Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#10051) KMan válasza concret_hp (#10043) üzenetére


KMan
őstag

MBA-t nyomod? :U

Csak a balekok alszanak [SAS]

(#10052) concret_hp válasza KMan (#10051) üzenetére


concret_hp
addikt

mérnök közgazdász (gyakorlatilag majdnem ugyan az).

vagy fullba vagy sehogy :D

(#10053) Jhonny06 válasza bandus (#10039) üzenetére


Jhonny06
veterán

Miért erőltetitek ezt a mérnök+közgáz kombót? Az előbbi nem elég?

(#10054) bandus válasza Jhonny06 (#10053) üzenetére


bandus
veterán

általánosan ha középvezetőnél magasabb pozícióban szeretnél dolgozni, akkor nem.

valamint amivel én hosszú távon foglalkozni szeretnék, ahhoz a közgazdaságtan ismerete is szükséges, nem csak a papír róla, így én ezért is erőltetem

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#10055) FehérHolló válasza bandus (#10054) üzenetére


FehérHolló
veterán

Ööö, csak hogy tisztázzuk, középvezető például a Palkovics a Knorr-Bremse esetében.
Én már akkor bőven elégedett lennék, ha 40-45 éves koromra hasonló vezető pozícióba tudnék kerülni, nemhogy fölé.

Skynet is real. It's called Google.

(#10056) bandus válasza FehérHolló (#10055) üzenetére


bandus
veterán

fogalmam sincs ki az a Palkovics a knorr-bremsenel :)

és természetesen én sem úgy gondolom, hogy ha lesz valaha is bármiféle közgáz papírom, az automatikusan azt jelentené, hogy ilyen pozícióba kerülök. de ha valaha szeretnék, akkor bizony szükség van rá.

nekem legjobban talán ez tetszene: [link]
kérdés, hogy indul-e ősszel ilyen képzés estin, vagy levelezőn.

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#10057) FehérHolló válasza bandus (#10056) üzenetére


FehérHolló
veterán

Knorr-Bremse cég magyarországi leányvállalatának kutatás-fejlesztési igazgatója, effektíve a magyarországi atyaúristen a knorrnál.

Skynet is real. It's called Google.

(#10058) bandus válasza FehérHolló (#10057) üzenetére


bandus
veterán

szerintem ez nem számít középvezetői pozíciónak. nemzetközi viszonylatban nyilván. ha a teljes multit vizsgáljuk, de mo-n mégiscsak ő az első ember.

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#10059) concret_hp válasza bandus (#10054) üzenetére


concret_hp
addikt

miniszter is lehetsz diploma nélkül én úgy hallottam ;]

vagy fullba vagy sehogy :D

(#10060) concret_hp válasza Jhonny06 (#10053) üzenetére


concret_hp
addikt

én személy szerint nem erőltetem :)
szerintem a tudás a legjobb hosszú távú befektetés, akkor is, ha konkrét munka során sosem fogom alkalmazni (bár ilyen szerintem gyakorlatilag nincs)
időm, energiám, pénzem van rá, nagyrészt érdekel is akkor meg miért ne?

vagy fullba vagy sehogy :D

(#10061) haromegesz14


haromegesz14
aktív tag

Hátha tudtok segíteni :)

10 féle ember létezik, aki ismeri a bináris számrendszert, és aki nem!

(#10062) KMan válasza haromegesz14 (#10061) üzenetére


KMan
őstag

Kimeneti kovetelmenyek kar / szak fuggo. Alt. BSc / MSc kulonbozik, stb..

Csak a balekok alszanak [SAS]

(#10063) bandus válasza concret_hp (#10060) üzenetére


bandus
veterán

én viszont akárhogy is keresek, nem találok alternatíváját a bce-s mérnök-közgazdász képzésnek... legalábbis sehol nincsen semmiféle kg képzés a vezetés szervezésen kívül estin, vagy levelezőn amit munka mllett is lehet csinálni. engem pedig jobban érdekelne valami pénzügyes/elemző/statisztikai képzés.. ha valaki esetleg tud ilyet, ne tartsa magában :)

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#10064) Béló válasza bandus (#10063) üzenetére


Béló
aktív tag

Az MBA pl. hétvégén van, így munka mellé belefér.

(#10065) bandus válasza Béló (#10064) üzenetére


bandus
veterán

az mba tipikusan 8-10+ év munkatapasztalattal rendelkezők számára szól inkább, akik vezetői pozícióba szeretnének lépni. egyszer biztos szükségem lesz erre is, de most jóval nagyobb hasznát venném statisztikának, különböző elemzésekkel kapcsolatos tárgyaknak, modellalkotásnak.

