Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#10901) Oppenheimer válasza Vasinger! (#10900) üzenetére


Oppenheimer
veterán

Hat, szerintem a megajánlott miatt Megéri bejárni fizikára ;]

Egyébként a 3. Félévben csak üzleti jogra nem járok be, fizikán viszont csak a vizsgaelkerülés céljából vagyok jelen.

[ Szerkesztve ]

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.lovemap.lovemapandroid

(#10902) JColee válasza Vasinger! (#10900) üzenetére


JColee
őstag

Ja, te csak RFID miatt jársz be órára?
Mintha óvoda lenne az egyetem, tiszta agyrém a katalógus előadásokon. :U

[ Szerkesztve ]

(#10903) Vasinger! válasza Oppenheimer (#10901) üzenetére


Vasinger!
nagyúr

Ja igen, amiatt tényleg érdemes bejárni, de anélkül se nehéz összeszedni egy 4-5 jegyet belőle. Viszont Fizika 2-n már jelenlét se kell hozzá.

Egyébként attól függetlenül, hogy azt mondom, hogy nem érdemes bejárni rá, Fizika 1-en összesen bent voltam és 2-n is csak 1-2x nem voltam bent, de ha bent is vagyok inkább mást tanulok, de mellette elkapok ezt-azt a fülemmel.

JColee:

Nem nagyon értelek. Szerinted nincs olyan tárgy ami előadás látogatás nélkül nem végezhető el? Ha így gondolod, nagyot tévedsz.

[ Szerkesztve ]

(#10904) Oppenheimer válasza Vasinger! (#10903) üzenetére


Oppenheimer
veterán

Kornisnál Sosem tudni, inkább Bemegyek emiatt, es én is tanulok mást, vagy netezek.

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.lovemap.lovemapandroid

(#10905) Vasinger! válasza Oppenheimer (#10904) üzenetére


Vasinger!
nagyúr

Hát igen, jobb a biztonság. Amúgy meg ha már itt tartunk, Ő egy aranyember, egyik legnormálisabb tanár az egyetemen és szerintem sokkal jobb is, mint PZS. 1-en még PZS-hez jártam, jó sztorikat mesél, de Kornis szerintem jobban tanít.
Azt, meg hogy miért is szeretjük nem fejteném ki :D

Most volt nálunk bent felügyelni ZH-n Orosz, nem részletezném, mert nem nagyon bírná el a RIOS motor. :(((

[ Szerkesztve ]

(#10906) 0xmilan


0xmilan
addikt

I-ben fent vannak már újra és szerintem működne is, de nem úgy tűnik, hogy újra be akarják vezetni.
Én örülök neki, hogy megbukott a rendszer, mert így legalább tényleg csak az jár be, aki tanulni jött, és nem CoDozó kockákkal van tömve az előadó.

(#10907) JColee válasza Vasinger! (#10903) üzenetére


JColee
őstag

Tiszta agyrém a katalógus az előadásokon.

milangfx Utáltam első félévekben a tömegnyomort az előadókban.

[ Szerkesztve ]

(#10908) Oppenheimer válasza Vasinger! (#10905) üzenetére


Oppenheimer
veterán

Olvastam a csoportban, hogy sokakat kiborított. :D Kornisal vagyok gyakon is, igy nalam o felügyelt a zh alatt is. Orosz átnézte a fv táblákat?

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.lovemap.lovemapandroid

(#10909) Vasinger! válasza JColee (#10907) üzenetére


Vasinger!
nagyúr

Ezért rossz az internet, nem mindig jön át, hogy irónia vagy sem az, amit olvas az ember. :B

Oppenheimer:

Most valamiért nem, jó kedvében volt gondolom, csak néhány embert küldött el az anyjába és haza indokolatlanul.

[ Szerkesztve ]

(#10910) bAtt001 válasza Vasinger! (#10905) üzenetére


bAtt001
addikt

kornis aranyember +1 :D 2x is megadta nekem a fizika jegyemet legjobb ember a világon :K

(#10911) inferno88


inferno88
őstag

Hali!

