Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#10801) whitezo88


whitezo88
nagyúr

urak! 2008-ban beiratkoztam a BME-re és jértam oda 1 félévet. ANA. Most, azaz 5 évre rá jött valami díszf*sztól egy levél, hogy a nem teljesített kreditek után fizess, anyád!. távoli emlékeim szerint ez nem csak a későbbi félévekre vonatkozik? Meg miért most csesztetnek ezzel? kb 4 éve nem vagyok velük jogviszonyban, erről semmit se szóltak, semmi. Meg hogy jogi útra terelik ha 15 napon belül nem fizetek... de krva sürgős lett hirtelen... Van ilyen csupi?

[ Szerkesztve ]

(#10802) baluka26 válasza Vasinger! (#10777) üzenetére


baluka26
veterán

Kedvencem, hogy egy szakot egy homogén társaságnak tekintenek, közben mindenki tök egyedi.

Egyébként idén nyáron műszaki menedzser létemre quality mérnökként gyakornokoskodom, és nem nagyon érzem hátrányát ennek a képzésnek.
Van MM-et végzet kollegina, egészen menő pozicíóban. Szóval nekem továbbra is úgy tűnik, hogy van ennek a képzésnek lehetősége.

[ Szerkesztve ]

They said I once was lost, but now I'm truly found. || Eladó Eastpak hátizsák: http://tinyurl.com/balutaska

(#10803) JColee válasza whitezo88 (#10801) üzenetére


JColee
őstag

Ha abban az 1 félévben buktál tárgyat (volt nem teljesített kredited), akkor azzal szerintem lett egy tartozásod a BME felé. Egyébként passz, hogy miért most vettek elő.

(#10804) Cicero válasza JColee (#10803) üzenetére


Cicero
őstag

Én az első második félévem vizsgáira nem mentem el, így elég sok teljesítetlen kreditem lett, de miután megszűnt a jogviszonyom törölték a tartozást is.

(#10805) 0xmilan


0xmilan
addikt

Mostanában vezettek be egy olyat, hogy fél évig még meggondolhatod megad következmények nélkül, de utána fizetni kell.

(#10806) FireKeeper


FireKeeper
nagyúr

eléggé sz@rul állhat pénzügyileg az egyetem, ha már ilyen eseteket vesznek elő egy kis kessért :(

steam, GOG, uPlay: @petermadach || HotS: PeterMadach#2675 || Xperia 10 V || Ultrawide & SFF masterrace || Unofficial and unpaid VXE R1 shill

(#10807) Cicero válasza FireKeeper (#10806) üzenetére


Cicero
őstag

Mostanában minden elég szarul áll pénzügyileg ebben az országban ...

(#10808) DBAtti válasza Cicero (#10782) üzenetére


DBAtti
aktív tag

Ez a "felmegyek Pestre" megfogott egy kicsit. Igazából szerintem történeti/ irodalmi háttere is van még a régi időkből, ahogyan annak idején a mindenkori királyi székhelyre (nem csak Budapest) felmentek a népek.

Hogy miért csak Pest és nem Budapest? Szleng, rövidítés, helytelen, de "pestezéskor" velem egyetemben a legtöbben Budapestre gondolnak. Én Budán laktam a BME közelében, és mindig Pestet használtam, csak akkor nem, ha hangsúlyos volt a Duna megfelelő oldala, lásd klasszikus egyetemfikázások. Bár ez szerintem már múlóban van, nekem soha nem volt rá különösebb ingerenciám, és itt is megbeszéltük már sokszor.

Amúgy Pécsről jöttem, térkép szerint is FEL "Pestre", szóval nekem könnyen ráállt a szám.
A másik: lehet hogy valakinek ellenszenves egész Budapest, de el kell ismerni, hogy bármelyik megyeszékhelyünkhöz képest más dimenzió. Én a magam részéről már megszerettem az itt töltött röpke 7 év alatt, kicsit nehezemre is esett állást keresni más nagyvárosokban. A sokat szidott BKV -bár megérdemli amit kap, mert lehetne sokkal hatékonyabb- olyan szolgáltatást nyújt, ami máshol nincs (végül Budapesten találtam munkát).
Szóval ha akartok kövezzetek, de azt mondom, Budapest a többi város felett áll rangban király nélkül is, itt ülésezik ugye a nép által választott képviselő testület, és sok állami szervezet központja is itt van.
+ az átlag keresetek is itt a legmagasabbak (ehhez igazodnak némileg a lakásbérleti díjak :U ). Sokan ingáznak is emiatt az agglomerációból és "vidék"-ről (bár inkább csak azért, mert örülnek ha egyáltalán van munka).

Hát ezért megy az ember "fel Pestre".

[ Szerkesztve ]

"A szél fú, a zöld fű. A Föld kering, a Nap korong..."

