzenetére


baluka26
veterán

Ez viszont valóban durva. És nem is az, hogy csökkentik, hanem az, hogy szerencsétlenek itt vannak, egy hónap múlva már tudni kell dönteni, és SEMMIT nem tudnak.
Én kb 2-3 hónapig keresgéltem, hasonlítgattam a szakokat. De hát így nem igazán lehet tervezni...

Ja, így is sokan csak azért mennek mérnöknek, mert "jól fizet", más kérdés, hogy szopnak 6-7 évig, mert nem képesek elvégezni, mert tehetségük az nincs hozzá.

They said I once was lost, but now I'm truly found. || Eladó Eastpak hátizsák: http://tinyurl.com/balutaska

(#9614) FehérHolló válasza baluka26 (#9613) üzenetére


FehérHolló
veterán

A képzés 3.5+2 = 5.5 éves. Aki csak 6 évig szív, az egész jól jár. :K

vans?: Az iit tanszék biztos tenni fog róla, hogy ne legyen túl sok végzett villamosmérnök. Nálunk például 560 laborhely van az első féléves digit 1-en, ennél többet fizikailag lehetetlen kialakítani. Ez azért eléggé limitálja a felvett hallgatók létszámát.

[ Szerkesztve ]

Skynet is real. It's called Google.

(#9615) FehérHolló válasza FehérHolló (#9614) üzenetére


FehérHolló
veterán

Tehát kicsit továbbgondolva a BME villanymérnök képzése most teljes gőzön megy, a keretszámnövelés nem lesz rá szignifikáns hatással, legfeljebb a Q2 felépítése után. Gyanítom, hogy a BME többi műszaki karán is hasonló a helyzet.
A "vidéki", alacsony színvonalú fősulikra felvett hallgatók létszáma fog jobban nőni, az átlag-intelligencia és a képzés színvonala náluk ezzel párhuzamosan csökken. Így a BME-s diplomák fel fognak értékelődni. De jó!

Skynet is real. It's called Google.

(#9616) Korcsii válasza FehérHolló (#9615) üzenetére


Korcsii
őstag

Q2 ha a közeljövőben felépül, szerintem nem mi fogjuk használni (MTA meg milyen tervek voltak már, követni se lehet).

Amúgy hasonló gondolatok jutottak nekem is eszembe, hogy a BME-s helyek lehet nem nőnek arányosan az összeshez képest.

Mondjuk nekem mindig olyan érzésem van, hogy sok terem pang üresen a nap nagy részében, de persze itt talán nem is ez a szűk keresztmetszet, hanem a laborok (berendezések), meg esetleg az oktatók - bár talán ez a része lenne a könnyebben megoldható.

[ Szerkesztve ]

(#9617) baluka26 válasza FehérHolló (#9614) üzenetére


baluka26
veterán

Oh, úgy értettem 6-7 évet BSc-n.

They said I once was lost, but now I'm truly found. || Eladó Eastpak hátizsák: http://tinyurl.com/balutaska

(#9618) Zewa válasza Zewa (#9609) üzenetére


Zewa
senior tag

Baromság amit írtam, sry. Hibás infot kaptam már én is...
Minimum 350ezer pénznek kell lenni az éves tandíjnak.
Költségtérítés díja nem fog változni. Ahol változik ott sem drasztikusan. Ettől függetlenül ha én Pécsről szeretnék Pestre menni tanulni (már pedig szeretnék) akkor havi szinten egy minimálbérrel nyugodtan számolhatok. (élet+tandíj) :U

Ps: Kolégiummal kapcsolat mit tudnátok elmondani a BME kapcsán? Közösségi, toleráns ember vagyok és jelenleg még úgy érzem hogy érdemes lenne kipróbálni. Esetleg ez egy halott gondolat? Tanulni, aludni nem lehet, sok idióta szabályozással esetleg az ellentéte? Illetve amennyiben úgy alakul vágjak bele nyugodtan? :B

:R

[ Szerkesztve ]