BSc mérnökinfo után gazd. info MSc-t tervezek. A kérdésem az, hogy ilyenkor kell-e a záróvizsgán kívül írni valamilyen másik felvételit is és ha igen, akkor miből?

Jöhetnek vélemények a képzésről is, csakúgy, mint a mérnökinfo MSc-ről.

[ Szerkesztve ]

Semper fi!

(#10912) veector válasza inferno88 (#10911) üzenetére


veector
senior tag

Kell.
Azt, hogy mit azt nem tudom így gólyaként, de bátyjám azt az utat járja amit kinéztél magadnak és kellett pár tárgyból vizsgáznia pluszban.
Azt, hogy miből meg tudom tudakolni neked, ha addig nem érkezik ide válasz.

(#10913) baluka26 válasza Vasinger! (#10896) üzenetére


baluka26
veterán

Ne is gondold, hogy gazdasagi targyat erteni kell...:D :D

They said I once was lost, but now I'm truly found. || Eladó Eastpak hátizsák: http://tinyurl.com/balutaska

(#10914) Vasinger! válasza baluka26 (#10913) üzenetére


Vasinger!
nagyúr

Hát, nem azt mondom, hogy azokat nem kell érteni, de ott sokkal nagyobb részét teszi ki a tanulásnak a magolás, mint a megértés. Én legalábbis ezt tapasztaltam a 3 gazdasági tárgyam alatt.

(#10915) inferno88 válasza veector (#10912) üzenetére


inferno88
őstag

Köszi. Akkor megtudákolhatnád nekem és itt meg is oszthatod.

Semper fi!

(#10916) FireKeeper


FireKeeper
nagyúr

valaki tudja mi történt a DreamSpark-al? próbáltam szoftvert letölteni, de az msdnaa.bme.hu-n lévő Dreamspark-os letöltő link valami tök más helyre mutat, a dreamspark főoldaláról meg nem tudok belépni :F

steam, GOG, uPlay: @petermadach || HotS: PeterMadach#2675 || Xperia 10 V || Ultrawide & SFF masterrace || Unofficial and unpaid VXE R1 shill

(#10917) tonyrulez válasza FireKeeper (#10916) üzenetére


tonyrulez
őstag

Tök más helyre mutat, de rá lehet keresni a BME-re. Végül ide lehet eljutni, ez meg ugyanaz ami volt.

4 8 15 16 23 42

(#10918) FireKeeper válasza tonyrulez (#10917) üzenetére


FireKeeper
nagyúr

köszi, el is rakom könyvjelzőbe :R

steam, GOG, uPlay: @petermadach || HotS: PeterMadach#2675 || Xperia 10 V || Ultrawide & SFF masterrace || Unofficial and unpaid VXE R1 shill

(#10919) veector válasza inferno88 (#10911) üzenetére


veector
senior tag

(#10920) gergobaby


gergobaby
aktív tag

Jövőre valaki nem kezd innen VIKen? :)

(#10921) wmarci


wmarci
senior tag

Vik. Ha most buktam el elsoskent egy targyat es 2. felevben is fel akarom venni, akkor mar kell fizetnem a bukott kreditek utan? Vagy csak akkor ha akkor is elbukom?

(#10922) bAtt001 válasza wmarci (#10921) üzenetére


bAtt001
addikt

buktad -> fizetsz, nem tudok olyasmiről h első bukás után ne kellene fizetni :N

(#10923) Vasinger! válasza bAtt001 (#10922) üzenetére


Vasinger!
nagyúr

Én úgy tudom, hogy a bukásért már nem kell fizetni, csak az újrafelvételért. És elég biztos helyről hallottam ezt.