(#10809) albert8


albert8
addikt

Üdv nektek! Jó, hogy megtaláltam ezt a topikot. :)

Azt kérdezném, hogy innen jár esetleg valaki épitő vagy épitészmérnöki karra?
Tapasztalatokra, közösségre, nehézségre lennék kiváncsi főleg.

[ Szerkesztve ]

Flickr----https://www.flickr.com/photos/113522384@N02/? -----------------------------------Krumplistészta----https://krumplisteszta.wordpress.com/

(#10810) baluka26 válasza albert8 (#10809) üzenetére


baluka26
veterán

Fórumról Mike_008 most kezdi az építőt, ha jól tudom.

They said I once was lost, but now I'm truly found. || Eladó Eastpak hátizsák: http://tinyurl.com/balutaska

(#10811) Cicero


Cicero
őstag

DBAtti +1 :)

Kérdés, ha 2011-ben csináltam meg a mikmakot, tavasszal még át tudom hozni? Elfelejtettem idén, és parázok, hogy nem fogják engedni. A három év csak az aláírásra vonatkozik, vagy hogy van ez?

(#10812) Vasinger!


Vasinger!
nagyúr

Ötleteket kérnék, kicsit pánikba estem.

BSZ2 tárgyat anno mikor felvettem, ugye nem lehetett látni a gyakvezek nevét, így random vettem fel, csak az időpont volt fix.

Na, most, hogy kiderült, kihez is vettem fel, kétségbeestem, mivel most megjelentek a nevek és olyan emberhez vettem fel, aki nagyon durván javít, én meg nem leszek 6-os tanuló ebből a tárgyból, akármennyire is szeretnék, tehát nem sok jót kecsegtet.

Természetesen az ebben az időpontban található más gyakvezek által tartott kurzusok tele vannak, így nem tudok átjelentkezni.

Az lényegtelen, hogy kinél hallgatom a gyakorlatot, mivel kereszten nem kötelező a bejárás, tehát akárhova beülhetek, csak a ZH-t kéne jobb szívvel javítani.

Mit javasoltok, hogy tudnám átvenni másik gyakvezhez? Szokott lenni még üresedés? A várólistán is ketten vannak egyébként...

Egyáltalán meddig van időm variálni?

[ Szerkesztve ]

(#10813) concret_hp válasza Vasinger! (#10812) üzenetére


concret_hp
addikt

amikor én toltam, teljesen leszarták, oda mész gyakra ahova akarsz.
én is az 1. gyak után máshova mentem.

vagy fullba vagy sehogy :D

(#10814) Vasinger! válasza concret_hp (#10813) üzenetére


Vasinger!
nagyúr

Ahogy ezt írtam, nem az a baj, hogy kinél ülök bent, hanem az, hogy ki javítja a ZH-mat.

(#10815) concret_hp válasza Vasinger! (#10814) üzenetére


concret_hp
addikt

gyk. másik nevet írsz rá, azét akihez bementél ;]

vagy fullba vagy sehogy :D

(#10816) laszak válasza Vasinger! (#10812) üzenetére


laszak
tag

Szerintem 1. gyakon próbálkozz cserélni.

(#10817) Oppenheimer válasza Vasinger! (#10812) üzenetére


Oppenheimer
veterán

Kihez vetted fel? Megnézem kinél vannak még üres helyek :DDD

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.lovemap.lovemapandroid

(#10818) Vasinger! válasza concret_hp (#10815) üzenetére


Vasinger!
nagyúr

Emiatt nem tudnak kib*szni az egyetemről, valamiért ez elég komolyan nézik, hogy melyik gyakvezt írja rá az ember a ZH-ra, kurzusra. Valamelyik ZH/Vizsgára rá is volt írva, hogy érvénytelen az a dolgozat, amire nem a megfelelő név van ráírva.

laszak:

Mármint hallgatókkal, vagy oktatókkal?

Oppenheimer:

Dr. Wiener Gáborhoz, de nem szeretném, ha Ő javítaná a dolgozatom.

[ Szerkesztve ]

(#10819) Oppenheimer válasza Vasinger! (#10818) üzenetére


Oppenheimer
veterán

Ah Weiner! Előző félévben az első ZH-nál az ő termébe kerültem, és olyan bénán ültetett, hogy teljesen felkúrta az agyam. Iszonyatos vizsgadrukkom volt, ő meg az ültetéssel szarakodott szuper ineffektiv módon. Azóta utálom. :D De a zh meglett ;]

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.lovemap.lovemapandroid

(#10820) concret_hp válasza Vasinger! (#10818) üzenetére


concret_hp
addikt

hát ebből látszik milyen öreg vagyok :DDD

vagy fullba vagy sehogy :D

(#10821) laszak válasza Vasinger! (#10818) üzenetére


laszak
tag

Is-is. :)
Ez persze csak akkor, ha Neptunon már nincs szabad hely sehol.