"Táncolni kell, uram, a zene majd csak megjön valahonnan…"

(#9619) Jhonny06 válasza Zewa (#9618) üzenetére


Jhonny06
veterán

A kolis élet jó, először a szerencsén múlik, hogy milyen szobatársakat kapsz, később meg már választhatsz. Nyilván tőlük is függ nagymértékben, hogy mennyit tudsz tanulni/aludni. Ha esetleg vannak barátaid, akik szintén a BME-re mennek, akkor hárman-négyen kibérelhettek egy lakást. Sokkal szabadabb érzés és nem jelentősen drágább (ha egyáltalán drágább, mert nem biztos). Persze a közösségi élet a koliban az igazi.

(#9620) bAtt001 válasza Jhonny06 (#9619) üzenetére


bAtt001
addikt

hát nemtudom te melyik kolihoz hasonlítottad az albérlet árakat de az én tapasztalatom szerint a koli jelentősen olcsóbb. sch-ban 9-10 azthiszem egy hónapra egy albérlet meg 30 alatt szerzel akkor nagyon szerencsés vagy :) de lehet én tévedek :B

(#9621) vans? válasza Jhonny06 (#9619) üzenetére


vans?
őstag

Azert ahhoz, hogy ne legyen sokkal dragabb az alberlet, a kolinak draganak, az alberletnek meg olcsonak kell lenni... (vagy sokan berelni, ugye) En laktam alberletben is, harminc alatt nem allt meg, a kolim meg 11k... A tobbiben igazad van. :K

hábm bábm

(#9622) concret_hp válasza bAtt001 (#9620) üzenetére


concret_hp
addikt

+ kapsz olcsón netet, kondit :C

vagy fullba vagy sehogy :D

(#9623) Jhonny06 válasza bAtt001 (#9620) üzenetére


Jhonny06
veterán

Mint írtam, ez csak úgy éri meg, ha 3-4 ember bérli ki, nyilván nem az egyedül élés költségeit hasonlítottam a koliéhoz.

(#9624) concret_hp válasza Jhonny06 (#9623) üzenetére


concret_hp
addikt

sztem ha 3-4 emberrel kijössz 30Kból, úgy, hogy nincs meg legalább a fele hátránya a kolinak, akkor eléggé bemákoltad :U

vagy fullba vagy sehogy :D

(#9625) baluka26 válasza concret_hp (#9624) üzenetére


baluka26
veterán

Négyen lakunk Ferenciek terén, 2 pár, 2 12 m^2-es félszoba, egy nagy nappali, frankó fürdő, klassz kis konyha. 25-re szoktam kijönni, nettel, rezsivel, lakbérrel, tokkal-vonóval.

[ Szerkesztve ]

They said I once was lost, but now I'm truly found. || Eladó Eastpak hátizsák: http://tinyurl.com/balutaska

(#9626) bAtt001 válasza Jhonny06 (#9623) üzenetére


bAtt001
addikt

így értettem én is, 4 emberre 30k körülre jön ki 3 meg még több. néha ki lehet fogni nagyon jó ajánlatokat de ez az átlag sajnos :(

(#9627) bradam


bradam
aktív tag

Sziasztok!

Kis gondban lennék én is a szakválasztással kapcsolatban. Szóval, kérdésem lenne,hogy Mérnök Infón mennyire lesz súlyos a későbbiekben a fizika? Átpörgettem a tantárgyak leírását a wikin, de nem tudtam eldönteni, hogy kiegészítő anyag inkább a fizika, vagy fontos, amire majd építeni kell. Igazából annyira nem érdekel most így gimiben, de ha kettesre megtanulom majd ott, és békén hagynak vele később, akkor megfontolandó még,hogy hova megyek :))