(#10924) bAtt001 válasza Vasinger! (#10923) üzenetére


bAtt001
addikt

hopp akkor ez már az új rendszer lesz, én meg nem ma kezdtem már :D így ne szóltam semmit :B

(#10925) wmarci válasza bAtt001 (#10924) üzenetére


wmarci
senior tag

Így se jobb:D

más: Ma nyitották meg a Q2-t vagy mi volt ott az a buli reggel/délben? :DDD

[ Szerkesztve ]

(#10926) Vasinger! válasza wmarci (#10925) üzenetére


Vasinger!
nagyúr

Valóban, nem sokat oszt vagy szoroz annak, aki nem hagyja abba az egyetemet, ha bukja a tárgyat :)

Ha már itt tartunk :D

Szofttechre van valami tuti módszer, hogy meglegyen a vizsga? Bármit meghallgatok.

(#10927) Oppenheimer válasza Vasinger! (#10926) üzenetére


Oppenheimer
veterán

Jajajaja engem is érdekelne! Amúgy bukom a szociológiát, de mivel Mégegyszer biztos nem veszem fel, ezért megúszom ingyen. :D

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.lovemap.lovemapandroid

(#10928) bAtt001 válasza Vasinger! (#10926) üzenetére


bAtt001
addikt

tanulj, értsd is meg a diagramokat és hogy mire jók és minden apró jelölésbeli különbséget is nyalj be. emellett javát ide oda fentről lefelé lentről felfelé minden irányban vágd :DDD jah és aprós betűs rész a nyerő általában :D

(#10929) Oppenheimer válasza bAtt001 (#10928) üzenetére


Oppenheimer
veterán

Javát hogyan? Az API tanult részeinek minden apró elemét magoljam be az Oracle doksiból, vagy mi? :D

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.lovemap.lovemapandroid

(#10930) bAtt001 válasza Oppenheimer (#10929) üzenetére


bAtt001
addikt

azzal jársz a legjobban igen, ha még mindig olyan mint tavaly (márpedig miért lenne más) akkor olyanokat kérdeznek h szemed ketté áll :D mindig valami lehetetlen szituációban kérdezték a szabályokat vagy a működést és csak vakartam a fejem hogy mi a fene :DDD

(#10931) Vasinger! válasza bAtt001 (#10928) üzenetére


Vasinger!
nagyúr

javát ide oda fentről lefelé lentről felfelé minden irányban vágd :DDD jah és aprós betűs rész a nyerő általában :D

Tehát, ha jól értem az az elvárás, hogy a végtelen hosszúságú API-t be kéne tanulni, mint egy droid, mert úgy is kva nagy szükségem lesz rá valaha is a jövőben? Itt mérnököket vagy gépeket képeznek? Kezdek kételkedni.

Mert ha Java fejlesztő leszel, akkor úgy is papíron fogsz programozni, debugger és internet nélkül és fejből tudod majd az API minden egyes fejezetét.

Amúgy ez a UML miért olyan fontos? Vagy ha fontos, miért nem normális példákat adnak?
Egyik órán egy ilyen trükkös History állapotot tett be az ábrába, amit nem kötött be sehova, tehát csak megkavarja az embert, hogy miért van ott. De most kérem mondja meg valaki, ha valaha is fogok ezzel foglalkozni, mert biztos, hogy a Microsoft és minden nagyobb cég UML-t rajzol orrba szájba, akkor tényleg az lesz a cél, hogy a trükkös dolgokat vegyük észre? Kér a főnököm egy UML ábrát, én is beteszek egy H állapotot, amit nem kötök be, és nevetek a markomba, hogy jól megsz@pattalak, ha-ha?
Ez pont olyan, hogy elmondták első félév első prog előadásán, hogy törekedjünk olvasható kódra. Hát nem ezt nyomják Prog 2-n folyton, hogy mit ír ki a kód, amilyet egy ép eszű ember nem írna magától, csak ha mazochista?

Elnézést ezért a kis kirohanásért, de soha se szerettem olyat tanulni, amiből nem fogok később profitálni és mellette a hasznos tárgyaktól vesz el időt.