(#10822) Vasinger!


Vasinger!
nagyúr

Köszönöm mindenkinek a segítséget, ez már elég lesz ahhoz, hogy elinduljak!

Még 1 kérdés: A várólista pontosan mit jelent? Ahogy megnyílik egy hely, akkor onnan egyből betesz egy embert oda, vagy küld egy figyelmeztetést neki, hogy megnyílt egy hely?

(#10823) tdk.112 válasza Vasinger! (#10822) üzenetére


tdk.112
aktív tag

Előbbi.

"... és ebben hordtátok a tabletet?"

(#10824) Vasinger!


Vasinger!
nagyúr

Előző kérdésemhez kapcsolódóan:

Ha várólistán vagyok neptunban és vasárnapig nem kerülnék be a kurzusra akkor mi történik? Buktam a tárgyat?

Továbbá vasárnap hány óráig tart a reg. hét amíg szabadon tudok kurzust váltani?

(#10825) tdk.112 válasza Vasinger! (#10824) üzenetére


tdk.112
aktív tag

Nem bukni fogod, csak nem lesz felvéve.

Amúgy éjfélig tart. Neptun>Információ>Időszakok:

2013.09.02. 16:00:00 2013.09.08. 23:59:00 Kurzusjelentkezési időszak Végleges kurzusjelentkezés 2013/14/1 félé

"... és ebben hordtátok a tabletet?"

(#10826) Vasinger! válasza tdk.112 (#10825) üzenetére


Vasinger!
nagyúr

Köszönöm.

A második felére, hogy én miért nem találtam meg se a vik.hk se a kth oldalán a választ, azt nem értem..

Nade mindegy! :R

Közben sikerült BSZ2-t jó fej tanárhoz felvenni, még ha ütközik is, de majd máshova bejárok majd, elvileg Wiener jól magyaráz, csak javításnál szigorú.

Tehát megoldódott :C

(#10827) concret_hp válasza Vasinger! (#10826) üzenetére


concret_hp
addikt

ha nincs óra:perc írva, akkor éjfélig.

bsz az pont nem az a tárgy, amiből másnál szeretnék reklamálni, mint akihez bejártam.

vagy fullba vagy sehogy :D

(#10828) Vasinger! válasza concret_hp (#10827) üzenetére


Vasinger!
nagyúr

Reklamálni nem akarok, nekem elég ha úgy pontoz, ahogy kell. Olyanhoz vettem fel, aki nagyon korrekt e téren. Eddig nem kellett reklamálnom egyszer se, mert vagy túl messze voltam a határtól, vagy meglett.

Egyébként nem biztos, hogy minden gyakvezér megjegyzi az embert...ha meg rákérdez, elmondom mi volt a szitu és kész. Állítólag jó fej e téren is és megérti.

[ Szerkesztve ]

(#10829) Oppenheimer


Oppenheimer
veterán

Gyerekek! Mérnök infó MSC mellett mennyire lehet dolgozni, úgy, hogy az ember azért az egyetemmel is végezzen? Most a BSC alatt nem érzem azt, hogy bármilyen munka is beleférjen, és tartsam a mintatantervet.

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.lovemap.lovemapandroid

(#10830) bpx válasza Oppenheimer (#10829) üzenetére


bpx
őstag

siman, en konnyebbnek ereztem mint BSc-t
az elso es masodik MSc-s felevemben szereztem a legtobb kreditet es legmagasabb atlagot egesz egyetem alatt, ugy hogy kozben heti 2-3 napot dolgoztam
utolso 2 felevben mar full time munka volt, egyetemre ZH-ra mentem be, meg 1-2 katalogusos orara

persze ehhez olyan munkahely kellett, ami ezt lehetove tette, hogy napkozben eltuntem 2 orara, mert akkor en most egyetemre mentem
meg olyan munkakor, hogy akar munkahelyen is tudtam ZH-ra keszulni vagy szakdolgozatot irni, mert epp nem volt feladat

(#10831) Oppenheimer válasza bpx (#10830) üzenetére


Oppenheimer
veterán

Szóval kis szerencsével megoldható, ez jó hír. Köszönöm. Bár tőlem ez még elég messze van, csak a 3. félévem taposom. :D

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.lovemap.lovemapandroid

(#10832) Senhi válasza Oppenheimer (#10831) üzenetére


Senhi
aktív tag

Én most msc 3. félévében heti 3-4 napot dolgozok. Mondjuk fél munkaidőben bsc vége fele is lehet dolgozni ha elég rugalmas a cég :) .

(#10833) Oppenheimer válasza Senhi (#10832) üzenetére


Oppenheimer
veterán

6-7. félévekre gondolsz, vagy akár még előtte is? Tanterv alapján még az 5. félév is elég húzós lesz.