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#10066) vans? válasza bandus (#10065) üzenetére


vans?
őstag

Sajnos nincs normalis statisztikai kepzes Mo.-n... Six Sigma tanfolyamok erhetnek talan valamit peldaul, de en most Becs fele nezegetek, ott van Statistics alap- es mesterkepzes is, csak a honlapjuk ad mindig 404-et...

hábm bábm

(#10067) bandus válasza vans? (#10066) üzenetére


bandus
veterán

vanni van, de csak nappali, levelező sajnos nincsen :(
már túl vagyok néhány e-mail váltáson velük.

[ Szerkesztve ]

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#10068) FehérHolló válasza vans? (#10066) üzenetére


FehérHolló
veterán

6 sigma inkább minőségbiztosítás, nemdeugyebár?

Most természetesen nem a sokak által tanult menedzsment elvről szólok hozzátok.

[ Szerkesztve ]

Skynet is real. It's called Google.

(#10069) vans? válasza bandus (#10067) üzenetére


vans?
őstag

Marmint kivel? Bovebben? :) Engem nappali is erdekelne majd.

@FeherHollo: folyamatfejlesztes, sok statiszikai eszkozt hasznalnak az SS soran, errol irom a szakdogamat valoszinuleg

hábm bábm

(#10070) bandus válasza vans? (#10069) üzenetére


bandus
veterán

hát a university of vienna honlapján találtam valami kontaktot és oda írtam :)

szóval ha esetleg bárki tudna ilyen képzésről, amit feljebb írtam, kérem jelezze. egyedül a gödöllői egyetemen találtam levelező pénzügyet, de hát az meg ugye kérdéses :D inkább már a corvinus akkor.

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#10071) vans? válasza bandus (#10070) üzenetére


vans?
őstag

nagyon gaz, hogy nem mukodnek a linkjeik.. :( [link] En is irok nekik akkor majd, jobb hijan...

hábm bábm

(#10072) briganti7 válasza vans? (#10071) üzenetére


briganti7
csendes tag

Német linkek működnek..
[link]
[link]

[ Szerkesztve ]

(#10073) bpx


bpx
őstag

itt mindenki el akar menni valami kg képzésre is a mérnök diploma után? azt hitten csak nekem vannak ilyen elvetemült gondolataim :)

(#10074) Drizzt válasza bpx (#10073) üzenetére


Drizzt
nagyúr

Nekem aztán eszem ágában nincs. Csak nektek vannak ilyen elvetemült gondolataitok. :D

I am having fun staying poor.

(#10075) vans? válasza briganti7 (#10072) üzenetére


vans?
őstag

Kosz, eszembe sem jutott nemetul nezni. ;] Persze pl. az Msc-s tandijrol (?), elofeltetelekrol most sem tudtam meg semmit.

hábm bábm

(#10076) briganti7 válasza vans? (#10075) üzenetére


briganti7
csendes tag

Igazából csak trollkodni szerettem volna, sorry ;]

(#10077) bandus válasza vans? (#10075) üzenetére


bandus
veterán

nem tudom, hogy te milyen módszerekkel keresel, de valamit még fejleszthetnél az algoritmusodon :) én 3 óra alatt megtudtma mindent, ami akartam, úgy, hogy ebben benne volt az az idő is, amig válaszoltak az e-mailemre.
[link]

tandíj minden képzés esetében ugyanúgy ~380 eur.

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#10078) vans? válasza bandus (#10077) üzenetére


vans?
őstag

Ott a pont, igazabol kb. husz percet foglalkoztam a dologgal, amibol 10 azzal telt, hogy felidegesitettem magam, hogy miert nem megy az angol Statistics-es oldal, mas engem nem erdekel, ez okozhatta a problemat. :)

hábm bábm

(#10079) bENZENGA


bENZENGA
csendes tag

Én most fogok jelentkezni majd a BME-re, kicsit szívtam a fogam a keretszámok miatt, de teljesíthetőnek tartottam a VIK-re való bejutást. Erre ma este ezt olvasom:

Orbán Viktor szerint el kell törölni a bizonytalanságot keltő keretszámok rendszerét, és lehetővé kell tenni az ingyenes oktatást azoknak, akik elérnek egyfajta minőségi korlátokat
Orbán a minőségi korlátok kapcsán a 240 pontos határt említette. Orbán szerint a jövő szerdai kormányülésre már ezen irányelvek mentén fog előterjesztést készíteni a miniszter.