[ Szerkesztve ]

(#10932) bAtt001 válasza Vasinger! (#10931) üzenetére


bAtt001
addikt

szofttechben kár logikát keresni, énis kerestem, elpazarolt idő volt :D valakinek biztos jó lesz, de nem te leszel az... java-t ilyen szinten megtanulni felesleges, de elvárják itt szóval meg fogod. és igen nagyrészt szopatós példákat adnak vizsgán, 1 percre nem figyelsz elúszott az egész. vannak típuspéldák persze azokat meg lehet tanulni csak az kevés szokott lenni a beugróhoz. nekem volt olyan vizsgám h beugró bukó volt nagyfeladatok részben meg mindent tudtam :)

(#10933) concret_hp válasza Vasinger! (#10931) üzenetére


concret_hp
addikt

modellezés nélkül hogy osztod el a munkát egy nagy projekten?
nem 2000 soros kódra gondolok, hanem mondjuk 200 ezerre.

vagy fullba vagy sehogy :D

(#10934) Vasinger! válasza concret_hp (#10933) üzenetére


Vasinger!
nagyúr

Én értem amit mondasz, sőt teljes mértékben el is fogadom. Nem azt mondom, hogy a tárgy teljesen haszontalan, de sokkal több hangsúlyt fektetnek bele mint kéne. Ha nem tudod az UML-t A-Z-ig vagy a Java API-t, akkor nem leszel senki se az életben, még ha tök más vizeken is akarsz majd elhelyezkedni. Nem 1 félév alatt kéne leadni a teljes Java+UML részt véleményem szerint, mert nem hogy egy olyan aki nem programozott korábban Java nyelven csak nagyon nehezen tudja teljesíteni a tárgyat, de még az is, aki évek óta egy ilyen cégnél dolgozik, ami kicsit már nevetséges is.

Nem lenne ezzel a tárggyal semmi baj, ha a Java-t nem 4 előadásban zavarnák le és lenne rendes gyakorlat+labor külön-külön, mint ahogy ez korábban is volt. Az se nem labor, se nem gyakorlat, hogy beülsz szotftlabra, kiadják a feladatot, Te előző nap valahonnan összeszeded mástól, vagy megírod otthon a 30 ZH és KZH-ra készülés mellett és csak bemutatod a laboron, mert ha nem készülsz el időben a kiadott feladattal, akkor bukod a jelenlétet. És a laborok többségét első látásra ott helyben nem tudod megírni, akármilyen penge is voltál C-ben, vagy más nyelven. Persze tananyag meg nincs, ami segítene, egyedül az API és itt is a másik nagy probléma...

(#10935) bAtt001 válasza Vasinger! (#10934) üzenetére


bAtt001
addikt

ott mutogatják mindig azt a 2 vaskos könyvet, abból kéne elvileg :D am laborokra tényleg előre kell csinálni a feladatot ha kész akarsz lenni és tényleg kellene külön tárgy java-nak ami már látszik a mintatanterv változásoknál hogy lesz külön prog3 :) de majd valamikor valakinek... :U

(#10936) Vasinger! válasza bAtt001 (#10935) üzenetére


Vasinger!
nagyúr

Erősen gondolkoztam, hogy megvegyem a könyvet, már pontosan nem emlékszem, de egy kisebb vagyon lenne, talán 20k a két kötet, vagy hogy. Komolyan azt hiszik, hogy kb. 700 hallgatónak van erre pénze? :U

C-ből n+1 ilyen könyv van, ami olcsóbb is, mégse csinálta azt CZ, hogy kidobja, hogy nesze olvassátok, ha nem egy borzasztó igényes weblapot összedobott. Itt érezni azért a különbséget. Persze, legyünk intuitívak, meg találjuk fel magunkat, de akkor minek járok egyetemre, vizsgázni?