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.lovemap.lovemapandroid

(#10834) Senhi válasza Oppenheimer (#10833) üzenetére


Senhi
aktív tag

6-7 igen bár inkább utóbbi... nekem segített, hogy 8. is volt ;]

(#10835) bandus válasza bpx (#10830) üzenetére


bandus
veterán

ha jó vagy, szerintem ezt a legtöbb helyen meg lehet beszélni, nekik is érdekük.

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#10836) Vasinger! válasza Senhi (#10832) üzenetére


Vasinger!
nagyúr

3. félévben 3-4 napot dolgozol? Ezt hogy sikerül? Jelenleg én is 3. féléves vagyok, de nem tudnám úgy szervezni a dolgaimat, hogy 3-4 napom szabad legyen, főleg, ha beindulnak a ZH-k.

(#10837) concret_hp válasza Vasinger! (#10836) üzenetére


concret_hp
addikt

msc

vagy fullba vagy sehogy :D

(#10838) Vasinger! válasza concret_hp (#10837) üzenetére


Vasinger!
nagyúr

Jól van, már nem tudok olvasni se... :U

(#10839) baluka26


baluka26
veterán

Nekem MM-esként 5. félév az első, ahol meg tudnám oldani a részmunkaidős melót, de most még inkább belehúzok tanulásban, és kövi félévben akár rendes melót is kereshetek így.

They said I once was lost, but now I'm truly found. || Eladó Eastpak hátizsák: http://tinyurl.com/balutaska

(#10840) bandus válasza baluka26 (#10839) üzenetére


bandus
veterán

MM-esként vs rendes melót, csak én érzem az ellentmondást? ;] :D

[ Szerkesztve ]

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#10841) baluka26 válasza bandus (#10840) üzenetére


baluka26
veterán

Igen, csak te.

They said I once was lost, but now I'm truly found. || Eladó Eastpak hátizsák: http://tinyurl.com/balutaska

(#10842) JColee válasza bandus (#10840) üzenetére


JColee
őstag

Nem csak te. :)

(#10843) Oppenheimer


Oppenheimer
veterán

Szakirány választásnál egy adott szakiránynál minden mintatantervi tárgy átlagát nézik, vagy csak az ahhoz kapcsolódó specifikus tárgyakét? Kreditekkel súlyozottan nézik az átlagot, vagy csak a jegyek átlagát számolják? Informatikai technológiák szakirány Szoftverfejlesztés ágazata érdekel, és mivel ide elég magas a szokott lenni a ponthatár, szeretném tudni, hogy állok jelenleg, és milyen jegyek kéne produkálnom a félévben.

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.lovemap.lovemapandroid

(#10844) Oppenheimer válasza Oppenheimer (#10843) üzenetére


Oppenheimer
veterán

Na, csak megtaláltam:

"A rangsorátlagot az első 3 félév kötelező tantárgyainak – a kötelezően választható
gazdasági és humán ismeretek tantárgyainak kivételével – eredménye alapján kell
kiszámítani. "

Mondjuk arról nem ír, hogy súlyozott-e...

[ Szerkesztve ]

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.lovemap.lovemapandroid

(#10845) Senhi válasza Oppenheimer (#10844) üzenetére


Senhi
aktív tag

Mindent néznek (kivéve ami le van írva) és súlyozottan.

(#10846) Oppenheimer válasza Senhi (#10845) üzenetére


Oppenheimer
veterán

Hát, jelenleg 3,77-en állok, úgyhogy meg kell húzni a félévet, hogy ez ne csökkenjen, és akkor is bekerülhessek a szakirányra, ha hirtelen megemelkedne az átlaghatár.

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.lovemap.lovemapandroid

(#10847) Vasinger! válasza Oppenheimer (#10846) üzenetére


Vasinger!
nagyúr

Nem azt írtad, hogy MSC-n vagy már? Ott is az első 3 félév átlagát nézik majd? :F

(#10848) Oppenheimer válasza Vasinger! (#10847) üzenetére


Oppenheimer
veterán

Egy szóval sem írtam ilyet :DDD

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.lovemap.lovemapandroid

(#10849) Jhonny06 válasza JColee (#10842) üzenetére


Jhonny06
veterán

Ne haragudj, de jó hülyék vagytok, ha szerintetek manapság csak a mérnökinfós és a villanyos tud elhelyezkedni, minden másra meg azt mondjuk, hogy felesleges, ciki, szar, gáz, stb..

(#10850) bandus válasza Jhonny06 (#10849) üzenetére


bandus
veterán

ilyet nem mondott senki. a mm piszkálása már örök marad az egyetemen, attól függetlenül, hogy el lehet-e vele helyezkedni, vagy sem :)

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.