Szerintem ezzel meg átestünk a ló tulsó oldalára, magyarul megint lesz ANA jogász és nemzetközi gazdálkodás ? ;]

(#10080) DBAtti válasza bENZENGA (#10079) üzenetére


DBAtti
aktív tag

Nem értem őket. Pont ez az, ami szerintem a legtöbb embert felháborítja, hogy egyik napról a másikra mindenféle véleményt, meg javaslatot hallanak, azonnali életbe léptetés esélye mellett...

A szezon elvileg jövő tavaszi érettségikkel indul. Addig nagyon szépen ki lehetne dolgozni egy arányos keretrendszert, megkérdezni az ipart, cégeket, mit szeretnének látni a kimeneten (azokkal talán még lenne is értelme az oly kedvelt "konzultációnak"), és ennek irányába elmenni. Addig vissza kell térni egy meglevő, működő rendszerrel, legyen az a mostani, vagy 1-2 évvel korábbi. Én pl. tandíj párti vagyok, csak az nem mindegy, hogyan osztják el, és azt bizony elég nehéz meghatározni ki is érdemeljen ingyenes oktatást. Tulajdonképp eddig is volt tandíj, "fizetős"-nek, költségtérítésesnek hívtuk. A legutóbbi teljes, és félfizetős rendszert már nem ismerem.
A keretszámok higgadt, megfontolt megadása mellett vissza kellene még állítani szépen fokozatosan a szakképzés becsületét. Egyik napról a másikra egyik sem fog menni, de valamikor el kell kezdeni.

"A szél fú, a zöld fű. A Föld kering, a Nap korong..."

(#10081) Drizzt válasza bENZENGA (#10079) üzenetére


Drizzt
nagyúr

video. Ezt elnézve én azt gondolom az lesz, hogy a ponthatárokat belövik úgy, hogy kb. 20e-n tanulhassanak ingyen, a részösztöndíj nem lesz egyáltalán, a többiek meg fizessenek teljesen. Persze ez még mindig csak jóslás...

I am having fun staying poor.

(#10082) Drizzt válasza Drizzt (#10081) üzenetére


Drizzt
nagyúr

(#10083) concret_hp válasza Drizzt (#10081) üzenetére


concret_hp
addikt

nem tudom miért nem úgy cisnálják, hogy félévente besorolnak megint. így ugyanúgy lehet potyázni a rendszerben, ha már egyszer felvettek államira.

vagy fullba vagy sehogy :D

(#10084) Chosen


Chosen
addikt

Sziasztok!

Tanul itt valaki gépésznek? Szakmai kérdésem lenne anyagvizsgálattal kapcsolatban.

(#10085) KMan válasza Chosen (#10084) üzenetére


KMan
őstag

Mi max csak egyeneleteket tudunk, azokat is csak a vizsga elott es utan kb 2-3 oraig..

Csak a balekok alszanak [SAS]

(#10086) Chosen válasza KMan (#10085) üzenetére


Chosen
addikt

Ha szakítás eredményére végeztek számításokat, az nekem tökéletes.

4. A szakítóvizsgálat során (L0 = 50 mm, d0 = 5 mm, E = 210 000 MPa), az Rp0,2 elérésekor a jeltáv 50,27 mm. Hány százalék, és hány mm a rugalmas, és a képlékeny nyúlás ebben a pillanatban? Számítsa ki Fp0,2 és Fm értékét, ha az egyezményes folyáshatár 478 MPa, a szakítószilárdság pedig 612 MPa! Szakadás után a jeltáv 58,5 mm, a kontrahált átmérő 3,87 mm. Számítsa ki a szakadási nyúlás, és a kontrakció értékét! Mekkora a valódi feszültség a szakadás pillanatában, ha Fu = 10 kN?

Ez lenne a feladat, amiben az első kérdés a lényeg. "Hány százalék, és hány mm a rugalmas, és a képlékeny nyúlás ebben a pillanatban? " Hogyan számítok külön külön rugalmas és képlékeny alakváltozást? Egyben megvan a teljes nyúlás, csak nem tudom abból hogy jön ki a kettő.

Példatárban megadott eredmények: 4. Arp0,2=0,34%, ΔLrp0,2=0,17 mm, Amp0,2=0,2%, ΔLmp0,2=0,1 mm, Fp0,2=9385 N, Fm=12014 N, A10=17%, Z=40%, R’u=659 MPa.

Sry hogy ezzel ide írok, de fontos a kérdés, és annak ellenére, hogy elvileg ez egy könnyű példa nem kaptam még rá választ.