(#9628) M@trixfan válasza Zewa (#9597) üzenetére


M@trixfan
addikt

Helló! Szerintem nagyon találd ki, hogy melyik érdekel jobban! Annyira más világ a kettő, hogy csak na. BSC-s darálóban mindenütt tanulni kell, ezt vehetd alapnak. Nem tudni mi sül ki az oktatás szerveződéséből, viszont egyes tendenciák nagyon erősen körvonalazódnak. A legegyértelműbb, hogy itthon az értéktermelő ipari termelés felé fogják orientálni az embereket. Ez alól az informatika kivétel mert csak szellemi terméket állít elő, helytől független munkavégzésű, teljesen más az ipara. Nem fog kelleni annyi vezető beosztású ember. Elkezdődött a gazdasági képzések elitizálása. BME pontszámban elkezdett felzárkózni a BCE-hez, zár össze az olló. Szóval ha most be tudsz jutni GTK-ra akkor nagyon gondold meg, hogy mit teszel előre mert mérnöki szakra viszont egyre könnyebb bejutni.

Nagyon nézd meg az oktatott tantárgyakat közleken, nyílt nap meg ilyesmi nem tükröz semmit! Javaslom a sima gépészt is megnézni mert jóval normálisabb emberek vannak ott. Csajozást, szórakozást vedd ki a szempontok közül! Ha túl akarsz élni akor azt kell választani amit teljes bedobással tudsz csinálni és szívesen dolgoznál a szakmában.

twitter: MatrixfanLive | Ősidőktől a PH!-n

(#9629) baluka26 válasza M@trixfan (#9628) üzenetére


baluka26
veterán

Buli, alvás, tanulás. Csak kettőt lehet választani :))

They said I once was lost, but now I'm truly found. || Eladó Eastpak hátizsák: http://tinyurl.com/balutaska

(#9630) Korcsii válasza bradam (#9627) üzenetére


Korcsii
őstag

szubjektív: Ha kettes gimis fizika a cél, szerintem nem BME kellene oda...

(#9631) bpx válasza bradam (#9627) üzenetére


bpx
őstag

2 félévnyi fizika van, nem épül rá semmi (esetleg elektronika minimálisan)
nem súlyos, ez persze nem jelenti hogy nincs szívás vele :D

(#9632) bradam válasza Korcsii (#9630) üzenetére


bradam
aktív tag

A kettes fizikát a bme-re értettem,-magyarul nem fogom itthon szabadidőmben ezt nézegetni,ha nem muszáj-,nem a sulis oktatásra, lehet félreérthetően írtam:) :U

-Zeratul-:Köszi, erre voltam kíváncsi :R

[ Szerkesztve ]

(#9633) JColee válasza Korcsii (#9630) üzenetére


JColee
őstag

Igazából annyira nem érdekel most így gimiben, de ha kettesre megtanulom majd ott, és békén hagynak vele később, akkor megfontolandó még,hogy hova megyek

Olvasni is tudni kéne BME-n. ;]

De lassú....

[ Szerkesztve ]

(#9634) bAtt001 válasza bpx (#9631) üzenetére


bAtt001
addikt

van szívás vele, pont most végeztem ki a kettőt, hát nem volt sok szeretet köztem és a fizika között a két fél év alatt :) igaz meglett elsőre de hát nem ajánlanám senkinek h tanulja ha nem lenne muszáj :DDD

(#9635) baluka26 válasza bradam (#9632) üzenetére


baluka26
veterán

Ne arra menj, hogy "kettesre megtanuld", próbáld meg a lehető legjobban. Aztán összejön ahogy összejön.
Azért megtanulhatóak a tárgyak a BME-n az én tapasztalatom szerint. Csak hát tanulni kell.

They said I once was lost, but now I'm truly found. || Eladó Eastpak hátizsák: http://tinyurl.com/balutaska

(#9636) Korcsii válasza JColee (#9633) üzenetére


Korcsii
őstag

ott, hol ott :P

Sorry, vizsgaidőszak hajrá meg a nem létező bioritmus kicsit kikészített...

(#9637) JColee válasza Korcsii (#9636) üzenetére


JColee
őstag

Nem kell elnézést kérni, csak jól esett egy kis gonoszkodás. :DDD

Egyébként valóban félreérthető volt.