[ Szerkesztve ]

(#10937) bAtt001 válasza Vasinger! (#10936) üzenetére


bAtt001
addikt

könyv fent van neten is szerintem felesleges megvenni. CZ meg tényleg egy igényes oktató, gyakvezérem volt anno. vizsgázni :DDD :C

(#10938) concret_hp válasza Vasinger! (#10934) üzenetére


concret_hp
addikt

ha mindent annyi idő alatt adnának le, mint ami a kéynelmes tempó, akkor 2x olyan hosszú lenne az egyetem :DD

vagy fullba vagy sehogy :D

(#10939) tdk.112 válasza concret_hp (#10938) üzenetére


tdk.112
aktív tag

Néhányunknak ezért tart 2x annyi ideig... :D

"... és ebben hordtátok a tabletet?"

(#10940) Oppenheimer


Oppenheimer
veterán

Holnap SZAR ZH és nem tudok aludni, mert állandóan a szakirányátlagom, az elkészítendő szoftech házi, az 1 hét múlva esedékes kódtech zh, és az jár az eszembe, hogy hogyan osszam be az időmet. Az ügy pikantériája, hogy lett egy "állásom" szoftverfejlesztő gyakornokként egy cégnél, és a héten kétszer is Bemegyek dolgozni. Viszont rendkívül motivált vagyok. :D

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.lovemap.lovemapandroid

(#10941) Vasinger! válasza Oppenheimer (#10940) üzenetére


Vasinger!
nagyúr

És hogy aludnál akkor, ha az első ZH-t pótolnod kellett, mert nem tudtál rá eleget készülni magánjellegű probléma miatt és ha a holnapit bukom akkor a tárgyat is? :)

Lassan nekem is kéne feküdni. :D

(#10942) Oppenheimer válasza Vasinger! (#10941) üzenetére


Oppenheimer
veterán

Nem aludnék. Tanulnék reggelig és megírnám nem bukóra. ;] :D

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.lovemap.lovemapandroid

(#10943) bAtt001 válasza Oppenheimer (#10940) üzenetére


bAtt001
addikt

kódtech zh a kedvencem, bejártunk előadásra nem volt valami hasznos, aztán zh előtt 3-4 nappal leültem megnézni a régi zh-kat aztán láss csodát 5öst írtam :DDD

(#10944) Oppenheimer válasza bAtt001 (#10943) üzenetére


Oppenheimer
veterán

Velem is így történjen!!!! :D

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.lovemap.lovemapandroid

(#10945) bAtt001 válasza Oppenheimer (#10944) üzenetére


bAtt001
addikt

csak meg ne bukj sima zh-n.... pótzh sokkal nehezebb, pótpótról meg az a legenda járta nálunk h lehetetlen :DDD

(#10946) Oppenheimer válasza bAtt001 (#10945) üzenetére


Oppenheimer
veterán

Erről már Hallottam (vagyis wikin olvastam). Mindenképpen elsőre akarok egy jót írni. 3 nap elég a felkészülésre?

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.lovemap.lovemapandroid

(#10947) bAtt001 válasza Oppenheimer (#10946) üzenetére


bAtt001
addikt

ha nem változott a tárgy 2 év alatt akkor elég sztem, de legyen 4 és akkor kényelmesen :D

(#10948) Oppenheimer válasza bAtt001 (#10947) üzenetére


Oppenheimer
veterán

3 napom sem nagyon van rá :(

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.lovemap.lovemapandroid

(#10949) Dolby válasza Oppenheimer (#10948) üzenetére


Dolby
senior tag

kódtechre az a tapasztalatom, hogy ha a zh előtti gyakorló órára bemész, és azokat a feladatokat megérted, az rengeteget segít a felkészülésben. Általában az első zh-n elég hasonló feladatokat ad fel.

- Nyugalom, a hosszú élet ritka!

(#10950) Oppenheimer válasza Dolby (#10949) üzenetére


Oppenheimer
veterán

Ez jó hír, mert arra mindenképp Bemegyek!

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.lovemap.lovemapandroid

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.