(#10087) KMan válasza Chosen (#10086) üzenetére


KMan
őstag

Kb 2 het mulva meg tudom mondani! :DDD

Csak a balekok alszanak [SAS]

(#10088) bandus


bandus
veterán

Vagy 2 feleve nem jartam erre, es meglepodtem, hogy megis befejezik a Q2t.. nem ugy volt, hogy lebontjak?

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#10089) vans? válasza bandus (#10088) üzenetére


vans?
őstag

De ugy volt. Ahhoz kepest eleg gyorsan haladnak.

hábm bábm

(#10090) bpx válasza bandus (#10088) üzenetére


bpx
őstag

csak részleges bontás volt, mert átvette egy másik kivitelező és a terv is változott közben

[link]

(#10091) JColee válasza bandus (#10088) üzenetére


JColee
őstag

Az az MTA épülete. Nem akarták lebontani, csak nem az egyetemé lett.

-Zeratul- Ezt anno olvastam, és a címadást rohadtul nem értettem. A cikkben is írják, hogy már az MTA tulajdona, akkor mi a fenéért adták azt a címet, hogy "bontják a BME-t".

[ Szerkesztve ]

(#10092) KMan


KMan
őstag

Boldog Karit!

Nem osztondijat.. :DDD

Csak a balekok alszanak [SAS]

(#10093) Tomi_Sci


Tomi_Sci
őstag

Üdv!
Láttam már volt itt kérdés korábban is, de azért felteszem megint hátha többet megtudok.
Laptop és/vagy asztali?

Villamosmérnökire kéne (remélem :D), még van egy évem, de szeretek előre tervezni. :))
Most előttem a lehetőség, hogy jó áron beszerezzek egy erős asztali gépet. Kell nekem majd laptop vagy asztali is elég lesz? Szerintem koleszos leszek, limitált kerettel, tehát most egy évre nem vennék gépet.
Arra is gondoltam, hogyha nagyon kell akkor beszerzek egy olcsó (régi) ultrahordozható Thinkpadet, ami szerintem a legjobb választás egy erősebb asztali mellé.
Várom a véleményeteket! :R

Kellemes ünnepeket!

Hirdetéseim: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/tomi_sci/index.html

(#10094) tototos válasza Tomi_Sci (#10093) üzenetére


tototos
őstag

Hali!

Szerintem ezzel ráérsz akkor foglalkozni amikor oda kerülsz. Addig meg szépen rakd el a pénzed és akkor vegyél majd gépet vagy laptopot. Mint ismeretes 1-2 hónap alatt akár felére is csökkenhet az ár. Én várnék vele augusztusig és akkor vennék. Ha nem akarsz játszani akkor szerintem egy laptop vétele az egyszerűbb, veszel egy használt Thinkpadet és elég lesz azokra a dolgokra amik az egyetemen kellenek.

(#10095) Tomi_Sci válasza tototos (#10094) üzenetére


Tomi_Sci
őstag

Akkor módosítanám úgy, hogy kell-e laptop villamosmérnökire?
És ha nem KELL, akkor milyen könnyebbséget jelent?
Tehát napközben kell rajta dolgozni?

Hirdetéseim: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/tomi_sci/index.html

(#10096) JColee válasza Tomi_Sci (#10095) üzenetére


JColee
őstag

Nem kell.

(#10097) FehérHolló válasza Tomi_Sci (#10095) üzenetére


FehérHolló
veterán

Nem kell, de BSc végén és MSc-n a csoportos beadandók miatt jól jöhet. BSc elején meg segíthet betömni az esetleges kétórás lukakat az órarendben. (Ha nem vagy koleszos, és nem tudsz közben hazamenni.)
Ha messze laksz Pesttől, akkor a vonaton is tudsz vele dolgozni útközben.
Abban egyet tudok érteni az előttem szólókkal, hogy tavasz végén, vagy nyár elején érdemes laptopot venni, ha ősszel kezdesz.

Olyan nincs, hogy akármelyik kurzuson megkövetelnék tőled a notit.

[ Szerkesztve ]

Skynet is real. It's called Google.

(#10098) Tomi_Sci válasza FehérHolló (#10097) üzenetére


Tomi_Sci
őstag

FehérHolló, JColee, tototos köszönöm a válaszokat :R

Hirdetéseim: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/tomi_sci/index.html

(#10099) KMan


KMan
őstag

Urak!

BME WiFi-nek mi a jelszava? Mar reggeltem az eszkoz MAC cimet a HSZK honlapjan.

Koszi fontos lenne!

Udv

Csak a balekok alszanak [SAS]

(#10100) Korcsii válasza KMan (#10099) üzenetére


Korcsii
őstag

Tavaly még nem volt jelszó.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.