(#9638) Senhi válasza bradam (#9627) üzenetére


Senhi
aktív tag

Fizikát én is utáltam mindenhol (suli, bme), de Vargánál szerencsére könnyen lehet teljesíteni, kérdések 80% ismerős lesz a tavalyi évekről. Viszont ő sajna csak keresztféléven tartja :D .
Elektronika nem rossz és nem is nehéz. Nekem tetszett, pont annyit adnak le belőle amennyit egy infósnak érdemes.

Szerintem a fizika miatt ne aggódj :) .

(#9639) JColee válasza Senhi (#9638) üzenetére


JColee
őstag

Orosz tud meglepetéseket okozni. :)
Bár csak néha helyettesít infósoknál.

(#9640) baluka26


baluka26
veterán

Gyimesiről tud valaki valamit fizikából?

They said I once was lost, but now I'm truly found. || Eladó Eastpak hátizsák: http://tinyurl.com/balutaska

(#9641) concret_hp válasza JColee (#9639) üzenetére


concret_hp
addikt

hova jutott a világ? :U

vagy fullba vagy sehogy :D

(#9642) Senhi válasza baluka26 (#9640) üzenetére


Senhi
aktív tag

Én nála buktam meg... korrektnek korrekt, de embert még nem láttam ilyen rondán táblára írni. Jobb oldalt kezdi, bal oldalt folytatja, középen fejezi be... ebből kifolyólag az órák értelmetlenek voltak :) .

[ Szerkesztve ]

(#9643) baluka26 válasza Senhi (#9642) üzenetére


baluka26
veterán

Te is műmen vagy?:D

They said I once was lost, but now I'm truly found. || Eladó Eastpak hátizsák: http://tinyurl.com/balutaska

(#9644) Senhi válasza baluka26 (#9643) üzenetére


Senhi
aktív tag

Aligha... melyik tárgy :D ? Én Gyímesi Ferencet ismerek fizikáról .

(#9645) baluka26 válasza Senhi (#9644) üzenetére


baluka26
veterán

Azaz. Ő tartja nekünk műmeneknek. Remlem nem kell majd megszakadni azért a 7 kreditért :D

They said I once was lost, but now I'm truly found. || Eladó Eastpak hátizsák: http://tinyurl.com/balutaska

(#9646) JColee válasza baluka26 (#9645) üzenetére


JColee
őstag

Mit vesztek ti fizikából 7 kreditért? :Y

(#9647) baluka26 válasza JColee (#9646) üzenetére


baluka26
veterán

Fél év múlva megmondom ;]

They said I once was lost, but now I'm truly found. || Eladó Eastpak hátizsák: http://tinyurl.com/balutaska

(#9648) bAtt001 válasza JColee (#9646) üzenetére


bAtt001
addikt

nem mindig mérvadó a kreditszám, analízis 1-2, 7 kredit mind a két tárgy és messze nincs annyi munka vele mint az akár 2 kredites tárgyakkal, vagy említhetném a valszámot/bsz1/bsz2 triót is...

(#9649) FehérHolló válasza baluka26 (#9640) üzenetére


FehérHolló
veterán

Egyik legjobb fizika tanárom volt. Pontosabban a középsulis után a második legjobb.

Orosznál meg most véreztem el. Magába a ténybe belenyugodtam, csak a hogyan idegesít.

[ Szerkesztve ]

Skynet is real. It's called Google.

(#9650) CsiguszMaxim válasza baluka26 (#9647) üzenetére


CsiguszMaxim
senior tag

Az a 7 kredites fizika egy vicc. Van belőle egy jegyzet valami 60 oldal és tesztes a zh. 5. félévemet fejeztem be most de már arra sem emlékszem milyen témakörök voltak belőle. Nem az MM képzés erőssége az a fizika.

Más: [link] Valaki próbált már MÁV kalauznak ilyen igazolást adni?

Best teaparty evaaaaaaaaa!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.